Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Götalandsmästerskapen, stafett

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskapen, stafett
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: söndag 11 augusti 2019

Juniorstafett

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
101Göteborgs Orienteringsförbund 109:45
1011. Ellika Groth
1012. Gabriel Sturesson
1013. Johanna Nilsson
1014. Emil Axelsson
102Småland 109:45
1021. Alicia Lundgren
1022. Hugo Jakobsson
1023. Alice Svensson Finndahl
1024. Isac Ericsson
103Västergötlands Orienteringsförbund 109:45
1031. Matilda Fagerlind
1032. Oscar Stomberg
1033. Agnes Eriksson
1034. Olle Sörqvist
104Blekinge 109:45
1041. Hanna Ring
1042. Arvid Kronmar
1043. Johanna Wilhelmsson
1044. Simon Giselsson
105Skåne Röd09:45
1051. Embla Cinthio
1052. Felix Gustafsson
1053. Elin Hugosson
1054. Alfred Ahltin
106Göteborgs Orienteringsförbund 209:45
1061. Moa Sjöberg
1062. Jakob Gunnarsson
1063. Linnea Wedberg-Kilnäs
1064. Rasmus Johansson Fjordside
107Småland 209:45
1071. Elin Rindstig
1072. Filip Broling
1073. Clara Samuelsson
1074. Linus Lundberg
108Skåne Gul09:45
1081. Hilma Holmström
1082. Elin Nilsson
1083. Agnes Lindblom
1084. Carl Ås
109Göteborgs Orienteringsförbund 309:45
1091. vacant
1092. vacant
1093. vacant
1094. vacant
110North German Youth Team 1 (ej GM)09:45
1101. Pia Buchholz
1102. Matti Bruns
1103. Anna Marcao
1104. Tom Buchholz
111Vacant 109:45
1111. vacant
1112. vacant
1113. vacant
1114. vacant
112Vacant 209:45
1121. vacant
1122. vacant
1123. vacant
1124. vacant
113Vacant 309:45
1131. vacant
1132. vacant
1133. vacant
1134. vacant
114Vacant 409:45
1141. vacant
1142. vacant
1143. vacant
1144. vacant
115Vacant 509:45
1151. vacant
1152. vacant
1153. vacant
1154. vacant

Ungdomsstafett

88 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1Göteborgs Orienteringsförbund 110:00
11. Ida Bengtsson
12. Marcus Lamm
13. Signe Hördegårdh
14. William Sturesson
2Smålands Orienteringsförbund 110:00
21. Ida Eskilsson
22. Isak Eskilsson
23. Tuva Östangård
24. Viktor Gunnarsson
3Västergötlands Orienteringsförbund 110:00
31. Lisa Åkesson
32. Liam Hogedal
33. Alva Björk
34. Lukas Larsson
4Blekinge 110:00
41. Alma Svennerud
42. Axel Bratt
43. Emma Zettervall
44. Hugo Larsson
5Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 110:00
51. Lovis Bergstrand
52. Albin Skott
53. Tilia Olsson
54. Hjalmar Olsson
6Gotlands OF10:00
61. Klara Bäckstäde
62. Albin Lindh Sporre
63. Alma Pettersson
64. Adam Österdahl
7Hallands Orienteringsförbund 110:00
71. Klara Persson
72. Simon Corneliusson
73. Fanny Hansson
74. Tobias Johansson
8Skåne Röd10:00
81. Alice Olvegård
82. Wilmer Selin
83. Lina Ås
84. Edvin Selin
9Östergötlands OF 110:00
91. Linnéa Lund
92. Jacob Påledal
93. Yrsa Röjgård
94. Sverre Röjgård
10Göteborgs Orienteringsförbund 210:00
101. Eleonora Alinder
102. Ludwig Rosén
103. Maja Axelsson
104. Casper Skepp
11Smålands Orienteringsförbund 210:00
111. Agnes Djurstedt
112. Victor Hörnquist
113. Sandra Ling
114. Noel Braun
12Västergötlands Orienteringsförbund 210:00
121. Erika Åkesson
122. Isak Skoglund
123. Stina Thern
124. Johan Mårtensson
13Blekinge 210:00
131. Emma Emilsson
132. Oliver Håkansson
133. Hedda Svensson
134. Linus Vernström
14Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 210:00
141. Frida Johansson
142. Alexander Lännhult
143. Malva Arvidsson
144. Axel Brönnestam
15Hallands Orienteringsförbund 210:00
151. Maja Karmstig
152. Adam Sjööarv
153. Lovisa Eliasson
154. Emil Jägstedt
16Skåne Gul10:00
161. Moa Wallenborg
162. Svante Selin
163. Tuva Selin
164. Albin Weiden
17Östergötlands OF 210:00
171. Kerstin Ljungemyr
172. Ludvig Eronn
173. Sofie Ettling
174. Hugo Persson
18Göteborgs Orienteringsförbund 310:00
181. Sabina Aumo
182. Fabian Alinder
183. Wilma Reinholdsson
184. Elias Nordberg
19Smålands Orienteringsförbund 310:00
191. Emmy Granstedt
192. Viggo Wulff
193. Minna Palm
194. Olle Karlsson
20Västergötlands Orienteringsförbund 310:00
201. Ebba Thern
202. Albin Sundström
203. Lisa Östensson
204. Anton Carlsson
21Blekinge 310:00
211. Lisa Swartz
212. Emil Albinsson
213. Lova Kronmar
214. Filip Håkansson
22Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 310:00
221. Emilia Sandin
222. Saga Källstrand
223. Molly Bergstrand
224. Melker Andersson
23Hallands Orienteringsförbund 310:00
231. Maja Graad
232. Edvin Alexandersson
233. Jenny Severinsson
234. Isak Bengtsson
24Skåne Blå10:00
241. Emmy Palm
242. Noah Krikström
243. Alice Johansson
244. Loke Hedberg
25Östergötlands OF 310:00
251. Fanny Östlund
252. Hugo Braam
253. Sigrid Ljunggren
254. Simon Flankegård
26Göteborgs Orienteringsförbund 410:00
261. Elina Reinholdsson
262. Karl Aderstedt Althoff
263. Maja Karlsson
264. Gunnar Fovaeus
27Smålands Orienteringsförbund 410:00
271. Hanna Öberg
272. Carl Öberg
273. Tova Rangert
274. Hugo Ericsson
28Västergötlands Orienteringsförbund 410:00
281. Elsa Sonesson
282. Julius Wiklund
283. Elsa Södervall
284. Alfred Hallqvist
29Blekinge 410:00
291. Ella Söderberg
292. Nils Swartz
293. Emma Larsson
294. Melker Larsson
30Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 410:00
301. Linnea Axelsson
302. Lina Ahlstedt
303. Emma Christiansson
304. Johan Lund
31Hallands Orienteringsförbund 410:00
311. vacant
312. vacant
313. vacant
314. vacant
32Skåne Lila10:00
321. Selma Larsson
322. Elia Kämpe
323. Aprilia Cinthio
324. Hugo Cedervall
33Östergötlands OF 410:00
331. Alva Karlsson
332. Arvid Algers Omholt
333. Klara Zimmerman
334. Carl-Henrik Wass
34Göteborgs Orienteringsförbund 510:00
341. Filippa Fagerström
342. Ola Leire
343. Audrey Hansson
344. Fritjof Aderstedt Althoff
35Smålands Orienteringsförbund 510:00
351. Evelina Svensson Finndahl
352. Emil Kreutner
353. Filippa Braun
354. Mattias Öhlund
36Västergötlands Orienteringsförbund 510:00
361. Hanna Alsiö
362. Johan Eriksson
363. Klara Eberlén
364. Samuel Böke
37Blekinge 510:00
371. Vilmalee Suwan
372. Jakob Omelchenko
373. Anna Viktorsson
374. Oskar Ericsson
38Skåne Orange10:00
381. Viola Holmström
382. Viktor Ahltin
383. Emelia Carlström
384. Isak Andersson
39Östergötlands OF 510:00
391. Alva Svensk
392. Otto Nilsson
393. Fanny Waltersson
394. Johan Årbrink
40Göteborgs Orienteringsförbund 610:00
401. Matilda Asp
402. Pontus Hedin
403. Emilia Lundstedt
404. Anton Kastrup
41Smålands Orienteringsförbund 610:00
411. Thea Nordin Abaji
412. Filip Gummesson
413. Emma Olin
414. Hugo Unosson
42Västergötlands Orienteringsförbund 610:00
421. Moa Skoog
422. Noel Bengtsson
423. Sara Ohlin
424. Adam Skoglund
43Östergötlands OF 610:00
431. Annie Lund
432. Wilmer Kempe
433. Sigrid Forsman
434. Valter Fredriksson
44Göteborgs Orienteringsförbund 710:00
441. Olivia Lundstedt
442. Ivar Henriksson
443. Silje Ringstad
444. William Rönnborg
45Smålands Orienteringsförbund 710:00
451. Stina Andersson
452. Joel Svensson Finndahl
453. Wilma Kroksmyr
454. Axel Eveborn
46Västergötlands Orienteringsförbund 710:00
461. Alma Appelgren
462. Simon Westh
463. Elsa Martander
464. Joel Holmberg
47Skåne Grön10:00
471. Alva Nystedt
472. Hjalmar Axelsson
473. Johanna Ottosson
474. Erik Johansson
48Östergötlands OF 710:00
481. vacant
482. vacant
483. vacant
484. vacant
49Göteborgs Orienteringsförbund 810:00
491. Ebba Näsman
492. Erik Slätt
493. Amanda Cliffordson
494. Melker Åkesson
50Smålands Orienteringsförbund 810:00
501. Filippa Söderberg
502. Wilhelm Karmetun
503. Lovisa Kroksmyr
504. Theo Lövdahl
51Västergötlands Orienteringsförbund 810:00
511. Mirjam Inemyr
512. Kasper Vemdal
513. Emilia Elverlind
514. Ludvig Hedström
52Östergötlands OF 810:00
521. vacant
522. vacant
523. vacant
524. vacant
53Göteborgs Orienteringsförbund 910:00
531. Elvira Söderberg
532. Miranda Wallström
533. Maja Nordenfelt
534. Simon Bååth
54Smålands Orienteringsförbund 910:00
541. Tove Vallerius
542. Matti Johansson
543. Evanna Johansson
544. Albin Samuelsson
55Västergötlands Orienteringsförbund 910:00
551. Julia Westh
552. Otto Larsson
553. Stina Nalbin
554. Liam Johansson
56Östergötlands OF 910:00
561. vacant
562. vacant
563. vacant
564. vacant
57Göteborgs Orienteringsförbund 1010:00
571. Filippa Kinde
572. Alwin Einarsson
573. Julia Boge
574. Lucas Boström
58Smålands Orienteringsförbund 1010:00
581. Meja Berger
582. Olle Petersén
583. Ebba Ulvagården
584. Oscar Hultgren
59Västergötlands Orienteringsförbund 1010:00
591. Linnea Solvang Stagg
592. Edvin Ockborn
593. Elin Blomqvist
594. Filip Ingemarsson
60Östergötlands OF 1010:00
601. vacant
602. vacant
603. vacant
604. vacant
61Göteborgs Orienteringsförbund 1110:00
611. Elsa Asp
612. Melvin Andersson
613. Clara Lövgärd
614. Albin Nyqvist
62Smålands Orienteringsförbund 1110:00
621. Tilda Hagelberg
622. Axel Wernersson
623. Felicia Gustafsson
624. Erik Ling
63Västergötlands Orienteringsförbund 1110:00
631. Malin Kindbom
632. Adam Samuelsson
633. Agnes Ivarsson
634. Albin Genberg
64Göteborgs Orienteringsförbund 1210:00
641. Molly Granäng
642. Felix Johansson
643. Signe Lundqvist
644. Albin Liljenvall
65Smålands Orienteringsförbund 1210:00
651. Felicia Fyhr
652. Isac Elingfors
653. Tilda Sundkvist
654. Johan Hansson
66Västergötlands Orienteringsförbund 1210:00
661. Elin Axelsson
662. Edvin Lennartson
663. Hilda Ahlgren
664. Carl Stadig
67Göteborgs Orienteringsförbund 1310:00
671. Rebecka Pihlström
672. Linus Alinder
673. Ida Körle
674. Ebbe Holmqvist
68Smålands Orienteringsförbund 1310:00
681. Maja Lindén
682. Alice Hall
683. Julia Abaji
684. Alexander Gustafsson
69Västergötlands Orienteringsförbund 1310:00
691. Sofia Elverlind
692. Elsie Häggmark
693. Hanna Widegren
694. Gustav Lidman
70Göteborgs Orienteringsförbund 1410:00
701. Matilda Wallström
702. Isak Öhgren
703. Isabella Baier
704. Lukas Groth
71Smålands Orienteringsförbund 1410:00
711. Emma Rindstig
712. Hugo Martinsson
713. Hilda Petersson
714. Albin Hjellström
72Västergötlands Orienteringsförbund 1410:00
721. Maja Inghammar
722. vacant
723. vacant
724. vacant
73Göteborgs Orienteringsförbund 1510:00
731. Siri Larsen
732. Viktor Jansson
733. Johanna Pihlström
734. Oscar Lundborg
74Smålands Orienteringsförbund 1510:00
741. Vendela Sturek
742. Alva Hagelberg
743. Lea Friberg
744. Markus Ljungqvist
75Göteborgs Orienteringsförbund 1610:00
751. vacant
752. vacant
753. vacant
754. vacant
76Smålands Orienteringsförbund 1610:00
761. Martina Niklasson
762. Alfred Tyrberg
763. Linn Björneld
764. Lukas Hagberg
77Göteborgs Orienteringsförbund 1710:00
771. vacant
772. vacant
773. vacant
774. vacant
78Göteborgs Orienteringsförbund 1810:00
781. vacant
782. vacant
783. vacant
784. vacant
79North German Youth Team 1 (ej GM)10:00
791. Annika Stamer
792. Kristaps Grahl
793. Liena Grahl
794. Konrad Stamer
80Vacant 110:00
801. vacant
802. vacant
803. vacant
804. vacant
81Vacant 210:00
811. vacant
812. vacant
813. vacant
814. vacant
82Vacant 310:00
821. vacant
822. vacant
823. vacant
824. vacant
83Vacant 410:00
831. vacant
832. vacant
833. vacant
834. vacant
84Vacant 510:00
841. vacant
842. vacant
843. vacant
844. vacant
85Vacant 610:00
851. vacant
852. vacant
853. vacant
854. vacant
86Vacant 710:00
861. vacant
862. vacant
863. vacant
864. vacant
87Vacant 810:00
871. vacant
872. vacant
873. vacant
874. vacant
88Vacant 910:00
881. vacant
882. vacant
883. vacant
884. vacant

Andra chansen - D14

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
201Göteborgs Orienteringsförbund 110:15
2011. Tove Wedberg-Kilnäs
2012. vacant
202Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 110:15
2021. Felicia Sandin
2022. vacant
203Östergötlands Orienteringsförbund 110:15
2031. Fanny Waltersson
2032. vacant
204Göteborgs Orienteringsförbund 210:15
2041. Klara Wedberg-Kilnäs
2042. vacant
205Göteborgs Orienteringsförbund 310:15
2051. Anna-Lisa Kinell
2052. vacant
206Göteborgs Orienteringsförbund 410:15
2061. Sara Bengtsson
2062. vacant
262Hallands Orienteringsförbund 110:15
2621. Emy Hjertström
2622. vacant
Göteborgs Orienteringsförbund 510:15
1. vacant
2. vacant
Göteborgs Orienteringsförbund 610:15
1. vacant
2. vacant
Göteborgs Orienteringsförbund 710:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 110:15
1. vacant
2. vacant

Andra chansen - H14

17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
207Östergötlands Orienteringsförbund 310:15
2071. Elis Bönner
2072. vacant
208Östergötlands Orienteringsförbund 410:15
2081. Elis Peterson
2082. vacant
209Östergötlands Orienteringsförbund 510:15
2091. Arvid Svensson
2092. vacant
210Blekinge Orienteringsförbund 110:15
2101. Noah Mulari
2102. vacant
211Hallands Orienteringsförbund 110:15
2111. Oskar Blom
2112. vacant
212Östergötlands Orienteringsförbund 110:15
2121. Gustav Hellgren
2122. vacant
213Blekinge Orienteringsförbund 210:15
2131. Emil Ring
2132. vacant
214Hallands Orienteringsförbund 210:15
2141. Samuel Dahlberg
2142. vacant
215Blekinge Orienteringsförbund 310:15
2151. Eddie Karlsson
2152. vacant
216Hallands Orienteringsförbund 310:15
2161. Simon Hansson
2162. vacant
217Skånes Orienteringsförbund 110:15
2171. Edwin Falkstrand
2172. vacant
218Hallands Orienteringsförbund 410:15
2181. Albin Paulsson
2182. vacant
219Hallands Orienteringsförbund 510:15
2191. Leon Ryberg
2192. vacant
220Hallands Orienteringsförbund 610:15
2201. Isak Törnström
2202. vacant
221Blekinge 410:15
2211. Jan Antonowicz
2212. vacant
222Östergötlands Orienteringsförbund 210:15
2221. Vincent Dahm
2222. vacant
263Hallands Orienteringsförbund 710:15
2631. Emil Seldén
2632. vacant

Andra chansen - D16

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
251Göteborgs Orienteringsförbund 110:15
2511. Louise Olsson
2512. vacant
252Skånes Orienteringsförbund 110:15
2521. Hanna Larsson
2522. vacant
253Skånes Orienteringsförbund 210:15
2531. Olivia Larsson
2532. vacant
254Gotlands Orienteringsförbund 110:15
2541. Natalie Gardelin
2542. vacant
255Smålands Orienteringsförbund 110:15
2551. Tilda Hagelberg
2552. vacant
256Smålands Orienteringsförbund 210:15
2561. Stina Lind
2562. vacant
257Smålands Orienteringsförbund 310:15
2571. Frida Mouchard
2572. vacant
258Skånes Orienteringsförbund 310:15
2581. Alice Persson
2582. vacant
259Skånes Orienteringsförbund 410:15
2591. Elsa Wiberg
2592. vacant
260Skånes Orienteringsförbund 510:15
2601. Joanna Persson
2602. vacant
261Skånes Orienteringsförbund 610:15
2611. Julia De Almeida
2612. vacant
265Hallands Orienteringsförbund 110:15
2651. Annie Eriksson
2652. vacant
Smålands Orienteringsförbund 410:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 110:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 210:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 310:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 410:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 510:15
1. vacant
2. vacant

Andra chansen - H16

32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
223Gotlands Orienteringsförbund 110:15
2231. Edvard Pettersson
2232. vacant
224Småland10:15
2241. Gustav Eveborn
2242. vacant
225Smålands Orienteringsförbund 210:15
2251. Filip Broling
2252. vacant
226Smålands Orienteringsförbund 310:15
2261. Linus Bägeby
2262. vacant
227Smålands Orienteringsförbund 410:15
2271. Joel Björnlinger
2272. vacant
228Göteborgs Orienteringsförbund 110:15
2281. Gustav Berts
2282. vacant
229Blekinge Orienteringsförbund 110:15
2291. Olof Edvardsson
2292. vacant
230Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 110:15
2301. Erik Persson
2302. vacant
231Hallands Orienteringsförbund 110:15
2311. Martin Hansson
2312. vacant
232Skånes Orienteringsförbund 110:15
2321. Love Persson
2322. vacant
233Östergötlands Orienteringsförbund 110:15
2331. Daniel Jonsson
2332. vacant
234Göteborgs Orienteringsförbund 210:15
2341. Alfred Johansson
2342. vacant
235Blekinge Orienteringsförbund 210:15
2351. Anton Törnqvist
2352. vacant
236Hallands Orienteringsförbund 210:15
2361. Jakob Moberg
2362. vacant
237Skånes Orienteringsförbund 210:15
2371. Elias Nilsson
2372. vacant
238Göteborgs Orienteringsförbund 310:15
2381. Johan Wall Jungbjer
2382. vacant
239Hallands Orienteringsförbund 310:15
2391. Jonathan Rundqvist
2392. vacant
240Skånes Orienteringsförbund 310:15
2401. Victor Ericsson
2402. vacant
241Göteborgs Orienteringsförbund 410:15
2411. Tage Kinell
2412. vacant
242Östergötlands Orienteringsförbund 210:15
2421. Alfons Peterson
2422. vacant
243Göteborgs Orienteringsförbund 510:15
2431. Jakob Asp
2432. vacant
244Göteborgs Orienteringsförbund 610:15
2441. Hannes Essunger
2442. vacant
245Göteborgs Orienteringsförbund 710:15
2451. Axel Björkman
2452. vacant
246Göteborgs Orienteringsförbund 810:15
2461. Alvin Ollander
2462. vacant
247Skånes Orienteringsförbund 410:15
2471. David Persson
2472. vacant
248Skånes Orienteringsförbund 510:15
2481. Ivar Helmersson
2482. vacant
249Skånes Orienteringsförbund 610:15
2491. Klas Ljungqvist
2492. vacant
250Skånes Orienteringsförbund 710:15
2501. Lucas Treldal
2502. vacant
264Hallands Orienteringsförbund 410:15
2641. Alex Johansson
2642. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 110:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 210:15
1. vacant
2. vacant
Västergötlands Orienteringsförbund 310:15
1. vacant
2. vacant

Annonser