Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprint
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: fredag 8 juni 2018

D21

5 200 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Emily Benham-KvåleHadeland OL18:30
9Matilda JonssonIFK Mora OK18:31
8Helena SvenssonFK Herkules18:32
5Emelie HolmströmKamrat och IF KIF18:33
2Amy RankkaForsa OK18:34
4Erica OlssonIFK Mora OK18:35
6Malin WelénKöping-Kolsva OK18:36
3Rebecka HylanderNyköpings OK18:37
7Susanne WallenborgLunds OK18:38
11Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna18:39
14Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK18:40
12Anna TidermanSnättringe SK18:41
13Linn BylarsForsa OK18:42

H21

6 040 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15Hans Jörgen KvåleHadeland OL18:43
36Magnus BlåuddOK Rodhen18:44
20Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK18:45
26Erik FrostIFK Mora OK18:46
30Hampus LarssonFK Göingarna18:47
16Klaus CsúcsIFK Mora OK18:48
25Per GustavssonGöteborg-Majorna OK18:49
19Henrik FröjdRehns BK18:50
35Erik ThuressonOK Pan-Kristianstad18:51
37Tobias SteenHaninge SOK18:52
23Torbjörn JanssonGarphyttans IF18:53
32Joakim SkärlénHaninge SOK18:54
28Felix TidermanSöders-Tyresö18:55
48Erik RostAlfta-Ösa OK18:56
34Patrik SvedbergGävle OK18:57
31Thomas JanssonGarphyttans IF18:58
24Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF18:59
49Martin HammarbergSundsvalls OK19:00
67Marcus EkKöping-Kolsva OK19:01
21Daniel SteenHaninge SOK19:02
18Pontus AlfredssonOK Tyr19:03
45Sebastian SvärdHaninge SOK19:04
40Henrik OlofssonOK Kompassen19:05
39Linus MoodIFK Mora OK19:06
42Jonny EngelOK Ravinen19:07
41Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK19:08
46Marcus JanssonGarphyttans IF19:09
44Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro19:10
43Marcus WadellUlricehamns OK19:11

D17-D20

4 570 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Julia WannerAvesta OK19:00
50Emma JonssonIFK Mora OK19:01
52Alva JonssonLånghundra IF19:02
53Adelina FunkeLeksands OK19:03

H17-H20

5 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
58Emil AnderssonHaninge SOK18:44
55Joel ErnstssonFinspångs SOK18:45
56Viktor BergLeksands OK18:46
64Aron ThorénRonneby OK18:47
57Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK18:48
61Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK18:49
60Martin SkärlénHaninge SOK18:50
63Gustav JohnssonIFK Mora OK18:51

D16

4 240 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
706Vendela SöderqvistOK Kåre18:59
714Thea NordinKorsnäs IF OK19:00
709Felicia SahlénVästerås SOK19:01
708Tilda GolsäterKorsnäs IF OK19:02
702Moa WallenborgLunds OK19:03
711Emma EliassonDomnarvets GOIF19:04
713Tilda BergLeksands OK19:05

H16

4 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
605Thobias BrodinIFK Mora OK18:48
604Linus BacklundTrollhättans SOK18:49
602Isak GeliusSnättringe SK18:50
611Isak BerggrenGävle OK18:51
606Felix BäckstädeVisborgs OK18:52
603Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF18:53
601Albin EronnLinköpings OK18:54
610Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK18:55
612Melker NordgrenOK Kåre18:56
608Hugo MandingerTrollhättans SOK18:57
607Klockar-Eskil NääsLeksands OK18:58

D14

3 660 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
506Sofia TunessonSkogspojkarnas OK18:38
518Irma BergDomnarvets GOIF18:39
504Embla ThorénRonneby OK18:40
515Stina BernGarphyttans IF18:41
510Sara WallinKorsnäs IF OK18:42
502Ida ErnstssonFinspångs SOK18:43
501Klara BäckstädeVisborgs OK18:44
517Klara ErssonOK Kåre18:45
509Elvira BjörnbergVästerås SOK18:46

H14

3 660 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417Eric JohanssonOK Kåre18:47
413Lucas WannerAvesta OK18:48
405Hugo AtterbrandOK Kåre18:49
406Björn RennerOK Södertörn18:50
402Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre18:51
411Ludvig EronnLinköpings OK18:52
414Viktor ZillingOK Södertörn18:53
412Wille SöderqvistOK Kåre18:54
419Axel ErikssonStora Tuna OK18:55
415Albin SjöblomOK Kåre18:56
410Jon HanssonOK Kåre18:57
418Rasmus HedarOK Tor18:58
408Leo AlvolinOK Kåre18:59

D12

2 830 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
71Signe FeilSundsvalls OK18:34
70Lovisa BjörnbergVästerås SOK18:35
73Maja EliassonDomnarvets GOIF18:36
72Nova SahlénVästerås SOK18:37

H12

2 830 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
80Elias HörnellDomnarvets GOIF18:30
76Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:31
79Neo CederqvistVisborgs OK18:32
78Axel GräfningsGrycksbo IF OK18:33

D40

4 450 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
97Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK18:30
85Anna BerggrenGävle OK18:31
89Elinor DalstrandÅmåls OK18:32
94Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK18:33
99Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken18:34
83Ulrika AnderssonHaninge SOK18:35
82Anne-li LidmanJärfälla OK18:36
91Kristin HellmanOK Linné18:37
95Malin PilvingeOK Kolmården18:38
87Mia EronnLinköpings OK18:39
84Ann-Sofie TäckOK Hammaren18:40
93Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK18:41
86Daniela RennerOK Södertörn18:42
90Stina FeilSundsvalls OK18:43
98Florence BergDomnarvets GOIF18:44

H40

5 200 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
137Magnus EliassonDomnarvets GOIF18:51
114Malte LennerstedtLunds OK18:52
141Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF18:53
134Nils MalmIFK Lidingö SOK18:54
130Andreas MathisenVästerås SOK18:55
140Kristians MikelsonsStockholm Multisport Klubb18:56
117Peo BergLeksands OK18:57
103Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna18:58
131Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK18:59
123Erik ErnstssonFinspångs SOK19:00
138Stefan WennbergSkattkärrs SOK19:01
118Jesper SvedbergIFK Lidingö SOK19:02
139Ulf AnderssonHaninge SOK19:03
119Erik JonssonLånghundra IF19:04
106Christer CasselsjöOK Kolmården19:05
100Nils PistoraLunds OK19:06
116Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF19:07
146Staffan ErikssonStora Tuna OK19:08
124Anders JanssonGrycksbo IF OK19:09
142Ola JäderbergLeksands OK19:10
126Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF19:11
121Thomas NordströmSkogslöparna19:12
104Pontus FunkeLeksands OK19:13
147Jiri ProchazkaDomnarvets GOIF19:14
122Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK19:15
132Bertil EronnLinköpings OK19:16
102Mikael SvenssonFK Herkules19:17
105Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK19:18
135Per MelanderIF Thor19:19
145Kristofer SidenvallIFK Umeå19:20
112Ronnie PetterssonHaninge SOK19:21
108Mikael JohanssonVärend GN OL19:22
125Stellan TäckOK Hammaren19:23
133Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK19:24
128Ola SvärdHaninge SOK19:25
127Janne SkarnerLeksands OK19:26
148Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK19:27
109Henrik JonssonIFK Mora OK19:28
101Johan StenbergIF Thor19:29
120Mats HörnellDomnarvets GOIF19:30
115Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF19:31
111Tony LarssonOK Skogsfalken19:32

D50

4 240 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
160Helena HolmbergKöping-Kolsva OK19:27
166Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK19:28
150Ingrid SvenssonFinspångs SOK19:29
167Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF19:30
163Pia FrostIFK Mora OK19:31
151Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK19:32
165Åsa BergströmTäby OK19:33
158Cecilia LingerudOK Skogsfalken19:34
152Lena JanssonGarphyttans IF19:35
153Ylva GrapeDalaportens OL19:36
156Marie FröjdRehns BK19:37
161Suzy LarssonOK Skogshjortarna19:38
173Marie HedarOK Tor19:39
168Monica KollbergEksjö SOK19:40
170Anette ForssGarphyttans IF19:41
164Eva LindgrenFinspångs SOK19:42
157Lisbeth CelanderKristinehamns OK19:43
159Johanna AlmlundHaninge SOK19:44
162Susanne WelénKöping-Kolsva OK19:45

H50

4 570 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
307Magnus BernGarphyttans IF19:06
331Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF19:07
302Magnus HellbergEskilstuna OL19:08
345Kjell EinarssonOK Skogshjortarna19:09
300Magnus AasaOK Kullingshof19:10
303David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK19:11
309Joakim SorinderOK Skogsfalken19:12
318Stefan KollbergEksjö SOK19:13
304Mats JohanssonIFK Mora OK19:14
339Christer NorinJärfälla OK19:15
305Staffan ZillingOK Södertörn19:16
333Lars ThorénRonneby OK19:17
317Tomas NormanLeksands OK19:18
323Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL19:19
312Benny LindgrenFinspångs SOK19:20
311Mikael KullinOK Tyr19:21
321Erik NylundJärfälla OK19:22
330Per LeidevallDomnarvets GOIF19:23
326Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK19:24
308Mattias LindahlSundsvalls OK19:25
337Patrik TidermanSöders-Tyresö19:26
344Anders AbrahamssonGammelstads IF19:27
329Bo PerssonOK Lindéna19:28
313Leif CelanderKristinehamns OK19:29
327Claes RennerOK Södertörn19:30
343Conny ErikssonIFK Mora OK19:31
340Pesho HedbergLunds OK19:32
301Per NylundJärfälla OK19:33
332Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF19:34
341Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK19:35
328Fredrik ÅslundKatrineholms OK19:36
342Peter RosénAlfta-Ösa OK19:37
338Jonas HolmgrenOK Hammaren19:38
322Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK19:39
324Lars PerssonOK Skogsfalken19:40
336Urban RisbergEskilstuna OL19:41
306Kjell KlarSäterbygdens OK19:42
319Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK19:43
335Gunnar NilssonFinspångs SOK19:44
316Stefan JohanssonTrosabygdens OK19:45

D60

3 660 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
221Margareta MeitonIFK Lidingö SOK19:15
222Birgitta JanssonGarphyttans IF19:16
223My RönnolsTäby OK19:17

H60

4 240 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
203Maffe FrostIFK Mora OK18:30
196Lars PonténIF Thor18:31
201Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK18:32
202Anders ThomassonUlricehamns OK18:33
177Leif AhlstrandIF Hallby SOK18:34
190Thomas AlmqvistVästerviks OK18:35
194Claes LindbergLunds OK18:36
178Lars RönnolsTäby OK18:37
180Håkan LindbergVäsby OK18:38
187Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK18:39
176Bo HerderssonMarkbygdens OK18:40
195Sonny MyrefeltKalmar OK18:41
193Torbjörn LarssonStora Tuna OK18:42
186Lars SahlbergLeksands OK18:43
199Kent BergendahlNyköpings OK18:44
184Sten GranathTjällmo-Godegårds OK18:45
182Yngve GottfridssonOK Tyr18:46
198Björn LidmanJärfälla OK18:47
188Ulf ErikssonStora Tuna OK18:48
192Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK18:49
197Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF18:50
175Eero O NiemiSkogslöparna18:51
179Anders AsplundJärla Orientering18:52
206Manfred OlejnikSOK Viljan18:53
191Rune NolåkersKvarnsvedens GOIF OK18:54
189Göran WelénKöping-Kolsva OK18:55
207Gunnar MunkteliusSurahammars SOK18:56
185Nils-Robert PerssonTullinge SK18:57
200Åke GustafssonBergnäsets AIK18:58

H70

3 660 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
232Lars-Åke SjökvistVärend GN OL19:00
233Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK19:01
236Ronny HedlundOK Södertörn19:02
242Bengt StenerhagVästerbergslagens OL19:03
228Lars EnglundJärla Orientering19:04
241Karl-Olof BorgOckelbo OK19:05
229Hans OlevikEdsbyns OK19:06
231Claes-Göran LundbergUlricehamns OK19:07
225Bengt AnderssonSöders-Tyresö19:08
234Ingemar LöfqvistStjärnorps SK19:09
240Jan-Erik WibergJärla Orientering19:10
235Rune ArvidssonMarkbygdens OK19:11
230Kjell ErikssonInsjöns IF OK19:12

Öppen motion 1

2 770 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF19:00:14
Anna ElgesjöDomnarvets GOIF19:00:18
Ida AttebrandOK Kåre19:01:04
Alice HellmanOK Linné19:13:29
Erik GräfningsGrycksbo IF OK19:27:21

Öppen motion 6

4 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn HenrikssonNorrbärke SK19:02:04
Arvid HofgaardStockholm19:02:17
Martin AnderssonOK Skogsfalken19:06:08
Karin JäderbergLeksands OK19:07:27
Stina BjörnbergVästerås SOK19:14:20

Öppen motion 7

4 240 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik BacklundTrollhättans SOK19:01:12
Katarina JohanssonSundsvalls OK19:02:25
Stefan NilssonStora Tuna OK19:03:15
Göran SvenssonSkillingaryds FK19:05:22
Johan KruskopfKorsnäs IF OK19:07:06
Charlotta WallinKorsnäs IF OK19:10:14
Jenny WåhlinDomnarvets GOIF19:10:39
Annika DavidssonVästerås SOK19:11:04
Hans KruskopfKorsnäs IF OK19:11:55
Hanna RostAlfta-Ösa OK19:44:05

Öppen motion 8

5 200 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias TunessonSkogspojkarnas OK18:59:06
96Pernilla SahlénVästerås SOK18:59:15
Anders GalinSurahammars SOK19:00:26
136Anders SahlénVästerås SOK19:01:21
Mikael DavidssonVästerås SOK19:04:13
Lisa LindgrenStora Tuna OK19:04:39
Sara HaleInget19:06:21
Klockar Mattias NääsLeksands OK19:07:15
Kristin RamsellLeksands OK19:08:32
Robin LarssonFK Göingarna19:11:13
Daniel BjörnbergVästerås SOK19:12:21
Martin SchagerlindTrollhättans SOK19:19:50
Mats JönssonKorsnäs IF OK19:29:05

Annonser