Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SkidO, Barents Winter Games, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, Barents Winter Games, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 18 mars 2018

D21

11 300 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21437521Marit Wenseth KureNOR10:03
25930427Andrea WickbomSWE10:06
18437505Noora RäisänenFIN10:09
23449435MELNIKOVA ALENARUS10:12
22437518Torun AnkjellNOR10:15
26980402Elin NordlundSWE10:18
19449430Suvi OikarinenFIN10:21
20437526Liv Karen JohannessenNOR10:24

H21

14 090 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7449429PRUSAKOV ALEKSEIRUS10:00
51407440Jakob Kalvig SkoganNOR10:03
10980128Robin SahlenSWE10:06
2449441Hannu-Pekka PukemaFIN10:09
8449421SHCHEGLOV GLEBRUS10:12
6449447Martin HosetNOR10:15
9920214Markus LundholmSWE10:18
4437519Ville-Petteri SaarelaFIN10:21
3449444Lauri LeinonenFIN10:24
18100490Mattias JohanssonBergnäsets AIK10:27

D20

10 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28437504Eli KolstadNOR10:01
30980727Elin LundgrenSWE10:04
27437507Aino RantalaFIN10:07
29437508Tora IndregaardNOR10:10
31990122Sofia WestinSWE10:13

H20

11 300 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15449431KIROV ROMANRUS10:01
14437503Vegard Vaeng BernhardsenNOR10:04
167000260Erik TuuriSWE10:07
12449449Pyry HyppöläFIN10:10
13437528Lars SolliNOR10:13
17980927Rasmus WickbomSWE10:16

H18

10 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
35449438ZHUKOV VLADISLAVRUS10:02
367030529Rasmus ErikssonSWE10:05
33449448Severi OikkonenFIN10:08
32449432Jussi RantalaFIN10:17

D18

9 470 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
45449439MELNIKOVA MARINARUS10:02
41437511Ane Marte HansenNOR10:05
46572003Frida JohanssonSWE10:08
39437522Oili HolopainenFIN10:11
44449443DROZDOVICH MARINARUS10:14
431222001Kaja Samuelsen SkiriNOR10:17
40449426Venla ViippolaFIN10:20
42449433Idunn StrandNOR10:23

Öppen 5km

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9201631Henry PilstålOK Renen10:31:30
1414486Irene DanielssonPiteå IF OK10:37:15
449440Daniel AlmqvistEj klubbansluten10:38:49
9451208Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS10:42:51
7780826Karolina BennitzOK Renen10:51:09

Öppen 7km

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
640202Ulf NordlundPiteå IF OK10:33:16
351072Stefan LauriGammelstads IF10:35:49
433228Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb10:40:30
8470623Matts EngvallBodens Bandyklubb OS10:43:59
8050426Roland JanssonÄlvsby IF OK10:53:43
9850523Agneta HolmgrenBergnäsets AIK10:57:35
929394Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK11:01:41
24011Anders AbrahamssonGammelstads IF

Öppen 10 km

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437501Oskar ÖqvistBergnäsets AIK10:33:02
650207Peter WestinVittjärvs IK10:38:58
437526Ilpo ViippolaEj klubbansluten10:39:32

Annonser