Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, lång
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: lördag 9 juni 2018

D21

18 350 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Emily Benham-KvåleHadeland OL13:00
47Ella OlssonGrycksbo IF OK13:03
2Amy RankkaForsa OK13:06
7Susanne WallenborgLunds OK13:09
9Matilda JonssonIFK Mora OK13:12
3Rebecka HylanderNyköpings OK13:15
6Malin WelénKöping-Kolsva OK13:18
5Emelie HolmströmKamrat och IF KIF13:21
4Erica OlssonIFK Mora OK13:24
8Helena SvenssonFK Herkules13:27
10Ida HylanderNyköpings OK13:30
13Linn BylarsForsa OK13:33
11Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna13:36
14Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK13:39
12Anna TidermanSnättringe SK13:42

H21

24 970 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15Hans Jörgen KvåleHadeland OL13:17
143Peter AlvarssonMålilla OK13:20
16Klaus CsúcsIFK Mora OK13:23
18Pontus AlfredssonOK Tyr13:26
19Henrik FröjdRehns BK13:29
214Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK13:32
21Daniel SteenHaninge SOK13:35
22Oskar JohanssonVästvärmlands OK13:38
23Torbjörn JanssonGarphyttans IF13:41
25Per GustavssonGöteborg-Majorna OK13:44
26Erik FrostIFK Mora OK13:47
27Niklas StrömKvarnsvedens GOIF OK13:50
28Felix TidermanSöders-Tyresö13:53
29Martin SchagerlindTrollhättans SOK13:56
30Hampus LarssonFK Göingarna13:59
31Thomas JanssonGarphyttans IF14:02
32Joakim SkärlénHaninge SOK14:05
34Patrik SvedbergGävle OK14:08
35Erik ThuressonOK Pan-Kristianstad14:11
36Magnus BlåuddOK Rodhen14:14
37Tobias SteenHaninge SOK14:17
67Marcus EkKöping-Kolsva OK14:20
42Jonny EngelOK Ravinen14:23
44Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro14:26
46Marcus JanssonGarphyttans IF14:29
45Sebastian SvärdHaninge SOK14:32
43Marcus WadellUlricehamns OK14:35
40Henrik OlofssonOK Kompassen14:38
39Linus MoodIFK Mora OK14:41

D17-D20

12 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Julia WannerAvesta OK14:07
54Maja MörthLeksands OK14:10
52Alva JonssonLånghundra IF14:13
53Adelina FunkeLeksands OK14:16

H17-H20

15 480 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
56Viktor BergLeksands OK13:44
57Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK13:47
59Hugo JakobssonEksjö SOK13:50
55Joel ErnstssonFinspångs SOK13:53
63Gustav JohnssonIFK Mora OK13:56
61Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK13:59
60Martin SkärlénHaninge SOK14:02
62Emil ArvidssonSäterbygdens OK14:05

D16

8 960 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK13:11
711Emma EliassonDomnarvets GOIF13:14
706Vendela SöderqvistOK Kåre13:17
709Felicia SahlénVästerås SOK13:20
713Tilda BergLeksands OK13:23
702Moa WallenborgLunds OK13:26

H16

11 970 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
612Melker NordgrenOK Kåre13:28
614Erik LarssonIFKMora13:31
608Hugo MandingerTrollhättans SOK13:34
603Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF13:37
604Linus BacklundTrollhättans SOK13:40
611Isak BerggrenGävle OK13:43
605Thobias BrodinIFK Mora OK13:46
606Felix BäckstädeVisborgs OK13:49

D14

7 510 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
517Klara ErssonOK Kåre14:01
509Elvira BjörnbergVästerås SOK14:04
515Stina BernGarphyttans IF14:07
501Klara BäckstädeVisborgs OK14:10
518Irma BergDomnarvets GOIF14:13
504Embla ThorénRonneby OK14:16
502Ida ErnstssonFinspångs SOK14:19
506Sofia TunessonSkogspojkarnas OK14:22

H14

7 510 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
415Albin SjöblomOK Kåre14:28
403Viktor NorbergStora Tuna OK14:31
405Hugo AtterbrandOK Kåre14:34
406Björn RennerOK Södertörn14:37
417Eric JohanssonOK Kåre14:40
418Rasmus HedarOK Tor14:43
409Axel MäkinenOK Hammaren14:46
412Wille SöderqvistOK Kåre14:49
413Lucas WannerAvesta OK14:52
408Leo AlvolinOK Kåre14:55
416Anton ForsHJS-Vansbro OK14:58
410Jon HanssonOK Kåre15:01
414Viktor ZillingOK Södertörn15:04
402Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre15:07

D12

6 510 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
72Nova SahlénVästerås SOK13:05
71Signe FeilSundsvalls OK13:08
70Lovisa BjörnbergVästerås SOK13:11

H12

6 510 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
78Axel GräfningsGrycksbo IF OK13:13
79Neo CederqvistVisborgs OK13:16
349Elias HörnellDomnarvets GOIF13:19

H10

4 940 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
68Pelle JakobssonEksjö SOK13:01

D40

11 840 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
97Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK13:02
74Inger JärvikenNorbergs OK13:05
93Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK13:08
91Kristin HellmanOK Linné13:11
98Florence BergDomnarvets GOIF13:14
99Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken13:17
92Ulrika NolåkersKvarnsvedens GOIF OK13:20
85Anna BerggrenGävle OK13:23
84Ann-Sofie TäckOK Hammaren13:26
82Anne-li LidmanJärfälla OK13:29
95Malin PilvingeOK Kolmården13:32
89Elinor DalstrandÅmåls OK13:35
87Mia EronnLinköpings OK13:38
86Daniela RennerOK Södertörn13:41

H40

16 790 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
112Ronnie PetterssonHaninge SOK13:04
124Anders JanssonGrycksbo IF OK13:07
104Pontus FunkeLeksands OK13:10
110Anders KnutssonLinköpings OK13:13
149Torbjörn BlomValbo AIF13:16
125Stellan TäckOK Hammaren13:19
131Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK13:22
114Malte LennerstedtLunds OK13:25
123Erik ErnstssonFinspångs SOK13:28
172Stefan StridValbo AIF13:31
101Johan StenbergIF Thor13:34
113Björn NorbergStora Tuna OK13:37
106Christer CasselsjöOK Kolmården13:40
127Janne SkarnerLeksands OK13:43
141Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF13:46
109Henrik JonssonIFK Mora OK13:49
111Tony LarssonOK Skogsfalken13:52
137Magnus EliassonDomnarvets GOIF13:55
128Ola SvärdHaninge SOK13:58
134Nils MalmIFK Lidingö SOK14:01
135Per MelanderIF Thor14:04
102Mikael SvenssonFK Herkules14:07
142Ola JäderbergLeksands OK14:10
121Thomas NordströmSkogslöparna14:13
133Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK14:16
119Erik JonssonLånghundra IF14:19
100Nils PistoraLunds OK14:22
105Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK14:25
140Kristians MikelsonsStockholm Multisport Klubb14:28
126Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF14:31
139Ulf AnderssonHaninge SOK14:34
116Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF14:37
138Stefan WennbergSkattkärrs SOK14:40
130Andreas MathisenVästerås SOK14:43
148Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK14:46
132Bertil EronnLinköpings OK14:49
117Peo BergLeksands OK14:52
103Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna14:55

D50

11 100 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
165Åsa BergströmTäby OK14:11
157Lisbeth CelanderKristinehamns OK14:14
164Eva LindgrenFinspångs SOK14:17
158Cecilia LingerudOK Skogsfalken14:20
173Marie HedarOK Tor14:23
166Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK14:26
162Susanne WelénKöping-Kolsva OK14:29
174Eva JärvikenNorbergs OK14:32
151Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK14:35
152Lena JanssonGarphyttans IF14:38
154Marie AlfredssonOK Tyr14:41
153Ylva GrapeDalaportens OL14:44
160Helena HolmbergKöping-Kolsva OK14:47
156Marie FröjdRehns BK14:50
170Anette ForssGarphyttans IF14:53
161Suzy LarssonOK Skogshjortarna14:56
159Johanna AlmlundHaninge SOK14:59
168Monica KollbergEksjö SOK15:02
150Ingrid SvenssonFinspångs SOK15:05
163Pia FrostIFK Mora OK15:08
155Ragnhild SvensVästerbergslagens OL15:11

H50

15 540 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
335Gunnar NilssonFinspångs SOK13:00
332Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF13:03
324Lars PerssonOK Skogsfalken13:06
339Christer NorinJärfälla OK13:09
318Stefan KollbergEksjö SOK13:12
302Magnus HellbergEskilstuna OL13:15
316Stefan JohanssonTrosabygdens OK13:18
329Bo PerssonOK Lindéna13:21
300Magnus AasaOK Kullingshof13:24
308Mattias LindahlSundsvalls OK13:27
322Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK13:30
341Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK13:33
327Claes RennerOK Södertörn13:36
321Erik NylundJärfälla OK13:39
247Thomas RoosIF Thor13:42
333Lars ThorénRonneby OK13:45
340Pesho HedbergLunds OK13:48
245Anders BergDomnarvets GOIF13:51
346Erik HellsvikIK Gandvik13:54
334Pelle SkoogKatrineholms OK13:57
246Dan NorinGävle OK14:00
323Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL14:03
312Benny LindgrenFinspångs SOK14:06
325Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK14:09
307Magnus BernGarphyttans IF14:12
249Peter KarsboEdsbyns OK14:15
306Kjell KlarSäterbygdens OK14:18
330Per LeidevallDomnarvets GOIF14:21
303David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK14:24
319Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK14:27
304Mats JohanssonIFK Mora OK14:30
342Peter RosénAlfta-Ösa OK14:33
336Urban RisbergEskilstuna OL14:36
305Staffan ZillingOK Södertörn14:39
320Kent LindgrenOK Tisaren14:42
310Hans OlsénSundbybergs IK14:45
309Joakim SorinderOK Skogsfalken14:48
317Tomas NormanLeksands OK14:51
344Anders AbrahamssonGammelstads IF14:54
328Fredrik ÅslundKatrineholms OK14:57
248Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF15:00
337Patrik TidermanSöders-Tyresö15:03
343Conny ErikssonIFK Mora OK15:06
345Kjell EinarssonOK Skogshjortarna15:09
331Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF15:12
338Jonas HolmgrenOK Hammaren15:15
326Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK15:18
301Per NylundJärfälla OK15:21

D60

8 390 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
221Margareta MeitonIFK Lidingö SOK13:04
222Birgitta JanssonGarphyttans IF13:07
220Annika BuskqvistIK Stern13:10
223My RönnolsTäby OK13:13

H60

11 840 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
180Håkan LindbergVäsby OK13:45
175Eero O NiemiSkogslöparna13:48
185Nils-Robert PerssonTullinge SK13:51
190Thomas AlmqvistVästerviks OK13:54
181Maths CarremanNyköpings OK13:57
178Lars RönnolsTäby OK14:00
184Sten GranathTjällmo-Godegårds OK14:03
350Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK14:06
188Ulf ErikssonStora Tuna OK14:09
205Håkan PalmfjordKatrineholms OK14:12
206Manfred OlejnikSOK Viljan14:15
194Claes LindbergLunds OK14:18
186Lars SahlbergLeksands OK14:21
198Björn LidmanJärfälla OK14:24
177Leif AhlstrandIF Hallby SOK14:27
197Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF14:30
195Sonny MyrefeltKalmar OK14:33
176Bo HerderssonMarkbygdens OK14:36
204Torbjörn LundströmIF Hallby SOK14:39
191Rune NolåkersKvarnsvedens GOIF OK14:42
219Torbjörn OttossonStora Tuna OK14:45
182Yngve GottfridssonOK Tyr14:48
199Kent BergendahlNyköpings OK14:51
203Maffe FrostIFK Mora OK14:54
189Göran WelénKöping-Kolsva OK14:57
207Gunnar MunkteliusSurahammars SOK15:00
183Torgny JeppssonKatrineholms OK15:03
200Åke GustafssonBergnäsets AIK15:06
202Anders ThomassonUlricehamns OK15:09
196Lars PonténIF Thor15:12
192Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK15:15
201Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK15:18

H70

11 100 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
233Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK13:22
235Rune ArvidssonMarkbygdens OK13:25
226Bernt ErikssonSpårvägens OK13:28
236Ronny HedlundOK Södertörn13:31
241Karl-Olof BorgOckelbo OK13:34
242Bengt StenerhagVästerbergslagens OL13:37
237Olle AdolfssonLerums SOK13:40
228Lars EnglundJärla Orientering13:43
225Bengt AnderssonSöders-Tyresö13:46
240Jan-Erik WibergJärla Orientering13:49
229Hans OlevikEdsbyns OK13:52
231Claes-Göran LundbergUlricehamns OK13:55
234Ingemar LöfqvistStjärnorps SK13:58
230Kjell ErikssonInsjöns IF OK14:01
232Lars-Åke SjökvistVärend GN OL14:04

Öppen motion 1

6 510 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice HellmanOK Linné13:04:23
Anna ElgesjöDomnarvets GOIF13:07:06
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF13:07:08
Johan WannerAvesta OK13:07:43
Agnes FeilSundsvalls OK13:13:57
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna13:27:35
65Tommy HobackKlubblös13:30:38
Cecilia JonssonIFK Mora OK13:42:30
Elsa KaipeOK Kåre13:47:29
Marie-Louise KaipeOK Kåre13:47:33
Lennart AnderssonDomnarvets GOIF13:50:15
Siv BrodinIFK Mora OK13:51:26
Erik HanssonOK Kåre14:06:13
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK14:28:49

Öppen motion 6

11 750 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria NorinGävle OK13:01:49
Martin AnderssonOK Skogsfalken13:13:50
Katarina JohanssonSundsvalls OK13:19:25
Göran SvenssonSkillingaryds FK13:24:06
Carola HäggströmCykelintresset Umeå13:51:21

Öppen motion 7

6 750 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF13:00:07
Mats LindqvistKvarnsvedens GOIF OK13:00:53
Mikael DavidssonVästerås SOK13:03:17
Annika DavidssonVästerås SOK13:04:14
96Pernilla SahlénVästerås SOK13:05:39
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK13:08:17
Mats JönssonKorsnäs IF OK13:08:19
Ellinor SundbergFinspångs SOK13:09:28
136Anders SahlénVästerås SOK13:24:15
Joakim GustavssonHofors OK13:24:54
Stina FranzonHofors OK13:27:50
Ida MattssonVästerbergslagens OL13:34:05
Erik BacklundTrollhättans SOK13:41:08
Stina BjörnbergVästerås SOK13:50:42
Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK14:03:18
Daniel BjörnbergVästerås SOK14:06:06

Öppen motion 8

11 840 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah HaleKlubblös13:06:40
David SundbergFinspångs SOK13:08:47
Mats BergmanNorbergs OK13:11:53
Anders JohanssonVästvärmlands OK13:18:06
Robin LarssonFK Göingarna13:24:38
Mats HörnellDomnarvets GOIF13:25:35
Örjan  JämteKlubblös13:27:25
Håkan BlomgrenStora Tuna OK13:28:09
Erik BlomgrenStora Tuna OK13:29:24
Lars JanssonKlubblös13:31:33
Leif CelanderKristinehamns OK13:41:14
Arvid HofgaardKlubblös13:41:38
Mattias TunessonSkogspojkarnas OK14:23:15
Leif WigertKlubblös14:24:23

Annonser