*** Instance-specific ***

Startlista för Lugnetsprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Lugnetsprinten
Arrangörsorganisationer: Korsnäs IF OK / OK Kåre
Datum: fredag 19 oktober 2018

D17-20

3 420 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
71Tindra JernströmAvesta OK19:50
72Isabella NilssonGustavsbergs OK19:50
73Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF19:50
74Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF19:50

H17-20

3 420 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
91Martin SkärlénHaninge SOK19:50

D16

3 420 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Klara AnderssonDomnarvets GOIF20:45
202Emma EliassonDomnarvets GOIF20:45
204Emilia NilssonGustavsbergs OK20:45
205Sofia LindhagenIFK Enskede20:45
206Moa EngströmOK Renen20:45
207Hanna LundbergOK Renen20:45
208Emmie LindbäckOK Renen20:45
209Therese NilssonOK Österåker20:45
210Eleonora AlinderSjövalla FK20:45
211Olivia LundstedtSjövalla FK20:45
212Thea WennbergSkellefteå OK20:45
213Amelie JosefssonSkogslöparna20:45
214Irmelie EnströmSundsvalls OK20:45
215Julia NordlanderSundsvalls OK20:45
216Lisa JakobssonSundsvalls OK20:45
217Tyra KarlssonSundsvalls OK20:45
218Astrid RexSundsvalls OK20:45
219Amanda SchönfeldtSundsvalls OK20:45
220Rebecka HaslerSurahammars SOK20:45
221Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb20:45
222Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb20:45
223Tove SjöbergTullinge SK20:45
224Alva BladhTullinge SK20:45
225Jana AmacherTullinge SK20:45
226Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:45
227Ida HänströmTäby OK20:45
228Linnea PerssonValbo AIF20:45
229Alma WallmanVästerbergslagens OL20:45
230Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL20:45
231Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL20:45
232Emelie BackmanÅmåls OK20:45
233Edit KarlssonÄlvsby IF OK20:45
234Flisa RavaldÖstersunds OK20:45

H16

3 420 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Erik BrandtDomnarvets GOIF20:40
302Rasmus SöderbergGävle OK20:40
303Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro20:40
304Nils Forsberg RundströmIFK Enskede20:40
305Ludde BlomIFK Enskede20:40
306Pontus AxellIFK Enskede20:40
307Tage KinellIFK Göteborg Orientering20:40
308Thobias BrodinIFK Mora OK20:40
309Albin GezeliusIFK Mora OK20:40
310Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK20:40
311Gustav AskrothKFUM Örebro OK20:40
312Oscar LundborgKungälvs OK20:40
313William SturessonLerums SOK20:40
314Emil AxelssonLerums SOK20:40
315Jakob GunnarssonLerums SOK20:40
316Melker LundinOK Hällen20:40
317Karl LundinOK Hällen20:40
318Felix DrejmoOK Landehof20:40
319Albin NyqvistOK Landehof20:40
320Nils KörleOK Landehof20:40
321Simon MarkströmOK Renen20:40
322Tobias SnellOK Renen20:40
323Jonas CarlssonStora Tuna OK20:40
324Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL20:40
325Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL20:40
326Hannes LindahlSundsvalls OK20:40
327Axel LundgrenSundsvalls OK20:40
328Jonne LiukkonenSundsvalls OK20:40
329Lukas JohanssonSundsvalls OK20:40
330Petter ErlandssonSundsvalls OK20:40
331Oskar VikströmSundsvalls OK20:40
332Anton KastrupSävedalens AIK20:40
333Hugo BacklundTullinge SK20:40
334Robin BjörklundTullinge SK20:40
335Wilhelm BergmanTullinge SK20:40
336Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK20:40
337Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK20:40
338Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:40
339Axel HedströmÖstersunds OK20:40

D14

2 960 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Karolina AnderssonDalaportens OL20:12
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF20:12
3Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF20:12
4Anja NilssonDomnarvets GOIF20:12
5Audrey HanssonFrölunda OL20:12
6Elin BryggarGrycksbo IF OK20:12
7Ida ÖsterbergGustavsbergs OK20:12
8Tilda DalekantIFK Enskede20:12
9Linn De BoussardIFK Enskede20:12
10Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK20:12
11Alva ErssonIFK Mora OK20:12
12Ellen FunkeLeksands OK20:12
13Maja AxelssonLerums SOK20:12
14Ebba NäsmanLerums SOK20:12
15Elsa PalmbergOK Hammaren20:12
16Emma HasselströmOK Renen20:12
17Lovisa IsakssonOK Renen20:12
18Ella TuressonOK Renen20:12
19Klara KivijärviOK Renen20:12
20Emilia LundstedtSjövalla FK20:12
21Linn WennbergSkellefteå OK20:12
22Vilja ÅkerlundSkellefteå OK20:12
23Clara NordströmSkogslöparna20:12
24Alice RytterstedtSkogslöparna20:12
25Lovisa MasesStora Tuna OK20:12
26Moa BirkebækStora Tuna OK20:12
27Lovisa DufvaSundsvalls OK20:12
28Ylva SandströmSundsvalls OK20:12
29Alice LarssonSundsvalls OK20:12
30Elsa GranholmSundsvalls OK20:12
31Ebba AnderssonSundsvalls OK20:12
32Stina LindholmSundsvalls OK20:12
33Wilma LarssonSundsvalls OK20:12
34Ebba LindholmSundsvalls OK20:12
35Emma JohanssonSundsvalls OK20:12
36Clara SvenssonSurahammars SOK20:12
37Ella PetterssonSävedalens AIK20:12
38Emma NorinSöders-Tyresö20:12
39Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb20:12
40Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb20:12
41Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb20:12
42Märta SödervallTullinge SK20:12
43Fanny SundbergTullinge SK20:12
44Nova MatthewsTullinge SK20:12
45Wilma LeicktTullinge SK20:12
46Lena PerssonTullinge SK20:12
47Emilia BergmanTullinge SK20:12
48Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK20:12
49Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK20:12
50Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK20:12
51Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK20:12
52Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK20:12
53Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK20:12
54Doris IkoTäby OK20:12
55Ida BergforsVK Uvarna20:12
56Alicia BergkvistVästerbergslagens OL20:12
57Olga RindeskogVästerbergslagens OL20:12
58Linnea AxelssonÅmåls OK20:12
59Filippa BernstenÖstersunds OK20:12
60Alva ErikssonÖstersunds OK20:12
61Hanna LindqvistÖstersunds OK20:12

H14

2 960 m, 55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Gustav L. HolmbergFIF Hillerød20:00
102Oskar NowénFrösö IF20:00
103Rasmus LindblomGustavsbergs OK20:00
104Lucas SöderbergGävle OK20:00
105Anton ForsHJS-Vansbro OK20:00
106Olle LångbergHudiksvalls OK20:00
107Max StigenlövHögåkers OK20:00
108Elis Forsberg RundströmIFK Enskede20:00
109Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK20:00
110Emil SehlstedtIFK Umeå20:00
111Niels DalgaardKolding OK20:00
112Alwin EinarssonKungälvs OK20:00
113Lukas GrothKungälvs OK20:00
114Gustav BertsOK Alehof20:00
115Alfred JohanssonOK Alehof20:00
116Lucas BoströmOK Alehof20:00
117Erik SlättOK Alehof20:00
118Tim LundbergOK Renen20:00
119Anton HedströmOK Renen20:00
120Niklas ErlandssonOK Södertörn20:00
121Linus NilssonOK Österåker20:00
122Arvid JonssonRobertsfors IK20:00
123Ebbe HolmqvistSjövalla FK20:00
124Hannes EssungerSjövalla FK20:00
125Linus AlinderSjövalla FK20:00
126Fabian AlinderSjövalla FK20:00
127Elias LanttoSK Björnen20:00
128Elias SöderlundSkogslöparna20:00
129Jonatan HälldalSkogslöparna20:00
130Filip NordströmSkogslöparna20:00
131Helmer JöhnemarkStora Tuna OK20:00
132Mattias LarssonSundsvalls OK20:00
133Simon NordlanderSundsvalls OK20:00
134Wilmer RexSundsvalls OK20:00
135Olov NorinSundsvalls OK20:00
136Elis LiukkonenSundsvalls OK20:00
137Hugo NordlanderSundsvalls OK20:00
138Oskar ErlandssonSundsvalls OK20:00
139Vidar NettelmarkSurahammars SOK20:00
140Gunnar FovaeusSävedalens AIK20:00
141Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb20:00
142Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb20:00
143Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb20:00
144Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb20:00
145Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb20:00
146David RothamelTolered-Utby Ol-klubb20:00
147Felix ArkängTullinge SK20:00
148Ludvig FerdmanTullinge SK20:00
149Emil HelanderTullinge SK20:00
150Gustaf HofstedtTäby OK20:00
151Elias LjungdellTäby OK20:00
152Filip LindqvistTäby OK20:00
153Noa HelgarsTäby OK20:00
154Karl ForsgrenVästerbergslagens OL20:00
155Tore HambergÖstersunds OK20:00

D12

2 960 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Emma EngströmFinspångs SOK20:15
402Sofie LindellGustavsbergs OK20:15
403Paulina AlzénGustavsbergs OK20:15
404Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering20:15
405Linnea HermanssonIFK Mora OK20:15
406Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK20:15
407Estrid FahlénIFK Umeå20:15
408Tyra LarssonIFK Umeå20:15
409Elsa GolsäterKorsnäs IF OK20:15
410Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna20:15
411Julia ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna20:15
412Ida ZefferMälarö SOK20:15
413Elsa TunbladMälarö SOK20:15
414Alva WidegrenMälarö SOK20:15
415Nora NordlundOK Kåre20:15
416Minna TuressonOK Renen20:15
417Signe ForsbergSkogslöparna20:15
418Tindra RytterstedtSkogslöparna20:15
419Sofia WestbomSträngnäs-Malmby OL20:15
420Tua RönnlundStöcksjö IS20:15
421Alva EliassonSundsvalls OK20:15
422Ella YtterströmSundsvalls OK20:15
423Moa KarlssonSundsvalls OK20:15
424Klara EdströmSundsvalls OK20:15
425Nora UddmanSundsvalls OK20:15
426Emma JakobssonSundsvalls OK20:15
427Wilma LindströmSundsvalls OK20:15
428Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:15
429Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb20:15
430Nellie BolinTullinge SK20:15
431Ella MatthewsTullinge SK20:15
432Cleo MattilaTullinge SK20:15
433Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:15
434Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK20:15
435Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK20:15
436Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK20:15
437Liv MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK20:15
438Ella LindqvistTäby OK20:15
439Alma HallstenTäby OK20:15
440Emelie HolmströmTäby OK20:15
441Elsa IvarssonVästerbergslagens OL20:15
442Emilia HöglundÄlvsby IF OK20:15
443Greta HedmanÖstersunds OK20:15
444Kajsa BernstenÖstersunds OK20:15

H12

2 960 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Marcus LammFrölunda OL20:27
502Axel GräfningsGrycksbo IF OK20:27
503Max ÖsterbergGustavsbergs OK20:27
504Jonathan NilssonGustavsbergs OK20:27
505Sebastian LindblomGustavsbergs OK20:27
506Ola LeireGöteborg-Majorna OK20:27
507Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK20:27
508Olle SehlstedtIFK Umeå20:27
509Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:27
510Axel ThybeckLindebygdens OK20:27
511Frode Montelius RisbergOK Kåre20:27
512Noa ArkebäckOK Kåre20:27
513Melvin LöfgrenOK Kåre20:27
514Nils OdlindOK Kåre20:27
515William OksvoldOK Kåre20:27
516Walter SöderqvistOK Kåre20:27
517Vilgot KuokkanenOK Renen20:27
518Eric HasselströmOK Renen20:27
519Melker WollbrandOK Renen20:27
520Arvid IngvarssonOK Renen20:27
521Viggo HolmbergOK Tylöskog20:27
522Ture JohanssonSkogsluffarnas OK20:27
523Liam HälldalSkogslöparna20:27
524Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL20:27
525Ivar GranholmSundsvalls OK20:27
526Alex AnderssonSundsvalls OK20:27
527Albin SvenssonSurahammars SOK20:27
528Erik NorinSöders-Tyresö20:27
529Aron HöglundTullinge SK20:27
530Leo WisborgTullinge SK20:27
531Elias BladhTullinge SK20:27
532Gustav MyrbergerTullinge SK20:27
533Lucas JohanssonTullinge SK20:27
534Arvid MyrbergerTullinge SK20:27
535Viktor WistrandTullinge SK20:27
536Samuel SylvanTullinge SK20:27
537Olof ArevångTullinge SK20:27
538Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:27
539Olle WallmanVästerbergslagens OL20:27
540André BergkvistVästerbergslagens OL20:27
541Martin LarssonÄlvsby IF OK20:27
542Toste WallskogÖstersunds OK20:27
543Oskar BoströmÖstersunds OK20:27
544Måns RavaldÖstersunds OK20:27
545Olle SjöblomÖstersunds OK20:27
546Axel LodinÖstersunds OK20:27
547Simon TrossingTäby OK20:27
548Andrei KuzminSundsvalls OK20:27

D10

1 760 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351Elin ForsHJS-Vansbro OK19:50
352Elvira BuudIFK Mora OK19:50
353Lovisa KajsIFK Mora OK19:50
354Lovisa ThybeckLindebygdens OK19:50
355Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna19:50
356Alicia IvarssonOK Hammaren19:50
357Ingrid OlssonOK Kåre19:50
358Selma YtterströmSundsvalls OK19:50
359Agnes FeilSundsvalls OK19:50
360Gabriella HaslerSurahammars SOK19:50
361Linnea SandTullinge SK19:50
362Ellen NybäckTullinge SK19:50
363Miranda StrandTullinge SK19:50
364Frida DäckforsTullinge SK19:50
365Isa FlodmanTullinge SK19:50
366Fanny BergmanTullinge SK19:50
367Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK19:50
368Julia HolmströmTäby OK19:50
369Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL19:50

H10

1 760 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
251Jon Forsberg RundströmIFK Enskede19:50
252Sixten BuudIFK Mora OK19:50
253Johan DalgaardKolding OK19:50
254Emil DalgaardKolding OK19:50
255Walter OksvoldOK Kåre19:50
256Elliot TyskOK Kåre19:50
257Sigge LöfgrenOK Kåre19:50
258Noah TyskOK Kåre19:50
259Albin PernefalkOK Kåre19:50
260Axel GustafssonOK Tylöskog19:50
261Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL19:50
262Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL19:50
263Herman EliassonSundsvalls OK19:50
264Alexander DufvaSundsvalls OK19:50
265Albin TuvessonSundsvalls OK19:50
266William WestbomSäterbygdens OK19:50
267Max LindqvistTäby OK19:50
268Arvid HedmanÖstersunds OK19:50
269Elias TrossingTäby OK19:50

Öppen motion

2 350 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK19:13:48
Henrik AskrothKFUM Örebro OK19:16:06
Emma BergströmVittjärvs ik19:16:23
Maria AskrothKFUM Örebro OK19:16:47
Per EdénOK Kåre19:17:17
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK19:17:55
Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK19:18:28
Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK19:19:21
Bo BörjessonStorviks IF19:20:03
Per ForsbergIFK Enskede19:20:31
Katarina RundströmIFK Enskede19:20:57
Tony BjörlingDomnarvets GOIF19:21:18
Claes NidebornStora Tuna OK19:21:55
Sofia HaslerSurahammars SOK19:22:24
Irené LarssonSundsvalls OK19:22:53
Alma JohanssonOK Skogshjortarna19:23:11
Jonatan SöderbergGävle OK19:23:20
Daniel HelanderTullinge SK19:23:38
Fredrik JohanssonTullinge SK19:24:03
Heidi HolmbergFIF Hillerød19:24:05
Malin LammFrölunda OL19:25:04
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna19:26:01
Filip LemanGöteborgs SK19:26:06
Sofia CarlssonLindebygdens OK19:26:30
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF19:27:11
Anette EngströmValbo AIF19:27:47
Ludvig HaslerSurahammars SOK19:28:09
Vidar SjögrenOK Kåre19:29:01
Elin GustavssonOK Kåre19:29:02
Anna LindellGustavsbergs OK19:31:45
203Louise LindellGustavsbergs OK19:31:50
Jonas AnderssonStora Tuna OK19:33:42
Magnus LindblomGustavsbergs OK19:33:44
Peter BergmanTullinge SK19:34:08
Elsa BybergDomnarvets GOIF19:35:41
Klara LassesDomnarvets GOIF19:35:43
Maja LassesDomnarvets GOIF19:35:45
Jonas HälldalSkogslöparna19:36:51
Henrik BladhTullinge SK19:37:04
Per-Johan JosefssonSkogslöparna19:37:24
Stefan NorinSöders-Tyresö19:41:24
Patric De BoussardIFK Enskede19:43:45
Jonas BuudIFK Mora OK
Helena KarlssonSundsvalls OK
Johan LindqvistTäby OK
Erik NorinSundsvalls OK

Annonser