Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, lång
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: söndag 25 februari 2018

D21

13 280 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1018631580Hanna RostAlfta-Ösa OK11:45
1028191217Evelina WickbomI 19 IF11:48
103950202Hanna ErikssonIFK Mora OK11:51
104912562Kristin HylanderNyköpings OK11:54
1051396176Annika BjörkDomnarvets GOIF11:57
106930427Andrea WickbomI 19 IF12:00
107501797Kristina NordeboÄlvsby IF OK12:03
1082057207Linda LindkvistIK Jarl Rättvik12:06
1091406185Tove AlexanderssonAlfta-Ösa OK12:09
110797393Frida SandbergSäterbygdens OK12:12
1118199011Magdalena OlssonIFK Mora OK12:15

H21

16 510 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11989314Henrik FröjdRehns BK11:19
28339273Hampus LindblomÅsarna IK11:22
31418102Petter SunnerheimÖstersunds OK11:25
58070706Filip JacobssonÖSeT SkidO11:31
68198603Andrey LamovIFK Mora OK11:34
7244995Mikael GardelinVisborgs OK11:37
81301755Klaus CsúcsIFK Mora OK11:40
98644876Erik RostAlfta-Ösa OK11:43
108628547Erik BlomgrenUmeå OK11:46
11831900Martin HammarbergSundsvalls OK11:49
12920214Markus LundholmOK Renen11:52
13560219Linus RappIFK Mora OK11:55

D20

11 650 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1129200693Sarah PerssonÅtvidabergs IF11:23
114989805Johanna LundkvistOK Vargen11:29
115707648Vilma BergerDomnarvets GOIF11:32
1169990213Anna HerbertTäby OK11:35
1179912060Kristina TholerudSeskarö IF11:38
118990122Sofia WestinI 19 IF11:41
1199991028Sofia BerglundIFK Mora OK11:44
120980727Elin LundgrenI 19 IF11:47
121980402Elin NordlundPiteå IF Orienteringsklubb11:50

H20

13 280 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14997275Gustav FrænellSundsvalls OK11:00
157980616Simon ErikssonUmeå OK11:03
167000260Erik TuuriBergnäsets AIK11:06
171990323Martin GranbergIFK Mora OK11:09
189990528Truls LindholmSundsvalls OK11:12
19980128Robin SalénI 19 IF11:15
201236430Edvin NordströmTäby OK11:18
21980927Rasmus WickbomI 19 IF11:21

D18

10 190 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1228011102Elin EdströmHärnösands OK11:01
1238400750Tilde EngbergHärnösands OK11:04
1249000805Elin SchagerströmGarphyttans IF11:07
1259000513Emelie BrudinIFK Mora OK11:10
1268010068Julia WannerIFK Mora OK11:13

H18

11 650 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229000908Zeb PalmHJS-Vansbro OK11:02
239010515Jonatan StåhlSundbybergs IK11:05
249010428Fredrik HanssonTäby OK11:08
259000901Rasmus NordgrenOK Kåre11:11
262048619Anton HänströmTäby OK11:14
279110200Gabriel LarssonGammelstads IF11:17

D16

5 320 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1309100302Clara JohanssonOK Skärmen11:02
1312077317Ester OlofssonOK Storsjön11:05
1327100602Klara AnderssonDomnarvets GOIF11:08
1338021214Amelie JosefssonSkogslöparna11:11
1347209760Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL11:14
1359021105Lovisa MoqvistLerums SOK11:17
1369020702Lilian PalmHJS-Vansbro OK11:20
137600366Sofia LundkvistOK Vargen11:23

H16

6 780 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
309980401Melker NordgrenOK Kåre11:00
319021333Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:03
322085510Axel HedströmÖstersunds OK11:06
338202120Alvar MelinHaninge SOK11:09
348021231Erik BrandtDomnarvets GOIF11:12
352081807Tor RönnestrandFrösö IF11:15
368021018Seth BorglundHärnösands OK11:18
379911991Jonne LiukkonenSundsvalls OK11:21
381020430Viktor HolmgrenUmeå OK11:24
392119927Grunde IsaksætreGrue IL11:27
401020312Arvid AronssonOK Kroppefjäll11:30

D15

5 320 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1389031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK11:32
1391071003Tuva-Cajsa SpikLeksands OK11:35
1409551208Ronja StåhlSundbybergs IK11:38
141450714Moa WallenborgLunds OK11:41
1427030801Emma EliassonDomnarvets GOIF11:44
143450657Elsa HermanssonIFK Mora OK11:47
144777831Ida HänströmTäby OK11:50
1459431432Vendela SöderqvistOK Kåre11:53

H15

6 780 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417030529Rasmus ErikssonUmeå OK11:36
429031230Klockar-Eskil NääsLeksands OK11:39
439030203Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK11:42
447962466Christoffer LindgrenOK Kåre11:45
451440991Isak LundholmUmeå OK11:48
467919223Petter ErlandssonSundsvalls OK11:51
478636979Otto BalckTäby OK11:54

D14

3 950 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2352085490Hanna LindqvistÖstersunds OK11:10
2362119948Elsa GranholmSundsvalls OK11:13
237445068Ebba LindholmSundsvalls OK11:16
238443464Stina LindholmSundsvalls OK11:19

H14

4 980 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2309101167Axel BalckTäby OK11:03
2318200506Nils EngbergHärnösands OK11:06
2327515327Viggo ÖstlundKovlands IF11:09
2337209761Karl ForsgrenVästerbergslagens OL11:12
2348041117Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK11:15

D12

2 880 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
212730130Maja EliassonDomnarvets GOIF11:17

H12

2 880 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204436063Eskil EngbergHärnösands OK11:02
2058070721Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:05
2061200703Ivar GranholmSundsvalls OK11:08
2078046484Axel GräfningsGrycksbo IF OK11:11
2088201859Liam HälldalSkogslöparna11:14

D10

1 890 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
203452647Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL11:07

H10

1 890 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201352984Viggo LindgrenOK Kåre11:01
2028090905Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:04

H35

13 280 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
502107142Martin OhlssonOK Storsjön11:24
512081797Gunnar HagqvistFrösö IF11:27

D40

10 190 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
146443289Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK11:52

H40

13 280 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
537206297Jonas HälldalSkogslöparna11:30
54448390Torbjörn EngbergHärnösands OK11:33
558303785Anders JanssonGrycksbo IF OK11:36
56439576Klockar Mattias NääsLeksands OK11:39
578270677Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:42

D45

7 950 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
147907091Erica HållHJS-Vansbro OK11:49
148990909Susanne PeterssonSundsvalls OK11:52
14936425Christina JosefssonSkogslöparna11:55

H45

11 650 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
58302477Per-Johan JosefssonSkogslöparna11:53
598110821Erik BorglundHärnösands OK11:56
61720215Peter HermanssonIFK Mora OK12:02
62711270Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK12:05
63438433Pär MoqvistLerums SOK12:08
64721119Magnus EliassonDomnarvets GOIF12:11
652078153Janne NäätänenSundsvalls OK12:14

D50

6 780 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1509641228Ingrid AlexanderssonStora Tuna IK SK11:26
15114014Christina HalvarssonOK Kroppefjäll11:29
15241775Charlotte LindkvistIK Jarl Rättvik11:32
1539660425Anette PalmHJS-Vansbro OK11:35
154660505Pia LindholmSundsvalls OK11:38
155670207Birgit LundkvistOK Vargen11:41
15647094Carina SandbergSäterbygdens OK11:44
157264698Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK11:47

H50

10 190 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
66682303Ulf LindqvistÖstersunds OK11:25
67555556Thomas PerssonÅtvidabergs IF11:28
68227338Tomas PerssonSäterbygdens OK11:31
69640713Lars LundkvistSeskarö IF11:34
70443485Anders LindholmSundsvalls OK11:37
7142865Magnus OredssonÖstersunds OK11:40
722077365Björn OlofssonOK Storsjön11:43
7319389Per ÖgrenBergnäsets AIK11:46
749005270Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL11:49

D55

5 320 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
158302243Anna NieminenOK Nipan11:21
1591280161Marie FröjdRehns BK11:24

H55

7 950 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7544601Björn AlbinssonIFK Mora OK11:01
76954104Ulf HylanderNyköpings OK11:04
772085479Hans ÅgrenÖstersunds OK11:07
781070460Kjell KlarSäterbygdens OK11:10
79429717Pär NorénVännäs OK11:13
80450335Peter NordströmTäby OK11:16
8147097Per SandbergSäterbygdens OK11:19

D60

5 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1609850523Agneta HolmgrenBergnäsets AIK11:30
161351261Eva BohmOK Vildhussen11:33
16239800Kristina HagfalkOK Hällen11:36
1631570208Birgitta WinbladRehns BK11:39

H60

7 950 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
829580322Sture NorénÄlvsby IF OK11:22
832059178Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:25
84929394Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK11:28
85560405Kjell BomanSöderhamns OK11:31
86450015Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:34
877940102Eero O NiemiSkogslöparna11:37
88262370Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen11:40
897003066Tomas AnderssonOK Tor11:43

D65

5 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
164431052Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK11:45
1652085501Ingeborg DanielssonÖstersunds OK11:48
16636628Kerstin SunnerheimSelånger SOK11:51

H65

6 780 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2208460419Åke BengtssonÖstersunds OK11:00
90218205Lars-Peter JohnssonSelånger SOK11:02
919501206Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS11:05
922058202Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF11:08
938652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:11
94438150Per SundinSkogslöparna11:14
9537115Lars SjölanderHärnösands OK11:17
9630045Ulf CarnbyTäby OK11:20
971510208Ove HemmingssonBrunflo IF11:23

D70

3 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
167780426Anna BlomgrenTullinge SK11:01

H70

5 320 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2219523895Elis ÅbergStorviks IF11:03
2227001947Olle AdolfssonLerums SOK11:06
22310320Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:09
2241501011Kjell ErikssonÖSeT SkidO11:12
2258470623Matts EngvallBodens Bandyklubb OS11:15

D75

3 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
168343324Eivor LindgrenBrunflo IF11:16
169714542Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:19

H80

3 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
226208157Sten ErikssonOK Branten11:07
2272085530Jonas JohanssonÖstersunds OK11:10

Öppen Kort

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085489Simon LindqvistÖstersunds OK11:03:11
7491363Anna-Karin ÖstlundKovlands IF11:18:27
1020523Tove FraenellSundsvalls OK11:24:36
350506Frans PerssonSäterbygdens OK12:20:50

Öppen Mellan

5 120 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29085Björn KarlssonRehns BK11:04:57
344172Ylva LorentzonOK Kåre11:05:45
2104205Bengt JonssonÖstersunds OK11:19:15
9030905Frida JohanssonOK Skärmen11:22:00
452632Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL11:26:42
871231Maria RostAlfta-Ösa OK11:27:22
640607Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:29:02
9707958Agnes ElfvingIFK Mora OK11:29:46
417790Linnea SahlinOK Vildhussen11:30:19
2119938Mathea Baglo BjørkengVerdal OK11:52:49
2119924Fredrikke Baglo BjørkengVerdal OK11:53:03
450153Charlotte StåhlSundbybergs IK12:02:05

Öppen Lång

8 840 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1221172Donald McCarthyÄrla IF11:16:21
2119939Per FrostIFK Mora OK11:23:24
445356Urban StåhlSundbybergs IK11:26:04
2085552Jörgen MattssonTandsbyns IF11:26:15
2081884Agnes MattsonTandsbyns IF11:28:16
2081868Richard EngmanJohannisbergs AIK11:28:44
42609Magnus WallenborgLunds OK11:50:47
2087328Marie-Louise EngbergHärnösands OK11:57:00

Annonser