Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Götalandsmästerskapen, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskapen, sprint
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: fredag 9 augusti 2019

D20

2 080 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
901Johanna WilhelmssonBlekinge Orienteringsförbund18:00
902Lisa BörnstedtGöteborgs Orienteringsförbund18:01
903Alice Svensson FinndahlSmålands Orienteringsförbund18:02
904Johanna NilssonGöteborgs Orienteringsförbund18:03
905Pia Buchholz (ej GM)North German Youth Team18:04
906Moa SjöbergGöteborgs Orienteringsförbund18:05

H20

2 280 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
951Benjamin GabrielssonGöteborgs Orienteringsförbund19:54
952Isac EricssonSmålands Orienteringsförbund19:55
953Olle HedmanVästergötlands Orienteringsförbund19:56
954Tim JohanssonHallands Orienteringsförbund19:57
955Oscar StombergVästergötlands Orienteringsförbund19:58
956Daniel GlimténHallands Orienteringsförbund19:59
957Carl HolmbergVästergötlands Orienteringsförbund20:00
958Hugo LillieströmÖstergötlands Orienteringsförbund20:01
959Oscar KarlssonVästergötlands Orienteringsförbund20:02
960Gabriel SturessonGöteborgs Orienteringsförbund20:03
961Olle SörqvistVästergötlands Orienteringsförbund20:04
962Gustav OlssonBlekinge Orienteringsförbund20:05

D18

1 910 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
801Hanna GabrielssonGöteborgs Orienteringsförbund19:48
802Linnea SkalbergSmålands Orienteringsförbund19:49
803Agnes LindblomSkånes Orienteringsförbund19:50
804Linnea Wedberg-KilnäsGöteborgs Orienteringsförbund19:51
805Hilma HolmströmSkånes Orienteringsförbund19:52
806Hanna RingBlekinge Orienteringsförbund19:53
807Nellie RydlundSkånes Orienteringsförbund19:54
808Alicia LundgrenSmålands Orienteringsförbund19:55
809Elin NilssonSkånes Orienteringsförbund19:56
810Clara SamuelssonSmålands Orienteringsförbund19:57
811Embla CinthioSkånes Orienteringsförbund19:58
812Isabella AumoGöteborgs Orienteringsförbund19:59
813Rebecca HardenSkånes Orienteringsförbund20:00
814Emma IvarssonVästergötlands Orienteringsförbund20:01
815Sofia PalmSkånes Orienteringsförbund20:02
816Elin DahlGotlands Orienteringsförbund20:03
817Elin RindstigSmålands Orienteringsförbund20:04
818Elin HugossonSkånes Orienteringsförbund20:05

H18

2 210 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
851Adrian VartiaHallands Orienteringsförbund18:53
852Rasmus Johansson FjordsideGöteborgs Orienteringsförbund18:54
853Olof LjunggrenÖstergötlands Orienteringsförbund18:55
854Tom Buchholz (ej GM)North German Youth Team18:56
855Oscar Wall JungbjerGöteborgs Orienteringsförbund18:57
856Jesper JohanssonHallands Orienteringsförbund18:58
857Olle BergstedtVästergötlands Orienteringsförbund18:59
858Gabriel ÖhgrenGöteborgs Orienteringsförbund19:00
859Johan BergiusGotlands Orienteringsförbund19:01
860Albin PerssonHallands Orienteringsförbund19:02
861Linus LundbergSmålands Orienteringsförbund19:03
862Viktor Jellvert BörjesonGöteborgs Orienteringsförbund19:04
863Erik NilssonGotlands Orienteringsförbund19:05
864Felix DrejmoGöteborgs Orienteringsförbund19:06
865Simon JohanssonÖstergötlands Orienteringsförbund19:07
866Emil AxelssonGöteborgs Orienteringsförbund19:08
867Axel ErikssonHallands Orienteringsförbund19:09
868Simon GiselssonBlekinge Orienteringsförbund19:10
869Nilas Stamer (ej GM)North German Youth Team19:11
870Hugo JohanssonSmålands Orienteringsförbund19:12
871Jakob GunnarssonGöteborgs Orienteringsförbund19:13
872Carl ÅsSkånes Orienteringsförbund19:14
873Elias ThörnbladVästergötlands Orienteringsförbund19:15
874Adrian SkobeSmålands Orienteringsförbund19:16
875Marcus RagnarssonVästergötlands Orienteringsförbund19:17
876Carl JosefssonGöteborgs Orienteringsförbund19:18
877Edvin NilssonGotlands Orienteringsförbund19:19
878Arvid KronmarBlekinge Orienteringsförbund19:20
879Nils GrimbeckGöteborgs Orienteringsförbund19:21
880Viktor WaernqvistÖstergötlands Orienteringsförbund19:22
881Axel PannierGöteborgs Orienteringsförbund19:23
882Felix BäckstädeGotlands Orienteringsförbund19:24

D16

1 930 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Frida JohanssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund18:00
602Elvira SöderbergGöteborgs Orienteringsförbund18:01
603Linnea LeijonSkånes Orienteringsförbund18:02
604Moa SkoogVästergötlands Orienteringsförbund18:03
605Ida EskilssonSmålands Orienteringsförbund18:04
606Selma LarssonSkånes Orienteringsförbund18:05
607Evelina Svensson FinndahlSmålands Orienteringsförbund18:06
608Elsa SonessonVästergötlands Orienteringsförbund18:07
609Filippa KindeGöteborgs Orienteringsförbund18:08
610Thilda SeldénHallands Orienteringsförbund18:09
611Malin KindbomVästergötlands Orienteringsförbund18:10
612Siri LarsenGöteborgs Orienteringsförbund18:11
613Frida MouchardSmålands Orienteringsförbund18:12
614Elsa EricssonSkånes Orienteringsförbund18:13
615Stina LindSmålands Orienteringsförbund18:14
616Erika ÅkessonVästergötlands Orienteringsförbund18:15
617Ella SöderbergBlekinge Orienteringsförbund18:16
618Ida WaernqvistÖstergötlands Orienteringsförbund18:17
619Louise OlssonGöteborgs Orienteringsförbund18:18
620Julia De AlmeidaSkånes Orienteringsförbund18:19
621Eleonora AlinderGöteborgs Orienteringsförbund18:20
622Agnes ErikssonVästergötlands Orienteringsförbund18:21
623Fanny ÖstlundÖstergötlands Orienteringsförbund18:22
624Vilmalee SuwanBlekinge Orienteringsförbund18:23
625Alma AppelgrenVästergötlands Orienteringsförbund18:24
626Thea BökmanSkånes Orienteringsförbund18:25
627Elsa KarlssonGöteborgs Orienteringsförbund18:26
628Thea Nordin AbajiSmålands Orienteringsförbund18:27
629Elin KjellmanÖstergötlands Orienteringsförbund18:28
630Sofia ElverlindVästergötlands Orienteringsförbund18:29
631Sabina AumoGöteborgs Orienteringsförbund18:30
632Olivia LarssonSkånes Orienteringsförbund18:31
633Filippa SöderbergSmålands Orienteringsförbund18:32
634Kerstin LjungemyrÖstergötlands Orienteringsförbund18:33
635Agnes DjurstedtSmålands Orienteringsförbund18:34
636Alva NystedtSkånes Orienteringsförbund18:35
637Klara PerssonHallands Orienteringsförbund18:36
638Mirjam InemyrVästergötlands Orienteringsförbund18:37
639Rebecka PihlströmGöteborgs Orienteringsförbund18:38
640Hanna LarssonSkånes Orienteringsförbund18:39
641Lisa ÅkessonVästergötlands Orienteringsförbund18:40
642Linnea LundÖstergötlands Orienteringsförbund18:41
643Elsa AspGöteborgs Orienteringsförbund18:42
644Moa WallenborgSkånes Orienteringsförbund18:43
645Kristin HerberthsonÖstergötlands Orienteringsförbund18:44
646Hilda MartanderVästergötlands Orienteringsförbund18:45

H16

2 030 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
760Olle MelénVästergötlands Orienteringsförbund19:05
761Anton CarlssonVästergötlands Orienteringsförbund19:06
701Noel BraunSmålands Orienteringsförbund19:07
702Melker AnderssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:08
703Albin NyqvistGöteborgs Orienteringsförbund19:09
704Hugo UnossonSmålands Orienteringsförbund19:10
705Albin GenbergVästergötlands Orienteringsförbund19:11
706Konrad Stamer (ej GM)Järfälla OK19:12
707Anton KastrupGöteborgs Orienteringsförbund19:13
708Albin WeidenSkånes Orienteringsförbund19:14
709Anton BlomqvistVästergötlands Orienteringsförbund19:15
710Erik LingSmålands Orienteringsförbund19:16
711Anton TörnqvistBlekinge Orienteringsförbund19:17
712Hugo EricssonSmålands Orienteringsförbund19:18
713Loke HedbergSkånes Orienteringsförbund19:19
714Emil JägstedtHallands Orienteringsförbund19:20
715Gustav LidmanVästergötlands Orienteringsförbund19:21
716Edvin SelinSkånes Orienteringsförbund19:22
717Oscar LundborgGöteborgs Orienteringsförbund19:23
718Oscar HultgrenSmålands Orienteringsförbund19:24
719Theo Hennseler (ej GM)North German Youth Team19:25
720Alex JohanssonHallands Orienteringsförbund19:26
721Fritjof Aderstedt AlthoffGöteborgs Orienteringsförbund19:27
722Axel EvebornSmålands Orienteringsförbund19:28
723Erik PerssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:29
724Valter FredrikssonÖstergötlands Orienteringsförbund19:30
725Johan MårtenssonVästergötlands Orienteringsförbund19:31
726Erik JohanssonSkånes Orienteringsförbund19:32
727Arvid BjörkVästergötlands Orienteringsförbund19:33
728Johan HanssonSmålands Orienteringsförbund19:34
729Alfons PetersonÖstergötlands Orienteringsförbund19:35
730Tage KinellGöteborgs Orienteringsförbund19:36
731Adam ÖsterdahlGotlands Orienteringsförbund19:37
732William SturessonGöteborgs Orienteringsförbund19:38
733Jakob MobergHallands Orienteringsförbund19:39
734Edvin HenryssonVästergötlands Orienteringsförbund19:40
735Albin HjellströmSmålands Orienteringsförbund19:41
736Wilhelm LarssonÖstergötlands Orienteringsförbund19:42
737Lukas LarssonVästergötlands Orienteringsförbund19:43
738Casper SkeppGöteborgs Orienteringsförbund19:44
739Linus BägebySmålands Orienteringsförbund19:45
740Klas LjungqvistSkånes Orienteringsförbund19:46
741Viktor GunnarssonSmålands Orienteringsförbund19:47
742Alfred LeonVästergötlands Orienteringsförbund19:48
743Filip HåkanssonBlekinge Orienteringsförbund19:49
744Jonas OlandersGöteborgs Orienteringsförbund19:50
745Ivar HelmerssonSkånes Orienteringsförbund19:51
746Arvid EkströmBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:52
747Alfred AhltinSkånes Orienteringsförbund19:53
748David AlménVästergötlands Orienteringsförbund19:54
749Oscar OlinSmålands Orienteringsförbund19:55
750Hugo LarssonBlekinge Orienteringsförbund19:56
751Johan LundBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:57
752Samuel BökeVästergötlands Orienteringsförbund19:58
753Joel BjörnlingerSmålands Orienteringsförbund19:59
754Sverre RöjgårdÖstergötlands Orienteringsförbund20:00
755Felix GustafssonSkånes Orienteringsförbund20:01
756Axel BechtelHallands Orienteringsförbund20:02
757Lucas TreldalSkånes Orienteringsförbund20:03
758Mattias ÖhlundSmålands Orienteringsförbund20:04
759Adam SkoglundVästergötlands Orienteringsförbund20:05

D15

1 840 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Nelly De Groot BoersmaVästergötlands Orienteringsförbund18:50
402Emmy PalmSkånes Orienteringsförbund18:51
403Emilia SandinBohuslän-Dals Orienteringsförbund18:52
404Maja LindénSmålands Orienteringsförbund18:53
405Ida BengtssonGöteborgs Orienteringsförbund18:54
406Hanna ÖbergSmålands Orienteringsförbund18:55
407Marta TörnströmHallands Orienteringsförbund18:56
408Alice PerssonSkånes Orienteringsförbund18:57
409Natalie GardelinGotlands Orienteringsförbund18:58
410Felicia FyhrSmålands Orienteringsförbund18:59
411Lova HolgerssonVästergötlands Orienteringsförbund19:00
412Emma EmilssonBlekinge Orienteringsförbund19:01
413Matilda FagerlindVästergötlands Orienteringsförbund19:02
414Joanna PerssonSkånes Orienteringsförbund19:03
415Martina NiklassonSmålands Orienteringsförbund19:04
416Annie ErikssonHallands Orienteringsförbund19:05
417Ellen TollSmålands Orienteringsförbund19:06
418Ebba ThernVästergötlands Orienteringsförbund19:07
419Lovis BergstrandBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:08
420Sandra WiduchBlekinge Orienteringsförbund19:09
421Ebba NäsmanGöteborgs Orienteringsförbund19:10
422Tilda HagelbergSmålands Orienteringsförbund19:11
423Stella BurénVästergötlands Orienteringsförbund19:12
424Lisa SwartzBlekinge Orienteringsförbund19:13
425Maja NordinVästergötlands Orienteringsförbund19:14
426Stella RangertSmålands Orienteringsförbund19:15
427Elina ReinholdssonGöteborgs Orienteringsförbund19:16
428Hanna AlsiöVästergötlands Orienteringsförbund19:17
429Alice OlvegårdSkånes Orienteringsförbund19:18
430Emmy GranstedtSmålands Orienteringsförbund19:19
431Anna Marcao (ej GM)North German Youth Team19:20
432Molly GranängGöteborgs Orienteringsförbund19:21
433Linnea AxelssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:22
434Vilma EngströmBlekinge Orienteringsförbund19:23
435Enni LindskogSmålands Orienteringsförbund19:24
436Viola HolmströmSkånes Orienteringsförbund19:25
437Linnea Solvang StaggVästergötlands Orienteringsförbund19:26
438Emma RindstigSmålands Orienteringsförbund19:27
439Matilda AspGöteborgs Orienteringsförbund19:28
440Tuva NylundSmålands Orienteringsförbund19:29
441Maja InghammarVästergötlands Orienteringsförbund19:30
442Klara BäckstädeGotlands Orienteringsförbund19:31
443Maja KarmstigHallands Orienteringsförbund19:32
444Elsa WibergSkånes Orienteringsförbund19:33
445Elin AxelssonVästergötlands Orienteringsförbund19:34
446Stina AnderssonSmålands Orienteringsförbund19:35
447Alice JohanssonÖstergötlands Orienteringsförbund19:36
448Filippa FagerströmGöteborgs Orienteringsförbund19:37
449Meja BergerSmålands Orienteringsförbund19:38
450Matilda CederbergVästergötlands Orienteringsförbund19:39
451Alma SvennerudBlekinge Orienteringsförbund19:40
452Ida HjortÖstergötlands Orienteringsförbund19:41
453Elin DanielssonVästergötlands Orienteringsförbund19:42
454Vendela SturekSmålands Orienteringsförbund19:43
455Linnea RydlundSkånes Orienteringsförbund19:44
456Tove ValleriusSmålands Orienteringsförbund19:45
457Maja GraadHallands Orienteringsförbund19:46
458Ellen ArneborgVästergötlands Orienteringsförbund19:47
459Ida RosjöSmålands Orienteringsförbund19:48
460Julia WesthVästergötlands Orienteringsförbund19:49
461Matilda WallströmGöteborgs Orienteringsförbund19:50

H15

2 090 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Gustav BertsGöteborgs Orienteringsförbund18:00
502Elias NilssonSkånes Orienteringsförbund18:01
503Isak ThörnbladVästergötlands Orienteringsförbund18:02
504Elias NordbergGöteborgs Orienteringsförbund18:03
505Carl StadigVästergötlands Orienteringsförbund18:04
506Hugo PerssonÖstergötlands Orienteringsförbund18:05
507Olof EdvardssonBlekinge Orienteringsförbund18:06
508Theo LövdahlSmålands Orienteringsförbund18:07
509Alvin OllanderGöteborgs Orienteringsförbund18:08
510Erik GullbrandVästergötlands Orienteringsförbund18:09
511Isak BengtssonHallands Orienteringsförbund18:10
512Simon BååthGöteborgs Orienteringsförbund18:11
513Edvard PetterssonGotlands Orienteringsförbund18:12
514Markus LjungqvistSmålands Orienteringsförbund18:13
515David MorénSkånes Orienteringsförbund18:14
516Jakob AspGöteborgs Orienteringsförbund18:15
517Simon FlankegårdÖstergötlands Orienteringsförbund18:16
518Arvid SkeppGöteborgs Orienteringsförbund18:17
519Filip BrolingSmålands Orienteringsförbund18:18
520Martin HanssonHallands Orienteringsförbund18:19
521Lukas HagbergSmålands Orienteringsförbund18:20
522Melker LarssonBlekinge Orienteringsförbund18:21
523Joel RingströmGöteborgs Orienteringsförbund18:22
524Albin KjellbergÖstergötlands Orienteringsförbund18:23
525Axel BjörkmanGöteborgs Orienteringsförbund18:24
526Hugo CedervallSkånes Orienteringsförbund18:25
527Olle KarlssonSmålands Orienteringsförbund18:26
528Lucas BoströmGöteborgs Orienteringsförbund18:27
529Tobias JohanssonHallands Orienteringsförbund18:28
530Isak AnderssonSkånes Orienteringsförbund18:29
531Filip IngemarssonVästergötlands Orienteringsförbund18:30
532Axel BrönnestamBohuslän-Dals Orienteringsförbund18:31
533Anton LarssonGöteborgs Orienteringsförbund18:32
534Johan ÅrbrinkÖstergötlands Orienteringsförbund18:33
535Lukas GrothGöteborgs Orienteringsförbund18:34
536Albin AppelgrenVästergötlands Orienteringsförbund18:35
537Kristaps Grahl (ej GM)North German Youth Team18:36
538Love PerssonSkånes Orienteringsförbund18:37
539Alfred JohanssonGöteborgs Orienteringsförbund18:38
540Liam JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund18:39
541Hannes EssungerGöteborgs Orienteringsförbund18:40
542Joel HolmbergVästergötlands Orienteringsförbund18:41
543Jonathan RundqvistHallands Orienteringsförbund18:42
544Bennet Grote (ej GM)North German Youth Team18:43
545Albin LiljenvallGöteborgs Orienteringsförbund18:44
546Victor EricssonSkånes Orienteringsförbund18:45
547Rasmus PåledalÖstergötlands Orienteringsförbund18:46
548Melker ÅkessonGöteborgs Orienteringsförbund18:47
549Alexander GustafssonSmålands Orienteringsförbund18:48
550Hjalmar OlssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund18:49
551Oskar EricssonBlekinge Orienteringsförbund18:50
552Johan Wall JungbjerGöteborgs Orienteringsförbund18:51
553Albin SamuelssonSmålands Orienteringsförbund18:52
554Carl-Henrik WassÖstergötlands Orienteringsförbund18:53
555Gustav EvebornSmålands Orienteringsförbund18:54
556David PerssonSkånes Orienteringsförbund18:55
557Gunnar FovaeusGöteborgs Orienteringsförbund18:56
558Alfred HallqvistVästergötlands Orienteringsförbund18:57
559Linus VernströmBlekinge Orienteringsförbund18:58
560Albin SeverinssonHallands Orienteringsförbund18:59
561William RönnborgGöteborgs Orienteringsförbund19:00
562Ludvig HedströmVästergötlands Orienteringsförbund19:01
563Daniel JonssonÖstergötlands Orienteringsförbund19:02
564Ebbe HolmqvistGöteborgs Orienteringsförbund19:03

D14

1 860 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Emma ZettervallBlekinge Orienteringsförbund18:06
202Johanna PihlströmGöteborgs Orienteringsförbund18:07
203Stina NalbinVästergötlands Orienteringsförbund18:08
204Yrsa RöjgårdÖstergötlands Orienteringsförbund18:09
205Tova DuellVästergötlands Orienteringsförbund18:10
206Ida KörleGöteborgs Orienteringsförbund18:11
207Tuva SelinSkånes Orienteringsförbund18:12
208Hilda PeterssonSmålands Orienteringsförbund18:13
209Emma LarssonBlekinge Orienteringsförbund18:14
210Alma AnderVästergötlands Orienteringsförbund18:15
211Maja AxelssonGöteborgs Orienteringsförbund18:16
212Emma OlinSmålands Orienteringsförbund18:17
213Sofie EttlingÖstergötlands Orienteringsförbund18:18
214Felicia SandinBohuslän-Dals Orienteringsförbund18:19
215Klara NilssonVästergötlands Orienteringsförbund18:20
216Maja KarlssonGöteborgs Orienteringsförbund18:21
217Nathalie RingströmVästergötlands Orienteringsförbund18:22
218Alma PetterssonGotlands Orienteringsförbund18:23
219Ebba UlvagårdenSmålands Orienteringsförbund18:24
220Annie LundÖstergötlands Orienteringsförbund18:25
221Johanna OttossonSkånes Orienteringsförbund18:26
222Alva KarlssonÖstergötlands Orienteringsförbund18:27
223Maja NordenfeltGöteborgs Orienteringsförbund18:28
224Elsa SödervallVästergötlands Orienteringsförbund18:29
225Klara ZimmermanÖstergötlands Orienteringsförbund18:30
226Tova RangertSmålands Orienteringsförbund18:31
227Ella PetterssonGöteborgs Orienteringsförbund18:32
228Elsa MartanderVästergötlands Orienteringsförbund18:33
229Sigrid LjunggrenÖstergötlands Orienteringsförbund18:34
230Audrey HanssonGöteborgs Orienteringsförbund18:35
231Fanny HanssonHallands Orienteringsförbund18:36
232Sara OhlinVästergötlands Orienteringsförbund18:37
233Emelia CarlströmSkånes Orienteringsförbund18:38
234Alva ForsmanÖstergötlands Orienteringsförbund18:39
235Emilia LundstedtGöteborgs Orienteringsförbund18:40
236Agnes IvarssonVästergötlands Orienteringsförbund18:41
237Sandra LingSmålands Orienteringsförbund18:42
238Sigrid ForsmanÖstergötlands Orienteringsförbund18:43
239Signe LundqvistGöteborgs Orienteringsförbund18:44
240Alva BjörkVästergötlands Orienteringsförbund18:45
241Linn BjörneldSmålands Orienteringsförbund18:46
242Hedda SvenssonBlekinge Orienteringsförbund18:47
243Moa HolstenVästergötlands Orienteringsförbund18:48
244Julia BogeGöteborgs Orienteringsförbund18:49
245Anna ViktorssonBlekinge Orienteringsförbund18:50
246Anna GenbergVästergötlands Orienteringsförbund18:51
247Sofia TunessonÖstergötlands Orienteringsförbund18:52
248Alice HallSmålands Orienteringsförbund18:53
249Silje RingstadGöteborgs Orienteringsförbund18:54
250Lisa ÖstenssonVästergötlands Orienteringsförbund18:55
251Fanny WalterssonÖstergötlands Orienteringsförbund18:56
252Tuva ÖstangårdSmålands Orienteringsförbund18:57

H14

1 940 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Oliver HåkanssonBlekinge Orienteringsförbund18:00
302Arvid SvenssonÖstergötlands Orienteringsförbund18:01
303Viktor JanssonGöteborgs Orienteringsförbund18:02
304Joel Svensson FinndahlSmålands Orienteringsförbund18:03
305Casper TuressonSkånes Orienteringsförbund18:04
306Lukas KlangVästergötlands Orienteringsförbund18:05
307Malcolm SvenssonSmålands Orienteringsförbund18:06
308Jan AntonowiczBlekinge Orienteringsförbund18:07
309Johan ErikssonVästergötlands Orienteringsförbund18:08
310Elias NyqvistGöteborgs Orienteringsförbund18:09
311Albin Lindh SporreGotlands Orienteringsförbund18:10
312Edwin FalkstrandSkånes Orienteringsförbund18:11
314Linus AlinderGöteborgs Orienteringsförbund18:13
315Edvin OckbornVästergötlands Orienteringsförbund18:14
316Isak EskilssonSmålands Orienteringsförbund18:15
317Svante SelinSkånes Orienteringsförbund18:16
318Elis BönnerÖstergötlands Orienteringsförbund18:17
319Erik SlättGöteborgs Orienteringsförbund18:18
320Kasper VemdalVästergötlands Orienteringsförbund18:19
321Albin PaulssonHallands Orienteringsförbund18:20
322Alfred KjellénSkånes Orienteringsförbund18:21
323Victor HörnquistSmålands Orienteringsförbund18:22
324Noel BengtssonVästergötlands Orienteringsförbund18:23
325Jacob PåledalÖstergötlands Orienteringsförbund18:24
326Ivar HenrikssonGöteborgs Orienteringsförbund18:25
327Adam SjööarvHallands Orienteringsförbund18:26
328Alfred TyrbergSmålands Orienteringsförbund18:27
329Fabian AlinderGöteborgs Orienteringsförbund18:28
330Isak SkoglundVästergötlands Orienteringsförbund18:29
331Viktor AhltinSkånes Orienteringsförbund18:30
332Emil SeldénHallands Orienteringsförbund18:31
333Rasmus LarssonVästergötlands Orienteringsförbund18:32
334Axel BrattBlekinge Orienteringsförbund18:33
335Jakob BaierGöteborgs Orienteringsförbund18:34
336Wilmer SelinSkånes Orienteringsförbund18:35
337Kalle ÖhlundSmålands Orienteringsförbund18:36
338Simon WesthVästergötlands Orienteringsförbund18:37
339Olle FlorénHallands Orienteringsförbund18:38
340Olle PetersénSmålands Orienteringsförbund18:39
341Elis PetersonÖstergötlands Orienteringsförbund18:40
342Melvin AnderssonGöteborgs Orienteringsförbund18:41
343Ludvig EronnÖstergötlands Orienteringsförbund18:42
344Pontus HedinGöteborgs Orienteringsförbund18:43
345Hugo MartinssonSmålands Orienteringsförbund18:44
346Nils SwartzBlekinge Orienteringsförbund18:45
347Oliver JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund18:46
348Simon CorneliussonHallands Orienteringsförbund18:47
349Emil KreutnerSmålands Orienteringsförbund18:48
350Elia KämpeSkånes Orienteringsförbund18:49
351Otto NilssonÖstergötlands Orienteringsförbund18:50
352Albin SundströmVästergötlands Orienteringsförbund18:51
353Axel WernerssonSmålands Orienteringsförbund18:52
354Oskar BlomHallands Orienteringsförbund18:53
355Noah KrikströmSkånes Orienteringsförbund18:54
356Emil AlbinssonBlekinge Orienteringsförbund18:55
357Alwin EinarssonGöteborgs Orienteringsförbund18:56
358Otto LarssonVästergötlands Orienteringsförbund18:57

D13

1 820 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Filippa BraunSmålands Orienteringsförbund19:01
2Lova KronmarBlekinge Orienteringsförbund19:02
3Emilia ElverlindVästergötlands Orienteringsförbund19:03
4Signe HördegårdhGöteborgs Orienteringsförbund19:04
5Lovisa KroksmyrSmålands Orienteringsförbund19:05
6Clara LövgärdGöteborgs Orienteringsförbund19:06
7Felicia GustafssonSmålands Orienteringsförbund19:07
8Saga KällstrandBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:08
9Alice JohanssonSkånes Orienteringsförbund19:09
10Emma ChristianssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:10
11Sara BengtssonGöteborgs Orienteringsförbund19:11
12Stina ThernVästergötlands Orienteringsförbund19:12
13Klara Wedberg-KilnäsGöteborgs Orienteringsförbund19:13
14Elin BlomqvistVästergötlands Orienteringsförbund19:14
15Pia EliassonSmålands Orienteringsförbund19:15
16Lina ÅsSkånes Orienteringsförbund19:16
17Wilma ReinholdssonGöteborgs Orienteringsförbund19:17
18Lovisa EliassonHallands Orienteringsförbund19:18
19Molly BergstrandBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:19
20Agnes JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund19:20
21Hanna SchälinGöteborgs Orienteringsförbund19:21
22Nanna TorénVästergötlands Orienteringsförbund19:22
23Jenny SeverinssonHallands Orienteringsförbund19:23
24Alva HagelbergSmålands Orienteringsförbund19:24
25Annika Stamer (ej GM)North German Youth Team19:25
26Evanna JohanssonSmålands Orienteringsförbund19:26
27Isabella BaierGöteborgs Orienteringsförbund19:27
28Malva ArvidssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:28
29Tove Wedberg-KilnäsGöteborgs Orienteringsförbund19:29
30Hanna WidegrenVästergötlands Orienteringsförbund19:30
31Wilma KroksmyrSmålands Orienteringsförbund19:31
32Liena Grahl (ej GM)North German Youth Team19:32
33Miranda WallströmGöteborgs Orienteringsförbund19:33
34Lina AhlstedtBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:34
35Elsie HäggmarkVästergötlands Orienteringsförbund19:35
36Tilia OlssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:36
37Julia AbajiSmålands Orienteringsförbund19:37
38Maren Strauß (ej GM)North German Youth Team19:38
39Anna-Lisa KinellGöteborgs Orienteringsförbund19:39
40Emy HjertströmHallands Orienteringsförbund19:40
41Klara EberlénVästergötlands Orienteringsförbund19:41
42Alice OlssonGöteborgs Orienteringsförbund19:42
43Minna PalmSmålands Orienteringsförbund19:43
44Aprilia CinthioSkånes Orienteringsförbund19:44
45Amanda CliffordsonGöteborgs Orienteringsförbund19:45
46Hilda AhlgrenVästergötlands Orienteringsförbund19:46
47Tilda SundkvistSmålands Orienteringsförbund19:47

H13

1 890 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Carl ÖbergSmålands Orienteringsförbund19:28
102Simon ThörnbladVästergötlands Orienteringsförbund19:29
103Hjalmar AxelssonSkånes Orienteringsförbund19:30
104Marcus LammGöteborgs Orienteringsförbund19:31
105Eddie KarlssonBlekinge Orienteringsförbund19:32
106Isak ÖhgrenGöteborgs Orienteringsförbund19:33
107Viktor NilssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:34
108Erik KindlundVästergötlands Orienteringsförbund19:35
109Viggo WulffSmålands Orienteringsförbund19:36
110Jakob OmelchenkoBlekinge Orienteringsförbund19:37
111Isac ElingforsSmålands Orienteringsförbund19:38
112Wilmer KempeÖstergötlands Orienteringsförbund19:39
113Alexander LännhultBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:40
114Ludwig RosénGöteborgs Orienteringsförbund19:41
115Emil RingBlekinge Orienteringsförbund19:42
116Hjalmar FolkestadSmålands Orienteringsförbund19:43
117Julius WiklundVästergötlands Orienteringsförbund19:44
118Hugo BraamÖstergötlands Orienteringsförbund19:45
119Isak TörnströmHallands Orienteringsförbund19:46
120Albin SkottBohuslän-Dals Orienteringsförbund19:47
121Filip GummessonSmålands Orienteringsförbund19:48
122Vincent DahmÖstergötlands Orienteringsförbund19:49
123Karl Aderstedt AlthoffGöteborgs Orienteringsförbund19:50
124Adam SamuelssonVästergötlands Orienteringsförbund19:51
125Gustav HellgrenÖstergötlands Orienteringsförbund19:52
126Liam HogedalVästergötlands Orienteringsförbund19:53
127Simon HanssonHallands Orienteringsförbund19:54
128Felix JohanssonGöteborgs Orienteringsförbund19:55
129Valter RoothSmålands Orienteringsförbund19:56
130Noah RingströmVästergötlands Orienteringsförbund19:57
131Matti JohanssonSmålands Orienteringsförbund19:58
132Arvid Algers OmholtÖstergötlands Orienteringsförbund19:59
133Samuel DahlbergHallands Orienteringsförbund20:00
134Noah MulariBlekinge Orienteringsförbund20:01
135Leon RybergHallands Orienteringsförbund20:02
136Edvin LennartsonVästergötlands Orienteringsförbund20:03
137Ola LeireGöteborgs Orienteringsförbund20:04
138Wilhelm KarmetunSmålands Orienteringsförbund20:05

Öppen 1

1 430 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping18:02:39
Christian StamerNorth German Youth Team18:04:13
Elin EdvardssonIK Ymer18:09:35
Alice LarssonBredareds IF18:14:23
Benias PerssonGällstadbygdens SOK18:17:26
Tuva DahlgrenIK Ymer18:18:09
Eliva PerssonGällstadbygdens SOK18:21:22
Jonathan RingströmRydboholms SK18:21:31
Olivia DahmTjalve IF Norrköping18:23:28
Vide FlinkFjärås AIK18:28:34
Tyra FlinkFjärås AIK18:29:52
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK18:49:29
Lukas FonkNorth German Youth Team19:00:11

Öppen 5

1 670 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna NilssonHestra IF18:01:00
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan18:01:00
Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping18:01:43
Ulrika WillénÖstersunds OK18:03:52
Robert BurénIK Ymer18:05:23
Neo CederqvistVisborgs OK18:11:53
Emil LingIK Hakarpspojkarna18:14:33
Jesper AugustssonKinnaströms SK18:15:26
Elsa HallOK Bävern18:23:07
Kristina BohmanOK Orinto18:28:16
Lena WeimingKinnaströms SK18:31:28
Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK18:42:57
Gabriel HogedalVänersborgs SK18:46:53
William LännhultEds SK19:15:46
Håkan FärnlöfIF Rigor19:17:13
Hannah LandergrenHestra IF19:43:34

Öppen 7

1 510 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig WallermanBorås GIF18:00:30
Erik WillénÖstersunds OK18:04:39
Stefan GunnarssonKristinehamns OK18:12:16
Britt GunnarssonKristinehamns OK18:13:40
Margareta NetzTrollhättans SOK18:15:56
Anton CarlströmFK Boken18:19:17
Marie CarlströmFK Boken18:19:18
Ronnie BohmanOK Orinto18:28:19
Gustav BohmanOK Orinto18:28:22
Britt RangertIK Ymer18:30:45
Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK18:33:33
Ingrid HermanssonIK Ymer18:36:25
Sara WulffOK Gränsen18:40:56
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK18:46:03
Gunnel NilssonOLC Wienerwald19:10:25
Jessica ElmerssonOK Bävern19:37:32
Rasmus LundbergOK Bävern19:54:57

Öppen 8

2 120 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip LemanGöteborgs SK18:00:34
Anna BäckstädeVisborgs OK18:00:57
Patrik CorneliussonOK Löftan18:01:36
Josefine JungstrandOK Skogsfalken18:02:16
Mattias BiörsIK Ymer18:02:59
Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OK18:03:05
Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping18:03:26
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK18:03:30
Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:05:56
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK18:06:39
Christer BorgGöteborg-Majorna OK18:07:20
Filip KarlssonIF Hagen18:07:46
Felix FalkGöteborg-Majorna OK18:08:39
Ulf PalmérUlricehamns OK18:10:44
Patrik FalkGöteborg-Majorna OK18:12:01
Johanna RönnqvistOK Löftan18:12:33
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF18:14:10
Peter BrobergIF Rigor18:14:19
Lotta FalkKlubblös18:15:14
Jerker NetzTrollhättans SOK18:15:20
Karin ClarinIF Rigor18:15:37
Magnus BåthKlubblös18:16:17
Bruno FovaeusSävedalens AIK18:16:35
Hannah FovaeusSävedalens AIK18:16:36
Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK18:18:04
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna18:21:03
Runa FremstadGöteborg-Majorna OK18:21:27
Anders ReimertzGällstadbygdens SOK18:23:41
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK18:24:18
Carina RydlundHässleholms OK18:24:51
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK18:24:54
Pontus KarlssonMarkbygdens OK18:25:08
Gary LarssonOK Skogshjortarna18:26:39
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK18:26:53
Rikard FlinkFjärås AIK18:29:54
Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK18:33:51
Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK18:34:30
Lena FlinkFjärås AIK18:34:57
Stefan GraadIF Rigor18:37:45
Arne LundStenungsunds OK18:38:18
Gabriel ThörnbladOK Flundrehof18:39:48
Robert SvenssonAnderstorps OK18:39:55
Anton SundströmBredareds IF18:40:25
Per ThunbergOK Vivill18:41:14
Sven SundströmBredareds IF18:42:41
Malin LammFrölunda OL18:42:47
Niklas NilssonHärlövs IF18:45:30
Emelie SvalinVänersborgs SK18:48:37
Jan SamuelssonFalköpings AIK OK18:49:29
Maria HelmerssonHässleholms OK18:55:21
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb18:58:30
Patrick EricsonMullsjö SOK18:59:15
Sara IvarssonOK Kullingshof19:13:21
Olle SchälinOK Alehof19:13:53
Linus LännhultEds SK19:15:48
Ina SkalbergBredaryds SOK19:19:18
Camilla ÖhgrenSävedalens AIK19:21:18
Magnus CinthioSkåneslättens OL19:46:13
Lasse BjörfjällBredareds IF19:48:39
Annika LännhultEds SK19:49:45
Fredrik NystedtSkåneslättens OL19:55:02
Felix AxelssonMarkbygdens OK19:57:11
Filip AnderssonMarkbygdens OK19:58:13

Annonser