Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tuna Ting, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tuna Ting, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: söndag 11 augusti 2019

D21

8 250 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda ByströmOK Kåre10:03
Jonna ForsVästerås SOK10:05
Matilda ErikssonOK Kåre10:07
Charlotte LindkvistLeksands OK10:09
Linda LindkvistLeksands OK10:11
Julia BirathStenungsunds OK10:13
Kajsa RisbyOK Kåre10:17
Ida LindkvistNTNUI10:19
Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre10:21
Rebecka HeinrupTullinge SK10:23
Emma BlixtOK Hammaren10:25
Hanna BarkegrenOK Kåre10:27
Kristin E KarlssonKexholms SK10:29
Ronja BjörklundNTNUI10:31
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK10:33
Jenny ErikssonOK Kåre10:54

H21

10 550 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna10:00
Erik MalmbergLinköpings OK10:02
Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna10:06
Per-Erik BjörklundBjursås OK10:08
Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna10:10
Jon EklundIK Jarl Rättvik10:12
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:14
Frode KonstTyrving IL10:16
Andreas UllerKils OK10:18
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna10:20
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:24
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna10:26
Thomas E ErikssonKexholms SK10:28

D21 Kort

5 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna10:00
Malin SundqvistTullinge SK10:02
Hanna GustafssonOK Kåre10:06
Hanna BrusSnättringe SK10:08
Kajsa MattssonOK Kåre10:12
Beatrice KöhlerSäterbygdens OK10:16
Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna10:18

H21 Kort

7 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik NordkvistGagnefs OK10:35
Emil HammarströmOK Måsen10:37
Erik SonessonGagnefs OK10:39
Lars DahlströmHJS-Vansbro OK10:43
Anton BacklundSäterbygdens OK10:45
Oscar WibergJärla Orientering10:47
Johan SonessonGagnefs OK10:49
Tobias WestbomLånghundra IF10:51

D20

5 675 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie BrudinIFK Mora OK10:02
Alva RingiOK Kåre10:06

D18

5 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tove RingiOK Kåre10:00
Clara SpikLeksands OK10:02
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:04
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:08
Isabella JoonsLeksands OK10:10
Karin WedmanVästerbergslagens OL10:14
Julia WannerIFK Mora OK10:18
Frida PollackHJS-Vansbro OK10:20
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL10:22

H18

6 875 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker NordgrenOK Kåre10:50
Erik BrandtDomnarvets GOIF10:52
Johan LundbackJärfälla OK10:54
Isak BerggrenGävle OK10:58

D17-20 Kort

4 475 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin JohanssonGagnefs OK10:05

D16

5 050 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701Agnes WallinKorsnäs IF OK10:40
702Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL10:42
712Olga RindeskogVästerbergslagens OL10:44
704Lovisa MasesStora Tuna OK10:46
705Enni LundbergOK Kåre10:48
707Karolina AnderssonDalaportens OL10:52
708Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:54
709Alma WallmanVästerbergslagens OL10:56
710Lea EdvardssonUmeå OK10:58
711Emma EliassonDomnarvets GOIF11:00
714Ida ÖsterbergGustavsbergs OK11:06
715Thea NordinKorsnäs IF OK11:08
716Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK11:10

H16

5 575 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Albin SjöblomOK Kåre10:01
603Viktor FröbergOK Tor10:05
604Henrik NorgrenStora Tuna OK10:07
605Daniel LindDalaportens OL10:09
606Arvid ErikssonNorbergs OK10:11
607Marcus SteneboAttunda OK10:13
608Mattias ÖstbergStora Tuna OK10:15
610Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK10:19
611Joel GolsäterKorsnäs IF OK10:21
612Christoffer LindgrenOK Kåre10:23
613Viktor SoneAttunda OK10:25
614Jakob CarlssonStora Tuna OK10:27
615Edvin MäkinenOK Hammaren10:29
616Lucas WannerAvesta OK10:31
617Elis IversAttunda OK10:33
618Markus HalvarssonLeksands OK10:35
620Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:39
621Erik FredrikssonStora Tuna OK10:41

D14

4 050 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Sanna HörnellDomnarvets GOIF10:43
503Lina WidelundOK Kåre10:47
504Elvira BjörnbergVästerås SOK10:49
505Julia Hagelberg NordahlOK Kåre10:51
506Emilia LindDalaportens OL10:53
507Maja EliassonDomnarvets GOIF10:55
508Ellen ThorsénSurahammars SOK10:57
509Nora NordlundOK Kåre10:59
510Linnea JunevikLeksands OK11:01
511Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:03
512Elsa BrandtDomnarvets GOIF11:05
513Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK11:07
514Elsa KaipeOK Kåre11:09
516Malin HållHJS-Vansbro OK11:13
517Mira NordinKorsnäs IF OK11:15

H14

4 225 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Joel WallnerAttunda OK10:01
402Lucas SöderbergGävle OK10:03
403Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL10:05
404Rasmus WidelundOK Kåre10:07
406August GörasLeksands OK10:11
407Olle WallmanVästerbergslagens OL10:13
408Nils OdlindOK Kåre10:15
409Pontus HedbergKarlsbyhedens OK10:17
411Karl ForsgrenVästerbergslagens OL10:21
412Simon BerglundKarlsbyhedens OK10:23
413Elias HörnellDomnarvets GOIF10:25
414Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:27
415Helmer JöhnemarkStora Tuna OK10:29
416William OksvoldOK Kåre10:31
417Niklas ErlandssonOK Södertörn10:33
419Wille SöderqvistOK Kåre10:37
420Malte SöderlundKarlsbyhedens OK10:39
421Elis WiklundVästerås SOK10:41

D14 Kort

3 050 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nelly RindeskogVästerbergslagens OL10:52
Matilda HedlundLeksands OK10:56

D12

3 050 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa GolsäterKorsnäs IF OK10:00
Alma JöhnemarkStora Tuna OK10:02
Tilde SvederDomnarvets GOIF10:04
Maja MaxénStora Tuna OK10:06
Moa SölscherKorsnäs IF OK10:10
Alicia IvarssonOK Hammaren10:12
Filippa HemmingssonStora Tuna OK10:14
Lovisa BjörnbergVästerås SOK10:16
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL10:18
Klara BerglundKarlsbyhedens OK10:20
Tilde FalkStora Tuna OK10:24
Frida BrudinIFK Mora OK10:26
Maja MasesStora Tuna OK10:28
Agnes HedlöfStora Tuna OK10:30
Tuva WestbomSäterbygdens OK10:32
Amanda LindDalaportens OL10:34
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:36
Fanny HemmingssonStora Tuna OK10:38
Lova WilénLeksands OK10:40
Tilde VikblomOK Hammaren10:42

H12

3 250 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik LundbackStora Tuna OK10:00
Noah TyskOK Kåre10:02
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF10:04
Edvin WallnerAttunda OK10:08
Albin HedbergStora Tuna OK10:10
Walter OksvoldOK Kåre10:14
Emil Li EklundStora Tuna OK10:16
Oskar KaipeOK Kåre10:18
Isak StinessenDalaportens OL10:20
Gustav MattssonValbo AIF10:22
Walter SöderqvistOK Kåre10:26
Viktor KullmanStora Tuna OK10:28
Nils SernfältLeksands OK10:30

D12 Kort

2 275 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida SjöblomOK Kåre10:03
Sandra FranzLeksands OK10:05
Linnea JäderbergLeksands OK10:09

D10

2 525 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Esther HellmanLeksands OK10:32
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre10:34
Wilda VainionpääDalaportens OL10:36
Ellie SöderbergGävle OK10:38
Siri EdvardssonUmeå OK10:42
Stella StenmanOK Kåre10:44
Maja SvederDomnarvets GOIF10:46
Ida-Maria EkströmStora Tuna OK10:50
Selma LöfqvistVästerås SOK10:54
Meja VikblomOK Hammaren10:56
Frida OlssonOK Kåre10:58
Nora AldinStora Tuna OK11:00

H10

2 525 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas NääsOK Kåre10:00
Axel StoltLeksands OK10:02
Kasper AmnéusDalaportens OL10:04
Hugo ClaessonStora Tuna OK10:06
Gustav FernvikStora Tuna OK10:10
Petter NordlundOK Kåre10:12
William WestbomSäterbygdens OK10:14
Malte Fridell FredrikssonStora Tuna OK10:18
Axel DanielssonSundsvalls OK10:20
Melker SundströmLeksands OK10:22
Erik NordahlDomnarvets GOIF10:24
Elliot TyskOK Kåre10:26
Oskar KullmanStora Tuna OK10:28
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK10:30

D35

6 125 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny Bagge AnlindLeksands OK10:02
Maria DanielssonSundsvalls OK10:06
Karin TrolinForsa OK10:08
Marika HagelbergOK Kåre10:10

H35

8 250 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper VainionpääDalaportens OL10:39
Stefan WahlgrenVisborgs OK10:41
Emil HåsteenRånäs OK10:43
Jonatan SöderbergGävle OK10:47
Mathias NyströmNorbergs OK10:51

D40

5 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK10:38
Elin TyskOK Kåre10:40
Helena WallmanVästerbergslagens OL10:42
Anna-Karin ErikssonNorbergs OK10:44
Jenny JohanssonValbo AIF10:48
Ingela ErikssonGävle OK10:50
Linda SandbladUmeå OK10:52
Jenny WallnerAttunda OK10:54

H40

7 150 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tony BjörlingDomnarvets GOIF10:01
Johan SandbergAttunda OK10:03
Dan HörnellOK Linné10:07
Mats HörnellDomnarvets GOIF10:09
Henrik HellgrenNorbergs OK10:13
Mattias LöfqvistVästerås SOK10:15
Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF10:17
Anders OksvoldOK Kåre10:19
Rickard LindkvistLeksands OK10:23
Stefan SvederDomnarvets GOIF10:25
Anders FröbergOK Tor10:27
Patrik JohnssonOK Kåre10:29
Magnus VedinTrollhättans SOK10:31

D45

4 475 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna BerggrenGävle OK10:26
Liselott NordgrenOK Kåre10:28
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:30
Sara GörasLeksands OK10:32
Karin JohnssonOK Kåre10:34
Petra LorentzonLeksands OK10:36
Eva-Lena MäkinenOK Hammaren10:40
Susanne PerssonÄrla IF10:44
Marit SöderqvistOK Kåre10:46
Anna StrandAttunda OK10:48
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK10:50
Ylva LorentssonOK Kåre10:52
Nina IversAttunda OK10:56

H45

6 600 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK10:01
Fredrik MäkinenOK Hammaren10:03
Johan LundbergOK Kåre10:05
Björn RosendahlÄrla IF10:09
Christoffer NorrmanAttunda OK10:11
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK10:13
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna10:15
Magnus ThornellSurahammars SOK10:17
Jakob WedmanVästerbergslagens OL10:19
Daniel BjörnbergVästerås SOK10:23
Jonas IvarssonOK Hammaren10:25
Olof ErikssonIFK Mora OK10:27
Jerker DrottenmyrVisborgs OK10:29
Magnus GörasLeksands OK10:33
Jesper NordinKorsnäs IF OK10:35
Niklas ErikssonVästerbergslagens OL10:37
Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK10:39

D50

4 300 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger GunnarssonVästerås SOK10:01
Lena ErlandssonOK Södertörn10:03
Elisabet ElmertoftNorbergs OK10:05
Karin ErikssonVästerbergslagens OL10:11
Maria StrömbergAvesta OK10:15
Carin HomannJärfälla OK10:17
Åsa SpikLeksands OK10:19
Kristina ForsOK Grip10:21
Lena GumaeliusWaxholms OK10:23
Berit GummusIFK Mora OK10:25
Erica HållHJS-Vansbro OK10:29
Lena LiljeforsAvesta OK10:31
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre10:33

H50

6 125 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Conny ForsbergLånghundra IF10:14
Peter ForsOK Grip10:16
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:18
Anders JonssonIK Vikings OK10:20
Stefan JohanssonOK Kåre10:22
Magnus HjorthDomnarvets GOIF10:24
Per WintherVästerbergslagens OL10:26
Tomas JonssonVandrarringen10:28
Anders BrinkmanVandrarringen10:32
Jonas PetterssonOK Tisaren10:34
Ulrik IversAttunda OK10:36
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:38
Johan EngesLeksands OK10:40
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK10:42
Lasse JanssonGävle OK10:44
Magnus BergmanOK Kåre10:48
Ola JernströmAvesta OK10:52
Anders BerkelundVäsby OK10:54
Johan HallgrenBjursås OK10:56
Fredrik SoneAttunda OK10:58
Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:00
Torbjörn VikblomOK Hammaren11:02

D55

4 300 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:35
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK10:37
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK10:39
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:41
Katarina SundqvistOK Kåre10:43
Anna AlbinssonIFK Mora OK10:45
Ewa LundbergIK Vikings OK10:47
Mia GustafssonOK Kåre10:49
Carina SandbergSäterbygdens OK10:53
Christina BirathStenungsunds OK10:55
Sofie NylanderOK Kåre10:59
Elisabet EnmarkGävle OK11:01
Gunnel RaskIFK Mora OK11:03
Eva WadmanVästerås SOK11:05

H55

5 675 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas LindgrenVästerås SOK10:03
Kalle ÖstgrenOK Kåre10:05
Per SandbergSäterbygdens OK10:07
Anders EnmarkGävle OK10:09
Per SpikLeksands OK10:11
Mikael BacklundDalaportens OL10:13
Robert ÖstlundSäterbygdens OK10:15
Ulf MagnussonLeksands OK10:17
Björn JakobssonTäby OK10:19
Peter RosénAlfta-Ösa OK10:21
Per WadmanVästerås SOK10:23
Janne NilssonCentrum OK10:25
Tomas SundqvistOK Kåre10:27
Mats JönssonKorsnäs IF OK10:31
Ulf K. RaskIFK Mora OK10:33
Mikael DavidssonVästerås SOK10:35
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:37
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:39
Lars GustafssonOK Kåre10:41
Magnus BacklundSäterbygdens OK10:43
Leif SandahlOK Tyr10:47
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:49
Torbjörn SöderlundLeksands OK10:51
Anders S NybergSäterbygdens OK10:53
Björn AlbinssonIFK Mora OK10:55
Per ErikssonVästerbergslagens OL10:57
Per SundströmVästerås SOK10:59

D60

3 850 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK10:03
Marie RappIFK Mora OK10:07
Jannike WåhlbergOK Kåre10:09

H60

5 000 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK10:20
Mats WallmanVästerbergslagens OL10:22
Peter LundbergJärfälla OK10:24
Andreas HjertsonOK Linné10:28
Anders AlamaaIK Vikings OK10:30
Svante LindgrenKorsnäs IF OK10:32
Kjell HolmDalaportens OL10:34
Lars LindgrenOK Ödmården10:36
Sten-Olof MatssonLeksands OK10:38
Jan-Olof BjörklundBjursås OK10:42
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK10:44
Leif GustafssonSäterbygdens OK10:46
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK10:48
Tryggve OttossonVästerbergslagens OL10:50
Lars MattssonOK Kåre10:52
Christer SegerquistGävle OK10:56
Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF10:58
Peter SvenssonAvesta OK11:00
Trond OlsenLøten o-lag11:02
Krister GumaeliusWaxholms OK11:04

D65

3 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika GillgrenGävle OK10:32
Christina HjertsonOK Linné10:36

H65

4 475 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt HanssonSäterbygdens OK10:02
Kurt ErikssonVandrarringen10:04
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK10:06
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK10:08
Rolf MathisenEskilstuna OL10:12
Arne HolmerIFK Mora OK10:14
Johan JungellKorsnäs IF OK10:16
Anders Stefan VestlundOK Kåre10:20
Roland BergSäterbygdens OK10:22

D70

3 150 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maud NilssonHJS-Vansbro OK10:03
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL10:05
Eva HalvarsonOK Kåre10:09

H70

3 850 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Erik KempeOK Hammaren10:01
Leif CarlssonSkarpnäcks OL10:03
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:05
Lars DahlströmVästerbergslagens OL10:07
Leif ErikssonHeby AIF10:09
Hans KäckDalaportens OL10:13
Bengt StenerhagVästerbergslagens OL10:15
Anders ClaessonIFK Mora OK10:17
Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:19
Tommy LundqvistBjursås OK10:21
Yngve KarlssonIFK Mora OK10:25
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:27
Benny RendalenKorsnäs IF OK10:29
Klas LangelsSkarpnäcks OL10:33
Bernt LöfkvistBjursås OK10:35

D75

3 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:02
Lisbeth EurénAvesta OK10:04
Gunborg WestinLeksands OK10:06
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK10:10
Eva KjellmanVandrarringen10:14

H75

3 425 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna10:00
Jan-Erik WibergJärla Orientering10:02
Lars-B LarssonOK Tyr10:06
Tryggve OttossonKorsnäs IF OK10:10
Karl JohanssonIFK Hedemora OK10:12
Lars Ivar BergmanMalungs OK Skogsmårdarna10:14
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna10:18
Ulf SvedestamEskilstuna OL10:20
Jan Olof DahlströmBjursås OK10:22
Olle AnderssonIFK Mora OK10:24

H80

3 150 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John VallinOK Hedströmmen10:29
Svante NyströmVästerbergslagens OL10:33
Åke PerssonOckelbo OK10:35
Lars KjellmanVandrarringen10:39
Stig ÖstKorsnäs IF OK10:41
Folke NyströmVästerbergslagens OL10:43
Åke SundbergFagersta OK10:45

D85

2 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK10:31

Inskolning

1 900 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred KarlssonVästerbergslagens OL09:53:15
Anton EdvardssonUmeå OK09:53:22
Leonard Hörnell ÖhlundOK Linné09:57:47
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK10:00:00
Ivar ClaessonStora Tuna OK10:06:01
Stina Björn DanmoStora Tuna OK10:07:24
Sixten FredrikssonStora Tuna OK10:25:52
Norah HellmanLeksands OK10:29:58
Signe MatssonDomnarvets GOIF10:40:21
Elias Asp BerglundIFK Mora OK10:59:33
Kalle JanssonOK Kåre11:00:22
Bertil PrästingsDomnarvets GOIF

U1

2 325 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlie SvederDomnarvets GOIF09:31:58
Samuel NääsOK Kåre09:44:44
Stella HedbergStora Tuna OK09:48:18
Bosse BäckLeksands OK09:53:21
Kevin AmnéusDalaportens OL09:54:23
Filip SoneAttunda OK09:54:30
Malte MårtenssonLeksands OK09:56:11
Alva AldinStora Tuna OK10:04:49
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF10:06:11
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK10:10:40
Minna GladLeksands OK10:23:36
Stina GladLeksands OK10:23:38
Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre10:33:34
Arvid StenmanOK Kåre10:40:18
Ellie VainionpääDalaportens OL10:40:26
Viktor OlssonOK Kåre11:03:23

U2

2 300 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK09:43:14
Gustav WahlgrenVisborgs OK09:47:40
Elsa WahlgrenVisborgs OK09:54:12
Ebba MaxénStora Tuna OK09:57:05
Minna HoelStora Tuna OK09:57:06
Filip SonessonStora Tuna OK09:57:37
Olivia StoltLeksands OK10:05:05
Klara SernfältLeksands OK10:07:33
Märta SonessonStora Tuna OK10:08:45
Olle StinessenDalaportens OL10:20:13
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL10:21:57
Tove MatssonDomnarvets GOIF10:38:23
Nathalie DufvaStora Tuna OK10:55:12
Henry HellmanLeksands OK
Amelia Li EklundStora Tuna OK

Öppen 1

2 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pamela JäderbergLeksands OK10:09:05
Isak NyströmMariestads FK10:18:02
Oscar NyströmMariestads FK10:18:03
Björn HenrikssonIFK Mora OK11:15:09

Öppen 2

3 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laila VillmanHJS-Vansbro OK09:59:04

Öppen 3

3 075 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie-Louise SölscherKorsnäs IF OK09:47:07
Pia WiklundVästerås SOK09:48:01
Anders EjewallSnättringe SK09:55:10
Ola GranathKlubblös09:58:56
Heidi Franz MöllerLeksands OK10:04:55
Göran NordkvistGagnefs OK10:30:10
Malin PetersonÄlvdalens IF OK10:35:35
Eva PetersonÄlvdalens IF OK10:37:27
Irma FredrikssonKorsnäs IF OK10:46:15
Erica LöfqvistVästerås SOK10:53:32
Camilla NöjdOK Hammaren10:58:17
Johanna PerssonKlubblös11:02:06

Öppen 4

4 875 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pär WiklundVästerås SOK09:41:23

Öppen 5

3 600 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF09:38:22
Björn HelmerssonKlubblös09:53:55
Mikael SilverGävle OK10:04:56
Åsa BlixtJärbo OK10:05:41
Anders SölscherKorsnäs IF OK10:10:08
Andreas OdlindOK Kåre10:15:12
Birre StenkloVästerbergslagens OL10:15:29
Anna OksvoldOK Kåre10:20:48
Janne SkarnerLeksands OK10:23:56
Maria GladLeksands OK10:25:08
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK10:39:41
Mark BaljeuLeksands OK10:40:16
Lena ErikssonOK Kåre10:44:19
Monica CarlssonGagnefs OK10:50:13
Julia CarlssonGagnefs OK10:50:15

Öppen 6

6 025 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar WintherKlubblös09:27:50
Niclas SjöblomOK Kåre10:03:01
Jan AmnéusDalaportens OL10:04:25
Annika GöranssonKarlsbyhedens OK10:07:47
Tommy GöranssonKarlsbyhedens OK10:08:08
Cecilia ErikssonNorbergs OK10:08:29
Sarah VikerOK Kåre10:15:25
Josef OdevikKlubblös10:17:57
Therese SvederDomnarvets GOIF10:40:58
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF10:41:04
David RindeskogVästerbergslagens OL10:51:13

Öppen 7

3 000 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henning WaltgårdDomnarvets GOIF09:30:58
Kersti RingiOK Kåre09:36:34
Anki Svärdby-BergmanOK Kåre09:44:10
Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL09:46:35
Christina SvederDomnarvets GOIF09:50:00
Petronella IvarssonOK Hammaren09:51:53
Mattias HögströmForsa OK09:52:02
Alf LarssonHJS-Vansbro OK09:54:28
Anna-Karin LövgrenAvesta OK09:54:34
Viktor MagnussonKlubblös09:56:27
Byron PalmHJS-Vansbro OK09:56:29
Maria SandbergAttunda OK09:59:01
Mathias VestinOK Kåre09:59:23
Claes-Håkan MörthLeksands OK10:00:06
Maria Johansson LissGagnefs OK10:06:18
Annica LübckeOK Ravinen10:08:15
Jörgen FernvikStora Tuna OK10:11:46
Britt BjörklundBjursås OK10:15:10
John PerssonKarlsbyhedens OK10:19:11
Lars HalvarssonLeksands OK10:20:10
Camilla BerglundKarlsbyhedens OK10:20:45
Krister BerglundKarlsbyhedens OK10:25:12
Anita Østgård OlsenLøten o-lag10:26:24
Bo WallinKorsnäs IF OK10:27:34
Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK10:31:44
Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK10:41:58
Jenny WåhlinDomnarvets GOIF10:50:03
Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:50:45
Lill NallgårdVästerås SOK10:56:02
Godil WilénLeksands OK10:56:04
Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK10:58:46
Per StinessenDalaportens OL11:10:28
Frida PrästingsDomnarvets GOIF11:35:26
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK

Öppen 8

4 475 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa HallbergIFK Mora OK09:28:53
Mikael RingiOK Kåre09:31:32
Jonas HedströmKlubblös09:41:47
Johan ErikssonOK Kåre09:48:11
Niklas AhlströmVästerås OK09:54:20
Lovisa CarlssonOK Kåre09:55:44
Krister GolsäterKorsnäs IF OK09:56:22
Per NordahlDomnarvets GOIF09:58:11
Linda NääsOK Kåre10:00:03
Annika DavidssonVästerås SOK10:01:11
Anders HåkanssonOK Kåre10:05:00
Ulrika SilverGävle OK10:06:37
Niclas ArkåsenOK Kåre10:08:13
Anders PrästingsDomnarvets GOIF10:12:58
Per MöllerLeksands OK10:15:08
Patrik SöderqvistOK Kåre10:17:05
Anna T PerssonOK Kåre10:17:55
Daniel KaipeOK Kåre10:22:31
Roger EklundIK Jarl Rättvik10:23:04
Elin PetersonÄlvdalens IF OK10:24:28
Stina BjörnbergVästerås SOK10:26:17
Henrik NettelmarkSurahammars SOK10:29:37
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK10:32:40
Peter ÖsterbergSurahammars SOK10:34:11
Tommy BohmanVästerås SOK10:36:14
Elin FjellströmMalungs OK Skogsmårdarna10:37:57
Per BrandtDomnarvets GOIF10:38:10
Mattias RobertssonCentrum OK10:54:05
Anders DegseliusVäsby OK10:55:07
Tomas FalkValbo AIF10:56:47
Eva ElfvingDomnarvets GOIF10:59:27
Anders KarlssonOK Kåre11:01:12
Anders SandbergIFK Mora OK11:08:36
Andreas GröningOK Kåre11:10:33
Ylva FornanderCentrum OK

Öppen 9

6 975 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Steven PalmerMalungs OK Skogsmårdarna09:35:52
Lars HedströmKlubblös09:41:16
Lars AmbrosiussonIFK Mora OK09:52:18
Matilda AnderssonOK Kåre09:56:55
Andreas MaxénTimrå SOK10:00:09
Felix SilverGävle OK10:06:15
Lars MagnussonOK Kåre10:09:46
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:11:07
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF10:15:00
Henrik MattssonValbo AIF10:22:01
Elisabeth WestmanVästerås SOK10:33:49
Urban AndréSvärdsjö SOK10:38:35
Risto PonkalaKlubblös10:39:54

Annonser