Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Höstrusket i Örkelljunga

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Höstrusket i Örkelljunga
Arrangörsorganisation: Örkelljunga FK
Datum: söndag 17 november 2019

D21

5 190 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla NilssonOK Torfinn11:27
Siri JeppsonKatrineholms OK11:29
Carolina NilssonOK Kompassen11:31
Marie SvenssonFK Åsen11:33
Kristina SpångbergLunds OK11:35
Sandra LejonbergHelsingborgs SOK11:37
Sara JonassonCentrum OK11:39
Maria LönnHalmstad OK11:41
Petra EklundLunds OK11:43
Julia Dahl AlnervikHelsingborgs SOK11:45
Sofia KillanderHästveda OK11:47
Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:49
Jessica NilssonOK Milan11:51
Erica HöstHjärnarps OL11:53
Lovisa NilssonOK Orion11:55
Anna BondesonLunds OK11:57

H21

6 290 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas NilssonOL Regio Olten10:55
Simon GardnerClydeside Orienteers10:57
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:59
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:01
Ludvig HallabroHässleholms OK11:03
Mikael LöfvingTibro OK11:05
David LarssonLunds OK11:07
Adrian VartiaOK Löftan11:09
Oskar CervinHelsingborgs SOK11:11
Fredrik NystedtSkåneslättens OL11:13
Henrik OlofssonOK Kompassen11:15
Fritjof AxelssonFK Göingarna11:17
Daniel LindbergEslövs FK11:19
Albin PerssonHalmstad OK11:21
Simon OlssonHjärnarps OL11:23
Daniel HellbergLunds OK11:25
Joel KristianssonSkåneslättens OL11:27
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad11:29
Oskar NordmarkCentrum OK11:31
Simon HardenFK Boken11:33
Pascal Lehmbeck MalmquistHjärnarps OL11:35
Jesper JohanssonOK Löftan11:37
Mattias KillanderHästveda OK11:39
Filip TrofastBredaryds SOK11:41
Lars JohanssonOK Älme11:43
Loke AgmarkenHalmstad OK11:45
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK11:47

D18

4 360 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nellie RydlundHässleholms OK11:30
Olivia LarssonLunds OK11:32
Nelli OlvegårdFK Göingarna11:34
Alva NystedtSkåneslättens OL11:36
Elin NilssonAndrarums IF11:38
Hilma HolmströmHärlövs IF11:40
Matilda JohannessonFrölunda OL11:42
Lovisa WeidenSkåneslättens OL11:44
Maja PorleVäxjö OK11:46
Thea BökmanHelsingborgs SOK11:48

H18

4 960 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin BorneFrölunda OL11:02
Pontus ThuressonSkåneslättens OL11:04

D16

4 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara PerssonHalmstad OK11:23
Alice PerssonOK Tyringe11:25
Kajsa HeydenLunds OK11:27
Johanna GersneSkåneslättens OL11:29
Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:31
Louise AsplundLaholms IF OK11:33
Alice OlvegårdFK Göingarna11:35
Emmy PalmFK Boken11:37
Johanna OttossonÖrkelljunga FK11:39
Liv LundsgaardOK Kontinent11:41
Lovisa WahlbomLunds OK11:43
Elsa WibergHelsingborgs SOK11:45
Hanna AsplundLaholms IF OK11:47
Viola HolmströmHärlövs IF11:49
Enni LindskogOK Älme11:51
Emelia CarlströmFK Boken11:53

H16

4 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte KristianssonHalmstad OK11:06
Erik AlbinssonHjärnarps OL11:08
Edvin SelinFK Göingarna11:10
Alfred KjellénHelsingborgs SOK11:12
Tobias JohanssonOK Löftan11:14
Klas LjungqvistLunds OK11:16
Ivar HelmerssonHässleholms OK11:18
Emil JägstedtHalmstad OK11:20
Hans Grønborg NielsenAllerød OK11:22
Jakob HåkanssonYstads OK11:24
Alfred AhltinMalmö OK11:26
Isak AnderssonLunds OK11:28
Victor EricssonHelsingborgs SOK11:30
Elia KämpeÖrkelljunga FK11:32
Gabriel SteffertOK Tyringe11:34
Lucas TreldalLunds OK11:36
David PerssonHelsingborgs SOK11:38
Love PerssonMalmö OK11:40
Erik JohanssonFK Boken11:44

D14

3 470 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia EdmanHelsingborgs SOK10:56
Moa NordinYstads OK10:58
Tuva SelinFK Göingarna11:00
Anna BenattiSkåneslättens OL11:02
Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad11:04
Wilma KroksmyrVäxjö OK11:06
Saga PalmertzHelsingborgs SOK11:08
Eja GustafssonLunds OK11:10
Alma KjellénHelsingborgs SOK11:12
Alice JohanssonFK Boken11:14
Maria TomicicOK Pan-Kristianstad11:16
Lovisa KroksmyrVäxjö OK11:18

H14

3 560 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred OlssonLunds OK11:15
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna11:17
Isac ElingforsVäxjö OK11:19
Arvid AlbinssonHjärnarps OL11:21
Martin EkFrölunda OL11:23
Villyam JohanssonOK Tyringe11:25
Otto NybergÖrkelljunga FK11:27
Ville LindskogOK Älme11:29
Hjalmar AxelssonFK Göingarna11:31
Valter RoothVäxjö OK11:35
Edvin SanderSkåneslättens OL11:37
Anton KarlssonFK Finn11:39
Svante SelinFK Göingarna11:41
Melwin IvarssonHärlövs IF11:43
Viktor AhltinMalmö OK11:45
Elias PerssonHelsingborgs SOK11:47
Caspar PegardOK Gynge11:49
William SteffertOK Tyringe11:51
Casper TuressonHärlövs IF11:53
Wilmer SelinFK Göingarna11:55

D12

2 690 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma LundsgaardOK Kontinent11:01
Frida EmilssonFK Åsen11:03
Emma WikströmHästveda OK11:05
Smilla ThomassonFK Göingarna11:07
Ebba LohavHelsingborgs SOK11:09
Julia LönnHalmstad OK11:11
Agnes PerssonHelsingborgs SOK11:13
Elin AnzeliusHästveda OK11:15
Matilda SöderbergOK Skogsfalken11:17
Olivia TillanderYstads OK11:19
Fifi PegardOK Gynge11:21
Klara PalmFK Boken11:23
Olivia SvenssonFK Åsen11:25
Anna JohannessonFrölunda OL11:27
Kristina Nilsson CondoriHästveda OK11:29

H12

2 880 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eric WahlbomLunds OK11:00
Milton GunnarssonÖrkelljunga FK11:02
Elias PalmertzHelsingborgs SOK11:04
Nils PerssonOK Tyringe11:06
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK11:08
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:10
Theo Asplund ÖnneboLaholms IF OK11:12

D10

2 150 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Delia CondoriHästveda OK11:15

H10

2 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid JohanssonHelsingborgs SOK10:59
Simon OlssonÖrkelljunga FK11:01
Vincent SteffertOK Tyringe11:03
Frans HugosonÖrkelljunga FK11:07
Isak KämpeÖrkelljunga FK11:09
Fabian TillanderYstads OK11:11

D40

4 160 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny LindblomMalmö OK11:12
Ingela NordinYstads OK11:14
Anna WikströmHästveda OK11:16
Pia OlssonSkåneslättens OL11:18
Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK11:20
Katarina LenanderVäxjö OK11:22
Jenny MånssonHärlövs IF11:24
Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK11:26
Anna SöderströmOK Stigen11:28
Line LundsgaardOK Kontinent11:30
Frida PalmFK Boken11:32
Veronica AdolfssonAnderstorps OK11:34
Maria HelmerssonHässleholms OK11:36
Maria TuressonHärlövs IF11:38
Josefina BerglundFK Boken11:40
Lotta MorénHjärnarps OL11:42
Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:44
Maria PeterssonHalmstad OK11:46
Linda GunnarssonHästveda OK11:48
Carina RydlundHässleholms OK11:50
Marie AlbinssonHjärnarps OL11:52
Kerstin JensenSkåneslättens OL11:54
Lotta MagnussonMalmö OK11:56
Dorthe MunktvedAllerød OK11:58
Emma Nilsson CondoriHästveda OK12:00
Angelica BrandqvistTibro OK12:02
Louise AxelssonFK Göingarna12:04

H40

5 260 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian JohanssonHelsingborgs SOK10:57
Henrik LindblomMalmö OK10:59
Magnus ThuressonSkåneslättens OL11:01
Magnus BackanHelsingborgs SOK11:03
Ulf ÅkessonHärlövs IF11:05
Fredrik WahlbomLunds OK11:07
Tobias NilssonOK Kompassen11:09
Håkan PalmFK Boken11:11
Mikael ThomassonFK Göingarna11:13
Martin GummessonFK Finn11:15
Martin JohanssonHalmstad OK11:17
Jonas HöstHjärnarps OL11:19
Jon LindskogOK Älme11:21
Jonas NorénHelsingborgs SOK11:23
Mikael LundqvistHalmstad OK11:25
Jesper HåkanssonFK Göingarna11:27
Fredrik HolmerHästveda OK11:29
Henrik EklundLunds OK11:31
Michael LönnHjärnarps OL11:33
Johan AsplundLaholms IF OK11:35
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad11:37
Magnus TenghagenHärlövs IF11:39
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad11:41
Magnus ClaessonJönköpings OK11:43
Håkan GunnarssonFK Göingarna11:45
Per RoothVäxjö OK11:47
Ola SöderbergOK Skogsfalken11:49
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK11:51
Jan LagerHalmstad OK11:53
Fabian LjungqvistLunds OK11:55
Magnus EmilssonFK Åsen11:57
Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK11:59
Mattias JägstedtHalmstad OK12:01
Johan AdetorpLunds OK12:03
Magnus RydlundHässleholms OK12:05
Stefan LindgrenHelsingborgs SOK12:07
Tobias SvenssonFK Finn12:09
Anders SelinFK Göingarna12:11
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad12:13
Conny RaskHjärnarps OL12:15

D50

3 720 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Corinne StäubleOL Regio Olten11:39
Carina ThynellHärlövs IF11:41
Camilla CarlssonHärlövs IF11:43
Anneli KarlssonFK Finn11:45
Elisabeth HåkanssonYstads OK11:47
Malin WeidenSkåneslättens OL11:49
Monica JohanssonHjärnarps OL11:51
Iréne BengtssonOK Kompassen11:53
Katarina BorneFrölunda OL11:55
Anette BernhedSävedalens AIK11:57
Tina HagårdRävetofta OK11:59
Kristina HolmqvistFrosta OK12:01
Lena CarlssonSävedalens AIK12:03
Carina Jönsson LindholmHärlövs IF12:05
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK12:07
Christina SternerTockarps IK12:09
Carina AnderssonFK Friskus-Varberg12:11
Helena KristianssonHässleholms OK12:13
Lena OlssonSkåneslättens OL12:15
Sara Snogerup LinseLunds OK12:17
Annika EngelHässleholms OK12:19
Ingrid JohanssonLaholms IF OK12:21
Britt-Marie BengtssonFK Åsen12:23
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK12:25
Josefine JungstrandOK Skogsfalken12:27
Camilla ÖhgrenSävedalens AIK12:29

H50

4 790 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan OlofssonOK Gisle10:44
Lars ErikssonHjärnarps OL10:46
Tomas NilssonHässleholms OK10:48
Staffan AhltinMalmö OK10:50
Stefan PålssonSkåneslättens OL10:52
Anders LohavHelsingborgs SOK10:54
Magnus PorleVäxjö OK10:56
Magnus WallenborgLunds OK10:58
Henrik LarssonFK Göingarna11:00
Pär JohannessonFrölunda OL11:02
Magnus TrofastBredaryds SOK11:04
Johnny NimvikFK Åsen11:06
Torgny HolmströmHärlövs IF11:08
Håkan KarlssonFK Finn11:10
Håkan ErikssonHästveda OK11:12
Johan BökmanHelsingborgs SOK11:14
Per KristianssonHalmstad OK11:16
Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK11:18
Magnus LarsenFK Boken11:20
Thomas LåstbomHärlövs IF11:22
Jimmy NicklassonKexholms SK11:24
Magnus JoelssonSOK 6811:26
Henrik WeidenSkåneslättens OL11:28
Niklas EdvardssonFK Göingarna11:30
Pesho HedbergLunds OK11:32
Kennet HorvathHalmstad OK11:34
Jan JohanssonSkåneslättens OL11:36
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK11:38
Magnus JohanssonOK Löftan11:40
Jörgen BatzSkarpnäcks OL11:42
Jörgen AnderssonMalmö OK11:44
Lars MunktvedAllerød OK11:46
Anders EricssonLunds OK11:48
Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad11:50
Björn KarlssonKexholms SK11:52
Peo OlssonHärlövs IF11:54
Lennart MorénHjärnarps OL11:56
Jens LindströmTibro OK11:58
Håkan AxelssonFK Göingarna12:00
Fredrik HugossonLunds OK12:02
Thomas NajvikFK Åsen12:04
Niklas NilssonHärlövs IF12:06
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK12:08
Tomas KarlssonKexholms SK12:10
Johan JensenSkåneslättens OL12:12
Benjamin ViebkeMalmö OK12:14
Bengt OlssonEslövs FK12:16
Thomas BorneFrölunda OL12:18
Lennart StenssonHelsingborgs SOK12:20
Raul HindovLunds OK12:22
Ulf JungstrandOK Skogsfalken12:24
Håkan CaesarHärlövs IF12:26
Magnus OlssonHjärnarps OL12:28
Håkan GrubbMalmö OK12:30
Anders GustafssonFK Friskus-Varberg12:32
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL12:34
Dan JohanssonFK Boken12:36
Magnus LarssonFK Göingarna12:38
Tobias Den BraverOK Gränsen12:40
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad12:42

D60

3 500 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta ErforsOK Torfinn10:59
Eva WildmarkFK Boken11:01
Lena NielsenHelsingborgs SOK11:03
Monika LarssonSkarpnäcks OL11:05
Ina LindebergSkåneslättens OL11:07
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK11:09
Christina OlssonSkåneslättens OL11:11
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:13
Monica WassFalkenbergs OK11:15
Ingrid LarssonFK Göingarna11:17
Christina SegerslättSkåneslättens OL11:19
Gunilla AxelssonSävedalens AIK11:21

H60

4 040 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Erik BengtssonLunds OK10:58
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK11:00
Ulf BengtssonOK Kompassen11:02
Leif SöderlindBredaryds SOK11:04
Anders GrundbergLunds OK11:06
Stellan MartinssonOK Tyringe11:08
Dan SjöholmHalmstad OK11:10
Bengt LarssonFK Göingarna11:12
Ingmar EkelövSkåneslättens OL11:14
Ingemar MånssonRonneby OK11:16
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF11:18
Dan JohanssonHelsingborgs SOK11:20
Jan KarlssonVäxjö OK11:22
Lars ErikssonKalmar OK11:24
Stig NilssonOskarströms OK11:26

D65

3 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun NilssonLunds OK11:26
Mona EnforsTockarps IK11:28
Ingela NelsénFalkenbergs OK11:30
Åsa StåhlHjärnarps OL11:32
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK11:34
Margareta SchölinTockarps IK11:36
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:38
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL11:40

H65

3 590 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt AspvallRonneby OK11:51
Torbjörn LageÖdeshögs SK11:53
Kent KardellLjungskile FK11:55
Olle BohmanHjärnarps OL11:57
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe11:59
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK12:01
Bert OlofssonOK Kompassen12:03
Bengt-Arne ClaessonMalmö OK12:05
Bo JohanssonOK Vilse 8712:07
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK12:09
Björn PetterssonUlricehamns OK12:11
Bo Anders NilssonLunds OK12:13
Roland DahlmanMalmö OK12:15
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK12:17

D70

3 010 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK10:56
Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:58
Sonja HammarOK Kompassen11:00
Barbro BengtssonOskarströms OK11:02
Karin PerssonOK Tyringe11:04
Gullevi SvenssonRonneby OK11:06
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK11:08
Solbritt GustafssonOK Virdarna11:10
Lena JönssonLaholms IF OK11:12
Kristin LindbergLunds OK11:14
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL11:16
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:18
Margareta HeldFK Åsen11:20
Bodil RuterOK Älme11:22
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad11:24

H70

3 370 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf KristenssonHalmstad OK11:18
Kjell ErlandssonOK Lindéna11:20
Kenth SundgrenSkåneslättens OL11:22
Inge JovikenIF Rigor11:24
Mats HåkanssonMalmö OK11:26
Kjell LönnHjärnarps OL11:28
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK11:30
Stig JohanssonHelsingborgs SOK11:32
Anders HenrikssonIS Skanne11:34
Sven Erik JönssonOK Tyringe11:36
Håkan NilssonMalmö OK11:38
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:40
Johnny GustafssonGamleby OK11:42
Bengt StåhlHjärnarps OL11:44
Arne JohanssonOK Älme11:46
Rune EliassonFalkenbergs OK11:48
Lars PerssonOK Kompassen11:50
Tommy HeldFK Åsen11:52
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:54
Nils-Erik BondessonFrosta OK11:56
Göran LarssonOK Kompassen11:58
Gert OlssonSkåneslättens OL12:00
Bo SenjeHalmstad OK12:02
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK12:04
Lennart MartinssonOK Tyringe12:06
Ingvar PerssonFK Åsen12:08
Göran SvenssonFK Finn12:10
Ronald Mc GrailHjärnarps OL12:12
Leif KarlssonFrosta OK12:14
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK12:16
Agne BengtssonOK Kompassen12:18
Per-Olof FernbergIS Skanne12:20
Ulf JönssonLaholms IF OK12:22
Åke PerssonHjärnarps OL12:24
Bill SchölinTockarps IK12:26
Lennart RevströmLunds OK12:28
Erland MartinssonOK Tyringe12:30

D75

2 630 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro NilssonAlvesta SOK11:50
Berit NilssonOK Älme11:52
Helen AndertoftMarkaryds FK11:54
Brita DahlbergHässleholms OK11:56
Gunilla GrönbladHärlövs IF11:58
Berit ByströmOK Virdarna12:00
Marianne CarlssonSkåneslättens OL12:02
Margareta HaraldssonSigtuna OK12:04
Lena PehrssonOK Silva12:06
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK12:08
Birgit PalmFK Boken12:10
Torill SvendsenFrosta OK12:12

H75

3 090 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland OffrellFrosta OK11:01
Kjell LindauOK Kompassen11:03
Bengt GardOskarströms OK11:05
Inge PerssonFK Boken11:07
Ingemar SvenssonLunds OK11:09
Verner LönnquistHärlövs IF11:11
Lars HenrikssonOK Älme11:13
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:15
Tom LindbergLunds OK11:17
Benkt AnderssonFrosta OK11:19
Håkan BrostMalmö OK11:21
Kjell MånssonRonneby OK11:23
Stig LarssonRävetofta OK11:25
Ingvar BengtssonOskarströms OK11:27
Nils-Åke NilssonHärlövs IF11:29
Sven ThelanderssonLunds OK11:31
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK11:33
Nils-Eric EricsonFK Åsen11:35
Allan SunnergrenHjärnarps OL11:37
Arne GustafssonMalmö OK11:39
Åke EkstrandHärlövs IF11:41
Anders CarlssonSkåneslättens OL11:43
Johnny MalmgrenHjärnarps OL11:45
Christer GrönbladHärlövs IF11:47
Bengt I NilssonFrosta OK11:49
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:51
Hubert HugossonOK Gynge11:53
Sven RuterOK Älme11:55
Roland AkselssonLunds OK11:57

D80

2 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun HanssonYstads OK11:10
Clarie EkOK Pan-Kristianstad11:14
Karin LexellOK Torfinn11:18

H80

2 480 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland KarlssonRonneby OK11:00
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF11:04
Paul SchannongMalmö OK11:08
Stig JohanssonHalmstad OK11:12
Rune IsakssonHelsingborgs SOK11:16
Johan JanssonVäxjö OK11:20
Klas TykessonSkåneslättens OL11:24
Bengt EdvardssonOK Torfinn11:28
Inge NilssonOK Älme11:32
Torsten HannrupOK Kompassen11:36
Jan-Eric NelkingFK Åsen11:40
Ernie BroströmHalmstad OK11:44
Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL11:48

Inskolning

1 880 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl NilssonOK Origo10:46:43

U1

2 180 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hubert CarlssonFK Finn10:47:28
Nickey NielsenÖrkelljunga FK10:47:34
Melker JanssonFrämmestads IK10:56:41
Emilio OlssonMarkaryds FK11:08:43
Alice CondoriHästveda OK11:29:27
Elias JohanssonOK Tyringe12:12:12
Emanuel SvenssonLaholms IF OK12:12:58

U2

2 210 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sally AnderssonHässleholms OK10:45:21
Harry JohanssonHelsingborgs SOK10:51:07
SAMUEL EngqvistMarkaryds FK10:57:23
Isak GrönlundLunds OK11:06:05
Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:10:38
Joel Wallin ÖdénLunds OK11:12:38
Nilla PerssonMarkaryds FK11:17:06
Benjamin AxellEslövs FK11:30:07

Öppen motion 1

2 120 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika JohannessonFrölunda OL10:47:57
Marie CarlssonFrölunda OL10:48:01
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:57:34
Benjamin BergstrandKlubblös11:32:29
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK11:34:14
Lars JohanssonHalmstad OK11:38:34

Öppen motion 3

2 850 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roger LindénOK Kompassen10:45:24
Ulla KarlssonOK Tyringe10:45:30
Margareta JohanssonLaholms IF OK10:48:56
Frida MånssonOK Origo10:51:25
Kerstin JönssonOK Älme10:51:28
Kenth GunnarssonLaholms IF OK10:52:11
Margareta EdbergMalmö OK10:52:42
Allan HammarOK Kompassen10:53:29
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:57:33
Alice GraaeOK Torfinn10:57:43
Katja HedinIS Skanne10:57:49
Torun HedinIS Skanne10:57:50
Wilde HedinIS Skanne10:57:51
Frans AnderssonHelsingborgs SOK10:59:17
Malin PerssonHelsingborgs SOK10:59:24
Fia PerssonHelsingborgs SOK11:04:49
Knut LangeOK Älme11:05:58
Johan HedinIS Skanne11:06:13
Jan DahlbergHässleholms OK11:07:14
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK11:07:18
Camilla LohavHelsingborgs SOK11:08:51
Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg11:09:43
Viktor Wallin ÖdénLunds OK11:14:31
Anette BohmanHjärnarps OL11:16:04
Ulrika LjungmanSävedalens AIK11:25:14
Edvin NilssonOskarströms OK11:25:22
Malin FastOK Pan-Kristianstad11:26:17
Christer NelsénFalkenbergs OK11:28:12
Dennis TuressonHärlövs IF11:30:36
Flor VillafuerteLunds OK11:36:19
Fabian TillanderYstads OK11:45:09
Marita OlofssonOK Kompassen11:49:33
Anton CarlströmFK Boken11:49:39
Marie CarlströmFK Boken11:49:41
Sonia KurashovaFK Åsen11:57:29
Kerstin MartinssonOK Tyringe12:10:35

Öppen motion 5

3 680 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl LejonbergHelsingborgs SOK10:44:27
Hans KulstadSkåneslättens OL10:45:14
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:45:38
Fredrika KindlundhFK Finn10:46:27
Sune JohanssonLaholms IF OK10:48:52
Gun-Marie NilssonOK Origo10:51:19
Jan StrandOK Origo10:51:20
Camilla JohanssonLaholms IF OK10:51:44
Henrik EnforsTockarps IK10:55:34
Inger FrickFK Göingarna10:57:58
Peter SvenssonLaholms IF OK10:59:21
Sven-Otto JönssonEslövs FK11:02:10
Lena JohanssonHelsingborgs SOK11:02:19
Bjarke LundsgaardOK Kontinent11:02:31
Anna NilssonHästveda OK11:05:13
Lisa KjellénHelsingborgs SOK11:12:17
Sofia BorneFrölunda OL11:14:56
Nina TillanderYstads OK11:20:31
Claes OlvegårdFK Göingarna11:24:12
Katarina ErikmatsSävedalens AIK11:25:19
Ida FastOK Pan-Kristianstad11:26:43
Petra AreskougFK Åsen11:27:27
Staffan OlssonTrosabygdens OK11:28:33
Charlotta OlssonTrosabygdens OK11:28:35
Irene OlofssonFK Åsen11:28:42
Kerstin DahlHärlövs IF11:34:13
Stefan HanssonEslövs FK11:36:25
Daniel FrantzichFalkenbergs OK11:37:15
Stefan LindbergYstads OK11:46:13
Anna-Moa LindskogOK Älme11:47:22
Elena KurashovaFK Åsen11:51:29
Teo Wallin ÖdénLunds OK12:26:14
Olof HanssonEslövs FK

Öppen motion 7

3 150 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik RybergEslövs FK10:44:40
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:45:35
Anders NilssonHässleholms OK10:46:28
Tord MartinssonRävetofta OK10:46:57
Marianne HallbergFK Boken10:48:03
Liselotte JohanssonOK Löftan10:50:22
Anna AnderssonLunds OK10:53:25
Torgny OttossonOK Torfinn10:53:31
Lena StrandMarkaryds FK10:54:55
Sandra ElgFK Finn11:00:10
Anne-Li AugustssonOK Tyringe11:03:10
Morgan BjelkHästveda OK11:03:12
Lars-Erik HallbergFK Boken11:03:20
Klas BogsjöHelsingborgs SOK11:04:23
Ingvar PerssonOK Tyringe11:05:10
Lars Göran KillanderHästveda OK11:05:20
Claes-Göran GrenMalmö OK11:05:48
Jessica BjelkHästveda OK11:09:33
Carina ErikssonHjärnarps OL11:10:10
Gunnar GustafssonKlubblös11:10:17
Carin StenbergHelsingborgs SOK11:10:43
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK11:11:10
Jan KristenssonMarkaryds FK11:11:53
Sofia PalmFK Boken11:11:57
Anders Anno PerssonHelsingborgs SOK11:13:23
Barbro MartinssonOK Tyringe11:13:40
Roland ErikssonHästveda OK11:15:16
Pontus GustavssonLunds OK11:17:28
Katarina FastOK Pan-Kristianstad11:19:11
Anette BjelkHästveda OK11:20:07
Roland JanssonVäxjö OK11:20:23
Christer LjungquistLunds OK11:20:51
Ulrica OlovssonLaholms IF OK11:21:29
Lena SöderbergOK Skogsfalken11:21:33
Kerstin SegerLaholms IF OK11:22:35
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad11:26:12
Tobias RöösMalmö OK11:26:21
Karl JanssonFrämmestads IK11:27:22
Per GersneSkåneslättens OL11:30:34
Annica BörjessonSävedalens AIK11:31:00
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK11:31:52
Pamela SvenssonLunds OK11:33:15
Kjell SvenssonKlubblös11:33:17
Linnea RydlundHässleholms OK11:36:29
Karin KarlssonHalmstad OK11:37:41
Pär EricssonHelsingborgs SOK11:41:20
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL11:49:31
Carl JohanssonOK Tyringe11:50:21
Göran JohanssonOK Tyringe11:50:27
Sara StåhlOK Älme11:55:10
Kerstin OlssonEslövs FK12:13:14
Alexander-Magnus GieseUmara SC12:22:13
Cecilia ÖdénLunds OK12:26:04
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK

Öppen motion 8

5 370 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas VensrydEslövs FK10:43:05
Jimmy HäggFK Friskus-Varberg10:43:25
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK10:44:56
Simon  GunnarssonMMB Sport10:44:57
Pascal Lehmbeck MalmquistHjärnarps OL10:45:01
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK10:45:05
Atle KulstadSkåneslättens OL10:45:11
Fredrik StåhlHjärnarps OL10:45:32
Fredrik HjortHelsingborgs SOK10:46:22
Julius KindlundhFK Finn10:47:12
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:47:21
Fredrik EnbergHalmstad OK10:48:39
Catarina HardenFK Boken10:51:14
Lotta EnbergHalmstad OK10:51:50
Lucian SemeniucFK Finn10:53:46
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:56:14
Adrian HardenFK Boken10:56:18
Marie NilssonFK Boken10:56:56
Anders HellrupFrosta OK11:00:35
Ola WinqvistFK Göingarna11:02:48
Muray GunerMalmö OK11:04:27
Kristofer NilssonHästveda OK11:06:25
Göran FastOK Pan-Kristianstad11:06:30
Mattias WallinLunds OK11:07:36
Joel AnnermarkenOK Kontinent11:08:18
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK11:09:22
Willie OlssonRävetofta OK11:11:38
Cornelia MöllerOK Kontinent11:11:39
Rasmus GrönlundLunds OK11:11:45
Kim FolanderFSK Orientering11:19:08
Mikael SöderströmOK Stigen11:19:55
Felix AlnervikHelsingborgs SOK11:23:11
Vidar AlbinssonHässleholms OK11:23:38
David AnderssonIFK Lidingö SOK11:24:04
Lars DahlHärlövs IF11:24:11
Jonas WahlströmMalmö OK11:25:48
Robert BertilssonLunds OK11:26:38
Hanne FoghFSK Orientering11:28:17
Gert OlssonTockarps IK11:31:40
Andreas KaverénAnderstorps OK11:33:19
Erik AlnervikHelsingborgs SOK11:38:07
Martin CarlströmFK Boken11:43:52
Lucie Komarkova11:44:54
Jenny GustafssonLunds OK11:47:14
Oskar HenrikssonLunds OK11:50:11
Anette Hedlund11:52:13
Kadri KuuskLunds OK11:55:53
Simon PreutzOK Torfinn12:00:19
David BengtssonFK Åsen12:01:31
Jonas EnarssonLunds OK12:10:45
Maureen Olsson LoLunds OK
Per PegardOK Gynge

Öppen motion 12

1 880 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes AlnervikHelsingborgs SOK10:59:16

Annonser