Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Höglands-OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands-OL
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: tisdag 31 juli 2018

Öppen motion 1

2 010 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa EkegrenSOK Aneby17:23:18
Klara JohanssonSOK Aneby17:23:48
Olof WalfridssonSOK Aneby17:33:01
Nelly PouerKlubblös17:37:00
Linus FogelströmOK Gränsen17:43:29
Alice ArbergIK Hakarpspojkarna17:52:37
Lova BeijerJönköpings OK17:58:59
Alma TrofastJönköpings OK18:17:56
Felix SandahlIK Hakarpspojkarna18:21:25

Öppen motion 3

2 720 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas JohanssonIFK Sävsjö17:22:03
Jan BrandinIFK Sävsjö17:23:15
Julius FlachKlubblös17:27:28
Anette PouerKlubblös17:28:22
Ulrike FlachKlubblös17:28:27
Rolf RoforsSOK Aneby17:32:52
Martina OlssonOK 64 Torpa17:41:01
Samuel OlssonIK Hakarpspojkarna17:41:18
Annika FastBoxholm-Mjölby OL17:42:12
Emma LindénVäxjö OK17:46:05
Walter BlomqvistJönköpings OK17:50:31
Ayan LingIK Hakarpspojkarna17:58:36
Emil LingIK Hakarpspojkarna17:58:43
Monica KarlssonSol Tranås17:59:38
Molly BrickarpSol Tranås18:00:12
Hilma TrofastJönköpings OK18:16:12
Frida SkoglundUlricehamns OK18:24:03
Christer SkoglundUlricehamns OK18:28:44

Öppen motion 5

3 060 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa PerssonEksjö SOK17:24:36
Gunitha RobertssonVaggeryds SOK17:30:14
Kent RobertssonVaggeryds SOK17:35:43
Göran LillieströmSOK Aneby17:39:04
Jenny JakobssonEksjö SOK17:45:34
Carole CarlssonSol Tranås17:59:03
Tommy OlaussonSOK Aneby18:01:02
Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna18:13:47
Victoria LindénGränna-Bygdens OK18:16:04
Måns SandahlIK Hakarpspojkarna18:21:23
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK18:22:18

Öppen motion 6

4 460 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik OhrtSol Tranås17:30:40
Hugo DahlénOK Njudung17:32:44
Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna17:37:23
Kerstin SegerssonOK 64 Torpa17:38:59
Jens FastBoxholm-Mjölby OL17:41:34
Tilda HagelbergEksjö SOK17:59:33
Stefan ÅslundSol Tranås18:00:29
Helena KarlssonNässjö OK18:02:12
Tommy ErikssonNässjö OK18:06:16
Jan-Olof ErikssonEksjö SOK18:06:31
Martin ErikssonAnnebergs GIF18:06:33
Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna18:13:30
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna18:14:06
Monica HenrikssonEksjö SOK18:19:07

Öppen motion 7

2 710 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran DehlinAnnebergs GIF17:03:41
Stellan AhnströmForserums SOK17:11:04
Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna17:18:25
Åke EckerbomIFK Sävsjö17:22:46
Bo TuressonIFK Sävsjö17:23:46
Frida LindénVäxjö OK17:28:43
Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL17:33:18
Johanna JonssonSOK Aneby17:33:52
Karin ErnfridssonOK 64 Torpa17:39:02
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF17:39:16
Göran JanssonGränna-Bygdens OK17:40:47
Alf OlssonForserums SOK17:42:15
Rickard JakobssonEksjö SOK17:45:32
Mona LindénVäxjö OK17:46:07
Anders FogelströmOK Gränsen17:47:26
Ulrika RibbholmOK Njudung17:51:02
Lotta Flink OskarssonOK Njudung17:51:04
Ingemar KyhlbergForserums SOK17:51:57
Gunvor ArbinAnnebergs GIF17:53:52
Stefan ArbinAnnebergs GIF17:55:32
Erik LingIK Hakarpspojkarna17:58:06
Sandra LingIK Hakarpspojkarna17:59:09
Anders LingIK Hakarpspojkarna17:59:10
Rune RingsgårdOK Roxen18:01:39
Pelle HöglundEksjö SOK18:02:47
Helena AnderssonSOK Aneby18:04:27
Lars-Åke BrengdahlSol Tranås18:05:43
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL18:06:05
Lotta FischerströmSol Tranås18:07:01
Rohnny AnderssonForserums SOK18:11:29
Åsa Flink SvenssonNässjö OK18:33:23
Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby18:36:52

Öppen motion 8

4 880 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tord FranssonMotala AIF OL17:23:55
Leif EfraimssonMotala AIF OL17:26:23
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL17:32:47
Jonny LindénVäxjö OK17:35:01
Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK17:35:33
Arne KlintbergEksjö SOK17:36:45
Per SandlundOK Njudung17:40:18
Andreas KällmingSOK Aneby17:40:43
Andreas RangertIK Hakarpspojkarna17:48:08
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna17:48:50
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK17:49:57
Anders BlomqvistJönköpings OK17:50:23
Anna EnvallIK Hakarpspojkarna17:53:13
Isa EnvallIK Hakarpspojkarna17:54:08
Emma LingIK Hakarpspojkarna17:54:59
Elisabeth HagelbergEksjö SOK17:55:21
Jonas FrohlundEksjö SOK17:56:06
Josefin DahlstenEksjö CK17:56:38
Ella PalmIK Hakarpspojkarna17:56:58
Lennart LarssonJönköpings OK17:58:57
Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL17:59:01
Fanny SundbladEksjö SOK18:00:04
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL18:00:17
Maya LjubezIK Hakarpspojkarna18:02:30
Emma ErikssonEksjö SOK18:04:06
Håkan HammarinAnnebergs GIF18:04:55
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF18:05:12
Göran NordSol Tranås18:05:41
Marie NordSol Tranås18:07:05
Klara HöglundEksjö SOK18:08:46
Lovisa NordSol Tranås18:10:09
Marcus GustafssonKlubblös18:14:00
Anders JohanssonSol Tranås18:14:18
Conny SimonssonGränna-Bygdens OK18:15:58
Mikael TrofastJönköpings OK18:17:46
Malin AnderssonKlubblös18:18:08
Anders YngveIK Hakarpspojkarna18:20:20
Tobias HaagOK Gränsen18:20:40
Adam SkoglundUlricehamns OK18:22:45
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna18:24:58
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:28:01
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna18:28:19
Elin SvenssonNässjö OK18:29:44
Martin BeijerJönköpings OK18:31:07
Moa SvenssonNässjö OK18:32:06
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna18:35:33
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna18:36:12
Lennart CedervärnUlricehamns OK18:39:44
Magnus SvenssonNässjö OK18:41:36
Camilla RosénAnnebergs GIF18:42:08

Öppen motion 9

7 160 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia BerganderEksjö SOK17:20:27
Simon NilssonEksjö SOK17:31:44
Anders DahlénOK Njudung17:32:41
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna17:42:01
Mattis PerssonEksjö SOK17:44:02
Sanna FasthEksjö SOK17:45:35
Eric HanssonIK Hakarpspojkarna17:47:39
Tomas LundhGränna-Bygdens OK17:49:59
Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK17:53:31
Albin AnderssonTullinge SK17:55:35
Victor HanssonJönköpings OK17:56:42
Johan KastenssonEksjö SOK17:56:49
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL17:57:24
Josefine KlintbergOK Ravinen17:57:30
Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna17:57:42
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna17:57:48
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna17:57:59
Filip RosjöJönköpings OK17:58:47
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna17:59:25
Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL18:01:58
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK18:11:46
Arvid NordIK Hakarpspojkarna18:12:55
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna18:15:08
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna18:17:33
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna18:21:08
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna18:33:13

Annonser