Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Bana A

4 470 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354309Eva ElnerudSigtuna OK09:34:27
36281Bengt ErikssonVäsby OK09:37:39
2078189Leif ÅkerblomOK Österåker09:42:20
600914Leif NordlundLänna IF09:43:22
219951Per-Åke HolmSigtuna OK09:45:26
900901Martyn PassmoreSigtuna OK09:46:09
347037Kjell JanssonLånghundra IF09:47:01
46931Jan GottfridssonNorbergs OK09:48:56
541105Kurt MaxéSundbybergs IK09:55:32
8301139Anderrs LindgrenVallentuna-Össeby OL10:01:25
1408074Åke AndreassonGustavsbergs OK10:04:40
42078Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL10:08:42
7203730Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:09:14
8636985Eddie BjärrenholtRånäs OK10:10:28
2107547Sara NylénBromma-Vällingby SOK10:19:30
2077389Åsa NylénBromma-Vällingby SOK10:20:00
8006609Anders HolmqvistSnättringe SK10:26:06
660331Lars LandströmLånghundra IF10:29:09
2078297Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:38:11
9009000Lars ForsstedtSöders-Tyresö11:34:25

Bana B

3 520 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093428Svante FridEnebybergs IF09:03:29
452189Stefan HörnströmTäby OK09:10:56
208066Håkan SjökvistSöders-Tyresö09:12:31
227349Leif LundquistEnebybergs IF09:18:06
450012Bengt-Olof SamuelssonKlubblös09:19:19
246000Ann SjöbergEnebybergs IF09:35:42
8490921Lars GrankvistTäby OK09:38:40
895433Kurt AnderssonEnebybergs IF09:39:51
407262Ulf IsacssonOK Linné09:40:40
7440808Sören ErikssonLänna IF09:41:40
25190Marita BergSigtuna OK09:42:47
36528Ewa NordlundLänna IF09:44:04
448637Tommy HöglundLånghundra IF09:44:50
9791688Leif WallenbroVäsby OK09:47:53
1420211Per-Erik JanssonIF Thor09:48:29
41918Ulla GummesonVäsby OK09:49:53
7516043Rolf AnderssonRimbo SOK09:50:39
12315Eva von HeijneSigtuna OK09:51:10
9887353Leif BergSigtuna OK09:52:29
11853Margareta HaraldssonSigtuna OK09:53:14
2062149Birgitta KlangLånghundra IF09:54:10
253786Thord RådbergOK Roslagen09:54:52
9010911Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL09:55:58
1942502Ingvar LarssonGustavsbergs OK09:56:32
231368Margareta HagstedtVäsby OK09:57:46
27379Ingrid JarlebringVäsby OK09:58:10
37916Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL09:59:04
42250Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL09:59:49
500598Stellan FehrnströmEnebybergs IF10:00:34
27221Leif HermundstadSnättringe SK10:02:07
9102620Jan LarssonTullinge SK10:03:08
37944Lars WestinVallentuna-Össeby OL10:03:48
42396Bengt FribergJärfälla OK10:04:33
2123825Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:05:39
19416Rune CarlssonSundbybergs IK10:06:27
30066Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:07:06
235828Åke WansölinSöders-Tyresö10:07:58
417620Jan LindgrenOK Södertörn10:09:35
36933Gunnar KvarnerudLänna IF10:13:02
439834Kjell LindblomJärfälla OK10:13:37
895434Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF10:14:53
941717Thomas HoffRimbo SOK10:15:47
1428373Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF10:21:02
19119Conny VernerssonOK Orinto10:24:14
204974Carina NilssonTäby OK10:25:40
1560323Helena BachmanTäby OK10:29:29
895424Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:45:17
1400637Anders GärderudIFK Lidingö SOK10:47:18
443708Elke WilkeTierps SOK11:08:24

Bana C

2 680 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
780715Boris AnderssonRånäs OK09:37:38
36555UC Lybert ErikssonVäsby OK09:38:37
347290Kristina ErikssonLänna IF09:41:43
246733Sivert SöderbärgOK Roslagen09:48:18
1075419Tage AbrahamssonRånäs OK09:48:34
25521Sven ErikssonOK Roslagen09:49:05
38201Kjell JanssonVäsby OK09:50:56
25535Curt LindgrenOK Roslagen09:52:02
42490Sven-Erik WidinOK Österåker09:52:25
25189Jan-Olof MalmSigtuna OK09:53:07
42487Carl LangOK Österåker09:54:32
27602Sven JacobssonIF Thor09:56:47
2115480Margareta WallénTäby OK10:01:12
41614Lars-Erik LindellVäsby OK10:01:52
2119769Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL10:03:03
38963Bo WestlingHäverödals SK10:06:00
421427Jan BrundellSolna OK10:07:43
2101623Lennart JanssonHäverödals SK10:08:08
44053Olov JanssonHäverödals SK10:09:58
422402Roine MattssonHäverödals SK10:11:41
204968Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF10:12:53
341874Christer AnderssonATG10:25:22
245878Tommy GustavssonÖstra Almby FK10:34:31
262109Mats TörngrenOK Linné10:50:32

Bana D

1 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354171Else-Britt AnderssonRånäs OK09:44:18
37527Alf PerssonOK Österåker09:49:14
27601Caje JacobssonIF Thor09:55:55
36744Rune ThurénVallentuna-Össeby OL10:00:46
422403Ragnar AnderssonHäverödals SK10:04:53
342843Lars-Åke ErikssonTäby OK10:18:43
30508Christina VernerssonOK Orinto10:24:25

Annonser