Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Korten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Korten
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: söndag 4 november 2018

D21

3 200 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stine AustadRaumar Orientering10:44:07
Helena AnderssonOK Tisaren10:52:04
Linda EngenRaumar Orientering11:19:05
Louise OramBækkelagets SK11:48:03

D21 T

3 200 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet EdvardssonOK Tyr10:29:07
Malin JonssonOK Tyr10:46:04

H21

4 200 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas NipenBækkelagets SK10:37:05
Rasmus PetterssonOK Djerf10:42:05
Johan CelanderKöping-Kolsva OK10:51:03
Johan WikströmSävedalens AIK11:00:05
Joakim PerssonKils OK11:23:54
Martin KvarnströmKils OK11:26:04
Erik KvarnströmKils OK11:29:03
Per FredbergKristinehamns OK11:30:03
David HenrikssonKristinehamns OK11:38:05
Erik NallgårdVästerås SOK

H21 T

4 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders HedqvistOK Tyr10:29:05
Oskar NymanOK Tyr10:45:02
Henric BrohedeOK Tyr10:48:10

D17-20

3 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK11:50:03
Rikke Blakkestad IngesenFossum IF

H17-20

3 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik ErikssonOK Älgen10:46:12
Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering10:49:07
Henrik Åserud SørensenOdal OL11:59:02
Sondre SkytterenOdal OL12:00:03

D16

3 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nicolina MobergOK Tyr10:39:01
Elin BomanOK Tyr10:45:08
Amanda AlfredssonOK Tyr10:55:03
Cornelia KindlundOK Tyr10:56:01

H16

3 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering11:55:02

D14

3 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Milla ForkéusOK Tyr10:40:02
Emma AlfredssonOK Tyr10:50:03
Emelie ForslundKristinehamns OK10:54:05
Julia ForsgrenOK Tyr10:58:02
Lina UllerKils OK11:35:02
Linn AnderssonOK Tyr

H14

3 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton JonssonOK Tyr10:49:02
Linus NilssonOK Tyr10:55:02
Arvid ErikssonOK Tyr11:01:02
Gustav JörgOK Tyr11:20:04
Fredrik WestlundKils OK11:37:02
Emil SkytterenOdal OL11:58:03
Albert BrohedeOK Tyr
Hjalmar HögsellKristinehamns OK

D12

2 600 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda KindlundOK Tyr10:29:04
Mira KarlströmOK Tyr10:34:04
Ellen KringstadSäffle OK10:41:05
Sara Storm-AnderssonOK Tyr10:42:05
Wilma JonssonOK Tyr10:45:09
Linnea BjörklundOK Tyr10:51:02
Izabella LjungbergOK Tyr11:12:03
Felicia RööhsSkattkärrs SOK11:46:54
Tuva HenricssonOK Tyr
Saga KällstrandÅmåls OK
Joline PetriOK Djerf

H12

2 700 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar AnderssonOK Tyr10:31:04
Alfred NybergSkattkärrs SOK10:35:01
Emil HöglundIK Vikings OK10:39:06
William LundqvistOK Tyr10:48:08
Adam StråleOK Tyr10:50:02
Elias JosefssonVästvärmlands OK11:11:04
Ivar WikströmOK Tyr11:21:03
Felix LindOK Tyr11:23:02
Axel ThybeckLindebygdens OK11:28:03
Albin IsakssonOK Tyr

D10

2 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella NybergSkattkärrs SOK10:32:03
Elsa HöglundIK Vikings OK10:41:03
Lovisa ThybeckLindebygdens OK11:18:02
Edith BergenfurSkattkärrs SOK11:30:05
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK11:39:16
Irma ErikssonOK Tyr

H10

2 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birger KarlströmOK Tyr10:32:55
Olle GranefeltOK Tyr10:36:13
Henry NordströmKils OK10:37:03
Gilbert KarlströmOK Tyr10:38:06
Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf10:43:03
Alfred Holtan SanderudLillomarka OL10:44:13
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf10:52:02
Alrik WikströmOK Tyr11:14:06
Malte GranefeltOK Tyr11:22:02

D35

2 900 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny NybergSkattkärrs SOK10:32:08
Frida HöglundIK Vikings OK10:41:06
Malin WiklundAlmby IK11:05:06
Jenny GullqvistVästvärmlands OK11:13:04
Sofia CarlssonLindebygdens OK11:27:08
Ann HyvönenSkattkärrs SOK11:34:06
Lina RööhsSkattkärrs SOK11:48:05
Andrea BalakovaNyköpings OK11:49:02

D35 T

2 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny SanderOK Tyr10:44:09
Angelica WikströmOK Tyr11:21:04

H35

4 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael NybergSkattkärrs SOK10:32:05
Michael ForslundKristinehamns OK10:54:12

H35 T

4 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus StråleOK Tyr10:56:08

D45

2 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne-Grete AustadRaumar Orientering10:45:07
Tone Karina IngesenSarpsborg OL10:53:03
Heléne SvenssonKristinehamns OK10:59:05
Anna UllerKils OK11:35:04
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL11:36:55
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK11:47:04

D45 T

2 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linn NilssonOK Tyr10:35:05
Marie AlfredssonOK Tyr11:08:04

H45

3 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HenrikssonSundsvalls OK10:37:08
Magnus NordströmKils OK10:45:05
Fredrik NordströmOK Älgen10:50:09
Jonas LarssonKristinehamns OK10:52:08
Magnus ThornellSurahammars SOK10:55:05
Ole IngesenSarpsborg OL10:56:07
Lars NymanKristinehamns OK11:02:06
Per HåstlundAlmby IK11:07:04
Magnus JohanssonNyköpings OK11:15:07
Patrik ThybeckLindebygdens OK11:18:05
Stefan WennbergSkattkärrs SOK11:25:03
Anders WestlundKils OK11:28:04
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK11:34:04
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK11:40:58
Mickael GöranssonAlmby IK11:50:24
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro11:52:03
Johan PetriOK Djerf

H45 T

3 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Örjan BeckiusOK Tyr10:49:07
Mathias BjörklundOK Tyr11:06:01
Lars-Håkan BengtssonOK Tyr
Mats VesterbergOK Tyr

D55

2 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet FalemoKristinehamns OK10:39:07
Mary OlssonVästvärmlands OK10:44:11
Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren10:51:12

D55 T

2 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin MoodhOK Tyr10:46:09
Ingrid KensbyOK Tyr10:52:07
Catarina HögkvistOK Tyr11:01:06
Monika WikströmOK Tyr11:03:08

H55

3 000 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil JohanssonKristinehamns OK10:40:08
Erik BergqvistSäffle OK10:44:08
Bosse EngborgHällefors OK10:48:11
Christer ForsgrenOK Tisaren10:49:06
Tor StrandRaumar Orientering10:54:04
Stein Arne NegårdVang OL10:58:08
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF11:00:07
8627825Bent-Jøran SlettbakkenOdal OL11:01:08
Per NymanKristinehamns OK11:04:05
Jonas KarlssonOK Tylöskog11:06:05
Bengt RobertssonAlmby IK11:12:09
Knut EngenRaumar Orientering11:14:06
Sven-Erik BrodinKristinehamns OK11:16:07
Fredrik NilssonKFUM Örebro OK
Håkan SvenssonAlmby IK

H55 T

3 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars AnderssonOK Tyr10:34:10
Niclas MobergOK Tyr10:42:06
Rolf WikströmOK Tyr11:02:05
Ola IsakssonOK Tyr11:10:15
Sixten WestlundOK Tyr11:30:40
Mats KensbyOK Tyr11:53:12
Per HögkvistOK Tyr
Colin Mc IntyreOK Tyr

D65

2 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marit NilssonKils OK10:38:05
Gunnel GillenäsKristinehamns OK10:51:08
Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:03:06

D65 T

2 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TrangiusOK Tyr10:31:10

H65

2 900 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt CarlssonSkattkärrs SOK10:35:09
Christer NälemarkOK Djerf10:37:09
Lars MellkvistOK Hierne10:39:04
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL10:40:06
Rutger SimonssonSOK Viljan10:44:05
Göran AnderssonOK Tylöskog10:53:05
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK10:57:14
Lars OlssonVästvärmlands OK10:58:06
Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK11:19:07
Göran ErikssonLustens OK11:43:52
Björn NilssonOK Fryksdalen
Anders RobertssonAlmby IK

H65 T

2 900 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Erik OlssonOK Tyr10:46:06

D70

2 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK10:31:07
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK11:06:08
Viveca JernstedtKristinehamns OK

H70

2 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle AnderssonIFK Mora OK10:30:15
Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orientering10:51:12
Sune GustavssonTibro OK10:52:10
Kjell-Åke RyenKroppa IF10:57:07
Leif LindhIK Vikings OK11:09:06
Weine FredrikssonKFUM Örebro OK11:11:19
Lennart MattssonLustens OK11:15:04
Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK11:22:05
Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK11:27:15

H70 T

2 800 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars GranefeltOK Tyr10:43:10
Ove LundbergOK Tyr11:05:03
Börje RåbergOK Tyr
Leif SalinOK Tyr

O-Trail

4 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik BromanKlubblös10:54:08
Erik HögkvistOK Tyr11:01:04

Inskolning

1 500 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oliver JohanssonNyköpings OK10:28:28
Ingrid NordströmKils OK10:34:42
Elliot GjeinOK Tyr10:40:48
Leon GjeinOK Tyr10:41:24
Isak ForsgrenOK Tyr10:43:22
Egil WirénOK Tyr10:46:30
Torsten PetterssonKlubblös10:50:55
Isabell MyrmanNyköpings OK10:52:20
Filip MyrmanNyköpings OK10:52:25
Evelina KågemalmNyköpings OK11:04:35
Elvi FinnstamKlubblös11:08:11
Signe FinnstamKlubblös11:08:12
Linus JörgOK Tyr11:21:15
Wilma ÖstmoKarlstad11:23:01
Moa BengtssonOK Tyr11:37:53
Felicia KlarenfjordOK Tyr11:38:27
Oliver KlarenfjordOK Tyr11:38:29
Linnea BrohedeOK Tyr11:48:14

ÖM1

2 400 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel ErikssonOK Letstigen10:29:49
Malin NilssonOK Tyr10:30:25
Tina BjørnstadRaumar Orientering10:33:41
Emil ForsgrenOK Tyr10:38:16
Molly LundqvistOK Tyr10:48:22
Tove KasosOK Tyr10:53:48
Folke NymanOK Tyr10:55:05
Sofia SundquistOK Tyr10:58:10
Nils GälterstadOK Tyr10:58:28
Filip BlomquistOK Tyr11:11:28
Vincent LjungbergOK Tyr11:19:04
Emma SaleskogOK Tyr11:20:42
Melker Keller CederOK Tyr11:33:55
Hugo NyströmOK Ravinen11:44:19
Fabian WästlundOK Tyr11:45:10
Vilma NilssonOK Tyr11:55:54
Robin GullqvistVästvärmlands OK12:06:37

ÖM3

2 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva BergKroppa IF10:28:42
Gösta WirénOK Tyr10:47:27
Tage NymanOK Tyr10:53:42
Vilde SkytterenGrue IL11:20:20
Sigrun SkytterenGrue IL11:20:29
Emil NilssonOK Tyr11:56:05
Sören AnderssonOK Tyr

ÖM5

3 200 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor ErikssonKlubblös10:29:01
Linda NilssonKlubblös10:33:20
Tatiana KarlströmOK Tyr10:39:15
Emma LiliegrenOK Djerf10:50:12
Rebecca KågemalmNyköpings OK10:52:34
Reneé Myr,manNyköpings OK10:52:39
Fredrik NymanOK Tyr10:54:10
Janet EdwardOK Tyr10:58:34
Eva SvenssonOK Tyr11:05:46
Thomas BomanOK Tyr11:09:03
Linnea BörjarsCentrum OK11:10:44
Karin BörjarsKils OK11:10:51
Alf BörjarsKils OK11:10:53
Tony GullqvistVästvärmlands OK11:11:17
Maria ErikssonOK Tyr11:23:40
Sonja RambergKlubblös11:24:35
Maja RambergKlubblös11:28:16
Anette WästlundOK Tyr11:41:46
Björn FröbergerOK Fryksdalen11:42:04
Elin LundgrenOK Tyr

ÖM7

2 800 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars BroströmDegerfors OK10:29:37
Jörgen HolmströmOK Milan10:31:32
Inga HolmströmOK Milan10:37:25
Lars-B LarssonOK Tyr10:37:49
Agneta BomanOK Tyr10:42:20
Anna ErikssonOK Älgen10:48:17
Christer GillenäsKristinehamns OK10:48:27
Leif CelanderKristinehamns OK10:53:51
Heli MarjomaaStigsökarna10:55:31
Helene Helgesson HällmanOK Tyr10:58:43
Tommy HallménVingåkers OK11:00:47
Mats HastadFellingsbro GOIF11:06:19
Magnus KällmingOK Tyr11:06:48
Olov ÖströmOK Tyr11:08:41
Markus HultsvedOK Tyr11:22:26
Christer HöglundOK Tyr11:25:30
Leif EricssonOK Tyr11:34:18
Martin SkytterenOdal OL11:58:55
Johan HenricssonOK Tyr12:10:05

ÖM8

4 100 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK10:32:24
Oskar ErikssonOK Älgen10:45:13
Christer SkoogKils OK10:48:20
Johanna AlfredssonOK Tyr10:49:16
Gustav LundSurahammars SOK10:49:41
Anna LundSurahammars SOK10:49:42
Håkan RichterKarlstad10:51:09
Andrej AbadzhievOK Älgen10:55:07
Martin EnströmTrollhättans SOK10:58:20
Lars JacobssonDegerfors OK10:58:37
Daniel DjuvfeltOK Tyr10:58:49
My WestlundOK Tyr11:10:22
Patrik NilssonVänersborgs SK11:12:17
Lottie LindOK Tyr11:23:11
Mikael LindOK Tyr11:30:24
Anton UllerKils OK11:37:04
Mikael LarssonSkattkärrs SOK11:38:30
Magnus MossbergLesjöfors SK11:40:27
Bengt JohanssonOK Tyr11:49:27
Royne MyrmanNyköpings OK11:55:15
Zlatimira AbadzhievaOK Älgen11:58:22

Annonser