Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Götalandsmästerskapen, publiktävling, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskapen, publiktävling, medel
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: söndag 11 augusti 2019

D21

3 860 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida NeroGöteborg-Majorna OK10:02
Maria LundStenungsunds OK10:05
Moa SvenssonNässjö OK10:08
Maja IngelssonOK Hammaren10:11
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna10:14
Emma KindbomIF Hagen10:17
Linnea SkalbergBredaryds SOK10:20
Agnes BerglundUlricehamns OK10:23
Lovisa LemanGöteborgs SK10:26
Elin SvenssonNässjö OK10:29
Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering10:32
Clara SamuelssonOK Vivill10:35
Sofia SjögrenOK Kullingshof10:38
Karin BjörnlingerUlricehamns OK10:41
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:44
Sarah PerssonOK Denseln10:47
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna10:50
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK10:53
Ida WillénFalköpings AIK OK10:56
Anna BondesonLunds OK10:59
Elsa JanssonJärla Orientering11:02
Kajsa SpetzUlricehamns OK11:05

H21

4 520 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav HindérOK Tisaren09:52
Sven GranforsOK Landehof09:55
Andreas SamuelssonOK Vivill09:58
Niklas NilssonHärlövs IF10:01
Simon BörjesonRyda SK10:04
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:07
Jesper LindströmIF Hagen10:10
Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK10:13
Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering10:16
Anders HedbergGöteborg-Majorna OK10:19
Lucas SundbladEksjö SOK10:22
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK10:25
Tobias AnderssonGöteborgs SK10:28
Erik Ivarsson SandbergOK Denseln10:31
Fredrik SturessonOK Alehof10:34
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna10:37
Tobias MattssonTrollhättans SOK10:40
Stefan RoosIFK Göteborg Orientering10:43
Johan OlsonGöteborg-Majorna OK10:46
Erik ClassonOK Orinto10:49
Per HultJönköpings OK10:52
Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna10:55
Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering10:58
Edvard SvedhemUlricehamns OK11:01
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK11:04
Rasmus LundbergOK Bävern11:07
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK11:10
Anders FogelbergVästvärmlands OK11:13
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna11:16
Tobias JohanssonOK Skogshjortarna11:19
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK11:22
Fonk LukasNorth German Youth Team11:25
Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering11:28
Simon WallmanOK Kullingshof11:31
Martin ChristensenMariager Fjord OK11:34
Lukas LundgrenVäxjö OK11:37

H20

3 670 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel GlimténOK Löftan10:12
Gustav OlssonOK Orion10:15
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg10:18
Lukas WadstenOK Landehof10:21
Jonas LauriFK Herkules10:24
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:27

D18

3 580 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara WallinderGöteborg-Majorna OK10:02
Elin DahlVisborgs OK10:05

H18

3 580 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo JakobssonEksjö SOK10:20
Mattis PerssonEksjö SOK10:23
Adrian SkobeKalmar OK10:26
Tom BuchholzNorth German Youth Team10:29
Erik NilssonGotlands Bro OK10:32
Emil AxelssonLerums SOK10:35
David NeroNässjö OK10:38
Viktor WaernqvistOK Kolmården10:41
Jesper JohanssonOK Löftan10:44
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK10:47
Simon FogelströmTorsås OK10:50
Edvin NilssonGotlands Bro OK10:53
Adrian VartiaOK Löftan10:56
Axel BerglundUlricehamns OK10:59
Johan BergiusVisborgs OK11:02
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK11:05
Albin PerssonHalmstad OK11:08
Simon JohanssonOK Kolmården11:11
Felix BäckstädeVisborgs OK11:14
Axel ErikssonOK Löftan11:17
Hugo DjurstedtEksjö SOK11:20
Olof LjunggrenLinköpings OK11:23

D16

3 520 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Natalie GardelinGotlands Bro OK10:03
Linnea RydlundHässleholms OK10:05
Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK10:07
Emma KarlssonOK Landehof10:09

H16

3 520 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl GranforsOK Landehof10:23
Konrad StamerJärfälla OK10:26
Joel RingströmOK Landehof10:29
Bennet GroteNorth German Youth Team10:32

H16 Kort

2 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin SeverinssonOK Nackhe10:21
Anton LarssonOK Landehof10:24

D14

2 760 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nanna TorénHestra IF10:00
Alice TryggSävedalens AIK10:02
Klara NilssonHestra IF10:04
Liena GrahlNorth German Youth Team10:06
Moa HolstenHestra IF10:08

H14

2 900 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar NystrandOK Klyftamo10:35
Martin ErikssonAnnebergs GIF10:37
Adam SjööarvOK Nackhe10:39
Aron MolanderOK Gränsen10:41
Adam SamuelssonFalköpings AIK OK10:43
Emil LingIK Hakarpspojkarna10:45
Elias LauriFK Herkules10:47

H14 Kort

2 250 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel RingströmOK Landehof10:00
Felix LidénMarkbygdens OK10:03

D12

2 250 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba EberlénOK Skogshjortarna10:04
Signe NygårdOK Skogshjortarna10:07
Alice SjööarvOK Nackhe10:10
Moa VemdalMullsjö SOK10:13
Alma KjellénHelsingborgs SOK10:16
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg10:19
Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering10:22
Linnéa EdvardssonEksjö SOK10:25
Elin KarlssonOK Landehof10:28
Ebba LövgärdOK Alehof10:31
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK10:34
Ida AnderssonVänersborgs SK10:37
Alice LarssonBredareds IF10:40
Irma WesthMullsjö SOK10:43

H12

2 250 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg10:36
Teo PalmérUlricehamns OK10:38
Alvin LundgrenVäxjö OK10:40
Jarvis HanssonFrölunda OL10:42
Hjalmar IngelsboOK Tranan10:44
Emil SkeppSävedalens AIK10:46
Hugo CorneliussonOK Löftan10:48
Anton KarlssonUlricehamns OK10:50
Arvid FalkstrandTormestorps IF10:52
Elias SamuelssonOK Vivill10:54
Gustav RexOK Landehof10:56
Gabriel HogedalVänersborgs SK10:58
Melker SundströmHestra IF11:00
Bruno FovaeusSävedalens AIK11:02
Jacob HolmbergUlricehamns OK11:04
Gustav AspIFK Göteborg Orientering11:08
Arvid JosefssonOK Vivill11:10
Alvar NivertFK Herkules11:12

D10

2 090 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK09:54
Meja StridOK Landehof09:57
Linnéa PåledalOK Roxen10:00
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering10:03
Molly GraadIF Rigor10:06
Vera BergquistSjövalla FK10:09
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering10:12
Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK10:15
Greta EngebrattGöteborgs SK10:18
Tyra FlinkFjärås AIK10:21

H10

2 090 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel FalkstrandTormestorps IF10:28
Jakob RingströmOK Landehof10:31
Johannes AnderssonVänersborgs SK10:34
Wilhelm BjöremarkFjärås AIK10:37
Johannes HolmbergUlricehamns OK10:40
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK10:43
Gustaf IngelsboOK Tranan10:46
Vide FlinkFjärås AIK10:49
Gustav KarlssonUlricehamns OK10:52
Olle BlomqvistMarkbygdens OK10:55
Eskil NygårdOK Skogshjortarna10:58
Mio HammöBredaryds SOK11:01
Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg11:04

D35

3 670 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martina LidénMarkbygdens OK10:31
Lena FlinkFjärås AIK10:34
Johanna KarlssonUlricehamns OK10:37
Emelie SvalinVänersborgs SK10:40
Lina HultJönköpings OK10:43
Maria PollMölndal Outdoor IF10:46

D40

3 580 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny EberlénOK Skogshjortarna10:04
Ingrid AlinderSjövalla FK10:07
Karin JogelandIK Ymer10:10
Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK10:13
Karin BergquistSjövalla FK10:16
Lina PalmérUlricehamns OK10:19
Anna-Stina PåledalOK Roxen10:22
Linda CorneliussonOK Löftan10:25
Maria EngebrattGöteborgs SK10:28
Åsa HagnestålMarkbygdens OK10:31
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb10:34

H40

3 980 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LarssonOK Skogshjortarna10:00
Johan PerssonUlricehamns OK10:02
Anders SjööarvOK Nackhe10:04
Patrick EricsonMullsjö SOK10:06
Magnus WåkeråsRydboholms SK10:08
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK10:10
Urban RingströmRydboholms SK10:12
Magnus SundmarkIK Gandvik10:14
Tobias LidénMarkbygdens OK10:16
Martin AnderssonSjövalla FK10:18

D45

3 080 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie-Louise LarssonLerums SOK10:27
Malin SvenssonOK Orion10:29
Annika BengtssonOK Alehof10:31
Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK10:33
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg10:35
Josefine JungstrandOK Skogsfalken10:37
Åse SundinSjövalla FK10:39
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK10:41
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna10:43
Pia JohanssonOK Landehof10:45
Angelica BrandqvistTibro OK10:47
Lotta EnbergHalmstad OK10:49
Katrin SkeppSävedalens AIK10:51
Anna LövgärdOK Alehof10:53
Catrin MolanderOK Gränsen10:55
Ewa PerssonTormestorps IF10:57
Jenny HåkanssonOK Orion10:59
Ulrika KindlundOK Tranan11:01
Anna BäckstädeVisborgs OK11:03
Karolina KarlssonNybro OK11:05
Annica BerglundUlricehamns OK11:07
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb11:09
Cecilia GrothKungälvs OK11:11
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK11:13
Lotta RosénGöteborg-Majorna OK11:15

H45

3 980 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:11
Magnus HanssonOK Löftan10:13
Johan DahmTjalve IF Norrköping10:15
Henrik OlssonMölndal Outdoor IF10:17
Magnus HomannOK Orinto10:19
Magnus HedmanKungälvs OK10:21
Johan HanssonOK Löftan10:23
Thomas FalkstrandTormestorps IF10:25
Daniel OlssonDalsjöfors GoIF10:27
Thomas KarlssonOK Landehof10:29
Martin LarssonIFK Göteborg Orientering10:31
Sören Nilsson PåledalOK Roxen10:33
Christian StamerNorth German Youth Team10:35
Sören SturessonLerums SOK10:37
Anders SelinFK Göingarna10:39
Anders GenbergUlricehamns OK10:41
Herman RosénGöteborg-Majorna OK10:43
Michael LönnHjärnarps OL10:45
Erik LauriFK Herkules10:47
Magnus LarssonKarlskrona SOK10:49
Jan SamuelssonFalköpings AIK OK10:51
Conny RaskHjärnarps OL10:53
Mattias BiörsIK Ymer10:55
Per HolmbergUlricehamns OK10:57
Martin TryggSävedalens AIK10:59
Patrik AnderssonAnderstorps OK11:01
Tommy AnderssonVänersborgs SK11:03
Marcus HanssonFrölunda OL11:05
Anders LövgärdOK Alehof11:07
Stefan GraadIF Rigor11:09
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb11:11
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL11:13
Anders HåkanssonOK Orion11:15
Johan EngebrattGöteborgs SK11:17
Joakim KarmetunOK Njudung11:19
Tomas FridénOK Gränsen11:21
Håkan RundqvistOK Nackhe11:23

D50

3 080 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne BerghMölndal Outdoor IF09:58
Ina SkalbergBredaryds SOK10:00
Anna ErikssonOK Landehof10:02
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK10:04
Karin AnderssonIF Hagen10:06
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK10:08
Malin LammFrölunda OL10:10
Anna StombergIF Hagen10:12
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK10:14
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK10:16
Lena CarlssonSävedalens AIK10:18
Susanne LundgrenVäxjö OK10:20
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:22
Susanna DjurstedtEksjö SOK10:24

H50

3 540 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik MouchardIF Hallby SOK09:54
Lars-Ola LarssonOK Orion09:57
Magnus SvenssonNässjö OK10:00
Joakim ÅkessonOK Landehof10:03
Ola WallinderGöteborg-Majorna OK10:06
Stefan DjurstedtEksjö SOK10:09
Sven LundgrenVäxjö OK10:12
Mikael NilssonFK Friskus-Varberg10:15
Johan WettergrenFK Herkules10:18
Urban MolanderOK Gränsen10:21
Thomas AspIFK Göteborg Orientering10:24
Thomas LjungqvistTibro OK10:27
Stefan SpetzUlricehamns OK10:30
Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK10:33
Magnus LarsenFK Boken10:36
Kalle WraneSävedalens AIK10:39
Svante BerglundUlricehamns OK10:42
Mats LjungqvistKexholms SK10:45
Dan JohanssonFK Boken10:48
Magnus KarlssonOK Landehof10:51
Graham KempGöteborg-Majorna OK10:54
Mikael BergstedtMarkbygdens OK10:57
Olle SjöforsOK Älme11:00
Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK11:03
Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna11:06
Anders AspMölndal Outdoor IF11:09
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering11:12
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg11:15
Lars BjörkingOK Skogshjortarna11:18

D55

2 960 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva PedersenOK Skogshjortarna09:55
Jenny HomannOK Orinto09:58
Christina SöderblomÄtrans IF10:01
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:04
Lisa AnderssonUlricehamns OK10:07
Lena PeterssonOK Alehof10:10
Lena SwartzOK Orion10:13
Camilla RosénAnnebergs GIF10:16
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared10:19
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK10:22
Britta SahlinVänersborgs SK10:25
Laila B HöglundFK Herkules10:28
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF10:31
Ann NyströmIF Hagen10:34
Anita BodinGällstadbygdens SOK10:37
Katarina AnderssonÄtrans IF10:40
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:43
Kristina JohanssonBredaryds SOK10:46
Åsa NybergGöteborg-Majorna OK10:49

H55

3 540 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus PedersenOK Skogshjortarna10:19
Peter BrämersonTibro OK10:22
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering10:25
Thomas AlmgrenBorås GIF10:28
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK10:31
Ola AllvinIK Hakarpspojkarna10:34
Andres LaasOK Skogshjortarna10:37
Bertil ÅkessonMarkbygdens OK10:40
Hans VokseppOK Skogshjortarna10:43
Johan FalkUlricehamns OK10:46
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK10:49
Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:52
Magnus OhlssonSjövalla FK10:55
Stefan OlofssonOK Gisle10:58
Hans LindgrenOK Skogshjortarna11:01
Jens LindströmTibro OK11:04
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK11:07
Pär ClaessonSävedalens AIK11:10
Magnus JoelssonSOK 6811:13

D60

2 520 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta AnderssonFrämmestads IK10:03
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK10:06
Monika NilssonOK Alehof10:09
Kristina Roos LarssonBredareds IF10:12
Margareta NetzTrollhättans SOK10:15
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK10:18
Lisa LarssonSjövalla FK10:21
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna10:24
Lena RunessonOK Vivill10:27
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK10:30
Inger WesterbergIF Hagen10:33
Gunilla LarssonBredareds IF10:36

H60

3 540 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven SundströmBredareds IF09:56
Stefan O JanssonLerums SOK09:59
Helge PoulsenMariager Fjord OK10:02
Mikael BodénMarkbygdens OK10:05
Per KorsbækMariager Fjord OK10:08
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK10:11
Håkan SvedhemUlricehamns OK10:14
Klaus WolsingMariager Fjord OK10:17
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF10:20
Jørn BlomMariager Fjord OK10:23
Dan SjöholmHalmstad OK10:26
Pierre KarlssonOK Alehof10:29
Troels MuntheMariager Fjord OK10:32
Anders SpånérGöteborg-Majorna OK10:35
Bernt AnderssonIF Rigor10:38
Björn BorgGöteborg-Majorna OK10:41
Niels Jorgen IversenMariager Fjord OK10:44
Magnus AnderssonUlricehamns OK10:47
Michael RolighedMariager Fjord OK10:50
Arne LundStenungsunds OK10:53
Jens ChristensenMariager Fjord OK10:56
Hans GarmerGöteborg-Majorna OK10:59
Keld OstergårdMariager Fjord OK11:02
Jerker NetzTrollhättans SOK11:05
Per GustafssonRyda SK11:08
Søren MuntheMariager Fjord OK11:11
Lars RunessonOK Vivill11:14

D65

2 520 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inge IversenMariager Fjord OK10:54
Monica IvarssonOK Skogshjortarna10:57
Catherine DawsonGafanhori11:00
Monica MartinssonOK Tranan11:03
Anne KaillIK Omega11:06
Britt-Marie LarssonSOK 6811:09
Britt GunnarssonKristinehamns OK11:12
Solveig HedenblomSjövalla FK11:15
Hanne PoulsenMariager Fjord OK11:18
Anita EklöfIK Ymer11:21

H65

2 960 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell NeroNässjö OK10:02
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:05
Tommy WesterbergIF Hagen10:08
Bengt AnderssonFrämmestads IK10:11
Kent IvarssonOK Skogshjortarna10:14
Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:17
Lennart GustafssonJönköpings OK10:20
Kent ErikssonLerums SOK10:23
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK10:26
Mats EricssonOK Skogshjortarna10:29
Sten BlomströmIK Stern10:32
Per FredrikssonOK Skogshjortarna10:35
Ingemar CarlssonSävedalens AIK10:38
Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb10:41
Leif AsplundJönköpings OK10:44
Björn PetterssonUlricehamns OK10:47

D70

2 430 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa TofténHjobygdens OK10:21
Marianne RosénIK Ymer10:24
Rigmor SchouMariager Fjord OK10:27
Ingrid Rex WallströmOK Landehof10:30
Evy GabrieliiBredareds IF10:33
Inger JönssonIK Ymer10:36
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK10:39
Margareta LarssonOK Njudung10:42
Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK10:45

H70

2 870 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro09:59
Kjell MartinssonOK Tranan10:01
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:03
Kjell LönnHjärnarps OL10:05
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb10:07
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK10:09
Lars LorénOK Frisene10:11
Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering10:13
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:15
Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:17
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan10:19
Olle AdolfssonLerums SOK10:21
Lennart AlmströmIK Stern10:23
Kjell AnderssonOK Reftele10:25
Lennart AnderssonGöteborgs SK10:27
Stefan G LarssonOK Njudung10:29
Kurt BodinGällstadbygdens SOK10:31
Roland BomanUlricehamns OK10:33
Lars LarssonOK Frisene10:35
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:37
Torbjörn WikströmOK Orinto10:39
Kurt JohanssonSvenljunga OK10:41
Jan HanssonLunds OK10:43
Roy DawsonGafanhori10:45
Göran SvanBorås GIF10:47

D75

2 050 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid HermanssonIK Ymer10:26
Britta LarssonOK Frisene10:29
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK10:32
Ingrid ÅhlundSvenljunga OK10:35
Britt RangertIK Ymer10:38
Inger BylanderSvenljunga OK10:41
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK10:44
Gunnel SvenssonIK Ymer10:47
Elvy BörjessonOK Alehof10:50
Berith IvehagFrämmestads IK10:53
Lena WaernTrollhättans SOK10:56

H75

2 870 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF10:48
Leif BjörkmanIK Ymer10:50
Leif CarlssonGällstadbygdens SOK10:52
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK10:54
Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:56
Dag LorénOK Frisene10:58
Bob KaillIK Omega11:00
Arne SvenssonOK Njudung11:02
Sune MentorGöteborg-Majorna OK11:04
Bengt BörjessonOK Alehof11:06
Arne PedersenMariager Fjord OK11:08
Gunnar BrystHjobygdens OK11:10
Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:12
Hans KarlssonOK Orinto11:14
Kenneth IvehagFrämmestads IK11:16
Per LarssonJönköpings OK11:18
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:20
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK11:22
Ingemar AnderssonOK Orion11:24
Lars FranssonBottnaryds IF11:26

D80

2 050 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunni EkbergÄtrans IF10:07
Eivor Steen-OlssonKungälvs OK10:09
Marianne GrahnGöteborgs SK10:11
Vivi-Anne BylundRydboholms SK10:13
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:15
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:17
Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg10:19
Barbro VallinKungälvs OK10:21

H80

2 430 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kuno EkdahlOK P409:58
Torild BornetunSkillingaryds FK10:01
Gunnar BylundRydboholms SK10:04
Roland BrandshageSävedalens AIK10:07
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:10
Göran OlofssonFjärås AIK10:13

Inskolning

1 480 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia DahmTjalve IF Norrköping09:29:08
Axel HultJönköpings OK09:36:29
Molly GrundbergSävedalens AIK09:58:37
Ella HedlundHestra IF10:00:16
Amanda LjunggrenAnderstorps OK10:12:08
Enar WernerssonGöteborg-Majorna OK10:13:37
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK10:13:38
Alva BergquistSjövalla FK10:17:19
Katerina DobsicekOK Orinto10:21:49
Theo AugustssonKinnaströms SK10:33:21
Ginny ReimertzGällstadbygdens SOK10:38:13
Linn ClaessonOK Kullingshof10:40:04
August WesterlingUlricehamns OK10:40:06
Signe NilssonIK Ymer10:52:42
Svea NilssonIK Ymer10:52:42
Klara AnderssonFalköpings AIK OK11:04:20
Elias BåthKlubblös11:05:40

U1

2 030 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teo ElofssonOK Njudung09:30:25
Carl HultJönköpings OK09:36:33
Elsa PerssonUlricehamns OK09:47:07
Amanda SjööarvOK Nackhe09:49:52
Elin WennbergTolered-Utby Ol-klubb09:59:55
Anton HedlundHestra IF10:00:14
Ella RosénGöteborg-Majorna OK10:00:59
Axel LennartssonUlricehamns OK10:08:11
Alfred LennartssonUlricehamns OK10:08:13
Axel GustafssonDegerfors OK10:24:41
Egon PalmérUlricehamns OK10:38:19
Tuva DahlgrenIK Ymer10:41:14
Emil JuvénOK Gränsen10:45:19
Tilda JuvénOK Gränsen10:52:10
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK11:18:02
Nike BergstrandHestra IF11:18:20
Olle BergstrandHestra IF11:19:34

U2

2 470 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo LidénMarkbygdens OK10:00:00
Arvid LennartssonUlricehamns OK10:07:28
Vera WesthMullsjö SOK10:07:35
Jakub DobsicekOK Orinto10:21:48
Felix LarssonOK Tranan10:38:42
Theo LarssonOK Tranan10:38:44
Benias PerssonGällstadbygdens SOK10:43:33
Gabriel SlättOK Alehof10:55:19
Leo BertsOK Alehof10:55:20
Alinda RundqvistOK Nackhe10:56:31
Hilda NivertFK Herkules11:00:32

Öppen 1

2 470 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna PedersenOK Skogshjortarna09:52:29
Matilda BorgingerOK Skogshjortarna09:52:32
Birgitta HenrikssonIK Ymer10:36:40
Lilly AronssonBrotorp11:21:27
Hjalmar AronssonBrotorp11:21:28
Lena WeimingKinnaströms SK11:40:00

Öppen 3

2 470 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma WikströmHästveda OK09:41:06
Bertil OttossonFK Göingarna09:49:28
Malva LarssonOK Orion09:53:32
Gertie SamuelssonIK Ymer10:02:14
Martin LevinssonKlubblös10:02:57
Sara AnderssonVänersborgs SK10:04:26
Emma WestbergHestra IF10:07:14
Hanna NilssonHestra IF10:08:15
Jesper LundKlubblös10:08:55
Pia RagnmarkOK Skogshjortarna10:12:12
Pelle BoersmaRydboholms SK10:14:18
Jessica SandinKlubblös10:17:14
Jan-Erik NystrandOK Klyftamo10:29:50
Birgit LichtenbergBredareds IF10:30:00
Leonie LichtenbergBredareds IF10:30:01
Anton CarlströmFK Boken10:30:38
Marie CarlströmFK Boken10:30:40
Jesper AugustssonKinnaströms SK10:32:46
Hanna SchälinOK Alehof10:33:11
Eva AlsinIK Ymer10:33:12
Lena OlssonKinnaströms SK10:34:17
Anders ReimertzGällstadbygdens SOK10:43:59
Ulrika LjungqvistKexholms SK10:53:17
Anna WennbergTolered-Utby Ol-klubb11:09:47
Neo CederqvistVisborgs OK11:28:15

Öppen 5

3 020 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK09:16:29
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK09:16:33
Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK09:34:31
Stanley Taivula09:41:16
Per-Martin BjöremarkFjärås AIK09:42:56
Frida SkoglundUlricehamns OK09:43:24
Elina KarlssonFK Herkules09:44:40
Lars KarlssonFK Herkules09:44:40
Noah GrundbergSävedalens AIK09:52:14
Helen AhlstrandOK Vivill09:59:12
Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:00:00
Håkan FärnlöfIF Rigor10:00:00
Johan LindkvistMarkbygdens OK10:00:18
Albin LindkvistMarkbygdens OK10:00:20
Martin GranatMarkbygdens OK10:02:39
Ola SamuelssonOK Vivill10:05:27
Emma RingströmOK Landehof10:13:13
David WesthMullsjö SOK10:13:22
Johan TyrénKlubblös10:20:01
Håkan HåkanssonKungälvs OK10:23:02
Robert BurénIK Ymer10:24:32
Lena NilssonUlricehamns OK10:24:50
Isak SundvallIK Omega10:28:57
Linnea BurénIK Ymer10:29:32
Nils GruvebäckIK Ymer10:34:14
Julius LichtenbergBredareds IF10:35:14
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg10:35:19
Reimar LichtenbergBredareds IF10:35:27
Karin SundhFjärås AIK10:37:49
Mikael AnderssonÄtrans IF10:39:22
Catarina ÅkerströmFK Herkules10:40:10
Terese LarssonOK Tranan10:41:19
Ingrid AnderssonIF Rigor10:46:35
Karin ReimertzGällstadbygdens SOK10:47:15
Kristina BohmanOK Orinto10:47:22
Martin RichardssonKlubblös10:52:15
Anna BertsOK Alehof10:56:52
Emma NivertFK Herkules11:00:32
Rikard AnderssonFalköpings AIK OK11:04:21
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK11:05:35
Urban BjufströmSOK 6811:05:55
Filip KlingbergOK Alehof11:06:04
Hana TrefnáOK Orinto11:17:34
Ulrika RundbladFrämmestads IK11:23:56

Öppen 7

2 790 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martina LindbergIK Ymer09:00:31
Hannah FovaeusSävedalens AIK09:06:42
Magnus FovaeusSävedalens AIK09:06:43
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK09:15:53
Conny SahlinVänersborgs SK09:42:10
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna09:51:27
Stig WallermanBorås GIF09:51:46
Magnus EliassonFK Friskus-Varberg09:52:38
Marina JohanssonOK Njudung10:00:00
Ulrica OlovssonLaholms IF OK10:00:00
Dennis TollOK Njudung10:00:00
Elsa EricssonLunds OK10:01:09
Thomas ElofssonOK Njudung10:06:03
Håkan AnderssonMarkbygdens OK10:06:23
Erik GustafssonDegerfors OK10:10:13
Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK10:10:14
Sigrid VemdalMullsjö SOK10:10:44
Oskar SvarfvarSjövalla FK10:12:18
Lennart CedervärnUlricehamns OK10:13:32
Per-Erik JohanssonKlubblös10:15:22
Anders SwedinLidköpings VSK10:22:05
Arvid KronmarKarlskrona SOK10:24:06
Maria LarssonDegerfors OK10:24:43
Linda GunnarssonLerums SOK10:29:35
Berit AslaksenJärfälla OK10:31:46
Anne JohanssonOK Tranan10:38:05
Tobias RingströmOK Landehof10:41:08
Göran EklöfIK Ymer10:42:53
Max Moritz10:43:09
Gustav BohmanOK Orinto10:46:03
Ronnie BohmanOK Orinto10:48:01
Jessica ElmerssonOK Bävern10:48:06
Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK10:48:56
Johan BertsOK Alehof10:49:17
Anna KarlssonSOK 6810:49:51
Anna WikströmHästveda OK10:53:03
Gunnel KarlssonSOK 6810:53:50
Börje ÖbergOK Skogshjortarna10:54:43
Johanna WillstrandBurseryds IF10:55:51
Axel SlättOK Alehof10:56:49
Mats HanssonOK Alehof10:58:02
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK11:06:11
Glen NivertFK Herkules11:06:18
Johanna RönnqvistOK Löftan11:07:25
Therese FribergOK Vivill11:11:24
Ingemar BrunssonOK Skogshjortarna11:13:08
Linda SidebyGöteborg-Majorna OK11:26:12
Cecilia KarmetunOK Njudung11:37:02
Johan OckbornTrollhättans SOK11:52:36

Öppen 8

4 280 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus SödervallIK Gandvik09:01:51
Ulf WallinGöteborg-Majorna OK09:13:45
Anders LeireGöteborg-Majorna OK09:17:17
Olivia LarssonLunds OK09:28:37
Hanna LarssonYstads OK09:32:41
Greger LorénOK Frisene09:36:32
Kristian ErikssonMarkbygdens OK09:36:38
Ragnar BjörnlingerIK Vista09:41:23
Magnus ClassonOK Stigen09:52:17
Andreas LidénDalsjöfors GoIF09:55:28
Christian JanssonOK Tranan09:57:13
Stefan LarssonRydboholms SK09:58:24
Malin ClassonOK Stigen09:59:00
Karin ClarinIF Rigor10:00:00
Jesper IngelsboOK Tranan10:00:00
Johan VestlundGöteborgs SK10:02:37
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK10:04:51
Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK10:05:05
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:06:08
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK10:10:15
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK10:11:42
Malin PerssonOK Denseln10:14:24
Tuva Karlsson WallumSävedalens AIK10:18:30
Per-Olov DavalliusFK Herkules10:21:38
Emma ErikssonEksjö SOK10:27:03
Martin JakobssonHammarkinds OK10:29:22
Johan LundbladMarkbygdens OK10:35:55
Agnetha Le ClaireFK Herkules10:38:01
Emelie KarlssonSävedalens AIK10:39:34
Magnus KarlssonOK Landehof10:39:35
Sven-Åke AnderssonIF Rigor10:44:38
Daniela RichardssonBorås GIF10:52:37
Rikard FlinkFjärås AIK11:02:29
Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad11:07:57
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK11:11:34
Magnus BåthKlubblös11:11:50
Jonny JohanssonOK Njudung11:37:58
Pål SchmidtFrölunda OL11:41:28
Albin SchmidtFrölunda OL11:41:45
Helena BlomqvistMarkbygdens OK12:00:32

Annonser