Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SkidO, OBS-tävling, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, OBS-tävling, medel
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: lördag 13 januari 2018

D21

8 460 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna10:00
Matilda JonssonIFK Mora OK10:02
Elsa AnderssonDomnarvets GOIF10:04
Emma BergströmOK Vargen10:06
Klara YngvessonUmeå OK10:08
Lisa LarsenAlfta-Ösa OK10:10
Åsa Zetterberg ErikssonÖSeT SkidO10:12
Ingela RydesäterRehns BK10:14
Cajsa GrapeDalaportens OL10:16
Kristin OlovssonSäterbygdens OK10:18
Andrea WickbomI 19 IF10:20
Amy RankkaForsa OK10:22
Bente RostAlfta-Ösa OK10:24
Ida NordlundPiteå IF Orientering10:26
Frida SandbergSäterbygdens OK10:28
Linda LindkvistIK Jarl Rättvik10:30
Magdalena OlssonIFK Mora OK10:32
Evelina WickbomI 19 IF10:34
Hanna ErikssonIFK Mora OK10:36
Hanna RostAlfta-Ösa OK10:38
Isabel SalénIFK Mora OK10:40

H21

9 220 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan NymanForsa OK10:00
Simon HodlerIFK Mora OK10:02
Jens RönnolsJärla Orientering10:04
Ulrik NordbergUmeå OK10:06
Oskar SandbergSäterbygdens OK10:08
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna10:10
Martin PerssonÅrsunda IF10:12
Öyvind WatterdalHadeland OL10:14
Filip JacobssonÖSeT SkidO10:16
Klaus CsúcsIFK Mora OK10:18
Christoffer EskilssonTullinge SK10:20
Anders BoströmJärfälla OK10:22
Andrey LamovIFK Mora OK10:24
Christian SpoerryUmeå OK10:26
Linus RappIFK Mora OK10:28
Martin HammarbergSundsvalls OK10:30
Sixten WalheimRobertsfors IK10:32
Peter ArnessonBottnaryds IF10:34
Markus LundholmOK Renen10:36
Erik BlomgrenUmeå OK10:38
Erik RostAlfta-Ösa OK10:40

D20

7 050 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emmy AlbinssonIFK Enskede10:01
Emma PetterssonOK Roxen10:03
Heidi Therese WiestVang OL10:05
Johanna LundkvistOK Vargen10:07
Sara ErikssonIFK Mora OK10:09
Anna HerbertTäby OK10:11
Kristina TholerudSeskarö IF10:13
Sarah PerssonÅtvidabergs IF10:15
Elin LundgrenI 19 IF10:17
Sofia BerglundIFK Mora OK10:19
Elin NordlundPiteå IF Orientering10:21
Sofia WestinI 19 IF10:23

H20

7 860 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar PerssonÅrsunda IF10:01
Truls LindholmSundsvalls OK10:03
Martin GranbergIFK Mora OK10:05
Emil ArvidssonSäterbygdens OK10:07
Olle GrywenzOK Linné10:09
Erik TuuriBergnäsets AIK10:11
Gustav JohnssonIFK Mora OK10:13
Rasmus WickbomI 19 IF10:15
Edvin NordströmTäby OK10:17
Simon ErikssonUmeå OK10:19
Robin SalénI 19 IF10:21

D18

7 050 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:25
Sofia JohanssonOK Skärmen10:27
Tilde EngbergHärnösands OK10:29
Tove PetterssonOK Roxen10:31
Klara BolinTumba-Mälarhöjden OK10:33
Adelina FunkeLeksands OK10:35
Elin EdströmHärnösands OK10:37
Maja MörthLeksands OK10:39
Karolina DjerfVästerbergslagens OL10:41
Cecilia LindgrenOK Kåre10:43
Emelie BrudinIFK Mora OK10:45
Elin SchagerströmGarphyttans IF10:47
Julia WannerIFK Mora OK10:49

H18

7 860 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonatan StåhlSundbybergs IK10:23
Charlie EliassonDalaportens OL10:25
Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:27
Fredrik HanssonTäby OK10:29
Elias RöstinSöders-Tyresö10:31
Linus AlbinssonIFK Enskede10:33
Joel ErnstssonFinspångs SOK10:35
Rasmus NordgrenOK Kåre10:37
Anton HänströmTäby OK10:39
Gabriel LarssonGammelstads IF10:41

D16

4 790 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clea WallnäsSundbybergs IK11:58
Alma SandVästerbergslagens OL11:59
Cornelia KrafftLänna IF12:00
Lovisa MoqvistLerums SOK12:01
Emma EliassonDomnarvets GOIF12:02
Maja BergqvistKorsnäs IF OK12:03
Isabella JoonsLeksands OK12:04
Alma WallmanVästerbergslagens OL12:05
Moa WallenborgLunds OK12:06
Hedda RöstinOK Ravinen12:07
Sigrid CarlssonSundbybergs IK12:08
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK12:09
Vendela SöderqvistOK Kåre12:10
Mirjam JoonsLeksands OK12:11
Sofia DjerfVästerbergslagens OL12:12
Ronja StåhlSundbybergs IK12:13
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK12:14
Tyra DernfalkVästerbergslagens OL12:15
Elsa GörasLeksands OK12:16
Julia NäslundOK Hammaren12:17
Klara AnderssonDomnarvets GOIF12:18
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK12:19
Thea NordinKorsnäs IF OK12:20
Clara JohanssonOK Skärmen12:21
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK12:22
Lilian PalmHJS-Vansbro OK12:23
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL12:24

H16

5 470 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:42
Philip ForngrenTäby OK11:43
Oscar AnelandOK Ravinen11:44
Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK11:45
Erik BovalliusJärfälla OK11:46
Jesper BergDomnarvets GOIF11:47
William GrunderJärfälla OK11:48
Arvid AronssonOK Kroppefjäll11:49
Erik BrandtDomnarvets GOIF11:50
Christoffer LindgrenOK Kåre11:51
David MelinOK Rodhen11:52
Seth BorglundHärnösands OK11:53
Lucas TreldalLunds OK11:54
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK11:55
David BorgSödertälje-Nykvarn OF11:56
Klockar-Eskil NääsLeksands OK11:57
Grunde IsaksætreGrue IL11:58
Thobias BrodinIFK Mora OK11:59
Olle KallurOK Ravinen12:00
Melker NordgrenOK Kåre12:01

D14

4 070 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK11:16
Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK11:17
Lovisa MasesDomnarvets GOIF11:18
Mira NordinKorsnäs IF OK11:19
Karolina AnderssonDalaportens OL11:20
Julia ForsgrenOK Tyr11:21
Sarah BorglundHärnösands OK11:22
Lovisa DjerfVästerbergslagens OL11:23
Elsa KaipeOK Kåre11:24
Saga MattssonDalaportens OL11:25
Hanny EdströmHärnösands OK11:26
Ellen FunkeLeksands OK11:27
Moa BergqvistKorsnäs IF OK11:28
Signe SchagerströmGarphyttans IF11:29
Stina DernfalkVästerbergslagens OL11:30
Irma BergDomnarvets GOIF11:31
Agnes WallinKorsnäs IF OK11:32
Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:33
Frida MelinOK Rodhen11:34
Jonna LindbladÖSeT SkidO11:35
Felicia EliassonDalaportens OL11:36

H14

4 070 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils EngbergHärnösands OK11:00
Anton ForsHJS-Vansbro OK11:01
Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK11:02
Olle DalinOK Kåre11:03
Joel GolsäterKorsnäs IF OK11:04
Niklas ErlandssonOK Södertörn11:05
Sixten BihlOK Tyr11:06
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK11:07
Lucas WannerAvesta OK11:08
Jesper ÅkessonJärfälla OK11:09
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:10
Hugo PerssonÅtvidabergs IF11:11
Karl ForsgrenVästerbergslagens OL11:12
Jonatan AndersonJärfälla OK11:13
Wille SöderqvistOK Kåre11:14

D12

3 160 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF11:10
Malin HållHJS-Vansbro OK11:11
Emma LindénVäxjö OK11:12
Maja EliassonDomnarvets GOIF11:13
Frida LindénVäxjö OK11:14
Nova StattinHärnösands OK11:15
Nellie EliassonDalaportens OL11:16

H12

3 160 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Walter SöderqvistOK Kåre11:00
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:01
Eskil EngbergHärnösands OK11:02
Axel GräfningsGrycksbo IF OK11:03
Leo MagnussonAlfta-Ösa OK11:04
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK11:05

D10

2 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL11:40
Hanna RydesäterRehns BK11:41
Ella SandVästerbergslagens OL11:42

H10

2 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak StinessenDalaportens OL11:44
Axel LindbladÖSeT SkidO11:45
Viggo LindgrenOK Kåre11:46

D35

6 550 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda StinessenDalaportens OL12:15
Gabriella MelinOK Rodhen12:16
Helena WallmanVästerbergslagens OL12:17
Susanna EdströmHärnösands OK12:18
Anna LöwegrenKatrineholms OK12:19
Jenny ErlandssonSundsvalls OK12:20

H35

7 120 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK11:50
Ulf HylanderNyköpings OK11:51
Torbjörn BlomValbo AIF11:52
Torbjörn EngbergHärnösands OK11:53
Anders JanssonGrycksbo IF OK11:54
Jacob BolinTumba-Mälarhöjden OK11:55

D45

5 470 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica HållHJS-Vansbro OK11:25
Lotta NordgrenOK Kåre11:26
Christina HalvarssonOK Kroppefjäll11:27
Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr11:28
Carina SandbergSäterbygdens OK11:29
Florence BergDomnarvets GOIF11:30
Sonja HaasNybro OK11:31
Charlotte LindkvistIK Jarl Rättvik11:32
Helena KönigssonRobertsfors IK11:33
Marie LindbladÖSeT SkidO11:34
Carolina AnderssonKristinehamns OK11:35
Anette PalmHJS-Vansbro OK11:36
Åsa SpikLeksands OK11:37
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK11:38
Weronica MorellOK Kåre11:39

H45

6 550 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas AnderssonDalaportens OL11:50
Erik BorglundHärnösands OK11:51
Jonas HolmgrenOK Hammaren11:52
Christer MorellOK Kåre11:53
Robert LadängesAlfta-Ösa OK11:54
Henrik PetterssonOK Roxen11:55
Elis ÅbergStorviks IF11:56
Peter AlbinssonIFK Enskede11:57
Lars SchagerströmGarphyttans IF11:58
Magnus EliassonDomnarvets GOIF11:59
Per MelinOK Rodhen12:00
Stefan StridValbo AIF12:01
Anders BergDomnarvets GOIF12:02
Stefan JohanssonOK Kåre12:03
Sven PerssonÅrsunda IF12:04
Andreas KrafftLänna IF12:05
Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK12:06
Urban StåhlSundbybergs IK12:07
Henrik ErlandssonOK Södertörn12:08
Thomas PerssonÅtvidabergs IF12:09
Donald McCarthyÄrla IF12:10
Petter RunbergUmeå OK12:11
Janne SkarnerLeksands OK12:12
Jens AnderssonKristinehamns OK12:13

D55

4 790 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK11:50
My RönnolsTäby OK11:51
Ylva GrapeDalaportens OL11:52
Marie FröjdRehns BK11:53

H55

5 470 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per EdenhamnLänna IF12:03
Håkan AlmqvistNybro OK12:04
Björn AlbinssonIFK Mora OK12:05
Mats JönssonKorsnäs IF OK12:06
Frans WickbomI 19 IF12:07
Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna12:08
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK12:09
Per-Olov SjöströmVästerås SOK12:10
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK12:11
Torbjörn SöderlundLeksands OK12:12
Jan-Ola KarlssonOK Njudung12:13
Per SandbergSäterbygdens OK12:14
Johan TryggIFK Mora OK12:15
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik12:16
Lars RönnolsTäby OK12:17
Hans OlsénSundbybergs IK12:18
Lars-Olov EricsonÖSeT SkidO12:19
Kjell KlarSäterbygdens OK12:20
Mikael YngvessonRobertsfors IK12:21
Jan  EskilssonHaninge SOK12:22
Mats HerbertTäby OK12:23
Sture NorénÄlvsby IF OK12:24
Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:25

D65

3 160 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK11:30
Anna BlomgrenTullinge SK11:31

H65

3 160 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders ThomassonUlricehamns OK11:20
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK11:21
Kjell ErikssonÖSeT SkidO11:22
Jonas LarssonOK Kullingshof11:23
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:24
Tore WatterdalOL Tønsberg og Omegn11:25
Hans OlevikEdsbyns OK11:26
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:27
Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:28
Arne JohanssonOK Ravinen11:29

D75

2 320 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK11:52

H75

2 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna11:48
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik11:49
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna11:50

Öppen motion 1

2 700 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:57:41
Erik GräfningsGrycksbo IF OK10:57:47
Olivia HermanssonIFK Mora OK11:06:46
Maja MaxénStora Tuna IK SK11:06:50
Ebba MaxénStora Tuna IK SK11:08:08
Wilma HermanssonIFK Mora OK11:08:10
Edvard AnderssonDalaportens OL11:08:18
Simon AnderssonDalaportens OL11:09:31
Olle GahnshagOK Kåre11:12:07
Alice FunkeLeksands OK11:12:54
Alvin EdbäckOK Kåre11:15:00
Rasmus WidelundOK Kåre11:16:34
Jonny LindénVäxjö OK11:17:54
Mona LindénVäxjö OK11:19:03
Edvin ErikssonIFK Mora OK11:20:25
Vide ZetterbergÖSeT SkidO11:21:34
Kalle JoonsLeksands OK11:27:53
Axel SandVästerbergslagens OL11:34:39
Hugo RydesäterRehns BK11:45:52
Oskar ErlandssonSundsvalls OK11:46:46
Olle StinessenDalaportens OL11:46:55
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL11:56:10

Öppen motion 5

5 140 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL10:56:16
Tuva PerssonTranemo Ok10:57:30
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK10:57:56
Anna BjörklundBjursås OK10:58:03
Klockar Mattias NääsLeksands OK11:01:50
Anna BörjesIK Jarl Rättvik11:02:15
Malin AlbinssonIFK Enskede11:03:36
Alice AnderssonDalaportens OL11:04:20
Therese AnderssonDalaportens OL11:10:36
Ann-Sofie EliassonDalaportens OL11:10:39
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:12:28
Nils PetterssonOK Kåre11:14:19
Bengt ErlandssonSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb11:14:33
Elisabeth RostAlfta-Ösa OK11:15:06
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna11:15:10
Mohammad MahmoodiSäterbygdens OK11:16:24
Martin StattinHärnösands OK11:20:09
Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK11:20:17
Ulf NordzellÖSeT SkidO11:20:47
Leija MagnussonAlfta-Ösa OK11:22:49
Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:26:06
Malena DernfalkVästerbergslagens OL11:36:00
Olle WallmanVästerbergslagens OL11:41:37
Mats WallmanVästerbergslagens OL11:41:43
Petter ErlandssonSundsvalls OK11:44:09
Andreas DernfalkVästerbergslagens OL11:48:56
Camilla NäslundOK Hammaren12:20:05
Christer NorinJärfälla OK
Kristin RamsellLeksands OK

Öppen motion 9

6 510 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders RöstinSöders-Tyresö10:55:57
Johanna LarssonKöping-Kolsva OK10:57:00
Gustav KarnebäckIFK Mora OK10:59:49
Per JemthIF Thor11:00:26
Viktor JemthIF Thor11:01:20
Björn KarlssonRehns BK11:02:20
Maria BjörklundLeksands OK11:02:35
Fredrik LindströmKvarnsvedens GOIF OK11:03:29
Isak AugustssonKlubblös11:04:47
Klas BringertKatrineholms OK11:11:08
Stefan PetterssonOxvretens SK11:12:43
Ann EdenhamnSK Leksand11:21:55
Tomas AnderssonOK Tor11:22:53
Anders ErlandssonSundsvalls OK11:23:41
Lars DahlströmHJS-Vansbro OK11:31:15
Olle AdolfssonLerums SOK11:37:02
Martin Bratt11:42:06
Peter RydesäterRehns BK11:45:23
Kristina AnelandOK Ravinen11:47:42
Mattias JohanssonIFK Mora OK11:57:33
Lars-Peter JohnssonSelånger SOK12:04:07

Annonser