Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Öppna Falumästerskapen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Öppna Falumästerskapen
Arrangörsorganisation: Karlsbyhedens OK
Datum: lördag 8 september 2018

D21

6 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martina KarlssonStora Tuna OK12:14
Katarina SvahnIFK Mora OK12:16
Amanda KarlssonStora Tuna OK12:18
Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF12:20
Marika HagelbergOK Kåre12:22
Lina LångStora Tuna OK12:24

H21

8 320 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Greger TyskOK Kåre12:08
Erik ErssonIFK Mora OK12:10
Olov EricsonAlfta-Ösa OK12:12
Carl MagnussonIFK Mora OK12:14
Jonas CarlssonStora Tuna OK12:16
Simon HodlerIFK Mora OK12:18
Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna12:20
Rikard ClaessonStora Tuna OK12:22
Erik Folkesson BlomIFK Mora OK12:24
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF12:26
Adrian DahlströmIFK Mora OK12:28
Fredrik PerssonDomnarvets GOIF12:30
Pelle EngstrandStora Tuna OK12:32
Kristian DahlströmIFK Mora OK12:34
Linus LarssonOK Kåre12:36

D20

6 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin NallgårdVästerås SOK12:28
Cecilia DjerfVästerbergslagens OL12:30

D18

5 270 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karolina DjerfVästerbergslagens OL12:07

H18

6 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lucas GranbergOK Kåre12:25
Martin DanielssonOK Kåre12:27

D16

4 410 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vendela SöderqvistOK Kåre12:31
Julia NäslundOK Hammaren12:33
Maja BergqvistKorsnäs IF OK12:35
Isabella JoonsLeksands OK12:37
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK12:39
Sofia DjerfVästerbergslagens OL12:41
Elsa GörasLeksands OK12:43
Klara AnderssonDomnarvets GOIF12:45
Thea NordinKorsnäs IF OK12:47
Tove RingiOK Kåre12:49
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK12:51

H16

5 050 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob WidelundOK Kåre12:00
Erik FredrikssonStora Tuna OK12:02
Karl GranathOK Kåre12:04
Thobias BrodinIFK Mora OK12:06
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK12:08
Melker NordgrenOK Kåre12:10
Jakob CarlssonStora Tuna OK12:12
Erik LarssonIFK Mora OK12:14
Christoffer LindgrenOK Kåre12:16

D14

3 750 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva ErssonIFK Mora OK12:07
Irma BergDomnarvets GOIF12:09
Elsa KaipeOK Kåre12:11
Mira NordinKorsnäs IF OK12:13
Lovisa DjerfVästerbergslagens OL12:15
Enni LundbergOK Kåre12:17
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK12:19
Agnes WallinKorsnäs IF OK12:21
Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF12:23
Julia Hagelberg NordahlOK Kåre12:25
Elin BryggarGrycksbo IF OK12:27

H14

3 750 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helmer JöhnemarkStora Tuna OK12:28
Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre12:30
Albin SjöblomOK Kåre12:32
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK12:34
Nils PetterssonOK Kåre12:36
Rasmus WidelundOK Kåre12:38
Alfred JeppssonOK Hammaren12:40
Olof OlssonOK Kåre12:42
Joel GolsäterKorsnäs IF OK12:44
Wille SöderqvistOK Kåre12:46
August GörasLeksands OK12:48
Jon HanssonOK Kåre12:50
Isak DalinLeksands OK12:52
Eric JohanssonOK Kåre12:54
Leo AlvolinOK Kåre12:56
Viktor NorbergStora Tuna OK12:58
Hugo AtterbrandOK Kåre13:00

D12

2 570 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fanny HemmingssonStora Tuna OK12:00
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF12:02
Nora NordlundOK Kåre12:04
Matilda StilleKorsnäs IF OK12:06
Lina WidelundOK Kåre12:08
Freja BylanderKarlsbyhedens OK12:10
Märta StrömGagnefs OK12:12
Matilda BackmanOK Kåre12:14
Klara BerglundKarlsbyhedens OK12:16
Maja MasesStora Tuna OK12:18
Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK12:20
Elsa GolsäterKorsnäs IF OK12:22
Ylva HanssonOK Kåre12:24
Greta BladlundKarlsbyhedens OK12:26
Ida AnderssonOK Kåre12:28
Filippa HemmingssonStora Tuna OK12:30
Tilde SvederDomnarvets GOIF12:32

H12

2 570 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frode Montelius RisbergOK Kåre12:23
Pontus HedbergKarlsbyhedens OK12:25
William BergqvistKorsnäs IF OK12:27
William OksvoldOK Kåre12:29
Joel AllmungsLeksands OK12:31
Walter SöderqvistOK Kåre12:33
Edvin FridleiferGagnefs OK12:35
Erik AretegOK Kåre12:37
Simon HansesGagnefs OK12:39
Elias HörnellDomnarvets GOIF12:41
Nils OdlindOK Kåre12:43
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK12:45
Melvin LöfgrenOK Kåre12:47
Simon BerglundKarlsbyhedens OK12:49
Axel GräfningsGrycksbo IF OK12:51
Anton ModigsKorsnäs IF OK12:53
Noa ArkebäckOK Kåre12:55

D10

2 270 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa HansesGagnefs OK12:01
Ida AtterbrandOK Kåre12:05
Julia StilleKorsnäs IF OK12:07
Klara BackmanOK Kåre12:09
Kajsa WilénLeksands OK12:11
Hilma DalinOK Kåre12:13
Eimy AndréSvärdsjö SOK12:15
Moa SölscherKorsnäs IF OK12:17
Elsa NorgrenDomnarvets GOIF12:19
Stella StenmanOK Kåre12:21
Lova WilénLeksands OK12:23
Iris WikströmOK Hammaren12:25
Elsa MelinKorsnäs IF OK12:27
Ingrid OlssonOK Kåre12:29
Alma LindgrenSvärdsjö SOK12:31
Linnea PerssonOK Kåre12:33
Maja SvederDomnarvets GOIF12:35
Ellen PetterssonStora Tuna OK12:37
Majken NorgrenDomnarvets GOIF12:39
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre12:41

H10

2 270 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav RutforsKorsnäs IF OK12:00
Walter OksvoldOK Kåre12:02
Vilgot LarssonKorsnäs IF OK12:04
Erik OdlindOK Kåre12:06
Adam EnochssonKorsnäs IF OK12:08
Elis ClarströmOK Kåre12:10
Erik StrömGagnefs OK12:12
Nils StåbiOK Kåre12:14
Olle BladlundKarlsbyhedens OK12:16
Oskar KaipeOK Kåre12:18
Leo JonssonKorsnäs IF OK12:20
Lukas NääsOK Kåre12:22
Wilhelm StilleKorsnäs IF OK12:24
Kalle VestlingOK Kåre12:26
Hugo WennbergKarlsbyhedens OK12:28
Ludvig StåbiOK Kåre12:30
Gustav NorbergStora Tuna OK12:32
Noah TyskOK Kåre12:34
Erik OttossonGrycksbo IF OK12:36
Oskar LimellOK Kåre12:38
Hjalmar AxenstedtKorsnäs IF OK12:40
Alexis AndréSvärdsjö SOK12:42
Isak FlygarOK Kåre12:44
Ivar FridleiferGagnefs OK12:46
Elvin LundbergOK Kåre12:48
Emil Li EklundStora Tuna OK12:50
Petter NordlundOK Kåre12:52
Emil LundbergKorsnäs IF OK12:54
Elliot TyskOK Kåre12:56
Elias BergqvistKorsnäs IF OK12:58
Sigge LöfgrenOK Kåre13:00
Karl EmilssonDomnarvets GOIF13:02
Viktor LindgrenOK Kåre13:04
Joel WiklundKorsnäs IF OK13:06
Erik LimellOK Kåre13:08

D40

4 930 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catharina AspIFK Mora OK12:41
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK12:43
Stina NordahlDomnarvets GOIF12:45
Kersti RingiOK Kåre12:47
Helena NorbergStora Tuna OK12:49
Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK12:51
Karin JohnssonOK Kåre12:53
Maria Rosén ThelinJönköpings OK12:55
Ylva LorentssonOK Kåre12:57
Petra LorentzonLeksands OK12:59
Jeanette VestlingOK Kåre13:01
Sara GörasLeksands OK13:03
Therese BergqvistKorsnäs IF OK13:05

H40

6 480 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn NorbergStora Tuna OK12:29
Jesper SvedbergOK Kåre12:33
Klockar Mattias NääsLeksands OK12:35
Magnus HjorthDomnarvets GOIF12:37
Jens StåbiOK Kåre12:39
Anders DalinLeksands OK12:41
Patrik JohnssonOK Kåre12:43
Magnus GörasLeksands OK12:47
Niclas SjöblomOK Kåre12:49
Kristofer SidenvallIFK Umeå12:51
Anders OksvoldOK Kåre12:53
Hans NykvistStora Tuna OK12:55
Andreas ViltfjällIFK Göteborg Orientering12:57

D50

4 190 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid SvenssonStora Tuna OK12:20
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik12:22
Mia GustafssonOK Kåre12:24
Lena MasesStora Tuna OK12:26
Sofie NylanderOK Kåre12:28
Marie RappIFK Mora OK12:30
Ellinor PerssonStora Tuna OK12:32
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre12:34
Lotta StålVästerbergslagens OL12:36
Anna RosénOK Njudung12:38
Anna-Karin AdolfssonOK Kåre12:40

H50

5 340 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars MattssonOK Kåre12:01
Anders BergDomnarvets GOIF12:03
Johan HallgrenBjursås OK12:05
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK12:07
Jonas NäslundOK Hammaren12:09
Tore NallgårdVästerås SOK12:11
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK12:13
Mikael DanielssonOK Kåre12:15
Per FranssonOK Njudung12:17
Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF12:19
Jan LindbergKorsnäs IF OK12:21
Jörgen BatzSkarpnäcks OL12:23
Mattias RobertsonCentrum OK12:25
Pär StålVästerbergslagens OL12:27

D60

3 470 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla LärfarsLeksands OK12:01
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF12:03
Jannike WålbergOK Kåre12:05

H60

4 740 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunde HjalmarssonStora Tuna OK12:09
Roger LindLeksands OK12:11
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik12:13
Anders Stefan VestlundOK Kåre12:15
Örjan SvahnIFK Mora OK12:17
Sten-Olof MatssonLeksands OK12:19
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK12:21
Jan LärfarsLeksands OK12:23

D70

2 790 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK12:06
Siv FrodinKöping-Kolsva OK12:08

H70

3 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo SundénKarlsbyhedens OK12:06
Rolf BjärudVästerbergslagens OL12:08
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden12:10
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik12:12
Stig ÖstKorsnäs IF OK12:14

D80

2 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK12:00

H80

2 790 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke SundbergFagersta OK12:01
Svante NyströmVästerbergslagens OL12:03
Erik LindbergKorsnäs IF OK12:05

Inskolning

1 730 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise Tjulander EnbäckKorsnäs IF OK11:51:45
Erik GräfningsGrycksbo IF OK11:58:55
Olle RutforsKorsnäs IF OK12:01:46
Tilja LarssonKorsnäs IF OK12:04:11
Arvid StenmanOK Kåre12:05:34
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK12:06:19
Minna NyströmÄlvdalens IF OK12:06:21
Jonatan PerssonOK Kåre12:06:39
Hugo OdlindOK Kåre12:06:43
Milla ErikssonKarlsbyhedens OK12:07:57
Axel ErikssonKarlsbyhedens OK12:08:09
Samuel WarnerKorsnäs IF OK12:09:01
Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF12:09:44
Helmer GörasKarlsbyhedens OK12:10:27
Ester ClarströmKarlsbyhedens OK12:10:36
Samuel NääsOK Kåre12:11:58
Signe Montelius RisbergOK Kåre12:12:13
Emelie BackmanOK Kåre12:14:35
Karl BjörkmanKarlsbyhedens OK12:14:40
Axel GörasKarlsbyhedens OK12:14:44
Saga MagnussonOK Kåre12:17:34
Christian LarssonOK Kåre12:18:22
Lisa VestlingOK Kåre12:21:49
Elliot WennbergKarlsbyhedens OK12:24:23
Folke BromanderSvärdsjö SOK12:34:58
Arvid BromanderSvärdsjö SOK12:35:03
Ivar AretegOK Kåre12:37:34
Sigrid LindgrenSvärdsjö SOK12:37:42
Stina NorgrenDomnarvets GOIF12:39:23
Erik IsebrinkStora Tuna OK12:43:29
Amelia Li EklundStora Tuna OK12:50:30
Ida LindgrenOK Kåre12:52:40
Malte StåhlSvärdsjö SOK12:57:17
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK13:00:44
Charlie SvederDomnarvets GOIF13:25:19
Ester ClarströmOK Kåre

Öppen motion 3

2 570 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils UllbergAvesta OK12:00:12
Sara RosénOK Njudung12:02:31
Knut ElnefredKvarnsvedens GOIF OK12:06:35
Katarina OdlindOK Kåre12:09:40
Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK12:14:17
Oskar DalinLeksands OK12:17:41
Jan WinbladRehns BK12:25:39
Alice LundbergKorsnäs IF OK12:26:58
Erik NordahlDomnarvets GOIF12:28:37
Katarina SjögrenKarlsbyhedens OK12:33:02
Viktoria AlvolinOK Kåre12:37:10
Kalle JoonsLeksands OK12:37:20
Tove NorgrenDomnarvets GOIF12:39:56
Mattias isebrinkStora Tuna IK SK12:44:44
Leif ÅkerblomStora Tuna OK12:50:04
Anna SahlanderKorsnäs IF OK13:13:34
Camilla BerglundKarlsbyhedens OK21:48:55
Ingrid PetterssonStora Tuna OK

Öppen motion 5

4 300 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael PerersKorsnäs IF OK11:48:23
Daniel FrodinKlubblös11:54:46
Johanna LarssonIFK Mora OK11:58:16
Roger LarssonOK Kåre11:58:46
Tony BjörlingDomnarvets GOIF12:03:03
Ola AnderssonDomnarvets GOIF12:03:52
Joakim ErikssonTierps SOK12:03:57
Micael LimellOK Kåre12:04:25
Karin JohansonOK Hammaren12:04:33
Anna GunnarsIFK Mora OK12:05:37
Jan LundOK Kåre12:05:39
Bengt HameliusSäterbygdens OK12:05:48
Anna OksvoldOK Kåre12:09:10
Therese SvederDomnarvets GOIF12:10:22
Birgitta  HanssonKarlsbyhedens OK12:11:02
Kristina GolsäterKorsnäs IF OK12:22:32
Sara OrreOK Kåre12:24:30
Maria WikströmOK Hammaren12:25:34
Mikael WilénLeksands OK12:27:26
Mats SjägrenKarlsbyhedens OK12:33:38
Niclas AgnerIK Jarl Rättvik12:33:41
Jonas PetterssonOK Kåre12:34:38
Anna AnåkerDomnarvets GOIF12:38:34
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF12:42:21
Linnea GustafssonVisborgs OK12:46:12
Matilda BuskeKlubblös12:46:39
Mikael LöfgrenOK Kåre13:00:25
Andreas OdlindOK Kåre13:03:07
Maria BackmanOK Kåre13:12:43

Öppen motion 7

3 470 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran SöderströmDomnarvets GOIF11:47:26
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK11:48:08
Kerstin ErikssonOK Kåre11:54:21
Mats AdolfssonOK Kåre11:57:48
Monika LarssonSkarpnäcks OL11:58:01
Karin JohanssonGagnefs OK11:58:37
Anders WestmanKlubblös12:00:49
Thomas KlasérKorsnäs IF OK12:00:56
Ann-Sofie TäckOK Hammaren12:02:02
Maria Johansson LissGagnefs OK12:04:01
Marianne DanielssonInsjöns IF OK12:04:20
Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK12:04:28
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK12:04:34
Marit SöderkvistOK Kåre12:05:31
Jesper NordinKorsnäs IF OK12:07:05
Ninni CarlssonStora Tuna OK12:08:24
Anders HanssonStora Tuna OK12:09:22
Stig-Olof StålAvesta OK12:09:52
Florence BergDomnarvets GOIF12:10:05
Ann Louise KlasérKorsnäs IF OK12:10:26
Helena ThunströmKorsnäs IF OK12:15:33
Lars-Erik BackmanKlubblös12:17:07
ellionor olaussonKlubblös12:17:22
Rasmus TäckOK Hammaren12:18:33
Anders ThomassonUlricehamns OK12:19:14
Per EdénOK Kåre12:19:40
Camilla NäslundOK Hammaren12:21:28
Marcus PollandKlubblös12:25:37
Anna JöhnemarkStora Tuna OK12:26:21
Birgitta WinbladRehns BK12:27:42
Sofia PerssonDomnarvets GOIF12:30:32
Emma RosénOK Njudung12:30:36
Ronja JungåkerOK Kåre12:33:26
Niclas ArkåsenOK Kåre12:38:28
Louise JeppssonOK Hammaren12:38:44
Jörgen FernvikStora Tuna OK12:38:54
Niklas ErikssonKlubblös12:41:19
Mikael BackmanOK Kåre12:59:28
Joakim LjungbergIFK Göteborg Orientering13:01:23
Martin PerssonOK Kåre13:06:53

Öppen motion 8

6 480 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lina FredrikssonKorsnäs IF OK12:00:00
Tom FahlenOK Njudung12:02:05
Elias FrostKorsnäs IF OK12:05:13
Patrik SöderqvistOK Kåre12:05:25
Johan ErikssonOK Kåre12:08:31
Lars MagnussonOK Kåre12:09:36
Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK12:11:13
Lovisa CarlssonOK Kåre12:18:34
Mikael BlessbornDomnarvets GOIF12:22:37
Arvid LarbomKlubblös12:29:32
Emil LarssonDomnarvets GOIF13:02:23
Andreas GröningOK Kåre13:10:33
Urban AndréSvärdsjö SOK13:15:27
Stefan SvederDomnarvets GOIF13:18:20

Annonser