Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Våryran

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Våryran
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: måndag 22 april 2019

D21 Elit

10 490 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Ekaterina NikitinaRehns BK10:01
2Tove LagerbergOK Södertörn10:05
3Rebecka HeinrupTullinge SK10:09
4Jenny ErikssonOK Kåre10:13
5Anastasiia BorovkovaRehns BK10:17
6Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK10:21

H21 Elit

13 690 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7Filip KubinaSK Sandberg10:00
8Linus LarssonOK Kåre10:03
9Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna10:06
10Erik AlnervikHelsingborgs SOK10:09
11Roman BondarenkoRehns BK10:12
12Frode KonstTyrving IL10:15
13Mattias JohanssonUmeå OK10:18
14Ivan NikitinRehns BK10:21
15Martin JonasSK Sandberg10:27

D20 Elit

6 370 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16Lotten KindlundhFK Finn10:00
17Irmalinn NilssonHärlövs IF10:04
18Maja KindlundOK Tranan10:08
19Elin SvenssonOK Älme10:12
20Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:16

D18 Elit

5 460 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21Hilma HolmströmHärlövs IF10:13
22Hilda AxelssonFK Göingarna10:16
23Nellie RydlundHässleholms OK10:19
24Elin NilssonAndrarums IF10:22
25Maja TenghagenHärlövs IF10:25
26Agnes LindblomMalmö OK10:28
27Clara DahlHärlövs IF10:31
28Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:34
29Alma LeijonHärlövs IF10:37
30Aino RantalaIFK Mora OK10:40

H18 Elit

7 870 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
31Tobias CarlstedtHjärnarps OL10:10

D21

7 630 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tova HermodssonLunds OK09:59
Julia LundHästveda OK10:02
Desirée SegerslättSkåneslättens OL10:05
Katarina KotrlovaSK Sandberg10:08
Linnea GustafssonOK Gynge10:11
Carin StenbergHelsingborgs SOK10:14
Pim HedbergOK Pan-Kristianstad10:17
Julia DahlHelsingborgs SOK10:20
Patricia EdgarssonAndrarums IF10:23
Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad10:29
Camilla NilssonOK Torfinn10:35
Anna LööfOK Pan-Kristianstad10:38
Karin HagwallLunds OK10:41
Marie JinnemoHjärnarps OL10:44
Sandra LejonbergHelsingborgs SOK10:50
Erica HöstHjärnarps OL10:56

H21

10 490 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL09:50
Martin FagerlundKFUM Örebro OK09:52
Magnus JönssonOK Kontinent09:54
Mikael LöfvingTibro OK09:56
Robin WestessonOK Kontinent09:58
John HartleySöders-Tyresö10:00
Jonas BengtssonHelsingborgs SOK10:02
Jesper LagerbergOK Södertörn10:06
Mathias PerssonHelsingborgs SOK10:08
Allan HedbergLunds OK10:10
Oskar CervinHelsingborgs SOK10:12
Björn KarlssonHalmstad OK10:14
Jacob MobergHelsingborgs SOK10:16
Simon PreutzOK Torfinn10:20
Nils Wallentin TärkHalmstad OK10:24
Felix AlnervikHelsingborgs SOK10:26
Albin PerssonHalmstad OK10:28
Per AspegrenOK Kontinent10:32
Fredrik PerssonHalmstad OK10:36
Daniel HellbergLunds OK10:38
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:40
Ludvig HallabroHässleholms OK10:44
Christian JohanssonHelsingborgs SOK10:46
Adam SegerslättSkåneslättens OL10:50
David SundströmSöderhamns OK10:52
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK10:56
Jonathan GunnarssonMalmö OK11:00
John OskarssonHelsingborgs SOK11:02

D21 Kort

5 460 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanka SimkovaIFK Mora OK09:54
Olha PanchenkoIFK Mora OK09:57
Ester BirgerssonIS Skanne10:00
Denisa KosováIFK Mora OK10:03
Sara HodlerIFK Mora OK10:06
Sara KindlundIFK Mora OK10:09

H21 Kort

8 170 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per HolmIFK Mora OK09:53
Artem PanchenkoIFK Mora OK09:55
Vojtech KralIFK Mora OK09:57
Gustav JohnssonIFK Mora OK09:59
Johan NöjdFK Göingarna10:01
Mikhail KuleshovIFK Mora OK10:03
Raffael Huber SvenssonIFK Mora OK10:05
Zsolt LenkeiIFK Mora OK10:07
Sebastian BaumannIFK Mora OK10:09
Florian AttingerIFK Mora OK10:11
Simon HodlerIFK Mora OK10:13

H20

8 150 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oliver SchmidtOK Kontinent10:00

D18

5 470 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktoria KostecovaSK Sandberg10:00
Tina LjungqvistLunds OK10:03

H18

7 050 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK10:01
Adam JonasSK Sandberg10:05
Brian AhlmAndrarums IF10:09
Matej KukurugyaSK Sandberg10:13
Erik ThoressonAndrarums IF10:17
Pontus ThuressonSkåneslättens OL10:21

D16

4 810 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
32Alva SvenssonFK Åsen09:54
33Joanna PerssonOK Tyringe09:57
34Hanna LarssonYstads OK10:00
35Alice OlvegårdFK Göingarna10:03
36Julia De AlmeidaMalmö OK10:06
37Moa WallenborgLunds OK10:09
38Julia SörensenOK Kontinent10:12
39Emmy PalmFK Boken10:15
40Kajsa HeydenLunds OK10:18
41Linnea LeijonHärlövs IF10:21
42Thea BökmanHelsingborgs SOK10:24
43Ivona RohalovaSK Sandberg10:27
44Olivia LarssonLunds OK10:30
45Cornelia MöllerOK Kontinent10:33
46Alva NystedtSkåneslättens OL10:36
47Elsa WibergHelsingborgs SOK10:39
48Linnea RydlundHässleholms OK10:42
49Enni LindskogOK Älme10:45
50Viola HolmströmHärlövs IF10:48
51Alice PerssonOK Tyringe10:51
52Selma LarssonLunds OK10:54

H16

5 910 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
54Felix GustafssonLunds OK09:53
55Erik OlssonFK Åsen09:56
56David OlanderLunds OK09:59
57Loke HedbergLunds OK10:02
58David MorénHjärnarps OL10:05
59Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:08
60Agust KronkvistÖrkelljunga FK10:11
61Elias NilssonHässleholms OK10:14
62Albin WeidenSkåneslättens OL10:17
63Simon KukurugyaSK Sandberg10:20
64Alfred AhltinMalmö OK10:23
65Victor EricssonHelsingborgs SOK10:26
66Hugo CedervallÖrkelljunga FK10:29
67Klas LjungqvistLunds OK10:32
68Albin GezeliusIFK Mora OK10:35
69Axel TenghagenHärlövs IF10:38
70Erik AlbinssonHjärnarps OL10:41
71Isak AnderssonLunds OK10:44
72Gabriel SteffertOK Tyringe10:47
73David PerssonHelsingborgs SOK10:50
74Edvin SelinFK Göingarna10:53
75Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna10:56
76Alfred JohanssonOK Alehof10:59
77Love PerssonMalmö OK11:02
78Lucas TreldalLunds OK11:05
79Erik JohanssonFK Boken11:08
80Ivar HelmerssonHässleholms OK11:11
81Robin CarlstedtHjärnarps OL11:14

D16 Kort

3 930 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tova LevinssonMalmö OK10:26
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:29
Johanna GersneSkåneslättens OL10:32

H16 Kort

4 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin VensrydEslövs FK09:50
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK10:00

D14

4 210 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
82Sara LjungqvistLunds OK10:13
83Tuva SelinFK Göingarna10:16
84Ida BenattiSkåneslättens OL10:19
85Maja SörensenOK Kontinent10:22
86Anna BenattiSkåneslättens OL10:25
87Alice JohanssonFK Boken10:28
88Eja GustafssonLunds OK10:31
89Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:34
90Wilda SchmidtOK Kontinent10:37
91Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad10:40
92Rebecka LindulfSkåneslättens OL10:43
93Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:46
94Emelia CarlströmFK Boken10:49
95Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:52
96Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:55
97Klara MöllerOK Kontinent10:58
98Alice TryggSävedalens AIK11:01
99Wilma JönssonÖrkelljunga FK11:04

H14

4 210 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
192Gunnar WessbergHärlövs IF09:56
193Samuel RasmussenOK Kontinent09:59
194Wilmer SelinFK Göingarna10:02
195Hugo ThoressonAndrarums IF10:05
196Felix JohanssonOK Alehof10:08
197Elia KämpeÖrkelljunga FK10:11
198Noah KrikströmHjärnarps OL10:14
199Erik WihlborgOK Gynge10:17
200Hannes DahlbergSkåneslättens OL10:20
201Viktor AhltinMalmö OK10:23
202Svante SelinFK Göingarna10:26
203Elias PerssonHelsingborgs SOK10:29
204Olof GlatzKalmar OK10:32
205Emil AnderssonLunds OK10:35
206Otto NybergÖrkelljunga FK10:38
207Erik KindlundOK Tranan10:41
208Melwin IvarssonHärlövs IF10:44
209William SteffertOK Tyringe10:47
210Caspar PegardOK Gynge10:50
211Axel NilssonÖrkelljunga FK10:53
212Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:56
213Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF10:59
214Casper TuressonHärlövs IF11:02
215Elmin HovmöllerSöders-Tyresö11:05
216Villyam JohanssonOK Tyringe11:08
217Isak EdholmÖrkelljunga FK11:11
218Hjalmar AxelssonFK Göingarna11:14
219Isak ÖgrenSävedalens AIK11:17
220Arvid AlbinssonHjärnarps OL11:20
221Hugo HjelmLunds OK11:23
222Edvin SanderSkåneslättens OL11:26

D14 Kort

3 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa NordinYstads OK10:11
Moa NilssonEslövs FK10:14
Freja LjungdahlSkåneslättens OL10:17
Alva ErikssonHjärnarps OL10:20
Sara MånssonHässleholms OK10:38

H14 Kort

3 350 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Måns LevinssonMalmö OK10:41
Gustav LohavHelsingborgs SOK10:44
Aksel SjögärdSkåneslättens OL10:47
Emil MårtenssonÖrkelljunga FK10:50
Filip PerssonMalmö OK10:53
George Omfors MacinnesOK Kontinent10:56

D12

3 350 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
223Esther Krogh NilssonLunds OK10:01
224Alma GieseÖrkelljunga FK10:04
225Smilla ThomassonFK Göingarna10:07
226Linnea StéenHelsingborgs SOK10:10
227Allie NelkingSkåneslättens OL10:13
228Kristina Nilsson CondoriHästveda OK10:16
229Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:19
230Klara PalmFK Boken10:22
231Elin AnzeliusHästveda OK10:25
232Tova BorggrenLunds OK10:28
233Olivia SvenssonFK Åsen10:31
234My WallenborgLunds OK10:34
235Linnea LindulfSkåneslättens OL10:37
236Olivia TillanderYstads OK10:40
237Amelia Victor MendesHjärnarps OL10:43
238Mathea YngveOK Kontinent10:46
239Agnes PerssonHelsingborgs SOK10:49
240Julia PlanckLunds OK10:52
241Saga ChristensenSkåneslättens OL10:55
242Tove RosbergÖrkelljunga FK10:58
243Fifi PegardOK Gynge11:01
244Liv LundsgaardOK Kontinent11:04
245Frida EmilssonFK Åsen11:07
246Hedda ÅbergLunds OK11:10
247Alma KjellénHelsingborgs SOK11:13
248Sara CarlstedtHjärnarps OL11:16

H12

3 350 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
249Wiggo JönssonÖrkelljunga FK10:00
250Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:03
251Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK10:06
252Carl JohanssonOK Tyringe10:09
253Isak EngOK Pan-Kristianstad10:12
254Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:15
255Albin GranqvistFK Göingarna10:18
256Eskil SoelbergAndrarums IF10:21
257Johan GlatzKalmar OK10:24
258Jonathan EdholmÖrkelljunga FK10:27
259Tage SjögärdSkåneslättens OL10:30
260Vidar EkdalaKungälvs OK10:33
261Milton GunnarssonÖrkelljunga FK10:36
262Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK10:39
263Olle ErikssonHjärnarps OL10:42
264Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:45
265Gustav GranqvistFK Göingarna10:48
266Oskar ElmerfjordLunds OK10:51
267Valter SanderSkåneslättens OL10:54
268Ville LindskogOK Älme10:57
269Atle KulstadSkåneslättens OL11:00
270Albert KylmäHelsingborgs SOK11:03
271Axel EkdalaKungälvs OK11:06
272Nils PerssonOK Tyringe11:09
273Arvid FalkstrandTormestorps IF11:12

D12 Kort

2 200 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linn ThuressonSkåneslättens OL10:27
Astrid HjelmLunds OK10:30

H12 Kort

2 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob MånssonHässleholms OK10:17
Alvin DahlbergSkåneslättens OL10:20
Vilmer LjungdahlSkåneslättens OL10:23

D10

2 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Delia CondoriHästveda OK10:00
Signe DavidsonHelsingborgs SOK10:03
Emma LundsgaardOK Kontinent10:06
Maja KylmäHelsingborgs SOK10:09
Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:12
Signe RanbroHelsingborgs SOK10:15

H10

2 200 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel FalkstrandTormestorps IF10:34
Isak KämpeÖrkelljunga FK10:37
Hjalmar AnderssonFK Boken10:40
David EriksonLunds OK10:43
Anton SoelbergAndrarums IF10:46
Fabian TillanderYstads OK10:49
Valter NelkingSkåneslättens OL10:52
Hjalmar JohanssonOK Alehof10:55
Alvin SörensenOK Kontinent10:58
Philip EgerstedtHelsingborgs SOK11:01

D35

6 370 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evelina EkelundMalmö OK10:14
Carina ThynellHärlövs IF10:18
Hanne FoghFSK Orientering10:22
Marie BorggrenLunds OK10:26

H35

8 170 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL10:12
Christian GlantzAndrarums IF10:15
Sebastian GieseÖrkelljunga FK10:18
Niklas NilssonHärlövs IF10:21
Jonas FagerholmHalmstad OK10:24
Magnus TenghagenHärlövs IF10:27
David LarssonLunds OK10:30

D40

5 470 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma Nilsson CondoriHästveda OK10:48
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK10:51
Camilla SelinFK Göingarna10:54
Anna WikströmHästveda OK10:57
Linda RanbroHelsingborgs SOK11:00
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö11:03
Jenny LindblomMalmö OK11:06
Annika WigrenLunds OK11:09
Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:12
Linda GunnarssonHästveda OK11:15
Josefin LindborgHelsingborgs SOK11:18

H40

8 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper HåkanssonFK Göingarna10:14
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:17
Magnus EmilssonFK Åsen10:20
Henrik LindblomMalmö OK10:23
Martin GranqvistKamrat och IF KIF10:26

D45

4 730 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina RydlundHässleholms OK10:01
Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:04
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad10:07
Marie AlbinssonHjärnarps OL10:10
Åsa EricssonLunds OK10:13
Maria HelmerssonHässleholms OK10:16
Ingrid LarssonFK Göingarna10:19
Susanne WallenborgLunds OK10:22
Emma CarlstedtHjärnarps OL10:25
Lotta MagnussonMalmö OK10:28
Maria TuressonHärlövs IF10:31
Marie WibergHelsingborgs SOK10:34
Eva NelkingSkåneslättens OL10:37
Kristin EkdalaKungälvs OK10:40
Lisa ElmerfjordLunds OK10:43
Lotta MorénHjärnarps OL10:46
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:49
Ewa PerssonTormestorps IF10:52
Anna LjungqvistLunds OK10:55
Erika ErikssonSkattkärrs SOK10:58
Malin LeijonHärlövs IF11:01
Louise AxelssonFK Göingarna11:04
Åsa EnerothLunds OK11:07
Christina OlssonSkåneslättens OL11:10
Åsa BjärängHjärnarps OL11:13
Ulrika KindlundOK Tranan11:16

H45

7 050 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas VensrydEslövs FK10:24
Conny RaskHjärnarps OL10:26
Björn MöllerOK Kontinent10:28
Martin JohanssonHalmstad OK10:30
Mats EriksonLunds OK10:32
Hans BirganderHelsingborgs SOK10:34
Torgny LundHästveda OK10:36
Urban SchmidtOK Kontinent10:38
Ulrik MagnussonHalmstad OK10:40
Daniel GlatzKalmar OK10:42
Peter FredricsonIFK Mora OK10:44
Magnus RydlundHässleholms OK10:46
Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:48
Örjan LarssonLunds OK10:50
Jon LindskogOK Älme10:52
Martin TryggSävedalens AIK10:54
Ola MarkholmSkåneslättens OL10:56
David EkstrandHässleholms OK10:58
Magnus GranqvistFK Göingarna11:00
Fabian LjungqvistLunds OK11:02
Stefan RosénHästveda OK11:04
Jonas HöstHjärnarps OL11:06
Pontus GustavssonLunds OK11:08
Michael HusénOK Pan-Kristianstad11:10
Klas NilssonOL Regio Olten11:12
Nils HelmerssonHässleholms OK11:14
Anders SelinFK Göingarna11:16
Magnus JonassonMalmö OK11:18
Håkan AnderssonHalmstad OK11:20
Fredrik HugossonLunds OK11:22

D50

4 220 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emeli ZeilonSkåneslättens OL10:41
Ingela LevinssonMalmö OK10:44
Sara HektorJärla Orientering10:47
Kerstin DahlHärlövs IF10:50
Marie OlssonÖrkelljunga FK10:53
Camilla ÖhgrenSävedalens AIK10:56
Ingela EkelövSkåneslättens OL10:59
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:02
Corinne StäubleOL Regio Olten11:05
Lotta BerntssonSkåneslättens OL11:08
Ingela ThoressonAndrarums IF11:11
Helena KristianssonHässleholms OK11:14
Camilla CarlssonHärlövs IF11:17

H50

6 370 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola ErikssonHästveda OK10:23
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna10:25
Olof BarrSkåneslättens OL10:27
Anders EricssonLunds OK10:29
Håkan AxelssonFK Göingarna10:31
Magnus OlssonHjärnarps OL10:33
Håkan ErikssonHästveda OK10:35
Torgny HolmströmHärlövs IF10:37
Radoslav JonasSK Sandberg10:39
Thomas JohannessonRonneby OK10:41
Pär JohanssonOK Alehof10:43
Henrik WeidenSkåneslättens OL10:45
Niklas EdvardssonFK Göingarna10:47
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK10:49
Martin EkdalaKungälvs OK10:51
Lennart MorénHjärnarps OL10:53
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK10:55
Magnus SteenHelsingborgs SOK10:57
Lars ErikssonHjärnarps OL10:59
Anders LohavHelsingborgs SOK11:01
Arne ThellEslövs FK11:03
Per-Olof AnderssonOK Tyringe11:05
Magnus LarssonFK Göingarna11:07
Magnus WallenborgLunds OK11:09
Henrik BirgerssonIS Skanne11:11
Staffan AhltinMalmö OK11:13
Thomas NajvikFK Åsen11:15
Thomas LåstbomHärlövs IF11:17
Johan RisbergTormestorps IF11:19
Björn CarlstedtHjärnarps OL11:21
Mårten WikströmHalmstad OK11:23
Dan NilssonFK Göingarna11:25
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad11:27

D55

4 220 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lollo NybergOK Kontinent09:57
Britt-Marie BengtssonFK Åsen10:00
Ingela AnderssonLunds OK10:03
Tina HagårdRävetofta OK10:06
Monica JohanssonHjärnarps OL10:09
Gunilla NilssonOK Älme10:12
Yvonne AnderssonHässleholms OK10:15
Anne UddEslövs FK10:18
Marita FilipssonMarkaryds FK10:21
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:24
Lena OlssonSkåneslättens OL10:27
Sara Snogerup LinseLunds OK10:30
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:33
Iréne BengtssonOK Kompassen10:36
Kerstin FränkelHjärnarps OL10:39
Ann NilssonMarkaryds FK10:42

H55

5 910 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders JohanssonLunds OK09:55
Håkan JönssonOK Kontinent09:58
Johnny NimvikFK Åsen10:01
Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:04
Henrik LarssonFK Göingarna10:07
Sverker ErikssonOK Gynge10:10
Stefan PålssonSkåneslättens OL10:13
Bengt OlssonEslövs FK10:16
Lars HallabroHässleholms OK10:19
Pär EricssonHelsingborgs SOK10:22
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL10:25
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK10:28
Jens Jörgen HansenHAGI10:31
Kjell SvenssonOK Älme10:34
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:37

D60

3 620 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna Thorell-JönssonOK Kontinent09:57
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad10:00
Lotta LinseforsLunds OK10:03
Ina LindebergSkåneslättens OL10:06
Lena NielsenHelsingborgs SOK10:09
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:12
Karin GillbergCentrum OK10:15
Inger FrickFK Göingarna10:18

H60

5 470 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Gunnar OlssonLunds OK10:04
Thomas DagsbergMalmö OK10:07
Alf WestessonOK Kontinent10:10
Tor UddEslövs FK10:13
Ulf BengtssonOK Kompassen10:16
Dan SjöholmHalmstad OK10:19
Patrick AdlercreutzLunds OK10:22
Bengt LarssonFK Göingarna10:25
Kyrre ThalbergLunds OK10:28
Sten SegerslättSkåneslättens OL10:31
Björn FränkelHjärnarps OL10:34
Ulf PalmérUlricehamns OK10:37
Anders GrundbergLunds OK10:40
Dan JohanssonHelsingborgs SOK10:43

D65

3 620 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:25
Eva TykessonRävetofta OK10:28
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad10:31
Inger GustafssonLunds OK10:34
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK10:37
Åsa StåhlHjärnarps OL10:40
Christina NilssonAndrarums IF10:43
Gudrun NilssonLunds OK10:46
Karin LarssonOK Kompassen10:49

H65

4 730 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders YngveOK Kontinent10:21
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad10:24
Jan JönssonMalmö OK10:27
Bengt HanssonAndrarums IF10:30
Ken RagnarssonOK Kompassen10:33
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK10:36
Lennart HävrénTullinge SK10:39
Arne AnderssonOK Torfinn10:42
Roland DahlmanMalmö OK10:45
Thomas AlbinssonBredaryds SOK10:48
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:51
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad10:54
Göran JohnssonSkåneslättens OL10:57
Bo Anders NilssonLunds OK11:00
Olle BohmanHjärnarps OL11:03
Lars JohanssonMalmö OK11:06

D70

3 400 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin BengtssonOK Kompassen10:01
Britt BülowMalmö OK10:04
Kristin LindbergLunds OK10:07
Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:10
Ingegärd LundHästveda OK10:13
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:16
Solbritt GustafssonOK Virdarna10:19
Karin PerssonOK Tyringe10:22
Sonja HammarOK Kompassen10:25
Lena JönssonLaholms IF OK10:28
Carin BergmanLunds OK10:31
Bodil RuterOK Älme10:34
Inger GlansOK Torfinn10:37
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad10:40
Margareta HeldFK Åsen10:43
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:46
Margareta SjöbergLunds OK10:49

H70

4 150 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Erik JönssonOK Tyringe10:01
Mats HåkanssonMalmö OK10:03
Leif KarlssonFrosta OK10:05
Kent R NilssonAndrarums IF10:07
Roy OvessonHelsingborgs SOK10:09
Åke PerssonHjärnarps OL10:11
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:13
Lars-Åke WallOK Tisaren10:15
Lars PerssonOK Kompassen10:17
Håkan NilssonMalmö OK10:19
Bengt StåhlHjärnarps OL10:21
Leif AxelssonFK Göingarna10:23
Tommy HeldFK Åsen10:25
Kent JogelandIK Ymer10:27
Sven-Erik PerssonFrosta OK10:29
Bo BülowMalmö OK10:31
Agne BengtssonOK Kompassen10:33
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:35
Ulf JönssonLaholms IF OK10:37
Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:39
Christer JönssonLunds OK10:41
Ingvar PerssonFK Åsen10:43
Ronald Mc GrailHjärnarps OL10:45
Göran LarssonOK Kompassen10:47
Leif SandgrenFrosta OK10:49
Sven Erik FrickFK Göingarna10:51
Jan PerssonYstads OK10:53
Gert OlssonSkåneslättens OL10:55
Kjell LönnHjärnarps OL10:57
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:59
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK11:01
Kaare HanssonMalmö OK11:03

D75

3 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:39
Torill SvendsenFrosta OK10:42
Brita DahlbergHässleholms OK10:45
Berit NilssonOK Älme10:48
Margareta HaraldssonSigtuna OK10:51
Gunnel WesterÖrkelljunga FK10:54
Barbro NilssonAlvesta SOK10:57
Marianne CarlssonSkåneslättens OL11:00
Karin JakobssonEslövs FK11:03
Gunilla GrönbladHärlövs IF11:06

H75

3 620 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig LarssonRävetofta OK09:56
Torsten LindénIS Kullen09:59
Christer GrönbladHärlövs IF10:02
Lars HenrikssonOK Älme10:05
Allan SunnergrenHjärnarps OL10:08
Kjell LindauOK Kompassen10:11
Lennart NilssonMalmö OK10:14
Håkan JonssonOK Silva10:17
Bengt BergmanLunds OK10:20
Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:23
Sven RuterOK Älme10:26
Benkt AnderssonFrosta OK10:29
Håkan BrostMalmö OK10:32
Verner LönnquistHärlövs IF10:35
Sven ThelanderssonLunds OK10:38
Kent JohanssonÖrkelljunga FK10:41
Mats RosénHästveda OK10:44
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad10:47
Ewert NilssonOK Kompassen10:50
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad10:53
Allan HammarOK Kompassen10:56
Bo SvenssonÖrkelljunga FK10:59
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK11:02
Åke EkstrandHärlövs IF11:05
Tom LindbergLunds OK11:08

D80

2 740 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro HugossonLunds OK10:22
Clarie EkOK Pan-Kristianstad10:28
Gun HanssonYstads OK10:34

H80

3 400 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders CarlssonSkåneslättens OL10:00
Ernie BroströmHalmstad OK10:03
Jan-Eric NelkingFK Åsen10:06
Torsten ClaessonOK Älme10:09
Arne GustafssonMalmö OK10:12
Ruben EdvardssonHästveda OK10:15
Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL10:18
Ingemar SvenssonLunds OK10:21
Inge NilssonOK Älme10:24
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:27
Anders AdlerLinköpings AIK10:30

H85

3 400 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torsten HannrupOK Kompassen10:41
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:47
Leif ClaessonTormestorps IF10:53
Klas TykessonSkåneslättens OL10:59

H90

2 180 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune IsakssonHelsingborgs SOK10:02
Curth SvenssonSkåneslättens OL10:08

Inskolning

1 790 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Victor WesterbergIF Hagen09:52:17
Alfred GieseÖrkelljunga FK09:54:59
Alice CondoriHästveda OK09:56:49
Frej BeringHelsingborgs SOK10:06:21
Wilton AspegrenOK Kontinent10:15:28
Ellen PålssonOK Kontinent10:30:51
Ebba GrönlundLunds OK10:45:58
Alva GrönlundLunds OK10:46:07
Gunnar NilssonOK Kompassen10:49:12
Bill SalomonssonSkåneslättens OL11:15:09
Samuel DavidssonHelsingborgs SOK11:15:49
Agnes LejonLaholms IF OK11:17:49
Tjalve FröbergNynäshamns OK11:19:26
Mandus FröbergNynäshamns OK11:19:28
Tuva MånssonHässleholms OK11:25:14
Malte LarssonOK Kontinent11:32:57

U1

1 750 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vidar BrandtsfridhHelsingborgs SOK09:50:08
Agnes BrandtsfridhHelsingborgs SOK09:50:14
Linnea TuvessonOK Kontinent09:57:43
Melvin TuvessonOK Kontinent09:57:45
Elina NordgrenOK Kontinent10:00:14
Amelie NordgrenOK Kontinent10:00:16
Max BurströmFK Boken10:06:08
Filippa UlanderSkåneslättens OL10:07:48
Wilma UnanderSundsvalls OK10:08:16
Louie ClausenLunds OK10:09:08
Ellen LindénOK Tyringe10:09:21
Nemi EngkvistOK Tyringe10:09:23
Tilde LindénOK Tyringe10:09:25
Elin OlssonKlubblös10:16:42
Elias JohanssonOK Tyringe10:21:04
Anna WallinIS Kullen10:21:41
Hubert CarlssonFK Finn10:23:47
Wille LundströmHästveda OK10:24:57
Olle SjöbergHelsingborgs SOK10:26:01
Liv PalmertzHelsingborgs SOK10:28:04
Mirelle NymanFK Åsen10:29:34
Hugo GranqvistFK Göingarna10:35:19
Ida WallinIS Kullen10:39:55
Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK10:42:28
Hjalmar LindgårdFK Göingarna10:43:54
Sixten LindgårdFK Göingarna10:45:59
Greta EkecrantzMalmö OK10:46:34
Robin AhlmAndrarums IF10:47:59
Elvira NilssonOK Kompassen10:49:03
Lowa KlemedssonOK Kompassen10:49:05
Oskar AnderssonOK Nackhe10:50:26
Viktoria TryggStenljunga OK10:55:00
Arvid SmithLunds OK11:03:54
Oskar LindhéHelsingborgs SOK11:08:10
Jamie NymanFK Åsen11:09:30
Emmet NymanFK Åsen11:09:39
Theo LindgrenHelsingborgs SOK11:21:27
Norman HindovLunds OK11:54:32

U2

2 060 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna PlanckLunds OK09:50:44
Elvira ZellmanFK Boken09:52:04
Carla BirgerssonIS Skanne09:52:51
Vilma WesterbergIF Hagen09:54:23
Kevin KarlssonFrosta OK09:55:13
Elton BjerrlidenSkåneslättens OL10:00:38
Ludvig BackanHelsingborgs SOK10:03:59
Johan SvenssonSkåneslättens OL10:05:42
Ludwig UlanderSkåneslättens OL10:08:05
Bertil RongbyHästveda OK10:11:21
Harry ViktorssonHästveda OK10:11:26
Viggo OlssonSkåneslättens OL10:14:12
Oskar RanbroHelsingborgs SOK10:22:29
Albin NilssonFK Boken10:23:07
Lovisa ErichsenFK Boken10:26:56
Linnéa NilssonFK Boken10:26:57
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK10:28:27
Vilgot HjelmLunds OK10:28:43
Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK10:29:15
Svea SjögärdSkåneslättens OL10:33:46
Love EnerothLunds OK10:34:38
Malte BerglundKlubblös10:37:54
Hannes LindströmHelsingborgs SOK10:38:01
Bontu JohnsonHelsingborgs SOK10:38:02
Anton CarlströmFK Boken10:38:19
Bella BerglundKlubblös10:38:52
Isak GrönlundLunds OK10:45:48
Ebba LohavHelsingborgs SOK10:46:12
Astrid EkecrantzMalmö OK10:46:34
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK10:49:37
Vincent SteffertOK Tyringe11:04:00
Erik LindhéHelsingborgs SOK11:08:56
Anna EriksonLunds OK11:22:23
David AlnåsLunds OK11:22:42
Hugo HindovLunds OK11:53:22
Vilgot BackanHelsingborgs SOK
Linus LindgrenHelsingborgs SOK
Ellen MobergFK Göingarna

Öppen 1

2 060 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie KempffHässleholms OK10:11:18
Gunnel NilssonMalmö OK10:12:57
Ida PalmingerMalmö OK10:18:28
Eva BrunnelövSundbybergs IK10:18:59
Anna GummessonFK Finn10:25:44
Marlene GranÖrkelljunga FK10:40:33
Elvi BogsjöHelsingborgs SOK10:42:45
Jan BogsjöHelsingborgs SOK10:42:52
Sune SoelbergAndrarums IF10:46:00
Maria RosbergÖrkelljunga FK10:51:56
Casper AnderssonOK Nackhe11:41:09
Camilla LohavHelsingborgs SOK11:50:00

Öppen 3

3 350 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin LundHästveda OK10:02:40
Rebecka SvenssonHästveda OK10:02:42
Emma WikströmHästveda OK10:02:44
Martin HöglundKlubblös10:04:17
Anita PalmérUlricehamns OK10:05:23
Ulla KarlssonOK Tyringe10:05:32
Stefan KarlssonOK Älme10:07:16
Magnus JönssonÖrkelljunga FK10:08:13
Sofia ErikssonHästveda OK10:08:24
Kristoffer ErikssonHästveda OK10:08:25
Helle RagnarssonOK Kompassen10:10:36
Marita OlofssonOK Kompassen10:10:38
Annika NilssonEslövs FK10:11:41
Margareta EdbergMalmö OK10:12:14
Ann Christine LarssonLunds OK10:14:53
Carina PerssonAndrarums IF10:16:19
Tora LarssonYstads OK10:16:54
Vanja JinnemoHjärnarps OL10:17:21
Bengt LarssonYstads OK10:18:21
Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:19:26
Carina ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:20:09
Carl LejonbergHelsingborgs SOK10:20:27
Annette NilssonTormestorps IF10:20:36
Rolf NilssonAndrarums IF10:21:11
Camilla LindKarlsbyhedens IK10:22:31
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK10:22:53
Marita JohanssonMarkbygdens OK10:28:29
Jan DahlbergHässleholms OK10:28:45
Lotta HanssonOK Kontinent10:32:25
Lilian HärwellEslövs FK10:34:39
Annika KämpeÖrkelljunga FK10:38:14
Daniel FlygareOK Tyringe10:40:30
Kerry KempeLinköpings OK10:40:58
Ebba NilssonÖrkelljunga FK10:46:05
Per KreutzOK Tyringe10:46:15
Hanne HusbySkåneslättens OL10:46:40
Anna DrakarveLunds OK10:49:55
Ville EkstrandHässleholms OK10:51:51
Tiffany JakobssonFK Åsen10:52:59
Hanna ThysellOK Kontinent10:57:46
Caroline ThysellOK Kontinent10:58:07
Marius HovmöllerSöder SOL Tyresö11:03:04
Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK11:05:35
Caroline JönssonÖrkelljunga FK11:06:15
David HanssonLunds OK11:06:43
Isak SmithLunds OK11:06:46
Kent NilssonAndrarums IF11:14:39
Ivar LejonLaholms IF OK11:18:55
Eric WahlbomLunds OK11:20:12
Flor VillafuerteLunds OK11:21:34
Eva FröbergNynäshamns OK11:22:12
Anette BerglundAndrarums IF11:30:44
Ann-Sofie JohanssonFK Åsen11:30:55
Matteo MobergOK Tyr11:39:10
Åsa LönnÖrkelljunga FK11:39:46
Fredrik BerglundKlubblös11:41:04
Marie Louise AntonssonKlubblös11:42:47
Stefan AdolfssonEslövs FK11:42:49
Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad11:58:35
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad

Öppen 5

3 930 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petra ErikssonOK Gynge10:01:12
Håkan MalmgrenMalmö OK10:02:03
Ylva LagerbergOK Södertörn10:04:15
Erik KindlundhFK Finn10:04:26
Sven-Otto JönssonEslövs FK10:04:50
Maria JohanssonLunds OK10:05:29
Göran RylanderSkåneslättens OL10:05:45
Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK10:10:18
Stefan JohanssonLunds OK10:10:43
Mattias SörensenOK Kontinent10:11:45
Henrik RothHjärnarps OL10:11:47
Annelie ThomassonFK Göingarna10:13:44
Mia HallabroHässleholms OK10:16:24
Anders PerssonHelsingborgs SOK10:16:44
Ingvar PerssonOK Tyringe10:17:16
Irene OlofssonFK Åsen10:17:18
Eva TullbergIS Kullen10:17:49
Claes OlvegårdFK Göingarna10:18:06
Tobias MånssonHässleholms OK10:18:59
Alexander-Magnus GieseUmara SC10:21:14
Anna NilssonHästveda OK10:21:28
Anneli LönnebackeMalmö OK10:22:55
Katrin RongbyHästveda OK10:24:27
Anders LevinssonMalmö OK10:26:36
Anton HeldFK Åsen10:28:15
Martin NelkingSkåneslättens OL10:29:15
Jonas IvarssonHärlövs IF10:30:20
Rolf HaglundÖrkelljunga FK10:34:08
William Tengstrand NugentOK Tyringe10:35:58
Kajsa AspegrenOK Kontinent10:36:21
Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OK10:37:32
Per EnerothLunds OK10:38:18
Stefan LindbergYstads OK10:39:39
Madeleine HellqvistOK Kontinent10:39:42
Hilda EdströmLunds OK10:40:08
Johan LindgårdFK Göingarna10:42:43
David AnderssonIS Skanne10:43:33
Marie-Helén ErikssonHjärnarps OL10:45:16
Anton ElmerfjordLunds OK10:45:55
Tobias LindulfSkåneslättens OL10:52:39
Caroline LindulfSkåneslättens OL10:53:17
Sara JohnssonHelsingborgs SOK10:54:16
Anna MobergFK Göingarna10:54:28
Lillemo RönnblomOK Tyringe10:55:30
Hans KulstadSkåneslättens OL10:56:13
Mia ÅbergEslövs FK10:56:14
Adrian UlanderSkåneslättens OL10:59:09
Björn KlemedssonOK Kompassen10:59:19
Anna-Moa LindskogOK Älme10:59:24
Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna10:59:48
Isak ThysellOK Kontinent11:00:47
Eskil JönssonHalmstad OK11:02:40
Anders BjerrlidenOK Silva11:02:52
Anna BengtssonHalmstad OK11:10:14
Elin JönssonHalmstad OK11:15:09
Fredrik WahlbomLunds OK11:20:13
Håkan LejonLaholms IF OK11:20:45
Sofia PalmFK Boken11:22:26
Karin HjelmLunds OK11:23:08
Danilo MobergOK Tyr11:37:39
Aina JeppssonLunds OK
Caroline LindströmHelsingborgs SOK

Öppen 7

3 440 m, 88 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LindénIS Kullen09:51:35
Bjarne HolmgrenKlubblös09:51:54
Kerstin WessbergHärlövs IF09:51:56
Leif PerssonOK Torfinn09:52:38
Helen NilssonHärlövs IF09:52:46
Björn MauritzonÖrkelljunga FK09:55:11
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad09:55:19
Lena StrandMarkaryds FK09:56:04
Jan HanssonLunds OK09:56:11
Morgan BjelkHästveda OK09:56:22
Margareta RylanderSkåneslättens OL09:56:50
Helene JensenOK Kontinent09:57:23
Enar MagnussonIS Skanne09:58:02
Bert OlofssonOK Kompassen09:58:06
Sten Åke KvistIS Kullen09:58:39
Susanne GöranssonFrosta OK09:58:52
Emma TuvessonOK Kontinent09:59:06
Jan WessbergHärlövs IF10:00:19
Lennart MartinssonOK Tyringe10:02:56
Lennart MånssonRingsjö OK10:04:15
Anders NilssonHässleholms OK10:04:57
Bengt-Åke NilssonOK Torfinn10:05:31
Lars Göran KillanderHästveda OK10:06:45
Mikael NilssonFrosta OK10:08:30
Jonas KylmäHelsingborgs SOK10:09:59
Elsa EricssonLunds OK10:10:07
Kerstin OlssonEslövs FK10:10:34
Matts AnderssonHässleholms OK10:10:36
Linus MalmstenMalmö OK10:11:36
Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering10:12:31
Claus MikkelsenHerlufsholm OK10:13:59
Jessica BjelkHästveda OK10:15:15
Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:16:19
Kjell VilhelmssonAndrarums IF10:16:38
Kim FolanderFSK Orientering10:17:02
Roland ErikssonHästveda OK10:17:08
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK10:17:53
Östen BrunnelövSundbybergs IK10:19:02
Sven OlssonSkåneslättens OL10:20:39
Anette BjelkHästveda OK10:20:41
Kaj NilssonOK Tyringe10:20:58
Mats JonssonSkåneslättens OL10:22:08
Jens WibergHelsingborgs SOK10:22:26
Ellinor JohanssonOK Alehof10:22:51
Dan LindFK Åsen10:24:01
Martin GummessonFK Finn10:25:46
Per GersneSkåneslättens OL10:28:23
Anna FreijLunds OK10:28:28
Kerstin OlssonFK Snapphanarna10:29:07
Bengt BengtssonTormestorps IF10:30:53
Thomas FalkstrandTormestorps IF10:31:31
Anita OlssonSkåneslättens OL10:31:43
Marie SvenssonFK Åsen10:31:53
Mikael LindGotlands Bro OK10:32:40
Stellan MartinssonOK Tyringe10:35:17
Sara HenrikssonTormestorps IF10:36:11
Carina JönssonFK Åsen10:37:05
Liane GunnarssonÖrkelljunga FK10:41:10
Katarina FastOK Pan-Kristianstad10:42:05
Marie SigboHjärnarps OL10:43:36
Camilla BohmanIF Hagen10:43:51
Marie MarkholmSkåneslättens OL10:43:56
Caroline LindgårdFK Göingarna10:44:06
Victor JensenOK Kontinent10:45:00
Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:47:48
Marie SvenssonMalmö OK10:49:17
Krister EdströmLunds OK10:52:04
Anna NordgrenOK Kontinent10:52:32
Anette Victor MendesHjärnarps OL10:54:28
Marika HusbySkåneslättens OL10:54:57
Magdalena JohanssonHalmstad OK10:55:59
Sara PalmingerMalmö OK10:58:51
Mats RanbroHelsingborgs SOK10:59:33
Lena DanielssonHärlövs IF10:59:43
Sandra SörensenOK Kontinent11:00:19
Ingmar EkelövSkåneslättens OL11:04:33
Lovisa ÖhrbyFK Boken11:04:51
Tereza PlanckLunds OK11:06:00
Linda GranqvistFK Göingarna11:09:46
Roland JanssonVäxjö OK11:10:14
Kajsa LarssonOK Kontinent11:17:43
Klas BogsjöHelsingborgs SOK11:23:21
Peter HeldFK Åsen11:28:47
Sandra ObersHästveda OK11:29:28
Niklas EdvinssonFK Åsen
Matilda NilssonOK Gynge
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad
Folke SjöbergLunds OK

Öppen 8

4 830 m, 85 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola AndertoftMarkaryds FK10:00:17
Johan SanderSkåneslättens OL10:01:26
Holger SigboOK Kompassen10:02:19
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:03:48
Enoo RasmussenOK Kontinent10:04:45
Joakim Green BengtssonOK Kompassen10:06:55
Linda JanssonOK Älme10:07:11
Anders NilssonFrosta OK10:07:22
Elin WihlborgOK Gynge10:09:06
Björn PerssonÖrkelljunga FK10:10:45
Claes LinseforsLunds OK10:11:10
Pål BengtssonIS Kullen10:11:48
Matilda StenssonHelsingborgs SOK10:12:21
Marie EngOK Pan-Kristianstad10:12:32
Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:13:26
Yngve ErnstssonFK Göingarna10:13:51
Stefan DahlHelsingborgs SOK10:14:05
Tobias PerssonOK Tyringe10:15:19
Göran JohanssonOK Tyringe10:16:29
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:16:32
Bo-Arne OlssonEslövs FK10:17:14
Linda JinnemoHjärnarps OL10:17:23
Erik PålssonOK Kontinent10:18:31
Tom DahlbergSkåneslättens OL10:19:32
Simon SvenssonLaholms IF OK10:21:08
Göran SundblomHerbalife10:21:29
Michael LönnHjärnarps OL10:21:57
Fredrik PerssonFK Åsen10:22:18
Line LundsgaardOK Kontinent10:22:36
Håkan NordahlSimrishamns OK10:23:34
Niklas HenrikssonTormestorps IF10:23:46
Jan GradinAndrarums IF10:24:22
Christina BjörkÖrkelljunga FK10:25:19
Jenny BjörkÖrkelljunga FK10:25:21
Jonas ClausenLunds OK10:27:26
Joel OlssonSimrishamns OK10:29:31
Ulrika AnderssonKlubblös10:30:17
Lars DahlHärlövs IF10:30:21
Dennis RudqvistHelsingborgs SOK10:30:31
Johan TykessonRävetofta OK10:32:36
Fredrik HolmerHästveda OK10:32:39
Clara EhrnbornAndrarums IF10:33:46
Göran FastOK Pan-Kristianstad10:34:04
Camilla HaglundÖrkelljunga FK10:34:06
Elin NordahlSimrishamns OK10:34:28
Erik AhlströmHelsingborgs SOK10:35:31
Stein ØstbyMalmö OK10:37:35
Malin UnanderSundsvalls OK10:37:39
Richard AnderssonLunds OK10:38:40
Niklas WelanderÖrkelljunga FK10:39:34
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad10:39:37
Nellie HenrikssonTormestorps IF10:39:45
Carolina LandinMalmö OK10:39:51
Jenny GustafssonLunds OK10:40:10
Lars SørensenOK Øst Birkerød10:41:02
Håkan GrubbMalmö OK10:45:09
Leif KarlssonOK Kontinent10:46:09
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad10:46:32
Willie OlssonRävetofta OK10:48:06
Oskar HenrikssonLunds OK10:48:20
Gert NilssonLunds OK10:49:24
Fredrik DahlbergHelsingborgs SOK10:50:01
Maria NilssonOK Kompassen10:52:05
Magnus ThuressonSkåneslättens OL10:52:28
Fredrik NilssonÖrkelljunga FK10:52:36
Niclas WesterbergIF Hagen10:53:41
Fredrik NordgrenOK Kontinent10:53:54
Marie GrönlundLunds OK11:00:20
Per PegardOK Gynge11:02:44
Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL11:05:27
Håkan CarlssonSkåneslättens OL11:07:55
Benjamin ViebkeMalmö OK11:08:28
Jesper PerssonMalmö OK11:10:20
Joakim TuvessonOK Kontinent11:13:25
Pia OlssonSkåneslättens OL11:14:13
Eva-Lotta BengtslinLunds OK11:21:27
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL11:21:41
Kalle ÅströmKlubblös11:21:48
Lena ÅströmKlubblös11:26:57
Alexander GameliusMalmö OK11:33:01
Martin TryggStenljunga OK11:44:43
Rasmus GrönlundLunds OK11:57:33
Mikael AnderssonHelsingborgs SOK
Mikael ThomassonFK Göingarna
Per WikströmHästveda OK

Öppen 9

7 870 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik StåhlHjärnarps OL10:01:44
Peter RasmussenOK Kontinent10:04:39
Emil WestessonOK Kontinent10:05:37
Anders HerrströmKlubblös10:06:15
Benjamin SturekSOK Viljan10:08:44
Erik BengtssonSävedalens AIK10:11:49
Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK10:12:39
Peter LarssonFK Boken10:15:00
Mattias KillanderHästveda OK10:15:48
Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF10:19:40
Tobias PerssonOK Kompassen10:20:30
Robert BertilssonLunds OK10:21:05
Jonas EdvardssonHästveda OK10:21:07
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:23:21
Fredrik HjortHelsingborgs SOK10:26:10
Daniel NilssonHästveda OK10:27:11
Simon LarssonOK Kontinent10:33:11
Ross NugentOK Tyringe10:39:14
Björn NilssonHärlövs IF10:42:03
Anders BrandtsfridhHelsingborgs SOK10:42:17
Jenny OlssonÖrkelljunga FK10:45:14
Markus ThysellOK Kontinent10:58:33
Tomas UnanderSundsvalls OK11:01:11
Mattias ÅbergLunds OK11:10:55
Stefan MagnussonLunds OK11:37:15
Per SigboHjärnarps OL11:39:06
Johan AspegrenOK Kontinent
Hans PerssonAndrarums IF
Simon YngveOK Kontinent

Öppen 12

1 790 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa FlygareOK Tyringe09:55:41
Amanda BengtslinLunds OK09:57:41
Vilgot HeldFK Åsen10:24:13
Emma BengtssonHalmstad OK10:36:42
Erik AnderssonKlubblös10:38:23
Ida BorggrenKlubblös10:38:25
Albin SigboHjärnarps OL10:43:22
Lova KillanderHästveda OK10:48:43
Li KillanderHästveda OK10:48:45
Axel PålssonOK Kontinent11:03:28
Alva Rydh LaduboHärlövs IF11:20:18
Alva AspegrenOK Kontinent11:49:51

Annonser