Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tre skåningar och en dansk

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 14 juni 2019 - söndag 16 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 3Etapp 4

D21

3 530 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1011Hanna ModinLunds OK18:01:04
1032Petra EklundLunds OK18:12:07
1020Elisabet MöllerOK Nackhe18:13:04
1013Sara BengtssonMalmö OK18:15:08
1007Lina LundbergIstrums SK18:16:06
1027Pia OlssonSkåneslättens OL18:20:04
1019Linnéa JohnssonOK Nackhe18:25:04
1018Ida WennerlundOK Kompassen18:26:06
1003Jennifer GullFK Friskus-Varberg18:27:04
1005Marie JinnemoHjärnarps OL18:32:06
1016Emilia JohanssonOK Gisle18:33:06
1002Frida AnderssonFalkenbergs OK19:02:04
1014Malin LjunggrenMarkbygdens OK19:03:04
1021Ellinor SternerOK Njudung19:04:04
1024Sara EngOK Pan-Kristianstad19:05:04
1023Marie EngOK Pan-Kristianstad19:06:04
1008Lisa FolinoKarlskrona SOK19:17:08
1017Karin HåkanssonOK Gränsen19:27:07
1031Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK19:28:04
1028Märta MollénSävedalens AIK19:30:04
1012Linn LindblomMalmö OK19:32:04
1029Maria KlamfeltSävedalens AIK19:34:06
1004Louise BorgHalmstad OK19:35:03
1006Caroline LindelöwHärlövs IF19:41:04
1025Jennie RunessonOK Vivill19:45:04
1026Linda JanssonOK Älme

H21

3 670 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1057Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa18:00:04
1035Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL18:04:04
1050Erik SchultzLunds OK18:11:04
1065Joel JohnssonOK Nackhe18:12:04
1054Oskar EklundMålilla OK18:20:04
1058Martin HogedalOK Alehof18:31:03
1072Magnus CarlstedtSävedalens AIK18:32:03
1069Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad18:33:04
1053Johan FilipssonMarkaryds FK18:35:04
1073Mikael LöfvingTibro OK18:37:03
1066Viktor TovessonOK Orion18:42:04
1067Theodor WahlbomOK Orion18:46:04
1076Erik HannrupIF Thor18:48:05
1038Jonas HjertFalköpings AIK OK18:49:04
1060Klas JohanssonOK Kolmården18:55:04
1049Eirik Jansson HaverstadLierbygda O-lag18:56:00
1037Johan HagströmFalkenbergs OK18:58:04
1064Tomas GunnarssonOK Nackhe18:59:03
1055Måns LennermoNässjö OK19:00:03
1068Henrik EngOK Pan-Kristianstad19:01:11
1056Simon LennermoNässjö OK19:08:04
1041Johan GullFK Friskus-Varberg19:16:04
1040Tim JohanssonFK Friskus-Varberg19:17:04
1047Emil PetterssonKarlskrona SOK19:20:03
1061Christian TörnqvistOK Kompassen19:21:04
1071Simon LarssonSävedalens AIK19:30:04
1063Fredrik JohanssonOK Nackhe19:32:04
1074Albert MollénTjalve IF Norrköping19:33:03
1059Daniel HåkanssonOK Gränsen19:35:04
1042Oscar WestHalmstad OK19:36:04
1045Jonny SvenssonHärlövs IF19:38:09
1043Emil AlexanderssonHalmstad OK

D18

2 950 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1086Klara HagstrandBurseryds IF18:01:05
1093Bella PalmqvistOK Njudung18:17:07
1090Hilma HolmströmHärlövs IF18:31:04
1094Embla CinthioSkåneslättens OL18:37:03
1091Tina LjungqvistLunds OK18:39:03
1087Sofia PalmFK Boken18:41:05
1092Agnes LindblomMalmö OK19:34:04

H18

3 410 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1109Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL18:07:05
1105David NeroNässjö OK18:25:04
1101Oskar NilssonJärfälla OK18:35:15
1100Tobias CarlstedtHjärnarps OL18:37:05
1108Simon GiselssonRonneby OK18:47:03
1098Noah BechtelFK Friskus-Varberg19:05:05
1107Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad19:08:07
1110Pontus ThuressonSkåneslättens OL19:10:06
1104Marcus RagnarssonMarkbygdens OK19:15:05
1103Adam LindblomMalmö OK19:34:03
1099Emrik LindFK Herkules19:37:04
1102Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK19:42:10

D16

2 460 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1115Elsa LarssonBurseryds IF18:00:04
1120Wilma PetterssonOK Kullingshof18:19:04
1117Viola HolmströmHärlövs IF18:33:04
1122Ella SöderbergOK Skogsfalken18:52:04
1114Sofie BodinAlmby IK18:54:05
1119Moa WallenborgLunds OK19:23:04
1118Sandra WiduchKarlskrona SOK

H16

2 950 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1133David MorénHjärnarps OL18:12:13
1127Edvin VensrydEslövs FK18:25:08
1144Jonathan RundqvistOK Nackhe18:26:04
1131Tom EkenstråleFK Herkules18:27:04
1151Albin SamuelssonOK Vivill18:28:04
1139Loke HedbergLunds OK18:50:04
1150Linus BägebyOK Vivill18:51:03
1140Klas LjungqvistLunds OK18:52:03
1153Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK18:54:04
1134Robin CarlstedtHjärnarps OL18:55:10
1147Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad18:56:05
1135Axel TenghagenHärlövs IF18:57:03
1146Melker LarssonOK Orion19:02:05
1152Anton KastrupSävedalens AIK19:05:04
1130Alex JohanssonFK Friskus-Varberg19:08:10
1136Oscar OlinIK Hakarpspojkarna19:15:04
1149Gabriel SteffertOK Tyringe19:19:03
1129Axel BechtelFK Friskus-Varberg19:22:14
1145Filip HåkanssonOK Orion19:23:04
1142Simon CorneliussonOK Löftan19:25:04
1137Anton TörnqvistKarlskrona SOK19:26:03
1154David AlménVänersborgs SK19:27:03
1138Hugo LarssonKarlskrona SOK19:31:04
1141Love PerssonMalmö OK19:33:07
1148Anton LundOK Skogshjortarna19:38:04
1143Gustav AnderssonOK Löftan

D14

2 330 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1171Sophia BengtssonLaholms IF OK18:00:04
1158Elin JohanssonBurseryds IF18:02:04
1184Wilma JönssonÖrkelljunga FK18:03:03
1160Jenny SeverinssonFalkenbergs OK18:07:03
1166Hanna MorénHjärnarps OL18:21:03
1159Selma VensrydEslövs FK18:29:04
1164Linnéa BjärbyFrosta OK18:31:04
1180Linnea OskarssonSjövalla FK18:35:06
1176Ida AnderssonOK Löftan18:38:05
1173Sara LjungqvistLunds OK18:39:03
1182Aprilia CinthioSkåneslättens OL18:40:04
1186Emilia LundstedtSjövalla FK18:45:04
1161Emelia CarlströmFK Boken18:46:04
1179Signe LundqvistSjövalla FK18:50:03
1177Tuva HolmströmOK Ravinen19:03:04
1175Emma KarlssonOK Landehof19:10:04
1181Anna BenattiSkåneslättens OL19:12:04
1163Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg19:13:03
1167Tova RangertIK Hakarpspojkarna19:15:04
1178Villemo RönnblomOK Tyringe19:16:04
1169Linn BjörneldKalmar OK19:17:04
1168Emma OlinIK Hakarpspojkarna19:19:03
1183Maja NymanVänersborgs SK19:20:04
1170Emma LarssonKarlskrona SOK19:21:04
1174Tilda SundkvistOK Gränsen19:29:04
1185Vera SkantzeIFK Lidingö SOK19:44:04

H14

2 330 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1205Elia KämpeÖrkelljunga FK18:10:04
1206Axel NilssonÖrkelljunga FK18:11:04
1193Walter HällåsOK Löftan18:25:05
1204Otto NybergÖrkelljunga FK18:26:03
1188Hannes PerssonFK Herkules18:27:04
1189Gabriel EkströmHalmstad OK18:28:05
1200Elias ThunbergOK Vivill18:30:06
1194Oliver HåkanssonOK Orion19:05:03
1198William SteffertOK Tyringe19:05:05
1195Erik LundquistOK Ravinen19:08:03
1201Edvin SanderSkåneslättens OL19:11:04
1190Kasper FagerKarlskrona SOK19:14:05
1191Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK19:18:03
1199Villyam JohanssonOK Tyringe19:22:03
1192Viggo WulffOK Gränsen19:35:05
1203Liam HogedalVänersborgs SK19:37:03
1197Melvin LundOK Skogshjortarna19:42:03

D12

2 050 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1224Karla BengtssonLaholms IF OK18:00:05
1242Tove RosbergÖrkelljunga FK18:01:04
1212Kajsa LarssonBurseryds IF18:02:03
1231Cornelia HällåsOK Löftan18:05:04
1211Ella HagstrandBurseryds IF18:06:03
1221Kristina Nilsson CondoriHästveda OK18:08:04
1210Hilda BengtssonAlvesta SOK18:09:04
1237Saga ChristensenSkåneslättens OL18:10:08
1228Ella PetterssonOK Kullingshof18:15:05
1227Alice KristenssonMarkaryds FK18:18:03
1239Andrea EnbomVänersborgs SK18:25:03
1241Ida AnderssonVänersborgs SK18:28:04
1216Selma PerssonFK Herkules18:29:03
1238Linn EnbomVänersborgs SK18:31:03
1240Ida SylvanVänersborgs SK18:32:04
1225Julia PlanckLunds OK18:35:05
1230Elin AnderssonOK Löftan18:38:03
1220Sara CarlstedtHjärnarps OL18:40:05
1235Matilda SöderbergOK Skogsfalken18:46:03
1213Klara PalmFK Boken18:47:04
1236Hannah JosefssonOK Skogsfalken18:51:04
1234Viola HolmströmOK Ravinen18:52:04
1233Emilia HåkanssonOK Orion19:00:04
1215Alva JunkellFK Herkules19:00:06
1229Elin KarlssonOK Landehof19:10:05
1214Lova JohanssonFK Friskus-Varberg19:14:04
1232Malva LarssonOK Orion19:20:04
1226My WallenborgLunds OK19:22:04
1243Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK19:44:03
1223Elma MagnellKatrineholms OK

H12

2 050 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1266Milton GunnarssonÖrkelljunga FK18:04:03
1267Wiggo JönssonÖrkelljunga FK18:07:05
1263Vilgot ÅhlundVänersborgs SK18:20:03
1264Nore ModénVänersborgs SK18:22:03
1262Teo PalmérUlricehamns OK18:24:03
1254Karl SundkvistKatrineholms OK18:30:04
1248Alexander BjärbyFrosta OK18:34:04
1247Anton CarlströmFK Boken18:42:04
1260Atle KulstadSkåneslättens OL18:44:04
1257Malte GranefeltOK Tyr18:45:05
1265Gabriel HogedalVänersborgs SK18:48:04
1261Valter SanderSkåneslättens OL18:55:04
1256Isak EngOK Pan-Kristianstad19:02:03
1258Carl JohanssonOK Tyringe19:09:03
1259Arvid JosefssonOK Vivill19:11:03
1252Måns SandahlIK Hakarpspojkarna19:26:07
1255Hannes HolmbergOK Gränsen19:30:04
1253Felix SvenssonJönköpings OK

D10

1 780 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1272Elsa BråhnBurseryds IF18:00:06
1273Delia CondoriHästveda OK18:01:07
1277Tuva ChristensenSkåneslättens OL18:10:09
1276Meja PetterssonOK Kullingshof18:15:04
1278Elvira ÅhlundVänersborgs SK18:30:04
1275Johanna PlanckLunds OK18:38:06
1279Linnea LundstedtSjövalla FK18:45:07
1274Felicia SvenssonJönköpings OK19:06:04

H10

1 780 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1283Mio HammöBredaryds SOK18:02:06
1284David GustafssonGöteborg-Majorna OK18:04:17
1293Malte PalmérUlricehamns OK18:28:05
1294Johannes AnderssonVänersborgs SK18:32:04
1289Jakob AnderssonOK Löftan18:35:04
1290Oskar SöderbergOK Skogsfalken18:40:04
1288Elton MagnellKatrineholms OK18:44:03
1291Olle GranefeltOK Tyr18:47:04
1292Vincent SteffertOK Tyringe19:05:04
1287Sam MårtenssonKarlskrona SOK19:07:04
1286Sixten EliassonKarlskrona SOK19:10:06

D35

3 410 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1307Frida RönnqvistOK Löftan18:05:04
1310Liane GunnarssonÖrkelljunga FK18:06:06
1306Jenny RönnqvistOK Löftan18:10:05
1300Josefina BerntssonLinköpings OK18:15:07
1299Therese EkströmHalmstad OK18:23:04
1305Anni HogedalOK Alehof18:31:05
1308Ingrid SöderbergOK Skogsfalken18:44:04
1298Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK18:46:04
1304Madelene Bougas LööfMariestads FK19:10:04
1301Hanna Kryh ÖbergMalmö OK19:24:07
1309Emelie SvalinVänersborgs SK19:25:04
1303Wiviann OttossonMalmö OK19:26:07
1302Evelina EkelundMalmö OK19:28:09

H35

3 530 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1324Kristian ErikssonMarkbygdens OK18:00:05
1321Arvid SundkvistKatrineholms OK18:35:06
1320Sebastian ErikssonKatrineholms OK18:40:05
1314Andreas EklundGöteborg-Majorna OK18:45:04
1319Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK18:56:07
1317Laust SörensenGöteborg-Majorna OK18:58:05
1318David AndréGöteborg-Majorna OK19:01:09
1315Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK19:11:08
1316Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK19:20:06
1322Karl UtterbackMalmö OK19:29:04
1323Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK19:31:05

D40

2 950 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1344Susanna CaleklintKarlskrona SOK18:02:04
1350Johanna RönnqvistOK Löftan18:06:04
1330Maria LarssonBurseryds IF18:07:04
1337Emma Nilsson CondoriHästveda OK18:08:03
1334Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna18:10:04
1329Annika HagstrandBurseryds IF18:15:10
1357Katarina EnbomVänersborgs SK18:29:04
1335Frida PerssonFK Herkules18:29:07
1341Katharina MyrénIK Trenne Ullared18:32:12
1328Anette BerglundAndrarums IF18:33:07
1358Kristina ÅhlundVänersborgs SK18:40:04
1347Tereza PlanckLunds OK18:45:05
1356Marion BüchliOLG Suhr18:48:07
1354Anna LundquistOK Ravinen18:58:04
1333Lena EliassonFK Friskus-Varberg18:59:04
1349Sara WulffOK Gränsen19:04:05
1339Anna WikströmHästveda OK19:06:06
1342Liselott SvenssonJönköpings OK19:07:04
1346Marie GrönlundLunds OK19:09:04
1345Camilla MorisKatrineholms OK19:10:05
1343Linda LarssonKarlskrona SOK19:12:04
1355Charlotte JosefssonOK Vivill19:13:04
1348Jenny LindblomMalmö OK19:24:09
1353Louise PihlOK Pan-Kristianstad19:28:05
1340Helena SandahlIK Hakarpspojkarna19:29:04
1332Emma LindénFK Friskus-Varberg19:30:07
1352Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad19:32:07

H40

3 410 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1379Daniel HällåsOK Löftan18:00:07
1370Stefan CaleklintKarlskrona SOK18:13:04
1374Anders LindgrenLånghundra IF18:20:14
1365Per PerssonFK Herkules18:24:05
1367Fredrik EkströmHalmstad OK18:30:04
1384Robert EnbomVänersborgs SK18:32:04
1381Per ThunbergOK Vivill18:33:05
1369Magnus WallinIK Trenne Ullared18:34:14
1363Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK18:36:05
1372Fredrik MagnussonLaholms IF OK18:40:11
1366Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK18:45:05
1371Lars-Olof MagnellKatrineholms OK18:48:15
1380Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad18:49:05
1383Johan SanderSkåneslättens OL18:55:15
1364Henrik BengtssonFalkenbergs OK19:06:03
1373Rasmus GrönlundLunds OK19:11:04
1382Daniel PerssonRonneby OK19:12:04
1377Henrik LindblomMalmö OK19:27:05
1376Linus MalmstenMalmö OK19:28:10
1375Andreas HasselgrenMalmö OK

D45

2 790 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1403Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared18:16:07
1404Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared18:21:04
1397Lotta MorénHjärnarps OL18:23:05
1408Marie AnebreidMullsjö SOK18:34:04
1406Anna LjungqvistLunds OK18:42:04
1393Nina KastrupFK Herkules18:53:04
1402Helena RangertIK Hakarpspojkarna18:54:06
1418Ann BägebyOK Vivill18:56:04
1388Anna HagströmFalkenbergs OK18:57:04
1414Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad18:58:10
1400Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna18:59:05
1411Marina JohanssonOK Njudung19:00:03
1392Annika BechtelFK Friskus-Varberg19:03:05
1417Anne-Li AugustssonOK Tyringe19:05:07
1410Karin RundqvistOK Nackhe19:06:08
1409Pia JohanssonOK Landehof19:10:07
1413Jenny HåkanssonOK Orion19:11:04
1391Malin JohanssonFK Friskus-Varberg19:15:06
1420Åsa SylvanVänersborgs SK19:17:04
1412Malin SvenssonOK Orion19:24:06
1405Susanne WallenborgLunds OK19:26:04
1401Anna OlinIK Hakarpspojkarna19:27:05
1399Tove EneljungIFK Göteborg Orientering19:29:05
1415Therese HolmströmOK Ravinen19:30:05
1419Kajsa BenattiSkåneslättens OL19:31:04
1416Christine LundOK Skogshjortarna19:44:04
1394Gisela LindFK Herkules19:45:15

H45

3 190 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1457Daniel KämpeÖrkelljunga FK18:10:08
1440Daniel AxelssonMålilla OK18:15:07
1441Torbjörn PetterssonOK Kullingshof18:20:08
1432Torgny LundHästveda OK18:22:04
1445Håkan RundqvistOK Nackhe18:33:06
1424Tomas VensrydEslövs FK18:34:10
1456Tommy AnderssonVänersborgs SK18:36:04
1439Fabian LjungqvistLunds OK18:37:04
1451Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Club18:38:07
1444Henrik AnderssonOK Löftan18:43:04
1449Ola SöderbergOK Skogsfalken18:44:07
1453Anders JägrydSkåneslättens OL18:46:05
1431Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL18:47:04
1427Martin CarlströmFK Boken18:48:16
1425Håkan PalmFK Boken18:50:05
1429Pontus KastrupFK Herkules18:53:04
1455Johan ÅhlundVänersborgs SK18:57:05
1442Thomas KarlssonOK Landehof19:04:04
1447Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad19:05:07
1446Anders HåkanssonOK Orion19:06:05
1443Johan HanssonOK Löftan19:09:04
1452Magnus ThuressonSkåneslättens OL19:13:04
1437Fredrik SvenssonJönköpings OK19:15:07
1438Magnus LarssonKarlskrona SOK19:17:05
1436Magnus ClaessonJönköpings OK19:18:04
1454Mattias BillsonVänersborgs SK19:19:04
1434Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna19:26:09
1433Robert EneljungIFK Göteborg Orientering19:33:05
1435Markus OlinIK Hakarpspojkarna19:36:06
1448Mikael PihlOK Pan-Kristianstad19:40:04
1430Jan LagerHalmstad OK19:41:04
1450Anders LundOK Skogshjortarna19:42:06
1428Kristoffer LindFK Herkules19:43:06

D50

2 520 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1483Marie OlssonÖrkelljunga FK18:00:05
1484Mona RosbergÖrkelljunga FK18:01:09
1474Marie SvalbringMålilla OK18:08:06
1471Carolina LandinMalmö OK18:09:06
1461Lena TuressonBurseryds IF18:11:06
1479Karin JägrydSkåneslättens OL18:35:08
1467Helena KristianssonHässleholms OK18:41:07
1475Caroline LiljebjörnNybro OK18:47:05
1476Anna ErikssonOK Landehof18:49:04
1481Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK18:52:05
1466Camilla CarlssonHärlövs IF18:58:08
1462Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg19:01:04
1472Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK19:05:06
1463Åsa JosarpFK Friskus-Varberg19:11:05
1465Carina ThynellHärlövs IF19:14:04
1470Eva PetterssonKarlskrona SOK19:16:04
1478Susanne DombyOK Stigen19:17:10
1482Jenny NymanVänersborgs SK19:22:04
1469Maria SibilevaKarlskrona SOK19:24:04
1464Carina AnderssonFK Friskus-Varberg19:26:05
1480Anette BernhedSävedalens AIK19:32:08
1473Jeanette SigenstamMarkbygdens OK19:40:05
1477Suzy LarssonOK Skogshjortarna19:42:04
1468Annika JosefssonKarlskrona SOK19:43:04

H50

3 190 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1499Magnus OlssonHjärnarps OL18:05:05
1497Lennart MorénHjärnarps OL18:08:04
1507Håkan GrubbMalmö OK18:09:08
1488Jan TuressonBurseryds IF18:11:05
1510Dennis HansenOK Kompassen18:26:05
1509Tony ZetterströmMålilla OK18:30:12
1514Magnus CinthioSkåneslättens OL18:31:07
1503Per NilssonJärfälla OK18:32:06
1500Torgny HolmströmHärlövs IF18:35:08
1498Björn CarlstedtHjärnarps OL18:42:07
1495Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK18:55:08
1493Jan BörjessonFK Friskus-Varberg18:59:05
1501Magnus TenghagenHärlövs IF19:00:04
1489Lennart BengtssonFalkenbergs OK19:01:14
1512Lars-Ola LarssonOK Orion19:07:06
1517Janne MattssonTrollhättans SOK19:08:13
1518Cristian OlivestamVimmerby OK19:10:05
1502Håkan CaesarHärlövs IF19:14:06
1494Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg19:16:05
1505Anders PetterssonKarlskrona SOK19:21:07
1492Anders GustafssonFK Friskus-Varberg19:25:06
1506Magnus WallenborgLunds OK19:28:04
1515Joakim SkantzeSundbybergs IK19:32:07
1511Jonas JohanssonOK Nackhe19:34:05
1508Fredrik AskMarkbygdens OK19:35:05
1504Peter WilhelmssonKarlskrona SOK19:37:05
1516Magnus Ö BernhedSävedalens AIK19:38:07
1513Henrik BerlinOK Orion19:39:06
1491Magnus LarsenFK Boken

D55

2 520 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1542Lena OlssonSkåneslättens OL18:12:04
1527Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared18:13:11
1528Gun LundbergIstrums SK18:15:14
1536Danute MånssonOK Pan-Kristianstad18:17:04
1524Susanne OlssonGudhems IF18:18:07
1530Ingrid JohanssonLaholms IF OK18:20:05
1529Eva SvanbergJärfälla OK18:21:05
1535Helena JohanssonOK Gisle18:25:06
1533Marita FilipssonMarkaryds FK18:27:11
1534Lena ArnoldssonMullsjö SOK18:32:10
1540Kerstin TjernlundOK Vilse 8718:33:08
1531Ingela AnderssonLunds OK18:36:05
1532Kristina SpångbergLunds OK18:37:05
1522Anne UddEslövs FK18:38:04
1546Nina BejbomUddevalla OK18:40:06
1539Eva AlmgrenOK Stigen18:46:07
1541Tina HagårdRävetofta OK18:55:04
1545Christina SternerTockarps IK19:00:05
1537Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna19:07:05
1538Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna19:08:04
1523Kerstin OlssonEslövs FK19:10:08
1526Birgit HanssonHerrestads AIF19:23:06
1525Jane MelinGöteborg-Majorna OK19:25:07
1543Christina BirathStenungsunds OK19:38:04

H55

2 790 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1555Ronny LiljegrenGotlands Bro OK18:05:04
1551Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL18:10:06
1559Jens ArboreliusIS Kullen18:12:09
1556Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK18:15:11
1550Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL18:18:05
1564Anders SvalbringMålilla OK18:19:04
1572Martin WidmerOLG Suhr18:20:11
1563Gunnar KarlssonMålilla OK18:25:07
1575Ralph JohanssonStångenäs AIS18:30:05
1561Pesho HedbergLunds OK18:36:07
1571Leif SandahlOK Tyr18:40:15
1569Hans AlmgrenOK Stigen18:46:06
1560Ove LernåKalmar OK18:47:10
1573Ulf LinderfalkSkåneslättens OL18:50:06
1568Roy JohanssonOK Skogsvargarna18:55:17
1558Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna19:01:07
1554Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK19:07:03
1552Bengt OlssonEslövs FK19:08:06
1570Peter DombyOK Stigen19:12:08
1566Andres LaasOK Skogshjortarna19:14:03
1576Dirk HartmannSV Mietraching19:25:05
1557Hans MelinGöteborg-Majorna OK19:28:06
1565Anders LarssonOK Nackhe19:32:09
1574Jan HanssonStenungsunds OK19:39:04
1567Kjell EinarssonOK Skogshjortarna19:42:05

D60

2 340 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1595Marianne KlassonUlricehamns OK18:00:06
1591Lisa LarssonSjövalla FK18:03:06
1579Eva WildmarkFK Boken18:08:09
1584Leila LjunggrenMarkbygdens OK18:14:06
1587Agneta ErforsOK Torfinn18:17:06
1582Inger EnglundIFK Sävsjö18:20:06
1594Kerstin Haugen LundStenungsunds OK18:24:06
1581Vanja JinnemoHjärnarps OL18:32:08
1596Agneta OlivestamVimmerby OK18:35:03
1588Arja IngvarssonOK Vilse 8718:39:05
1589Britt ThörnOK Vilse 8718:41:08
1590Lena RunessonOK Vivill18:47:04
1583Marianne ThorssonIK Trenne Ullared18:56:06
1593Christina OlssonSkåneslättens OL19:01:07
1586Ann Warma LaasOK Skogshjortarna19:09:05
1580Gunilla HolmbergHerrestads AIF19:16:05
1585Ann SvärmOK Gisle19:19:03
1597Anna LarssonÖrkelljunga FK19:26:09
1592Christina SegerslättSkåneslättens OL19:45:13

H60

2 560 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1611Dan SjöholmHalmstad OK18:00:08
1638Lars LarssonSjövalla FK18:01:10
1625Hans SamuelssonOK 64 Torpa18:08:05
1601Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL18:09:07
1607Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK18:10:04
1617Bengt LundbergIstrums SK18:11:07
1615Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna18:12:07
1641Per BernersonSödertälje-Nykvarn OF18:14:06
1609Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK18:15:04
1618Gunnar SvanbergJärfälla OK18:16:06
1640Arne LundStenungsunds OK18:18:08
1620Morgan TidemanJönköpings OK18:19:06
1610Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:20:06
1636Håkan LindbergOK Vilse 8718:23:04
1629Tommy JohnssonOK Nackhe18:24:09
1619Kenneth PetterssonJärfälla OK18:25:10
1602Sven SundströmBredareds IF18:26:07
1603Tor UddEslövs FK18:29:14
1645Ulf PalmérUlricehamns OK18:30:08
1635Roger ThörnOK Vilse 8718:31:06
1628Mikael JohanssonOK Gisle18:33:08
1634Tore TjernlundOK Vilse 8718:34:05
1646Bengt KlassonUlricehamns OK18:35:12
1637Lars RunessonOK Vivill18:36:09
1604Tommy RoosFalköpings AIK OK18:40:04
1622Lars ErikssonKalmar OK18:45:07
1623Ingemar Jansson HaverstadLierbygda O-lag18:48:02
1606Max PrangFredensborg OK18:50:08
1621Bo SalomonsonKalmar OK18:58:07
1643Johan KarlssonTrollhättans SOK19:00:05
1616Clas BörjessonIK Uven19:02:04
1605Thomas HjertFalköpings AIK OK19:04:06
1613Ulf BjörkdahlHerrestads AIF19:14:05
1632Anders AxelssonOK Skogsvargarna19:15:08
1633Glenn HenningssonOK Stigen19:17:06
1626Karl MollénOK Denseln19:18:06
1614Björn FränkelHjärnarps OL19:35:07
1627Urban LarssonOK Gipen19:39:08
1639Sten SegerslättSkåneslättens OL19:45:04
1608Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK
1630Eskil JohanssonOK Orion
1631Lars StrömbergOK Skogshjortarna

D65

2 060 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1658Christine EdenbrandtLunds OK18:03:04
1660Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK18:04:04
1655Barbro LiljequistHeleneholms IF18:08:07
1667Marita JohanssonOK Stigen18:10:09
1665Maja-Stina GustavssonOK Roxen18:13:05
1654Margareta JohanssonHalmstad OK18:14:04
1651Gunvor ArbinAnnebergs GIF18:15:04
1673Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu18:17:09
1669Ingrid E StrömRonneby OK18:19:06
1656Åsa StåhlHjärnarps OL18:27:10
1666Lena SöderbergOK Skogsfalken18:28:05
1663Titti BergendahlOK Måsen18:29:05
1664Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad18:30:04
1650Christina NilssonAndrarums IF18:31:06
1672Gisela LöfvingTibro OK18:32:13
1668Kathrin JüniOLG Hondrich18:37:06
1671Berit KlamfeltTibro OK18:40:07
1657Karin AxelssonIK Uven18:52:07
1652Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK19:00:06
1653Ingrid JessenFrämmestads IK19:14:05
1674Gunilla HogedalVänersborgs SK19:17:05
1661Kerstin LjungbergOK Gipen19:20:05
1659Marita LarssonMarkbygdens OK19:27:04
1670Eva TykessonRävetofta OK

H65

2 460 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1703Lennart ErforsOK Torfinn18:01:05
1690Thomas AlmqvistKarlskrona SOK18:02:04
1713Kalle LindqvistVäxjö OK18:09:04
1692Roland DahlmanMalmö OK18:10:10
1680Carl-Johan RoubertFK Finn18:11:09
1707LarsOwe StrömRonneby OK18:12:11
1712Kent GranqvistVästerviks OK18:13:05
1702Torgny OttossonOK Torfinn18:14:04
1700Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad18:16:04
1691Kent KardellLjungskile FK18:18:04
1687Björn JägerströmIK Uven18:20:07
1681Bernt-Ove KarlssonFK Finn18:22:05
1697Björn NilssonOK Nackhe18:23:05
1704Mats IngvarssonOK Vilse 8718:25:11
1698Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe18:27:05
1685Bengt JovikenIF Rigor18:28:05
1701Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken18:29:05
1694Kjell NeroNässjö OK18:30:06
1705Arne BogrenOK Vivill18:32:08
1708Göran SvensonSOK Viljan18:34:03
1709Gunnar BejbomUddevalla OK18:39:04
1706Adrian JüniOLG Hondrich18:40:07
1679Thom SandvikAvesta OK18:42:05
1684Olle BohmanHjärnarps OL18:48:06
1696Hasse AdolfssonOK Gisle18:50:11
1683Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK18:51:07
1678Nils-Olof BodinAlmby IK18:55:04
1710Björn PetterssonUlricehamns OK19:05:08
1686Per LindgrenIK Hakarpspojkarna19:10:10
1693Håkan LööfMariestads FK19:11:06
1682Robert JessenFrämmestads IK19:15:09
1699Jan-Ola KarlssonOK Njudung19:18:07
1711Lars HogedalVänersborgs SK19:20:07
1695Börje SundbergOK Gipen19:21:05
1689Kenneth FagerKarlskrona SOK19:22:12
1688Kent TörnqvistKarlskrona SOK19:34:06

D70

2 030 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1731Kristina FranssonOK Virdarna18:08:12
1718Göta SeverinssonFalkenbergs OK18:09:04
1738Karin PerssonOK Tyringe18:10:07
1737Margareta WikströmVäxjö AIS18:15:11
1732Berit ByströmOK Virdarna18:17:05
1719Margareta HeldFK Åsen18:19:07
1733Solbritt GustafssonOK Virdarna18:20:09
1725Sonja HammarOK Kompassen18:24:04
1721Anne LundmarkJärfälla OK18:27:05
1717Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK18:28:04
1724Karin BengtssonOK Kompassen18:32:02
1728Inger LindblomOK Orinto18:36:06
1720Birgitta BillstamJärfälla OK18:37:08
1722Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK18:42:05
1729Inger GlansOK Torfinn18:45:04
1726Lizzie HansenOK Landehof18:47:07
1735Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL18:48:04
1727Hjördis ErlandssonOK Lindéna18:49:05
1734Maj-Britt ByströmRävetofta OK18:51:04
1723Margareta SjöbergLunds OK19:01:10
1730Monica LarssonOK Tranan19:07:07
1736Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK19:12:06

H70

2 340 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1741Kent R NilssonAndrarums IF18:00:10
1746Nils-Erik BondessonFrosta OK18:01:06
1776Anders WidénOLG Säuliamt18:02:09
1759Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK18:05:06
1768Lars-Olof RönnqvistOK Löftan18:06:04
1748Åke PerssonHjärnarps OL18:07:04
1777Per EngkvistRonneby OK18:09:09
1775Thorwald FranssonOK Virdarna18:10:12
1773Bo JohanssonOK Stigen18:11:11
1755Anders HenrikssonIS Skanne18:15:05
1787Bill SchölinTockarps IK18:16:08
1760Leif AxelssonMålilla OK18:18:09
1758Ebbe MalmMarkaryds FK18:22:07
1771Per GustavssonOK Roxen18:23:10
1743Lars OlssonFK Boken18:25:13
1742Tage SandbergBromma-Vällingby SOK18:27:08
1761Gunnar EnbergMålilla OK18:28:09
1751Inge JovikenIF Rigor18:29:08
1756Inge LöwegrenKatrineholms OK18:30:10
1744Tommy HeldFK Åsen18:31:08
1788Olof KarlssonUddevalla OK18:34:06
1750Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden18:36:12
1749Bengt StåhlHjärnarps OL18:37:08
1762Ulf KjellinOK Hedströmmen18:38:04
1783Allan WikströmStångenäs AIS18:40:08
1786Bo KlamfeltTibro OK18:42:08
1765Agne BengtssonOK Kompassen18:43:06
1772Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan18:44:08
1753Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering18:45:06
1781Conny JidetoftStångenäs AIS18:46:09
1774Lars GranefeltOK Tyr18:48:08
1784Vidar LöfvingTibro OK18:49:06
1782Lennart HermanssonStångenäs AIS18:50:10
1767Kjell ErlandssonOK Lindéna18:51:05
1763Lars PerssonOK Kompassen18:52:05
1766Lars-Olov DahlbergOK Landehof18:54:05
1785Sune GustavssonTibro OK18:55:06
1778Gert OlssonSkåneslättens OL18:59:07
1757Håkan NilssonMalmö OK19:00:14
1754Kent JogelandIK Ymer19:05:10
1769Torbjörn WikströmOK Orinto19:07:08
1779Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK19:12:06
1752Kjell JeppsonIF Rigor19:15:11
1770Carl-Henry AnderssonOK Orinto19:17:07
1745Leif SandgrenFrosta OK

D75

2 030 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1794Gunnel SvenssonIK Ymer18:12:06
1800Siv EkelöfVärend GN OL18:13:06
1793Britt RangertIK Ymer18:16:04
1799Birgitta OlssonRonneby OK18:25:08
1795Kerstin HagströmIstrums SK18:30:07
1798Gun LarssonOK Lindéna18:35:05
1797Helen AndertoftMarkaryds FK18:46:06
1792Elisabeth KimellGotlands Bro OK18:58:06
1796Lotta GranholmLinköpings OK19:05:10
1801Gull SvenssonÖrkelljunga FK19:15:04

H75

2 060 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1831Bertil QvickStångenäs AIS18:01:08
1825Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad18:03:05
1808Gunnar BrystHjobygdens OK18:05:08
1805Inge PerssonFK Boken18:06:07
1818Anders BuhréNybro OK18:07:07
1819Leif LindströmNybro OK18:09:06
1811Bengt-Åke SvenssonIK Ymer18:11:17
1833Erling EkelöfVärend GN OL18:12:14
1822Gösta LindqvistOK Löftan18:16:10
1834Torgny JonssonVäxjö AIS18:20:12
1820Allan HammarOK Kompassen18:21:03
1807Roland OffrellFrosta OK18:22:08
1821Kjell LindauOK Kompassen18:23:07
1817Jan-Ulf KarlssonMålilla OK18:24:04
1812Sten Åke KvistIS Kullen18:25:06
1813Torsten LindénIS Kullen18:26:09
1815Bengt BergmanLunds OK18:35:11
1814Lars JonassonJärfälla OK18:36:14
1832Gunnar PerssonSvanesunds GIF18:39:05
1810Christer WestbergIFK Göteborg Orientering18:45:10
1806Bjørn HelstrupFredensborg OK18:47:06
1829Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:48:11
1824Ingemar AnderssonOK Orion18:51:08
1823Ingemar LindblomOK Orinto18:55:13
1828Lars-Åke LarssonOK Tranan19:02:07
1826Kalle JohanssonOK Skogshjortarna19:18:08
1827Ronny AnderssonOK Skogshjortarna19:19:06
1835Bo SvenssonÖrkelljunga FK19:22:05

D80

2 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1840Karin LexellOK Torfinn18:22:04
1839Gunnel BörjessonIK Uven18:59:07

H80

2 030 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1856Klas TykessonSkåneslättens OL18:02:07
1852Bo UllmanOK Pan-Kristianstad18:11:13
1846Lasse OlssonIK Trenne Ullared18:14:10
1853Bengt EdvardssonOK Torfinn18:26:12
1851Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad18:29:06
1847Sune HagströmIstrums SK18:31:10
1850Bernt LarssonOK Lindéna18:38:05
1845Ernie BroströmHalmstad OK18:44:05
1849Torsten HannrupOK Kompassen18:50:08
1855Torild BornetunSkillingaryds FK18:55:12
1848Göran HektorLinköpings OK19:00:09
1844Jan-Eric NelkingFK Åsen19:22:07

Öppen 1

1 760 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1863Britta MalmborgBurseryds IF18:02:44
1862Klara BråhnBurseryds IF18:03:18
763Alice CondoriHästveda OK18:04:20
765Efrain Condori AraugureHästveda OK18:04:26
762Isak KämpeÖrkelljunga FK18:06:16
1884Marlene GranÖrkelljunga FK18:06:22
669Adrian SzramMarkaryds FK18:07:46
1860Axel BengtssonAlvesta SOK18:09:05
671Agnes AlnervikHelsingborgs SOK18:15:08
1882Hannes ModénVänersborgs SK18:15:43
1876Linnea SundkvistKatrineholms OK18:26:38
741Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK18:27:53
1879Joel RåbergOK Landehof18:31:59
1875Liv ErikssonKatrineholms OK18:33:36
749Amanda SvärmOK Gisle18:36:16
773bMaria JonssonKlubblös18:40:06
772bIgon WennerbergKlubblös18:40:08
1867Axel PerssonFK Herkules18:47:28
714Benias PerssonOK Orinto18:47:46
1870Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna18:52:50
1864Wille EnocssonBurseryds IF18:52:55
1878Hanna LarssonOK Gipen18:55:16
1866Arvid JunkellFK Herkules18:56:19
827Olle SjöbergHelsingborgs SOK18:57:09
1880Alinda RundqvistOK Nackhe19:00:51
1874Nora MårtenssonKarlskrona SOK19:02:42
1881Viggo OlssonSkåneslättens OL19:03:23
1872John MårtenssonKarlskrona SOK19:05:51
1871Svante EliassonKarlskrona SOK19:07:18
1883Max SylvanVänersborgs SK19:11:07
1865Alvin LindFK Herkules19:36:29
1868Liv PalmertzHelsingborgs SOK
1873Sophie WiduchKarlskrona SOK
1877Annie MagnussonLaholms IF OK

Öppen 3

2 080 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1891Stina MalmborgBurseryds IF18:03:13
1890Alice MalmborgBurseryds IF18:03:14
1906Magnus JönssonÖrkelljunga FK18:03:27
1898Margareta EdbergMalmö OK18:03:43
1888Barbro NilssonAndrarums IF18:03:50
1893Reijo MukkalaHalmstad OK18:04:11
1907Caroline JönssonÖrkelljunga FK18:07:50
772Nils RågstedtIS Kullen18:12:01
1902Ulf PalmqvistOK Njudung18:12:08
773Emma WikströmHästveda OK18:12:48
668Yanik GerbethMarkaryds FK18:14:13
1895Margareta KillanderHästveda OK18:17:22
1899Ann-christin KristenssonMarkaryds FK18:18:24
770Kurt PålssonHelsingborgs SOK18:19:19
698Margareta JohanssonLaholms IF OK18:19:23
1903Lena JohanssonOK Njudung18:19:52
1904Sara AnderssonVänersborgs SK18:23:47
672Fredrik WidebergMarkaryds FK18:33:34
699Amanda TörnqvistOK Kompassen18:36:40
809Anna-Stina ArnessonIK Dran18:44:33
776Amanda EngOK Pan-Kristianstad18:47:40
715Eliva PerssonGällstadbygdens SOK18:48:37
1889Pilawan Meo ChangpuBurseryds IF18:52:41
826Oliver GullFK Friskus-Varberg18:56:50
828Linnea EngOK Pan-Kristianstad18:56:53
832Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK19:01:18
821Nora LindeSkåneslättens OL19:02:45
820Vilgot LindeSkåneslättens OL19:02:47
822Mona KarlssonOK Skogshjortarna19:03:17
836Alvin HogedalOK Alehof19:14:10
678Barbro NilssonAlvesta SOK19:21:30
744Victor PaulssonKlubblös19:27:22
1900Helene JohanssonOK Nackhe19:28:14
1894Kerstin FränkelHjärnarps OL19:29:27
840Agneta LarssonOK Nackhe19:30:31
1901Annika GustafssonOK Nackhe19:30:33
1885Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK19:44:08
838Svea SkantzeKlubblös19:44:09
1892Edwin SpjutBurseryds IF
1897Ida ErikssonKatrineholms OK

Öppen 5

2 530 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1912Lars HagstrandBurseryds IF18:01:33
764Mia HällKlubblös18:02:27
1916Peter BråhnBurseryds IF18:04:22
1913Mats LarssonBurseryds IF18:05:18
760Carl LejonbergHelsingborgs SOK18:05:55
1941Ebba NilssonÖrkelljunga FK18:07:55
559Bo JägerströmElfsborg SOK18:08:03
1911Ulrika BengtssonAlvesta SOK18:09:15
1927Helena BergIS Kullen18:11:26
666Marianne OffrellFrosta OK18:12:19
667Daniel GerbethMarkaryds FK18:14:25
670Annika BengtssonOK Löftan18:14:38
1933Åsa PetterssonOK Kullingshof18:15:27
1940Louise ModénVänersborgs SK18:18:21
1931Jan KristenssonMarkaryds FK18:18:30
697Sune JohanssonLaholms IF OK18:19:11
1932Ida OlssonMålilla OK18:23:42
1917Peter JohanssonBurseryds IF18:25:49
743Emil MårtenssonÖrkelljunga FK18:26:53
742Daniel FrantzichFalkenbergs OK18:27:57
1935Frida LindebergOK Pan-Kristianstad18:28:27
768Dennis JohanssonStångenäs AIS18:30:08
1918Hanna BråhnBurseryds IF18:30:42
696Anette HolmströmHärlövs IF18:32:23
745Karin JohanssonLunds OK18:35:04
1937Arvid LundqvistSjövalla FK18:36:30
1936Helena LundqvistSjövalla FK18:38:37
1915Camilla MalmborgBurseryds IF18:39:11
774bAnn-Sofi SandvikAvesta OK18:39:31
1939Magnus OskarssonSjövalla FK18:40:33
1919Marie CarlströmFK Boken18:42:06
1938Martin OskarssonSjövalla FK18:46:00
825Pia AdolfssonOK Gisle18:49:20
1914Håkan EnocssonBurseryds IF18:52:18
1922Johan LaageGudhems IF18:52:37
1924Frida LaageGudhems IF18:56:23
1923Monica LaageGudhems IF19:00:35
1921Maria JunkellFK Herkules19:01:28
1930Kostas BougasMariestads FK19:07:56
829Annika JohanssonOK Stigen19:10:57
1928Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK19:11:17
831Emma HultgrenOK Njudung19:11:23
1942Rolf HaglundÖrkelljunga FK19:24:45
1929Agnes BerlinKarlskrona SOK19:31:24
1920Sandra ElgFK Finn19:40:40
1925Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering
1934Göran GustafssonOK Nackhe

Öppen 7

2 960 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1946Ellen JohanssonBurseryds IF18:01:39
716Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:02:09
761Ingvar PerssonOK Tyringe18:07:26
1952Morgan BjelkHästveda OK18:07:53
766Lena StrandMarkaryds FK18:07:58
1950Lars Göran KillanderHästveda OK18:14:41
1949Anders NilssonHässleholms OK18:18:17
695Ludvig SandahlJärla Orientering18:18:32
673Willie OlssonRävetofta OK18:21:17
1951Anette BjelkHästveda OK18:22:45
1956Jonas LundqvistSjövalla FK18:36:22
1957Annika OskarssonSjövalla FK18:39:05
1963Kerstin SegerLaholms IF OK18:39:38
1960Mattias ModénVänersborgs SK18:41:48
1958Hans KulstadSkåneslättens OL18:44:23
810Ingemar ArnessonIK Dran18:44:27
1964Dan LundstedtSjövalla FK18:45:08
1959Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK18:47:49
1961Sara SöderblomÄtrans IF18:50:29
747Maria HåkanssonVäxjö OK19:02:15
823Moa TholénOK Skogshjortarna19:03:27
834Perry LundqvistSävedalens AIK19:07:21
824Annica TholénOK Skogshjortarna19:08:08
830Marcus JosefssonOK Vivill19:09:13
841Lotta FalkKlubblös19:28:33
1953Sara EliassonKarlskrona SOK19:32:10
1955Johannes AxelssonOK Norrvirdarna19:40:39
1954Mikael WiduchKarlskrona SOK
1962Karin SkantzeIFK Lidingö SOK

Öppen 9

3 510 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
759Saga PalmertzHelsingborgs SOK18:04:25
1981Sandra LejonbergHelsingborgs SOK18:05:59
767Rickard IngessonLunds OK18:06:20
769Ola AndertoftMarkaryds FK18:06:26
774Fredrik NilssonÖrkelljunga FK18:08:22
1980Dan JohanssonHelsingborgs SOK18:15:13
740Fanny BrodinIstrums SK18:22:41
1983Sven GiselssonRonneby OK18:23:36
1973Linus KarlssonMålilla OK18:25:39
1967André BjärbyFrosta OK18:28:17
768bTimo KononenOK Gisle18:33:38
1968Anna BjärbyFrosta OK18:34:10
746Lena NorrmanIS Kullen18:34:15
717Anders ReimertzGällstadbygdens SOK18:40:39
777Krister KarlssonOK Nackhe18:45:32
1966Gustav MalmborgBurseryds IF18:47:54
1985Joel OlssonSimrishamns OK18:48:35
1984Elin NordahlSimrishamns OK18:50:43
818Arne SvärmOK Gisle18:52:59
1976Håkan NordahlSimrishamns OK18:55:15
716bMats JohanssonIstrums SK19:01:11
748Glen HåkanssonVäxjö OK19:02:35
1965Stefan BengtssonAlvesta SOK19:06:01
835Mattias SjögrenHästveda OK19:07:32
771Markus JohanssonLinköpings OK19:09:23
1975Göran JohanssonOK Tyringe19:11:12
763bEmilia SvärmOK Gisle19:14:19
819Linus SvärmOK Gisle19:23:36
1979Camilla HaglundÖrkelljunga FK19:24:44
833Angelika LarssonÖrkelljunga FK19:26:11
1970Felix FalkGöteborg-Majorna OK19:28:46
1969Lisa FalkGöteborg-Majorna OK19:29:25
1974Richard EngOK Pan-Kristianstad19:29:31
839Patrik FalkGöteborg-Majorna OK19:31:17
1972Kristina BerlinKarlskrona SOK19:32:08

Annonser