Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tuna Ting, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tuna Ting, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: lördag 10 augusti 2019

D21

4 175 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva ElfvingDomnarvets GOIF11:00
Emma BlixtOK Hammaren11:02
Jenny Bagge AnlindLeksands OK11:04
Julia BirathStenungsunds OK11:06
Linda LindkvistLeksands OK11:08
Beatrice KöhlerSäterbygdens OK11:10
Julia AdolfssonOK Kåre11:12
Lisa LarsenAlfta-Ösa OK11:14
Sara JohanssonDomnarvets GOIF11:16
Jonna ForsVästerås SOK11:18
Johanna LarssonKöping-Kolsva OK11:20
Jessica HallidayDomnarvets GOIF11:22
Ronja BjörklundNTNUI11:26
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK11:28
Emma JohanssonDomnarvets GOIF11:30
Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna11:32
Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK11:34
Evelina JohanssonGävle OK11:36
Rebecka AdolfssonOK Kåre11:40
Rebecka HeinrupTullinge SK11:42
Elin FältmanLeksands OK11:44
Elin DahlinDomnarvets GOIF11:46
Ulrika LindstamOK Linné11:48

H21

5 275 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mathias NyströmNorbergs OK11:31
Erik BomanGävle OK11:33
Christian SpoerryUmeå OK11:35
Anton BacklundSäterbygdens OK11:37
Marcus SteneboAttunda OK11:41
Oscar WibergJärla Orientering11:43
Lars DahlströmHJS-Vansbro OK11:45
Erik NordkvistGagnefs OK11:47
Erik LindOK Linné11:49
Erik SonessonGagnefs OK11:51
Andreas UllerKils OK11:53
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad11:55
Mattias JohanssonKamrat och IF KIF11:59
Jon EklundIK Jarl Rättvik12:01
Emil HammarströmOK Måsen12:03
Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna12:05
Aleksandr ManoilovJärfälla OK12:07
Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna12:09
Johan SöderlundOK Tyr12:11
Ivan ForsgrenOK Tisaren12:15
Tobias WestbomLånghundra IF12:17
Johan SonessonGagnefs OK12:19
Erik MalmbergLinköpings OK12:21
Johan OlssonHjobygdens OK12:23

D20

3 700 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie BrudinIFK Mora OK11:23
Karin JohanssonGagnefs OK11:27

D18

3 700 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lilian PalmHJS-Vansbro OK11:03
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:05
Isabella JoonsLeksands OK11:07
Clara SpikLeksands OK11:11
Klara AnderssonDomnarvets GOIF11:13
Moa KarlssonOK Hammaren11:15
Karin WedmanVästerbergslagens OL11:17
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:19
Elsa NilssonDomnarvets GOIF11:21
Cornelia IvarssonOK Hammaren11:23

H18

4 025 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan LundbackJärfälla OK11:00
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF11:04
Henrik PetrisiVästerbergslagens OL11:10

D16

3 525 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lea EdvardssonUmeå OK11:50
Anja NilssonDomnarvets GOIF11:52
Vendela SöderqvistOK Kåre11:54
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK11:56
Sara ÅbomGävle OK11:58
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK12:00
Rebecka HaslerSurahammars SOK12:04
Julia BosellOK Kåre12:06
Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF12:08
Maja AhlströmVästerås SOK12:10
Karin ArveliusTjalve IF Norrköping12:12
Enni LundbergOK Kåre12:16
Maja BergqvistKorsnäs IF OK12:18
Lovisa MasesStora Tuna OK12:20
Alma WallmanVästerbergslagens OL12:22

H16

3 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klockar-Eskil NääsLeksands OK11:00
Henrik NorgrenStora Tuna OK11:02
Eric JohanssonOK Kåre11:06
Joel GolsäterKorsnäs IF OK11:08
Viktor SoneAttunda OK11:10
Ossian KihlströmDalaportens OL11:12
Viktor FröbergOK Tor11:14
Jakob CarlssonStora Tuna OK11:18
Elis IversAttunda OK11:20
Erik FredrikssonStora Tuna OK11:22
Albin SjöblomOK Kåre11:26

D14

2 975 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia NordvallDomnarvets GOIF11:01
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:03
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK11:05
Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF11:07
Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna11:09
Elvira BjörnbergVästerås SOK11:13
Elsa KaipeOK Kåre11:17
Ellen ThorsénSurahammars SOK11:19
Sanna HörnellDomnarvets GOIF11:21
Nora NordlundOK Kåre11:23
Irma BergDomnarvets GOIF11:25
Hanna ÖstbergStora Tuna OK11:27
Moa BergqvistKorsnäs IF OK11:29
Pauline HaglundIFK Hedemora OK11:31
Anja BergerDomnarvets GOIF11:33
Elsa PalmbergOK Hammaren11:35

H14

3 050 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo AtterbrandOK Kåre11:01
Hampus KarlssonOK Hammaren11:03
Vidar NettelmarkSurahammars SOK11:05
Elias HörnellDomnarvets GOIF11:07
Niklas ErlandssonOK Södertörn11:11
Elis WiklundVästerås SOK11:15
Ludvig HaslerSurahammars SOK11:17
Olle WallmanVästerbergslagens OL11:19
Wille SöderqvistOK Kåre11:21
Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL11:23
Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:27
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK11:29

D14 Kort

2 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda PetterssonDomnarvets GOIF11:32
Matilda HedlundLeksands OK11:36

H14 Kort

2 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid FröbergOK Tor11:10
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:14

D12

2 400 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilde SvederDomnarvets GOIF11:34:00
Hilma DalinOK Kåre11:36:00
Tilde VikblomOK Hammaren11:38:00
Tilde FalkStora Tuna OK11:40:00
Tuva WestbomSäterbygdens OK11:42:00
Elsa GolsäterKorsnäs IF OK11:46:00
Elsa NorgrenDomnarvets GOIF11:48:00
Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:50:00
Lovisa BjörnbergVästerås SOK11:52:00
Alma JöhnemarkStora Tuna OK11:54:00
Frida BrudinIFK Mora OK11:56:00
Maja MasesStora Tuna OK11:58:00
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF12:00:00
Moa SölscherKorsnäs IF OK12:02:00
Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna12:06:00
Alicia IvarssonOK Hammaren12:10:00
Hennie LöfgrenStora Tuna OK12:12:00
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF12:14:00
Edith HolmstrandOK Landehof12:16:00
Agnes HedlöfStora Tuna OK12:21:45

H12

2 750 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin HedbergStora Tuna OK11:00
Jonatan HaglundIFK Hedemora OK11:02
Noah TyskOK Kåre11:04
Erik LundbackStora Tuna OK11:06
Olle EnglénLeksands OK11:08
Karl EmilssonDomnarvets GOIF11:12
Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL11:14
Sebastian AlinIFK Mora OK11:18
Emil Li EklundStora Tuna OK11:20
Walter SöderqvistOK Kåre11:22
Gustav MattssonValbo AIF11:24
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF11:28
Nils SernfältLeksands OK11:30
Oskar KaipeOK Kåre11:32

D12 Kort

2 200 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilie ÖsterbergSurahammars SOK11:35
Linnea JäderbergLeksands OK11:37
Gabriella HaslerSurahammars SOK11:41
Frida SjöblomOK Kåre11:43
Sandra FranzLeksands OK11:47

D10

2 325 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna11:01
Stella StenmanOK Kåre11:03
Moa JäderbergLeksands OK11:05
Isabella SjögrenOK Ravinen11:09
Selma LöfqvistVästerås SOK11:11
Majken NorgrenDomnarvets GOIF11:13
Lovisa KajsIFK Mora OK11:15
Kajsa WilénLeksands OK11:17
Siri EdvardssonUmeå OK11:19
Meja VikblomOK Hammaren11:21
Maja SvederDomnarvets GOIF11:23
Ida-Maria EkströmStora Tuna OK11:25
Esther HellmanLeksands OK11:29

H10

2 325 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik NordahlDomnarvets GOIF11:31
Elliot TyskOK Kåre11:33
Viktor HöökVästerbergslagens OL11:37
Hugo ClaessonStora Tuna OK11:39
Melker SundströmLeksands OK11:41
Nils StåbiOK Kåre11:43
Kalle VestlingOK Kåre11:47
Ivar HolmstrandOK Landehof11:49
Jonatan AlinIFK Mora OK11:51
Axel DanielssonSundsvalls OK11:53
Tim ThomsonOK Kåre11:55
Axel StoltLeksands OK11:57
William WestbomSäterbygdens OK11:59
Petter NordlundOK Kåre12:01
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK12:03

D35

3 675 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida MattssonOK Kåre11:01
Maria DanielssonSundsvalls OK11:05
Karin TrolinForsa OK11:07
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna11:09

H35

4 275 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil HåsteenRånäs OK11:01
Anders PrästingsDomnarvets GOIF11:05
Stefan WahlgrenVisborgs OK11:09
Björn KajsIFK Mora OK11:11

D40

3 675 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria HolmstrandOK Landehof11:30
Ingela ErikssonGävle OK11:32
Minna WestbomSäterbygdens OK11:34
Maria SjögrenOK Ravinen11:38
Helena WallmanVästerbergslagens OL11:40
Catharina AspIFK Mora OK11:42
Lina SöderkvistSäterbygdens OK11:44
Jenny JohanssonValbo AIF11:46
Ylva FornanderCentrum OK11:48
Marie-Louise KaipeOK Kåre11:50
Jenny WallnerAttunda OK11:52
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK11:56
Linda SandbladUmeå OK11:58
Therese BergqvistKorsnäs IF OK12:00

H40

4 275 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF11:13
Björn WrahmeIFK Mora OK11:15
Dan HörnellOK Linné11:17
Per SandbergSäterbygdens OK11:19
Patrik SöderqvistOK Kåre11:21
Henrik SvedbergNorbergs OK11:23
Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna11:25
Magnus VedinTrollhättans SOK11:27
Magnus NyströmMariestads FK11:29
Mats HörnellDomnarvets GOIF11:33
Magnus BacklundSäterbygdens OK11:35
Tony BjörlingDomnarvets GOIF11:39
Klockar Mattias NääsLeksands OK11:41
Fredrik NormanLjusdals OK11:43
Hans AlinIFK Mora OK11:45
Mattias HolmstrandOK Landehof11:47
Johan SandbergAttunda OK11:49
Stefan SvederDomnarvets GOIF11:51
Mattias LöfqvistVästerås SOK11:53
Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:55
Henrik ThomsonOK Kåre11:57
Mikael StövlingKvarnsvedens GOIF OK11:59
Lars NordvallDomnarvets GOIF12:03
Jens StåbiOK Kåre12:05
Anders FröbergOK Tor12:07

D45

3 625 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helene LindelavOK Roslagen11:59
Susanne PerssonÄrla IF12:03
Nina IversAttunda OK12:05
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK12:07
Malena AhlströmVästerås SOK12:09
Sara GörasLeksands OK12:13
Marit SöderqvistOK Kåre12:15
Anna StrandAttunda OK12:17
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK12:23
Sofia HaslerSurahammars SOK12:25
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK12:27

H45

4 075 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL11:00
Johan LundbergOK Kåre11:02
Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK11:04
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:06
Niclas CarlssonOK Ravinen11:08
Sven OlssonKorsnäs IF OK11:10
Lars-Åke SandVästerbergslagens OL11:12
Lasse JanssonGävle OK11:14
Magnus LindströmVästerbergslagens OL11:16
Magnus GörasLeksands OK11:18
(Sven) Johan ArveliusTjalve IF Norrköping11:20
Björn RosendahlÄrla IF11:22
Mikael PalmbergOK Hammaren11:24
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK11:26
Lars-Erik HaslerSurahammars SOK11:28
Jakob WedmanVästerbergslagens OL11:30
Jerker DrottenmyrVisborgs OK11:32
Niklas ErikssonVästerbergslagens OL11:34
Emil LarssonDomnarvets GOIF11:38
Olof ErikssonIFK Mora OK11:40
Krister GolsäterKorsnäs IF OK11:42
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK11:44
Thierry ReignierJärfälla OK11:46
Jan-Olov MattssonMalungs OK Skogsmårdarna11:48
Ulf KarlssonStorviks IF11:50
Pär HöökVästerbergslagens OL11:52
Magnus ThornellSurahammars SOK11:54
Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL11:56
Daniel BjörnbergVästerås SOK11:58
Christoffer NorrmanAttunda OK12:00
Jörgen NorénMalungs OK Skogsmårdarna12:02
Mats BergenfurIK Vikings OK12:04

D50

3 375 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria StrömbergAvesta OK11:50
Inger GunnarssonVästerås SOK11:52
Monica BomanGävle OK11:54
Lena ErlandssonOK Södertörn11:56
Annika LindbergAttunda OK11:58
Lotta StålVästerbergslagens OL12:00
Kristina ForsOK Grip12:02
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL12:04
Madeleine LimparAttunda OK12:06
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK12:08
Carin HomannJärfälla OK12:10
Erika FältmanLeksands OK12:12
Lena GumaeliusWaxholms OK12:14
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK12:16
Lena LiljeforsAvesta OK12:18
Elisabet ElmertoftNorbergs OK12:20
Florence BergDomnarvets GOIF12:22
Charlotta GibergHellas Orientering12:24
Åsa SpikLeksands OK12:26
Anette PalmHJS-Vansbro OK12:28

H50

3 825 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar MelinOK Kolmården11:07
Thomas JohanssonSundsvalls OK11:09
Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK11:11
Anders BrinkmanVandrarringen11:13
Joakim AhlströmVästerås SOK11:15
Per LovangVästerbergslagens OL11:17
Anders BergDomnarvets GOIF11:19
Ola JernströmAvesta OK11:21
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK11:23
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF11:25
Per WintherVästerbergslagens OL11:27
Niclas AhlströmVästerås SOK11:29
Ulrik IversAttunda OK11:31
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:35
Tomas JonssonVandrarringen11:37
Håkan HeinemanLeksands OK11:39
Johan EngvallSala OK11:41
Anders JonssonIK Vikings OK11:43
Pär StålVästerbergslagens OL11:45
Anders HolmqvistSnättringe SK11:47
Magnus HjorthDomnarvets GOIF11:49
Mats ErkersLeksands OK11:51
Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:53
Torbjörn VikblomOK Hammaren11:55
Fredrik SoneAttunda OK11:57
Johan AnderssonValbo AIF11:59
Peter ForsOK Grip12:01
Conny ForsbergLånghundra IF12:03
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK12:05

D55

3 175 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie LarssonKöping-Kolsva OK11:01
Sussie BjörkmanDalaportens OL11:03
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK11:07
Anna AlbinssonIFK Mora OK11:09
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK11:11
Elisabet EnmarkGävle OK11:13
Carina SandbergSäterbygdens OK11:15
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:17
Christina BirathStenungsunds OK11:21
Anna-Karin AdolfssonOK Kåre11:23
Anki Svärdby-BergmanOK Kåre11:27
Annette Falck LarssonVänersborgs SK11:29
Ewa LundbergIK Vikings OK11:31
Eva WadmanVästerås SOK11:33
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK11:35

H55

3 625 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Janne NilssonCentrum OK11:00
Bo WallinKorsnäs IF OK11:02
Anders EnmarkGävle OK11:04
Ulf MagnussonLeksands OK11:08
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK11:10
Carl BymanVästerås SOK11:12
Torbjörn SöderlundLeksands OK11:16
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:18
Per WadmanVästerås SOK11:20
Bosse WiggeDomnarvets GOIF11:22
David SöderströmSala OK11:24
Sören KnutsTrollhättans SOK11:26
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK11:28
Johan StridhAttunda OK11:30
Per SpikLeksands OK11:32
Mats JönssonKorsnäs IF OK11:34
Anders S NybergSäterbygdens OK11:36
Klas LindgrenVästerås SOK11:38
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:40
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL11:42
Bengt HaglundLeksands OK11:44
Mikael DavidssonVästerås SOK11:46
Erik WadmanIFK Mora OK11:48
Mikael BacklundDalaportens OL11:50
Leif SandahlOK Tyr11:52
Björn JakobssonTäby OK11:54
Jan LindbergKorsnäs IF OK11:56

D60

2 925 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tanja-Birgit SöderströmSala OK12:01
Kane AnderssonIFK Mora OK12:03
Eva WareniusAvesta OK12:05
Inger AnderssonÅrsunda IF12:07
Lena LarssonSala OK12:11
Jannike WålbergOK Kåre12:15
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK12:17

H60

3 375 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders AlamaaIK Vikings OK11:00
Peter LundbergJärfälla OK11:02
Mats WallmanVästerbergslagens OL11:04
Mats LundbergDalaportens OL11:06
Andreas HjertsonOK Linné11:08
Hans-Åke HildingIK Jarl Rättvik11:12
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK11:14
Peter SvenssonAvesta OK11:16
Sten-Olof MatssonLeksands OK11:18
Christer SegerquistGävle OK11:20
Inge GötessonKarlskrona SOK11:22
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK11:24
Ola HedinOK Hammaren11:28
Roland WareniusAvesta OK11:30
Krister GumaeliusWaxholms OK11:32
Leif GustafssonSäterbygdens OK11:36
Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF11:38
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:40
Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:42
Trond OlsenLøten o-lag11:44
Svante LindgrenKorsnäs IF OK11:46
Jan-Olof BjörklundBjursås OK11:48
Tommy BergerGävle OK11:50

D65

2 550 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina HjertsonOK Linné11:42
Annica Lindell LangVästerbergslagens OL11:46
Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:50
Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK11:52
Inger MattssonVästerbergslagens OL11:54

H65

3 175 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL11:37
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK11:39
Bo-Göran KarlssonAvesta OK11:41
Hasse ÅbergValbo AIF11:45
Göran LarssonSala OK11:47
Mats HemströmGävle OK11:49
Roland BergSäterbygdens OK11:51
Rolf MathisenEskilstuna OL11:53
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:55
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK11:59
Olov SöderqvistDalaportens OL12:01
Mats HastadFellingsbro GOIF12:03
Lars-Erik HermanssonOK Linné12:05
Thom SandvikAvesta OK12:07
Johan JungellKorsnäs IF OK12:09
Örjan StahlGrycksbo IF OK12:11
Kenneth WålbergOK Kåre12:13
Olle RönnolsSäterbygdens OK12:17
Bengt SöderqvistDalaportens OL12:19
Arne HolmerIFK Mora OK12:21
Peter LidholmIFK Hedemora OK12:23
Rolf KullaValbo AIF12:25

D70

2 550 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie DahlinLeksands OK11:02
Eva HalvarsonOK Kåre11:04
Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK11:08
Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF11:10
Maud NilssonHJS-Vansbro OK11:14

H70

2 925 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders ClaessonIFK Mora OK11:03
Åke DalinLeksands OK11:05
Hans KäckDalaportens OL11:07
Bo SundbergIFK Hedemora OK11:09
Benny RendalenKorsnäs IF OK11:11
Ove ÅbergStorviks IF11:13
Vilho RokkaLångshyttans AIK OK11:15
Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK11:17
Kjell CarlssonBjursås OK11:19
Lasse HolmStorviks IF11:21
Bertil HöökVästerbergslagens OL11:23
Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK11:25
Bengt SimonssonDomnarvets GOIF11:27
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:29
Bernt LöfkvistBjursås OK11:33
Klas LangelsSkarpnäcks OL11:35
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden11:37
Yngve KarlssonIFK Mora OK11:39
Örjan PerssonBjursås OK11:41
Per ElfströmÅrsunda IF11:45
Royne LenngrenIK Jarl Rättvik11:47
Per-Erik WåhlbergOK Linné11:49
Leif CarlssonSkarpnäcks OL11:51
Lars DahlströmVästerbergslagens OL11:53
Hans JohanssonIFK Mora OK11:55
Kenneth JohanssonEskilstuna OL11:57
Sven-Olof AspLeksands OK11:59

D75

2 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunborg WestinLeksands OK11:35
Margareta LöfkvistBjursås OK11:37
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:39
Birgitta JohanssonKristinehamns OK11:43
Lisbeth EurénAvesta OK11:45
Eva KjellmanVandrarringen11:47
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK11:51

H75

2 725 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar LöfkvistBjursås OK11:00
Ulf SvedestamEskilstuna OL11:02
Lars-B LarssonOK Tyr11:06
Olle AnderssonIFK Mora OK11:08
Karl JohanssonIFK Hedemora OK11:10
Hans NybergGävle OK11:12
Jan-Erik WibergJärla Orientering11:14
Jan Olof DahlströmBjursås OK11:16
Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:18
Tryggve OttossonKorsnäs IF OK11:20
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen11:22
Hans CarlssonBjursås OK11:26
Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:30
Östen AnderssonVästerbergslagens OL11:32
Erik KardellNjurunda OK11:34
Runo JohanssonKristinehamns OK11:36

D80

1 925 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgit HaglundOK Hedströmmen11:02
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK11:06

H80

2 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK11:07
John VallinOK Hedströmmen11:09
Stig ÖstKorsnäs IF OK11:11
Svante NyströmVästerbergslagens OL11:15
Hjalmar NordquistOK Järnbärarna11:17
Åke PerssonOckelbo OK11:19
Åke SundbergFagersta OK11:21
Erik LindbergKorsnäs IF OK11:23
Lars KjellmanVandrarringen11:25
Folke NyströmVästerbergslagens OL11:31

D85

1 925 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK11:12

Inskolning

1 475 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rut StenbackKvarnsvedens GOIF OK10:28:39
Valter GranathDjurås10:29:50
Eskil LöfåsDomnarvets GOIF10:43:22
Ida NordlundOK Kåre10:51:59
Deria AyboyStora Tuna OK10:54:57
Darin HagfalkStora Tuna OK10:54:59
Karin TöyräIFK Kiruna10:56:05
Jon TöyräIFK Kiruna10:56:14
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK10:59:51
Stina Björn DanmoStora Tuna OK11:01:03
Meja RemningDomnarvets GOIF11:03:22
Signe MattssonDomnarvets GOIF11:05:58
Hilda ThomsonOK Kåre11:11:06
Norah HellmanLeksands OK11:11:44
Ivar MarkGagnefs OK11:16:52
Cherokee MyhrenIFK Lidingö SOK11:18:46
Alfred GranathKlubblös11:33:29
Ivar ClaessonStora Tuna OK11:34:48
Casper WrahmeIFK Mora OK12:20:03
Leonard Hörnell ÖhlundOK Linné12:25:08
Stine SjögrenKamrat och IF KIF12:32:37

U1

1 675 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlie SvederDomnarvets GOIF10:29:25
Emil LundqvistDomnarvets GOIF10:31:26
Malte LundqvistDomnarvets GOIF10:36:01
Alva AldinStora Tuna OK10:37:05
Bosse BäckLeksands OK10:38:15
Anton EdvardssonUmeå OK10:38:48
Majken KarlssonStora Tuna OK10:39:03
Viktor OlssonOK Kåre10:41:58
Filip SoneAttunda OK10:47:18
Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarna10:47:28
Klara SernfältLeksands OK10:47:37
Tjalve JunkkaSundbybergs IK10:48:58
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF10:53:02
Ellen ErikssonSälens IF10:53:50
Juni LindströmKvarnsvedens GOIF OK10:54:19
Tove Van de walTumba-Mälarhöjden OK10:54:20
Lovis LindströmKvarnsvedens GOIF OK10:54:46
Ellie VainionpääDalaportens OL10:56:28
Alva JäderbergLeksands OK10:59:01
Stina NorgrenDomnarvets GOIF11:01:19
Lisa VestlingOK Kåre11:02:07
Stina GladLeksands OK11:02:47
Minna GladLeksands OK11:02:50
Arvid StenmanOK Kåre11:04:16
Victor HaglundIFK Hedemora OK11:05:10
Selma ThomsonOK Kåre11:08:02
Elvira NorgrenDalaportens OL11:12:33
Stella HedbergStora Tuna OK11:23:24
Line LöfgrenStora Tuna OK11:23:48
Oskar WestbomSäterbygdens OK11:32:38
Maja HöökVästerbergslagens OL11:41:43
Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF11:45:13
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK11:46:32
Vega KoivistoNorbergs OK11:48:05
Elin-Karin JohanssonOK Kåre11:59:40
Anton NilssonStora Tuna OK12:29:08
Elin ÖstbergStora Tuna OK12:29:09
Vide Zetterberg ViklundOK Djerf

U2

2 200 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OK10:29:44
Gustav WahlgrenVisborgs OK10:30:04
Signe NilssonLeksands OK10:31:53
Jakob TohrenLeksands OK10:32:29
Adam TohrenLeksands OK10:32:31
Elsa WahlgrenVisborgs OK10:34:44
Filip SonessonStora Tuna OK10:43:02
Ludvig StåbiOK Kåre10:46:12
Olivia StoltLeksands OK10:47:05
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK10:49:31
Lova HolmströmIFK Hedemora OK10:55:15
Wilda VainionpääDalaportens OL10:56:31
Tove MatssonDomnarvets GOIF11:05:32
Emrik RemningDomnarvets GOIF11:06:02
Algot NorgrenDalaportens OL11:12:24
Ebba MaxénStora Tuna OK11:13:25
Minna HoelStora Tuna OK11:13:26
Henry HellmanLeksands OK11:28:31
Amelia Li EklundStora Tuna OK

Öppen 1

2 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav FernvikStora Tuna OK10:35:38
Kerstin MelinLeksands OK10:39:45
Victor KonnebäckKlubblös11:12:52
Anton ArveliusTjalve IF Norrköping11:12:54
Sandra SvedbergNorbergs OK11:19:09
Hjalmar SvedbergNorbergs OK11:19:10
Maria VedinTrollhättans SOK11:23:07
Jonna KarlssonStora Tuna OK11:32:09
Ulrika JohanssonOK Kåre11:54:14
Engla HedlövStora Tuna OK12:21:46

Öppen 3

2 850 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva LindströmKvarnsvedens GOIF OK10:30:54
Lilith WesterströmLjusdals OK10:32:02
Sofia MelinOK Kolmården10:38:46
Albin Lundvik-BarkeliusDalaportens OL10:41:10
Leonardo MelinOK Kolmården10:41:38
Camilla Lundvik-BarkeliusDalaportens OL10:42:03
Magnus Lundvik-BarkeliusDalaportens OL10:42:06
Pär WiklundVästerås SOK10:45:09
Mats AdolfssonOK Kåre10:46:02
Ola GranathKlubblös10:46:04
Pia WiklundVästerås SOK10:47:41
Cecilia JunkkaSundbybergs IK10:50:33
Niclas JohanssonOK Kåre10:52:43
Irma FredrikssonKorsnäs IF OK10:57:27
Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK11:02:16
Malin AlgotssonLeksands OK11:07:23
Tove NorgrenDomnarvets GOIF11:13:23
Annika BengtssonOK Kåre11:22:21
Marie-Louise SölscherKorsnäs IF OK11:24:20
Åsa PetterssonSäterbygdens OK11:27:14
Emy HolmqvistSnättringe SK11:37:20
Mattias BosellOK Kåre11:46:41
Maria SandbergAttunda OK11:49:18
Heidi Franz MöllerLeksands OK11:49:26
Birgitta NybergAttunda OK11:50:31
Ida ThomsonOK Kåre11:52:49
Sara JobsLeksands OK11:57:15
Göran NordkvistGagnefs OK12:04:19
Karin ElfvingDomnarvets GOIF12:17:06
Hanna BoremyrKvarnsvedens GOIF OK12:19:27
Klara ErikssonHögbo12:31:12
Elin Vainionpää LindgrenDalaportens OL

Öppen 5

3 775 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar WintherKlubblös10:27:51
Lennart AnderssonDomnarvets GOIF10:36:07
Anders MattssonLeksands OK10:36:29
Åsa BlixtJärbo OK10:46:20
Eva FredrikssonKorsnäs IF OK10:53:19
Erica LöfqvistVästerås SOK11:11:03
Ola AnderssonDomnarvets GOIF11:11:20
Jennie ÖsterbergSurahammars SOK11:11:24
Anna AnåkerDomnarvets GOIF11:12:21
Karin ElfvingIK Jarl Rättvik11:13:04
Torbjörn WessmanGagnefs OK11:14:21
Lena PetrisiVästerbergslagens OL11:18:03
Maria EldDomnarvets GOIF11:18:38
Camilla NöjdOK Hammaren11:25:30
Lena ÅbomGävle OK11:32:07
Heidi HolmqvistSnättringe SK11:38:04
Mats Olov ThomsonOK Kåre11:39:17
Edvin WallnerAttunda OK11:39:30
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK11:40:11
Kajsa NorrbyKlubblös11:54:22
Maria GladLeksands OK11:57:46
Anders SölscherKorsnäs IF OK12:02:00
Henrik NorgrenDalaportens OL12:21:51
Jesper VainionpääDalaportens OL

Öppen 7

2 900 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Erik BackmanKlubblös10:30:48
Therese SvederDomnarvets GOIF10:31:43
Mattias HögströmForsa OK10:35:19
Lars KällgrenDomnarvets GOIF10:36:56
Patrik GustafssonSmedjebackens OK10:38:19
Lotta LarssonVästerbergslagens OL10:38:21
Frank LarssonKöping-Kolsva OK10:38:27
Björn AlmLeksands OK10:38:54
Marianne AlmLeksands OK10:40:28
Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK10:41:33
Jan DelbomDomnarvets GOIF10:42:23
Niklas BlixtJärbo OK10:42:52
Byron PalmHJS-Vansbro OK10:45:37
Bo AnderssonVästerås SOK10:50:53
Gullan AnderssonVästerås SOK10:51:53
Helena HemströmGävle OK10:52:38
Annica LübckeOK Ravinen10:53:38
Sonja PalmHJS-Vansbro OK10:54:52
Petra LorentzonLeksands OK10:55:04
Per MöllerLeksands OK10:55:51
Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK10:56:37
Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK10:59:05
Josef OdevikKlubblös11:01:22
Helena ThunströmKorsnäs IF OK11:02:12
Marita KarlssonStorviks IF11:02:19
Christina SvederDomnarvets GOIF11:02:36
Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK11:05:14
Stina BjörnbergVästerås SOK11:06:34
Göran EnglénLeksands OK11:08:07
Anki GustafssonSäterbygdens OK11:08:25
Ola JäderbergLeksands OK11:08:56
Göran LindKlubblös11:09:46
Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK11:12:45
Jörgen SkoogVästerbergslagens OL11:14:01
Peter ÖsterbergSurahammars SOK11:14:04
Elisabeth StödemanSurahammars SOK11:15:08
Lotta WedmanVästerbergslagens OL11:15:13
Håkan BlomgrenStora Tuna OK11:15:43
Anders LundbergIK Vikings OK11:16:00
Annica BergerDomnarvets GOIF11:19:05
Sören AnderssonJärbo OK11:19:47
Ulrika BacklundDalaportens OL11:20:58
Lennart TägtströmDomnarvets GOIF11:25:00
Viktor ÅkerlindIFK Göteborg Orientering11:27:29
Maria Johansson LissGagnefs OK11:28:45
Thomas NybergAvesta OK11:35:24
Annika DavidssonVästerås SOK11:38:54
Niclas SjöblomOK Kåre11:43:33
Daniel CarlgrenSala OK11:45:19
Britt BjörklundBjursås OK11:48:32
Pia JohanssonNorbergs OK11:59:11
Sune ÅkessonOckelbo OK11:59:28
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK12:02:05
Hanna HolmströmIFK Hedemora OK12:02:15
Petronella IvarssonOK Hammaren12:10:44
Anita Østgård OlsenLøten o-lag

Öppen 8

4 450 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stephen PalmerMalungs OK Skogsmårdarna10:28:10
Pelle FlorellGagnefs OK10:28:51
Cristian LarssonKöping-Kolsva OK10:30:23
Fredrik LindströmKvarnsvedens GOIF OK10:30:43
Sven LundbäckDomnarvets GOIF10:38:33
Andreas MaxénTimrå SOK10:40:32
Jonas HedströmKlubblös10:42:17
Per LundkvistHJS-Vansbro OK10:45:28
Lars HedströmKlubblös10:45:54
Anna ElgesjöDomnarvets GOIF10:47:27
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK10:47:58
Per OlofssonStorviks IF10:51:48
Elisabeth WestmanVästerås SOK10:56:17
Lasse ErikssonSälens IF10:56:58
Torgny PalmHJS-Vansbro OK10:57:04
Göran WelenKöping-Kolsva OK10:57:24
Linda SjögrenKamrat och IF KIF10:57:59
David StigsmarkStora Tuna OK10:59:07
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF11:10:04
Jerker BomanGävle OK11:11:31
Tommy BomanVästerås SOK11:16:02
Anna NilssonLeksands OK11:16:33
Henrik MattssonValbo AIF11:22:45
Krisztina KerenyiIFK Mora OK11:25:36
Joel WallnerAttunda OK11:29:21
Greger TyskOK Kåre11:29:41
Risto PonkalaKlubblös11:31:31
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK11:40:31
Johan IsraelssonDomnarvets GOIF11:41:14
Peter LöfåsDomnarvets GOIF11:45:06
Per VestlingOK Kåre11:47:00
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF11:57:19
Olle ÖstlundKlubblös11:58:32
Ida LangKlubblös11:58:36
Sara TöyräIFK Kiruna12:05:54
Jonas HällstenLeksands OK12:19:47
Stefan BoremyrKvarnsvedens GOIF OK12:22:55

Annonser