Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

D21 Final A

4 860 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1790213Rebecka LindbergOK Roslagen13:41
2932004Hilda ForsgrenOK Linné13:43
32057207Linda LindkvistLeksands OK13:45
4809092Maria MagnussonSävedalens AIK13:47
5940303Anna WallinGöteborg-Majorna OK13:49
6919396Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna13:51
77201123Alva OlssonLinköpings OK13:53
88191217Evelina WickbomVittjärvs IK13:55
9962608Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad13:57
101860901Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK13:59
119140827Jennie RunessonOK Vivill14:01
128625717Irina NybergAlfta-Ösa OK14:03
138303028Agnes LeoGöteborg-Majorna OK14:05
14801216Johanna EngströmOK Hällen14:07
15611887Beata FalkOK Kåre14:09
16920223Ida HylanderNyköpings OK14:11
171333347Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK14:13
18700326Gunilla SvärdIF Thor14:15
19890426Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK14:17
20970312Josefin TjernlundOK Tisaren14:19
21971212Line CederbergGöteborg-Majorna OK14:21
228095062Emma BjessmoIFK Lidingö SOK14:23
238180991Emma BergmanOK Pan-Kristianstad14:25
24960706Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF14:27
25952323Elin ClassonOK Orinto14:29
268270427Helena KarlssonIFK Lidingö SOK14:31
279960409Tilda JohanssonOK Orion14:33
288210893Susen LöschÄrla IF14:35
298199011Magdalena OlssonStora Tuna OK14:37
308130590Anna BachmanIFK Lidingö SOK14:39
31911006Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK14:41
328626891Sara HagströmIFK Göteborg Orientering14:43
339900718Kajsa RisbyOK Kåre14:45
34909424Ellinor TjernlundOK Tisaren14:47
358356356Johanna ÖbergOK Linné14:49
369900202Lilian ForsgrenOK Tisaren14:51
378029200Elin MånssonIFK Göteborg Orientering14:53
388231288Lina StrandGöteborg-Majorna OK14:55
398220789Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK14:57
408220781Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad14:59
418290891Karolin OhlssonJärla Orientering15:01

D21 Final B

4 380 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9960807Hedwig HaasSundsvalls OK08:30
504277Anne HanssonMarkbygdens OK08:32
890403Rebecka NylinOK Tisaren08:34
433239Ida WillénFalköpings AIK OK08:36
970727Matilda ErikssonOK Kåre08:38
900412Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad08:40
951919Sanna SkoogKils OK08:42
960103Josefine KristianssonTrollhättans SOK08:44
9920614Maria BjörklundStora Tuna OK08:46
960104Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF08:48
504211Linn BrännebyÄrla IF08:50
1207323Kate MorrisonOK Linné08:52
951601Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK08:54
930129Elin SvenssonNässjö OK08:56
7970101Josefin ErlandssonOK Milan08:58
801103Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK09:00
9890206Lisa WesterbergOK Milan09:02
1300227Galina RibediucHellas Orientering09:04
8201204Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro09:06
8483848Louise LundgrenVäxjö OK09:08
8030797Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna09:10
912562Kristin HylanderNyköpings OK09:12
820407Johanna ÖbergOK Hällen09:14
8629572Lisa HolerGöteborg-Majorna OK09:16
8199000Julia DavidssonÄrla IF09:18
551081Sara KindlundOK Tranan09:20
960488Isabel SalénIFK Mora OK09:22
613555Jenny ErikssonOK Kåre09:24
1008492Marianne HaugIK Hakarpspojkarna09:26
9186822Carolin SvenssonHaninge SOK09:28
940616Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering09:30
7970907Klara YngvessonUmeå OK09:32
8050604Kristin OlovssonOK Linné09:34
8044179Olha PanchenkoIFK Mora OK09:36
797393Frida SandbergStora Tuna OK09:38
822119Lovisa PerssonOK Tisaren09:40
8160297Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering09:42
940923Amanda HanssonBredaryds SOK09:44
780200Åsa OtterbjörkUmeå OK09:46

D21 Final C

4 250 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9930406Linnea GustafssonUddevalla OK08:30
930427Andrea WickbomVittjärvs IK08:32
8414059Jessica NilssonOK Milan08:34
7940503Martina JohanssonHestra IF08:36
7003242Alicia FribergIF Hagen08:38
970401Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna08:40
25796Emma KindbomIF Hagen08:42
8040104Maria Rosén ThelinJönköpings OK08:44
920406Anna ArvidssonKalmar OK08:46
9005269Emma BergströmVittjärvs IK08:48
9970117Agnes WesterbergOK Roxen08:50
9750325Maria HolmqvistSjövalla FK08:52
960629Johanna SjölundSundsvalls OK08:54
9960701Amanda JohanssonOK Orion08:56
930607Amanda HolmgrenVittjärvs IK08:58
540215Josefine AhlbäckOK Milan09:00
9105040Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK09:02
930308Linnea SundströmVittjärvs IK09:04
9702201Erica EdmanRehns BK09:06
967821Elin FjellströmKFUM Örebro OK09:08
930409Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro09:10
9200663Moa GustafssonUddevalla OK09:12
940322Annika CarlbergSundsvalls OK09:14
9806090Amanda LeoBredaryds SOK09:16
920216Sara LundstenSundsvalls OK09:18
2077555Karin HåkanssonOK Gränsen09:20
8133318Barbora PijákováIFK Lidingö SOK09:22
9970731Emma NilssonOK Tranan09:24
8636523Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK09:26
8094052Josephine RegnellVäxjö OK09:28
920744Lisa AnderssonÄrla IF09:30
941206Julia OhlssonOK Linné09:32
950530Moa SvenssonNässjö OK09:34
962512Fanny AsketunOK Roxen09:36
618941Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF09:38
8332211Malin WidénUddevalla OK09:40
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK
Matilda AnderssonOK Kåre
Hanna BarkegrenOK Kåre
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad
Sara EskilssonAlfta-Ösa OK
Pim HedbergOK Pan-Kristianstad
Rebecka HeinrupTullinge SK
Emma HelmerssonOK Roxen
Johanna HenrikssonOK Tisaren
Rebecka HylanderNyköpings OK
Maria JonssonSundsvalls OK
Frida JunegardTullinge SK
Moa KjellstrandCentrum OK
Josefine KlintbergOK Ravinen
Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering
Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering
Lisa RisbyOK Kåre
Andrea SvenssonOK Tisaren

H21 Final A

5 980 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
511009758Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna13:30
52891026Johan TörnrothHestra IF13:32
53820519Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna13:34
548217579Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK13:36
551420202Erik ClassonOK Orinto13:38
56888121Kalle BergmanOK Ravinen13:40
57910924Anton SjökvistStora Tuna OK13:42
58770831Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering13:44
598010583Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna13:46
60626746Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering13:48
61931302Anton ForsbergStora Tuna OK13:50
62950821Gustav HindérOK Tisaren13:52
63527019Joakim SvenskStora Tuna OK13:54
648071992Henrik JonssonÄrla IF13:56
65950219Daniel RoosAttunda OK13:58
668180883Gernot Ymsén-KerschbaumerOK Pan-Kristianstad14:00
679940425Anton JohanssonOK Orion14:02
681007048Denys ShcherbakovRonneby OK14:04
698009501Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF14:06
70780711Mats TroengOK Linné14:08
71960518Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna14:10
729920503Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF14:12
73950895Jens RönnolsJärla Orientering14:14
748091108Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF14:16
758011095Emil GranqvistOK Ravinen14:18
767871223Patrik KarlssonVäxjö OK14:20
779020311Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering14:22
788120797Simon HectorSnättringe SK14:24
798060729Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering14:26
808242526Ola MartnerOK Pan-Kristianstad14:28
818009810Filip GrahnHestra IF14:30
828100292Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:32
838651735Rudolfs ZernisÄrla IF14:34
84920210Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro14:36
859111230Albin RidefeltOK Linné14:38
86515305Ruslan GlebovOK Ravinen14:40
879901120Johan RunessonOK Vivill14:42
88909192Gustav BergmanOK Ravinen14:44
898000122Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF14:46
909850212William LindMalungs OK Skogsmårdarna14:48
919783675Emil SvenskStora Tuna OK14:50
928198803Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro14:52
938350032Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering14:54

H21 Final B

4 910 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8001891Love BerzellOK Ravinen08:30
1867703Jakob AnderssonOK Linné08:32
8090301Oscar VångellÄrla IF08:34
970116Albin LillieströmOK Roxen08:36
9972932Niklas AldénOK Linné08:38
8070397Filip KarlssonIF Hagen08:40
930807Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK08:42
9951106Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna08:44
811098Hans PerssonIFK Umeå08:46
1940513Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna08:48
882011Martin HederskogIFK Umeå08:50
890112Viktor SilvemarkÄrla IF08:52
501028Lukas PetersonIFK Umeå08:54
870229Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK08:56
895427Axel WrådheAttunda OK08:58
9510053Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad09:00
970221Ivar SörqvistMarkbygdens OK09:02
960960Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna09:04
920909Albin AnderssonMarkbygdens OK09:06
501163Leonas MockunasHellas Orientering09:08
950722Björn CederbergIFK Lidingö SOK09:10
8040597Ville JohanssonOK Kolmården09:12
831006Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna09:14
9992415Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna09:16
940103Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna09:18
7496620Simon JakobssonLånghundra IF09:20
990512Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna09:22
9871010Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK09:24
931216Erik BomanGävle OK09:26
940106Love SintringHagaby GoIF Örebro09:28
8171215Daniel AttåsOK Tisaren09:30
9107180Markus HederskogIK Hakarpspojkarna09:32
8078854Emil AnderssonÄrla IF09:34
960108Oskar LeinonenOK Kolmården09:36
644644David LingforsOK Linné09:38
9900720Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna09:40
8001220Oskar SjöbergOK Linné09:42
502556Artem PanchenkoIFK Mora OK09:44
8150120Erik AnderssonOK Orion09:46
961130Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna09:48
9971121Jonas GustafssonOK Kåre09:50

H21 Final C

4 780 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
913337Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK08:31
920505Joel NilssonIFK Göteborg Orientering08:33
933796Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK08:35
9970420Gustaf SundbüeOK Hällen08:37
2106101Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL08:39
881017Benjamin EdlundHestra IF08:41
2063876Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK08:43
8070706Filip JacobssonOK Tisaren08:45
1090812Joakim IngelssonOK Hammaren08:47
920215Pontus PeterssonOK Orion08:49
8628547Erik BlomgrenStora Tuna OK08:51
988778Jacob LindstamOK Ravinen08:53
880726Mikael AnderssonOK Kolmården08:55
953319Markus LarssonHestra IF08:57
9930812Oscar BjörckJärla Orientering08:59
7920429Albin ThunbergSävedalens AIK09:01
690725Tommy LindbergOK Roslagen09:03
930613Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK09:05
1997523Simon WikströmOK Pan-Kristianstad09:07
7880418Johan AronssonOK Tisaren09:09
950920Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna09:11
890431Erik Folkesson BlomIFK Mora OK09:13
9960816Karl EngesAttunda OK09:15
950831Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK09:17
940902Simon LundinFinspångs SOK09:19
880301Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna09:21
970517Arvid NordIK Hakarpspojkarna09:23
9970417Jacob ErikssonKFUM Örebro OK09:25
980202Olof Larén-SandgrenOK Orion09:27
950214William PommerStora Tuna OK09:29
940710Pontus KarlssonMarkbygdens OK09:31
780104Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna09:33
7207446Andreas HallIFK Lidingö SOK09:35
551116Heino OllinSävedalens AIK09:37
9860224David BejbomJärla Orientering09:39
960200Per LindmanFinspångs SOK09:41
9950503Erik BerzellJärla Orientering09:43
930226Erik MalmbergLinköpings OK09:45
560219Linus RappIFK Mora OK09:47
8652909Per CarlborgLinköpings OK09:49
840326Mattias KarlssonVäxjö OK09:51
800921Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK09:53

H21 Final D

4 530 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
910956Niclas TjernlundSkåneslättens OL08:30
8070925Oskar LindEksjö SOK08:32
7149709Adrian DahlströmIFK Mora OK08:34
9930525Charlie StoltRehns BK08:36
7788991Oskar ÖqvistBergnäsets AIK08:38
910730Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF08:40
952219Martin LarssonHestra IF08:42
13658Johan OlssonHjobygdens OK08:44
535251Simon AnderssonTrollhättans SOK08:46
8040495Emil AnderssonTullinge SK08:48
7809300Albert AskengrenBergnäsets AIK08:50
7811731Emil RankkaOK Roxen08:52
964021Albin BergkvistOK Kåre08:54
9555556Josh BeechOK Södertörn08:56
880917Johan WikströmSävedalens AIK08:58
952413Kevin StåhlOK Hammaren09:00
850515Johan PerssonHagaby GoIF Örebro09:02
970502Lucas SundbladEksjö SOK09:04
9403944Olof ErikssonOK Linné09:06
9402080Simon AnderssonOK Rodhen09:08
1930623Joar SvartholmBergnäsets AIK09:10
940725Fredrik AhnlénOK Hammaren09:12
960400Emil TellsénOK Roxen09:14
8000627Magnus GlänneforsTullinge SK09:16
7210182Jesper SjögrenHestra IF09:18
941128Assar HellströmOK Ravinen09:20
851101Björn ArnessonUlricehamns OK09:22
9900630Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad09:24
840723Johan LindahlLånghundra IF09:26
920403Fredrik WennermarkSävedalens AIK09:28
830524Oskar MalmbergIFK Umeå09:30
830211Robbin KantarpÄrla IF09:32
820513Anders AxlingSundsvalls OK09:34
880829Emil KaleredOK Denseln09:36
8393103Sven EngströmLinköpings OK09:38
8060797Ola AnderssonOK Orion09:40
7205417Victor BergstrandLinköpings OK09:42
830312Jonas EngströmOK Hällen09:44
890620Peter ErikssonLinköpings OK09:46
792754Ola SvahnIFK Mora OK09:48
8337406Tom CampbellOK Kolmården09:50
9940430Anders VedinSundsvalls OK09:52

H21 Final E

4 320 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2059055Anton NilssonJärla Orientering08:31
9133379Mattias OlofssonOK Enen08:33
8199123Arvid VågIFK Göteborg Orientering08:35
9890227Halvor Eid NielsenÄrla IF08:37
8220297Philip EdvardssonEksjö SOK08:39
9105041Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF08:41
8095714Christoffer JohanssonTrollhättans SOK08:43
1712011Otto LundmanOK Roslagen08:45
8133791Christoffer AndersénVästerås SOK08:47
940833Joel KristianssonSkåneslättens OL08:49
1401340Erik HanssonGävle OK08:51
970302Marcus BeckiusOK Tyr08:53
8042997Joakim SkärlénHaninge SOK08:55
951019Simon MarteliusAttunda OK08:57
930703Ludvig ErikssonKils OK08:59
9920329Erik ToomingasSundsvalls OK09:01
720902Roland PerssonSkarpnäcks OL09:03
9102597Johan HallgrenBjursås OK09:05
930893Albin SjöhedGävle OK09:07
860303Simon NilssonEksjö SOK09:09
982982Tobias MattssonTrollhättans SOK09:11
33530Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL09:13
1995123Johan SöderlundOK Tyr09:15
890297Kristian DahlströmIFK Mora OK09:17
9940302Erik BjörklundOK Linné09:19
911200Viktor AntonssonEksjö SOK09:21
9120483Markus AdolfssonTullinge SK09:23
850107Anders HåkanssonOK Kåre09:25
8004830Joel Börjesson ErikssonStorviks IF09:27
Loke AgmarkenHalmstad OK
André AnderssonOK Kåre
Rassmus AnderssonOK Linné
Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna
Algirdas BartkeviciusOK Denseln
Maxime BonneauLinköpings OK
Edvin CarlssonMarkbygdens OK
Oskar DanielsAttunda OK
Daniel DuhlboIFK Mora OK
Petter ErikssonÄrla IF
Erik FernlundOK Tisaren
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK
Mathias HallménOK Denseln
Samuel HedlundLånghundra IF
Nils HenrikssonBergnäsets AIK
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF
Olle KaleredStora Tuna OK
Carl MagnussonIFK Mora OK
Jonas MerzGöteborg-Majorna OK
Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna

D20 Final A

3 970 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1011998511Alice AronengHestra IF12:11
1029802150Saga SanderOK Milan12:13
1037980516Amelia SkalbergBredaryds SOK12:15
104553566Amanda KarlssonOK Ravinen12:17
1059912212Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad12:19
1067990627Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL12:21
107980213Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna12:23
108990214Moa WestbladOK Ravinen12:25
109990122Sofia WestinVittjärvs IK12:27
1109981209Tone AlbrektssonOK Ravinen12:29
1119991223Lisa BerggrenOK Kolmården12:31
1129904150Emma HållströmGävle OK12:33
1139910097Emma BlixtOK Hammaren12:35
1148141114Klara AxelssonEksjö SOK12:37
115984091Moa HanssonBredaryds SOK12:39
1168070503Jenny WegebroSundsvalls OK12:41
1178030619Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad12:43
118980414Jonna JungåkerSundsvalls OK12:45
119992121Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna12:47
1208487432Gabriella S BerganderEksjö SOK12:49
1218030798Jonna ForsVästerås SOK12:51
1229809051Hanna HänströmOK Ravinen12:53
1239201726Fanny SundbladEksjö SOK12:55
124990199Kristina TedhamreSnättringe SK12:57
1259200660Maria ErikssonEds SK12:59
1268005300Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF13:01
127780000Stina NordinSundsvalls OK13:03
1289980514Lisa JohanssonOK Tranan13:05
1299980908Emma PetterssonOK Roxen13:07
130772893Johanna HagströmFalköpings AIK OK13:09
1318003883Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF13:11
1328190304Ida KristianssonTrollhättans SOK13:13
1339980121Emma HagrotTäby OK13:15
1348080614Myrra CarlssonOK Orion13:17
1359904299Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK13:19
1368200898Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna13:21
137940855Hanna HugossonSundsvalls OK13:23
1388090323Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre13:25
1398098013Vilma BlennowFalköpings AIK OK13:27
1408080198Sanna FastEksjö SOK13:29

D20 Final B

3 410 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000421Chantelle HesselbergOK Hällen08:31
9990326Emelie KarlssonSävedalens AIK08:33
330970Stina ErikssonJönköpings OK08:35
990211Maja WelanderOK Djerf08:37
1396807Caroline PigerreIFK Lidingö SOK08:39
989893Sarah MagnussonLinköpings OK08:41
9990709Ellen FrostOK Roslagen08:43
2025060Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK08:45
9803120Ellen BromanOK Roslagen08:47
980409Amanda RangertIK Hakarpspojkarna08:49
9990504Tove FlodmanOK Hammaren08:51
2025188Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK08:53
800927Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna08:55
9990531Anna HallménOK Tisaren08:57
980715Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna08:59
980729Elsa AnderssonBredaryds SOK09:01
9990314Hanna KjellinForsa OK09:03
Wilma JanssonVänersborgs SK
Ronja JungåkerOK Kåre
Anna KarlströmOK Linné
Tova OlssonIK Hakarpspojkarna
Ellen SkoogOK Hammaren
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK
Rebecca WaldenfjordOK Ravinen

H20 Final A

4 850 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151990312Olle SörqvistMarkbygdens OK12:00
152670086Benjamin LangerakJärfälla OK12:02
1539812281Arvid ClaessonJönköpings OK12:04
1541980819Gustav ÖhgrenOK Kåre12:06
155981091Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK12:08
1568404244Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna12:10
1578098092Olle JosarpOK Tisaren12:12
1581992212Axel HalvarssonKarlskrona SOK12:14
1599990321Eskil TryggöTrollhättans SOK12:16
1601425172Niklas CarlssonSundbybergs IK12:18
1611991105Olof SkoglundKils OK12:20
162990824Emil PetterssonKarlskrona SOK12:22
1638050899Andreas JonssonOK Orion12:24
1648000127Henning SjökvistStora Tuna OK12:26
165980927Rasmus WickbomBergnäsets AIK12:28
1669881337Viktor WassénVänersborgs SK12:30
1678075208Olle GrywenzOK Linné12:32
1689991313Ludvig EkNyköpings OK12:34
169990911Hugo LillieströmOK Roxen12:36
1708383407Lukas LundgrenVäxjö OK12:38
171980100Isak PrellnerSkåneslättens OL12:40
1728221299Filip TrofastBredaryds SOK12:42
1739981127Otto StuhlhoferOK Landehof12:44
1749991228Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK12:46
175567899Victor HelgessonHestra IF12:48
1769806190Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK12:50
1779990331Oscar JohanssonKarlskrona SOK12:52
1788171298Nils Hammaräng GripOK Orion12:54
179980628Jesper SvenskStora Tuna OK12:56
1808270298Andreas UllerKils OK12:58
1818119991August MollénOK Denseln13:00
182981002Emil LjungemyrOK Kolmården13:02
1838060199Felix AxelssonMarkbygdens OK13:04
1848131337Axel GranqvistOK Ravinen13:06
1858012210Oliwer LundbergOK Bävern13:08
1868121314Jonas AnderssonOK Roxen13:10
1879980705Henrik JohannessonStora Tuna OK13:12
1888001414Victor ImarkTullinge SK13:14
1898447484Erik HerneOK Ravinen13:16
190609099Oskar EdvardssonJärfälla OK13:18
1918080114Isac von KrusenstiernaOK Kåre13:20
1928011211Simon ImarkTullinge SK13:22

H20 Final B

4 310 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449648Martin StorkampSundsvalls OK08:31
9981030Adam SegerslättSkåneslättens OL08:33
9991209Hampus NyströmIF Hagen08:35
990707Carl EkbringKexholms SK08:37
990205Vidar PerssonTäby OK08:39
8032399Carl CarlssonNyköpings OK08:41
7980616Simon ErikssonBergnäsets AIK08:43
8130898Erik OlssonGävle OK08:45
9980422Henrik HamreforsVästerås SOK08:47
7990615Harald LarssonBergnäsets AIK08:49
9990829Emil GrehnOK Rodhen08:51
700514Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna08:53
9903265Simon DahlbergOK Nolaskogsarna08:55
990802Oskar EngesAttunda OK08:57
8021099Gustav JohnssonIFK Mora OK08:59
9130898Mårten OlssonGävle OK09:01
990300Viktor BarkegrenStora Tuna OK09:03
997275Gustav FrænellSundsvalls OK09:05
9991212Carl HolmbergIF Hagen09:07
8230199Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna09:09
649801Anton KällströmSala OK09:11
9201485Christian RedtzerAttunda OK09:13
9680535Hugo DalhammerOK Roxen09:15
7980530Johan PerssonAttunda OK09:17
615141Albin AnderssonOK Ravinen09:19
8635813Isak HertinIK Hakarpspojkarna09:21
9902050Albin BjörnuddIFK Umeå09:23
980128Robin SalénBergnäsets AIK09:25
8137836Albin AlsiöIF Hagen09:27
1236430Edvin NordströmTäby OK09:29
9980107Waldemar AnderssonLånghundra IF09:31
7981025Fritjof AxelssonFK Göingarna09:33
9909241Emil KarlssonHestra IF09:35
8654853Tuve MöllerOK Linné09:37
990426Albin AnderssonTullinge SK09:39
9993770Olle HedmanIF Hagen09:41
9200692Walter LagerhällRehns BK09:43
9990108Hannes SvahnOK Ravinen09:45
8080599Oskar ForsbergTullinge SK09:47
2058214Arvid LinderOK Hällen09:49
980310Johan OlsonIK Uven09:51
981210Viktor SkoogKils OK09:53
9988175Rasmus LundbergOK Bävern09:55
Johan HagströmerOK Hällen
Simon LarssonOK Hällen
Eric RosjöJönköpings OK

D18 Final A

3 750 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2018010409Moa HjorthDomnarvets GOIF10:41
2029000523Malva SteenOK Enen10:43
2037445342Tove EkströmLinköpings OK10:45
204600218Frida JohanssonOK Djerf10:47
2058021010Clara SamuelssonOK Vivill10:49
2068010708Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:51
2077010812Ebba BerglinOK Orion10:53
2089001018Ella SjöbergTullinge SK10:55
2098410614Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK10:57
2108090080Agnes BromanOK Roslagen10:59
2118000511Johanna NilssonKungälvs OK11:01
2127020226Kajsa BogrenSundbybergs IK11:03
2139839280Ella OlssonGrycksbo IF OK11:05
214810515Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:07
215443776Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:09
2169000718Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna11:11
2179439473Alva SonessonFalköpings AIK OK11:13
2189193710Emma LingIK Hakarpspojkarna11:15
2199010211Tove PetterssonOK Roxen11:17
2209010304Emilia EngelOK Ravinen11:19
2219812368Hanna JohannessonRonneby OK11:21
2221030414Amanda GranqvistOK Ravinen11:23
2239010529Signe NilssonNyköpings OK11:25
2242087227Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF11:27
2259000829Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK11:29
2268010505Tilda ÖstbergStora Tuna OK11:31
2279010218Tilde BacklundOK Södertörn11:33
2288444001Frida VikströmSundsvalls OK11:35
229500531Hanna LagerbergOK Södertörn11:37
2309000089Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:39
231556678Petrina CostermansJärla Orientering11:41
232600425Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK11:43
2339101869Ronja HuggForsa OK11:45
2348010616Alicia LundgrenVäxjö OK11:47
2359000811Sofia JohanssonOK Skärmen11:49
2361020927Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:51
237445111Lovisa LagerHalmstad OK11:53
2388010121Malin KristianssonTrollhättans SOK11:55
2399004388Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:57
240680329Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:59
2419020716Hanna LundbergOK Renen12:01

D18 Final B

3 080 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9010914Clara DahlHärlövs IF08:31
8020326Elin NilssonAndrarums IF08:33
7000925Linnea HanssonOK Roxen08:35
9031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK08:37
1010626Alma LeijonHärlövs IF08:39
7010514Beatrice ErikssonOK Hällen08:41
9000914Lisa BörnstedtKungälvs OK08:43
9101538Maja MörthLeksands OK08:45
620314Therese NilssonOK Österåker08:47
9001013Lovisa LängheimTullinge SK08:49
8200020Lotten KindlundhFK Finn08:51
8650823Tindra JernströmAvesta OK08:53
9990603Matilda LindhSundbybergs IK08:55
961860Hilda AxelssonFK Göingarna08:57
9000920Ebba HjertbergHestra IF08:59
600227Ella PalmIK Hakarpspojkarna09:01
565432Irmalinn NilssonHärlövs IF09:03
501126Lovisa NordSol Tranås09:05
7010603Nora AronengHestra IF09:07
433611Tindra HjortFalköpings AIK OK09:09
551414Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna09:11
7000614Frida HectorSnättringe SK09:13
9010419Lovisa WeidenSkåneslättens OL09:15
9020802Ebba LindellIF Thor09:17
632800Ellen WahlbomOK Orion09:19
727106Amanda JanssonOK Djerf09:21
9000323Alva RingiOK Kåre09:23
535455Ellen KallerbäckOK Orion09:25
991911Julia RangertIK Hakarpspojkarna09:27
9417797Elsa LindeblomHestra IF09:29
1444619Ebba JensenSkåneslättens OL09:31
8000329Elsa ChristofferssonOK Renen09:33
8020808Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering09:35
527002Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF09:37
7010702Linnea SkalbergBredaryds SOK09:39
9201444Elina HansonKungälvs OK09:41
7000704Linnéa GustafssonOK Hällen09:43
9000510Julia RajanIFK Lidingö SOK09:45
1957630Maja KindlundOK Tranan09:47

D18 Final C

3 130 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9020728Agnes LindblomMalmö OK08:30
9102158Elin DahlmarkVästerås SOK08:32
1010717Clara SpikLeksands OK08:34
9010511Klara WallinderGöteborg-Majorna OK08:36
2089187Josefine AnderssonTäby OK08:38
927661Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK08:40
808182Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK08:42
7429479Klara HöglundEksjö SOK08:44
9139575Frida ArnessonSkarpnäcks OL08:46
670428Wilma BerganderEksjö SOK08:48
9000205Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad08:50
640198Agnes KällströmSala OK08:52
9000610Alva LindellIF Thor08:54
9005112Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb08:56
9030621Caroline GuttkeNyköpings OK08:58
9101418Klara PerssonHalmstad OK09:00
9201445Katarina NorrbyOK Södertörn09:02
9536839Lovisa RingHalmstad OK09:04
9774732Lovisa HambäckLånghundra IF09:06
7010228Lovisa JohanssonKarlskrona SOK09:08
9011126Moa KarlssonStorviks IF09:10
449497Alice PalmgrenSundsvalls OK09:12
1010605Louise RamebäckUmeå OK09:14
9020301Isabella AumoKungälvs OK09:16
9100302Clara JohanssonOK Skärmen09:18
9102591Tilda AnderssonTullinge SK09:20
848888Maja PorleVäxjö OK09:22
2089124Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL09:24
9417601Ida HelgessonHestra IF09:26
9031011Alice EkNyköpings OK09:28
8000523Lovisa BlomgrenSOK Aneby09:30
8020605Nicolina MobergOK Tyr09:32
8010300Lovisa WigertzLånghundra IF09:34
Ella AnderssonOK Södertörn
Elin BergOK Ravinen
Ellika GrothKungälvs OK
Emma HedlundOK Renen
Stina JohanssonOK Bävern
Wilma LarssonOK Tor
Anna LithellOK Linné
Vera RolfssonSkarpnäcks OL

H18 Final A

4 480 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2519121121Melker ForsbergKFUM Örebro OK10:30
2529960310Adrian VartiaOK Löftan10:32
2538633223Gustav WirénAttunda OK10:34
2548010415Anton SilierJärfälla OK10:36
2559010601Albin KronkvistÖrkelljunga FK10:38
256510415Jakob SjöbergGävle OK10:40
2579200690David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:42
2581020312Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK10:44
2598009097William LundstedtMullsjö SOK10:46
2608652907Albin GezeliusIFK Mora OK10:48
261801110Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna10:50
2629000818Marcus CarlssonIF Hagen10:52
2638020430Jesper JohanssonOK Löftan10:54
264700521Olof LjunggrenLinköpings OK10:56
2659000707Isac EricssonVäxjö OK10:58
2668020625Emil AxelssonLerums SOK11:00
2678010127Benjamin NäslundSkogslöparna11:02
2687582152Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:04
2698000345Alfred PetterssonMullsjö SOK11:06
2708010805Leo JohanssonOK Kolmården11:08
2718200206Axel ElmbladBredaryds SOK11:10
2728054321Johan CallebergSnättringe SK11:12
2739000224Daniel BogrenIF Hagen11:14
2742057371Elias TidevallSkogsluffarnas OK11:16
2759000723Gustav OlssonOK Orion11:18
276649447Simon HardenFK Boken11:20
2777010507Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:22
2787561783Jesper LidmarSnättringe SK11:24
2798000803Lukas OlmKils OK11:26
2808200121Joar HertinIK Hakarpspojkarna11:28
2818010628Albin FalkNyköpings OK11:30
2827423023Simon FriskJärla Orientering11:32
2838000330Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:34
2847000611Gustav RuneforsVäxjö OK11:36
2859000516Emil AuseliusBredaryds SOK11:38
2868010814Philip CarlssonNyköpings OK11:40
2871020817Valter PetterssonOK Tisaren11:42
2889990214Erik HannrupIF Thor11:44
2898000531Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö11:46
290713010Viktor SvenskStora Tuna OK11:48

H18 Final B

3 750 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8020616Manne HammarbergJärfälla OK08:30
921010Joar TryggöTrollhättans SOK08:32
1123456Martin LammFrölunda OL08:34
1041200Mattias KallhaugeSnättringe SK08:36
7030129Hugo KindbornOK Hällen08:38
581581Johan LangerakJärfälla OK08:40
1577026Felix SilverGävle OK08:42
9030217Casper SkeppSävedalens AIK08:44
1020302Isak OlssonStigsökarna08:46
9010515Jonatan StåhlSundbybergs IK08:48
9101406Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF08:50
9712120Felix DrejmoOK Landehof08:52
9010728Arvid UmegårdLånghundra IF08:54
9822709Jakob Gadefors NauHaninge SOK08:56
8000921Mattias IvaresOK Södertörn08:58
9010308Samuel PihlströmOK Landehof09:00
9001122Filip RosjöJönköpings OK09:02
562001Andreas NäslundVästerås SOK09:04
8010211Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb09:06
8188888Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby09:08
7588588Lukas LarssonOK Skogshjortarna09:10
8000417Oscar ModigOK Pan-Kristianstad09:12
7100028Simon FreylandEksjö SOK09:14
1021212Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK09:16
7090061Felix PerssonHaninge SOK09:18
9000724Lukas KatvalaKarlskrona SOK09:20
8000602Jonathan UllerKils OK09:22
9016916Hugo JakobssonEksjö SOK09:24
9010107Hugo SetthagenOK Tranan09:26
838408Mattis PerssonEksjö SOK09:28
8010518Hugo StrömMullsjö SOK09:30
719000Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna09:32
519094Anton GunnarssonBredaryds SOK09:34
9000420Tim JohanssonFK Friskus-Varberg09:36
8110121Linus KristianssonTrollhättans SOK09:38
9091337Axel OlssonIF Hagen09:40
8000924Oskar NymanOK Tyr09:42
8010621Emanuel HerberthsonLinköpings OK09:44
9010528Hugo DjurstedtEksjö SOK09:46
9000319Fredrik HamreforsVästerås SOK09:48

H18 Final C

3 530 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1571272Samuel AxelsonOK Tyr08:31
1320640Victor BylundIF Thor08:33
882211Per NordholmSävedalens AIK08:35
602303Anton UllerKils OK08:37
9123766Niklas SvenssonJärfälla OK08:39
7000702Axel BlomFrölunda OL08:41
8010528Gustav BjörklundIFK Mora OK08:43
8020612Felix BäckstädeVisborgs OK08:45
246071Simon SvahnEksjö SOK08:47
8020713Isak AnängenNyköpings OK08:49
652000Noel WaldenfjordJärfälla OK08:51
7011028Erik HogedalGöteborg-Majorna OK08:53
9000501Jonathan JylltorpLinköpings OK08:55
551144Johannes ÖhgrenOK Kåre08:57
9884855Noa SjöstrandVästerås SOK08:59
8030102Anton CarlssonIF Hagen09:01
1551046Emil JonsellIF Thor09:03
9981657Axel Leijon ThorellLånghundra IF09:05
9030615Johan MårtenssonIF Hagen09:07
8172024Axel NalbinMullsjö SOK09:09
8011021Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna09:11
9431492Jonas CarlssonStora Tuna OK09:13
9000524Victor HanssonJönköpings OK09:15
8021021Isak HagbergKalmar OK09:17
7543288Albin TollOK Njudung09:19
8010725Anton HänströmTäby OK09:21
9010111Carl JosefssonSävedalens AIK09:23
8030826Olle KallurOK Ravinen09:25
9990407Gabriel SturessonLerums SOK09:27
8001337Filip BengtssonOK Orion09:29
8010829Linus LundbergOK Bävern09:31
1559185Rasmus PetterssonOK Djerf09:33
9010102Olle BergstedtMarkbygdens OK09:35
7750778Elias LjungqvistSävedalens AIK09:37
8450121Nils KörleOK Landehof09:39
8030126Aron HellgrenIF Thor09:41
9030929Edvin HellstenNyköpings OK09:43
951951Filip MöllerOK Södertörn09:45
7020210Karl PetersénOK Njudung09:47
826010Thorsten SvenssonFinspångs SOK09:49

H18 Final D

3 350 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8291102Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb08:31
2112456Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby08:33
7010210Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby08:35
8371795Alexander SchandlOK Södertörn08:37
8010213Mattias ÖsterdahlVisborgs OK08:39
9000522Sixten TörnqvistVästerås SOK08:41
8010508Ludvig HolmqvistOK Tor08:43
442126Isak BerggrenGävle OK08:45
9010428Fredrik HanssonTäby OK08:47
9480525Sixten EkbladhSol Tranås08:49
8000328Martin SkärlénHaninge SOK08:51
8010615Gustav PermanOK Tyr08:53
1021815Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK08:55
1020703Hannes LindahlSundsvalls OK08:57
9010505Mattias ÖstbergStora Tuna OK08:59
7071723Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK09:01
8110110Erik ErikssonOK Älgen09:03
8001120Gustav NirvinHaninge SOK09:05
9010812Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK09:07
2085555Måns ErikssonÖstersunds OK09:09
1409856Victor SadaranganiJärla Orientering09:11
9000320Axel BergströmOK Rodhen09:13
1401355Martin SandqvistVästerås SOK09:15
1449293Jacob MobergHelsingborgs SOK09:17
2088520Adrian SkobeKalmar OK09:19
7020610Linus MalmKFUM Örebro OK09:21
7000703Eric BerlinTrollhättans SOK09:23
2101805Edvin StrandbergKalmar OK09:25
430171Oskar SvahnEksjö SOK09:27
963369Mattias HaneOK Tyr09:29
8010423Albin KårénSundsvalls OK09:31
8298500Anton KastrupSävedalens AIK09:33
8431109Isak ErikssonOK Nolaskogsarna09:35
2065327Simon BjörklundSävedalens AIK09:37
9102775Petter BergstedtMarkbygdens OK09:39
Gunnar EngströmLinköpings OK
Simon JohanssonOK Kolmården
William NilssonNyköpings OK
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK
Henrik PetrisiVästerbergslagens OL
Simon SchusterIFK Lidingö SOK
William SeguraKFUM Örebro OK
Arvid WesterbergOK Kolmården

Annonser