Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, Svenska Cupen, # 2, medel

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Svenska Cupen, # 2, medel
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: söndag 27 maj 2018

Allerød OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2178620730Jørgen NielsenH60 (13)7 060 m10:15

Avesta OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3498010068Julia WannerD20 (4)8 640 m10:21

Dalsjöfors GoIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
264740419Daniel OlssonH40 (19)10 290 m11:08

Ej klubbansluten

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
366438443Robert JohanssonÖppen motion 9 (10)11 430 m10:34:00

Eksjö SOK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
359430177Isak BogmarkH14 (3)4 910 m10:17
2368652935Stefan KollbergH50 (26)8 640 m10:51
31119727Birgit HenrikssonD60 (4)4 910 m10:52
3201240461Monica KollbergD50 (11)6 120 m11:05

Eskilstuna OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2349650421Magnus HellbergH50 (26)8 640 m10:47

Finspångs SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2247650917Gunnar NilssonH50 (26)8 640 m10:27
2408000218Benny LindgrenH50 (26)8 640 m10:59
3249620202Eva LindgrenD50 (11)6 120 m11:13

FK Göingarna

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2809709021Hampus LarssonH21 (24)11 430 m10:22
2578101115Mikael PerssonH40 (19)10 290 m10:54

FK Herkules

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
295243465Nils HammarH20 (7)9 410 m10:07
3419967515Helena SvenssonD21 (13)10 290 m10:12
3097428685Albin SvenssonH12 (5)4 170 m10:25
2561447484Mikael SvenssonH40 (19)10 290 m10:52
3187620407Laila B HöglundD50 (11)6 120 m11:01
32738609Marie-louise PerssonD40 (8)7 060 m11:02
246243717Stefan HammarH50 (26)8 640 m11:11

Forsa OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3349101846Linn BylarsD21 (13)10 290 m09:58
337978076Amy RankkaD21 (13)10 290 m10:04

Fredrikshofs IF Skid & OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3468200385Nadia LarssonD21 (13)10 290 m10:22

Garphyttans IF

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2691964610Thomas JanssonH21 (24)11 430 m10:00
2787581105Torbjörn JanssonH21 (24)11 430 m10:18
345920310Karin E GustafssonD21 (13)10 290 m10:20
3528040917Stina BernD14 (2)4 910 m10:28
2918132134Marcus JanssonH21 (24)11 430 m10:44
312920531Birgitta JanssonD60 (4)4 910 m10:54
238450658Magnus BernH50 (26)8 640 m10:55
3177590626Lena JanssonD50 (11)6 120 m10:59
319590729Birgitta GustafssonD50 (11)6 120 m11:03

Göteborg-Majorna OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
347927661Frida AnderssonD20 (4)8 640 m10:17
363610422Ulf AnderssonÖppen motion 9 (10)11 430 m10:21:22
2838311103Per GustavssonH21 (24)11 430 m10:28

Hagaby GoIF Örebro

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2728080689Viktor LarssonH21 (24)11 430 m10:06

Haninge SOK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2929200680Martin SkärlénH20 (7)9 410 m10:01
271770126Daniel SteenH21 (24)11 430 m10:04
274501857Tobias SteenH21 (24)11 430 m10:10
2791399752Joakim SkärlénH21 (24)11 430 m10:20
225438672Gunnar SkärlénH50 (26)8 640 m10:29
2889941337Sebastian SvärdH21 (24)11 430 m10:38
2529700725Ola SvärdH40 (19)10 290 m10:44
2549700808Ronnie PetterssonH40 (19)10 290 m10:48

IF Hallby SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
21512094Leif AhlstrandH60 (13)7 060 m10:11
2318170567Johan GranathH50 (26)8 640 m10:41
3008200303Emil GranathH16 (4)7 060 m10:45

IF Rigor

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
374452138Karin FermÖppen motion 1 (6)4 170 m10:32:26
375452139Axel AnderssonÖppen motion 1 (6)4 170 m10:32:31
377452143Anna AnderssonÖppen motion 1 (6)4 170 m10:33:21
376452142Hugo AnderssonÖppen motion 1 (6)4 170 m10:33:26

IFK Lidingö SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
285790703Jonn Are MyhrenH21 (24)11 430 m10:32
2328657161Anders StjerndahlH50 (26)8 640 m10:43
3148662155Margareta MeitonD60 (4)4 910 m10:58

IFK Mora OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
336903023Matilda JonssonD21 (13)10 290 m10:02
298991002Gustav JohnssonH20 (7)9 410 m10:13
3438000517Erica OlssonD21 (13)10 290 m10:16
2898081337Linus MoodH21 (24)11 430 m10:40
290920411Erik FrostH21 (24)11 430 m10:42
260691008Henrik JonssonH40 (19)10 290 m11:00

IK Stern

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37914262Pär DalbergÖppen motion 5 (9)8 640 m10:37:20
313402675Annika BuskqvistD60 (4)4 910 m10:56

IK Vista

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2268657151Mikael GustafssonH50 (26)8 640 m10:31
2309051163Håkan SvenssonH50 (26)8 640 m10:39
315650507Ulrika GustafssonD50 (11)6 120 m10:55

IK Ymer

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3301240417Martina LindbergD40 (8)7 060 m11:08

Insjöns IF OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2018460523Kjell ErikssonH70 (9)6 120 m10:32

Kalmar OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2218003838Sonny MyrefeltH60 (13)7 060 m10:23

Kamrat och IF KIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
338452131Emelie HolmströmD21 (13)10 290 m10:06

Katrineholms OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
243451218Fredrik ÅslundH50 (26)8 640 m11:05

Kristinehamns OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2297600606Leif CelanderH50 (26)8 640 m10:37
3167590302Lisbeth CelanderD50 (11)6 120 m10:57

Kvarnsvedens GOIF OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2998000820Rikard BergströmH20 (7)9 410 m10:15
2868070396Filip BergströmH21 (24)11 430 m10:34
247354853Peter BergströmH50 (26)8 640 m11:13

Köping-Kolsva OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3449880604Malin WelénD21 (13)10 290 m10:18
284830425Marcus EkH21 (24)11 430 m10:30
258700219Henrik HolmbergH40 (19)10 290 m10:56
3259651031Helena HolmbergD50 (11)6 120 m11:15

Leksands OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3508006616Adelina FunkeD20 (4)8 640 m10:23

Lerums SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2979981129Vilhelm MelkstamH20 (7)9 410 m10:11
2047001947Olle AdolfssonH70 (9)6 120 m10:38
2539691119Henrik MelkstamH40 (19)10 290 m10:46

Lillomarka OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
235423455Ole Kjell LangmyrenH50 (26)8 640 m10:49

Linköpings OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3351721008Mia EronnD21 (13)10 290 m10:00
3057000044Ludvig EronnH14 (3)4 910 m10:21
3081070318Edvin ÅttingH12 (5)4 170 m10:23
2591975090Bertil EronnH40 (19)10 290 m10:58
2627407046Anders KnutssonH40 (19)10 290 m11:04
331751121Madeleine ÖlfvingssonD40 (8)7 060 m11:10

Markbygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2117510722Bo HerderssonH60 (13)7 060 m10:03
20338613Lars-Göran MolinH70 (9)6 120 m10:36

Mölndal Outdoor IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
255446271Anders ÅdahlH40 (19)10 290 m10:50
3231418175Mari HjeltD50 (11)6 120 m11:11

NAIS Orienteringsklubb

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
23928798Thomas PeterssonH50 (26)8 640 m10:57
2612075142Torbjörn LindgrenH40 (19)10 290 m11:02

Nyköpings OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2208195212Kent BergendahlH60 (13)7 060 m10:21

OK Alehof

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
378950761Colin Fransson LeeÖppen motion 5 (9)8 640 m10:42:26
248248908Kjell FranssonH50 (26)8 640 m11:15

OK Hammaren

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2378000128Jonas HolmgrenH50 (26)8 640 m10:53

OK Klyftamo

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3577660501Claes-Håkan SvenssonÖppen motion 9 (10)11 430 m10:30:00
296229655Erik SvenssonÖppen motion 9 (10)11 430 m11:01:17
3807010208Irma SvenssonÖppen motion 5 (9)8 640 m11:02:21

OK Kompassen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
282780131Henrik OlofssonH21 (24)11 430 m10:26

OK Kullingshof

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2428110362Magnus AasaH50 (26)8 640 m11:03

OK Kåre

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2939000901Rasmus NordgrenH20 (7)9 410 m10:03
2289671023Stefan JohanssonH50 (26)8 640 m10:35

OK Landehof

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
351452162Emma KarlssonD14 (2)4 910 m10:26
3699701103Ulf NyqvistÖppen motion 5 (9)8 640 m10:44:24
3029030731Albin NyqvistH16 (4)7 060 m10:49
3689700704Sofia KarlssonÖppen motion 5 (9)8 640 m10:50:23
3297711124Pia JohanssonD40 (8)7 060 m11:06

OK Ravinen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
276452123Jonny EngelH21 (24)11 430 m10:14

OK Rodhen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2778414281Magnus BlåuddH21 (24)11 430 m10:16
364452130Willhelm BlåuddÖppen motion 1 (6)4 170 m11:21:48

OK Roxen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2687811731Emil RankkaH21 (24)11 430 m09:58

OK Skogshjortarna

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2192083790Mats EricssonH60 (13)7 060 m10:19
2811800702Jonas NielsenH21 (24)11 430 m10:24
3542104358Klara EberlénD12 (2)4 170 m10:37
251405518Max TholénH40 (19)10 290 m10:42
233640124Kjell EinarssonH50 (26)8 640 m10:45
3262089317Jenny EberlénD40 (8)7 060 m11:00
3289200676Carola VeltmanD40 (8)7 060 m11:04
26328434Per RubendahlH40 (19)10 290 m11:06
322660628Suzy LarssonD50 (11)6 120 m11:09

OK Södertörn

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2099430302Ronny HedlundH70 (9)6 120 m10:48

OK Tyr

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
227207513Mikael KullinH50 (26)8 640 m10:33

OK Øst Birkerød

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2051406292Niels DuedahlH70 (9)6 120 m10:40

Ryda SK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
340970104Elvira LarssonD21 (13)10 290 m10:10

Sjövalla FK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3048001004Hannes EssungerH14 (3)4 910 m10:19
249446257Henrik EssungerH40 (19)10 290 m10:38

Skene Sim o IS

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
212520626Bertil TallkvistH60 (13)7 060 m10:05

Skillingaryds FK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
21828267Göran SvenssonH60 (13)7 060 m10:17

Snättringe SK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
342404285Anna TidermanD21 (13)10 290 m10:14

SOK Viljan

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
222842650Manfred OlejnikH60 (13)7 060 m10:25

Stigsökarna

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
365219970Anneli GordonÖppen motion 9 (10)11 430 m10:35:58
367219965Torgny BergÖppen motion 5 (9)8 640 m10:36:22
24126362Anders PetterssonH50 (26)8 640 m11:01

Stora Tuna OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2138090258Ulf ErikssonH60 (13)7 060 m10:07

Surahammars SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2168652905Gunnar MunkteliusH60 (13)7 060 m10:13
3619560624Ingrid Munktelius ÖhlénÖppen motion 1 (6)4 170 m10:30:22

Säterbygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2948191099Emil ArvidssonH20 (7)9 410 m10:05
362630809Thomas ArvidssonÖppen motion 5 (9)8 640 m10:34:21

Sävedalens AIK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37114761Lars MuntherÖppen motion 9 (10)11 430 m10:35:23
373226956Patrik HakersÖppen motion 9 (10)11 430 m10:38:22
372451959Per FernqvistÖppen motion 9 (10)11 430 m10:39:24
266730622Ola SkeppH40 (19)10 290 m11:12

Söders-Tyresö

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2068450718Bengt AnderssonH70 (9)6 120 m10:42

Södertälje-Nykvarn OF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
21428470Lars-Gunnar AndénH60 (13)7 060 m10:09

Tidaholm SOK Sisu

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3489990820Clara JakobssonD20 (4)8 640 m10:19
301428857Johannes JakobssonH16 (4)7 060 m10:47
2679740812Robert JakobssonH40 (19)10 290 m11:14
33347321Monika JakobssonD40 (8)7 060 m11:14

Tolered-Utby Ol-klubb

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
270930630Kristian PorathH21 (24)11 430 m10:02
339910623Mia GustafssonD21 (13)10 290 m10:08
245611228Maths CarlssonH50 (26)8 640 m11:09
2657672080Jonas RothénH40 (19)10 290 m11:10

Trollhättans SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
360722004Ida-Maria SvenssonÖppen motion 9 (10)11 430 m10:31:22
303572002Linus BacklundH16 (4)7 060 m10:51

Trosabygdens OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2442085396Stefan JohanssonH50 (26)8 640 m11:07

Täby OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
321404011Åsa BergströmD50 (11)6 120 m11:07

Uddevalla OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
210202458Bror WidénH60 (13)7 060 m10:01

Ulricehamns OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2028470107Claes-Göran LundbergH70 (9)6 120 m10:34
2879005063Marcus WadellH21 (24)11 430 m10:36

Vänersborgs SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
275202455Johan HellmanH21 (24)11 430 m10:12
2238214250Torbjörn SalomonsonH50 (26)8 640 m10:25

Värend GN OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2507202822Mikael JohanssonH40 (19)10 290 m10:40
20810320Lars-Åke SjökvistH70 (9)6 120 m10:46

Västerås SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
273751224Andreas MathisenH21 (24)11 430 m10:08

Ystads OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2079470110Jan PerssonH70 (9)6 120 m10:44

Åmåls OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3069060210Albin SkottH12 (5)4 170 m10:19
3072093694Ivar KahraH12 (5)4 170 m10:21
3107070411Pontus NilssonH12 (5)4 170 m10:27
355262528Alice KällstrandD10 (1)4 170 m10:31
3532093598Saga KällstrandD12 (2)4 170 m10:35
3562093552Mikael NilssonÖppen motion 5 (9)8 640 m10:39:41
3587905014Mattias HolmströmÖppen motion 9 (10)11 430 m10:40:24
3707905301Michaela KällstrandÖppen motion 5 (9)8 640 m10:43:23
3322119614Elinor DalstrandD40 (8)7 060 m11:12

Annonser