Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Lången

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Lången
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: lördag 3 november 2018

Almby IK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ann-Britt GöranssonD65 (3)6 100 m11:15
Mickael GöranssonÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

Austmarka IL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tor SolbergseterH55 (9)8 400 m11:00

Bækkelagets SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Louise OramD21 (1)14 700 m11:15
Thomas NipenÖM 7 (27)4 800 m12:00:37

Brandval/Kongsvinger OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Roar LøvtjernetH65 (6)7 100 m11:30

Fellingsbro GOIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mats HastadÖM 7 (27)4 800 m11:45:41

Gimle IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Willy GrønstadH70 (2)6 100 m11:00
Liv Edle GrønstadÖM 1 (15)4 000 m11:40:00

Hagaby GoIF Örebro

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders JansO-Trail Lång (7)14 400 m11:00:00
Hans EgefalkH35 (5)14 700 m11:15
Mikael AnderssonH45 (15)11 100 m11:30

IK Vikings OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Leif LindhH70 (2)6 100 m11:00
Mats BergenfurH45 (15)11 100 m11:30

Karlstad

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Erik JansO-Trail Kort (10)5 000 m11:30

Karlstad

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Gustav ÖstmoÖM 3 (5)5 100 m11:40:00

Karlstad

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Christer GustavssonÖM 5 (11)7 100 m10:30:52

Karlstad

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Håkan RichterÖM 8 (21)8 600 m11:40:00

KFUM Örebro OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Fredrik JohnssonH21 (5)19 200 m11:00

Kils OK

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars NordströmH55 (9)8 400 m11:00
Lina UllerD12 (11)5 100 m11:15
Anna NordströmD45 (4)8 900 m11:15
Anna UllerD45 (4)8 900 m11:15
Marit NilssonD65 (3)6 100 m11:15
William RebaneH14 (7)7 100 m11:30
Fredrik WestlundH14 (7)7 100 m11:30
Magnus NordströmH45 (15)11 100 m11:30
Anders WestlundH45 (15)11 100 m11:30
Henry NordströmÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Ulf SkoglundÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Erik KvarnströmÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Martin KvarnströmÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Jan OlmÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Joakim PerssonÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Anton UllerÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Jonas UllerÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Jonathan UllerÖM 8 (21)8 600 m11:40:00

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Per BjörkmanÖM 8 (21)8 600 m11:40:00

Kristinehamns OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sven-Erik BrodinH55 (9)8 400 m11:00
Bertil JohanssonH55 (9)8 400 m11:00
Håkan JonssonH35 (5)14 700 m11:15
Carolina AnderssonO-Trail Medel (5)10 200 m11:15
Jens AnderssonH45 (15)11 100 m11:30
Lasse HageröH65 (6)7 100 m11:30
Christer GillenäsÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Gunnel GillenäsÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Heléne SvenssonÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

Lillomarka OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Svein NygårdH45 (15)11 100 m11:30

Lindebygdens OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sofia CarlssonD35 (4)11 100 m11:00
Lovisa ThybeckD12 (11)5 100 m11:15
Axel ThybeckH12 (10)5 100 m11:30
Patrik ThybeckH45 (15)11 100 m11:30

Lustens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kristina LandforsÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Pelle LandforsÖM 8 (21)8 600 m11:50:49

Nyköpings OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Andrea BalakovaÖM 7 (27)4 800 m10:30:00
Magnus JohanssonH45 (15)11 100 m11:30
Royne MyrmanÖM 8 (21)8 600 m11:40:00

Odal OL

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bent SlettbakkenO-Trail Medel (5)10 200 m11:15
Bent-Jøran SlettbakkenO-Trail Medel (5)10 200 m11:15
Emil SkytterenÖM 1 (15)4 000 m11:59:10
Martin SkytterenÖM 7 (27)4 800 m12:00:15
Sondre SkytterenÖM 7 (27)4 800 m12:03:40
Henrik Åserud SørensenÖM 7 (27)4 800 m12:07:18

Oddersjaa

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars Audun HadlandH55 (9)8 400 m11:00

OK Amne

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Britt-Marie AnderssonD65 (3)6 100 m11:15
Ingvar AnderssonH65 (6)7 100 m11:30

OK Djerf

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Joline PetriD12 (11)5 100 m11:15
Johan PetriÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

OK Milan

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tom KorkeakoskiO-Trail Lång (7)14 400 m11:00:00
Therese KorkeakoskiO-Trail Medel (5)10 200 m11:15
Catrine StoltÖM 3 (5)5 100 m11:46:38
Jan-Åke Stolt KarlssonÖM 8 (21)8 600 m11:47:35

OK Orion

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johan WennermarkH21 (5)19 200 m11:00

OK Ravinen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mikael NyströmH45 (15)11 100 m11:30

OK Tisaren

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Christer ForsgrenH55 (9)8 400 m11:00
Urban SärnbrinkH35 (5)14 700 m11:15
Britt-Marie ForsgrenD55 (2)7 100 m11:15
Elina SahlströmÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Johanna SärnbrinkÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Martin SärnbrinkÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Helena AnderssonÖM 8 (21)8 600 m11:40:00

OK Tisren

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Karin SärnebrinlÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

OK Torfinn

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jessica KarlssonD35 (4)11 100 m11:00

OK Tylöskog

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Viggo HolmbergH12 (10)5 100 m11:30
Göran AnderssonH65 (6)7 100 m11:30
Tony HolmbergÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

OK Tyr

76 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders Holtet-LindbergH21 T (3)19 200 m11:00
Alexander MobergH21 T (3)19 200 m11:00
Johan SöderlundH21 T (3)19 200 m11:00
Amanda AlfredssonD16 (3)8 900 m11:00
Cornelia KindlundD16 (3)8 900 m11:00
Nicolina MobergD16 (3)8 900 m11:00
Malin JonssonD35 T (3)11 100 m11:00
Johanna KindlundD35 T (3)11 100 m11:00
Angelica WikströmD35 T (3)11 100 m11:00
Bengt JohanssonH55 T (3)8 400 m11:00
Sixten WestlundH55 T (3)8 400 m11:00
Rolf WikströmH55 T (3)8 400 m11:00
Ove LundbergH70 T (2)6 100 m11:00
Leif SalinH70 T (2)6 100 m11:00
Erik HögkvistO-Trail Lång (7)14 400 m11:00:00
Jonas SaleskogO-Trail Lång (7)14 400 m11:00:00
Emma AlfredssonD14 (5)7 100 m11:15
Linn AnderssonD14 (5)7 100 m11:15
Milla ForkéusD14 (5)7 100 m11:15
Julia ForsgrenD14 (5)7 100 m11:15
Linnea BjörklundD12 (11)5 100 m11:15
Wilma JonssonD12 (11)5 100 m11:15
Tilda KindlundD12 (11)5 100 m11:15
Izabella LjungbergD12 (11)5 100 m11:15
Marie AlfredssonD45 T (1)8 900 m11:15
Lisa AnnersandD55 T (4)7 100 m11:15
Tone HollowellD55 T (4)7 100 m11:15
Ingrid KensbyD55 T (4)7 100 m11:15
Karin MoodhD55 T (4)7 100 m11:15
Ola PermanO-Trail Medel (5)10 200 m11:15
Albert BrohedeH14 (7)7 100 m11:30
Arvid ErikssonH14 (7)7 100 m11:30
Anton JonssonH14 (7)7 100 m11:30
Linus NilssonH14 (7)7 100 m11:30
Oscar AnderssonH12 (10)5 100 m11:30
Albin IsakssonH12 (10)5 100 m11:30
Felix LindH12 (10)5 100 m11:30
Gustav NilssonH12 (10)5 100 m11:30
Adam StråleH12 (10)5 100 m11:30
Ivar WikströmH12 (10)5 100 m11:30
Lars-Håkan BengtssonH45 T (5)11 100 m11:30
Mathias BjörklundH45 T (5)11 100 m11:30
Sten LeanderssonH45 T (5)11 100 m11:30
Pär NymanH45 T (5)11 100 m11:30
David WästlundH45 T (5)11 100 m11:30
Lars-Erik OlssonH65 T (1)7 100 m11:30
Sören AnderssonO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Agneta BomanO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Thomas BomanO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Lottis BrohedeO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Linn NilssonO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Emma SaleskogO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Sara Storm-AnderssonO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Maria StråleO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Malin NilssonÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Gustav JörgÖM 3 (5)5 100 m11:40:00
Johanna AlfredssonÖM 5 (11)7 100 m11:40:00
Mikael AlfredssonÖM 5 (11)7 100 m11:40:00
Eva SvenssonÖM 5 (11)7 100 m11:40:00
Göran KarlströmÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Bernt-Åke LarssonÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Per-Erik AdrianÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Daniel DjuvfeltÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Anders HedqvistÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Tobias LundqvistÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Vincent LjungbergÖM 1 (15)4 000 m11:45:24
Fredrik NymanÖM 5 (11)7 100 m11:52:35
Mia GyllenbergO-Trail Lång (7)14 400 m11:52:51
Tage NymanÖM 3 (5)5 100 m11:52:58
Johanna NymanÖM 3 (5)5 100 m11:52:59
Vilma LidholtÖM 1 (15)4 000 m11:57:05
Örjan BeckiusÖM 8 (21)8 600 m12:03:11
Gilbert KarlströmÖM 1 (15)4 000 m12:10:09
Helena KasosÖM 5 (11)7 100 m12:10:18
Birger KarlströmÖM 1 (15)4 000 m12:15:55
Mira KarlströmÖM 1 (15)4 000 m12:20:21

OK Älgen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Fredrik NordströmH45 (15)11 100 m11:30
Torbjörn JohanssonÖM 5 (11)7 100 m11:40:00
Zlatimira AbadzhievaÖM 8 (21)8 600 m11:45:17

Raufoss I.L. Orientering

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hans A. TingvoldÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

Raumar Orientering

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Knut EngenH55 (9)8 400 m11:00
Tor StrandH55 (9)8 400 m11:00
Tina BjørnstadÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Anne-Grete AustadÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Stine AustadÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Emil Bjørnstad StrandÖM 8 (21)8 600 m11:40:00
Linda EngenÖM 7 (27)4 800 m11:53:15

Sarpsborg OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tone Karina IngesenD45 (4)8 900 m11:15
Ole IngesenÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

Skattkärrs SOK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ann HyvönenD35 (4)11 100 m11:00
Jenny NybergD35 (4)11 100 m11:00
Mikael NybergH35 (5)14 700 m11:15
Anna-Karin MattssonD45 (4)8 900 m11:15
Alfred NybergH12 (10)5 100 m11:30
Håkan BlomkvistH45 (15)11 100 m11:30
Bengt CarlssonH65 (6)7 100 m11:30
Bengt SvedjebyH65 (6)7 100 m11:30

Sundsvalls OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars HenrikssonH45 (15)11 100 m11:30

Surahammars SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Magnus ThornellH45 (15)11 100 m11:30
Gustav LundÖM 7 (27)4 800 m11:47:01
Anna LundÖM 5 (11)7 100 m11:47:02

Sävedalens AIK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johan WikströmH21 (5)19 200 m11:00

Trollhättans SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Martin EnströmÖM 5 (11)7 100 m11:40:00

Vang OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stein Arne NegårdH55 (9)8 400 m11:00

Västerås SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Erik NallgårdH21 (5)19 200 m11:00

Västvärmlands OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Fredrik KarlssonH35 (5)14 700 m11:15
Mary OlssonD55 (2)7 100 m11:15
Rolf AnderssonO-Trail Kort (10)5 000 m11:30
Lars OlssonÖM 7 (27)4 800 m11:48:08

Åmåls OK

19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tomas JohanssonH21 (5)19 200 m11:00
Magnus HellströmO-Trail Lång (7)14 400 m11:00:00
Erika JensenO-Trail Lång (7)14 400 m11:00:00
Alva OlssonD14 (5)7 100 m11:15
Emma HellströmD12 (11)5 100 m11:15
Alice KällstrandD12 (11)5 100 m11:15
Eira OlssonD12 (11)5 100 m11:15
Jonna ÅhlD12 (11)5 100 m11:15
Albin SkottH14 (7)7 100 m11:30
Eric ÅhlH12 (10)5 100 m11:30
Ulf DanielssonH45 (15)11 100 m11:30
Jörgen ÅhlH45 (15)11 100 m11:30
Emil HellströmÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Simon SkottÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Sumali SkottÖM 1 (15)4 000 m11:40:00
Emilie HellströmÖM 5 (11)7 100 m11:40:00
Saga KällstrandÖM 5 (11)7 100 m11:40:00
Michaela KällstrandÖM 7 (27)4 800 m11:40:00
Tomas CarlssonÖM 8 (21)8 600 m11:40:00

Älvdalens IF OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lena LeanderssonD70 (1)6 100 m11:00

Örebro

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Felix SinclairÖM 7 (27)4 800 m11:40:00

Annonser