Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SkidO, OBS-tävling, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, OBS-tävling, lång
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: söndag 14 januari 2018

D21

16 380 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isabel SalénIFK Mora OK10:00
Åsa Zetterberg ErikssonÖSeT SkidO10:02
Cajsa GrapeDalaportens OL10:04
Lisa LarsenAlfta-Ösa OK10:06
Emma BergströmOK Vargen10:08
Andrea WickbomI 19 IF10:10
Bente RostAlfta-Ösa OK10:12
Kristin OlovssonSäterbygdens OK10:14
Klara YngvessonUmeå OK10:16
Elsa AnderssonDomnarvets GOIF10:18
Hanna RostAlfta-Ösa OK10:20
Evelina WickbomI 19 IF10:22
Tove AlexanderssonAlfta-Ösa OK10:24
Magdalena OlssonIFK Mora OK10:26
Frida SandbergSäterbygdens OK10:28
Linda LindkvistIK Jarl Rättvik10:30
Hanna ErikssonIFK Mora OK10:32

H21

19 000 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip JacobssonÖSeT SkidO10:00
Henrik FröjdRehns BK10:02
Anders BoströmJärfälla OK10:04
Andrey LamovIFK Mora OK10:06
Ulrik NordbergUmeå OK10:08
Sixten WalheimRobertsfors IK10:10
Öyvind WatterdalHadeland OL10:12
Jens RönnolsJärla Orientering10:14
Christian SpoerryUmeå OK10:16
Oskar SandbergSäterbygdens OK10:18
Simon HodlerIFK Mora OK10:20
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna10:22
Peter ArnessonBottnaryds IF10:24
Erik BlomgrenUmeå OK10:26
Linus RappIFK Mora OK10:28
Erik RostAlfta-Ösa OK10:30
Markus LundholmOK Renen10:32
Martin HammarbergSundsvalls OK10:34

D20

11 260 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah PerssonÅtvidabergs IF10:01
Johanna LundkvistOK Vargen10:03
Kristina TholerudSeskarö IF10:05
Anna HerbertTäby OK10:07
Emmy AlbinssonIFK Enskede10:09
Sara ErikssonIFK Mora OK10:11
Heidi Therese WiestVang OL10:13
Emma PetterssonOK Roxen10:15
Elin NordlundPiteå IF Orientering10:17
Sofia WestinI 19 IF10:19
Sofia BerglundIFK Mora OK10:21
Elin LundgrenI 19 IF10:23

H20

13 410 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robin SalénI 19 IF09:59
Erik TuuriBergnäsets AIK10:01
Martin GranbergIFK Mora OK10:03
Olle GrywenzOK Linné10:05
Truls LindholmSundsvalls OK10:07
Emil ArvidssonSäterbygdens OK10:09
Gustav JohnssonIFK Mora OK10:11
Oskar PerssonÅrsunda IF10:13
Simon ErikssonUmeå OK10:15
Rasmus WickbomI 19 IF10:17
Edvin NordströmTäby OK10:19

D18

11 260 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia JohanssonOK Skärmen10:27
Emelie BrudinIFK Mora OK10:29
Adelina FunkeLeksands OK10:31
Karolina DjerfVästerbergslagens OL10:33
Elin EdströmHärnösands OK10:35
Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:37
Tilde EngbergHärnösands OK10:39
Elin SchagerströmGarphyttans IF10:41
Tove PetterssonOK Roxen10:43
Klara BolinTumba-Mälarhöjden OK10:45
Cecilia LindgrenOK Kåre10:47
Maja MörthLeksands OK10:49
Julia WannerIFK Mora OK10:51

H18

13 410 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlie EliassonDalaportens OL10:23
Fredrik HanssonTäby OK10:25
Linus AlbinssonIFK Enskede10:27
Elias RöstinSöders-Tyresö10:29
Rasmus NordgrenOK Kåre10:31
Jonatan StåhlSundbybergs IK10:33
Anton HänströmTäby OK10:35
Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:37
Joel ErnstssonFinspångs SOK10:39
Gabriel LarssonGammelstads IF10:41

D16

7 170 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK10:00
Cornelia KrafftLänna IF10:02
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL10:04
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:06
Isabella JoonsLeksands OK10:08
Julia NäslundOK Hammaren10:10
Sofia DjerfVästerbergslagens OL10:12
Thea NordinKorsnäs IF OK10:14
Vendela SöderqvistOK Kåre10:16
Lovisa MoqvistLerums SOK10:18
Emma EliassonDomnarvets GOIF10:20
Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:22
Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:24
Hedda RöstinOK Ravinen10:26
Alma WallmanVästerbergslagens OL10:28
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:30
Tyra DernfalkVästerbergslagens OL10:32
Clara JohanssonOK Skärmen10:34
Sigrid CarlssonSundbybergs IK10:36
Mirjam JoonsLeksands OK10:38
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK10:40
Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:42

H16

7 880 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid AronssonOK Kroppefjäll10:00
David MelinOK Rodhen10:02
Petter ErlandssonSundsvalls OK10:04
Thobias BrodinIFK Mora OK10:06
Christoffer LindgrenOK Kåre10:08
Klockar-Eskil NääsLeksands OK10:10
Erik BrandtDomnarvets GOIF10:12
Melker NordgrenOK Kåre10:14
Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK10:16
Grunde IsaksætreGrue IL10:18
Seth BorglundHärnösands OK10:20
Philip ForngrenTäby OK10:22
David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:24
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK10:26

D14

5 580 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina DernfalkVästerbergslagens OL10:26
Karolina AnderssonDalaportens OL10:28
Agnes WallinKorsnäs IF OK10:30
Signe SchagerströmGarphyttans IF10:32
Frida MelinOK Rodhen10:34
Julia ForsgrenOK Tyr10:36
Hanny EdströmHärnösands OK10:38
Lovisa MasesDomnarvets GOIF10:40
Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK10:42
Elsa KaipeOK Kåre10:44
Lovisa DjerfVästerbergslagens OL10:46
Moa BergqvistKorsnäs IF OK10:48
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK10:50
Felicia EliassonDalaportens OL10:52
Irma BergDomnarvets GOIF10:54
Elin LadängesAlfta-Ösa OK10:56
Sarah BorglundHärnösands OK10:58
Saga MattssonDalaportens OL11:00
Ellen FunkeLeksands OK11:02
Mira NordinKorsnäs IF OK11:04
Jonna LindbladÖSeT SkidO11:06

H14

5 580 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor JemthIF Thor09:58
Wille SöderqvistOK Kåre10:00
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK10:02
Nils EngbergHärnösands OK10:04
Karl ForsgrenVästerbergslagens OL10:06
Anton ForsHJS-Vansbro OK10:08
Joel GolsäterKorsnäs IF OK10:10
Niklas ErlandssonOK Södertörn10:12
Oskar ErlandssonSundsvalls OK10:14
Olle DalinOK Kåre10:16
Lucas WannerAvesta OK10:18
Hugo PerssonÅtvidabergs IF10:20
Sixten BihlOK Tyr10:22

D12

4 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja EliassonDomnarvets GOIF10:15
Frida LindénVäxjö OK10:17
Malin HållHJS-Vansbro OK10:19
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF10:21
Nellie EliassonDalaportens OL10:23
Emma LindénVäxjö OK10:25
Nova StattinHärnösands OK10:27

H12

4 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eskil EngbergHärnösands OK10:01
Axel GräfningsGrycksbo IF OK10:03
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK10:05
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:07
Leo MagnussonAlfta-Ösa OK10:09
Olle WallmanVästerbergslagens OL10:11
Walter SöderqvistOK Kåre10:13

D10

2 950 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL10:09
Hanna RydesäterRehns BK10:11

H10

2 950 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak StinessenDalaportens OL10:01
Viggo LindgrenOK Kåre10:03
Axel LindbladÖSeT SkidO10:05

D35

7 880 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gabriella MelinOK Rodhen10:28
Susanna EdströmHärnösands OK10:30
Helena WallmanVästerbergslagens OL10:32

H35

11 260 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter RydesäterRehns BK10:35
Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK10:55
Torbjörn BlomValbo AIF10:57
Pontus FunkeLeksands OK10:59
Lars JakobssonCentrum OK11:01
Anders ErlandssonSundsvalls OK11:03
Torbjörn EngbergHärnösands OK11:05
Ulf HylanderNyköpings OK11:07
Anders JanssonGrycksbo IF OK11:09

D45

7 880 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta NordgrenOK Kåre10:34
Helena KönigssonRobertsfors IK10:36
Florence BergDomnarvets GOIF10:38
Carolina AnderssonKristinehamns OK10:40
Åsa SpikLeksands OK10:42
Carina SandbergSäterbygdens OK10:44
Erica HållHJS-Vansbro OK10:46
Charlotte LindkvistIK Jarl Rättvik10:48
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK10:50
Sonja HaasNybro OK10:52
Weronica MorellOK Kåre10:54
Anette PalmHJS-Vansbro OK10:56
Christina HalvarssonOK Kroppefjäll10:58
Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr11:00

H45

10 630 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas AnderssonDalaportens OL10:01
Thomas JanssonGarphyttans IF10:03
Urban StåhlSundbybergs IK10:05
Erik BorglundHärnösands OK10:07
Janne SkarnerLeksands OK10:09
Stefan JohanssonOK Kåre10:11
Donald McCarthyÄrla IF10:13
Jonas HolmgrenOK Hammaren10:15
Sven PerssonÅrsunda IF10:17
Magnus EliassonDomnarvets GOIF10:19
Henrik PetterssonOK Roxen10:21
Stefan StridValbo AIF10:23
Lars SchagerströmGarphyttans IF10:25
Jens AnderssonKristinehamns OK10:27
Henrik ErlandssonOK Södertörn10:29
Andreas KrafftLänna IF10:31
Christer MorellOK Kåre10:33
Thomas PerssonÅtvidabergs IF10:37
Robert LadängesAlfta-Ösa OK10:39
Peter AlbinssonIFK Enskede10:41
Per MelinOK Rodhen10:43

D55

7 170 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:44
Ylva GrapeDalaportens OL10:46
Lena JanssonGarphyttans IF10:48
My RönnolsTäby OK10:50
Madelene BjernulfSundbybergs IK10:52
Marie FröjdRehns BK10:54

H55

7 880 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Olov EricsonÖSeT SkidO11:04
Mikael YngvessonRobertsfors IK11:06
Per SundströmVästerås SOK11:08
Mats JönssonKorsnäs IF OK11:10
Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:12
Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:14
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:16
Per SandbergSäterbygdens OK11:18
Lars RönnolsTäby OK11:20
Håkan AlmqvistNybro OK11:22
Sture NorénÄlvsby IF OK11:24
Frans WickbomI 19 IF11:28
Johan TryggIFK Mora OK11:30
Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna11:32
Jan  EskilssonHaninge SOK11:34
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK11:36
Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:38
Mats HerbertTäby OK11:40
Per EdenhamnLänna IF11:42

D65

4 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK10:31
Anna BlomgrenTullinge SK10:33

H65

5 580 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:09
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK11:11
Kjell ErikssonÖSeT SkidO11:13
Elis ÅbergStorviks IF11:15
Olle AdolfssonLerums SOK11:17
Anders ThomassonUlricehamns OK11:19
Jonas LarssonOK Kullingshof11:21
Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:23
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:25
Lars-Peter JohnssonSelånger SOK11:27
Kent ErikssonLerums SOK11:29
Hans OlevikEdsbyns OK11:31
Tore WatterdalOL Tønsberg og Omegn11:33

D75

2 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK10:13

H75

2 950 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna10:17
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik10:19
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna10:21

Öppen motion 1

3 390 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vide ZetterbergÖSeT SkidO09:59:10
Hugo RydesäterRehns BK10:00:12
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:01:11
Erik GräfningsGrycksbo IF OK10:01:20
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL10:13:23
Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL10:14:33
Elsa GolsäterKorsnäs IF OK10:15:25
Krister GolsäterKorsnäs IF OK10:15:29
Kalle JoonsLeksands OK10:15:36
Anna BörjesIK Jarl Rättvik10:24:18
Mona LindénVäxjö OK10:27:14
Lill NallgårdVästerås SOK10:54:18
Sara BleyTjalve IF Norrköping11:13:17
Emelie BleyTjalve IF Norrköping11:13:23

Öppen motion 5

6 700 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK09:59:24
Johanna MaxénTimrå SOK10:00:28
Per JemthIF Thor10:00:33
Per StinessenDalaportens OL10:03:21
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna10:03:41
Lena HermanssonIFK Mora OK10:06:40
Mohammad MahmoodiSäterbygdens OK10:08:16
Malin AlbinssonIFK Enskede10:08:25
Anna LöwegrenKatrineholms OK10:09:50
Robert ÖstlundSäterbygdens OK10:10:20
Matilda JonssonIFK Mora OK10:15:17
Birgitta JanssonGarphyttans IF10:15:21
Leija MagnussonAlfta-Ösa OK10:17:14
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:18:14
Johan NymanForsa OK10:18:22
Anders RöstinSöders-Tyresö10:19:21
Amy RankkaForsa OK10:21:25
Ann-Sofie EliassonDalaportens OL10:21:33
Elisabeth RostAlfta-Ösa OK10:24:12
Håkan BlomgrenStora Tuna OK10:25:12
Andreas DernfalkVästerbergslagens OL10:26:36
Ulf NordzellÖSeT SkidO10:33:22
Erik WadmanIFK Mora OK10:33:32
Malena DernfalkVästerbergslagens OL10:34:21
Martin StattinHärnösands OK10:42:23
Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK10:45:48
Cecilia AnderssonDalaportens OL10:51:57
Anders ClaessonIFK Mora OK10:56:13
Marie LindbladÖSeT SkidO10:56:30
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF11:03:21
Ida NordlundPiteå IF Orientering
Christer NorinJärfälla OK

Öppen motion 9

10 580 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin PerssonÅrsunda IF09:59:19
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:00:17
Klockar Mattias NääsLeksands OK10:03:34
Isak AugustssonKlubblös10:08:22
Torbjörn JanssonGarphyttans IF10:16:16
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK10:17:34
Mats CarlssonSundbybergs IK10:30:22
martin brattKlublös10:31:17
Tomas AnderssonOK Tor10:31:30
Ann EdenhamnSK Leksand10:35:30
Stefan PetterssonOxvretens SK10:39:35
Erik JanssonIFK Lidingö SOK10:43:47
Martin BlomgrenStora Tuna OK10:45:01
Ingela RydesäterRehns BK10:59:19

Annonser