Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Ludvika OK
Datum: tisdag 7 augusti 2018

D16

4 910 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
801Tilda WigforssArboga OK10:00
802Ida HallinSurahammars SOK10:02
803Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL10:04
804Isabella JoonsLeksands OK10:06
805Elsa NilssonDomnarvets GOIF10:08
806Tyra DernfalkVästerbergslagens OL10:10
807Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:12
808Karin WedmanVästerbergslagens OL10:14
809Ebba LindellIF Thor10:16
810Lovisa HambäckLånghundra IF10:18
811Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:20
812My BlixtAvesta OK10:22
813Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:24
814Filippa JiréniusVästerbergslagens OL10:26

H16

5 670 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701Tamás SzütsVästerås SOK10:31
702Jonas CarlssonStora Tuna OK10:33
703John McLellandOK Rodhen10:35
704Filip BäckArboga OK10:37
705Elis SandbergAlfta-Ösa OK10:39
706Erik BrandtDomnarvets GOIF10:41
707Kevin SjölanderOK Rodhen10:43
708Melker NordgrenOK Kåre10:45
709Martin SandqvistVästerås SOK10:47
710Erik NilssonDalaportens OL10:49
711Karl GranathOK Kåre10:51
712David MelinOK Rodhen10:53

D15

4 620 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601My VelanderSurahammars SOK10:00
602Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:02
603Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:04
604Vendela SöderqvistOK Kåre10:06
605Alma WallmanVästerbergslagens OL10:08
606Hanna JonsellIF Thor10:10
607Wilma ThornellSurahammars SOK10:12
608Elsa GörasLeksands OK10:14
609Felicia SahlénVästerås SOK10:16
610Emma EliassonDomnarvets GOIF10:18
611Emilia JohnssonOK Kåre10:20
612Fanny CedstedtLånghundra IF10:22
613Amanda HallVästerås SOK10:24
614Tilda BergLeksands OK10:26
615Thea NordinKorsnäs IF OK10:28
616Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL10:30
617Rebecka HaslerSurahammars SOK10:32

H15

5 500 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Simon WahlnäsOK Linné10:41
502Ossian KihlströmDalaportens OL10:43
503Jakob WidelundOK Kåre10:45
504Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK10:47
505Markus HalvarssonLeksands OK10:49
506Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK10:51
507Klockar-Eskil NääsLeksands OK10:53
508Albin GezeliusIFK Mora OK10:55
509Elliot AngelsiööOK Linné10:57
510Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:59
511Christoffer LindgrenOK Kåre11:01

D14

4 140 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Alicia BergkvistVästerbergslagens OL10:32
402Saga MattssonDalaportens OL10:34
403Elin LadängesAlfta-Ösa OK10:36
404Erica KarlssonOK Rodhen10:38
405Clara SvenssonSurahammars SOK10:40
406Ellen FunkeLeksands OK10:42
407Anja NilssonDomnarvets GOIF10:44
408Lovisa MasesStora Tuna OK10:46
409Agnes WallinKorsnäs IF OK10:48
410Sara SundqvistLånghundra IF10:50
411Ella SandbergAlfta-Ösa OK10:52
412Klara ErssonOK Kåre10:54
413Fannie SjölanderOK Rodhen10:56
414Tilde BlixtAvesta OK10:58
415Karolina AnderssonDalaportens OL11:00
416Elin BryggarGrycksbo IF OK11:02
417Olga RindeskogVästerbergslagens OL11:04
418Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF11:06

H14

4 400 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Jakob CarlssonStora Tuna OK10:01
302Leo AlvolinOK Kåre10:03
303Daniel LindDalaportens OL10:05
304Jacob HenrikssonRånäs OK10:07
305Sixten SlagbrandVästerås SOK10:09
306Albin SjöblomOK Kåre10:11
307Axel GidlundOK Linné10:13
308Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre10:15
309Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK10:17
310Joel GolsäterKorsnäs IF OK10:19
311Lucas WannerAvesta OK10:21
312Jon HanssonOK Kåre10:23
313Eric BäckArboga OK10:25

D13

4 110 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Stina DernfalkVästerbergslagens OL10:36
202Felicia EliassonDalaportens OL10:38
203Sanna HörnellDomnarvets GOIF10:40
204Frida MelinOK Rodhen10:42
205Ellen ThorsénSurahammars SOK10:44
206Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:46
207Anja MickelsonAvesta OK10:48
208Alva ErssonIFK Mora OK10:50
209Elvira BjörnbergVästerås SOK10:52
210Alva OláRånäs OK10:54
211Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK10:56
212Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK10:58
213Isabel UnnerudLånghundra IF11:00
214Elsa BrandtDomnarvets GOIF11:02
215Moa BergqvistKorsnäs IF OK11:04
216Elsa KaipeOK Kåre11:06

H13

4 130 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:01
102Helmer JöhnemarkStora Tuna OK10:03
103Olle DalinOK Kåre10:05
104Valle LarssonIF Thor10:07
105Linus HallinSurahammars SOK10:09
106Love UmegårdLånghundra IF10:11
107Olle GahnshagOK Kåre10:13
108Axel ErikssonStora Tuna OK10:15
109Wille SöderqvistOK Kåre10:17
110Albin VelanderSurahammars SOK10:19
111Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL10:21
112Hugo ÖrtlundRånäs OK10:23
113Ludvig HaslerSurahammars SOK10:25
114Rasmus WidelundOK Kåre10:27
115Gabriel JiréniusVästerbergslagens OL10:29
116Elis WiklundVästerås SOK10:31
117Anton VelanderSurahammars SOK10:33
118Karl ForsgrenVästerbergslagens OL10:35

ÖM3

3 430 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Theo JiréniusVästerbergslagens OL10:13:00
Elias HörnellDomnarvets GOIF10:31:17
Nelly RindeskogVästerbergslagens OL

ÖM5

3 670 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars DahlströmVästerbergslagens OL09:53:13
Folke NyströmVästerbergslagens OL10:08:15
Olle WallmanVästerbergslagens OL10:11:44
Helena WallmanVästerbergslagens OL10:11:46
Gabriella MelinOK Rodhen10:14:19
Svante NyströmVästerbergslagens OL10:15:13
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF10:26:18
Inger MattssonVästerbergslagens OL10:30:52
Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK10:33:28

ÖM8

4 740 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per CarlssonStora Tuna OK10:09:23
Per ErikssonVästerbergslagens OL10:16:14
Hans NykvistStora Tuna OK10:16:28
Niklas ErikssonSmedjebackens OK10:19:23
Per MelinOK Rodhen10:24:31
Annika DavidssonVästerås SOK10:26:04
Mikael DavidssonVästerås SOK10:28:04
Mats HörnellDomnarvets GOIF10:33:45
Sofia HaslerSurahammars SOK10:36:08
Henrik LöfåsStora Tuna OK10:39:34
Johan GustafssonVästerbergslagens OL10:45:14
Karolina BorankovaUSK Praha10:46:24
Daniel BjörnbergVästerås SOK10:48:25
Lena MasesStora Tuna OK10:54:29
Michal BoranekUSK Praha10:57:44
Lars-Erik HaslerSurahammars SOK10:58:36
Petr BoranekUSK Praha10:59:50

Annonser