Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vilselöpet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vilselöpet
Arrangörsorganisation: OK Vilse 87
Datum: lördag 28 september 2019

D21

7 950 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanne FoghFSK Orientering10:10
Rebecka OlssonKarlskrona SOK10:13

H21

10 680 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonOK Älme10:00
André BjärbyFrosta OK10:03
Simon HedlundÄrla IF10:06
Mattias KillanderHästveda OK10:09
Patrik JohanssonKexholms SK10:12
Pontus JohanssonKarlskrona SOK10:15
Magnus GlänneforsTullinge SK10:18
Erik AnderssonOK Orion10:21

D20

5 940 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia DahlHärlövs IF10:37
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK10:40
Rebecca SvenssonVärend GN OL10:43

H20

7 120 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mathias BlomsterRonneby OK10:29
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg10:32
Filip BengtssonOK Orion10:35
Lukas KatvalaKarlskrona SOK10:38
Olle SörqvistMarkbygdens OK10:41
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad10:44
Simon HardenFK Boken10:47
Gustav OlssonOK Orion10:50

D18

5 140 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilda AxelssonFK Göingarna10:38
Alma LeijonHärlövs IF10:41
Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:44
Lisa OlssonTorsås OK10:47
Elin NilssonAndrarums IF10:50
Hilma HolmströmHärlövs IF10:53
Hanna RingRonneby OK10:56

H18

6 720 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid BlomsterRonneby OK10:56
Erik HogedalGöteborg-Majorna OK10:59
Isak HagbergKalmar OK11:02
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK11:05
Allan HedbergLunds OK11:08
Arvid KronmarKarlskrona SOK11:11
Isak OlssonOK Orion11:14
Nils KörleOK Landehof11:17
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK11:20
Simon FogelströmTorsås OK11:23
Carl ÅsLunds OK11:26
Simon GiselssonRonneby OK11:29
Tim DalheimerIK Vikings OK11:32

D16

4 930 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice OlvegårdFK Göingarna10:01
Emma EmilssonOK Skogsfalken10:04
Lisa SwartzOK Orion10:07
Emmy PalmFK Boken10:10
Vilma EngströmOK Orion10:13
Frida MouchardIF Hallby SOK10:16
Ella SöderbergOK Skogsfalken10:19
Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK10:22
Emma ZettervallKarlskrona SOK10:25
Julia KarlssonOK Skogsfalken10:28
Vilmalee SuwanOK Vilse 8710:31
Filippa SöderbergKalmar OK10:34
Viola HolmströmHärlövs IF10:37
Hanna LarssonYstads OK10:40
Alma SvennerudKarlskrona SOK10:43
Ellen HannrupIF Thor10:46
Elvira LjungbergOK Skogsfalken10:49

H16

5 420 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton TörnqvistKarlskrona SOK10:51
Hugo CedervallÖrkelljunga FK10:54
Edvin SelinFK Göingarna10:57
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK11:00
Anton KastrupSävedalens AIK11:03
Melker LarssonOK Orion11:06
Olle KallerbäckVäxjö OK11:09
Filip HåkanssonOK Orion11:12
Linus VernströmRonneby OK11:15
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK11:18
Erik JohanssonFK Boken11:21
Loke HedbergLunds OK11:24
Hugo LarssonKarlskrona SOK11:27
David MorénHjärnarps OL11:30

H16 Kort

4 120 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik SundelinOK Orion10:02

D14

4 030 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lova KronmarKarlskrona SOK11:03
Agnes OlssonOK Skogsfalken11:06
Alice JohanssonFK Boken11:09
Elin SaleskogRonneby OK11:12
Tuva SelinFK Göingarna11:15
Hedda SvenssonOK Orion11:18
Anna ViktorssonOK Skogsfalken11:21

H14

4 120 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil AlbinssonOK Skogsfalken10:00
Svante SelinFK Göingarna10:06
Elia KämpeÖrkelljunga FK10:09
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:12
Noah SvenssonOK Vilse 8710:15
Simon WaxegårdTorsås OK10:18
Carl GlivesonRonneby OK10:21
Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK10:24
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK10:27
Casper TuressonHärlövs IF10:30
Wilmer SelinFK Göingarna10:33
Axel BrattOK Orion10:36
Emil RingRonneby OK10:39
Albin GranqvistFK Göingarna10:42
Anton KarlssonFK Finn10:45
Nils SwartzOK Orion10:48
Wille VernströmRonneby OK10:51
Hjalmar AxelssonFK Göingarna10:54
David HäggströmBroSö OK10:57
Noah MulariOK Vilse 8711:00
Oliver HåkanssonOK Orion11:03
Svante BohlinOK Skogsfalken11:06

D14 Kort

3 060 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba EdénVäxjö AIS10:41
Nanna SundelinOK Orion10:44

D12

3 060 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma LeopoldOK Orion09:58
Hannah JosefssonOK Skogsfalken10:01
Emma WikströmHästveda OK10:04
Hilma PaulinOK Vilse 8710:07
Alva EngströmOK Orion10:10
Elin RydströmOK Skogsfalken10:13
Frida EmilssonFK Åsen10:16
Elin NilssonKarlskrona SOK10:19
Elin AnzeliusHästveda OK10:22
Märta SvennerudKarlskrona SOK10:25
Matilda SöderbergOK Skogsfalken10:28
Olivia SvenssonFK Åsen10:31
Tuva BohlinOK Skogsfalken10:34
Kristina Nilsson CondoriHästveda OK10:37

H12

3 060 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin EmilssonOK Skogsfalken10:55
Elias LindströmRonneby OK10:58
Gustav GranqvistFK Göingarna11:01
Noah OlssonStigsökarna11:04
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK11:07
Isak EngOK Pan-Kristianstad11:10
Olof OlssonOK Skogsfalken11:13
Arvidas GunnarssonJärfälla OK11:16
Elias KronmarKarlskrona SOK11:19

D10

2 660 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Disa LundbergKarlskrona SOK10:46
Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad10:49
Viola OlssonOK Skogsfalken10:52
Ebba NilssonOK Gynge10:55
Elsa EngströmOK Orion10:58
Maja EdénVäxjö AIS11:01
Delia CondoriHästveda OK11:04

H10

2 660 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid KleinOK Vilse 8710:19
Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK10:22
Olle SaleskogRonneby OK10:25
Troj GunnarssonOK Vilse 8710:28
Oscar RydströmOK Skogsfalken10:31
Silas JanzonOK Vilse 8710:34
Oskar SöderbergOK Skogsfalken10:37
Erik ZettervallKarlskrona SOK10:40
Filip PaulinOK Vilse 8710:43

D35

6 270 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie SvenssonFK Åsen10:25

H35

7 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola SamuelssonOK Orion10:04

D40

5 140 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah LindströmRonneby OK10:59
Katarina LenanderVäxjö OK11:02
Emma Nilsson CondoriHästveda OK11:05
Louise PihlOK Pan-Kristianstad11:08
Anna WikströmHästveda OK11:11
Marie EngOK Pan-Kristianstad11:14
Linda GunnarssonHästveda OK11:17

H40

7 750 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper HåkanssonFK Göingarna10:58
Fredrik StåhlHjärnarps OL11:01
Björn AnderssonKarlskrona SOK11:04
Jonas EdvardssonHästveda OK11:07
Håkan GunnarssonFK Göingarna11:10
Mattias EngströmOK Orion11:13
Henrik AnderssonHässleholms OK11:16
Johan AxelssonOK Älme11:19
Fredrik HolmerHästveda OK11:22
Magnus EmilssonFK Åsen11:25
Jon MobergFK Göingarna11:28
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers11:31

D45

4 660 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny VinbladLunds OK10:50
Malin SvenssonOK Orion10:53
Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:56
Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:59
Jenny HåkanssonOK Orion11:02
Josefina BerglundFK Boken11:05
Lotta MorénHjärnarps OL11:08
Ulrika HermanssonOK Orion11:11
Louise AxelssonFK Göingarna11:14
Marie SvennerudKarlskrona SOK11:17
Maria TuressonHärlövs IF11:20
Anna BjärbyFrosta OK11:23
Cecilia BrattOK Orion11:26

H45

6 720 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pär-Magnus BjurekTibro OK10:01
Filip SjöforsOK Älme10:04
Pontus KastrupFK Herkules10:07
Anders SundelinOK Orion10:10
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad10:13
Ola SöderbergOK Skogsfalken10:16
Torgny LindströmRonneby OK10:19
Yuri OmelchenkoOK Orion10:22
Jonas K JohanssonOK Skogsfalken10:25
Torgny LundHästveda OK10:28
Magnus KronmarKarlskrona SOK10:31
Anders HåkanssonOK Orion10:34
Ola OlssonOK Skogsfalken10:37
Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK10:40
Håkan PalmFK Boken10:43
Magnus GranqvistFK Göingarna10:46
Marcus SvennerudKarlskrona SOK10:49
Anders SelinFK Göingarna10:52
Tobias BorgerKalmar OK10:55
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK10:58
Paul OlssonOK Skogsfalken11:01

D50

4 220 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia LingerudOK Skogsfalken10:02
Caroline LiljebjörnNybro OK10:05
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK10:08
Kristina HolmqvistFrosta OK10:11
Anna NyqvistKalmar OK10:14
Anneli KarlssonFK Finn10:17
Malin WeidenSkåneslättens OL10:20
Lena RegnellVäxjö OK10:23
Josefine JungstrandOK Skogsfalken10:26

H50

6 270 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LarssonFK Göingarna10:02
Thomas NajvikFK Åsen10:05
Håkan CaesarHärlövs IF10:08
Fredrik MouchardIF Hallby SOK10:11
Peter EkdahlEmmaboda Verda OK10:14
Pierre DanielssonOK Skogsfalken10:17
Anders NilssonFK Göingarna10:20
Torgny HolmströmHärlövs IF10:23
Håkan ErikssonHästveda OK10:26
Lars-Ola LarssonOK Orion10:29
Patrik RosénVäxjö OK10:32
Jonas PerssonTorsås OK10:35
Magnus LarsenFK Boken10:38
Lennart MorénHjärnarps OL10:41
Niklas EdvardssonFK Göingarna10:44
Håkan KarlssonFK Finn10:47
Thomas LåstbomHärlövs IF10:50
Jan JohanssonSkåneslättens OL10:53
Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad10:56
Dan NilssonFK Göingarna10:59
Mikael WahlbomOK Orion11:02
Dan JohanssonFK Boken11:05
Anders BlomqvistOK Skogsfalken11:08

D55

4 220 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tina HagårdRävetofta OK10:46
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:49
Wiveka ErnstssonFK Göingarna10:52
Katarina SundelinOK Orion10:55
Kristina JohanssonKalmar OK10:58
Ingrid JohanssonLaholms IF OK11:01
Eva TollsternVäxjö AIS11:04
Lena OlssonSkåneslättens OL11:07
Britt-Marie BengtssonFK Åsen11:10
Eva EklundVäxjö OK11:13
Lena SwartzOK Orion11:16
Christina SternerTockarps IK11:19

H55

5 940 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens Jörgen HAnsenHAGI10:00
Kaj MunckHerlufsholm OK10:03
Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:06
Mats SöderbergKalmar OK10:09
Benjamin ViebkeMalmö OK10:12
Henrik LarssonFK Göingarna10:15
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:18
Claes OlvegårdFK Göingarna10:21
Ove LernåKalmar OK10:24
Glen HåkanssonVäxjö OK10:27
Peo OlssonHärlövs IF10:30
Johnny NimvikFK Åsen10:33

D60

3 550 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bente KällVäxjö OK10:44
Inger FrickFK Göingarna10:47
Ewa RoosHelsingborgs SOK10:50
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK10:53
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:56
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK10:59
Berit RuneforsVäxjö OK11:02
Birgitta OlssonOK Skogsfalken11:05

H60

5 140 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola SvenssonOK Orion10:02
Svend-Erik MunckHerlufsholm OK10:05
Mats ArnessonNybro OK10:08
Jan KarlssonVäxjö OK10:11
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:14
Ingemar MånssonRonneby OK10:17
Lars EklundVäxjö OK10:20
Sten SegerslättSkåneslättens OL10:23
Anders ÅkessonMalmö OK10:26
Stellan MartinssonOK Tyringe10:29
Jan AnderssonKalmar OK10:32
Kent OlssonOK Orion10:35

D65

3 550 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Helen LinnersjöOK Orion10:01
Ingrid E StrömRonneby OK10:04
Kristin JohanssonKarlskrona SOK10:07
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:10
Gerda Marie ChristiansenKøge OK10:13
Karin LarssonOK Kompassen10:16
Lena SöderbergOK Skogsfalken10:19
Margareta SchölinTockarps IK10:22

H65

4 660 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK10:00
Gunnar ErikssonFK Finn10:03
Jan KarlssonOK Virdarna10:06
Lennart SmedenmarkRonneby OK10:09
Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken10:12
Carl-Johan RoubertFK Finn10:15
Gunnar Grue-SørensenKøge OK10:18
Kim FolanderFSK Orientering10:21
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:24
Bengt-Arne ClaessonMalmö OK10:27
Bernt-Ove KarlssonFK Finn10:30
Kenneth FagerKarlskrona SOK10:33
Olle BohmanHjärnarps OL10:36
Yngve ErnstssonFK Göingarna10:39
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:42

D70

3 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bodil RuterOK Älme10:59
Solbritt GustafssonOK Virdarna11:02
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:05
Gullevi SvenssonRonneby OK11:08
Maj-Britt ByströmRävetofta OK11:11
Margareta WikströmVäxjö AIS11:14
Ann-Mari PerssonVäxjö OK11:17
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:20
Margareta HeldFK Åsen11:23
Kristina FranssonOK Virdarna11:26
Ulla HåkanssonOK Gynge11:29

H70

4 220 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Erik FrickFK Göingarna10:00
Jan HanssonLunds OK10:03
Tommy HeldFK Åsen10:06
Nils KarlssonVäxjö AIS10:09
Lennart BohmanKarlskrona SOK10:12
Åke PerssonHjärnarps OL10:15
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:18
Göran SvenssonFK Finn10:21
Bertil KarlssonHjobygdens OK10:24
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:27
Göran LarssonOK Kompassen10:30
Bill SchölinTockarps IK10:33
Krister NilssonVäxjö OK10:36
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:39
Ingvar PerssonFK Åsen10:42
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:45
Per-Olof FernbergIS Skanne10:48
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:51
Kjell LönnHjärnarps OL10:54
Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:57
Lars GranefeltOK Tyr11:00
Conny BerggrenVäxjö AIS11:03
Arne JohanssonOK Älme11:06
Tommy OlssonKarlskrona SOK11:09
Lennart AnderssonOK Orion11:12
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK11:15
Ronald Mc GrailHjärnarps OL11:18
Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK11:21
Leif KarlssonFrosta OK11:24
Lars PerssonOK Kompassen11:27
Lennart MartinssonOK Tyringe11:30
Per EngkvistRonneby OK11:33

D75

3 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:30
Torill SvendsenFrosta OK10:33
Eva BergstrandVärend GN OL10:36
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:39
Berit ByströmOK Virdarna10:42
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:45
MariAnn SvenssonVäxjö AIS10:48
Siv EkelöfVärend GN OL10:51
Karin LexellOK Torfinn10:54

H75

3 550 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad10:00
Roland EdvinssonFK Göingarna10:03
Erling EkelöfVärend GN OL10:06
Verner LönnquistHärlövs IF10:09
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad10:12
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:15
John-Erik BergstrandVärend GN OL10:18
Lars HenrikssonOK Älme10:21
Kjell MånssonRonneby OK10:24
Hubert HugossonOK Gynge10:27
Torgny JonssonVäxjö AIS10:30
Hagbert PerssonVäxjö OK10:33
Åke EkstrandHärlövs IF10:36
Bo SvenssonÖrkelljunga FK10:39
Kjell LindauOK Kompassen10:42
Sven-Åke GranquistHästveda OK10:45
Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:48
Sven RuterOK Älme10:51
Björn LinnersjöOK Orion10:54
Benkt AnderssonFrosta OK10:57
Kenneth LindborgHässleholms OK11:00
Ingemar AnderssonOK Orion11:03
Christer GrönbladHärlövs IF11:06
Roland OffrellFrosta OK11:09
Roland KarlssonRonneby OK11:12
Nils-Eric EricsonFK Åsen11:15

H80

3 000 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:01
Torsten ClaessonOK Älme10:04
Kurt BergstrandLessebo OK10:07
Bernt PeterssonAlvesta SOK10:10
Sivert AxelssonKalmar OK10:13
Jan-Eric NelkingFK Åsen10:16
Rune BengtssonRonneby OK10:19
Bengt PeterssonOK Älme10:22
Leif SjögrenOK Orion10:25
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK10:28
Inge NilssonOK Älme10:31
Brodde NilssonOK Skogsfalken10:34

H85

2 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:26
Klas TykessonSkåneslättens OL10:29
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK10:32
Bengt EdvardssonOK Torfinn10:35
Torsten HannrupOK Kompassen10:38

H90

2 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inge HåkanssonOK Linné10:17

Inskolning

2 090 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK09:30:00
Clara FrickFK Göingarna09:59:17
Vilhelm MattssonStigmännen Karlshamns OK10:01:27
Agnes TörnblomHässleholms OK10:39:34
Astrid TörnblomHässleholms OK10:39:37
Wille SchönStigmännen Karlshamns OK10:49:29

U1

2 090 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elliot BlissingOK Vilse 8709:30:00
Emilia JanzonOK Vilse 8709:30:00
Hugo RömanOK Vilse 8709:35:57
Svante Simonsson JensenOK Skogsfalken09:36:29
Alice CondoriHästveda OK09:57:57
Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK10:01:20
Emil Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK10:01:23
Mattis LindströmRonneby OK10:05:57
Linnea EngOK Pan-Kristianstad10:35:32
Hugo GranqvistFK Göingarna11:01:32

U2

2 660 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas BlissingOK Vilse 8709:30:00
Filippa KarkulehtoOK Vilse 8709:35:55
Simon JohanssonOK Gynge09:49:05
Signe JohanssonOK Gynge09:49:08
Malin HäggströmBroSö OK10:01:23
Dominykas PrakapasOK Vilse 8710:07:27
Hubert CarlssonFK Finn10:42:15
Rasmus NilssonOK Gynge10:57:08

Öppen 1

2 660 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin JönssonOK Älme09:49:17
Tilde JensenStigmännen Karlshamns OK10:13:25

Öppen 3

3 060 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen MobergFK Göingarna09:30:00
Maja FranssonRonneby OK09:33:06
Marie FranssonRonneby OK09:33:07
Asta NilssonHärlövs IF09:38:02
Anna-Lena SöderbergOK Gynge09:52:11
Annika KämpeÖrkelljunga FK09:55:32
Frida EngströmOK Orion09:55:35
MariAnne MånssonRonneby OK09:59:20
Anders LeopoldOK Orion09:59:25
Erik LeopoldOK Orion09:59:27
Tanja DalheimerIK Vikings OK10:01:03
Charlie FhermHästveda OK10:01:05
Helen ÅkessonVäxjö AIS10:18:57
Martin NilssonOK Gynge10:19:27
Tora LarssonYstads OK10:31:09
Helena BlomsterRonneby OK10:35:46
Jennie SaleskogRonneby OK10:56:38
Anton CarlströmFK Boken11:07:54
Marie CarlströmFK Boken11:07:56
Lars-Erik LarssonOK Vilse 8711:15:45
Anna MobergFK Göingarna11:20:38

Öppen 5

3 590 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan FranssonRonneby OK09:33:30
Cecilia NilssonKarlskrona SOK09:53:28
Anna NilssonHästveda OK09:55:57
Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK09:57:18
Martina SundelinOK Orion10:00:36
Erik HannrupIF Thor10:05:25
Olof BjörckKlubblös10:05:27
Leif AnzeliusHästveda OK10:20:57
Anette HolmströmHärlövs IF10:23:11
Ulf CarlssonVäxjö AIS10:27:10
Sven GiselssonRonneby OK10:28:17
Kerstin DahlHärlövs IF10:29:20
Mikael BohlinOK Skogsfalken10:34:16
Ida FastOK Pan-Kristianstad10:35:54
John D SöderbergOK Skogsfalken10:37:47
Pontus TörnblomHässleholms OK10:39:25
Marie JohanssonOK Gynge10:42:22
Ulrika FrickFK Göingarna10:46:36
Anette NilssonOK Gynge10:55:01
Fredrik KörleOK Landehof10:56:27
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK11:06:45
Annica RosengrenOK Orion11:13:14

Öppen 7

3 000 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael KarlssonOK Skogsfalken09:30:00
Eddie KarlssonOK Vilse 8709:33:00
Åke ÖstberghKarlskrona SOK09:42:16
Henrik AnderssonOK Gynge09:45:34
Lena KarlssonOK Skogsfalken09:46:33
Lena StrandMarkaryds FK09:49:24
Anders HenrikssonIS Skanne09:53:34
Ingegärd LundHästveda OK09:53:40
Kaj NilssonOK Tyringe09:54:46
Bo SvillingKarlskrona SOK09:55:14
Kristofer BrännströmHästveda OK09:59:35
Nina KastrupFK Herkules10:01:14
Roland ErikssonHästveda OK10:01:38
Karin HannrupIF Thor10:03:04
Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK10:03:19
Morgan BjelkHästveda OK10:04:10
Kim PeterssonHästveda OK10:08:41
Sven TörnkvistTormestorps IF10:10:36
Mats RosénHästveda OK10:12:33
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL10:16:16
Anne LindellKalmar OK10:16:49
Anette BjelkHästveda OK10:17:55
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL10:18:40
Annika HogedalGöteborg-Majorna OK10:19:18
Magnus NilssonTorsås OK10:20:54
Maria ModigOK Pan-Kristianstad10:22:32
Rickard MattissonFK Göingarna10:23:09
Roland JanssonVäxjö OK10:23:37
Björn ZettervallKarlskrona SOK10:29:57
Olle RingRonneby OK10:33:16
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK10:34:49
Magnus LarssonKarlskrona SOK10:36:02
Björn EdénVäxjö AIS10:40:15
Peter SunnegårdhRonneby OK10:41:24
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad10:48:19
Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad10:48:31
Mattias JacobssonMalmö OK10:50:06
Thomas VinbladLunds OK10:50:10
Lars MartinssonRonneby OK10:51:40
Lena DanielssonHärlövs IF10:52:12
Katarina FastOK Pan-Kristianstad10:52:15
Linda LarssonKarlskrona SOK11:02:24
Emma LarssonKarlskrona SOK11:02:25
Henrik ViktorssonOK Skogsfalken11:03:28
Gunilla AnderssonKarlskrona SOK11:04:39
Emelia CarlströmFK Boken11:06:17
Martin CarlströmFK Boken11:06:19
Jenny OlssonStigsökarna11:07:19
Tommy BengtssonHässleholms OK11:19:14
Thorwald FranssonOK Virdarna11:25:21
Karl RoosKlubblös11:42:24
Ebba RoosKlubblös11:43:20

Öppen 8

4 660 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad09:29:24
Gert OlssonTockarps IK09:46:43
David BengtssonFK Åsen09:50:20
Jens BohlinKarlskrona SOK10:00:15
Clas NilssonKarlskrona SOK10:00:32
Stefan CaleklintKarlskrona SOK10:02:14
Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK10:07:28
Håkan NilssonMalmö OK10:07:50
Olof IngemarssonKarlskrona SOK10:09:11
Anders NilssonOK Orion10:10:10
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL10:21:36
Annika JosefssonKarlskrona SOK10:24:53
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK10:25:39
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK10:25:43
Catarina HardenFK Boken10:28:07
Lars DahlHärlövs IF10:32:23
Sara EngOK Pan-Kristianstad10:35:30
Paul IripFK Göingarna10:36:20
Helena GummessonKarlskrona SOK10:36:36
Willie OlssonRävetofta OK10:37:12
Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad10:47:50
Jonas SvenssonOK Orion11:14:09
Thomas FrickFK Göingarna11:18:46
Pär SvenssonVärend GN OL11:20:51

Öppen 9

7 750 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin ByggethKarlskrona SOK09:28:32
Stefan RosénHästveda OK09:58:06
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK10:19:15
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:26:44
Henrik EngOK Pan-Kristianstad10:33:12
Göran FastOK Pan-Kristianstad10:34:57
Lucian SemeniucFK Finn10:56:42
Rasmus SvenssonVärend GN OL11:19:35

Annonser