Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Mastloppet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Mastloppet
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 10 juli 2018

Öppen motion 1

1 890 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8370920Harriet KarlssonOK Grip12:07:30
8288774Melker BurlingFredrikshofs IF Skid & OK12:10:04
2123554Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OK12:10:08
2107357Arvid RundströmOK Ravinen12:21:37
33588Anders KihlströmKlubblös12:34:48
37527Alf PerssonOK Österåker12:36:49
2132079Leif GustafssonStorviks IF12:55:32
7110213Mia LagerströmAttunda OK13:22:04
500806Gunnel JunegardOK Södertörn13:23:24
8121309Lukas WebbCambridge Sports Union13:32:41
8121409Tor WebbCambridge Sports Union13:36:22
2104244Linnea Wall EngvallOK Södertörn14:53:19
27259Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK16:15:12
12375Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK16:15:15
350589Yvonne NilssonSolna OK16:28:26
449873Caroline RobertsHellas Orientering16:52:44
2107252Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby16:53:50
2104486Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK17:31:52
2104122Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK17:31:53
2077917Ester HägerOK Södertörn17:36:16
1418174Per NicanderJärla Orientering17:46:36
2095582Jonas NicanderJärla Orientering17:48:02
7060108Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK18:01:52

Öppen motion 3

3 040 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2068901Bo SundénKarlsbyhedens OK11:50:48
1942502Ingvar LarssonGustavsbergs OK11:54:00
2123303Erica BurlingFredrikshofs IF Skid & OK11:56:13
208066Håkan SjökvistSöders-Tyresö11:56:34
27894Britt ErikssonHammarby IF OF12:20:52
2093599Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby12:20:54
2020827Astrid DumailSMOG St-Medard-en-Jalles12:24:23
204656Bengt EdewalvKlubblös12:34:18
42487Carl LangOK Österåker12:36:52
341254Torsten LundborgHammarby IF OF12:58:15
202584Anita LindbohmSkarpnäcks OL13:19:24
7070516Ted LagerströmAttunda OK13:22:09
530393Enn KivisäkkTullinge SK13:35:12
17646Bertil RydgrenIFK Enskede13:41:03
1420208Kerstin ChristieSnättringe SK14:09:59
1311047Ulla KarnebäckAttunda OK14:17:45
19881Ebba-Lisa FlygarTullinge SK14:18:11
2063809Ingvar OskarssonKlubblös14:31:03
750250Leif NordinAttunda OK14:38:33
438379Benny AlfordssonTullinge SK14:54:52
26010Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK15:31:57
2079769Bo CarlssonNyköpings OK15:36:06
343498Lars NordinSolna OK15:49:13
30956Göran GlanshedHaninge SOK15:56:33
2104244Per WallOK Södertörn16:00:08
520106Claes RundströmOK Älvsjö-Örby16:17:36
15188Alva GawellIFK Lidingö SOK17:04:50
17648Emil TingströmIKJ Haninge17:47:42
640106Håkan SvahnOK Ravinen18:06:48
217274Viola HolmströmOK Ravinen18:39:59
17641Emil JärvinenKlubblös

Öppen motion 4

4 080 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
212236Lotta RetsloffHellas Orientering11:43:06
354330Helena KorhonenHaninge SOK13:34:36
2050707Kerstin JensenKlubblös13:45:23
1261738Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK14:17:41
2132089Anton HaeffnerJärla Orientering14:28:33
1561208Ulf NordzellOK Djerf15:37:56
9500821Kurt ErikssonVandrarringen16:55:18
591947Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF17:02:24
246631Anna PernebyTullinge SK17:46:28
17644Adam TingströmIKJ Haninge17:47:51
431084Anna WinbladSkogsluffarnas OK18:30:57
441972Anders WinbladSöders-Tyresö18:30:58

Öppen motion 5

3 720 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1420215Lilly ChristieSnättringe SK14:09:06
600423Karin ForsbergTullinge SK16:26:24
2089200Tim RobertsHellas Orientering16:52:57
7845585Inez EklundSkarpnäcks OL16:55:03
355860Tuva HolmströmOK Ravinen17:26:35
2095226Erik NorinSöders-Tyresö17:28:15
2088908Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK17:34:42
442104Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF17:40:12
2048785Håkan FalkOK Ravinen17:45:11
2050720Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby17:50:56
202599Rolf ÖhrnNynäshamns OK17:57:09
9021006Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK18:01:55

Öppen motion 6

5 460 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
550603Torbjörn BergmanSnättringe SK12:06:32
920710Anna LindmarkSkarpnäcks OL13:36:34
753357Mats SandinHaninge SOK14:20:38
449778Glenn WiderströmOK Ravinen16:39:49
7601215Göran EklundSkarpnäcks OL16:50:47
9900609Mats AnderssonOK Långberget17:02:38
451490Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF17:35:47
2078051Jan HägerOK Södertörn17:36:22
9101544Tomas JonssonVandrarringen17:40:47
7010822Melvin JakobssonOK Södertörn17:43:41
36623Anders HedbergSnättringe SK17:45:43
17641Anders JakobssonOK Södertörn17:49:10
439403Johan LidmarSnättringe SK18:19:42
442343Mattias HenrikssonCentrum OK18:42:27
2057348Fredrik AnderssonOK Södertörn18:42:47

Öppen motion 7

3 260 m, 87 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259105Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK11:35:08
840307Leif StrandbergGustavsbergs OK11:55:58
500303Leif ThorssonOK Grip11:56:08
2106176Lars CedérusSnättringe SK12:05:56
8390613Lennart KarlssonOK Grip12:08:33
38585Berit GustavssonSödertälje IF12:10:47
355807Stig GustavssonSödertälje IF12:12:47
27221Leif HermundstadSnättringe SK12:16:51
355809Sixten WesterlundSödertälje IF12:23:19
2088974Mats HolmgrenIFK Enskede12:25:13
7205947Vivianne HolgerssonOK Måsen12:36:06
2077389Åsa NylénBromma-Vällingby SOK12:40:47
354000Sven HedmanAttunda OK12:41:17
231303Gabriel JanssonOK Linné12:41:38
9102620Jan LarssonTullinge SK12:41:52
355861Kristina KlangHaninge SOK12:42:26
2107547Sara NylénBromma-Vällingby SOK12:42:39
264537Dan KlangHaninge SOK12:44:43
9470928Hans HolgerssonOK Måsen12:47:18
243994Åke LinderothSundbybergs IK13:00:15
27217Gösta GutelandSnättringe SK13:13:21
423395Åke LewanderSkarpnäcks OL13:18:23
421423Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK13:20:19
17644Kjell MagnussonKlubblös13:20:30
2115485Jonas EsbjörnssonFrösö IF13:30:31
1409857Niclas LidströmFrösö IF13:30:32
33509Eva MolénSkarpnäcks OL13:38:42
26039Anders SohlbergOK Södertörn13:41:38
2057282Börje LenasSkogsluffarnas OK13:46:15
233346Dejan IlicParacin Ok13:49:55
30832Ulf LundströmHaninge SOK13:54:24
2107411James ChristieSnättringe SK14:10:17
1418154Nina WallanderJärla Orientering14:28:08
36558Gunnar ErikssonSödertälje IF14:37:11
19494Hans-Erik PerssonSundbybergs IK14:39:56
531038Anders KärrströmTullinge SK14:46:19
27895Eva OlssonRånäs OK14:52:05
405400Martin ErikssonOK Södertörn14:52:44
7109280Pia WebbCambridge Sports Union14:54:18
30066Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö14:54:34
9430302Ronny HedlundOK Södertörn14:56:22
2077377Karin TidevallSkogsluffarnas OK14:57:46
921989Per Åke ErikssonKlubblös15:16:24
8120801Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK15:32:12
27776Anders StenbackBromma-Vällingby SOK15:33:25
30962Kristin AndréeJärla Orientering15:39:56
511117Sven SetterqvistOK Södertörn15:42:15
2101618Ida GawellIFK Lidingö SOK15:49:07
2119910Hans HolmbergJärla Orientering15:57:08
36557Rolf LöfqvistSöders-Tyresö16:08:50
560411Margareta WadinOK Älvsjö-Örby16:17:31
2078159Matz LarssonGustavsbergs OK16:24:18
246796Mari HeijkenskjöldTullinge SK16:25:44
10578Roger LarssonSnättringe SK16:30:32
2078259Lotta ValentinGustavsbergs OK16:36:12
2078297Margareta HaraldssonGustavsbergs OK16:37:58
895424Magnus HaraldssonGustavsbergs OK16:40:18
920910Emma RosénOK Njudung16:43:13
671127Mikael MoserKlubblös16:53:19
30873Ingrid GraneliHaninge SOK16:56:26
10407Staffan ElmhagenSöders-Tyresö16:59:24
2126039Tommy SvenssonHellas Orientering17:03:03
30094Ingemar GardSöders-Tyresö17:08:15
26020Ann FranzénOK Södertörn17:09:07
342989Peter TörnkvistOK Loch Ness17:11:04
550412Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL17:14:08
7006280Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn17:15:47
751005Kurt ZanderVästerås SOK17:20:00
239517Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OK17:20:16
452242Sören AnderssonOK Loch Ness17:34:48
264592Olle YttermoOK Södertörn17:43:23
17646Tomas AndersenIKJ Haninge17:47:38
895465Eidar LindgrenOK Ravinen17:57:01
16933Anna LindellGustavsbergs OK18:00:34
9690921Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK18:01:54
9561028Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby18:06:35
452930Lena RisbyOK Ravinen18:08:03
611016Maria BrattTullinge SK18:08:17
41828Karin BjörklundIFK Enskede18:08:40
580528Rolf E. NilssonTullinge SK18:09:20
9005096Tommy LindbergHaninge SOK18:10:32
9670322Jonatan LindellGustavsbergs OK18:13:58
1409850Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK18:15:13
438368Ola NyqvistOK Södertörn18:19:56
9102591Tilda AnderssonTullinge SK18:22:01
9555560Per WolgastSnättringe SK18:34:27
2058186Kristina AnderssonOK Södertörn18:44:26

Öppen motion 8

4 560 m, 70 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354337Jan EskilssonHaninge SOK11:54:57
17646Iiris TaubertKoovee12:02:56
870601Sara EskilssonAlfta-Ösa OK12:04:23
41573Anders LarssonSkarpnäcks OL12:05:04
553563Bo LauriSnättringe SK12:11:44
2107124Björn RundströmOK Ravinen12:21:35
2069896Jean-François DumailSMOG St-Medard-en-Jalles12:24:31
427863Karin SteneboAttunda OK12:26:31
429947Per-Johan VikforsOK Österåker12:28:04
2078189Leif ÅkerblomOK Österåker12:34:45
9201483Hans JonssonVäsby OK12:35:49
202399Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK12:40:43
351701Roland JanssonOK Linné12:54:25
1555111Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK12:57:35
2059169Mats AronssonBromma-Vällingby SOK13:06:17
9001028Anna BerganderSMOG St-Medard-en-Jalles13:07:24
7009060Henrik MorastHaninge SOK13:12:55
1220177Fredrik MorastHaninge SOK13:14:58
2115600Carin HomannJärfälla OK13:32:17
8288774Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK13:35:58
919604Werner KöhlerTullinge SK13:39:52
433381Björn BängtssonCentrum OK14:41:30
28310Mette BrolinsonCentrum OK14:45:48
1408074Åke AndreassonGustavsbergs OK15:00:51
7203730Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK15:06:05
12157Per Ove WallénTäby OK15:15:12
920761Lars ForsbergOK Ravinen15:23:41
19495Bengt SvenssonSundbybergs IK15:25:43
41815Niklas WansölinOK Ravinen15:36:04
521119Linus HjerpeKlubblös15:40:53
681003Annica JanssonIFK Lidingö SOK15:41:56
2067125Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK15:44:30
43047Anders LundJärfälla OK15:52:36
42055Lars MongårdSkogsluffarnas OK15:53:44
9101795Björn LinderGustavsbergs OK16:09:22
8130590Anna BachmanIFK Lidingö SOK16:10:29
2083818Dan MattissonHaninge SOK16:11:13
570426Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL16:22:24
920407Fredrik ForsbergTullinge SK16:25:08
600715Per-Arne ForsbergTullinge SK16:26:26
350599Bengt NilssonSolna OK16:28:23
2087185Jan NettelbjerJärfälla OK16:52:52
247635Boel SundbergOK Södertörn16:55:37
362580Anders KarlssonSnättringe SK17:07:04
2057326Per FranzénOK Södertörn17:09:12
511210Elisabeth LarssonOK Södertörn17:16:47
205301Lars SpånbergOK Ravinen17:24:44
7590208Ulf LindbergSnättringe SK17:29:35
9780127Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF17:34:04
1718055Gustaf EricsonJärla Orientering17:37:21
344026Jan LavénGustavsbergs OK17:39:02
2057272Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF17:39:30
52385Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL17:41:51
9201716Anders MattssonOK Älvsjö-Örby17:44:05
52386Inda Garin FolkegårdSträngnäs-Malmby OL17:44:27
27285Stina AndreassonGustavsbergs OK17:45:20
9720812Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK18:01:50
7587333Sven EdvardssonSundbybergs IK18:06:00
9990108Hannes SvahnOK Ravinen18:06:29
1790531Sofia SundströmTullinge SK18:06:31
720223Annika LundströmSundbybergs IK18:16:17
1700206Lars SegermanSkarpnäcks OL18:16:41
991108Axel KudinoffOK Södertörn18:20:03
449744Emil HåsteenRånäs OK18:32:03
660204Björn AxelssonTullinge SK18:32:44
530303Yvonne AnderssonTullinge SK18:32:46
530010Göran LängheimTullinge SK18:37:53
998765Anna-Lena LängheimTullinge SK18:38:27
19469Hans OlsénSundbybergs IK18:44:17
2800738Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby19:01:31

Öppen motion 9

11 060 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8120797Simon HectorSnättringe SK13:05:46
2057299Hugo DahlbergHaninge SOK13:08:00
960200Per LindmanFinspångs SOK14:43:12
8000627Magnus GlänneforsTullinge SK14:55:19
605321Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö15:05:10
2057371Elias TidevallSkogsluffarnas OK15:12:53
801230Harri AndréeJärla Orientering15:34:14
8198803Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro15:52:25
911200Viktor AntonssonEksjö SOK16:42:02
841119Christofer FogelSOK Viljan17:00:15
760602Elin AhlströmIFK Enskede17:04:03
8090301Oscar VångellÄrla IF17:49:33
9890227Halvor Eid NielsenÄrla IF17:52:53
8090414Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK17:53:40
9011190Olle BoströmJärla Orientering18:17:09
760827Daniel LindTumba-Mälarhöjden OK18:36:32
9761104John HartleySöders-Tyresö18:50:10
981928Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering19:01:19
1409855Christofer NäsholmÄrla IF

Öppen motion 10

7 670 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354726Jan RetsloffHellas Orientering11:42:48
17648Tero TaubertKoovee11:56:03
2123578Olof LarssonSnättringe SK12:00:02
452161Ville BexanderGustavsbergs OK12:21:19
448450Marcus SteneboAttunda OK12:33:34
9900914Anders GranbergOK Klemmingen12:34:26
427867Fredrik SteneboAttunda OK12:37:55
591201Peter LundbergJärfälla OK12:54:15
9981017Rebecca WaldenfjordJärfälla OK13:06:58
7721010Mårten WaldenfjordJärfälla OK13:10:46
9609592Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna13:30:22
25606Magnus DalenstamSnättringe SK13:32:44
7206805Edvin LindmarkSkarpnäcks OL13:37:21
9116257Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna13:40:23
2068808Henrik ErikssonCentrum OK13:55:00
1300227Galina RibediucHellas Orientering14:01:01
409699Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK14:37:55
895429Roger GlänneforsSöders-Tyresö14:55:28
887878Kristoffer EdshageCentrum OK15:13:36
202281Olof LethagenCentrum OK16:10:02
8095062Emma BjessmoIFK Lidingö SOK16:10:37
27218Göran NilssonSnättringe SK16:46:56
7800626Martin AhlströmIFK Enskede17:05:01
30076Kenneth JönssonTullinge SK17:05:39
7206828Piero SannicoloTullinge SK17:05:53
2078148Anders RyrmanCentrum OK17:09:47
1965099Claes AnderssonKlubblös17:12:14
10489Mattias SkepplingOK Södertörn17:23:12
27078Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK17:25:20
8307061Emeli HolmströmKamrat och IF KIF17:26:38
7207724Stefan NorinSöders-Tyresö17:28:06
930411Simon FröjdSnättringe SK17:28:42
1991051Jacob SvenssonSöders-Tyresö17:30:50
7010210Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby17:42:29
8188888Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby17:47:59
1860901Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK17:50:33
8000094Alice HugossonIFK Lidingö SOK17:51:49
9860224David BejbomJärla Orientering17:56:09
1987530Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK17:59:12
9640818Anders BjörklundIFK Enskede18:08:38
351703Ove HedlundIFK Enskede18:15:46
9900609Adam NymanCentrum OK18:37:14

Annonser