Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdoms-SM, distriktsstafett

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, distriktsstafett
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: söndag 15 september 2019

Distriktsstafett

104 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1Blekinge Orienteringsförbund 109:00
11. Emma Emilsson
12. Linus Vernström
13. Alma Svennerud
14. Hugo Larsson
2Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 109:00
21. Lovis Bergstrand
22. Axel Brönnestam
23. Frida Johansson
24. Melker Andersson
3Dalarnas Orienteringsförbund 109:00
31. Alice Eriksson Björling
32. Joel Golsäter
33. Vendela Söderqvist
34. Mattias Östberg
4Gotlands Orienteringsförbund 109:00
41. Klara Bäckstäde
42. Jonathan Flodman
43. Natalie Gardelin
44. Folke Svangren
5Gästriklands Orienteringsförbund 109:00
51. Sara Åbom
52. Fabian Sund
53. Elise Edler
54. Rasmus Söderberg
6Göteborgs Orienteringsförbund 109:00
61. Ida Bengtsson
62. Gunnar Fovaeus
63. Eleonora Alinder
64. William Sturesson
7Hallands Orienteringsförbund 109:00
71. Maja Karmstig
72. Tobias Johansson
73. Klara Persson
74. Emil Jägstedt
8Medelpads Orienteringsförbund 109:00
81. Alice Larsson
82. Edvin Lake
83. Astrid Rex
84. Oskar Vikström
9Norrbottens Orienteringsförbund 109:00
91. Ella Turesson
92. Klara Kivijärvi
93. Edit Karlsson
94. Simon Markström
10Skånes Orienteringsförbund 109:00
101. Emmy Palm
102. Isak Andersson
103. Moa Wallenborg
104. Loke Hedberg
11Smålands Orienteringsförbund 109:00
111. Hanna Öberg
112. Olle Karlsson
113. Agnes Djurstedt
114. Noel Braun
12Stockholms Orienteringsförbund 109:00
121. Fredrika Nordquist
122. Marcus Stenebo
123. Amanda Granqvist
124. Isak Gelius
13Södermanlands Orienteringsförbund 109:00
131. Stina Bygden
132. Odin Ek
133. Alice Ek
134. Hugo Kindborn
14Upplands Orienteringsförbund 109:00
141. Johanna Roos
142. Edvin Nilsson
143. Hanna Jonsell
144. Aron Hellgren
15Värmlands Orienteringsförbund 109:00
151. Cornelia Kindlund
152. William Rebane
153. Ellen Pelander
154. Anton Uller
16Västerbottens Orienteringsförbund 109:00
161. Linn Wennberg
162. Elias Lantto
163. Lea Edvardsson
164. Isak Lundholm
17Västergötlands Orienteringsförbund 109:00
171. Ebba Thern
172. Alfred Hallqvist
173. Erika Åkesson
174. Lukas Larsson
18Västmanlands Orienteringsförbund 109:00
181. Maja Ahlström
182. Kristoffer Klarin
183. Klara Åkerman Sjöström
184. Tobias Dahlmark
19Ångermanlands Orienteringsförbund 109:00
191. Nora Westerlund
192. Marcus Nilsson
193. Elsa Lindahl
194. Erik Byström
20Örebro Läns Orienteringsförbund 109:00
201. Signe Schagerström
202. Anton Kruse
203. Karin Lindgren
204. Hugo Örn
21Östergötlands Orienteringsförbund 109:00
211. Alice Johansson
212. Johan Årbrink
213. Kerstin Ljungemyr
214. Hugo Persson
22Blekinge Orienteringsförbund 209:00
221. Lisa Swartz
222. Melker Larsson
223. Ella Söderberg
224. Filip Håkansson
23Blekinge Orienteringsförbund 309:00
231. Anna Simonsson-Søndenå
232. Oliver Håkansson
233. Vilmalee Suwan
234. Anton Törnqvist
24Dalarnas Orienteringsförbund 209:00
241. Lovisa Mases
242. Esbjörn Montelius Risberg
243. Emma Eliasson
244. Albin Gezelius
25Dalarnas Orienteringsförbund 309:00
251. Anja Nilsson
252. Jon Hansson
253. Maja Bergqvist
254. Christoffer Lindgren
26Dalarnas Orienteringsförbund 409:00
261. Klara Ersson
262. Jakob Carlsson
263. Alma Wallman
264. Simon Karlsson Holmer
27Dalarnas Orienteringsförbund 509:00
271. Saga Mattsson
272. Leo Alvolin
273. Kajsa Ivarsson
274. Jakob Widelund
28Dalarnas Orienteringsförbund 609:00
281. Agnes Wallin
282. Sebastian Åkärbjär
283. Alicia Bergqvist
284. Eric Johansson
29Dalarnas Orienteringsförbund 709:00
291. Julia Meijer
292. Albin Sjöblom
293. Elin Bryggar
294. Viktor Norberg
30Dalarnas Orienteringsförbund 809:00
301. Elin Bryggar
302. Eric Johansson
303. Alicia Bergkvist
304. Isak Dalin
31Gästriklands Orienteringsförbund 209:00
311. Ebba Ottosson
312. Loke Holmgren
313. Elise Edler
314. Edvin Mäkinen
32Gästriklands Orienteringsförbund 309:00
321. vacant
322. vacant
323. vacant
324. vacant
33Göteborgs Orienteringsförbund 209:00
331. Elina Reinholdsson
332. Elias Nordberg
333. Olivia Lundstedt
334. Fritjof Aderstedt Althoff
34Göteborgs Orienteringsförbund 309:00
341. Filippa Fagerström
342. Melker Åkesson
343. Filippa Kinde
344. Anton Kastrup
35Göteborgs Orienteringsförbund 409:00
351. Molly Granäng
352. Gustav Berts
353. Elsa Karlsson
354. Tage Kinell
36Göteborgs Orienteringsförbund 509:00
361. Matilda Asp
362. William Rönnborg
363. Elvira Söderberg
364. Simon Bååth
37Göteborgs Orienteringsförbund 609:00
371. Ebba Näsman
372. Johan Wall Jungbjer
373. Elsa Asp
374. Alvin Ollander
38Göteborgs Orienteringsförbund 709:00
381. Matilda Wallström
382. Ebbe Holmqvist
383. Siri Larsson
384. Lucas Boström
39Hallands Orienteringsförbund 209:00
391. Maja Graad
392. Isak Bengtsson
393. Thilda Seldén
394. Jakob Moberg
40Hallands Orienteringsförbund 309:00
401. Annie Eriksson
402. Jonathan Rundqvist
403. Emma Eliasson
404. Axel Bechtel
41Medelpads Orienteringsförbund 209:00
411. Ebba Andersson
412. Elsa Granholm
413. Lisa Jakobsson
414. Petter Erlandsson
42Skånes Orienteringsförbund 209:00
421. Viola Holmström
422. Victor Ericsson
423. Linnea Leijon
424. Erik Johansson
43Skånes Orienteringsförbund 309:00
431. Emelia Carlström
432. David Persson
433. Alice Persson
434. Felix Gustafsson
44Skånes Orienteringsförbund 409:00
441. Elsa Wiberg
442. Svante Selin
443. Hanna Larsson
444. Edvin Selin
45Skånes Orienteringsförbund 509:00
451. Tuva Selin
452. Elia Kämpe
453. Olivia Larsson
454. Agust Kronkvist
46Skånes Orienteringsförbund 609:00
461. Johanna Ottosson
462. David Olander
463. Joanna Persson
464. Love Persson
47Skånes Orienteringsförbund 709:00
471. Alice Olvegård
472. Wilmer Selin
473. Selma Larsson
474. Albin Weiden
48Smålands Orienteringsförbund 209:00
481. Emmy Granstedt
482. Filip Broling
483. Evelina Svensson Finndahl
484. Mattias Öhlund
49Smålands Orienteringsförbund 309:00
491. Tuva Nylund
492. Theo Lövdahl
493. Filippa Söderberg
494. Hugo Unosson
50Smålands Orienteringsförbund 409:00
501. Tove Vallerius
502. Lukas Hagberg
503. Thea Nordin Abaji
504. Axel Eveborn
51Smålands Orienteringsförbund 509:00
511. Stina Andersson
512. Markus Ljungqvist
513. Ida Eskilsson
514. Albin Hjellström
52Smålands Orienteringsförbund 609:00
521. Vendela Sturek
522. Anders Skoglund
523. Ella Persson
524. Oscar Hultgren
53Smålands Orienteringsförbund 709:00
531. Emma Rindstig
532. Ville Lundgren
533. Stina Lind
534. Olle Kallerbäck
54Smålands Orienteringsförbund 809:00
541. Stella Rangert
542. Gustav Eveborn
543. Frida Mouchard
544. Erik Ling
55Smålands Orienteringsförbund 909:00
551. Enni Lindskog
552. Isak Eskilsson
553. Tilda Hagelberg
554. Johan Hansson
56Stockholms Orienteringsförbund 209:00
561. Ingrid André
562. Ludvig Lange
563. Smilla Mogensen
564. Otto Balck
57Stockholms Orienteringsförbund 309:00
571. Miia Roller
572. Edvin Forsberg
573. Ida Hänström
574. Hampus Hatlen
58Stockholms Orienteringsförbund 409:00
581. Elisabeth Larsson
582. Johan Fochsen
583. Tilda Mårtensson
584. Oscar Wångberg Aneland
59Stockholms Orienteringsförbund 509:00
591. Wilma Leickt
592. Rasmus Lindblom
593. Emma Barnard
594. Erik Bovallius
60Stockholms Orienteringsförbund 609:00
601. Elsa Käll
602. Emil Franzén
603. Sofia Sundin
604. Elias Adebrant
61Stockholms Orienteringsförbund 709:00
611. Doris Iko
612. Axel Friberger
613. Tove Svedell
614. Wilhelm Nordqvist
62Stockholms Orienteringsförbund 809:00
621. Tindra Jonsson
622. Björn Renner
623. Karolina Bergh Papasikas
624. Hjalmar Sandberg
63Stockholms Orienteringsförbund 909:00
631. Ebba Kolmodin
632. David Ryderås
633. Lisa Wadenbrant
634. Eskil Widehag
64Södermanlands Orienteringsförbund 209:00
641. Meja Alenius
642. Viktor Fröberg
643. Frida Jarding
644. Edvin Hellsten
65Södermanlands Orienteringsförbund 309:00
651. Lovis Hellsten
652. Erik Månsson
653. Caroline Guttke
654. Kasper Lagerström
66Södermanlands Orienteringsförbund 409:00
661. Hanna Anängen
662. Jonatan Wickström
663. Elsa Linder
664. Axel Lindgren
67Södermanlands Orienteringsförbund 509:00
671. Katja Gustafsson
672. Oscar Ekenborg
673. Emma Westerlund
674. Viktor Löfgren
68Södermanlands Orienteringsförbund 609:00
681. vacant
682. vacant
683. vacant
684. vacant
69Upplands Orienteringsförbund 209:00
691. Fannie Sjölander
692. Jacob Henriksson
693. Cornelia Krafft
694. Pelle Nilsson
70Upplands Orienteringsförbund 309:00
701. Moa Lundin
702. David Berglund
703. Ellen Hannrup
704. Albin Warvelin
71Upplands Orienteringsförbund 409:00
711. Ines Aarnio
712. Axel Gidlund
713. Agnes Weiss
714. Viktor Jemth
72Upplands Orienteringsförbund 509:00
721. Anna Castilho Marcao
722. Simon Claesson
723. Fanny Cedstedt
724. Mathias Nordlinder
73Upplands Orienteringsförbund 609:00
731. Ella Servin
732. Gustav Lyckebäck
733. Malin Svensson
734. Sean Berglund
74Värmlands Orienteringsförbund 209:00
741. Jonna Lindblad
742. Linn Andersson
743. Amanda Alfredsson
744. Fredrik Hane
75Västergötlands Orienteringsförbund 209:00
751. Hanna Alsiö
752. Ludvig Hedström
753. Elsa Sonesson
754. Johan Mårtensson
76Västergötlands Orienteringsförbund 309:00
761. Julia Westh
762. Erik Gullbrand
763. Moa Skoog
764. Anton Carlsson
77Västergötlands Orienteringsförbund 409:00
771. Linnea Solvang Stagg
772. Joel Holmberg
773. Mirjam Inemyr
774. Samuel Böke
78Västergötlands Orienteringsförbund 509:00
781. Elin Axelsson
782. Filip Ingemarsson
783. Malin Kindbom
784. Adam Skoglund
79Västergötlands Orienteringsförbund 609:00
791. Maja Inghammar
792. Liam Johansson
793. Agnes Eriksson
794. Olle Mellén
80Västergötlands Orienteringsförbund 709:00
801. Elin Danielsson
802. Matilda Cederberg
803. Alma Appelgren
804. David Almén
81Västergötlands Orienteringsförbund 809:00
811. Elin Danielsson
812. Erik Kindlund
813. Lisa Åkesson
814. David Almén
82Västmanlands Orienteringsförbund 209:00
821. Clara Svensson
822. Sixten Slagbrand
823. Kristina Lindgren
824. Lucas Ahlström
83Västmanlands Orienteringsförbund 309:00
831. Angelina Älvegran
832. Eric Bäck
833. Amanda Hall
834. Rebecka Hasler
84Ångermanlands Orienteringsförbund 209:00
841. Sara Borglund
842. Jonatan Hälldal
843. Hanny Edström
844. Elias Söderlund
85Örebro Läns Orienteringsförbund 209:00
851. Amanda Sjödin
852. Karl Kylborn
853. Sofie Bodin
854. Emil Larsson
86Örebro Läns Orienteringsförbund 309:00
861. Vilma Larsson
862. Noel Helmersson
863. Sofia Green
864. Henrik Franzén
87Örebro Läns Orienteringsförbund 409:00
871. Johanna Berg
872. Jonatan Green
873. Anna Nilsson
874. Johan Thuresson
88Östergötlands Orienteringsförbund 209:00
881. Sofie Ettling
882. Simon Flankegård
883. Ida Waernqvist
884. Valter Fredriksson
89Östergötlands Orienteringsförbund 309:00
891. Stella Rosengren
892. Ludvig Karlqvist
893. Fanny Östlund
894. Wilhelm Larsson
90Östergötlands Orienteringsförbund 409:00
901. Annie Lund
902. Carl-Henrik Wass
903. Elin Kjellman
904. Måns Björnskiöld
91Östergötlands Orienteringsförbund 509:00
911. Yrsa Röjgård
912. John Kinnander
913. Kristin Herberthson
914. Carl Hedegård
92Östergötlands Orienteringsförbund 609:00
921. vacant
922. vacant
923. vacant
924. vacant
93Smålands Orienteringsförbund 1009:00
931. Filippa Braun
932. Emil Kreutner
933.
934.
94Stockholms Orienteringsförbund 1009:00
941. Wilma Josefsson
942. Emil Helander
943. Johanna Almgren
944. Jakob Tedhamre
95Stockholms Orienteringsförbund 1109:00
951. Liv Herne
952. Max Österling
953. Cecilia Hector
954. Henrik Lundfors
96Stockholms Orienteringsförbund 1209:00
961. Ebba Hörling
962. Olle Sandström
963. Ester Andersson
964. Marcus Ekman
97Stockholms Orienteringsförbund 1309:00
971. Märta Södervall
972. Olle Thimberg
973. Alicia Schandl
974. Olle Kallur
98Stockholms Orienteringsförbund 1409:00
981. Moa Fröstadius
982. Elis Forsberg Rundström
983. Lisa Thunell
984. William Grunder
99Stockholms Orienteringsförbund 1509:00
991. Elin Wolgast
992. Melker Palm
993. Sigrid Carlsson
994. Jesper Åkesson
100Stockholms Orienteringsförbund 1609:00
1001. Bella Pedersen
1002. Filip Lindqvist
1003. Åsa Sundström
1004. Lukas Wallhed
101Stockholms Orienteringsförbund 1709:00
1011. Alicia Björnberg
1012. Justus Arenander
1013. Tove Sjöberg
1014. William Möller
102Stockholms Orienteringsförbund 1809:00
1021. Vendela Rundström
1022. Teo Struck
1023.
1024. Mattis Sandén
103Stockholms Orienteringsförbund 1909:00
1031. Madeleine Granath
1032. Hugo Lindskog
1033. Kerstin Åberg
1034. Ivo Cousins Clarhäll
104Stockholms Orienteringsförbund 2009:00
1041. Tilde Brederman
1042. Elis Ivers
1043. Alva Bladh
1044. Theodor Karlsson Brabie

Annonser