Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM sport vintercup #3

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM sport vintercup #3
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: lördag 10 februari 2018

Svart lång (herr huvudklass)

10 030 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970502Lucas SundbladEksjö SOK10:00
8631110Miika SuominenKoovee10:02
741615John PerssonIFK Göteborg Orientering10:04
933796Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK10:06
8001220Oskar SjöbergOK Linné10:08
9990321Eskil TryggöTrollhättans SOK10:10
731993Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering10:12
870229Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:14
7920429Albin ThunbergOK Alehof10:16
551116Heino OllinSävedalens AIK10:18
626746Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering10:20
8217579Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK10:22
980310Johan OlsonIK Uven10:24
952413Kevin StåhlOK Hammaren10:26
1840214Johan LidströmIFK Göteborg Orientering10:28
950831Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK10:30
870208Ola MartnerOK Pan-Kristianstad10:32
8070503Björn KristianssonTrollhättans SOK10:34
8645081Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering10:36
930613Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:38
8110121Linus KristianssonTrollhättans SOK10:40
8350032Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering10:42
8484111Philip PerssonGöteborg-Majorna OK10:44
9900802Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering10:46
991021Jonas MerzGöteborg-Majorna OK10:48
981995Sergey FedatsenkaSävedalens AIK10:50

Svart mellan (dam huvudklass)

8 030 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
921010Joar TryggöTrollhättans SOK10:00
9981018Albin ClaessonSävedalens AIK10:02
8636523Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK10:04
9982611Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering10:06
620305Per-Arne WahlgrenSjövalla FK10:08
950602Klara PålssonSävedalens AIK10:10
895014Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK10:12
262732Niklas JambrénGöteborgs SK10:14
8020820Hugo MandingerTrollhättans SOK10:16
931015Stina BergSävedalens AIK10:18
870101Johan StrandGöteborg-Majorna OK10:20
8626891Sara HagströmIFK Göteborg Orientering10:22
960104Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF10:24
900628Lovisa NilssonSävedalens AIK10:26
8071098Marcia MürnerGöteborg-Majorna OK10:28
9097750Linnéa BäckströmHestra IF10:30
8030205Arvid BjörkTrollhättans SOK10:32
1996070John GabrielssonSävedalens AIK10:34
8438880Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK10:36
9012206Anna NärhiIFK Göteborg Orientering10:38
9920503Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF10:40
2060847Anna BrodinSävedalens AIK10:42
7207543Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK10:44
2089192Martin SykGöteborgs SK10:46
8190304Ida KristianssonTrollhättans SOK10:48
8231288Lina StrandGöteborg-Majorna OK10:52
Rasmus ØdumIFK Göteborg Orientering10:54
8010121Malin KristianssonTrollhättans SOK10:56
750915Emma AnderssonSävedalens AIK10:58
951601Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK11:00
7198808Henrik BrusSävedalens AIK11:02
727374Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK11:04
809092Maria MagnussonSävedalens AIK12:00

Svart kort

4 690 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9030217Casper SkeppSävedalens AIK09:59
9959697Gunilla EdgrenTrollhättans SOK10:01
2106027Tobias AnderssonGöteborgs SK10:03
24903Bill AnderssonHestra IF10:05
611228Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:07
1401488Charlotte ThraneIFK Göteborg Orientering10:09
942704Runa FremstadGöteborg-Majorna OK10:11
7550429Pierre KarlssonOK Alehof10:13
7880827Joanna MalmkvistSävedalens AIK10:15
8337777Clas BörjessonIK Uven10:17
1670913Tomas GustavssonGöteborg-Majorna OK10:19
516789Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK10:21
9750325Maria HolmqvistSjövalla FK10:23
9631106Göran StuhlhoferOK Landehof10:25
2089486Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK10:27
601124Lars FremstadLarvik OK10:29
871021Elin HamreforsSävedalens AIK10:31
9650426Martin MandingerTrollhättans SOK10:33
9439474Elsa SonessonFalköpings AIK OK10:35
439469Håkan SonessonFalköpings AIK OK10:35
960096Linus LandergrenHestra IF10:37
451911Johan WettergrenFK Herkules10:39
262527Karolina KällstrandIFK Göteborg Orientering10:41
9140827Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK10:43
2077202Willy FjällborgStenungsunds OK10:45
721000Pär ClaessonSävedalens AIK10:47
1863390Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK10:49
971212Line CederbergGöteborg-Majorna OK10:51
9121221Amanda ClaessonSävedalens AIK10:55
449513Maria PollMölndal Outdoor IF10:57
850522Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK10:59
253951Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF11:01
830808Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering11:03
860203Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK11:09

Violett

4 360 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8030518Olivia LundstedtSjövalla FK10:01
9020315Nils GrimbeckSävedalens AIK10:03
8042004Elina ReinholdssonOK Alehof10:05
9040805Arvid SkeppSävedalens AIK10:07

Orange

3 280 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439475Helena SonessonFalköpings AIK OK10:00
9611062Filip LemanGöteborgs SK10:02
545400Ingemar CarlssonSävedalens AIK10:04
570330Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK10:06
706139Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK10:06
920503Anne Gro StyrvoldLarvik OK10:10
7739545Björn LindbladSävedalens AIK10:12
1061007Therese DahlströmOK Alehof10:14
444023Ebbe HolmqvistSjövalla FK10:16
438426Karl-Axel JohanssonIK Uven10:18
9680115Mattias BååthSävedalens AIK10:20
239837Karin WahlgrenSjövalla FK10:22
8050428Emilia LundstedtSjövalla FK10:24
14373Rosa JohanssonIK Uven10:26
9990826Emil LindbladSävedalens AIK10:28
8061007Wilma ReinholdssonOK Alehof10:30
444049Simon BååthSävedalens AIK10:32

Annonser

Mila