Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medel
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: söndag 10 juni 2018

D21

7 430 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Emily Benham-KvåleHadeland OL10:32
2Amy RankkaForsa OK10:34
3Rebecka HylanderNyköpings OK10:36
4Erica OlssonIFK Mora OK10:38
5Emelie HolmströmKamrat och IF KIF10:40
6Malin WelénKöping-Kolsva OK10:42
7Susanne WallenborgLunds OK10:44
8Helena SvenssonFK Herkules10:46
9Matilda JonssonIFK Mora OK10:48
10Ida HylanderNyköpings OK10:50
11Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna10:52
12Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:54
13Anna TidermanSnättringe SK10:56
14Linn BylarsForsa OK10:58

H21

9 020 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15Hans Jörgen KvåleHadeland OL10:01
16Klaus CsúcsIFK Mora OK10:03
17Oskar NilssonVästerås SOK10:05
18Pontus AlfredssonOK Tyr10:07
19Henrik FröjdRehns BK10:09
20Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK10:11
21Daniel SteenHaninge SOK10:13
22Oskar JohanssonVästvärmlands OK10:15
23Torbjörn JanssonGarphyttans IF10:17
24Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:19
25Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:21
26Erik FrostIFK Mora OK10:23
27Niklas StrömKvarnsvedens GOIF OK10:25
28Felix TidermanSöders-Tyresö10:27
29Martin SchagerlindTrollhättans SOK10:29
30Hampus LarssonFK Göingarna10:31
31Thomas JanssonGarphyttans IF10:33
32Joakim SkärlénHaninge SOK10:35
33Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:37
34Patrik SvedbergGävle OK10:39
35Erik ThuressonOK Pan-Kristianstad10:41
36Magnus BlåuddOK Rodhen10:43
37Tobias SteenHaninge SOK10:45
38Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF10:47
39Jonny EngelOK Ravinen10:49
40Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro10:51
41Linus MoodIFK Mora OK10:53
42Sebastian SvärdHaninge SOK10:55
43Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:57
44Marcus WadellUlricehamns OK10:59
45Henrik OlofssonOK Kompassen11:01
46Marcus JanssonGarphyttans IF11:03

D17-D20

5 400 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
50Emma JonssonIFK Mora OK10:01
51Julia WannerAvesta OK10:03
52Alva JonssonLånghundra IF10:05
53Adelina FunkeLeksands OK10:07

H17-H20

7 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55Joel ErnstssonFinspångs SOK10:02
56Viktor BergLeksands OK10:04
57Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK10:06
58Emil AnderssonHaninge SOK10:08
59Hugo JakobssonEksjö SOK10:10
60Emil ArvidssonSäterbygdens OK10:12
61Gustav JohnssonIFK Mora OK10:14
62Martin SkärlénHaninge SOK10:16
63Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:18

D16

5 260 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701Tyra DernfalkVästerbergslagens OL10:00
702Moa WallenborgLunds OK10:02
703Julia FunkeLeksands OK10:04
704Linnea PerssonValbo AIF10:06
705Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:08
706Vendela SöderqvistOK Kåre10:10
707Alma WallmanVästerbergslagens OL10:12
708Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:14
709Felicia SahlénVästerås SOK10:16
710Nora LiljegrenLeksands OK10:18
711Emma EliassonDomnarvets GOIF10:20
712Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:22
713Tilda BergLeksands OK10:24

H16

6 290 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Albin EronnLinköpings OK10:00
602Isak GeliusSnättringe SK10:02
603Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:04
604Linus BacklundTrollhättans SOK10:06
605Thobias BrodinIFK Mora OK10:08
606Felix BäckstädeVisborgs OK10:10
607Klockar-Eskil NääsLeksands OK10:12
608Hugo MandingerTrollhättans SOK10:14
609Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK10:16
610Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK10:18
611Isak BerggrenGävle OK10:20

D14

4 630 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Klara BäckstädeVisborgs OK10:09
502Ida ErnstssonFinspångs SOK10:11
503Agnes WallinKorsnäs IF OK10:13
504Embla ThorénRonneby OK10:15
505Stina DernfalkVästerbergslagens OL10:17
506Sofia TunessonSkogspojkarnas OK10:19
507Sanna HörnellDomnarvets GOIF10:21
508Elsa KaipeOK Kåre10:23
509Elvira BjörnbergVästerås SOK10:25
510Sara WallinKorsnäs IF OK10:27
511Moa BirkebækStora Tuna OK10:29
512Alicia BergkvistVästerbergslagens OL10:31
513Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:33
514Ellen FunkeLeksands OK10:35
515Stina BernGarphyttans IF10:37
516Karolina AnderssonDalaportens OL10:39
517Klara ErssonOK Kåre10:41

H14

5 260 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421Axel ErikssonStora Tuna OK10:27
401Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK10:31
402Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre10:33
403Viktor NorbergStora Tuna OK10:35
404Joel GolsäterKorsnäs IF OK10:37
405Hugo AtterbrandOK Kåre10:39
406Björn RennerOK Södertörn10:41
407Jakob CarlssonStora Tuna OK10:43
408Leo AlvolinOK Kåre10:45
409Axel MäkinenOK Hammaren10:47
410Jon HanssonOK Kåre10:49
411Ludvig EronnLinköpings OK10:51
412Wille SöderqvistOK Kåre10:53
413Lucas WannerAvesta OK10:55
414Viktor ZillingOK Södertörn10:57
415Albin SjöblomOK Kåre10:59
416Anton ForsHJS-Vansbro OK11:01
417Eric JohanssonOK Kåre11:03

D12

3 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
70Lovisa BjörnbergVästerås SOK10:20
71Signe FeilSundsvalls OK10:22
72Nova SahlénVästerås SOK10:24

H12

3 910 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
75Vidar BrodénLeksands OK10:03
76Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:05
77Olle WallmanVästerbergslagens OL10:07
78Axel GräfningsGrycksbo IF OK10:09
79Neo CederqvistVisborgs OK10:11

H10

3 430 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
68Pelle JakobssonEksjö SOK10:01

D40

6 290 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
81Anette LarssonOK Tor10:22
82Anne-li LidmanJärfälla OK10:24
83Ulrika AnderssonHaninge SOK10:26
84Ann-Sofie TäckOK Hammaren10:28
85Anna BerggrenGävle OK10:30
86Daniela RennerOK Södertörn10:32
87Mia EronnLinköpings OK10:34
88Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK10:36
89Elinor DalstrandÅmåls OK10:38
90Stina FeilSundsvalls OK10:40
91Kristin HellmanOK Linné10:42
92Ulrika NolåkersKvarnsvedens GOIF OK10:44
93Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:46
94Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK10:48
95Malin PilvingeOK Kolmården10:50
96Pernilla SahlénVästerås SOK10:52
97Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK10:54

H40

7 500 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Nils PistoraLunds OK10:19
101Johan StenbergIF Thor10:21
102Mikael SvenssonFK Herkules10:23
103Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna10:25
104Pontus FunkeLeksands OK10:27
105Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK10:29
106Christer CasselsjöOK Kolmården10:31
107Tony BjörlingDomnarvets GOIF10:33
108Mikael JohanssonVärend GN OL10:35
109Henrik JonssonIFK Mora OK10:37
110Anders KnutssonLinköpings OK10:39
111Tony LarssonOK Skogsfalken10:41
112Ronnie PetterssonHaninge SOK10:43
113Björn NorbergStora Tuna OK10:45
114Malte LennerstedtLunds OK10:47
116Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:51
117Peo BergLeksands OK10:53
118Jesper SvedbergIFK Lidingö SOK10:55
119Erik JonssonLånghundra IF10:57
120Mats HörnellDomnarvets GOIF10:59
121Thomas NordströmSkogslöparna11:01
122Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:03
123Erik ErnstssonFinspångs SOK11:05
124Anders JanssonGrycksbo IF OK11:07
125Stellan TäckOK Hammaren11:09
126Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF11:11
127Janne SkarnerLeksands OK11:13
128Ola SvärdHaninge SOK11:15
129U Tomas LöfgrenStora Tuna OK11:17
130Andreas MathisenVästerås SOK11:19
131Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK11:21
132Bertil EronnLinköpings OK11:23
133Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK11:25
134Nils MalmIFK Lidingö SOK11:27
135Per MelanderIF Thor11:29
136Anders SahlénVästerås SOK11:31
137Magnus EliassonDomnarvets GOIF11:33
138Stefan WennbergSkattkärrs SOK11:35
139Ulf AnderssonHaninge SOK11:37
140Kristians MikelsonsStockholm Multisport Klubb11:39
141Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF11:41
142Ola JäderbergLeksands OK11:43
143Peter AlvarssonMålilla OK11:45

D50

5 400 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
150Ingrid SvenssonFinspångs SOK10:08
151Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK10:10
152Lena JanssonGarphyttans IF10:12
153Ylva GrapeDalaportens OL10:14
154Marie AlfredssonOK Tyr10:16
155Ragnhild SvensVästerbergslagens OL10:18
156Marie FröjdRehns BK10:20
157Lisbeth CelanderKristinehamns OK10:22
158Cecilia LingerudOK Skogsfalken10:24
159Johanna AlmlundHaninge SOK10:26
160Helena HolmbergKöping-Kolsva OK10:28
161Suzy LarssonOK Skogshjortarna10:30
162Susanne WelénKöping-Kolsva OK10:32
163Pia FrostIFK Mora OK10:34
164Eva LindgrenFinspångs SOK10:36
165Åsa BergströmTäby OK10:38
166Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK10:40
167Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF10:42
168Monica KollbergEksjö SOK10:44
169Monica GustafssonEskilstuna OL10:46
170Anette ForssGarphyttans IF10:48

H50

7 240 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
300Magnus AasaOK Kullingshof10:00
301Per NylundJärfälla OK10:02
302Magnus HellbergEskilstuna OL10:04
303David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK10:06
304Mats JohanssonIFK Mora OK10:08
305Staffan ZillingOK Södertörn10:10
306Kjell KlarSäterbygdens OK10:12
307Magnus BernGarphyttans IF10:14
308Mattias LindahlSundsvalls OK10:16
309Joakim SorinderOK Skogsfalken10:18
310Hans OlsénSundbybergs IK10:20
311Mikael KullinOK Tyr10:22
312Benny LindgrenFinspångs SOK10:24
313Leif CelanderKristinehamns OK10:26
314Thomas PetterssonDomnarvets GOIF10:28
315Sven PerssonÅrsunda IF10:30
316Stefan JohanssonTrosabygdens OK10:32
317Tomas NormanLeksands OK10:34
318Stefan KollbergEksjö SOK10:36
319Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK10:38
320Kent LindgrenOK Tisaren10:40
321Erik NylundJärfälla OK10:42
322Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:44
323Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL10:46
324Lars PerssonOK Skogsfalken10:48
325Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK10:50
326Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:52
327Claes RennerOK Södertörn10:54
328Fredrik ÅslundKatrineholms OK10:56
329Bo PerssonOK Lindéna10:58
330Per LeidevallDomnarvets GOIF11:00
331Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:02
332Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF11:04
333Lars ThorénRonneby OK11:06
334Pelle SkoogKatrineholms OK11:08
335Gunnar NilssonFinspångs SOK11:10
336Urban RisbergEskilstuna OL11:12
337Patrik TidermanSöders-Tyresö11:14
338Jonas HolmgrenOK Hammaren11:16
339Christer NorinJärfälla OK11:18
340Pesho HedbergLunds OK11:20
341Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK11:22
342Peter RosénAlfta-Ösa OK11:24
343Conny ErikssonIFK Mora OK11:26
344Anders AbrahamssonGammelstads IF11:28
345Kjell EinarssonOK Skogshjortarna11:30
299Erik HellsvikIK Gandvik11:32

D60

4 630 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF09:58
220Annika BuskqvistIK Stern10:00
221Margareta MeitonIFK Lidingö SOK10:02
222Birgitta JanssonGarphyttans IF10:04
223My RönnolsTäby OK10:06

H60

5 400 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
175Eero O NiemiSkogslöparna10:09
176Bo HerderssonMarkbygdens OK10:11
177Leif AhlstrandIF Hallby SOK10:13
178Lars RönnolsTäby OK10:15
179Anders AsplundJärla Orientering10:17
180Håkan LindbergVäsby OK10:19
348Maths CarremanNyköpings OK10:21
182Yngve GottfridssonOK Tyr10:23
183Torgny JeppssonKatrineholms OK10:25
184Sten GranathTjällmo-Godegårds OK10:27
185Nils-Robert PerssonTullinge SK10:29
186Lars SahlbergLeksands OK10:31
187Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK10:33
188Ulf ErikssonStora Tuna OK10:35
189Göran WelénKöping-Kolsva OK10:37
190Thomas AlmqvistVästerviks OK10:39
191Rune NolåkersKvarnsvedens GOIF OK10:41
192Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK10:43
193Torbjörn LarssonStora Tuna OK10:45
194Claes LindbergLunds OK10:47
195Sonny MyrefeltKalmar OK10:49
196Lars PonténIF Thor10:51
197Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF10:53
198Björn LidmanJärfälla OK10:55
199Kent BergendahlNyköpings OK10:57
200Åke GustafssonBergnäsets AIK10:59
201Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:01
202Anders ThomassonUlricehamns OK11:03
203Maffe FrostIFK Mora OK11:05
204Torbjörn LundströmIF Hallby SOK11:07
205Håkan PalmfjordKatrineholms OK11:09
206Manfred OlejnikSOK Viljan11:11
207Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:13

H70

5 260 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
225Bengt AnderssonSöders-Tyresö10:26
226Bernt ErikssonSpårvägens OK10:28
227Hans KruskopfKorsnäs IF OK10:30
228Lars EnglundJärla Orientering10:32
229Hans OlevikEdsbyns OK10:34
230Kjell ErikssonInsjöns IF OK10:36
231Claes-Göran LundbergUlricehamns OK10:38
232Lars-Åke SjökvistVärend GN OL10:40
233Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK10:42
234Ingemar LöfqvistStjärnorps SK10:44
235Rune ArvidssonMarkbygdens OK10:46
236Ronny HedlundOK Södertörn10:48
237Olle AdolfssonLerums SOK10:50
238Lars-Arne ForsbergLeksands OK10:52
239Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK10:54
240Jan-Erik WibergJärla Orientering10:56

Öppen motion 1

3 910 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida SjöblomOK Kåre09:52:22
Alice HellmanOK Linné09:56:48
Siv BrodinIFK Mora OK10:22:54
Gustav NorbergStora Tuna OK10:23:30
Caroline CasselsjöOK Kolmården11:49:06
Julie CasselsjöOK Kolmården11:49:10
Erik GräfningsGrycksbo IF OK12:02:51

Öppen motion 6

6 470 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael EngströmKvarnsvedens GOIF OK09:55:15
Cecilia SjöströmKvarnsvedens GOIF OK09:55:19
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna10:02:19
Stina BjörnbergVästerås SOK10:02:32
Magnus BrodénLeksands OK10:03:38
Erik HanssonOK Kåre10:11:37
Göran SvenssonSkillingaryds FK10:13:57
Julia Hagelberg NordahlOK Kåre10:16:20
Kristin RamsellLeksands OK10:24:36
Christer EkströmKlubblös10:26:18
Karl GrönlandRörbäcksnäs IS10:29:05
Peter BergkvistVästerbergslagens OL10:32:31
Tomas KlingbergKlubblös10:36:16
Anders NilssonKlubblös10:52:33

Öppen motion 7

4 060 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida MattssonVästerbergslagens OL09:53:20
Johan KruskopfKorsnäs IF OK10:00:11
Martin MandingerTrollhättans SOK10:01:25
Andreas DernfalkVästerbergslagens OL10:09:11
Robin LarssonFK Göingarna10:11:28
Linn RönnolsKlubblös10:15:01
Stefan NilssonStora Tuna OK10:16:09
Lisa LindgrenStora Tuna OK10:19:14
Ellinor SundbergFinspångs SOK

Öppen motion 8

6 600 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin SchmutzLeksands OK09:52:28
Martin PerssonÅrsunda IF09:53:44
My BuskqvistOK Kåre09:54:39
David SundbergFinspångs SOK09:56:24
David ShearerVästerbergslagens OL10:06:25
Jan BergmanOK Kåre10:06:36
Anders JohanssonVästvärmlands OK10:08:17
Mattias TunessonSkogspojkarnas OK10:21:13
Kristoffer SidenvallIFK Umeå10:23:55
Arvid HofgaardKlubblös10:24:22
Daniel BjörnbergVästerås SOK10:26:14
Jens WickbergForsa OK10:26:45
Joakim GustavssonHofors OK10:38:12
Erik Folkesson BlomIFK Mora OK10:40:54
Stina FranzonHofors OK10:42:40
Björn GabrielssonKorsnäs IF OK10:51:16
Göran GabrielssonKorsnäs IF OK10:51:29
Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK10:53:02

Annonser