Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationVisa laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 24 mars 2019

H17

88 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
1Turun Metsänkävijät 109:30
2OK Tisaren 109:30
3Ärla IF 109:30
4Södertälje-Nykvarn OF 109:30
5Ärla IF 209:30
6Järla Orientering 109:30
7Långhundra IF 109:30
8OK Denseln 109:30
9OK Ravinen 109:30
10Tullinge SK 109:30
11IFK Lidingö SOK 109:30
12Eksjö SOK 109:30
13Turun Metsänkävijät 209:30
14Turun Suunnistajat 109:30
15Linköpings OK 109:30
16Södertälje-Nykvarn OF 209:30
17OK Hällen 109:30
18Attunda OK 109:30
19Tampereen Pyrintö 109:30
20OK Roxen 109:30
21IFK Enskede 109:30
22IFK Mora OK 109:30
23IK Hakarpspojkarna 109:30
24Järfälla OK 109:30
25Kalevan Rasti 109:30
26Järfälla OK 209:30
27IK Hakarpspojkarna / Espoon Suunta 209:30
28Eksjö SOK 309:30
29Järla Orientering / IFK Göteborg Orientering / OK Orion 209:30
30KFUM Örebro OK 109:30
31KFUM Örebro OK 209:30
32Kils OK 109:30
33Linköpings OK 209:30
34Linköpings OK 309:30
35Hagaby GoIF Örebro 109:30
36NAIS Orienteringsklubb 109:30
37Haninge SOK 109:30
38OK Denseln 209:30
39OK Hällen 209:30
40OK Hällen 309:30
41OK Klemmingen 109:30
42OK Kolmården 109:30
43OK Kolmården 209:30
44OK Kolmården 309:30
45OK Kolmården 409:30
46OK Kåre 109:30
47OK Linné 109:30
48OK Linné 209:30
49OK Linné 309:30
50OK Linné 409:30
51IF Hagen 109:30
52OK Ravinen 209:30
53OK Ravinen 309:30
54OK Roxen 209:30
55OK Södertörn 109:30
56Attunda OK 209:30
57OK Tisaren 209:30
58Rånäs OK 109:30
59Skarpnäcks OL 109:30
60Skogspojkarnas OK / Rehns BK 109:30
61Snättringe SK 109:30
62Snättringe SK 209:30
63Snättringe SK 309:30
64Stora Tuna OK 109:30
65Stora Tuna OK 209:30
66Stora Tuna OK 309:30
67Sundbybergs IK 109:30
68Sundbybergs IK 209:30
69Sundsvalls OK 109:30
70Sundsvalls OK 209:30
71Söders-Tyresö 109:30
72Söders-Tyresö 209:30
73Södertälje-Nykvarn OF 309:30
74IFK Umeå 109:30
75Tampereen Pyrintö 209:30
77Tullinge SK 209:30
78Tullinge SK 309:30
79IFK Lidingö SOK 209:30
80Turun Metsänkävijät 309:30
81Turun Metsänkävijät 409:30
82IFK Lidingö SOK 309:30
83Turun Suunnistajat 209:30
84Västerås SOK 109:30
85Västerås SOK 209:30
86Västerås SOK 309:30
87Centrum OK 109:30
88Eksjö SOK 209:30
89Tumba-Mälarhöjden OK 109:30

D17

64 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
101Järla Orientering 110:45
102IFK Lidingö SOK 110:45
103IFK Lidingö SOK 210:45
104OK Tisaren 110:45
105OK Tisaren 210:45
106Linköpings OK 110:45
107Eksjö SOK 110:45
108Hellas Orientering / Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 110:45
109IF Thor 110:45
110Attunda OK 110:45
111Bromma-Vällingby SOK 110:45
112IFK Lidingö SOK 310:45
113IFK Lidingö SOK 410:45
114IFK Lidingö SOK 510:45
115IFK Lidingö SOK 610:45
116IFK Lidingö SOK 710:45
117IK Hakarpspojkarna 110:45
118Järfälla OK 110:45
119Almby IK 110:45
120Järla Orientering 210:45
121Järla Orientering 310:45
122Korsnäs IF OK 110:45
123Eksjö SOK 210:45
124Linköpings OK 210:45
125Linköpings OK 310:45
126NAIS Orienteringsklubb 110:45
127OK Hällen 110:45
128OK Hällen 210:45
129OK Kåre 110:45
130OK Kåre 210:45
131OK Linné 110:45
132OK Linné 210:45
133OK Linné 310:45
134OK Pan-Kristianstad 110:45
135OK Pan-Kristianstad 210:45
136OK Ravinen 110:45
137OK Ravinen 210:45
138OK Roxen 110:45
139OK Södertörn 110:45
140OK Södertörn 210:45
141OK Södertörn 310:45
142OK Södertörn 410:45
143Domnarvets GOIF 110:45
144Eksjö SOK 310:45
145OK Tisaren / OK Skärmen 310:45
146Skarpnäcks OL 110:45
147Snättringe SK 110:45
148Sundbybergs IK 110:45
149Sundsvalls OK 110:45
150Sundsvalls OK 210:45
151Sundsvalls OK 310:45
152Södertälje-Nykvarn OF 110:45
153Södertälje-Nykvarn OF 210:45
154Tjällmo-Godegårds OK 110:45
155Tullinge SK 110:45
156Tullinge SK 210:45
157Tullinge SK 310:45
158Turun Suunnistajat 110:45
159Turun Suunnistajat 210:45
160Turun Suunnistajat 310:45
161Turun Suunnistajat 410:45
162Ärla IF 110:45
163Ärla IF 210:45
164Täby OK 110:45

H120

23 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
241Centrum OK 110:30
242Centrum OK 210:30
243Finspångs SOK 110:30
244IF Thor 110:30
245Linköpings OK 110:30
246Linköpings OK 210:30
247OK Denseln 110:30
248OK Kolmården 110:30
249OK Linné 110:30
250OK Roslagen 110:30
251OK Södertörn 110:30
252Skarpnäcks OL 110:30
253Skattkärrs SOK 110:30
254Snättringe SK 110:30
255Surahammars SOK 110:30
256Södertälje-Nykvarn OF 110:30
257Södertälje-Nykvarn OF 210:30
258Södertälje-Nykvarn OF 310:30
259Tacton OK 110:30
260Tjällmo-Godegårds OK 110:30
261Täby OK 110:30
262Västerås SOK 110:30
263Östersunds OK 110:30

H150

29 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
191Attunda OK 110:00
192Attunda OK 210:00
193Bromma-Vällingby SOK 110:00
194Bromma-Vällingby SOK 210:00
195IFK Enskede 110:00
196IFK Lidingö SOK 110:00
197IFK Lidingö SOK 210:00
198Järfälla OK 110:00
199Järfälla OK 210:00
200Järfälla OK 310:00
201Järfälla OK 410:00
202Korsnäs IF OK / OK Kåre 110:00
203Linköpings OK 110:00
204Linköpings OK 210:00
205Linköpings OK 310:00
206Långhundra IF 110:00
207Motala AIF OL 110:00
208NAIS Orienteringsklubb 110:00
209OK Hällen 110:00
210OK Hällen 210:00
211OK Kolmården 110:00
212OK Ravinen 110:00
213OK Roxen 110:00
214Snättringe SK 110:00
215Snättringe SK 210:00
216Sundbybergs IK 110:00
217Tullinge SK 110:00
218Tullinge SK 210:00
219Västerås SOK 110:00

H180

3 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
171Korsnäs IF OK 111:15
172Tullinge SK 111:15
173Tullinge SK 211:15

H16

31 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
341Attunda OK 110:15
342IF Thor 110:15
343IFK Enskede / Gustavsbergs OK 110:15
344Järfälla OK 110:15
345Järfälla OK 210:15
346Järla Orientering 110:15
347KFUM Örebro OK 110:15
348Långhundra IF 110:15
349NAIS Orienteringsklubb 110:15
350Nyköpings OK 110:15
351Nyköpings OK 210:15
352OK Denseln 110:15
353OK Linné 110:15
354OK Ravinen 110:15
355OK Ravinen 210:15
356OK Roxen 110:15
357OK Södertörn 110:15
358OK Tisaren 110:15
359OK Tor 110:15
360Rånäs OK 110:15
361Skarpnäcks OL 110:15
362Skogspojkarnas OK 110:15
363Snättringe SK 110:15
364Söders-Tyresö 110:15
365Södertälje-Nykvarn OF 110:15
366Tjalve IF Norrköping 110:15
367Tjällmo-Godegårds OK 110:15
368Tullinge SK 110:15
369Turun Suunnistajat 110:15
370Täby OK 110:15
371Västerås SOK 110:15

H14

30 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
411Attunda OK 111:00
412Björkfors GOIF 111:00
413Bromma-Vällingby SOK 111:00
414IFK Lidingö SOK 111:00
415Järfälla OK 111:00
416Järfälla OK 211:00
417Linköpings OK 111:00
418Nyköpings OK 111:00
419Nyköpings OK 211:00
420OK Denseln 111:00
421OK Klemmingen 111:00
422OK Linné 111:00
423OK Ravinen 111:00
424OK Södertörn 111:00
425OK Österåker 111:00
426Skarpnäcks OL 111:00
427Skattkärrs SOK 111:00
428Skogsluffarnas OK 111:00
429Skogsluffarnas OK 211:00
430Skogsluffarnas OK 311:00
431Surahammars SOK 111:00
432Söders-Tyresö 111:00
433Södertälje-Nykvarn OF 111:00
434Tjalve IF Norrköping 111:00
435Tullinge SK 111:00
436Tullinge SK 211:00
437Tumba-Mälarhöjden OK 111:00
438Västerås SOK 111:00
439OK Måsen 111:00
440OK Måsen 211:00

H12

17 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
481Attunda OK 111:00
482Järfälla OK 111:00
483Järfälla OK 211:00
484Järfälla OK 311:00
485Järla Orientering 111:00
486Järla Orientering 211:00
487Linköpings OK 111:00
488NAIS Orienteringsklubb 111:00
489Nyköpings OK 111:00
490OK Linné / OK Roslagen 111:00
491OK Ravinen 111:00
492Skogsluffarnas OK 111:00
493Sundbybergs IK 111:00
494Tjällmo-Godegårds OK 111:00
495Tullinge SK 111:00
496Ärla IF 111:00
497OK Måsen 111:00

HD10

10 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
531Järfälla OK 111:00
532Nyköpings OK 111:00
533OK Denseln 111:00
534OK Linné / OK Roslagen 111:00
535Skogspojkarnas OK 111:00
536Snättringe SK 111:00
537Sundbybergs IK 111:00
538Tjalve IF Norrköping 111:00
539Tullinge SK 111:00
540OK Måsen 111:00

HD Inskolning

16 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
551Attunda OK 110:45
552Attunda OK 210:45
553Järfälla OK 110:45
554Järla Orientering 110:45
555Järla Orientering 210:45
556NAIS Orienteringsklubb 110:45
557Nyköpings OK 110:45
558OK Hällen 110:45
559OK Klemmingen 110:45
560OK Klemmingen 210:45
561Skarpnäcks OL 110:45
562Södertälje-Nykvarn OF 110:45
563Tullinge SK 110:45
564Tullinge SK 210:45
565OK Måsen 110:45
566Långhundra IF10:45

D120

16 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
271Attunda OK 110:15
272Järfälla OK 110:15
273Järfälla OK 210:15
274Järfälla OK 310:15
275Järla Orientering 110:15
276Järla Orientering 210:15
277OK Kolmården 110:15
278OK Roslagen 110:15
279OK Roxen 110:15
280OK Södertörn 110:15
281Skattkärrs SOK 110:15
282Snättringe SK 110:15
283Södertälje-Nykvarn OF 110:15
284Södertälje-Nykvarn OF 210:15
285Tullinge SK 110:15
286Västerås SOK 110:15

D150

4 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
231Attunda OK 110:30
232Bromma-Vällingby SOK 110:30
233NAIS Orienteringsklubb 110:30
234OK Södertörn 110:30

D180

2 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
181OK Kolmården 110:30
182Tullinge SK 110:30

D16

25 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
381Eksjö SOK 110:30
382Gamleby OK 110:30
383IFK Enskede / Gustavsbergs OK 110:30
384IFK Lidingö SOK 110:30
385Järfälla OK 110:30
386Järla Orientering 110:30
387Linköpings OK 110:30
388Nyköpings OK 110:30
389Nyköpings OK 210:30
390OK Hällen 110:30
391OK Kolmården 110:30
392OK Linné 110:30
393OK Linné 210:30
394OK Ravinen 110:30
395OK Ravinen 210:30
396OK Södertörn 110:30
397Snättringe SK / Skarpnäcks OL 110:30
398Sundbybergs IK 110:30
399Surahammars SOK 110:30
400Söders-Tyresö 110:30
401Tullinge SK 110:30
402Tumba-Mälarhöjden OK 110:30
403Väsby OK / Täby OK 110:30
404Västerås SOK 110:30
405Västerås SOK 210:30

D14

21 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
451Attunda OK 110:15
452Gamleby OK 110:15
453IFK Enskede 110:15
454IFK Lidingö SOK 110:15
455Järfälla OK 110:15
456Järla Orientering 110:15
457Nyköpings OK 110:15
458Nyköpings OK 210:15
459OK Kolmården 110:15
460OK Linné 110:15
461OK Ravinen 110:15
462OK Roxen 110:15
463OK Södertörn 110:15
464Skogspojkarnas OK 110:15
465Snättringe SK 110:15
466Sundbybergs IK 110:15
467Södertälje-Nykvarn OF 110:15
468Södertälje-Nykvarn OF 210:15
469Tjalve IF Norrköping 110:15
470Tullinge SK 110:15
471Västerås SOK 110:15

D12

13 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
511Attunda OK 111:15
512IFK Lidingö SOK 111:15
513Järfälla OK 111:15
514Järla Orientering 111:15
515NAIS Orienteringsklubb 111:15
516Nyköpings OK 111:15
517OK Linné 111:15
518OK Ravinen 111:15
519Söders-Tyresö 111:15
520Tullinge SK 111:15
521Tullinge SK 211:15
522Tullinge SK 311:15
523Västerås SOK 111:15

MIXED Stafett

43 anmälda deltagare
NummerlappNamnStarttid
291Almby IK 110:00
292Almby IK 210:00
293Attunda OK 110:00
294Attunda OK 210:00
295Bromma-Vällingby SOK 110:00
296IFK Enskede 110:00
297Järfälla OK 110:00
298Järfälla OK 210:00
299Katrineholms OK 110:00
300Kvarnsvedens GOIF OK 110:00
301Linköpings OK 110:00
302NAIS Orienteringsklubb 110:00
303NAIS Orienteringsklubb 210:00
304NAIS Orienteringsklubb 310:00
305NAIS Orienteringsklubb 410:00
306NAIS Orienteringsklubb 510:00
307NAIS Orienteringsklubb 610:00
308OK Hällen 110:00
309OK Klemmingen 110:00
310OK Klemmingen 210:00
311OK Roxen 110:00
312OK Södertörn 110:00
313OK Tor 110:00
314OK Tylöskog 110:00
315Skarpnäcks OL 110:00
316Skogsluffarnas OK 110:00
317Skogspojkarnas OK 110:00
318Skogspojkarnas OK 210:00
319Sundbybergs IK 110:00
320Sundbybergs IK 210:00
321Södertälje-Nykvarn OF 110:00
322Södertälje-Nykvarn OF 210:00
323Tacton OK 110:00
324Tjalve IF Norrköping 110:00
325Tjalve IF Norrköping 210:00
326Tjalve IF Norrköping 310:00
327Trosabygdens OK 110:00
328Tullinge SK 110:00
329Tullinge SK 210:00
330Väsby OK 110:00
331Väsby OK 210:00
332Väsby OK 310:00
333IF Thor 110:00

Annonser