Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Uppsala möte, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, lång
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: måndag 22 april 2019

D21

8 070 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
144940314Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad10:00
145900722Katarina SvahnAlfta-Ösa OK10:02
14642191Lisa JohanssonOK Rodhen10:04
147970307Sandra NäslundOK Linné10:06
148960629Johanna SjölundSundsvalls OK10:08
1499105040Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:10
1508005300Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:12
1519996224Emma Pihl SkoogOK Linné10:14
1532083785Lena ÖhmanCentrum OK10:18
154951226Elin GidingVallentuna-Össeby OL10:20
1551207323Kate MorrisonOK Linné10:22
1568000121Martina WelénKöping-Kolsva OK10:24
15718789Ann-Sofi KarlssonGävle OK10:26
1589811191Anna KarlströmOK Linné10:28
1608110707Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK10:32
1618003883Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:34
1629960807Hedwig HaasOK Linné10:36
163950709Mathilda KarlssonOK Rodhen10:38
164790213Rebecka LindbergOK Roslagen10:40
1651418107Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK10:42
1668050604Kristin OlovssonOK Linné10:44
1672089400Maria SjölanderOK Rodhen10:46
168890807Johanna LännevallOK Roslagen10:48
16929830Sara BengtssonLånghundra IF10:50
170264811Ida Pihl SkogOK Linné10:52
1719880604Malin WelénKöping-Kolsva OK10:54
172930618Frida AnsinSvaide Roma SOK10:56
173961005Hanna BarkegrenOK Kåre10:58
1748060697Johanna TrummerOK Linné11:00
175820605Elin SjölanderOK Rodhen11:02
176960316Kristin BomanGävle OK11:04
177442083Maria NilssonDomnarvets GOIF11:06

H21

10 190 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11867703Jakob AnderssonOK Linné10:00
2910924Anton SjökvistStora Tuna OK10:02
3644644David LingforsOK Linné10:04
49130898Mårten OlssonGävle OK10:06
57777123Roman RyapolovIFK Mora OK10:08
68198508Ken PeetersOK Linné10:10
7609099Oskar EdvardssonJärfälla OK10:12
87890325Johan CelanderKöping-Kolsva OK10:14
98080116Joel LännevallOK Roslagen10:16
101409855Christofer NäsholmCentrum OK10:18
11999983Johan HöijOK Linné10:20
128010583Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna10:22
13931216Erik BomanGävle OK10:24
148640194Timo SildKoovee10:26
152081599Anders CarnlandOK Linné10:28
16981027Adam LiljaOK Enen10:30
178130898Erik OlssonGävle OK10:32
188280296Daniel DuhlboIFK Mora OK10:34
19810425Jan TroengOK Linné10:36
20952413Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK10:38
218096096Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:40
22661122Patrik OttossonGävle OK10:42
239970524Viktor JanrikOK Linné10:44
24951012Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF10:46
25901810Thomas PetterssonAttunda OK10:48
26901409Olov EricsonAlfta-Ösa OK10:50
279012111Dennis NyqvistVäsby OK10:52
28822223Jonas VikströmKöping-Kolsva OK10:54
299111230Albin RidefeltOK Linné10:56
301712011Otto LundmanOK Roslagen10:58
31950715Carl NäslundVästerås SOK11:00
3218682Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna11:02
33977715Olle NilssonOK Linné11:04
349760203Patrik SvedbergGävle OK11:06
35880216Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna11:08
36920619Torbjörn JacobssonOK Rodhen11:10
37811098Hans PerssonIFK Umeå11:12
389403944Olof ErikssonOK Linné11:14
391401340Erik HanssonGävle OK11:16
409402080Simon AnderssonOK Rodhen11:18
41890297Kristian DahlströmIFK Mora OK11:20
429427719Daniel Carlson BjernaldOK Linné11:22
43860713Cristian LarssonKöping-Kolsva OK11:24
44960799Harald LarssonHagaby GoIF Örebro11:26
46890325Mårten SundhSundbybergs IK11:30
477830425Marcus EkKöping-Kolsva OK11:32
48980510Tuve MöllerOK Linné11:34
49690725Tommy LindbergOK Roslagen11:36
508008537William HultqvistVallentuna-Össeby OL11:38
51930800Johannes RidefeltOK Linné11:40
529608140Erik HållströmGävle OK11:42
539960816Karl EngesAttunda OK11:44
547980219Alexander AlnessLånghundra IF11:46
557204057Rassmus AnderssonOK Linné11:48
56611129Lasse JanssonGävle OK11:50
571800208Jonatan SöderbergGävle OK11:52
58202281Olof LethagenCentrum OK11:54

D20

6 750 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1788491123Carolina JonsellOK Linné10:33
1799990311Moa ErlandssonVimmerby OK10:35
1808300205Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad10:37
1828200613Ella OlssonGrycksbo IF OK10:41
1838444001Frida VikströmSundsvalls OK10:43
184991212Ronja JungåkerOK Kåre10:45

H20

7 970 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
59652000Noel WaldenfjordJärfälla OK10:29
609000320Axel BergströmOK Rodhen10:31
61997275Gustav FrænellSundsvalls OK10:33
62990300Viktor BarkegrenStora Tuna OK10:35
638075208Olle GrywenzOK Linné10:37
642085555Måns ErikssonSundsvalls OK10:39
659990829Emil GrehnOK Rodhen10:41
668000602Jonathan UllerKils OK10:43
672077467Kristoffer TengrothSundbybergs IK10:45

D18

5 800 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1858010505Tilda ÖstbergStora Tuna OK10:01
186427710Emma IsacssonOK Linné10:03
1878010300Lovisa WigertzLånghundra IF10:05
188444754Linnea PerssonValbo AIF10:07
1898090080Agnes BromanOK Roslagen10:09
190990502Ida LarssonVästerås SOK10:11
1917020926Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:13
1939201723Anna LithellOK Linné10:17
1949050000Emilia BergströmOK Rodhen10:19
1958020314Therese NilssonOK Österåker10:21
196624020Sofia EdvardssonJärfälla OK10:23
1971470518Tilda GolsäterKorsnäs IF OK10:25
1989191318Alice MarmelidOK Roxen10:27
1992041836Isabella JoonsLeksands OK10:29
2008020920Elsa NilssonDomnarvets GOIF10:31

H18

7 310 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
688151505Jakob SjöbergGävle OK10:01
691401355Martin SandqvistVästerås SOK10:03
708020319Oskar SundblomRånäs OK10:05
711577026Felix SilverGävle OK10:07
72981103Emil BybergDomnarvets GOIF10:09
738200165Andreas NäslundVästerås SOK10:11
741422441Oskar StenviOK Linné10:13
759981657Axel Leijon ThorellLånghundra IF10:15
7627879Daniel StåhlOK Hammaren10:17
778070800Hugo FriskVästerås SOK10:19
789020205David MelinOK Rodhen10:21
799101541Karl GrywenzOK Linné10:23
807123766Niklas SvenssonJärfälla OK10:25
819884855Noa SjöstrandVästerås SOK10:27
828442002Alfred LiljeströmGävle OK10:29
839431492Jonas CarlssonStora Tuna OK10:31
849081247Tamás SzütsVästerås SOK10:33
859020326Emil BoströmOK Linné10:35
867421126John McLellandOK Rodhen10:37

D16

5 130 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2018220404Moa LundinOK Linné10:00
2028030729Ellen HannrupIF Thor10:02
2031040815Liv NorbergAvesta OK10:04
2042107474Tyra ForsbergValbo AIF10:06
2059090203Agnes WeissLånghundra IF10:08
2069040109Anja NilssonDomnarvets GOIF10:10
2079040711Isabelle StåhlbrandtRasbo IK10:12
2087040902Maja AhlströmVästerås SOK10:14
2091140414Karolina AnderssonDalaportens OL10:16
2102058896Sara SundqvistLånghundra IF10:18
2117040206Nora EngströmOK Nolaskogsarna10:20
2122066513Mathilda KarlssonValbo AIF10:22
213442070Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:24
2149442107Hanna JonsellIF Thor10:26
2159201717Fanny CedstedtLånghundra IF10:28
2179201605Elsa GörasLeksands OK10:32
2181127615Maja BergqvistKorsnäs IF OK10:34
2199431432Vendela SöderqvistOK Kåre10:36
2202089211Lea EdvardssonUmeå OK10:38
2222083772Junia WinningeLånghundra IF10:42
2237030227Amanda HallVästerås SOK10:44
2247040427Fannie SjölanderOK Rodhen10:46
2259040619Sara ÅbomGävle OK10:48
227437403Johanna RoosOK Linné10:52
2282060734Ella ServinLånghundra IF10:54
2292058165Agnes DambergIFK Lidingö SOK10:56
2301030727Cornelia KrafftLänna IF10:58
2311071003Tuva-Cajsa SpikLeksands OK11:00

H16

5 360 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
878031230Klockar-Eskil NääsLeksands OK10:01
887140106Edvin MäkinenOK Hammaren10:03
899431491Jakob CarlssonStora Tuna OK10:05
907962466Christoffer LindgrenOK Kåre10:07
918444002Oskar VikströmSundsvalls OK10:09
931031103Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln10:13
941140803Jakob WidelundOK Kåre10:15
968030126Aron HellgrenIF Thor10:19
972062183Gustav VisingOK Triangeln10:21
999040819Viktor BoströmOK Linné10:25
1009041026Viktor NorbergStora Tuna OK10:27
101428880David BerglundIF Thor10:29
102432993Erik BernerssonOK Enen10:31
1032015582Henrik MittelholzerOLK Fricktal10:33
1047031030Albin WarvelinLånghundra IF10:35
1062058875Edvin NilssonLånghundra IF10:39
1077201144Axel GidlundOK Linné10:41
1081440991Isak LundholmUmeå OK10:43

D14

4 270 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2327205503Alva ErssonIFK Mora OK10:00
2332089208Tuva SirviöUmeå OK10:02
2348041005Alva OláRånäs OK10:04
2351051003Elsa KaipeOK Kåre10:06
237550530Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK10:10
2387050311Kajsa HallVästerås SOK10:12
2391061230Lina WidelundOK Kåre10:14
240229692Linnéa WestlinValbo AIF10:16
2429051104Elsa HedinOK Linné10:20
2438060402Emmy RoosIF Thor10:22
2448050499Frida MelinOK Rodhen10:24
2452075324Ellen ThorsénSurahammars SOK10:26
2472050909Isabel UnnerudLånghundra IF10:30
24843947Klara HartOK Linné10:32
2491210706Emily KruysIF Thor10:34
250940316Elvira BjörnbergVästerås SOK10:36
2511240505Moa BergqvistKorsnäs IF OK10:38
2528060327Signe WikstenGävle OK10:40
2531050516Nadine Huss LandströmOK Linné10:42
2542065373Enni LundbergOK Kåre10:44
2562050916Olivia UnnerudLånghundra IF10:48
2571505010Maja LundholmUmeå OK10:50
2598050802Emelie SvärdIF Thor10:54
2609050917Elsa Söllvander EklundOK Rodhen10:56
261897412Emmy KärrlanderUmedalens IF10:58

H14

4 640 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1092087330Max AlfredssonGävle OK10:00
1107170405Helmer JöhnemarkStora Tuna OK10:02
1119060000Emil ÅbergOK Linné10:04
1122065283Valle LarssonIF Thor10:06
1132106029Aron BromanLänna IF10:08
1142060825Simon LundellOK Österåker10:10
1162104499Otto TimbyUmeå OK10:14
1179050309Wille SöderqvistOK Kåre10:16
1182085389Viktor FischerOK Linné10:18
1198075647Axel AnderssonIF Thor10:20
1201401357Carl SandqvistVästerås SOK10:22
121550411Elias WesterberghRasbo IK10:24
1238050417Vigor KjellmanStorviks IF10:28
1241140905Rasmus WidelundOK Kåre10:30
1252107151Felix JohnssonOK Linné10:32
1268016922Erik PalmVästerås SOK10:34
1277206814Theodor Von SethIF Thor10:36
1281919199Linus NordinOK Renen10:38
1291050919Lucas SöderbergGävle OK10:40
130Andrei KuzminSundsvalls OK10:42
1319050219Hugo AtterbrandOK Kåre10:44
132951105Linus NilssonOK Österåker10:46
133452604Adam SparrmanOK Linné10:48
1341977786Love BylundIF Thor10:50
1359201589August GörasLeksands OK10:52
136423467Joel AhlbergOK Linné10:54
1371051010Malte AlbinssonOK Österåker10:56
1388046484Axel GräfningsGrycksbo IF OK10:58
1392015584Rasmus MittelholzerOLK Fricktal11:00
1402078221Josiah BergrothVästerås SOK11:02
1411135255Elis WiklundVästerås SOK11:04
1428060523Hugo ÖrtlundRånäs OK11:06
1432058258Vidar NettelmarkSurahammars SOK11:08

D12

3 270 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1110311Ellen HedinOK Linné10:43
8080803Ida AtterbrandOK Kåre10:45
439582Lova WilénLeksands OK10:49
2058219Moa PetterssonOK Linné10:51
9070921Agnes ErlandssonVimmerby OK10:53
451245Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF10:57
8030523Elin PalmVästerås SOK10:59
2075111Alma JöhnemarkStora Tuna OK11:01
37590Sara RoosOK Linné11:05
2095145Kajsa BergrothVästerås SOK11:09
409880Lovisa BjörnbergVästerås SOK11:11
452661Tora JonsellIF Thor11:13

H12

3 340 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2088957Benjamin WinningeLånghundra IF10:01
7070516Ted LagerströmAttunda OK10:03
402791Gustav MattssonValbo AIF10:05
8062007Walter SöderqvistOK Kåre10:07
2087333Morgan AlfredssonGävle OK10:09
1030126Algot HellgrenIF Thor10:13
1080724Gustav LindbergOK Roslagen10:15
1200407Lukas LindIF Thor10:19
362429Oliver ErlandssonLänna IF10:21
452652Axel SparrmanOK Linné10:23
1080616Oskar KaipeOK Kåre10:27
2801205Jelmer SellingLänna IF10:29
7080511Arvid KjellmanStorviks IF10:31
7080326Elvin LundbergOK Kåre10:35
9080916Gustav NorbergStora Tuna OK10:37
880219Alfons WesterberghRasbo IK10:39

D10

2 850 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1090709Signe AlbinssonOK Österåker10:29
2141336Viola ForsbergValbo AIF10:31
2104052Lovisa FischerOK Linné10:33
449814Astrid SillénOK Linné10:37
23479Kajsa WilénLeksands OK10:39
2107465Alma WestlinValbo AIF10:41
7456886Selma LöfqvistVästerås SOK10:43
2059074Flora PetterssonOK Linné10:47
7414165Sara HartvikLänna IF10:49
7079859Frida HerbstVästerås SOK10:53
1806009Ellinor KruysIF Thor10:55

H10

2 850 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
502038Måns TroengOK Linné10:03
8256369Ossian OláRånäs OK10:05
9100321Malte HallmanAttunda OK10:07
9090709Anton ÅbergOK Linné10:09
452800Melker KjellmanStorviks IF10:13
2058221Harry PetterssonOK Linné10:15
2104472Jakob WåhlströmIF Thor10:19
9100201Alfred WesselLänna IF10:21
30900John SyrbeOK Roslagen10:23
203982Oskar LindIF Thor10:25
1100907Aron LindbergOK Roslagen10:27

D40

5 120 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8652932Sofia LundbergOK Renen10:01
9751002Eva PalmVästerås SOK10:03
770317Therese BergqvistKorsnäs IF OK10:05
8051221Jenny JohanssonValbo AIF10:07
38745Annette RoosOK Linné10:09
770409Jenny WesterberghRasbo IK10:11
42515Josefin ErikssonLänna IF10:13
440991Emma LundholmUmeå OK10:15
417598Lena KaskOK Linné10:17
25191Åsa BergSigtuna OK10:21
9780501Jessica SöllvanderOK Rodhen10:23
43978Kajsa HedinSundsvalls OK10:25
18820Ingela ErikssonGävle OK10:27

H40

7 380 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1001013Andreas LundholmUmeå OK11:12
9790124Joakim AlmtorpLånghundra IF11:14
8040201Henrik SundblomRånäs OK11:16
25538Mattias LöfqvistVästerås SOK11:18
780526Henrik BoströmOK Linné11:20
9031230Klockar Mattias NääsLeksands OK11:22
9974010Emil AnderssonLänna IF11:24
8110305Daniel RejmentOK Linné11:26
918919Kent LundvallVallentuna-Össeby OL11:28
2066512Torbjörn BlomValbo AIF11:30
750505Patrik SöderqvistOK Kåre11:32
690121Anders LindgrenLånghundra IF11:34
760526Jonas ErikssonLänna IF11:36
750617Sven LundbäckDomnarvets GOIF11:38
9770127Nicolas LavigneGävle OK11:40
403950Johan AnderssonOK Linné11:42
2101796Johan HerbstVästerås SOK11:46
8652918Samuel SvenssonCentrum OK11:48
450665Klas BirgerssonLånghundra IF11:50
760724Jonas SellingLänna IF11:52
8640975Simon WegmüllerOK Rodhen11:54
451210Tony BjörlingDomnarvets GOIF11:56
9939949Mats ÅbergOK Linné11:58
262274Thobias WidelundOK Kåre12:00
8652942Jonas LundbergOK Renen12:02

D45

4 510 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451900Sofia KrafftLänna IF10:48
701229Marica TynellRånäs OK10:50
226274Ulrika RåbergOK Tyr10:52
225186Malin SparrmanOK Linné10:54
2060831Michaela LundellOK Österåker10:56
2041853Gabriella MelinOK Rodhen11:00
37346Malin WidelundOK Kåre11:02
446184Karolina AnderssonLänna IF11:04
442085Maria EdvardssonJärfälla OK11:06
730207Helena NorbergStora Tuna OK11:08
1700615Ulrika SilverGävle OK11:10
30979Charlotte VikströmSundsvalls OK11:12
9710813Yvonne GrehnOK Rodhen11:14
451680Maria WestlinValbo AIF11:16
209067Marit SöderqvistOK Kåre11:18
2300210Camilla MittelholzerOLK Fricktal11:20
710927Anna HallVästerås SOK11:22

H45

6 960 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
826826Nils EdvardssonJärfälla OK11:07
225185Erik SparrmanOK Linné11:09
1701105Martin PerssonOK Kåre11:11
7710428Andreas PerssonRasbo IK11:13
42175Per MelinOK Rodhen11:15
249156Daniel BjörnbergVästerås SOK11:17
720614Sven OlssonKorsnäs IF OK11:19
343793Fredrik MäkinenOK Hammaren11:21
7102260Lars HenrikssonSundsvalls OK11:23
1422442Tommy StenviOK Linné11:25
731115Johan WesterberghRasbo IK11:27
431271Patrik ServinLånghundra IF11:29
646444Andreas KrafftLänna IF11:31
9700702Per ErlandssonVimmerby OK11:33
9721223Jonas EklundOK Rodhen11:35
19455Anders KolmskogSundbybergs IK11:37
740911Dan HörnellOK Linné11:39
7130111John SolbreckLånghundra IF11:41
1942112Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:43
2072799Johan LundbergOK Kåre11:45
2106193Niklas TimbyUmeå OK11:47
9710615Ulf BergströmOK Rodhen11:49
720331Magnus GörasLeksands OK11:51
409868Lars HallVästerås SOK11:53
9740806Carl WennertorpOK Linné11:55
2083784Fredrik NilssonLånghundra IF11:57
436020Robert CederholmLänna IF11:59
8457777Stefan StridValbo AIF12:03

D50

4 090 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353865Monica BomanGävle OK10:01
39774Karin ErssonIFK Mora OK10:03
7071257Louise NilssonJärfälla OK10:05
43944Maria HartOK Linné10:07
2025053Åsa SpikLeksands OK10:09
9200279Maria KvarnlöfOK Roslagen10:11
9670501Monica RoosAttunda OK10:13
351180Anette SjöbergGävle OK10:15
9201712Pia GuståsOK Linné10:17
249504Lena LiljeforsAvesta OK10:19
921107Josefine NordströmOK Triangeln10:21
997933Inger GunnarssonVästerås SOK10:23
650122Anette ArksandVallentuna-Össeby OL10:25
437408Evonne StrandOK Linné10:29
680403Catarina LarssonVästerås SOK10:31
950524Annette WigertzLånghundra IF10:33
8070466Marie AlfredssonOK Tyr10:35

H50

6 000 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450906Jan SjulsIF Åland10:00
9110333Jonas NordströmOK Roslagen10:02
2054994Tommy FröjdVästerås SOK10:04
8080704Fredrik WikstenGävle OK10:06
553380Ola BengtssonTäby OK10:08
451686Håkan PerssonValbo AIF10:10
7670611Clas EngströmOK Nolaskogsarna10:12
43962Rob HartOK Linné10:14
8250714Jonas GidingVallentuna-Össeby OL10:16
897411Stefan KärrlanderUmedalens IF10:18
9008007Staffan BromanOK Roslagen10:20
347125Joakim AhlströmVästerås SOK10:22
7201155Jens WernerGustavsbergs OK10:24
445333Torgny RundlöfVäsby OK10:26
7660718Stefan NordströmSigtuna OK10:28
407262Ulf IsacssonOK Linné10:30
2087317Anders BygrenGävle OK10:32
30980Olov VikströmSundsvalls OK10:34
8412412Christer ArksandVallentuna-Össeby OL10:36
8006712Mikael WesterbergOK Kolmården10:38
8285757Mats BäckströmOK Enen10:40
207591Patrik FriskVästerås SOK10:42
670815Thomas AnderssonDalaportens OL10:44
444751Johan HofstedtTäby OK10:46
1680510Joachim LandströmOK Linné10:48
9681029Pontus GilleOK Roslagen10:50
2063843Joakim SkantzeSundbybergs IK10:52
8111600Svante JonsellVallentuna-Össeby OL10:54
2062085Per DambergIFK Lidingö SOK10:56
8250315Per ÅgrenOK Enen10:58
9101544Tomas JonssonVandrarringen11:00
408902Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK11:02
671018Magnus LarssonVästerås SOK11:04
409794Johan MöllerOK Linné11:06
661229Anders L OlssonGävle OK11:08
25092Per LovangVästerbergslagens OL11:10
8230969Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL11:12
7053624Per EdlundSigtuna OK11:14
8090100Daniel UnnerudLånghundra IF11:16
7731377Ola HultinOK Roslagen11:18
661011Anders BerkelundVäsby OK11:20
9680620Ulf JanssonOK Triangeln11:22
449127Lars OlssonOK Linné11:24
8356766Robert PalmVästerås SOK11:26
2031008Christian MittelholzerOLK Fricktal11:28
7660909Johan AnderssonValbo AIF11:32
9670708Patrik SteenOK Enen11:34
9201447Per CarlssonStora Tuna OK11:36
8366991Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:38

D55

4 090 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9600419Karin JanssonOK Rodhen10:37
620414Mia GustafssonOK Kåre10:39
30294Gunilla ThunstedtJärfälla OK10:41
47346Cathrine JohanssonTierps SOK10:43
610219Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK10:45
264803Lena NilssonOK Linné10:47
41985Pia BoudrieVäsby OK10:51
630405Annika ArdellOK Rodhen10:53
42971Katarina SundqvistOK Kåre10:55
29536Katarina BengtssonLånghundra IF10:57
610927Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:59
262468Barbro KarlssonKatrineholms OK11:01
8070863Maria LännevallOK Roslagen11:03
9641214Camilla AdlertegOK Enen11:05
259380Anna WesterberghRasbo IK11:07
226970Inger SkantzLänna IF11:09

H55

5 490 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38735Per-Olof SvenssonLänna IF10:01
9621015Klas LindgrenVästerås SOK10:03
8007514Bo BörjessonStorviks IF10:05
27308Anders S NybergSäterbygdens OK10:07
29927Karl-Erik EngblomValbo AIF10:09
660606Per GrywenzOK Linné10:11
2059169Mats AronssonBromma-Vällingby SOK10:13
364854Mats LundinLånghundra IF10:15
610220Torbjörn LännevallOK Roslagen10:17
226925Tomas SundqvistOK Kåre10:19
9610407Mats JönssonKorsnäs IF OK10:21
8131012Ronny NordgrenSundbybergs IK10:23
610424Håkan DahlbäckOK Österåker10:25
437407Bo StrandOK Linné10:27
501805Per AndénHässleholms OK10:29
1131164Thomas KällbergOK Roslagen10:31
423460Lennart WahlgrenRehns BK10:35
225365Erik BengtssonSala OK10:37
903140Kalle PerssonOK Österåker10:39
345306Tryggve RönnqvistOK Linné10:41
621112Anders JönssonOK Triangeln10:43
47095Bosse WiggeDomnarvets GOIF10:45
9010302Sven WigertzLånghundra IF10:47
2104475Curt LandinRehns BK10:49
9630310Per SundströmVästerås SOK10:51
2066519Lennarth KarlssonValbo AIF10:53
17462Rolf LarssonOK Linné10:55
9726138Peter HambäckLånghundra IF10:59
245011Marcus ErikssonVK Uvarna11:01
1090812Joacim IngelssonOK Hammaren11:03
7587333Sven EdvardssonSundbybergs IK11:05

D60

3 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42190Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen10:31
234925Brita NilssonOK Linné10:35
501847Ylva GrapeDalaportens OL10:37
39801Marianne EricsonAlfta-Ösa OK10:39
2085498Kristina HammarfalkÖstersunds OK10:41
8303057Lena LarssonSala OK10:43
354309Eva ElnerudSigtuna OK10:45
39087Christina OhlinRånäs OK10:47
249613Katarina SjöholmMullsjö SOK10:49
25308Gudrun PerssonHallstahammars OK10:51

H60

5 220 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30976Jan NordinSundsvalls OK10:00
38962Lars OhlinRånäs OK10:02
7561014Thomas EricsonAlfta-Ösa OK10:04
560215Anders LöfgrenJärfälla OK10:06
591119Peter RidefeltOK Linné10:08
571202Svante LindgrenKorsnäs IF OK10:10
2095207Göran HedmanValbo AIF10:12
2078257Christer SegerquistGävle OK10:14
2107209Jörgen KarlssonAttunda OK10:16
30267Mikael ByströmJärfälla OK10:18
9590622Lars LindgrenOK Ödmården10:20
8477412Anders FriesUmeå OK10:22
1590325Stefan NybergAvesta OK10:24
560405Kjell BomanSöderhamns OK10:26
9795757Mats LundmanOK Roslagen10:28
2104217Kenneth PetterssonJärfälla OK10:30
41611Mats KarlssonOK Ödmården10:32
18932Mats LandquistKöping-Kolsva OK10:34
9005508Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK10:36
2066592Göran JohanssonIF Åland10:38
858688Bengt HameliusSäterbygdens OK10:40
591201Peter LundbergJärfälla OK10:42
2058161Björn SöderbäckOK Linné10:44
450031Rickard PerssonVästerås SOK10:46
2081594Håkan CarnlandFrösö IF10:50

D65

3 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
226971Britt LarssonLänna IF10:53
439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen10:55
25190Marita BergSigtuna OK10:57
7510903Mona HullAlmby IK11:01
8005210Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF11:03
39065Lena JakobssonVästerås SOK11:05
25314Annika NorströmHallstahammars OK11:07
8092848Gunlis LarssonOK Enen11:09

H65

4 510 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202277Hans-Erik SkalbergVästerås SOK10:00
9500624Sven-Inge NylundJärfälla OK10:02
1392398Sten-Åke HolmbergSala OK10:04
1520418Mats LiljaOK Enen10:06
249615Thomas SjöholmMullsjö SOK10:08
36652Per-Johan JanssonLänna IF10:10
7531212Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF10:12
8652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK10:14
12157Per Ove WallénTäby OK10:16
350076Lars BoudrieVäsby OK10:18
347037Kjell JanssonLånghundra IF10:20
9003300Bengt HanssonSäterbygdens OK10:22
19889Staffan VestbomOckelbo OK10:24
8636984Göran LarssonSala OK10:26
402026Anders Stefan VestlundOK Kåre10:28
7501209Hasse ÅbergValbo AIF10:30
18676Per LindgrenIK Hakarpspojkarna10:32
519155Per-Åke HullAlmby IK10:34
895424Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:36
38850Olle BlomgrenOK Södertörn10:38
9510803Lars JakobssonVästerås SOK10:40
540123Svend Erik MathiassenOK Linné10:42
259011Tor-Olof BlomsterIF Åland10:44
2107530Ivan SöderqvistLjusdals OK10:46

D70

3 140 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
902980Marianne SellgrenSigtuna OK10:01
1418142Christina WestmanHudiksvalls OK10:03
264812Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF10:05
347290Kristina ErikssonLänna IF10:07
655655Gun-Inger SahlbergLånghundra IF10:09
8490502Britt Linnéa ErikssonSala OK10:11
944474Anne LundmarkJärfälla OK10:13
1451108Anna-Stina NyströmLänna IF10:15
37916Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:17
895434Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF10:19
2062149Birgitta KlangLånghundra IF10:21
451625Birgitta BillstamJärfälla OK10:23
36528Ewa NordlundLänna IF10:25
2078297Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:27
204995Karin DelinAlfta-Ösa OK10:29
33602Birgitta NylundJärfälla OK10:31
443708Elke WilkeTierps SOK10:33

H70

4 100 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9201588Torsten PetterssonLånghundra IF10:00
9480115Tommy WåhlinVästerås SOK10:02
2066504Stig OvelandValbo AIF10:04
1393048Hans AurellGävle OK10:06
262109Mats TörngrenOK Linné10:08
38436Sven-Erik KempeOK Hammaren10:10
449535Anders SellgrenSigtuna OK10:12
259156Åke HöglundTimrå SOK10:14
600914Leif NordlundLänna IF10:16
264813Sven PihlEnköpings AIF10:18
452982Roland SalomonssonVittjärvs IK10:20
37611Gunnar EricssonGävle OK10:22
2065357Anders EdlingOK Linné10:24
770728Tomas ÅhgrenLånghundra IF10:26
259009Bjarne BlomsterIF Åland10:28
260667Börje RåbergOK Tyr10:30
9450626Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:32
1538872Lars Olavi PeldanEnebybergs IF10:34
592177Per-Erik WåhlbergOK Linné10:36
9887353Leif BergSigtuna OK10:40
43125Hans KäckDalaportens OL10:42
8165900Lars StrinnholmÖstersunds OK10:44
38785Yngve PerssonTierps SOK10:46
30298Gunnar ErikssonJärfälla OK10:48
403103Leif ErikssonHeby AIF10:50

D75

3 140 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10560Dagny GustavssonSigtuna OK11:09
36280Margaretha NyströmLänna IF11:11
42000Laila NäslundSelånger SOK11:13
714542Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:15
12315Eva von HeijneSigtuna OK11:17
42543Gunnela GustafsonLänna IF11:19
1040141Mariann KjellbergBredareds IF11:21
9401223Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb11:23
263335Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK11:25

H75

3 600 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7207651Kurt BoströmOK Linné10:01
9202078Kuno ÖsterlundVästerås SOK10:03
2107334Lars-Erik KarlssonRasbo IK10:05
2119858Bernt JohanssonHäverödals SK10:07
352789Sören WingeUpsala IF10:09
7420223Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:11
37589Torbjörn TirénHellas Orientering10:13
30214Lars JonassonJärfälla OK10:15
2119769Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL10:17
409787Per-Olov AnderssonOK Linné10:19
7440808Sören ErikssonLänna IF10:21
2068901Bo SundénKarlsbyhedens OK10:23
427766Göran NilssonValbo AIF10:25
362531Bo JonssonBolidens SK10:27
29824Christer SolbreckLånghundra IF10:29

H80

3 140 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37555Per-Urban BengtssonOK Linné10:37
13944John BerglundAlfta-Ösa OK10:41
9010911Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:43
42471Stig RoosOK Linné10:45
8321982Lars PerssonVäsby OK10:47
9051139Lars KjellmanVandrarringen10:49
29762Urban GullbergOK Linné10:51
7516043Rolf AnderssonRimbo SOK10:53
41614Lars-Erik LindellVäsby OK10:55
1470541Bertil KarlssonOK Linné10:57
449576Olle NäslundSelånger SOK10:59
2083840Ulf ÅströmOK Roslagen11:01
25189Jan-Olof MalmSigtuna OK11:05

Inskolning

2 200 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1101100Ellie SöderbergGävle OK09:33:09
1100908Astrid FlordalLjusdals OK09:53:14
19015Harriet KaipeKlubblös09:53:21
449983Isak WegmüllerOK Rodhen10:01:36
1394642Ines Jonsson SnellmanOK Linné10:07:56
2139980Helmer Malmström HöijOK Linné10:26:56
353291Gabriel AndreiOK Linné10:35:14
2123921Hedda MontgomerieTäby OK10:40:39
28406Irma WesterdahlTäby OK10:40:48
12526Freja EngOK Enen10:44:48
1525658Elias KolmskogSundbybergs IK10:59:21
25542Arne Lundman-StridkvistOK Roslagen11:00:19
1360313Viktor FriskLånghundra IF11:01:16
306174Hjalmar EbberydOckelbo OK11:02:05
452205Emma WendtCoureur de Bois11:17:36
451547Agnes GrantIF Thor11:20:23
451548Stella GrantIF Thor11:20:27
446080Lukas ÖstmanOK Linné11:21:57
2050921Edwin GustafsonLänna IF11:44:05
451052Axel GernesOK Linné11:44:52
451054Nils GernesOK Linné11:44:54
205415Selma KaskOK Linné11:51:21
2104113Moa TimbyUmeå OK11:53:25
451053Greta WallinderKlubblös11:53:29
446088Tage WallinderKlubblös11:53:52
Ester AnderssonOK Linné
Miriam TroengOK Linné

U1

2 150 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1400761Moa WegmüllerOK Rodhen09:57:06
1394637Alice HögbergRånäs OK10:02:16
1394649Felix AnérKlubblös10:06:55
8120127Melker HallmanAttunda OK10:07:09
9201450Kai UnnerudLånghundra IF10:11:37
2104458Hanna WåhlströmIF Thor10:20:38
1602162Wilda ErikssonTierps SOK10:28:23
2065341Vidar ÅbergIF Thor10:36:23
1602163Kasper Ohlin BoströmOK Linné10:36:25
2112491Signe ÅbergIF Thor10:36:27
403984Felix HerbstVästerås SOK10:44:13
2132080Signe LindelavOK Roslagen10:48:28
446078Julia Ohlin BoströmOK Linné11:02:20
451545Agnes Ohlin BoströmOK Linné11:02:22
2138936Ellie VainionpääDalaportens OL11:25:12
244785Tova OlssonIF Thor11:28:59
431060Fanny VikströmSundsvalls OK11:43:42
9110504Elis EklundOK Rodhen11:46:41

U2

2 500 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18970Olle WidegrenIF Thor09:51:51
227203Ezana ArkebomSala OK09:52:46
777123Leo RyapolovIFK Mora OK09:53:19
441165Lisa DverstorpLånghundra IF09:56:49
1472009Christian Jönsson UlateOK Triangeln09:56:52
29759Joel WesterberghRasbo IK09:56:56
1843334Olga Bertilsson SkogOK Linné09:57:40
9201455Fabian GrybäckIF Thor10:01:10
42538Julia ErlandssonLänna IF10:04:34
2083975Vidar LarssonIF Thor10:06:20
2104130Elin PåveIF Thor10:06:39
402002Linnea PerssonOK Kåre10:18:14
47377Elliot ErikssonTierps SOK10:29:11
1470521Ida OlssonIF Thor10:35:20
306380Anton HörnqvistKlubblös10:37:24
7034767Einar Lundman-StridkvistOK Roslagen10:55:31
1723187Villiam JaxgårdIF Thor11:01:22
2131990Axel GuggiIF Thor11:02:56
2093512Francisco Borg GodinhoSigtuna OK11:18:54
2138937Wilda VainionpääDalaportens OL11:24:49
42429Hedvig AnderssonOK Linné

Öppen motion 1

2 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2059089Tyr BurmeisterOK Linné11:16:22
451546Sofia Borg GodinhoSigtuna OK11:18:54
409457Lisa Ohlén JacobsonKlubblös11:32:17

Öppen motion 3

3 220 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
941023Lena VestbomOckelbo OK09:55:16
29826Viktoria LöfgrenKlubblös09:58:08
2141369Christoffer LindelavOK Roslagen09:58:23
244815Lisa KättererKlubblös10:03:40
47358Torbjörn AtterbrandTierps SOK10:08:04
449813Hanna SillénKlubblös10:09:17
850817Kristin RamstedtOK Linné10:13:55
452751Maria Kjellman WallénStorviks IF10:16:07
9839280Karolina NygrenGrycksbo IF OK10:17:08
1394632Corina WahlinKlubblös10:20:09
207518Malin FriskVästerås SOK10:25:41
452702Hans KjellmanStorviks IF10:29:42
1394635Maria LindforsKlubblös10:29:57
1394639Mica LisitchikinOK Linné10:30:00
880116Elvira ForsströmOK Roslagen10:32:07
1711927Erika TroengOK Linné10:35:10
1394636Eva JanrikBromma-Vällingby SOK10:41:14
2126210Maria Roland SandbladKlubblös10:44:20
2125997Jonas JoelssonKlubblös10:45:25
8140639Ulrika ÖrtlundRånäs OK10:54:05
205437Margareta LemoineGävle OK10:54:15
402835Erik KlavebäckSvaide Roma SOK10:56:17
950808Susanna LindellLinköpings OK11:01:14
9970409Emma LindellLinköpings OK11:01:15
1471972Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln11:18:28
1025921Agnes NilssonDomnarvets GOIF11:25:17
9500130Erik HöglundTurebergs IF SOK11:35:52
2078268Tina KolmskogSundbybergs IK12:04:43

Öppen motion 5

3 620 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1602165Jesper VainionpääDalaportens OL09:36:29
9560624Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK09:53:36
451883Håkan BybergDomnarvets GOIF09:55:13
402161Sara BjörnehallKlubblös10:04:41
448793Greta SnellmanOK Linné10:07:40
30226Eva LöfgrenJärfälla OK10:09:00
2115586Anita ArneforsOK Södertörn10:11:40
450004Gustav BromanVästerås SOK10:15:50
341372Ingela BengtssonSala OK10:16:15
450642Karin SandqvistVästerås SOK10:17:21
1394650Patrik EklundKlubblös10:17:30
2132136Helena PetterssonOK Linné10:17:33
450270Lena NilssonOK Österåker10:18:28
1394641Margareta Osin-PärnebjörkSOK Joar Viking Enköpin10:19:58
18751Anders KarlssonÅrsunda IF10:20:06
449337Helena LiljeströmGävle OK10:22:34
2062198Lars VisingOK Triangeln10:26:47
2062165Anna VisingOK Triangeln10:26:49
2119702Linnea OlssonOK Linné10:30:46
423468Johan SjööNorbergs OK10:31:24
2112463Ulla MohlinLjusdals OK10:32:42
306080Anna StaafUpsala IF10:33:42
2084000Mathias JonssonUpsala IF10:35:40
2139981Anna MalmströmOK Linné10:40:33
7452164Annamaria HartvikLänna IF10:43:43
25539Erica LöfqvistVästerås SOK10:44:56
451544Anne-Marie StrömstenKlubblös10:51:14
10089Henrik StrömstenKlubblös10:52:20
2139938Linda Elisabeth WernvallLånghundra IF10:54:07
18186Mirjam AnderssonSvaide Roma SOK10:56:14
431435Mikael WilénLeksands OK10:57:09
351751William NilssonOK Triangeln10:57:11
451247Jessica ErikssonDomnarvets GOIF10:57:36
445340Eva FredrikssonKorsnäs IF OK10:59:39
2107359Martin KvarnefalkJärfälla OK11:02:18
9781029Anna WettertorpOK Linné11:05:13
1394648Kristian PirttiläKlubblös11:07:13
7207300Ulf NilssonKovlands IF11:18:26
2078224Robin BergrothVästerås SOK11:19:14
501030Christina FlordalSundsvalls OK11:21:05
20135Kjell HolmDalaportens OL11:26:40
247531Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OL11:29:04
409417Jan JutilaOK Linné11:29:23
208515Anita Müller ErikssonOK Linné11:37:06
241258Marie ForshällenAttunda OK11:39:21
451549Malin GrantIF Thor
2107339Peter MattilaTullinge SK

Öppen motion 7

3 220 m, 77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38503Monica OhlinRånäs OK09:36:16
9550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK09:52:48
9005074David SöderströmSala OK09:52:52
2062062Karin HallinOK Linné09:53:42
553390Josef ArkebomSala OK09:54:26
451603Ulf ÅbergValbo AIF09:56:47
209683Rebecka LindbergKlubblös09:57:01
209682Bodil LindbergOK Linné09:57:03
2062154Eva Andersson DverstorpLånghundra IF09:57:20
827400Jon FlordalSundsvalls OK10:00:10
448406Björn DverstorpLånghundra IF10:03:08
1681218Elisabeth AssarssonAvesta OK10:03:49
18921Toni AnderssonVästerås SOK10:04:44
343086Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:04:59
8328562Peter OláRånäs OK10:05:17
419611Anne LöfgrenKlubblös10:06:30
7210273Sofie FröjdSundsvalls OK10:06:53
9460121Margareta LöfqvistVästerås SOK10:06:59
2800588Lennart WinbergHudiksvalls OK10:07:20
1968063Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK10:07:44
8052373Anders AtterbrandOK Kåre10:08:39
1557985Ritva KärkkäinenAvesta OK10:10:07
9570211Staffan JacobsonOK Kroppefjäll10:10:17
42396Bengt FribergJärfälla OK10:10:30
449332Lars-Erik LiljeströmGävle OK10:13:10
405508Per-Olof LundkvistRasbo IK10:14:58
451880Marie-Louise KaipeOK Kåre10:17:38
431169Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin10:19:18
229205Lars-Olov AnderssonSigtuna OK10:26:39
553554Anders DegseliusVäsby OK10:29:02
900901Martyn PassmoreSigtuna OK10:30:03
42172Bernhard KlingOK Rodhen10:30:40
967821Elin FjellströmMalungs OK Skogsmårdarna10:31:40
9680426Anna NorrbomSala OK10:35:44
7908170Anna JanssonRånäs OK10:38:52
700903Clary BernerssonOK Enen10:38:54
417359Michael PalmOK Triangeln10:41:08
12163Sofia WesterbergOK Kolmården10:41:36
997935Olle JanrikBromma-Vällingby SOK10:41:44
8140635Mattias ÖrtlundRånäs OK10:42:09
426991Stina BjörnbergVästerås SOK10:42:14
1394643Hanna ElfversonUpsala IF10:42:16
7860320Malin JanssonRånäs OK10:42:19
9200664Bo AnderssonVästerås SOK10:42:44
9200684Gullan AnderssonVästerås SOK10:44:08
932306Robert SvartholmGammelstads IF10:45:30
450855Lill NallgårdVästerås SOK10:48:24
433973Erika JanssonRasbo IK10:50:15
431438Sara GörasLeksands OK10:53:15
2112392Helene LindelavOK Roslagen10:55:50
2075168Anna JöhnemarkStora Tuna OK10:57:35
440893Linnea RönnqvistOK Linné10:57:39
9460618Kerstin RosengrenAttunda OK11:03:06
259575Laila IngelssonOK Hammaren11:03:07
259595Joline IngelssonOK Hammaren11:06:08
219951Per-Åke HolmSigtuna OK11:09:09
345176Tomas FalkValbo AIF11:10:20
9470500Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK11:13:05
7491363Anna-Karin ÖstlundKovlands IF11:17:59
8123000Viggo ÖstlundKovlands IF11:19:30
47375Stig ErikssonTierps SOK11:19:39
2095454Kristian FellVästerås SOK11:20:41
247618Charlotte EngesAttunda OK11:21:30
12191Kenneth ArnelöfStockholms Godtemplares IF11:24:06
451543Johanna GrybäckIF Thor11:25:00
259274Ninni CarlssonStora Tuna OK11:25:07
2141455Leif KlingOckelbo OK11:27:27
2077528Ilse DubbelboerOK Linné11:31:04
2087174Fabienne GaugazováOK Linné11:31:54
2058225Carl MohlinOK Linné11:32:38
550402Anne-Chr SchunnessonAttunda OK11:36:18
263362Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK11:44:40
2058828Emma BromarkLånghundra IF11:46:53
1477265Peter JaxgårdKlubblös11:56:02
2132056Karolina MontgomerieTäby OK11:56:06
7280Linnea TroengOK Linné11:56:22
682228Johan KockRehns BK11:59:19

Öppen motion 8

4 570 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8202604Hans OhlinRånäs OK09:34:02
2078292Anders BengtssonKlubblös09:54:02
344172Ylva LorentssonOK Kåre09:55:31
910128Sandra BurénKöping-Kolsva OK09:55:44
700202Marcus PherssonOK Linné09:58:25
9025194Fredrik SörqvistSigtuna OK10:02:28
651229Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:04:08
1870122Mattias GyllenswärdOK Linné10:05:27
8220789Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK10:06:41
248215Johan ÖstbergStora Tuna OK10:08:19
9800217Jenny HallmanAttunda OK10:08:48
264802Stefan NilssonOK Linné10:13:23
1891121Pernilla ErikssonGävle OK10:13:52
452103Anna KaskOK Linné10:15:09
610821Mats BernerssonOK Enen10:15:24
234761Lars NygrenOK Linné10:19:13
448755Märit KarlströmOK Linné10:19:33
16262Anders SöderstenOK Enen10:19:35
39145Niclas AhlströmVästerås SOK10:22:04
7611023Per EdenhamnLänna IF10:22:20
2083939Henrik NettelmarkSurahammars SOK10:23:16
571125Mats LindeOK Linné10:25:32
887852Mats HerbertTäby OK10:30:10
1140774Andreas PerssonDomnarvets GOIF10:35:23
760112Björn NorbergStora Tuna OK10:37:32
205434Karl LemoineKlubblös10:38:13
7791020Sofia StenbergDomnarvets GOIF10:38:16
1820222Sofia GyllenswärdOK Linné10:39:09
306075Göran ElfversonUpsala IF10:42:14
2119752Boris HolmbergIF Åland10:42:29
2115513Per WretbladOK Linné10:42:35
21980Håkan BoströmOK Linné10:43:41
1930623Joar SvartholmBergnäsets AIK10:44:58
409793Håkan HellströmOK Linné10:46:01
7414163Johan HartvikLänna IF10:47:08
7300339Jenny WegmüllerOK Rodhen10:47:39
205431Hans LemoineGävle OK10:48:53
451051Marcus StrömstenKlubblös10:51:30
9990819Daniel RönnqvistOK Linné10:56:01
860526Audrey FoleySigtuna OK10:59:34
791453Lina FredrikssonKorsnäs IF OK11:00:21
2077336Malin KvarnefalkJärfälla OK11:00:42
421872Maria HållströmGävle OK11:01:00
8080409Christer LindellLinköpings OK11:02:01
344510Hillevi ErikssonOK Linné11:08:03
14832Thomas NilssonStora Tuna OK11:08:05
245644Kenneth JonssonOK Linné11:15:58
334551Evelina ChristofferssonOK Roslagen11:19:43
941205Tove ForshällenAttunda OK11:21:07
900304Simon EklövOK Linné11:21:26
441134Ingela AlnessLånghundra IF11:22:00
403583Magnus ForshällenAttunda OK11:27:54
1120175Caroline KaipeKlubblös11:31:42
1001492Ivan KuzminSundsvalls OK11:40:44
209648Johan KjellbergOK Linné11:41:04
7690000Björn RaménOK Linné11:46:46
25545Johan StridkvistOK Roslagen11:52:46
451550Mikael HörnquistKlubblös11:54:06
551100Peder KockJärfälla OK11:56:34
570705Andrea WesterdahlTäby OK11:57:04

U3

3 210 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9070927Isak StåhlbrandtRasbo IK09:55:42
2104148Anna PåveIF Thor10:06:35
1394634Lyra AnérIF Thor10:06:36
7207647Emilia GrybäckIF Thor10:08:23
2119872Klara HedinSundsvalls OK10:10:46
452507Elis HanssonIF Thor10:34:49
2125967Isabelle AndreiOK Linné10:35:10
9081108Alma WesselLänna IF10:35:48
1999900Melinda BergOK Enen11:03:17
1060731Felicia KrafftLänna IF

U4

2 830 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2089428Emil NylundSigtuna OK10:56:09

Öppen motion 9

7 370 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306122Håkan NilssonDomnarvets GOIF09:35:54
28457Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK09:53:30
2139950Tobias WestbomLånghundra IF09:53:38
2077522David DahlgrenOK Linné09:54:21
19100Gustaf GranathOK Linné10:02:19
9880306Johan BjörkestenUmara SC10:05:09
28510Anders GustavssonKlubblös10:08:15
8128218Ulrik ImbergOK Linné10:08:28
342562Peter PalmKlubblös10:12:47
9200444Ivan KuzminSundsvalls OK10:14:01
680920Niclas NilssonOK Österåker10:15:05
850325Susanna MårtenssonStora Tuna OK10:17:14
2107485Andreas ForsbergValbo AIF10:18:16
9000522Sixten TörnqvistVästerås SOK10:19:09
8004830Joel Börjesson ErikssonStorviks IF10:21:55
9010505Mattias ÖstbergStora Tuna OK10:23:43
1801031Björn ArvidssonStora Tuna OK10:28:18
971000Simon BernerssonOK Enen10:30:38
1408750Olle KarlströmOK Linné10:39:15
9712059Fabian SteenOK Enen10:39:25
9507119Rasmus SteenOK Enen10:42:26
729243Anders TollOK Linné10:46:07
9010728Arvid UmegårdLånghundra IF10:51:03
850527Christian FoleySigtuna OK10:52:24
450659Magnus JohanssonLånghundra IF10:52:31
427021Matti NylundSigtuna OK10:56:08
41775Charlotte LindkvistLeksands OK10:56:12
1380895Stefan BergOK Enen10:59:18
8000800Jan-Olov BergmanVästerås SOK11:01:55
7800314Lars PetterssonOK Linné11:05:51
9891314Anders TvärånaOK Linné11:12:11
8150491Robert SandbergOK Roslagen11:19:26
8109095Andreas EngOK Enen11:32:28
38351Petter LindbergOK Linné11:38:05
37057Håkan PerssonSkogslöparna

U3 Lång

4 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107481Judith ForsbergValbo AIF10:17:10
450738Olivia BlohmIF Thor10:39:38
7050204Malte HellgrenIF Thor10:39:39
1112215Mikael BergOK Enen10:59:19

H21 Kort

7 380 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7206826Magnus KarlssonCentrum OK10:02
7851013Tomas JohnssonSundsvalls OK10:04
878787Jonas NordströmTullinge SK10:06

D21 Kort

5 120 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
903001Emma JonssonOK Rodhen10:39
9700818Emma LundmanOK Roslagen10:41
500309Tora WesterbergOK Kolmården10:43
950490Hanna GustafssonOK Kåre10:47
409838Matilda SörellGävle OK10:49

Annonser