Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran Ol i Södra Vätterbygden

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran Ol i Södra Vätterbygden
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: tisdag 19 juni 2018

Damer Kort

2 110 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439376Marie-Louise PeterssonJönköpings OK08:41:25
234950Monica KammenhedJönköpings OK08:41:27
7206830Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK08:44:49
28052Janet TenlidJönköpings OK09:04:29
441117Eva RybergJönköpings OK09:06:33
2112541Carina WennblomJönköpings OK09:08:35
28047Karin ClaessonJönköpings OK09:10:32
30802Kristina JohanssonMullsjö SOK09:12:33
344141Gerd WallinJönköpings OK09:15:33
28321Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna09:19:19
28051Vega SlottnerJönköpings OK09:20:31
18614Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna09:22:30
28384Kerstin ElfÖlmstads IS09:24:32
451423Bernice AntonssonVaggeryds SOK09:27:00
29812Ann-Marie BirgerssonForserums SOK09:28:23
205289Ann-Britt BjörnlingerIK Vista09:29:46

Damer Mellan

3 070 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
540127Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna08:54:27
28059Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK09:05:27
9002070Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK09:09:29
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen09:11:32
28322Agneta BjersgårdVaggeryds SOK09:15:31
2078062Ulla LingJönköpings OK09:17:32

Damer Lång

3 860 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28211Lena SternerBottnaryds IF09:05:32

Herrar Kort

2 110 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27952Åke JohanssonTenhults SOK08:46:24
28393Kenneth CarlssonIK Vista09:00:45
17866Bo CarlströmJönköpings OK09:02:30
226770Sture KarlssonOK Gränsen09:03:37
28381Gösta LindblomÖlmstads IS09:04:35
28111Alf LarssonIK Vista09:05:35
28140Per-Åke SandbergIK Vista09:06:35
27992Carl-Johan StillströmTenhults SOK09:07:23
28098Stellan CardellKFUM Jönköping IA09:08:30
421584Kenneth GattmalmJönköpings OK09:09:33
445421Björn MalmqvistJönköpings OK09:10:34
27956Gunnar JohanssonTenhults SOK09:11:29
436056Rolf EskilssonJönköpings OK09:12:30
28061Torbjörn BlomqvistJönköpings OK09:13:28
343549Kurt ErikssonKFUM Jönköping IA09:14:27
27951Eskil FolkelidTenhults SOK09:15:28
260860Willy ElvinMullsjö SOK09:15:44
409289Per LarssonJönköpings OK09:16:31
343125Arne JohanssonJönköpings OK09:17:27
421787Agne PerssonTenhults SOK09:18:25
441110Björn RybergJönköpings OK09:19:28
28058John-Erik ErikssonJönköpings OK09:21:29
344520Jan WennerbergIF Hallby SOK09:21:34
28277Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK09:22:25
28271Eibert DanielssonSkillingaryds FK09:23:27
28273Sture FilipssonSkillingaryds FK09:24:23
28301Morgan LjungVaggeryds SOK09:25:30
18655Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna09:26:13
29811Mats BirgerssonForserums SOK09:26:33
28110Lars-Göran BjörnlingerIK Vista09:27:24
697438Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna09:28:30
2087075Hans BredhIK Hakarpspojkarna09:30:26
30674Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK09:36:32

Herrar Mellan

3 070 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
504810Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna08:58:54
27957Lennart KarlströmTenhults SOK09:00:31
1131130Jan GustavssonIK Vista09:02:28
37647Rune AhlanderJönköpings OK09:04:31
409290Lennart KammenhedJönköpings OK09:06:31
353522Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna09:08:32
2112512Gunnar AntonssonJönköpings OK09:10:30
421587Lars WürsigJönköpings OK09:12:28
441053Ingemar EmilssonVaggeryds SOK09:13:34
451943Kjell SimonssonJönköpings OK09:14:33
7206820Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK09:16:29
1418136Arne LarssonIK Vista09:18:27
17856Rolf JonassonJönköpings OK09:20:26
263011Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna09:21:31
353538Gunnar AnderssonIK Vista09:23:17
28035Berndt TenlidJönköpings OK09:24:28
27696Bo GustafssonOK Gränsen09:26:27
2106121Tomas LindbladJönköpings OK09:26:29
2088571Karl-Axel MalmbergTenhults SOK09:27:26
17887Åke SjöbergOK Gränsen09:28:29
2057220Gunnar WallinJönköpings OK09:30:22
30793Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK09:31:35
27461Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna09:32:43
7202810Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK09:34:24
28038Bengt SörensenJönköpings OK09:35:41
28328Bernt EkfeldtVaggeryds SOK09:36:26
1431214Lars-Erik BjörkegrenTenhults SOK09:37:30
2057367Erland LingJönköpings OK09:38:29
18605Jan-Olof NybergIK Hakarpspojkarna09:40:29

Herrar Lång

3 860 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28228Lars FranssonBottnaryds IF09:00:29
451942Lennart GustafssonJönköpings OK09:02:25
249619Bengt JanssonMullsjö SOK09:04:25
17869Per GranevikJönköpings OK09:06:29
526837Hans TrofastTenhults SOK09:08:28
530604Jan LenhammarOK Gränsen09:10:28
17897Lars GustafssonOK Gränsen09:12:35
350750Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna09:14:29

Motionsklass

1 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18635Inger BlomqvistJönköpings OK08:44:26
27970Gerd JohanssonTenhults SOK08:44:34
27983Inga PetterssonTenhults SOK08:44:42
351637Inger JohanssonTenhults SOK08:44:47
17884Harald HåkanssonOK Gränsen09:00:04
18692Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna09:03:31
343530Bengt CarlheimKFUM Jönköping IA09:03:33
353543Alfons DaltegOK Gränsen09:04:45
420002Maja DaltegOK Gränsen09:04:48
28101Lennart RunströmKFUM Jönköping IA09:05:06
306979Bertil JonssonIF Hallby SOK09:18:37

Öppen1

3 070 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204708Christian EricssonEksjö Garnisons IF09:05:39
2075370Rasmus SternerOK Gränsen09:31:04
441627Tilda SundkvistOK Gränsen09:32:59
8297890Viggo WulffOK Gränsen09:35:35
2072727Hannes HolmbergOK Gränsen09:38:22
2077543Daniel HåkanssonOK Gränsen09:38:23

Öppen2

3 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9123025Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna09:16:35
980213Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna09:17:34

Annonser