Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 18 augusti 2018

D21

5 250 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
488909424Ellinor TjernlundOK Tisaren13:33
3819990501Emmy HelmerssonHässleholms OK13:37
3828414059Jessica NilssonOK Milan13:41
3838006157Petra EklundLunds OK13:45
384724601Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK13:49
3858483848Louise LundgrenVäxjö OK13:53
386355949Hannah PetersonMalmö OK13:57
3879102600Elinor LindelöwHärlövs IF14:01
38841633Emelie AnderssonHässleholms OK14:05
3891891220Sandra SällbergFK Åsen14:09
390870618Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering14:13
3917840125Therese EkströmHalmstad OK14:17
3929512564Siri WahlströmMalmö OK14:21
393439613Stina PerssonEmmaboda Verda OK14:25

H21

6 330 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4879940425Anton JohanssonOK Orion13:27
4821470561Sebastian WahlströmMalmö OK13:29
1768012594Per HolmbergRonneby OK13:31
1779412210Jonas GustafssonAndrarums IF13:33
1781428704Michael GraaeSøllerød OK13:35
179730619Torgny LindströmRonneby OK13:37
180433787Johan NöjdFK Göingarna13:39
1818383407Lukas LundgrenVäxjö OK13:41
182344223Rasmus SvenssonVärend GN OL13:43
183820218Jonathan GunnarssonMalmö OK13:45
184304877Patrik LarssonAndrarums IF13:47
1858659400Martin KrivdaK.O.B. Chocen13:49
1869101404Emanuel StridMalmö OK13:51
1878199402Jan ShanelK.O.B. Chocen13:53
188682233Aske NyengaardSøllerød OK13:55
189961313Henrik EklundVäxjö OK13:57
1901851231David SällbergFK Åsen13:59
191860611Erik SchultzLunds OK14:01
1929102590Sam ErikssonAndrarums IF14:03
193961810Johan EklundVäxjö OK14:05
194240955Christian GlantzAndrarums IF14:07
1959121066Mogens HagedornSøllerød OK14:09
1969007063Rasmus ElmelidOK Orion14:11
197999929Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OK14:13
1989860706Viktor HenmyrOK Vilse 8714:15
199888030Rune RasmussenSøllerød OK14:17
200980100Isak PrellnerSkåneslättens OL14:19
2019999921Magnus OscarssonSøllerød OK14:21
2029943129Oscar WestHalmstad OK14:23
2032104001Lukas WittenbecherLunds OK14:25
204888947Anders JonssonSøllerød OK14:27
205870513Mattias KillanderHästveda OK14:29
2061401393Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL14:31
207888949Bo RasmussenSøllerød OK14:33
2088656592Tomas KrivdaTullinge SK14:35

D20

4 480 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3947990319Erica HenrikssonSimrishamns OK13:58
395889175Agnieszka CychOK Orion14:02
396452527Rebecca SvenssonVärend GN OL14:06
3979990617Sofia DahlHärlövs IF14:10
39815854Julia LundHästveda OK14:14
3999990807Johanna RundqvistOK Nackhe14:18

D18

4 410 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4008200020Lotten KindlundhFK Finn13:32
4017203696Agnieszka MazurekWKS Slask13:38
4029010914Clara DahlHärlövs IF13:44
403504042Aleksandra CiuraWKS Slask13:50
4048010914Maja TenghagenHärlövs IF13:56
4059536839Lovisa RingHalmstad OK14:02
4069201008Katarzyna CiesiolkaWKS Slask14:08
407445111Lovisa LagerHalmstad OK14:14
4088010616Alicia LundgrenVäxjö OK14:20
4091020930Hanna OlssonIFK Sävsjö14:26
4109092001Tina LjungqvistLunds OK14:32

H18

4 870 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2099000707Isac EricssonVäxjö OK13:35
210895003Mateusz RoslaniecWKS Slask13:39
2119030906Ivar HelmerssonHässleholms OK13:43
2128110228Allan HedbergLunds OK13:47
2137203701Mikolaj KrawczynskiWKS Slask13:51
2149085619Hugo EricssonVäxjö OK13:55
2158629809Ludvig HallabroHässleholms OK13:59
2161401455Jakub CzaplinskiWKS Slask14:03
2172066299Filip GrimsholmHalmstad OK14:07
2182090040Andreas OscarssonSøllerød OK14:11
2199760104Filip LedniowskiWKS Slask14:15

D16

4 280 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4118031002Moa WallenborgLunds OK13:39
4129030110Ella SöderbergOK Skogsfalken13:42
4138020414Hilma HolmströmHärlövs IF13:45
414344149Fredrika KindlundhFK Finn13:48
4151020510Elin HugossonLunds OK13:51
416889178Joanna MazurekWKS Slask13:54
4177030731Selma LarssonLunds OK13:57
4188442363Nellie RydlundHässleholms OK14:00
419620202Elin EmilssonOK Skogsfalken14:03
420575799Sofia PalmFK Boken14:06
4219020728Agnes LindblomMalmö OK14:09
422895005Julia LipinskaWKS Slask14:12
4239200683Linn KarlssonOK Vilse 8714:15
4247031204Kajsa HeydenLunds OK14:18
425889179Hanna SudolWKS Slask14:21
4269030714Vilmalee SuwanOK Vilse 8714:24
4279031226Hanna LarssonYstads OK14:27

H16

4 720 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
504426701Erik GottmoLunds OK13:14
4968333875Lucas TreldalLunds OK13:20
4949030219Hugo LarssonKarlskrona SOK13:26
2208030803Jakub ToborekWKS Slask13:32
2218629807Tage KinellIFK Göteborg Orientering13:38
222889184Franciszek LagodaWKS Slask13:44
2238030322Erik AlbinssonHjärnarps OL13:50
2247020313Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK13:56
225887876Alfred AhltinMalmö OK14:02
2269031012Klas LjungqvistLunds OK14:08
2277203698Lukasz StrugarekWKS Slask14:14
2288031205Loke HedbergLunds OK14:20
2292057275Erik JohanssonFK Boken14:26
2301401454Stanislaw KurzypWKS Slask14:32

H16 Kort

3 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4712086055Valdemar GraaeSøllerød OK13:32
472445430Edvin VensrydEslövs FK13:36

D14

3 690 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4851223000Joanna PerssonOK Tyringe13:40
4819050409Hedda SvenssonOK Orion13:44
4281181205Emelia CarlströmFK Boken13:48
4291202004Alva SvenssonFK Åsen13:52
4309040610Viola HolmströmHärlövs IF13:56
431880044Emmy PalmFK Boken14:00
4328040501Lisa SwartzOK Orion14:04
4332085941Sofie Okkels JensenOK Sorø14:08
434640421Emma EmilssonOK Skogsfalken14:12
4352105237Clara Friis SchebyOK Sorø14:16
4368041225Linnea RydlundHässleholms OK14:20

H14

3 690 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4868050420Axel BrattOK Orion13:26
4801040903David MorénHjärnarps OL13:30
2318262490Nils SwartzOK Orion13:34
2328420033Emil AlbinssonOK Skogsfalken13:38
233256858Viktor AhltinMalmö OK13:42
2348051225Arvid AlbinssonHjärnarps OL13:46
2352083226Marinus Næstoft JuhlSøllerød OK13:50
2369050509Gustav LundqvistHalmstad OK13:54
2372072622Malthe SommerSøllerød OK13:58
238451930Anton KarlssonFK Finn14:02
2397300283Ditlev MelbyeSøllerød OK14:06
2408040829Hugo CedervallÖrkelljunga FK14:10
241432488Sebastian Røysla MaltbySøllerød OK14:14
2429101539Jakob IngelströmOK Gynge14:18
2431408221Vincent BeckerSøllerød OK14:22
2442081947Max OlssonIFK Sävsjö14:26
245452403Erik OlssonFK Åsen14:30
2462084123Isak AnderssonLunds OK14:34
2471051123Gunnar WessbergHärlövs IF14:38
2489040709Jonathan RundqvistOK Nackhe14:42
2491418157Hannes DahlbergSkåneslättens OL14:46

D14 Kort

2 880 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4732088982Märta HenningssonLunds OK13:31

D12

2 880 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4372085945Alma Okkels JensenOK Sorø13:49
4389060715Sara LjungqvistLunds OK13:55
4397070219Linnéa SandströmOK Älme14:01
4408071020My WallenborgLunds OK14:07
4411102206Elin SaleskogRonneby OK14:13
4421060811Anna BenattiSkåneslättens OL14:19
4438000079Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering14:25
444452598Julia EdvinssonFK Åsen14:31
4459070724Matilda SöderbergOK Skogsfalken14:37

H12

2 880 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2502060866Gabriel EkströmHalmstad OK13:40
2517080221Atle KulstadSkåneslättens OL13:46
25228961Erik WihlborgOK Gynge13:52
253409307Felix SörvikLunds OK13:58
254444710Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK14:04
255902923Edvin SanderSkåneslättens OL14:10
2569060214Eddie KarlssonOK Vilse 8714:16
2581399746Otto NybergÖrkelljunga FK14:28
259887599Mads Ottar JespersenOK Sorø14:34

D12 Kort

2 180 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
474306690Selma VensrydEslövs FK13:44
47525598Ebba EdénVäxjö AIS13:50
4762119380Viktoria ÅkerlundFK Boken13:56
4771401388Nanna SundelinOK Orion14:02

D10

2 180 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4462122078Ellinor ÅkerlundFK Boken13:40
4471081218Olivia SvenssonFK Åsen13:46
4482078099Klara PalmFK Boken13:52
4492105238Camille Friis SchebyOK Sorø13:58
450426898Maja EdénVäxjö AIS14:04
451433058Amelia Victor MendesHjärnarps OL14:10

H10

2 180 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5031100610Elliot TyskOK Kåre13:18
5021141108Noah TyskOK Kåre13:24
492421182Alexander BjärbyFrosta OK13:30
491Viktor ÖdénLunds OK13:36
2601080929Valter SanderSkåneslättens OL13:42
2611708209Olle SaleskogRonneby OK13:48
262451061Albin EmilssonOK Skogsfalken13:54
264510616Alvin LundgrenVäxjö OK14:06

D35

4 480 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
376452393Nataliya ThellEslövs FK13:34
3771402952Astrid Elisabeth RiisHolbæk OK13:38
3782122086Sara AnderssonFK Boken13:42
379580810Christina OlssonSkåneslättens OL13:46
3809821120Marie SvenssonFK Åsen13:50

H35

5 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1727790316Fredrik EkströmHalmstad OK13:37
1731406280Kåre SørensenOK Sorø13:43
1749790527Henrik EklundLunds OK13:49
1758230479Johan MickelåkerAndrarums IF13:55

D40

4 410 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4958050275Linda LarssonKarlskrona SOK13:23:00
366260796Martina KarlssonOK Vilse 8713:35:00
3671411280Iben MaagSøllerød OK13:41:00
3687501114Jenny LindblomMalmö OK13:47:00
3698444448Marion BüchliOLG Suhr13:53:00
3708301270Carina RydlundHässleholms OK13:59:00
3712115478Helena WestlingHäverödals SK14:05:00
3729741007Maria HelmerssonHässleholms OK14:11:00
3739102606Anna WikströmHästveda OK14:17:00
3742078013Frida PalmFK Boken14:23:00
4902107321Cecilia ÖdénLunds OK14:25:51
375345279Lotte HenrikssonSimrishamns OK14:29:00

H40

5 520 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1669997105Nils HelmerssonHässleholms OK13:33:00
167781206Magnus HärwellAndrarums IF13:39:00
1689771215Henrik AnderssonHässleholms OK13:45:00
169740474Mikael NilssonLunds OK13:51:00
1709741203Håkan AnderssonHalmstad OK13:57:00
1718080570Magnus RydlundHässleholms OK14:03:00
4892107538Mattias WallinLunds OK14:09:03

D45

3 870 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4791720423Lotta MorénHjärnarps OL13:34
3501406438Jeanette HenningssonLunds OK13:38
3512081961Petra OlssonIFK Sävsjö13:42
352962713Annika EricssonVäxjö OK13:46
3537002200Anneli WihlborgOK Gynge13:50
3542135531Christine SvendsenOK Roskilde13:54
3559497731Carina ThynellHärlövs IF13:58
3569690301Josefine JungstrandOK Skogsfalken14:02
357699331Susanne WallenborgLunds OK14:06
3588010323Maria TuressonHärlövs IF14:10
359343015Susanne LundgrenVäxjö OK14:14
3602112874Trine NæstoftSøllerød OK14:18
361682312Camilla CarlssonHärlövs IF14:22
3628000626Marie AlbinssonHjärnarps OL14:26
3637730227Maria PeterssonHalmstad OK14:30
3649730518Karin RundqvistOK Nackhe14:34
3659990619Anna LjungqvistLunds OK14:38

H45

4 870 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4978402708Pontus GustavssonLunds OK13:22
493710829Magnus LarssonKarlskrona SOK13:24
48415759Tobias PerssonOK Tyringe13:26
4781690819Lennart MorénHjärnarps OL13:28
1499990104Håkan RundqvistOK Nackhe13:30
1272059996Marcus HenningssonLunds OK13:32
128930249Torgny LundHästveda OK13:34
1299711122Göran KimellGotlands Bro OK13:36
1309102605Per WikströmHästveda OK13:38
1319595959Kalikst SobczynskiWKS Slask13:40
132630912Bengt OlssonEslövs FK13:42
1339700604Fabian LjungqvistLunds OK13:44
13412021Per Soares Soares OlsonSimrishamns OK13:46
1359690415Torgny HolmströmHärlövs IF13:48
1369700716Anders SundelinOK Orion13:50
137438380Lars EdbergOK Nackhe13:52
138690610Fredrik HugossonLunds OK13:54
139711117Thomas NilssonEslövs FK13:56
1409451287Fredrik EnbergHalmstad OK13:58
1412104056Tomas VensrydEslövs FK14:00
142710906Yuri OmelchenkoOK Orion14:02
143616999Tobias BorgerKalmar OK14:04
1447102160Håkan PalmFK Boken14:06
1458182834Heide PerssonAndrarums IF14:08
146452579Pär SvenssonVärend GN OL14:10
1477207837Mats EriksonLunds OK14:12
1488620952Jesper Munch JespersenOK Sorø14:14
1508312020Mikael LundqvistHalmstad OK14:18
151449769Peter LiljedahlOK Skogsfalken14:20
1528409307Jens SörvikLunds OK14:22
1538629806Stefan KinellIFK Göteborg Orientering14:24
1549730919Ola SöderbergOK Skogsfalken14:26
1559700328Jan LagerHalmstad OK14:28
1562057274Dan JohanssonFK Boken14:30
1571411602Peter BeckerSøllerød OK14:32
158908561Magnus EricssonVäxjö OK14:34
1597404018Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK14:36
1607131111Martin JohanssonHalmstad OK14:38
1618090331Magnus WallenborgLunds OK14:40
1629015774Patrik IngelströmOK Gynge14:42
163690906Thomas LåstbomHärlövs IF14:44
1649102233Raul HindovLunds OK14:46
1659700726Magnus WihlborgOK Gynge14:48

D50

3 870 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
336403414Emeli ZeilonSkåneslättens OL13:40
33716484Ingrid JohanssonLaholms IF OK13:44
3389680208Carina GustafssonOK Gynge13:48
339408984Karin JägrydSkåneslättens OL13:52
340405160Christin OlssonOK Gynge13:56
3418191268Ingela ThoressonAndrarums IF14:00
3429650108Katarina SundelinOK Orion14:04
3439616999Anna NyqvistKalmar OK14:08
344660812Annika EngelHässleholms OK14:12
3458620865Kirsten MøllerSøllerød OK14:16
346349856Yvonne AnderssonHässleholms OK14:20
3471428685Anne Kaae-NielsenSøllerød OK14:24
348343186Anneli KarlssonFK Finn14:28
34947186Christel OlssonFK Åsen14:32

H50

4 720 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1011010100Piotr CychWKS Slask13:31
102777929Magnus PorleVäxjö OK13:34
1039996636Mårten WikströmHalmstad OK13:37
1049670724Niklas NilssonHärlövs IF13:40
105435798Mats AnderssonOK Orion13:43
106641207Ulf LinderfalkSkåneslättens OL13:46
1077660223Peter AnderssonOK Gynge13:49
1088200346Håkan CaesarHärlövs IF13:52
1099660822Anders BlomqvistOK Skogsfalken13:55
110650610Ola AndertoftMarkaryds FK13:58
11115365Magnus LarsenFK Boken14:01
1129670123Jonas PerssonTorsås OK14:04
113449627Pierre DanielssonOK Skogsfalken14:07
1148638365Anders JägrydSkåneslättens OL14:10
1158231268Magnus TenghagenHärlövs IF14:13
1168060565Jan GradinAndrarums IF14:16
1178063010Lars HallabroHässleholms OK14:19
1182072624Rene TabaneraSøllerød OK14:22
1192123455Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK14:25
1209670922Ola JönssonOK Vilse 8714:28
121670630Håkan ErikssonHästveda OK14:31
12219091Arne ThellEslövs FK14:34
123667551Olof BarrSkåneslättens OL14:37
124640831Tomas NilssonHässleholms OK14:40
1259102157Håkan KarlssonFK Finn14:43
126407131Erik MelbyeSøllerød OK14:46

D55

3 690 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
313620228Britt-Marie BengtssonFK Åsen13:35
314591103Christina SegerslättSkåneslättens OL13:38
3159620620Lena SwartzOK Orion13:41
3167630502Christina SternerTockarps IK13:44
3178230563Helena JohanssonOK Gisle13:47
31819320Lena SöderlundFK Göingarna13:50
31941589Carina SvärdOK Orion13:53
320435301Bettina Katy AndersenSøllerød OK13:56
321636106Lotta KastenssonValbonne SAO13:59
3221402964Lena WraaTisvilde Hegn OK14:02
323610510Anne UddEslövs FK14:05
3249000888Ingela AnderssonLunds OK14:08
325899038Anne SkovbaekSøllerød OK14:11
3268130161Eva EklundVäxjö OK14:14
327630829Ing-Britt SwedenborgLunds OK14:17
328590916Ewa RoosHelsingborgs SOK14:20
329601224Tina HagårdRävetofta OK14:23
3301396116Kati NémethStigmännen Karlshamns OK14:26
331341262Signe FoverskovSøllerød OK14:29
332600926Ann NilssonMarkaryds FK14:32
3339600831Kerstin TjernlundOK Vilse 8714:35
334888040Ann RasmussenSøllerød OK14:38
33512048Carina GöranssonYstads OK14:41

H55

4 280 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4839201721Sören BremerBoxholm-Mjölby OL13:29
87351116Lars SöderlundFK Göingarna13:35
88951028Glen HåkanssonVäxjö OK13:41
898240962Pesho HedbergLunds OK13:47
901151060Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK13:53
917590415Mats BrorssonTockarps IK13:59
928020955Niels la Cour BentzonSøllerød OK14:05
938180360Ulf JungstrandOK Skogsfalken14:11
9425480Matts AnderssonHässleholms OK14:17
958010020Jens KastenssonValbonne SAO14:23
968181818Martin WidmerOLG Suhr14:29
9725938Reino ÖrnMarkaryds FK14:35
987610216Anders NilssonHässleholms OK14:41
991407800Bo KonringSøllerød OK14:47
1007611213Jan-Olof SvenssonHalmstad OK14:53

D60

3 020 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3078461030Lotta LinseforsLunds OK13:42
3087080657Ann SvärmOK Gisle13:50
30910131Arja IngvarssonOK Vilse 8713:58
310304871Eva WildmarkFK Boken14:06
311554422Ina LindebergSkåneslättens OL14:14
3121571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK14:22

H60

3 950 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
498570520Ingemar PeterssonMarkaryds FK13:28
691407799Niels RaagaardSøllerød OK13:32
70300924Dan SjöholmHalmstad OK13:36
71241510Stefan CarlssonSOK Viljan13:40
729570119Sten SegerslättSkåneslättens OL13:44
737540419Arne SvärmOK Gisle13:48
74448629Stefan ArbinAnnebergs GIF13:52
758111257Mikael JohanssonOK Gisle13:56
769111254Henrik KleffelSøllerød OK14:00
7716848Lars EklundVäxjö OK14:04
78205249Håkan LindbergOK Vilse 8714:08
79342082Michael ParvangSøllerød OK14:12
809090958Tore TjernlundOK Vilse 8714:16
81560619Håkan ForsmanRonneby OK14:20
8210138Ingmar OlssonOK Vilse 8714:24
832086052Jorgen WisbechSøllerød OK14:28
842089010Anders HellrupFrosta OK14:32
85258041Anders GrundbergLunds OK14:36
869874998Jan WahlströmSnättringe SK14:40

D65

3 020 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29219571Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK13:36
29317386Ingela NelsénFalkenbergs OK13:40
2947300207Gunnel MånssonOK Vilse 8713:44
2957500209Åsa StåhlHjärnarps OL13:48
2969510605Lena SöderbergOK Skogsfalken13:52
297237544Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL13:56
29816482Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK14:00
299205240Maria BerglundOK Vilse 8714:04
3009500417Karin LarssonOK Kompassen14:08
3019500520Margareta SvenssonOK Vilse 8714:12
302507049Marie-Louise KarlssonNybro OK14:16
303448640Gunvor ArbinAnnebergs GIF14:20
3042052700Sonja HammarOK Kompassen14:24
3051521007Ingrid E StrömRonneby OK14:28

H65

3 710 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
579102854Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK13:34
587520401Kenneth FagerKarlskrona SOK13:40
591490927Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK13:46
609490705Kent R NilssonAndrarums IF13:52
6117425Göran JohnssonSkåneslättens OL13:58
6215223Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK14:04
638620886Christian StrandgaardSøllerød OK14:10
641530711Mats IngvarssonOK Vilse 8714:16
6529686Lars JohanssonMalmö OK14:22
669199191Sven-Inge SvenssonHässleholms OK14:28
677015986Krister NilssonVäxjö OK14:34
688627844Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK14:40

D70

2 790 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30616936Kristina FranssonOK Virdarna13:35
27625270Torill SvendsenFrosta OK13:39
27713913Solbritt GustafssonOK Virdarna13:43
278444608Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK13:47
27927159Britt-Mari KarlssonVäxjö OK13:51
280250021Ellen ThistedSøllerød OK13:55
2819101913Margareta SjöbergLunds OK13:59
282444055Gull SvenssonÖrkelljunga FK14:03
2837451125Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL14:07
284362410Inge JørgensenOK Roskilde14:11
2851572001Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK14:15
286250014Else Juul HansenSøllerød OK14:19
28717508Gunnel NilssonMalmö OK14:23
2881213148Gullevi SvenssonRonneby OK14:27
289350747Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK14:31
29016481Lena JönssonLaholms IF OK14:35
291259135Vibeke BøgevigSøllerød OK14:39

H70

3 690 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3016850Lennart BohmanKarlskrona SOK13:31
3110711Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK13:34
32511010Håkan NilssonMalmö OK13:37
332135795Hans SjögrenAlvesta SOK13:40
34445369Christer GrönbladHärlövs IF13:43
35671202Leif SandgrenFrosta OK13:46
3630357Lennart AnderssonOK Orion13:49
377451005Ingvar PerssonFK Åsen13:52
38426900Nils KarlssonVäxjö AIS13:55
398631620Mogens JørgensenSøllerød OK13:58
4041480Jan HanssonLunds OK14:01
417300009Jens Aaris ThistedSøllerød OK14:04
4217931Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK14:07
43442564Ronald Mc GrailHjärnarps OL14:10
4412343Jan-Evert OlssonAndrarums IF14:13
459200092Gert OlssonSkåneslättens OL14:16
468657111Karsten RichardtKøge OK14:19
471066066Claes-Göran GrenMalmö OK14:22
48600109Göran LarssonOK Kompassen14:25
497471006Bengt StåhlHjärnarps OL14:28
508470220Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK14:31
51947815Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK14:34
52581124Nils-Erik BondessonFrosta OK14:37
5316460Ulf JönssonLaholms IF OK14:40
549481206Lars PerssonOK Kompassen14:43
5527905Leif KarlssonFrosta OK14:46
569818252Tommy HeldFK Åsen14:49

D75

2 530 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
266250026Kirsten OlsenSøllerød OK13:33
2671662900Ann-Charlotte JensenHässleholms OK13:39
268445397Gunilla GrönbladHärlövs IF13:45
269521030Helen AndertoftMarkaryds FK13:51
27038912Karin HelmerssonLunds OK13:57
2711662309Brita DahlbergHässleholms OK14:03
27210316Eva BergstrandVärend GN OL14:09
2739876542Elsa SvenssonOK Vilse 8714:15
2747430315Berit ByströmOK Virdarna14:21
275611004Birgitta OlssonRonneby OK14:27

H75

3 370 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8258531Bo SvenssonÖrkelljunga FK13:35
917488Lennart NilssonMalmö OK13:38
1015219Åke EkstrandHärlövs IF13:41
117206840Tom LindbergLunds OK13:44
1210315John-Erik BergstrandVärend GN OL13:47
139127172Ingemar SvenssonLunds OK13:50
14501138Ole SvendsenOK Roskilde13:53
15263097Göran ThourVärend GN OL13:56
1633435Verner LönnquistHärlövs IF13:59
172107546Inge PerssonFK Boken14:02
1833722Kjell LindauOK Kompassen14:05
19259225Gert BøgevigSøllerød OK14:08
207430119Waste ByströmOK Virdarna14:11
212119086Jørn WighSøllerød OK14:14
2241989Bertil ErikssonMalmö OK14:17
239664311Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL14:20
242050839Kenneth LindborgHässleholms OK14:23
2516190Allan HammarOK Kompassen14:26
26910018Bertil OttossonFK Göingarna14:29
279101537Arne GustafssonMalmö OK14:32
2815839Sven-Åke GranquistHästveda OK14:35
299420921Anders BuhréNybro OK14:38

D80

2 580 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
460450325Gun HanssonYstads OK13:40
461417450Karin LexellOK Torfinn13:46
46210010Barbro HugossonLunds OK13:52

H80

2 790 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12126005Roland KarlssonRonneby OK13:37
2440714Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK13:45
312373Rune BengtssonRonneby OK13:53
4743217Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL14:01
518567Leif SjögrenOK Orion14:09
615920Jan-Eric NelkingFK Åsen14:17
728703Bengt I NilssonFrosta OK14:25

H85

2 530 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
458404321Bengt EdvardssonOK Torfinn13:43
4599193301Leif ClaessonTormestorps IF13:49

H90

2 530 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4579060227Curth SvenssonSkåneslättens OL13:31

Inskolning

1 880 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
52017404Carl IsgrenMalmö OK13:25:33
642256336Alfons MickelåkerAndrarums IF14:44:13

U1

2 110 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5079110517Max BurströmFK Boken13:21:14
53319649Smilla Dalhstedt KaisajunntiKamrat och IF KIF13:23:49
5521101299Isak GrönlundLunds OK13:29:53
64915849Viktor RongbyHästveda OK13:37:13
547433410Gösta NilssonHästveda OK13:37:14
568433408Bertil RongbyHästveda OK13:37:21
569433422Harry ViktorssonHästveda OK13:37:23
651452410Elna JönssonFK Åsen13:58:12
614505599Herman GedeborgOK Pan-Kristianstad15:01:27

U2

2 190 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5161090102Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad13:13:50
6391070723Philip HöglindOK Pan-Kristianstad13:13:51
4562112249August HärwellAndrarums IF13:20:01
4521080305Anton CarlströmFK Boken13:30:00
5011080909Sonia KurashovaFK Åsen13:30:00
4551989112Alvin CaesarHärlövs IF13:39:51
4542083853Casper NilssonAndrarums IF13:53:31
648433416Erik AnzeliusHästveda OK13:59:45
5857160108Tuva BohlinOK Skogsfalken14:02:56
661304876Gustaf EhrnbornAndrarums IF14:03:34
4537090218Johan SandströmOK Älme14:29:46
615340199Iris GedeborgOK Pan-Kristianstad15:01:29

Öppen motion 1

2 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5581155604Alma GieseÖrkelljunga FK13:47:58
594444052Annika JohanssonMalmö OK14:02:14
6132107536Simon MalmqvistFrosta OK14:55:02

Öppen motion 3

2 760 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
623306585Christer NelsénFalkenbergs OK13:20:34
46315708Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK13:26:05
50915909Eric SvärdFK Åsen13:30:15
63216622Jan DahlbergHässleholms OK13:30:30
63336191Helge HelmerssonLunds OK13:32:10
464443579Elin EdvinssonFK Åsen13:35:46
650433406Katrin RongbyHästveda OK13:37:05
521345344Malin LundhHästveda OK13:40:04
51415844Rebecka SvenssonHästveda OK13:40:06
550227097Per KreutzOK Tyringe13:41:02
5382083873Eva WibergHässleholms OK13:41:17
537441867Amanda WibergHässleholms OK13:41:19
5392075127Jon WikströmHästveda OK13:46:22
64625482Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK13:46:25
6769639108Margareta HeldFK Åsen13:48:04
6291977119Jennie SaleskogRonneby OK13:48:06
628448518LarsOwe StrömRonneby OK13:49:22
5667500921Marianne HallbergFK Boken13:50:18
56529462Rosita KarlssonVäxjö AIS13:53:15
5432106281Emma AssarssonAndrarums IF13:53:33
660450309Odd SörvikAndrarums IF13:54:53
5761401365Barbro JohanssonKlubblös13:55:49
591240951Barbro NilssonAndrarums IF14:00:13
5907030306Svante BohlinOK Skogsfalken14:03:44
67119076Lilian HärwellEslövs FK14:12:30
571410304Anette MendesHjärnarps OL14:12:40
6301968062Anders SaleskogRonneby OK14:13:13
59341580Ingrid NilssonVäxjö OK14:16:10
670441839Carina AronssonHässleholms OK14:18:32
604433409Anna NilssonHästveda OK14:23:06
578249196Rebecca HäggKlubblös14:30:56
6122107306Malin MalmqvistFrosta OK14:55:04

Öppen motion 5

4 340 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
636256883Karin JohanssonLunds OK13:25:08
617Maiken HjaruffKlubblös13:30:00
4682086049Synnøve RøyslandSøllerød OK13:34:22
6452119361Johan RaabFK Boken13:37:27
4692072621Fiona BeckerSøllerød OK13:37:29
638445323Hanna ÅstedtKlubblös13:40:10
54417077Maria SvenssonLunds OK13:40:46
5489020414Anette HolmströmHärlövs IF13:41:34
534234427Lars DahlHärlövs IF13:42:27
5401900525Jenny DanielsonLunds OK13:42:31
5411401321Jonas MöllerOK Gynge13:42:36
52527839Hans- Åke LundqvistOK Gynge13:42:37
51527904Linnéa BjärbyFrosta OK13:43:49
519421160Anna BjärbyFrosta OK13:43:51
6437720118Hans KulstadSkåneslättens OL13:46:19
641451927Tobias SvenssonFK Finn13:47:33
6572104046Niklas GustafssonLunds OK13:49:43
6582088955Gordon GustafssonLunds OK13:49:44
551404162Kerstin DahlHärlövs IF13:53:10
4662119540Sara BengtssonMalmö OK13:56:12
5811401301Thomas JohanssonKlubblös13:56:20
66416485Lennart MagnussonLaholms IF OK13:59:17
6668251967Mia HallabroHässleholms OK14:02:16
66519064Sven-Otto JönssonEslövs FK14:06:00
465334280John-Arne SandströmOK Älme14:07:07
580304878Emma NilssonAndrarums IF14:08:36
5822088524Robin DingwellKlubblös14:08:38
4672104315Annica HöckergårdIF Hagen14:09:41
589452589Petra AreskogFK Åsen14:11:19
5118050810Emma LarssonKarlskrona SOK14:17:32
5001980316Elena KurashovaFK Åsen14:28:21
6061111180Alfred WessbergHärlövs IF14:29:24
5101780330Johanna HänwellAndrarums IF14:32:09
6002095119Ellinor HellrupAvesta OK14:32:15

Öppen motion 7

3 370 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
621217685Kjell NybergIS Kullen13:13:55
627248534Andreas MånssonSimrishamns OK13:22:13
62016984Maritha SchönAndrarums IF13:28:26
6262088984Barbro NilssonAlvesta SOK13:30:12
637511230Bengt HanssonAndrarums IF13:31:08
61916982Ingvar SchönAndrarums IF13:31:53
640203947Mats HolmVäxjö OK13:33:06
5242078170Samuel RörstamFrosta OK13:34:37
523229390Magnus RörstamFrosta OK13:34:39
555720815Jonas SvenssonOK Orion13:34:45
62427165Maria HåkanssonVäxjö OK13:37:18
51812643Anna IsgrenMalmö OK13:37:25
6251111175Niklas EdvinssonFK Åsen13:39:40
5172058124Johan SwartzOK Orion13:42:54
63516050Johan StåhlHjärnarps OL13:44:05
53528888Göran SvenssonFK Finn13:47:20
65415515Bo JohanssonOK Stigen13:47:54
662306692Kerstin OlssonEslövs FK13:50:39
564309191Lennart MånssonRingsjö OK13:52:09
61630457Krister LindebergMalmö OK13:54:42
561438147Anita OlssonSkåneslättens OL13:55:05
6592115443Sven OlssonSkåneslättens OL13:55:07
5567700316Örjan LarssonLunds OK13:58:18
545345109Tomas KarlssonOK Njudung13:58:35
6639930428Maria JohanssonTorsås OK13:58:41
65315356Lars-Erik HallbergFK Boken13:59:59
65519375Johan PetterssonReijmyre IF14:00:55
584421328Anna ReimerTormestorps IF14:02:11
5867021074Cecilia BohlinOK Skogsfalken14:03:30
57012045Greger IngemanssonYstads OK14:04:06
618306131Lisbeth LindebergMalmö OK14:06:53
50625596Conny BerggrenVäxjö AIS14:07:15
56319372Lina RoosOK Pan-Kristianstad14:09:21
5772088975Richard AnderssonLunds OK14:10:10
6677080170Mikael BohlinOK Skogsfalken14:10:31
5882101761Carina JönssonFK Åsen14:12:43
587504756Dan LindFK Åsen14:14:07
59511262Christer LjungquistLunds OK14:15:01
532931309Carl SwedenborgLunds OK14:15:10
668351011Tommy BengtssonHässleholms OK14:25:09
67228801Gun EricssonSkåneslättens OL14:27:12
5537201380Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL14:27:42
5978120519Ingela AlvmyrenHalmstad OK14:29:16
6031970629Kerstin WessbergHärlövs IF14:30:06
598437483Magdalena JohanssonHalmstad OK14:32:06
6698490126Ulf KristenssonHalmstad OK14:32:19
6051964112Jan WessbergHärlövs IF14:37:07
59611276Inga LjungquistLunds OK14:42:49
60841620Lars-Erik SpaakEksjö SOK14:54:54

Öppen motion 8

5 550 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6222101572Peo OlssonKlubblös13:14:46
5547201377Fredrik StåhlHjärnarps OL13:32:07
6347940940Göran von RosenMalmö OK13:32:52
505433681Jesper FredrikssonKlubblös13:37:38
513925175Johan AlfredssonOK Milan13:38:37
522342716Erik KindlundhFK Finn13:42:49
6318408408Hans PerssonAndrarums IF13:43:32
5429000810Jacob EnbergHalmstad OK13:43:53
647651204Per-Olof AnderssonOK Tyringe13:44:20
526752112Emma DahlstedtKamrat och IF KIF13:45:20
6447661217Roger NilssonLaholms IF OK13:47:08
675435797Sven TörnkvistTormestorps IF13:47:24
5758110163Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK13:47:56
5601252660Sebastian GieseÖrkelljunga FK13:48:28
5677820723Linus SvärmOK Gisle13:49:03
51228778André BjärbyFrosta OK13:49:35
65212229Jens NilssonOK Skogsfalken13:51:04
5088100490Mattias JohanssonKlubblös13:54:30
5797444066Stein ØstbyMalmö OK13:55:35
656751221Elin TyskOK Kåre13:58:28
59210281Christer NilssonLunds OK13:59:52
536354710Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad14:00:05
527342865Julius KindlundhFK Finn14:02:41
583247597Stefan ReimerTormestorps IF14:02:48
5729140907Clara EhrnbornAndrarums IF14:03:54
573741028Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF14:03:58
549780709Rasmus GrönlundLunds OK14:06:30
528781116Linus KaisajunttiKamrat och IF KIF14:07:41
6019781213Anna HellnerLunds OK14:16:49
4708631589Tine Friis SchebyOK Sorø14:17:19
67418509Kristina BerlinKarlskrona SOK14:22:58
602436160Mårten MellbyMalmö OK14:23:15
599690423Henrik BerlinOK Orion14:23:17
499800430David BengtssonFK Åsen14:30:23
6732109358Tom DahlbergSkåneslättens OL14:32:11
6072058739Jan NilssonAndrarums IF14:36:35
609362362Peter BlomqvistKlubblös14:39:14
610438138Jan JohanssonSkåneslättens OL14:41:00
6111401395Anders SvenssonLunds OK14:42:39
546771218Marie GrönlundLunds OK14:55:59

Öppen motion 12

1 880 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5749760210Alve JohanssonOK Pan-Kristianstad13:43:16
529950009Stina SvenssonLunds OK13:45:00
5302106050Linnea SvenssonLunds OK13:45:16
5312106037Alfred SvenssonLunds OK13:45:28
557417364Alfred GieseÖrkelljunga FK13:49:46
2572112875Benjamin Næstoft TabaneraSøllerød OK13:54:01
2632112876Samuel Næstoft TabaneraSøllerød OK13:54:01
56217074Julie RoosOK Pan-Kristianstad13:56:46
559830528Linnea EngOK Pan-Kristianstad13:56:49
2652072625Vitus SommerSøllerød OK14:23:29

Annonser