Startlista för Vintercupen etapp 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen etapp 1
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 7 januari 2018

Vit/gul

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8060928Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb09:00:00
2107468Elliot HalldinGöteborgs SK09:00:00
2107383Samuel JakobssonFrölunda OL09:00:00
1360664Kjell VallinFjärås AIK09:00:00
446166Annette SeldénIF Rigor09:48:41
2107345Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb09:50:11
930611Stella TormenaFK Herkules10:01:57
873880Saga TormenaFK Herkules10:02:10
451642Rickard BerndtssonFrölunda OL10:08:39
451641Viktor BerndtssonFrölunda OL10:08:40
8652919Gunnel BörjessonIK Uven10:12:33
451931Alexander HöglindFK Herkules10:17:21
1414495Alice OlssonMölndal Outdoor IF10:23:25
11507Filip SchälinOK Alehof10:39:42
9081109Theander HulthénMölndal Outdoor IF10:44:47
451907William KraftIK Uven10:50:50
451908Mari KraftIK Uven10:50:51
2085398Jarvis HanssonFrölunda OL10:51:16

Orange

39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter AlexanderssonIF Rigor09:00:00
2075313Ingalill MullinsSjövalla FK09:38:11
9201460Emil SeldénIF Rigor09:44:42
2075455Lars HultanderIF Rigor09:47:46
1416193Frida LyxellGöteborg-Majorna OK09:56:59
8266684Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb10:08:56
443326Liselott RybergFK Herkules10:11:49
1140108Liselott KönigssonSjövalla FK10:12:45
451644Hedvid EngströmFOL10:18:10
8050321Simon CorneliussonOK Löftan10:18:47
2085387Audrey HanssonFrölunda OL10:19:44
446204Christina VestergrenIK Uven10:21:12
2104136Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:21:19
8150102Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb10:21:32
2078008Marie CarlssonFrölunda OL10:22:26
2058811Martin EkFrölunda OL10:22:37
2075431Olle FlorénIF Rigor10:29:58
2107131Edvin AlexanderssonIF Rigor10:30:26
2109306Pernilla AlexanderssonIF Rigor10:30:28
2050948Camilla OlssonMölndal Outdoor IF10:30:45
1418161Jesper JanssonMölndal Outdoor IF10:32:22
2107377Ville TörmänenMölndal Outdoor IF10:32:42
8060706Filip HanssonOK Löftan10:33:57
444023Ebbe HolmqvistSjövalla FK10:34:30
1401327Liselotte JohanssonOK Löftan10:35:28
8260375Madelene HanssonOK Löftan10:35:29
2107137Alvar AlexanderssonIF Rigor10:39:27
431243Margareta PeterssonIF Marin Väst10:39:33
9060706Hanna SchälinOK Alehof10:39:38
9790626Johanna HulthénMölndal Outdoor IF10:43:58
2077299Tom Axel EkenstråleFK Herkules10:44:48
2058796Linda GröndahlIF Marin Väst10:48:42
8051366Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:52:45
8050716Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb10:52:47
2800761Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:53:57
8421336Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:55:00
2060823Axel CullbrandMölndal Outdoor IF10:55:24
14135Elisabet CullbrandMölndal Outdoor IF10:55:26
2058860Andy GranforsIF Rigor10:56:37

Röd/Svart kort

60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077553Emrik LindFK Herkules09:00:00
2059027Gisela LindFK Herkules09:00:00
2107499Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK09:00:00
352268Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK09:00:00
7204901Thilda SeldénIF Rigor09:40:58
2087034Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb09:41:45
244893Gösta CederinGöteborg-Majorna OK09:44:11
450655Lars-Olof RönnqvistOK Löftan09:47:29
13984Karin ElfmanIF Marin Väst09:48:20
7500718Kent KardellLjungskile FK09:49:45
11018Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb09:50:38
438426Karl-Axel JohanssonIK Uven09:53:02
7550429Pierre KarlssonOK Alehof09:53:23
2057205Johan LidbeckIK Uven09:55:20
14065Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK09:55:23
14373Rosa JohanssonIK Uven09:57:19
2058862Bernt AnderssonIF Rigor09:58:10
2106027Tobias AnderssonGöteborgs SK10:00:38
362507Maria VamlingFOL10:02:30
9724000Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:02:51
2077253Jane McpheatFK Herkules10:03:30
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:04:32
1581107Monika NilssonOK Alehof10:07:53
7630125Peter GergelyFK Herkules10:11:43
2077264Maria GergelyFK Herkules10:11:44
9501028Eva BlomströmIK Stern10:16:04
431347Karin KullmanOK Alehof10:16:53
2089499Håkan HöglindFK Herkules10:17:20
9967515Helena SvenssonFK Herkules10:18:55
500921Lisa MossbergFK Herkules10:18:56
241289Håkan MossbergFK Herkules10:18:58
407270Jonas JerlinFrölunda OL10:19:33
14160Daniel TorstenssonGöteborgs SK10:19:37
444045Cecilia KarlssonGöteborgs SK10:21:42
14177Lars TorstenssonGöteborgs SK10:22:18
2089461Mattias BrännströmFK Herkules10:23:41
2048743Lennart AnderssonGöteborgs SK10:26:12
2075451Kjell JeppsonIF Rigor10:26:16
11593Anders HellgrenFrölunda OL10:26:27
452727Henrik OlssonMölndal Outdoor IF10:27:02
8337777Clas BörjessonIK Uven10:27:49
9611062Filip LemanGöteborgs SK10:28:37
443305Lena FromIK Stern10:29:02
1418175Mari HjeltMölndal Outdoor IF10:30:01
446293Kent ErikssonLerums SOK10:31:41
451640Anna Lennerstedt TörmänenMölndal Outdoor IF10:32:03
2089482Hanna SvenssonFK Herkules10:32:14
2057250Anna BeischerIK Uven10:36:56
436132Lena KollénIF Marin Väst10:38:15
2079762Magne HagströmFrölunda OL10:42:13
438444Jan GrahnIK Uven10:43:44
11509Ellinor JohanssonOK Alehof10:44:16
209894Alfred JohanssonOK Alehof10:44:17
36963Olle SchälinOK Alehof10:46:52
30177Elisabet HemlinIK Uven10:50:44
30178Henrik CarlssonIK Uven10:50:47
451903Emilia KraftIK Uven10:51:01
7720921Unni GranforsIF Rigor10:59:40
444035Laila HanssonIK Uven11:01:00
1680711Malin LammFrölunda OL11:02:25

Röd/Svart mellan

51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7201243Henrik HvoslefIK Stern09:00:00
581010Stefan SjöblomFrölunda OL09:00:00
452061Phil MullinsSjövalla FK09:38:14
2089192Martin SykGöteborgs SK09:48:44
650410Per KjellanderGöteborg-Majorna OK09:51:58
344579Håkan BerndtssonFrölunda OL09:52:36
9631106Göran StuhlhoferOK Landehof09:54:41
7620407Laila B HöglundFK Herkules09:57:15
352920Jonatan LampaIF Rigor09:58:41
429839Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK09:59:42
11596Stefan MårtenssonFrölunda OL10:02:46
8000234Andreas EklundGöteborg-Majorna OK10:10:29
7203842Olle ElfströmOK Orinto10:11:20
26162Magnus WideFrölunda OL10:11:59
8298500Anton KastrupFK Herkules10:13:38
7201765Edvin BorneFrölunda OL10:14:16
9511113Sten BlomströmIK Stern10:14:41
423427Katarina BorneFrölunda OL10:15:06
2059187Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering10:15:09
8000509Per BaierTolered-Utby Ol-klubb10:16:06
8310778Patrik CorneliussonOK Löftan10:17:31
429819Lennart AlmströmIK Stern10:17:38
9040324Maja GraanIF Rigor10:18:05
9740719Stefan GraanIF Rigor10:18:07
8040827Tobias JohanssonOK Löftan10:18:53
17662Mats RönnborgIK Uven10:19:11
11594Stefan JohanssonFrölunda OL10:21:39
1670913Thomas GustafssonGMOK10:22:53
1979245Henrik WiknerMölndal Outdoor IF10:23:11
1700926Klas ÅströmMölndal Outdoor IF10:23:55
1700923Anders RybergMölndal Outdoor IF10:25:02
14167Mikael JungbjerGöteborgs SK10:25:24
2078188Jon JonssonGöteborgs SK10:25:48
2107462Niclas NygrenFrölunda OL10:30:33
9504120Lovisa LemanGöteborgs SK10:31:06
9470130Torbjörn WikströmOK Orinto10:31:51
451911Johan WettergrenFK Herkules10:32:58
9020219Märta LjungbergSjövalla FK10:34:22
444022Wilmer HolmqvistSjövalla FK10:34:33
7730628Magnus HanssonOK Löftan10:35:23
9040811Victor HanssonOK Löftan10:36:43
8311103Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:37:10
2079764Lars LjungbergSjövalla FK10:37:58
840301Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:38:14
1996070John GabrielssonSävedalens AIK10:40:04
242284Thomas BäckströmIF Rigor10:41:59
9667665Erik HulthénMölndal Outdoor IF10:42:19
2101790Axel NiklassonIK Uven10:50:15
441978Anna MartnerFrölunda OL11:00:32
14272Anders CullbrandMölndal Outdoor IF11:00:35
8438880Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK11:04:17

Röd/Svart lång

37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1010921Erik HultanderIF Rigor09:47:13
2095353Per-Martin JohanssonIF Rigor09:56:20
14372Jonas HemlinIK Uven10:01:53
618020Zebastian ArfwedsonFrölunda OL10:05:06
1553664Jörgen LjungbergGMOK10:05:16
231396Thomas BorneFrölunda OL10:08:01
721107Anders ArfwedsonFrölunda OL10:10:44
448331Martin JohanssonOK Orinto10:11:11
9030214Alfred ErdeliusIF Rigor10:16:23
8451916William RönnborgIK Uven10:16:44
9720710Emil ErdeliusIF Rigor10:17:11
880513Anton HemlinIK Uven10:19:06
1428823Åsa BrusehedFK Herkules10:19:21
18555Peter SandqvistMölndal Outdoor IF10:20:37
9821031Joakim AntonssonOK Löftan10:21:15
1971093Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:25:26
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:26:09
2075406Niklas FlorénIF Rigor10:26:30
431259David SteenKungälvs OK10:27:52
970702Rasmus ArfwedsonFrölunda OL10:28:21
438445Arvid hammarFK Herkules10:33:37
14339Erik WeimannKlubblös10:33:45
8020430Jesper JohanssonOK Löftan10:33:55
9750325Maria HolmqvistSjövalla FK10:34:28
1981614David AndréGöteborg-Majorna OK10:34:46
930613Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:36:01
9011128Adrian VartiaOK Löftan10:37:30
446252Edvin LjungbergSjövalla FK10:37:41
7011028Erik HogedalGöteborg-Majorna OK10:42:44
7672080Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb10:54:40
950716Gustav BoquistIK Uven10:55:23
9730522Johan GranforsIF Rigor10:57:04
980310Johan OlsonIK Uven10:59:30
701214Magnus HomannOK Orinto11:00:11
11090Richard SottFrölunda OL11:06:40
11595Jan JohanssonFrölunda OL11:08:23
1123456Martin LammFrölunda OL11:08:41

Annonser