Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Götalandsmästerskapen, publiktävling, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskapen, publiktävling, lång
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: lördag 10 augusti 2019

D21

8 150 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering09:57
Emma KindbomIF Hagen10:00
Anna BondesonLunds OK10:03
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:06
Lisa JohanssonOK Tranan10:09
Elin HamreforsSävedalens AIK10:12
Ida WillénFalköpings AIK OK10:15
Filippa JohanssonJönköpings OK10:18
Sara IvarssonOK Kullingshof10:21
Emma NilssonOK Tranan10:24
Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK10:27
Sarah PerssonOK Denseln10:30
Amanda BlennowFalköpings AIK OK10:33
Vilma BlennowOK Linné10:36

H21

11 080 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav HindérOK Tisaren09:57
Tobias LysvretGöteborg-Majorna OK10:00
Simon HectorSnättringe SK10:03
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna10:06
Markus HederskogIK Hakarpspojkarna10:09
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK10:12
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:15
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna10:18
Pol Ràfols PerramonCat-team10:21
Simon WallmanOK Kullingshof10:24
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:27
Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering10:30
Anders YngveIK Hakarpspojkarna10:33
Lucas SundbladEksjö SOK10:36
Erik ClassonOK Orinto10:39
Filip KarlssonIF Hagen10:42
Johan OlsonGöteborg-Majorna OK10:45
Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna10:48
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK10:51
Tobias NobornIFK Göteborg Orientering10:54
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:57
Fonk LukasNorth German Youth Team11:00

D21 Kort

5 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tiina LaasOK Skogshjortarna10:09
Sandra EkströmOK Orinto10:12

H21 Kort

7 370 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL09:55
Arvid HammarFK Herkules09:58
Jesper LindströmIF Hagen10:01
Simon BörjesonRyda SK10:04
Martin ChristensenMariager Fjord OK10:07
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK10:10
Rasmus LundbergOK Bävern10:13

H20

6 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel ForsmanFK Herkules10:01

H18

6 160 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan HolmbergIF Hagen10:30
David NeroNässjö OK10:33

H16 Kort

3 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton LarssonOK Landehof10:02

H14

3 910 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam NeroNässjö OK10:12

D14 Kort

2 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida KarlssonIK Hakarpspojkarna10:00
Klara NilssonHestra IF10:03
Agnes AnderssonAnderstorps OK10:06

D12

2 920 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nelly GrothKungälvs OK09:56
Emilia HedmanKungälvs OK09:59
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:02
Wilma PalmqvistOK Tranan10:05
Agnes PaulssonOK Löftan10:08
Vera FolkestadAnderstorps OK10:11
Hilma TrofastJönköpings OK10:14
Elin NobornIFK Göteborg Orientering10:17
Ebba LövgärdOK Alehof10:20
Linnéa EdvardssonEksjö SOK10:23
Elsa ArvidssonSjövalla FK10:26
Siri RehnGränna-Bygdens OK10:29
Ida AnderssonVänersborgs SK10:32
Vera DahlbergJönköpings OK10:35
Elin KarlssonOK Landehof10:38
Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering10:41
Alma KjellénHelsingborgs SOK10:44
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK10:47
Alice LarssonBredareds IF10:50

H12

2 980 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jarvis HanssonFrölunda OL10:01
Gabriel HogedalVänersborgs SK10:04
Arvid JosefssonOK Vivill10:07
Calle WärnOK Skogshjortarna10:10
Vidar EkdalaKungälvs OK10:13
Alvin LundgrenVäxjö OK10:16
Måns DjärvJönköpings OK10:19
Gustav AspIFK Göteborg Orientering10:22
Bruno FovaeusSävedalens AIK10:25
Elliott RehnGränna-Bygdens OK10:28
Herman PetterssonSävedalens AIK10:31
Jacob HolmbergUlricehamns OK10:34
Ole HillebrandVänersborgs SK10:37
Gustav RexOK Landehof10:40
Tage MöllerströmJönköpings OK10:43
Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna10:46
Hampus SahlénIF Hagen10:49
Melker SundströmHestra IF10:52
Hugo CorneliussonOK Löftan10:55
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:58
Axel EkdalaKungälvs OK11:01
Emil LingIK Hakarpspojkarna11:04
Vilgot ÅhlundVänersborgs SK11:07
Hjalmar IngelsboOK Tranan11:10
Anton KarlssonUlricehamns OK11:13
Emil SkeppSävedalens AIK11:16
Elias SamuelssonOK Vivill11:19
Arvid FalkstrandTormestorps IF11:22
Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg11:25

H12 Kort

2 420 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte ZijpVänersborgs SK10:00

D10

2 420 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa DahlbergJönköpings OK10:02
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering10:05
Tyra FlinkFjärås AIK10:08
Lova BeijerJönköpings OK10:11
Lisa InghammarHestra IF10:14
Linnéa PåledalOK Roxen10:17
Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:20
Alma TrofastJönköpings OK10:23
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering10:26

H10

2 380 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering09:57
Vide FlinkFjärås AIK10:00
Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg10:03
Hjalmar JohanssonOK Alehof10:06
Emil HillebrandVänersborgs SK10:09
Gustav KarlssonUlricehamns OK10:12
Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna10:15
Ville GassnerUlricehamns OK10:18
Theo RydénMullsjö SOK10:21
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK10:24
Ted NömmIFK Göteborg Orientering10:27
Axel FalkstrandTormestorps IF10:30
Johannes AnderssonVänersborgs SK10:33
Johannes HolmbergUlricehamns OK10:36
Oscar WärnOK Skogshjortarna10:39
Gustaf IngelsboOK Tranan10:42
Theo KronmarkerMullsjö SOK10:45
Jonatan SahlénIF Hagen10:48
Malte PalmérUlricehamns OK10:51

D35

6 160 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie SvalinVänersborgs SK10:08
Martina LidénMarkbygdens OK10:11
Maria SahlénIF Hagen10:14
Cecilia GrothKungälvs OK10:17
Lisa GassnerUlricehamns OK10:20
Lena FlinkFjärås AIK10:23

H35

8 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael HallOK Bävern10:56
Daniel SundqvistOK Orinto10:59
David AndréGöteborg-Majorna OK11:02
Per HultJönköpings OK11:05
Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK11:08
Anders FogelbergVästvärmlands OK11:11
Stefan RoosIFK Göteborg Orientering11:14
Andreas ClaessonOK Kullingshof11:17

D40

5 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid AlinderSjövalla FK10:31
Rakel MartinssonMarkbygdens OK10:34
Karin JogelandIK Ymer10:37
Cecilia KarmetunOK Njudung10:40
Linda CorneliussonOK Löftan10:43
Anna-Stina PåledalOK Roxen10:46
Linda LarssonKarlskrona SOK10:49
Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna10:52
Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK10:55

H40

7 370 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven GranforsOK Landehof10:10
Andreas SamuelssonOK Vivill10:13
Johan LidénOK Landehof10:16
Christian KjellbergerIFK Göteborg Orientering10:19
Emil AndreassonOK Skogshjortarna10:22
Sören Nilsson PåledalOK Roxen10:25
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK10:28
Martin BeijerJönköpings OK10:31
Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering10:34
Mikael TrofastJönköpings OK10:37
Tobias LidénMarkbygdens OK10:40
Martin AnderssonSjövalla FK10:43
Christian StamerNorth German Youth Team10:46
Urban RingströmRydboholms SK10:49
Magnus GassnerUlricehamns OK10:52
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK10:55
Tobias MöllerströmJönköpings OK10:58
Mattias RehnGränna-Bygdens OK11:01

D45

4 590 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pia JohanssonOK Landehof10:01
Åse SundinSjövalla FK10:04
Ewa PerssonTormestorps IF10:07
Johanna HallqvistUlricehamns OK10:10
Susanne AldénOK Roxen10:13
Kristin EkdalaKungälvs OK10:16
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK10:19
Johanna AspIFK Göteborg Orientering10:22
Anna LövgärdOK Alehof10:25
Maria FolkestadAnderstorps OK10:28
Nina AhlénIF Hagen10:31
Annika JohanssonOK Tranan10:34
Sara LorénOK Landehof10:37
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg10:40
Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK10:43
Katrin SkeppSävedalens AIK10:46
Helena BlomqvistMarkbygdens OK10:49
Karin NobornIFK Göteborg Orientering10:52
Ellinor JohanssonOK Alehof10:55
Ann-Sophie OhlinOK Tranan10:58
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna11:01
Lotta RosénGöteborg-Majorna OK11:04
Anna RönnborgIK Uven11:07
Jenny HåkanssonOK Orion11:10

H45

6 600 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK09:58
Johan DahmTjalve IF Norrköping10:00
Robert SvenssonAnderstorps OK10:02
Magnus HomannOK Orinto10:04
Magnus HedmanKungälvs OK10:06
Magnus ClaessonJönköpings OK10:08
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb10:10
Thomas FalkstrandTormestorps IF10:12
Anders LövgärdOK Alehof10:14
Jan SamuelssonFalköpings AIK OK10:16
Patrik AnderssonAnderstorps OK10:18
Jussi AumoKungälvs OK10:20
Ola SkeppSävedalens AIK10:22
Anders SelinFK Göingarna10:24
Herman RosénGöteborg-Majorna OK10:26
Anders HåkanssonOK Orion10:28
Tommy AnderssonVänersborgs SK10:30
Marcus HanssonFrölunda OL10:32
Niklas SahlénIF Hagen10:34
Fredrik SvenssonJönköpings OK10:36
Fredrik BergIF Rigor10:38
Daniel OlssonDalsjöfors GoIF10:40
Martin TryggSävedalens AIK10:42
Erik AderstedtKungälvs OK10:44
Peter AnderssonAnderstorps OK10:46
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:48
Håkan RundqvistOK Nackhe10:50
Michael LönnHjärnarps OL10:52
Johan HanssonOK Löftan10:54
Björn GrothKungälvs OK10:56
Per CarlssonIF Hagen10:58
Joakim KarmetunOK Njudung11:00
Peter LekbergSävedalens AIK11:02
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna11:04
Geir Inge FolkestadAnderstorps OK11:06
Greger AhlénIF Hagen11:08
Erik LauriFK Herkules11:10
Conny RaskHjärnarps OL11:12
Per HolmbergUlricehamns OK11:14
Magnus LarssonKarlskrona SOK11:16
Martin PetterssonSävedalens AIK11:18
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna11:20
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK11:22

D50

4 110 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK10:01
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK10:04
Catarina BengtssonOK Nackhe10:07
Karin JägrydSkåneslättens OL10:10
Karin ÖhlinSOK Aneby10:13
Ina SkalbergBredaryds SOK10:16
Josefine JungstrandOK Skogsfalken10:19
Malin LammFrölunda OL10:22
Susanna DjurstedtEksjö SOK10:25
Carina IvarssonOK Kullingshof10:28
Anna Nero NordmarkNässjö OK10:31
Anna ErikssonOK Landehof10:34
Karin AnderssonIF Hagen10:37
Ulrika WillénÖstersunds OK10:40
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:43
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK10:46
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna10:49
Ann ChihaniFK Herkules10:52
Anna JohanssonJönköpings OK10:55
Berit BengtssonOK Lindéna10:58

H50

6 160 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus JohanssonOK Löftan10:01
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna10:04
Mats RönnborgIK Uven10:07
Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK10:10
Tommy BäckOK Kullingshof10:13
Mikael BergstedtMarkbygdens OK10:16
Mats HedmanIF Hagen10:19
Magnus LarsenFK Boken10:22
Martin EkdalaKungälvs OK10:25
Niklas NilssonHärlövs IF10:28
Kalle WraneSävedalens AIK10:31
Erik WillénÖstersunds OK10:34
Graham KempGöteborg-Majorna OK10:37
Per JohanssonOK Reftele10:40
Sven LundgrenVäxjö OK10:43
Andreas RangertIK Hakarpspojkarna10:46
Jonas NiklassonFalköpings AIK OK10:49
Johan WettergrenFK Herkules10:52
Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK10:55
Thomas AspIFK Göteborg Orientering10:58
Dan JohanssonFK Boken11:01
Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna11:04
Mikael NilssonFK Friskus-Varberg11:07
Anders JägrydSkåneslättens OL11:10
Stefan DjurstedtEksjö SOK11:13
Mats LjungqvistKexholms SK11:16

D55

4 110 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny HomannOK Orinto09:59
Lena PeterssonOK Alehof10:02
Britta SahlinVänersborgs SK10:05
Ann NyströmIF Hagen10:08
Laila B HöglundFK Herkules10:11
Camilla RosénAnnebergs GIF10:14
Elisabeth HectorSnättringe SK10:17
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:20
Lena SwartzOK Orion10:23

H55

5 690 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb09:55
Christer BorgGöteborg-Majorna OK09:58
Magnus JoelssonSOK 6810:01
Jan GrahnIK Uven10:04
Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:07
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK10:10
Pär ClaessonSävedalens AIK10:13
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering10:16
Magnus BlennowFalköpings AIK OK10:19
Lasse Karlsson-LodIstrums SK10:22
Ola AllvinIK Hakarpspojkarna10:25
Bosse HaglundBredareds IF10:28
Hans WedbergSjövalla FK10:31
Jörgen HectorSnättringe SK10:34
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna10:37
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK10:40
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared10:43
Bengt AnderssonTenhults SOK10:46
Odd WallumSävedalens AIK10:49
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK10:52
Lars HolmbergIF Hagen10:55
Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering10:58
Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg11:01
Stefan OlofssonOK Gisle11:04
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna11:07
Bertil ÅkessonMarkbygdens OK11:10
Andres LaasOK Skogshjortarna11:13

D60

3 380 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bente KällVäxjö OK10:02
Jane JohanssonIstrums SK10:05
Gunilla AxelssonSävedalens AIK10:08
Inger WesterbergIF Hagen10:11
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK10:14
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna10:17
Katarina SjöholmMullsjö SOK10:20
Lena RunessonOK Vivill10:23
Gunilla LarssonBredareds IF10:26

H60

5 030 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats LindqvistSävedalens AIK09:56
Pierre KarlssonOK Alehof09:59
Ulf PalmérUlricehamns OK10:02
Troels MuntheMariager Fjord OK10:05
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF10:08
Helge PoulsenMariager Fjord OK10:11
Magnus AnderssonUlricehamns OK10:14
Egon JohanssonOK Tranan10:17
Per KorsbækMariager Fjord OK10:20
Arne LundStenungsunds OK10:23
Bernt AnderssonIF Rigor10:26
Johan KarlssonTrollhättans SOK10:29
Keld OstergårdMariager Fjord OK10:32
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK10:35
Michael RolighedMariager Fjord OK10:38
Lennart LarssonJönköpings OK10:41
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK10:44
Klaus WolsingMariager Fjord OK10:47
Jan KarlssonVäxjö OK10:50
Jens ChristensenMariager Fjord OK10:53
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF10:56
Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK10:59
Clas BörjessonIK Uven11:02
Søren MuntheMariager Fjord OK11:05

D65

3 380 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin AxelssonIK Uven10:30
Lena PerssonGamleby OK10:33
Monica IvarssonOK Skogshjortarna10:36
Hanne PoulsenMariager Fjord OK10:39
Anita EklöfIK Ymer10:42
Catherine DawsonGafanhori10:45
Monica MartinssonOK Tranan10:48
Solveig HedenblomSjövalla FK10:51
Monica AbrahamssonGudhems IF10:54
Ingrid ÖhlundUlricehamns OK10:57
Anne KaillIK Omega11:00
Inge IversenMariager Fjord OK11:03
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared11:06
Britt GunnarssonKristinehamns OK11:09
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK11:12

H65

4 590 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:02
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:05
Thomas SjöholmMullsjö SOK10:08
Mats EricssonOK Skogshjortarna10:11
Thomas PalmqvistOK Tranan10:14
Ingemar PerssonGamleby OK10:17
Lennart HålsjöOK Skogshjortarna10:20
Bo HerderssonMarkbygdens OK10:23
Tommy WesterbergIF Hagen10:26
Kent ErikssonLerums SOK10:29
Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb10:32
Björn JägerströmIK Uven10:35
Jan-Åke EmilssonGudhems IF10:38
Jørn BlomMariager Fjord OK10:41
Lars GrehnMullsjö SOK10:44
Kjell NeroNässjö OK10:47
Hans TrofastTenhults SOK10:50
Kent IvarssonOK Skogshjortarna10:53
Hans EkbergTrollhättans SOK10:56

D70

2 900 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK10:01
Linnea ClaessonRydboholms SK10:04
Evy GabrieliiBredareds IF10:07
Inger JönssonIK Ymer10:10
Ylva HäggströmIF Rigor10:13
Marianne RosénIK Ymer10:16
Rigmor SchouMariager Fjord OK10:19
Margareta LarssonOK Njudung10:22
Ingrid Rex WallströmOK Landehof10:25
Rosa JohanssonIK Uven10:28
Eva AlsinIK Ymer10:31

H70

4 110 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn WikströmOK Orinto10:03
Jukka RankanenSjövalla FK10:06
Lennart AnderssonGöteborgs SK10:09
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb10:12
Kjell MartinssonOK Tranan10:15
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:18
Stefan G LarssonOK Njudung10:21
Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:24
Kent JogelandIK Ymer10:27
Jan HanssonLunds OK10:30
Stellan AhnströmForserums SOK10:33
Gösta ClaessonRydboholms SK10:36
Roy DawsonGafanhori10:39
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan10:42
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared10:45
Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:48
Kjell LönnHjärnarps OL10:51

D75

2 900 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid HermanssonIK Ymer10:35
Britta LarssonOK Frisene10:38
Elvy BörjessonOK Alehof10:41
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK10:44
Lillemor LorénOK Frisene10:47
Gunnel SvenssonIK Ymer10:50
Barbro JohanssonSjövalla FK10:53
Britt RangertIK Ymer10:56
Lena WaernTrollhättans SOK10:59

H75

3 380 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Olof PetterssonOK Tranan10:01
Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:04
Dag LorénOK Frisene10:07
Erland LingJönköpings OK10:10
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer10:13
Steffen HäggströmIF Rigor10:16
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:19
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:22
Ingemar AnderssonOK Orion10:25
Göran LefflerLerums SOK10:28
Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:31
Hans KarlssonOK Orinto10:34
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK10:37
Arne PedersenMariager Fjord OK10:40
Sören AnderssonIK Dran10:43
Arne SvenssonOK Njudung10:46
Karl-Axel JohanssonIK Uven10:49
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna10:52
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK10:55

D80

2 410 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg10:03
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:06
Eivor Steen-OlssonKungälvs OK10:09
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:12
Barbro VallinKungälvs OK10:15
Vivi-Anne BylundRydboholms SK10:18
Marianne GrahnGöteborgs SK10:21
Gunnel BörjessonIK Uven10:24

H80

2 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kuno EkdahlOK P410:21
Sten HjelmOK Tranan10:24
Mats BirgerssonForserums SOK10:27
Kurt RydinOK Tranan10:30

H85

2 410 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Erik LundAnderstorps OK10:28
Carl-Henrik HallbergIK Uven10:31

Inskolning

1 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia DahmTjalve IF Norrköping10:00:00
Mats HillebrandVänersborgs SK10:04:42
Emma HillebrandVänersborgs SK10:44:06
Hanna HillebrandVänersborgs SK10:44:12

U1

1 980 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering10:07:02
Bo MöllerströmJönköpings OK10:11:23
Ella KronmarkerMullsjö SOK10:48:00
Judith GranatMarkbygdens OK11:00:38
Sigrid HallbergBredareds IF12:08:05

U2

2 420 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo LidénMarkbygdens OK10:00:00
Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping10:00:00
Felicia WraneHestra IF10:28:14
Vera BergquistSjövalla FK10:34:17
Johannes DahlbergIK Trenne Ullared10:42:50
Alinda RundqvistOK Nackhe10:51:15
Nils HallbergBredareds IF12:05:05

Öppen 1

2 380 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LysvretKlubblös10:01:50
Karolina GranatMarkbygdens OK11:00:38
Lilly AronssonBrotorp 12:03:51

Öppen 3

2 920 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara AnderssonVänersborgs SK10:00:00
Jesper AugustssonKinnaströms SK10:00:13
Per-Ove LarssonOK Landehof10:07:23
Jenny PalmqvistOK Tranan10:08:18
Patrik DahlbergJönköpings OK10:08:36
Hanna NilssonHestra IF10:11:49
Emma WikströmHästveda OK10:23:23
Wilmer WallIK Ymer10:27:02
Kristina TellqvistIK Dran10:35:12
Cecilia KronmarkerMullsjö SOK10:46:35
Matilda LekbergSävedalens AIK10:53:09
Reinhold ReulOK Orinto11:14:17
Benjamin ReulOK Orinto11:17:05
Ulrika LjungqvistKexholms SK11:24:57
Anton CarlströmFK Boken11:56:36
Marie CarlströmFK Boken11:56:38

Öppen 5

3 510 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared10:00:00
Håkan FärnlöfIF Rigor10:00:00
Stanley Taivula10:00:00
Catarina ÅkerströmFK Herkules10:00:00
Katrin LysvretGöteborg-Majorna OK10:00:55
Jenny StuckiGöteborg-Majorna OK10:05:20
Victoria BenanderIF Rigor10:07:10
Albin SeverinssonOK Nackhe10:10:00
Håkan HåkanssonKungälvs OK10:11:42
Jörgen AdrianssonBorås GIF10:20:39
Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK10:22:02
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering10:33:18
Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:35:14
Kristina BohmanOK Orinto10:44:24
Jenny LjungbergSjövalla FK10:47:32
Ola SamuelssonOK Vivill10:57:45
Helen AhlstrandOK Vivill10:59:04
Martin GranatMarkbygdens OK11:00:48
Tomas PetersénOK Njudung11:02:08
Annette NilssonTormestorps IF11:07:41
Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK11:08:29
Lena Carlsson TellIF Hagen11:08:54
Jan LundgrenKlubblös11:20:36
Emma LundgrenFalköpings AIK OK11:27:05
Tina CarlssonElfsborg SOK11:45:35
Jalle StrömbomElfsborg SOK11:45:35
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK12:16:19
Sina SeipelElfsborg SOK12:18:54

Öppen 6

5 370 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus FovaeusSävedalens AIK10:00:00
Max Moritz10:10:27
Anton WåhlinBorås GIF10:19:25
Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK10:20:48
Hannah FovaeusSävedalens AIK10:24:39
Ragnar BjörnlingerIK Vista10:41:41
Daniel AxelssonMålilla OK10:56:04
Marina AxelssonMarkbygdens OK12:27:13

Öppen 7

2 930 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Conny SahlinVänersborgs SK09:58:07
Karin BjörnlingerUlricehamns OK09:59:45
Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:00:00
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK10:00:00
Ulrica OlovssonLaholms IF OK10:00:00
Jeanette PerssonOK Löftan10:00:00
Maria TuressonHärlövs IF10:00:00
Fredrik BackmanOK Tranan10:01:39
Charlotte JosefssonOK Vivill10:05:29
Stefan SpetzUlricehamns OK10:07:46
Magnus HallqvistUlricehamns OK10:07:48
Jessica ElmerssonOK Bävern10:11:18
Lisa JohanssonOK Tranan10:11:42
Ola WillstrandKlubblös10:13:40
Emma KarlssonOK Landehof10:14:31
Anna ArvidssonSjövalla FK10:27:28
Sven ErikssonOK Landehof10:29:27
Mikael NömmIFK Göteborg Orientering10:32:29
Håkan AnderssonMarkbygdens OK10:32:39
Per-Erik JohanssonKlubblös10:35:25
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared10:36:34
Kristina NilssonOK Tranan10:37:10
Martin JakobssonHammarkinds OK10:41:45
Gustav BohmanOK Orinto10:44:14
Ronnie BohmanOK Orinto10:45:06
Carina RydlundHässleholms OK10:45:12
Marina JohanssonOK Njudung10:48:11
Marita HaglundBredareds IF10:49:03
Bengt KlassonOK Orinto10:49:51
Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK10:51:42
Gunnel NilssonOLC Wienerwald10:56:06
Jonny JohanssonOK Njudung11:30:40
Stefan SvenssonOK Kullingshof11:34:47
Tilda PalmIK Hakarpspojkarna11:37:25
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL11:38:44
Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK12:14:11
Anna WikströmHästveda OK12:27:19

Öppen 8

4 450 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Greger LorénOK Frisene09:58:42
Jesper IngelsboOK Tranan10:00:00
Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping10:00:00
Daniel SonnerfjordJönköpings OK10:04:06
Hans DjärvJönköpings OK10:05:43
Rikard FlinkFjärås AIK10:08:25
Martin LidénOK Landehof10:14:13
Thomas PerssonOK Denseln10:17:50
Maria LennartsonUlricehamns OK10:19:07
Karin ClarinIF Rigor10:19:49
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen10:28:47
Malin PerssonOK Denseln10:30:04
Magnus ElverlindOK Tranan10:36:15
Svante BerglundUlricehamns OK10:39:40
Johan LundbladMarkbygdens OK10:43:42
Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK10:52:31
Dennis TollOK Njudung10:57:06
Johan BökmanHelsingborgs SOK11:06:41
Gustaf BergquistSjövalla FK11:26:32
Lasse BjörfjällBredareds IF11:29:29
Marianne HanssonBredareds IF11:33:13
Mattias BååthSävedalens AIK11:39:48
Wilmer HolmqvistSjövalla FK11:46:24
Berit AslaksenJärfälla OK11:46:27
Håkan HanssonFalkenbergs OK11:51:15
Jonas KarlssonMarkbygdens OK12:13:40
Magnus CinthioSkåneslättens OL12:19:06
Magnus EricssonVäxjö OK12:24:05

Öppen 9

7 390 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik NystedtSkåneslättens OL09:59:55
Mattias PalmqvistOK Tranan10:05:35
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK10:12:10
Lukas LundgrenVäxjö OK10:18:36
Johan StrandGöteborg-Majorna OK10:20:00
Marcus GustafssonIF Hallby10:28:19
Marcus CarlssonIF Hagen10:33:05
Beate StemerKlubblös10:45:54
Gustav ÖstenssonOK Tranan11:01:29
Jonas HjertFalköpings AIK OK11:14:10
Simon HannusVK Uvarna12:02:15

Annonser