Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Mastloppet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Mastloppet
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 9 juli 2019

U1

1 270 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264838Tyra StrandbergGustavsbergs OK11:47:03
2123303Melker BurlingFredrikshofs IF Skid & OK12:27:53
37527Alf PerssonOK Österåker12:44:57
441715Fredrik GrafströmAttunda OK13:22:08
2126133Viggo HenriquesOK Södertörn14:27:05
2126134Billy OldéenOK Södertörn14:28:52
2126173Loui OldéenOK Södertörn14:30:13
2138969Vanja ReménSnättringe SK15:18:52
2115457Erika ReménSnättringe SK15:19:12
9080518Sara AlmgrenSöders-Tyresö15:36:04
441715Linus HållstedtOK Södertörn15:45:17
441704Olivia HållstedtOK Södertörn15:45:41
450286Marie ÖhlundGustavsbergs OK17:07:34

Öppen motion 1

2 500 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27894Britt ErikssonHammarby IF OF12:45:28
2093599Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby12:45:29
8370920Harriet KarlssonOK Grip12:45:40
42487Carl LangOK Österåker12:49:49
571330Anders JohanssonNyköpings OK12:53:12
29104Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK14:33:01
19222Johan KarlstenSolna OK15:05:58
19224Ann KarlstenSolna OK15:05:59
10417Björn OldéenOK Södertörn15:24:37
2123929Ylva ReménSnättringe SK15:25:30
2135349Zara ÖbergOK Södertörn15:37:01
27258Anette LinnersjöGustavsbergs OK16:25:07
27259Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK16:25:08
12375Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK16:25:09
2107252Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby16:49:19
520106Claes RundströmOK Älvsjö-Örby16:50:30
441749Linda AnderssonKlubblös17:06:14
441752Roger AnderssonIK Stern17:06:17
1418170Anders HallgrenGustavsbergs OK17:18:20
8060000Albin FranzénOK Södertörn17:19:49
2104422Thomas FehrmSolna OK19:03:58

Öppen motion 4

3 570 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449746Christina NordströmBodens BK11:52:36
27221Leif HermundstadSnättringe SK11:57:10
2095490Håkan BoijeAttunda OK12:12:49
2139723Kristin KarlssonCentrum OK12:27:23
2078164Mats NylenKlubblös12:38:21
751005Kurt ZanderVästerås SOK12:50:03
27820Inger PahlénSöders-Tyresö12:51:22
441710Fredrik GrafströmAttunda OK12:51:46
441704Sixten KlintAttunda OK12:52:48
1892504Mose GrafströmAttunda OK12:52:50
2148448Ove WallsterSundbybergs IK13:05:58
997755Anna MuagataoydKlubblös13:18:27
405400Martin ErikssonOK Södertörn13:23:05
2089200Tim RobertsHellas Orientering13:58:40
30066Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö14:28:13
2078041Emma HenriquesOK Södertörn14:35:04
531038Anders KärrströmTullinge SK14:40:52
7651122Juha KankaanpääSundbybergs IK14:51:14
362089Leo LarsssonMälarhöjdens IK15:06:11
7845585Inez EklundSkarpnäcks OL17:08:18
553552Madeleine FrödinIFK Enskede17:41:03
450287Carina LidforssJärla Orientering17:45:41
30694Pia-Lena PutkonenTullinge SK17:51:26
2104403Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL17:56:14
2048740Mats HainkeSnättringe SK18:01:04
2121978Thure BjörckKlubblös18:05:10
2088544Ulrica AxelssonCentrum OK18:08:41
7166268Håkan OlssonSnättringe SK18:27:29
442106Kaori YoshimuraSnättringe SK18:27:30
553542Elias JunesjöSkarpnäcks OL18:33:09
442168Mårten HäggströmKlubblös18:33:13

Öppen motion 6

4 360 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
840307Leif StrandbergGustavsbergs OK11:56:25
2107251Therese BergstedtCentrum OK12:27:09
429947Per-Johan VikforsOK Österåker12:41:39
234475Lena HellströmOK Ravinen12:58:28
800241Sara JonassonCentrum OK13:06:31
17580Maria CarlströmCentrum OK13:10:06
441710Martin LarssonKlubblös13:43:45
2048785Håkan FalkOK Ravinen15:45:25
2087215Pontus RosbergOK Linné16:29:47
2088911Morgan SkoghKlubblös16:59:35
7601215Göran EklundSkarpnäcks OL17:03:30
441772Pontus HållstedtOK Södertörn17:07:47
7720314Erik NorinSöders-Tyresö17:12:46
441743Per NiringKlubblös17:13:27
2141486Fredrik StareniusSnättringe SK17:14:41
264592Olle YttermoOK Södertörn17:35:24
441796Tomas AndersenIKJ Haninge17:39:48
46980Anders KarlssonTullinge SK17:50:07
2089124Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL17:53:16
1718055Gustaf EricsonJärla Orientering17:58:00
9201720Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF18:20:28
450203Jenny EkströmKlubblös18:27:01

Öppen motion 7

2 910 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1942502Ingvar LarssonGustavsbergs OK11:53:40
940310Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF12:08:59
38585Berit GustavssonSödertälje IF12:14:20
9102620Jan LarssonTullinge SK12:14:51
2106176Lars CedérusSnättringe SK12:25:33
409440Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF12:26:37
212236Lotta RetsloffHellas Orientering12:31:11
1546986Heidi BjerkhaugOK Ravinen12:33:42
8390613Lennart KarlssonOK Grip12:34:43
500303Leif ThorssonOK Grip12:37:29
1434143Olle ArmanNyköpings OK12:38:07
2077389Åsa NylénBromma-Vällingby SOK12:38:18
2119530Mona ForsbergNyköpings OK12:45:12
9595877Lars NordSödertälje IF12:45:42
9519278Evy NordSödertälje IF12:50:21
450032Inga JohanssonNyköpings OK12:52:26
7205947Vivianne HolgerssonOK Måsen12:53:25
234473Gunnar BramstenSundbybergs IK12:53:33
442346Kerstin MorastHaninge SOK13:02:07
530291Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK13:04:42
452172Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL13:07:05
243994Åke LinderothSundbybergs IK13:10:44
997960Weltsien EysteinTyrving IL13:15:39
27285Stina AndreassonGustavsbergs OK13:32:01
2075123Lars EnglundJärla Orientering13:35:09
661124Ingvar SvenssonBjursås OK13:38:15
38623Hugo IsgrenIFK Enskede13:59:57
33588Anders KihlströmKlubblös14:08:35
9561028Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby14:10:51
9430302Ronny HedlundOK Södertörn14:30:32
10383Stig LindskogVisborgs OK14:39:44
33533Christer HedinIFK Enskede14:48:08
43452Ing-Marie BackEksjö SOK14:53:09
355861Kristina KlangKlubblös15:04:47
264537Dan KlangKlubblös15:05:54
2139942Gösta GutelandSnättringe SK15:07:55
259207Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:08:29
2121987Per LjungCentrum OK15:10:29
8030655Torbjörn BergmanSnättringe SK15:12:53
36557Rolf LöfqvistSöders-Tyresö15:58:23
38355Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL16:06:09
354000Sven HedmanAttunda OK16:21:56
560810Leif JönssonKlubblös16:23:13
8170268Carin RosénGustavsbergs OK16:41:15
8251068Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK16:43:23
550412Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL16:43:42
560411Margareta WadinOK Älvsjö-Örby16:44:21
810412Cecilia BentlingerOK Älvsjö-Örby16:45:06
8220785Lenka ZatloukalovaTullinge SK16:59:18
9689801Johanna AnderssonNynäshamns OK17:05:10
7530112Håkan Berglund LakeKovlands IF17:11:35
30873Ingrid GraneliHaninge SOK17:14:45
2060827Lars NicanderJärla Orientering17:18:40
1408074Åke AndreassonGustavsbergs OK17:23:41
2062095Jan FrödinIFK Enskede17:41:45
2063854Carina MöllerOK Södertörn17:42:31
15222Anders WetterlingJärla Orientering17:47:27
7203730Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK17:54:27
246144Maria MarquezCOP17:54:29
354666Johan SandwallSkarpnäcks OL18:17:13
2132072Lars WaernulfSkarpnäcks OL18:35:17
2063814Ebba LindqvistKlubblös18:42:34
2058940Reinhold LenneboIF Thor18:42:36
438368Ola NyqvistOK Södertörn18:44:03
33602Birgitta NylundJärfälla OK

Öppen motion 8

4 410 m, 90 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2041885Tomas PetterssonHaninge SOK11:58:00
9470928Hans HolgerssonOK Måsen12:05:56
28525Åsa JanssonOK Roslagen12:18:18
9500401Kjell HolmbergOK Södertörn12:24:38
26039Anders SohlbergOK Södertörn12:26:03
433381Björn BängtssonCentrum OK12:26:49
2078189Leif ÅkerblomOK Österåker12:28:01
1409850Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK12:29:20
9500821Kurt ErikssonVandrarringen12:39:23
7009060Henrik MorastHaninge SOK12:53:54
1220177Fredrik MorastHaninge SOK12:55:32
2062733Göran ForsbergNyköpings OK13:04:00
2138890Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK13:06:43
1413001Wenke HusgreenTyrving IL13:15:45
8007077Nilla BogenspergerASKÖ Austria13:43:02
1401391Jonas PeterssonKlubblös13:44:28
403122Ulf HellerstedtKlubblös13:46:27
8636985Eddie BjärrenholtRånäs OK13:49:30
2057282Börje LenasSkogsluffarnas OK13:52:50
442085Maria EdvardssonJärfälla OK13:55:03
1590130Björn JakobssonTäby OK14:04:39
9500624Sven-Inge NylundJärfälla OK14:05:39
7071257Louise NilssonJärfälla OK14:09:27
52392Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL14:12:03
887852Mats HerbertTäby OK14:16:51
417620Jan LindgrenOK Södertörn14:32:19
205301Lars SpånbergOK Ravinen14:54:43
43454Anders BackKlubblös14:59:49
2089170Björn RegerSöders-Tyresö15:01:56
590622Barbro LönnkvistTullinge SK15:21:46
2066591Håkan CarlqvistSnättringe SK15:23:36
2060748Malena CarlqvistSnättringe SK15:23:38
216438Catarina CarlqvistSnättringe SK15:28:11
1393128Karin AlmgrenSöders-Tyresö15:42:25
2064364Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF15:43:28
43047Anders LundJärfälla OK15:44:09
442357Niklas LundinÄlvsby IF OK15:57:36
9101795Björn LinderGustavsbergs OK16:07:07
30094Ingemar GardSöders-Tyresö16:14:51
2139844Peter SundströmSkogsluffarnas OK16:16:23
886631Jörgen MårdbergKlubblös16:19:31
8030629Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb16:22:20
2138872Daniel HelanderTullinge SK16:28:51
10578Roger LarssonSnättringe SK16:31:02
2800745Emil HelanderTullinge SK16:32:02
8110305Daniel RejmentOK Linné16:34:46
671127Mikael MoserStockholms OK16:45:56
2059169Mats AronssonBromma-Vällingby SOK16:46:51
7700211Nina IversAttunda OK16:48:02
9201719Fredrik MaxenKlubblös16:55:19
8001018Ella SjöbergTullinge SK16:59:01
9030623Tove SjöbergTullinge SK17:00:43
7731228Jessica SjöbergTullinge SK17:06:48
27597Ulf RadlerJärfälla OK17:09:13
2095578Emma NorinSöders-Tyresö17:11:52
2059069Åsa Rimsjö SandTullinge SK17:13:39
10407Staffan ElmhagenSöders-Tyresö17:14:34
2057326Per FranzénOK Södertörn17:20:03
354321Kjell BengtssonKlubblös17:26:20
10489Mattias SkepplingOK Södertörn17:26:39
2138897Andrea LangKlubblös17:28:51
450213Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK17:29:29
449778Glenn WiderströmOK Ravinen17:32:39
2107384Magnus HagfjärdSöders-Tyresö17:34:53
304087Tomas MattssonOK Södertörn17:35:20
2066555Ileana von MelenIFK Enskede17:35:26
7950523Ellinor ErikssonOK Tisaren17:43:41
2075344Peter BergmanTullinge SK17:49:29
448865Stina BorängSnättringe SK17:51:57
2057272Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF18:01:15
2139446Lars NorgrenJärfälla OK18:02:42
441798Peter SchellenbergerLVB Leipzig18:04:48
442155Steffen SchellenbergerLVB Leipzig18:08:52
417397Per WesterlundSkogsluffarnas OK18:11:16
2089164Malin SundqvistTullinge SK18:12:47
1700206Lars SegermanSkarpnäcks OL18:16:11
450047Åsa SundströmJärla Orientering18:18:40
2095148Johanna SundströmJärla Orientering18:21:49
9201716Anders MattssonOK Älvsjö-Örby18:25:14
7610604Björn LönneSkarpnäcks OL18:29:09
501796Erik AnderssonOK Österåker18:29:36
2048687Jenni SimolaIFK Lidingö SOK18:29:49
2063826Viktor HäggströmSkarpnäcks OL18:32:55
887878Kristoffer EdshageCentrum OK18:40:11
2123490Elin PramlidOK Klemmingen18:41:21
259267Niklas AnderssonOK Klemmingen18:41:24
999911Oskar KarlinCentrum OK18:41:34
306612Niclas PeterssonCentrum OK18:44:49
28310Mette BrolinsonCentrum OK18:48:04
7670515Lena GumaeliusWaxholms OK18:54:58

Öppen motion 9

7 080 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081984Sverker LenasCentrum OK12:00:14
740204Henrik SjögrenHaninge SOK12:05:35
9586202Pål JanssonOK Roslagen12:18:15
2107444Joel BerringCentrum OK12:26:06
354726Jan RetsloffHellas Orientering12:30:56
8140628Aleksandr ManoilovJärfälla OK12:40:38
2077350Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK12:46:12
2132119Emeli GrafströmAttunda OK12:51:40
740517Peter AnderssonSöders-Tyresö13:15:25
8140642Espen Hadmark HultgreenTyrving IL13:17:13
8220283Aidan SmithKlubblös13:19:22
227355Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK13:22:24
7777720Martin BogenspergerASKÖ Austria13:36:37
41815Niklas WansölinOK Ravinen13:51:40
609099Oskar EdvardssonJärfälla OK13:53:39
826826Nils EdvardssonJärfälla OK13:55:19
7721010Mårten WaldenfjordJärfälla OK14:13:45
753357Mats SandinHaninge SOK14:52:28
570400Lars LönnkvistTullinge SK15:30:32
8111888Christoffer NorrmanAttunda OK16:05:04
8010211Viktor WaernqvistOK Kolmården16:21:18
30076Kenneth JönssonTullinge SK16:23:47
1993527Sergiu FalaOK Ravinen16:30:35
926666André SahlstenSkarpnäcks OL16:33:09
8160297Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering16:39:15
9860224David BejbomJärla Orientering16:41:51
631199Thomas JanssonOK Roslagen16:45:16
7691127Ulrik IversAttunda OK16:47:01
2078148Anders RyrmanCentrum OK16:56:52
7690423Lars SjöbergTullinge SK16:57:24
409425Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF17:09:48
1991051Jacob SvenssonSöders-Tyresö17:11:04
7207724Stefan NorinSöders-Tyresö17:14:23
7206828Piero SannicolòTullinge SK17:15:56
1860901Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK17:17:01
2147945Pedro BeloKlubblös17:17:51
1446611Joachim WansölinOK Ravinen17:27:34
2115454Jorrit BoekelCentrum OK17:28:13
669955Sara MöllerOK Södertörn17:39:23
202281Olof LethagenCentrum OK17:41:22
2063855Erik MöllerOK Södertörn17:43:20
940226Erik LindgrenOK Tisaren17:43:40
2078025Wilhelm BergmanTullinge SK17:49:27
306666Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF17:50:57
440902Joakim PerssonHaninge SOK17:51:22
9064226Nina PerssonHaninge SOK17:54:49
9101406Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF17:59:32
2089372Albin HainkeSnättringe SK18:00:49
7801217Anders HedmanSnättringe SK18:04:29
502264Igor AndriushchenkoJärla Orientering18:12:37
8198803Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro18:23:28
451531Anton GumaeliusWaxholms OK
9580728Krister GumaeliusWaxholms OK

Annonser