Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL tävling 4

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 4
Arrangörsorganisationer: OK Tylöskog / Örebro Läns OF
Datum: torsdag 19 april 2018

Almby IK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9191509Karl-Göran WahlströmLånga (18)4 200 m09:39:41
7510903Mona HullMellan (27)3 500 m09:43:19
37156Torbjörn JonssonMellan (27)3 500 m09:44:43
521002Ann-Britt GöranssonLånga (18)4 200 m09:47:40
519155Per-Åke HullLånga (18)4 200 m09:49:30
9590419Håkan SvenssonLånga (18)4 200 m09:50:59
510821Anders RobertssonLånga (18)4 200 m09:54:50
540216Nils-Olof BodinLånga (18)4 200 m09:59:24
2101584Lars-Åke GöranssonKorta (30)2 300 m10:22:12

Askersunds OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
682416Tomas OlaussonLånga (18)4 200 m09:14:27
567355Bo BrånnKorta (30)2 300 m09:21:09
682418Börje NordinKorta (30)2 300 m09:24:03

Degerfors OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
421701Lars BroströmKorta (30)2 300 m09:17:47

Finspångs SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7082642Carina LindmanKorta (30)2 300 m09:27:40
7003123Britten PerssonKorta (30)2 300 m09:36:38

Hagaby GoIF Örebro

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
29751Gunilla Hvatz-LarssonMellan (27)3 500 m09:29:51
13843Stig LarssonMellan (27)3 500 m09:29:53
29752Jan ÖbergKorta (30)2 300 m09:29:58
29748Margareta ÖbergKorta (30)2 300 m09:30:00
202334Maj-Britt LovangKort-korta (4)1 800 m09:30:05
536679Anders DahlgrenLånga (18)4 200 m09:36:19
1549065Nils-Erik LovangMellan (27)3 500 m09:38:30
13855Gerd Uppsäll-LarssonMellan (27)3 500 m09:41:07
405444Robert LarssonLånga (18)4 200 m09:41:36
353059Sofia DahlgrenKorta (30)2 300 m09:55:55
10707Lars-Göran KarlssonKorta (30)2 300 m09:55:57

Hällefors OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
46784Nils MogrenMellan (27)3 500 m09:47:29
46763Johnny BrandtMellan (27)3 500 m09:51:38

KFUM Örebro OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
27043Nils-Olov ÅsmanMellan (27)3 500 m09:30:41
2088528Sune JohanssonKorta (30)2 300 m09:36:14
27045Birgitta BjörkKorta (30)2 300 m09:42:43
16132Hans JonhedKorta (30)2 300 m09:44:10
16133Ulla JonhedKorta (30)2 300 m09:44:11
16116Eleonor GrönvallKorta (30)2 300 m09:50:42
16118Birgitta ArleboMellan (27)3 500 m09:52:36
1947081Weine FredrikssonLånga (18)4 200 m09:52:49
439500Ingemar WidénMellan (27)3 500 m09:59:37

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
264862Herbert SalomonssonMellan (27)3 500 m09:51:08

Kristinehamns OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8491106Ingemar ZiljatLånga (18)4 200 m09:52:07
1430827Runo JohanssonMellan (27)3 500 m10:06:32
1430704Birgitta JohanssonMellan (27)3 500 m10:09:10

Lindebygdens OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2065344Anders HolmbergMellan (27)3 500 m09:39:49
2065306Lars Ivan CarlssonMellan (27)3 500 m09:42:12
2065303Rolf HelmerssonMellan (27)3 500 m09:42:40
2065338Asta SjöbergKorta (30)2 300 m09:46:22
435842Gert IngvarssonMellan (27)3 500 m09:48:32

Motala AIF OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7205416Kerstin BengtssonKorta (30)2 300 m09:37:57
7205413Stig BengtssonKorta (30)2 300 m09:40:39

OK Djerf

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37709Stig NilssonMellan (27)3 500 m09:42:34
1393134Inger LjungströmKorta (30)2 300 m09:47:00
28287Per LjungströmKort-korta (4)1 800 m09:48:43
1213712Christer NälemarkMellan (27)3 500 m09:52:09
1501011Kjell ErikssonMellan (27)3 500 m09:53:49

OK Letstigen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
17012Samuel ErikssonKort-korta (4)1 800 m09:32:18
341397Kurt JonssonKorta (30)2 300 m10:21:39

OK Milan

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
306598Leif HjulströmMellan (27)3 500 m09:45:02
16013Rolf PerssonMellan (27)3 500 m09:45:52
810522Britt-Marie EklöfKorta (30)2 300 m09:52:37
246708Bengt KammerlandKorta (30)2 300 m09:53:23
2075499Stefan ÖbergLånga (18)4 200 m09:56:29
888710Per HöglundLånga (18)4 200 m09:58:27
2095431Karin ÖstlinKorta (30)2 300 m10:00:52
9530822Lars ÖstlinLånga (18)4 200 m10:02:36

OK Tisaren

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
17339Kurt ÅbergMellan (27)3 500 m09:15:12
25821Roger GustafssonMellan (27)3 500 m09:20:45
17314Britt-Marie ÅbergKorta (30)2 300 m09:21:37
25818Ingvar ErikssonMellan (27)3 500 m09:22:26
256456Bengt HolgerssonKorta (30)2 300 m09:22:53
2065397Bengt Åke HolgerssonKorta (30)2 300 m09:26:35
2123368Rolf JanssonMellan (27)3 500 m09:32:50
9441213Lennart LundhLånga (18)4 200 m09:50:55
17332Evert JohanssonLånga (18)4 200 m09:53:39
443223Lars-Åke WallLånga (18)4 200 m10:19:37

OK Tylöskog

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
208093Ulla LindegrenKorta (30)2 300 m09:27:06
9500211Lars LindegrenKorta (30)2 300 m09:27:09
2072795Roger PerssonKorta (30)2 300 m09:49:49
9480417Lars AlbertssonKort-korta (4)1 800 m10:41:06

Vingåkers OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
259079Tommy HallménLånga (18)4 200 m09:43:41

Västerbergslagens OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37483Karl Henrik LovangKorta (30)2 300 m09:40:54

Annonser

Mila