Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vättefejden/Gränsfejden, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vättefejden/Gränsfejden, medel
Arrangörsorganisation: Tockarps IK
Datum: söndag 21 april 2019

D21

3 920 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina KortlovaSK Sandberg09:59
Marie OlssonÖrkelljunga FK10:03
Dorthe Kühl PetersenLillomarka OL10:07
Frida HildingssonLunds OK10:11
Anastasiia BorovkovaRehns BK10:15
Karoline SønsterudbråtenLillomarka OL10:19
Irmalinn NilssonHärlövs IF10:23
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK10:27
Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK10:31
Karin KarlssonHalmstad OK10:35
Anina BrunnerLillomarka OL10:39
Ekaterina NikitinaRehns BK10:43

H21

4 920 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils Wallentin TärkHalmstad OK10:00
Adam SegerslättSkåneslättens OL10:02
Mathias BenjaminsenLillomarka OL10:04
Roman BondarenkoRehns BK10:06
David SundströmSöderhamns OK10:08
Per AspegrenOK Kontinent10:10
Mattias JohanssonUmeå OK10:12
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK10:14
Martin RegbornHagaby GoIF Örebro10:16
Niclas WesterbergIF Hagen10:18
Ivan NikitinRehns BK10:20
Tobias JohanssonLaholms IF OK10:22
Filip KubinaSK Sandberg10:24
Steinar KollerudLillomarka OL10:26
Mattias KarlssonOK Alehof10:28
John HartleySöders-Tyresö10:30
Martin JonasSK Sandberg10:32
Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK10:34
Erik Folkesson BlomIFK Mora OK10:36
Klas NilssonOL Regio Olten10:38
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK10:40
Mikael LöfvingTibro OK10:42
Björn AnderssonLunds OK10:44
Jens Johan BrekkeLillomarka OL10:46

D18

3 590 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktoria KostecovaSK Sandberg10:03
Tuva FalkSundbybergs IK10:07
Michaela MozolikovaSK Sandberg10:11
Sofia PalmFK Boken10:15
Embla CinthioSkåneslättens OL10:19

H18

3 720 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam JonasSK Sandberg10:03
Pontus LindgrenVästerås SOK10:08
Matej KukurugyaSK Sandberg10:13
Simon OlssonHjärnarps OL10:18
Mathias VoldLillomarka OL10:23
Matej UrbanSK Sandberg10:28

D16

3 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ivona RohalovaSK Sandberg10:02
Olivia LarssonLunds OK10:07
Kristina LindgrenVästerås SOK10:12
Eleonora AlinderSjövalla FK10:17

H16

3 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:02
Agust KronkvistÖrkelljunga FK10:06
Michal UrbanSK Sandberg10:10
Philip MartinssonFK Finn10:14
Simon KukurugyaSK Sandberg10:18
Gabriel SteffertOK Tyringe10:22
Klas LjungqvistLunds OK10:26

D14

3 070 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:01
Moa BirkebækStora Tuna OK10:05
Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:09
Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:13
Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:17
Maja FalkSundbybergs IK10:21
Sophia BengtssonLaholms IF OK10:25

H14

3 210 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Otto NybergÖrkelljunga FK10:01
Linus AlinderSjövalla FK10:05
Villyam JohanssonOK Tyringe10:09
Hugo MartinssonFK Finn10:13
Gabriel EkströmHalmstad OK10:17
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö10:21
Anton KarlssonFK Finn10:25
Isak ÖgrenSävedalens AIK10:29
Axel NilssonÖrkelljunga FK10:33
Fabian AlinderSjövalla FK10:37

D12

2 570 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin AnzeliusHästveda OK10:00
Liv LundsgaardOK Kontinent10:05
Kristina Nilsson CondoriHästveda OK10:10
Karla BengtssonLaholms IF OK10:15

H12

2 560 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK09:59
Carl JohanssonOK Tyringe10:02

D10

2 110 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Delia CondoriHästveda OK10:03

H10

2 010 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:01

D35

3 730 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evelina EkelundMalmö OK10:04
Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:09
Sara AnderssonFK Boken10:14
Camilla BohmanIF Hagen10:19
Therese EkströmHalmstad OK10:24

D40

3 690 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid AlinderSjövalla FK10:01
Monika UrbanovaSK Sandberg10:05
Anna WikströmHästveda OK10:09
Marion BüchliOLG Suhr10:13
Emma Nilsson CondoriHästveda OK10:17
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö10:21
Linda GunnarssonHästveda OK10:25

H40

4 390 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas NorénHelsingborgs SOK09:56
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK10:00
Magnus AlinderSjövalla FK10:04
Linus MalmstenMalmö OK10:08
Fredrik NilssonÖrkelljunga FK10:12
Fredrik EkströmHalmstad OK10:16
Fredrik MagnussonLaholms IF OK10:20
Mikael PerssonFK Göingarna10:24
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK10:28
Henrik OlofssonOK Kompassen10:32

D45

3 330 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:02
Anneli WihlborgOK Gynge10:06
Anna LjungqvistLunds OK10:10
Camilla SjöstrandFK Snapphanarna10:14
Åsa EnerothLunds OK10:18
Anna LindgrenVästerås SOK10:22

H45

4 220 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan LagerHalmstad OK09:56
Conny RaskHjärnarps OL10:01
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK10:06
Mikael LundqvistHalmstad OK10:11
Marek UrbanSK Sandberg10:16
Fabian LjungqvistLunds OK10:21
David LindgrenVästerås SOK10:26
Martin JohanssonHalmstad OK10:31
Tobias NilssonOK Kompassen10:36

D50

3 210 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah StutzOLG Suhr10:03
Hanne FoghFSK Orientering10:07
Sara HektorJärla Orientering10:11
Anneli KarlssonFK Finn10:15
Camilla ÖhgrenSävedalens AIK10:19
Corinne StäubleOL Regio Olten10:23

H50

3 800 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LarsenFK Boken10:04
Anders SjöbergOK Reftele10:08
Håkan KarlssonFK Finn10:12
Kjell ObergerIFK Lidingö SOK10:16
Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:20
Magnus OlssonHjärnarps OL10:24
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad10:28
Lars ErikssonHjärnarps OL10:32
Peter AnderssonOK Gynge10:36
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:40
Radoslav JonasSK Sandberg10:44
Magnus CinthioSkåneslättens OL10:48

D55

2 900 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lollo NybergOK Kontinent09:57
Tina HagårdRävetofta OK10:02
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:07
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:12
Maritha HenrikssonJönköpings OK10:17
Kerstin FränkelHjärnarps OL10:22

H55

3 660 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt OlssonEslövs FK10:00
Jens Jörgen HansenHagi10:05
Martin WidmerOLG Suhr10:10
Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:15
Vidar BenjaminsenLillomarka OL10:20

D60

2 780 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:00
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:05
Agneta ErforsOK Torfinn10:10
Christina OlssonSkåneslättens OL10:15

H60

3 610 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars MagnussonOK Älme09:51
Thomas DagsbergMalmö OK09:56
Björn FränkelHjärnarps OL10:01
Stellan MartinssonOK Tyringe10:06
Patrick AdlercreutzLunds OK10:11
Sten SegerslättSkåneslättens OL10:16
Ulf PalmérUlricehamns OK10:21

D65

2 660 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK10:03
Åsa StåhlHjärnarps OL10:08
Karin LarssonOK Kompassen10:13
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK10:18
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:23

H65

3 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt-Ove KarlssonFK Finn10:02
Olle BohmanHjärnarps OL10:07
Torgny OttossonOK Torfinn10:12
Gunnar ErikssonFK Finn10:17

D70

2 700 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin BengtssonOK Kompassen10:00
Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:05
Inger GlansOK Torfinn10:10

H70

3 240 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif SandgrenFrosta OK10:01
Leif MalmHärlövs IF10:03
Lars PerssonOK Kompassen10:05
Ronald Mc GrailHjärnarps OL10:07
Kent JogelandIK Ymer10:09
Mats TörngrenOK Linné10:11
Jan PerssonYstads OK10:13
Lars-Åke WallOK Tisaren10:15
Jan FalkSundbybergs IK10:17
Bengt StåhlHjärnarps OL10:19
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:21
Bo SenjeHalmstad OK10:23
Sven Erik JönssonOK Tyringe10:25
Tommy HeldFK Åsen10:27
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:29
Agne BengtssonOK Kompassen10:31
Gert OlssonSkåneslättens OL10:33
Göran LarssonOK Kompassen10:35
Sune AnderssonHalmstad OK10:37
Leif KarlssonFrosta OK10:39
Göran SvenssonFK Finn10:41
Håkan NilssonMalmö OK10:43
Per-Olof FernbergIS Skanne10:45
Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:47

D75

2 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgit PalmFK Boken10:01

H75

3 080 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK10:00
Stig LarssonRävetofta OK10:05
Allan SunnergrenHjärnarps OL10:10
Benkt AnderssonFrosta OK10:15
Johnny MalmgrenHjärnarps OL10:20

D80

2 370 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunni EkbergÄtrans IF10:02

H80

2 830 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:01
Jan-Eric NelkingFK Åsen10:06
Ernie BroströmHalmstad OK10:11

H85

2 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif ClaessonTormestorps IF10:04

Inskolning

1 710 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice CondoriHästveda OK09:46:13
Viktor SunessonOK Alehof10:05:53
Melvin VidigssonMarkaryds FK10:19:17
Ivar LejonLaholms IF OK10:24:40
Wilton AspegrenOK Kontinent10:26:14
Agnes LejonLaholms IF OK10:26:18
Vera HylanderKlubblös10:26:29
Vilgot LindeSkåneslättens OL10:29:09
Emma BengtssonHalmstad OK10:40:59
Martin SvennsKlubblös10:43:31
Joel AlmfeltKlubblös10:43:38
Tove AlmfeltKlubblös10:43:42

U1

1 940 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johannes RybergEslövs FK10:04:57
Nova FalkSundbybergs IK10:12:59
Elin OlssonKlubblös10:21:28
Hubert CarlssonFK Finn10:24:44
Elvira LankerOK Roxen10:27:08
Noomi LankerOK Roxen10:27:09
Vendla TillanderKlubblös10:27:11
Nora LindeSkåneslättens OL10:29:04

U2

2 620 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik AnzeliusHästveda OK09:46:10
Adrian SzranMarkaryds FK10:05:07
Yanik GerbethMarkaryds FK10:05:09
Aron LudvigssonSimlångsdalens IF10:05:29
Vincent SteffertOK Tyringe10:11:03
Annie MagnussonLaholms IF OK10:14:09
Sonia KurashovaFK Åsen10:56:55
Adam NorlanderOK Nackhe10:56:56

Öppen 3

2 960 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla KarlssonOK Tyringe09:48:24
Margareta HeldFK Åsen09:48:43
Emma WikströmHästveda OK09:48:45
Kerstin JönssonOK Älme09:48:52
Sigute Sedeikaite09:50:00
Rebecca AdlercreutzLunds OK09:58:11
Anette BohmanHjärnarps OL10:00:43
Sofia JobeniusKlubblös10:01:39
Maria JobeniusKlubblös10:02:02
Joakim SjöstrandFK Snapphanarna10:02:07
Karin MalmgrenHjärnarps OL10:02:47
Britt-Marie EkbergOK Orinto10:04:12
Ebba NilssonÖrkelljunga FK10:04:14
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna10:04:53
Marlene GranÖrkelljunga FK10:05:03
Fredrik WidebergMarkaryds FK10:06:08
Tomas IvarssonKlubblös10:06:42
Anita PalmérUlricehamns OK10:08:37
Marius HovmölleSöders orientering10:13:18
Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:14:55
Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:14:56
Marita JohanssonMarkbygdens OK10:15:12
Anki PålbrinkOK Gynge10:26:37
Rolf AnderssonLaholms IF OK10:27:13
Siw NilssonOK Kompassen10:31:18
Daniel GerbethMarkaryds FK10:32:38
Miriam GerbethMarkaryds FK10:32:40
Emelia TöntsgårdKlubblös10:35:28
Kjell LönnHjärnarps OL10:59:55
Emma JohanssonKlubblös11:01:11
Ann Christine LarssonLunds OK

Öppen 5

3 690 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats RunessonOK Lindéna09:43:38
Anna SöderströmOK Stigen09:52:51
Henrik KjederqvistOK 73 Köpenhamn09:54:03
Camilla JohanssonLaholms IF OK10:01:31
Susanne ModigLaholms IF OK10:03:39
Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering10:04:33
Annika SvärdOskarströms OK10:04:51
Gudrun PetterssonOK Reftele10:05:39
Sune JohanssonLaholms IF OK10:06:18
Jesper RundbäckVaggeryds SOK10:08:18
Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:10:24
Johan RaabFK Boken10:18:14
Kajsa AspegrenOK Kontinent10:22:21
Linus LankerOK Roxen10:23:12
Håkan Lejon10:25:48
Elin LankerOK Roxen10:29:29
Jerker NilssonOK Älme10:38:23
Eskil JönssonHalmstad OK10:48:06
Anna BengtssonHalmstad OK10:55:24
Elena KurashovaFK Åsen10:56:23
Malin NorlanderOK Nackhe10:57:34
Karin NorlanderOK Nackhe10:57:36
Elin JönssonKlubblös11:21:00

Öppen 7

3 090 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per Mogens  PedersenOK Öst Birkeröd09:33:50
Ronny PalmFK Boken09:48:49
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad09:49:23
Emilia JohanssonOK Gisle09:49:39
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna09:50:42
Elisa KjederqvistOK7309:53:42
Lotta KihlbergHalmstad OK09:56:13
Niclas PetterssonOK Reftele09:57:10
Caroline PerssonFK Finn10:01:54
Ronny FhermHästveda OK10:02:40
Charlie FhermHästveda OK10:02:41
Mikael AxelssonOK Skogshjortarna10:02:44
Carolina NilssonOK Kompassen10:03:08
Kurt EkbergOK Orinto10:03:11
Ylva SunessonOK Alehof10:05:54
Kim FolanderFSK Orientering10:06:05
Helen NilssonHärlövs IF10:08:32
Erland MartinssonOK Tyringe10:08:45
Kerstin MartinssonOK Tyringe10:08:46
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK10:12:26
Ingela AlvmyrenHalmstad OK10:14:16
Ulf KristenssonHalmstad OK10:14:32
Karolina ErikersSkåneslättens OL10:18:21
Roland NilssonOK Kompassen10:19:31
Mats HolmVäxjö OK10:20:04
Björn NilssonHärlövs IF10:25:30
Christin OlssonOK Gynge10:27:23
Tobias SvenssonFK Finn10:30:37
Hubert HugossonOK Gynge10:40:23
Håkan GrubbMalmö OK10:42:18
Carolina LandinMalmö OK10:43:23
Gustav KarlssonKlubblös10:49:43
Isabell Engvall FahlenHalmstad OK10:50:20
Viktor TorstenssonHalmstad OK10:51:37
Anne-Li AugustssonOK Tyringe11:15:05

Öppen 8

4 730 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik StåhlHjärnarps OL09:40:03
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna09:41:14
Anna SchmiterlöwHjobygdens OK09:44:07
Tomas PetterssonOK Reftele09:46:23
Filip HelgstenLunds OK09:46:42
Jenny OlssonÖrkelljunga FK09:49:16
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK09:51:16
Yngve KihlbergHalmstad OK09:52:11
Johan AlfredssonStora Tuna OK09:56:51
Carin StenbergHelsingborgs SOK10:00:08
Simon SvenssonLaholms IF OK10:01:06
Håkan SjögrenNyköpings OK10:02:00
Martin AxelssonOK Skogshjortarna10:02:45
Göran JohanssonOK Tyringe10:03:34
Roger NilssonLaholms IF OK10:04:09
Jan SpännarOK Kåre10:04:30
Johannes FalkSundbybergs IK10:05:05
Julia SvärdOskarströms OK10:06:01
Lotta EnbergHalmstad OK10:07:17
Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb10:08:10
Mikael SvärdOskarströms OK10:13:06
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:14:39
Simon SvärdOskarströms OK10:19:35
Jonas Pettersson BergHalmstad OK10:19:47
Per GerdleHalmstad OK10:21:08
Fredrik EnbergHalmstad OK10:24:38
Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK10:33:17
Erik TönsgårdKlubblös10:35:35
Fredrik HjortHelsingborgs SOK10:36:14
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL10:40:47
Elida OttmerTormestorps IF10:45:37
Jan OttmerTormestorps IF10:45:37
Henning OttmerTormestorps IF10:45:38
Harald OttmerTormestorps IF10:45:40
Stefan OlofssonOK Gisle10:49:52
Emil AlexanderssonHalmstad OK10:50:48
David BengtssonFK Åsen10:57:40
Magnus LindeSkåneslättens OL
Benjamin ViebkeMalmö OK
Per WikströmHästveda OK

Annonser