Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Anebyorienteringen, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Anebyorienteringen, medel
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: söndag 21 april 2019

D21

3 780 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina ErikssonJönköpings OK13:57
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna13:59
Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering14:01
Kristin E KarlssonKexholms SK14:03
Elsa EkelinKFUM Örebro OK14:05
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna14:07
Gabriella S BerganderEksjö SOK14:09
Hanna BoquistIK Uven14:11
Stefanie AnderssonVimmerby OK14:13
Lovisa JohanssonVästerviks OK14:15
Stina HåkanssonOK Gränsen14:17
Sanna FastEksjö SOK14:19
Emelie EklöfLunds OK14:21
Elin SvenssonNässjö OK14:23
Stina JohanssonOK Bävern14:25
Fanny SundbladEksjö SOK14:27
Moa SvenssonNässjö OK14:29
Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering14:31
Cecilia BerganderEksjö SOK14:33
Elin PoschJönköpings OK14:35
Alma HaagOK Gränsen14:37
Lovisa BlomgrenEksjö SOK14:39
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna14:41
Agnes AspMölndal Outdoor IF14:43

H21

4 580 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robin JakobssonGamleby OK13:52
Johan KastenssonEksjö SOK13:54
Thomas EkKöping-Kolsva OK13:56
Jacob LindstamOK Ravinen13:58
Hugo LillieströmOK Roxen14:00
Johan SandlundOK Njudung14:02
Anders YngveIK Hakarpspojkarna14:04
Daniel PoschSol Tranås14:06
Oskar SvahnEksjö SOK14:08
David GunnarssonIK Hakarpspojkarna14:10
Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna14:12
Simon ChristofersonVäxjö OK14:14
Lucas SundbladEksjö SOK14:16
Arvid NordIK Hakarpspojkarna14:18
Simon NilssonEksjö SOK14:20
Gustav BoquistIK Uven14:22
Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering14:24
Albin AnderssonTullinge SK14:26
Daniel HåkanssonOK Gränsen14:28
Simon FreylandEksjö SOK14:30
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna14:32
Andreas BerganderEksjö SOK14:34
Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad14:36
Daniel SahlinNässjö OK14:38
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna14:40
Samuel LindénAttunda OK14:42
Adam SandstedtEksjö SOK14:44
Axel GranqvistOK Ravinen14:46
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna14:48
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL14:50

D18

3 450 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara HöglundEksjö SOK15:03
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:05
Linnea SkalbergBredaryds SOK15:07
Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:09
Emma ErikssonEksjö SOK15:11
Maja PorleVäxjö OK15:13
Emely WeihartHestra IF15:15
Emma LingIK Hakarpspojkarna15:17
Amanda KarmetunOK Njudung15:19
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna15:21
Martina RizziEksjö SOK15:23
Julia RangertIK Hakarpspojkarna15:25
Wilma BerganderEksjö SOK15:27

H18

3 470 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fabian ValleriusGamleby OK14:01
Viktor WaernqvistOK Kolmården14:03
Anton GunnarssonBredaryds SOK14:05
Hugo DjurstedtEksjö SOK14:07
Linus LundbergOK Bävern14:09
Simon SvahnEksjö SOK14:11
David NeroNässjö OK14:13
Sixten EkbladhSol Tranås14:15
Hugo JakobssonEksjö SOK14:17
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:19
Albin TollOK Njudung14:21

D16

3 470 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin AxelssonMullsjö SOK15:22
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb15:24
Tilda HagelbergEksjö SOK15:26
Stella RangertIK Hakarpspojkarna15:28
Tove ValleriusGamleby OK15:30
Ellen FunkeLeksands OK15:32
Mikaela JohanssonVästerviks OK15:34
Ellen TollOK Njudung15:36
Martina NiklassonVäxjö OK15:38
Mira EnellJönköpings OK15:40
Thea Nordin AbajiEksjö SOK15:42
Julia WesthMullsjö SOK15:44
Hanna ÖbergGamleby OK15:46
Meja BergerAnkarsrums OK15:48
Maja LindénVäxjö OK15:50
Elsa AspMölndal Outdoor IF15:52
Agnes DjurstedtEksjö SOK15:54
Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna15:56
Vendela RundströmOK Ravinen15:58

H16

3 500 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustaf KullbergBjörkfors GOIF15:29
Filip BrolingBredaryds SOK15:31
Linus NorénOK Njudung15:33
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna15:35
Isak LiljeholmGamleby OK15:37
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna15:39
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna15:41
Alexander GustafssonOK Njudung15:43
Erik LingIK Hakarpspojkarna15:45
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:47
Isak FranssonOK Njudung15:49
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna15:51
Gustaf JohanssonOK Njudung15:53
Oscar OlinIK Hakarpspojkarna15:55
Oscar HultgrenOK Njudung15:57
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna15:59

D14

2 920 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva JohanssonNässjö OK14:58
Agnes HertzTenhults SOK15:00
Sanna SigvardsonBredaryds SOK15:02
Tilda SundkvistOK Gränsen15:04
Evanna JohanssonOK Njudung15:06
Linda SahlinNässjö OK15:08
Fanny WalterssonOK Roxen15:10
Sandra LingIK Hakarpspojkarna15:12
Stina NalbinMullsjö SOK15:14
Sofie EttlingSkogspojkarnas OK15:16
Lovisa DufvaSundsvalls OK15:18
Alva HagelbergEksjö SOK15:20
Pia EliassonIK Hakarpspojkarna15:22
Felicia GustafssonOK Njudung15:24
Smilla LennartssonNässjö OK15:26
Alice HallOK Bävern15:28
Moa SälebyNässjö OK15:30
Ida KarlssonOK Gränsen15:32
Vega EnellJönköpings OK15:34
Emma OlinIK Hakarpspojkarna15:36
Julia AbajiEksjö SOK15:38

H14

2 960 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ian JohanssonLinköpings OK13:56
Elis BönnerBjörkfors GOIF13:58
Wilhelm KarmetunOK Njudung14:00
Valter RoothVäxjö OK14:02
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering14:04
Ludvig EronnLinköpings OK14:06
Hugo HedströmOK Bävern14:08
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:10
Carl ÖbergGamleby OK14:12
Noah KorallMotala AIF OL14:14
Adam NeroNässjö OK14:16
Otto NilssonLinköpings OK14:18
Matti JohanssonOK Njudung14:20
Arvid SvenssonBjörkfors GOIF14:22
Tom WeihartHestra IF14:24
Simon WesthMullsjö SOK14:26
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:28

H14 Kort

2 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel SchölinTäby OK14:51
Martin ErikssonAnnebergs GIF14:53
Alvin JohanssonOK Njudung14:55
Aron MolanderOK Gränsen14:57

D12

2 510 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice FunkeLeksands OK14:01
Elsa KorallMotala AIF OL14:03
Julia PetterssonJärfälla OK14:05
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna14:07
Frida AhlOK Norrvirdarna14:09
Tilde LennartssonNässjö OK14:11
Klara JohanssonSOK Aneby14:13
Miranda NiklassonVäxjö OK14:15
Linnéa EdvardssonEksjö SOK14:17
Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL14:19
Elsa HallOK Bävern14:21
Alice EttlingSkogspojkarnas OK14:23
Malva JarlKungälvs OK14:25
Isabella StenbergSOK Aneby14:27
Ida SälebyNässjö OK14:29
Siri RehnGränna-Bygdens OK14:31
Ebba SkullmanLinköpings OK14:33
Irma WesthMullsjö SOK14:35
Nikki WeihartHestra IF14:37
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:39
Ebba StenhagNässjö OK14:41
Hilda LindénVäxjö OK14:43

H12

2 550 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna14:57
Arvid RundströmOK Ravinen14:59
Karl KullbergBjörkfors GOIF15:01
Anton KarlssonUlricehamns OK15:03
Hjalmar IngelsboOK Tranan15:05
Wilmer RydestrandEksjö SOK15:09
Emil LingIK Hakarpspojkarna15:11
Casper BjörklundGamleby OK15:13
Mose GrafströmAttunda OK15:15
Alexander JohanssonSOK Aneby15:17
Pelle JakobssonEksjö SOK15:19

D12 Kort

2 230 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna AxelssonMålilla OK14:00

H12 Kort

2 280 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teo PalmérUlricehamns OK14:32

D10

2 280 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Molly ValleriusGamleby OK14:42
Anna EnbergLinköpings OK14:44
Alma TräffMålilla OK14:46
Ida PetterssonJärfälla OK14:48
Elsa AxelssonOK Norrvirdarna14:50
Rebecca SchölinTäby OK14:52

H10

2 230 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor WretbäckSOK Aneby14:04
Gustav KarlssonUlricehamns OK14:06
Rufus HedströmOK Bävern14:08
Linus LindénVäxjö OK14:10
Olof HertinIK Hakarpspojkarna14:12
Gustaf IngelsboOK Tranan14:14
Alexander DufvaSundsvalls OK14:16
David MatanovicVästerviks OK14:18
Erik EttlingSkogspojkarnas OK14:20
Arvid RosanderSOK Aneby14:22
Vilmer HagelbergEksjö SOK14:24

D35

3 470 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla MatanovicVästerviks OK14:29
Emeli GrafströmAttunda OK14:31
Lina EttlingSkogspojkarnas OK14:33

H35

4 290 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf E JohanssonVästerviks OK15:11
Mikael HallOK Bävern15:13

D40

3 570 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin TudénIK Hakarpspojkarna14:00
Linda NordinEksjö SOK14:02
Cecilia KarmetunOK Njudung14:04
Camilla WeihartOK Orinto14:06
Sofia LundbergOK Renen14:08
Elisabeth HagelbergEksjö SOK14:10
Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK14:12
Anna KorallMotala AIF OL14:14

H40

4 290 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas BjörklundGamleby OK15:29
Niclas SylvanVäxjö OK15:31
Mattias RehnGränna-Bygdens OK15:33
Pontus FunkeLeksands OK15:35
Robert SvenssonBjörkfors GOIF15:37
Brett WeihartHestra IF15:39
Jonas HåkanssonEksjö SOK15:41
Peter JohanssonVäxjö OK15:43
Joakim WalterssonOK Roxen15:45
Jonas LundbergOK Renen15:47
Christian EricssonEksjö Garnisons IF15:49
Niclas PeterssonCentrum OK15:51
Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL15:53
Bertil EronnLinköpings OK15:55
Petter ValleriusGamleby OK15:57

D45

3 440 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL14:39
Annika IvarssonLinköpings OK14:41
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:43
Anna KullbergBjörkfors GOIF14:45
Anna LennartssonNässjö OK14:47
Susanne GranGamleby OK14:49
Anna EnvallIK Hakarpspojkarna14:51
Marie NordSol Tranås14:53
Sara LarssonOK Bävern14:55
Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF14:57

H45

4 100 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan JohanssonLinköpings OK14:39
Richard OlovssonGamleby OK14:41
Andreas NiemiEmmaboda Verda OK14:43
Markus OlinIK Hakarpspojkarna14:45
Fredrik KorallMotala AIF OL14:47
Magnus ClaessonJönköpings OK14:49
Joakim KarmetunOK Njudung14:51
Magnus KarlssonRyda SK14:53
Christian Eriksson SternerLinköpings OK14:55
Christer ÖbergGamleby OK14:57
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:59
Daniel AxelssonMålilla OK15:01
Johan NiklassonVäxjö OK15:03
Mattias GunnarssonBredaryds SOK15:05
Mattias NilssonBjörkfors GOIF15:07
Anders AspMölndal Outdoor IF15:09
Tobias HaagOK Gränsen15:11
Peter EttlingSkogspojkarnas OK15:13
Christian EnbergLinköpings OK15:15
Peter TudénIK Hakarpspojkarna15:17
Magnus JonssonSundsvalls OK15:19
Hans FranssonOK Njudung15:21

D50

3 000 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna Nero NordmarkNässjö OK14:01
Erika AspMölndal Outdoor IF14:03
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna14:05
Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL14:07
Maria HolmbergJönköpings OK14:09
Susanna DjurstedtEksjö SOK14:11
Ina SkalbergBredaryds SOK14:13
Lotta BorgLinköpings OK14:15
Kerstin KarlssonMålilla OK14:17
Helena LindmanOK Gränsen14:19
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK14:21
Maria LillieströmOK Roxen14:23

H50

3 840 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas ErikssonBodafors OK15:08
Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF15:10
Patrik NilssonLinköpings OK15:12
Håkan HammarinAnnebergs GIF15:14
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna15:16
Björn KarlssonKexholms SK15:18
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna15:20
Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL15:22
Tomas KarlssonKexholms SK15:24
Roger LindénAttunda OK15:26
Lars HagelbergEksjö SOK15:28
Per SigvardsonBredaryds SOK15:30
Per SchölinTäby OK15:32
Per FranzénOK Södertörn15:34
Stefan DjurstedtEksjö SOK15:36
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna15:38
Per WintherVästerbergslagens OL15:40
Erik HelanderOK Roxen15:42
Matti EnvallIK Hakarpspojkarna15:44
Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering15:46
Urban MolanderOK Gränsen15:48
Thomas JohanssonGamleby OK15:50
Andreas RangertIK Hakarpspojkarna15:52
Mikael ÖrnOK Bävern15:54
Anders LillieströmOK Roxen15:56

D55

2 940 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pia Käck FritzellGudhems IF14:19
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF14:21
Agneta SanderGöteborg-Majorna OK14:23
Pia LundbergOK Bävern14:25
Camilla RosénAnnebergs GIF14:27
Ingrid RoosMotala AIF OL14:29
Annika AasaIK Uven14:31
Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK14:33

H55

3 600 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klaes AxelssonMullsjö SOK15:15
Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna15:17
Per SanderGöteborg-Majorna OK15:19
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL15:21
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK15:23
Conny SimonssonGränna-Bygdens OK15:25
Magnus HerberthsonLinköpings OK15:27
Michael HertinIK Hakarpspojkarna15:29
Jens LindströmTibro OK15:31
Ola AllvinIK Hakarpspojkarna15:33
Magnus PorleVäxjö OK15:35
Kent LarssonNässjö OK15:37
Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL15:39
Anders FogelströmOK Gränsen15:41
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK15:43
Rikard BorgLinköpings OK15:45
Gunnar KarlssonMålilla OK15:47
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna15:49
Lars KarlssonOK Gränsen15:51
Håkan SvenssonBredaryds SOK15:53

D60

2 740 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne-Marie RobertssonMålilla OK15:02
Yvonne JohanssonGamleby OK15:04
Marianne RosgrenOK Njudung15:06
Monica HenrikssonEksjö SOK15:08
Ingrid JohanssonGamleby OK15:10
Liselott SigbyIK Vista15:12
Vivianne LindstamSol Tranås15:14
Ann-Christine LööfEksjö SOK15:16

H60

3 570 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Harald MagnussonOK Bävern14:20
Torbjörn LöfvingMullsjö SOK14:22
Evert JohanssonOK Bävern14:24
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF14:26
Christer FranssonMotala AIF OL14:28
Arne KlintbergEksjö SOK14:30
Boo NordinSol Tranås14:32
Rune TuressonOK Bävern14:34

D65

2 620 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna14:01
Mona ForsbergNyköpings OK14:03
Ing-Marie BackEksjö SOK14:05
Agneta NilssonEskilstuna OL14:07
Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK14:09
Gun HenrikssonEksjö SOK14:11
Anna-Karin ArgusSol Tranås14:13

H65

3 230 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell NeroNässjö OK14:34
Johnny GustafssonGamleby OK14:36
Pelle SkullmanLinköpings OK14:38
Lars-Åke BrengdahlSol Tranås14:40
Stefan CarlssonSOK Viljan14:42
Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna14:44
Björn PetterssonUlricehamns OK14:46
Lennart GustafssonJönköpings OK14:48
Sune CarlssonOK Motala14:50
Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL14:52
Jan JohanssonGamleby OK14:54
Tommy WesterbergIF Hagen14:56
Stefan ElmquistTenhults SOK14:58
Arne BackEksjö SOK15:00
Anders JohanssonSol Tranås15:02
Kjell JohanssonAnkarsrums OK15:04
Kenneth AnderssonNässjö OK15:06

D70

2 380 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta LarssonOK Njudung14:40
Margareta SvenssonAnkarsrums OK14:42
May-Sofie OlssonForserums SOK14:44
Vega SlottnerJönköpings OK14:46
Gerd LindholmSol Tranås14:48
Inga-Lill PetterssonLinköpings OK14:50
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna14:52
Eva AlsinIK Ymer14:54
Kristina JohanssonMullsjö SOK14:56

H70

2 970 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stellan AhnströmForserums SOK14:00
Yngve PetterssonLinköpings OK14:02
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna14:04
Leif AxelssonMålilla OK14:06
Roland BomanUlricehamns OK14:08
Kjell LindholmSol Tranås14:10
Ingemar GustafssonBottnaryds IF14:12
Per GranevikJönköpings OK14:14
Göran ForsbergNyköpings OK14:16
Roland NilssonSOK Viljan14:18
Göran DehlinAnnebergs GIF14:20
Christer SandhOK Roxen14:22
Gunnar EnbergMålilla OK14:24
Nils-Birger JohanssonSol Tranås14:26
Stefan G LarssonOK Njudung14:28

D75

2 180 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta GranholmLinköpings OK14:01
Eva von HeijneSigtuna OK14:03
Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg14:05
Kerstin GunnarssonNässjö OK14:07
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK14:09
Britten PerssonFinspångs SOK14:11
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK14:13
Margareta TidmanOK Kolmården14:15
Siv EkelöfVärend GN OL14:17
Kerstin BengtssonMotala AIF OL14:19

H75

2 810 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland SandahlAnnebergs GIF14:25
Bo GustafssonOK Gränsen14:27
Erling EkelöfVärend GN OL14:29
Roland AlsénOK Roxen14:31
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK14:33
Gunnar AnderssonIK Vista14:35
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK14:37
Alf OlssonForserums SOK14:39
Jan-Ulf KarlssonMålilla OK14:41
Rune GunnarssonNässjö OK14:43
Arne SvenssonOK Njudung14:45
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK14:47
Anders SvenssonAnkarsrums OK14:49

H80

2 380 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland AasaIK Uven14:53
Per LarssonJönköpings OK14:55
Stig BengtssonMotala AIF OL14:57
Mats BirgerssonForserums SOK14:59
Torild BornetunSkillingaryds FK15:01
Göran HektorLinköpings OK15:03
Rune AhlanderJönköpings OK15:05

Inskolning

1 850 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sigge BerganderEksjö SOK13:32:46
Isac GunnarssonBredaryds SOK13:35:30
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna13:45:24
Anton LundbergOK Renen13:49:30
Adam BackEksjö SOK13:54:56
Sven PetterssonKlubblös14:00:54
Vide EklöfKlubblös14:11:58
Vera WestlundGöteborgs SK14:30:23
Jesper NethGöteborgs SK14:30:24
Alma SedvallSOK Aneby14:42:26
Axel FärgAnnebergs GIF15:11:22

U1

1 990 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilde BardhOK Bävern13:33:27
Theo ElofssonOK Njudung13:38:15
Thea TudénIK Hakarpspojkarna13:42:27
Selma AbrahamssonEksjö SOK13:44:37
Nils AbrahamssonEksjö SOK13:44:39
Emil EreltOK Norrvirdarna13:47:36
Ingrid WretbäckSOK Aneby14:01:10
Alvin KorallMotala AIF OL14:02:58
Linnea DufvaSundsvalls OK14:03:45
Maja FridGöteborg-Majorna OK14:08:30
Agnes HöglundEksjö SOK14:09:08
Fabian JohanssonSOK Aneby14:13:25
Elise JohanssonNässjö OK14:15:08
Oskar SanderOK Njudung14:18:17
Alice MatanovicVästerviks OK14:24:31
Jens EliassonIK Hakarpspojkarna14:51:01
Egon PalmérUlricehamns OK14:59:37
Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarna15:06:25
Kerstin JarlKungälvs OK15:14:07

U2

2 340 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma BardhOK Bävern13:33:23
Tilde BrickarpSol Tranås13:34:15
Simon HultbergEksjö SOK13:41:28
Nike BlombergIF Hallby SOK13:46:49
Felix BlombergIF Hallby SOK13:47:32
Albin FranzénOK Södertörn13:59:34
Nils FridGöteborg-Majorna OK14:07:08
Malte StenhagNässjö OK14:10:56
Erik AhlOK Norrvirdarna14:11:40
Alma EreltOK Norrvirdarna14:12:14
Rasmus SanderOK Njudung14:14:26
Albert AxelssonOK Norrvirdarna14:14:52
Vera WesthMullsjö SOK14:19:31
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL14:19:38
Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna15:07:49

Öppen 1

2 230 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin WesterlundOK Älme13:31:44
Marie BerlinNässjö OK13:31:48
Emil SternerOK Gränsen13:32:02
Jessica MartinssonOK Njudung13:32:28
Jan WennebergIF Hallby SOK13:36:20
Tove JakobssonEksjö SOK13:39:17
Ulla NilssonSOK Viljan13:45:53
Agneta FogelströmOK Gränsen13:54:04
Linus FogelströmOK Gränsen13:54:06
Göran JanssonGränna-Bygdens OK13:54:43
Kaisa RehnGränna-Bygdens OK14:25:45
Elliott RehnGränna-Bygdens OK14:25:46

Öppen 3

2 750 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus SternerOK Gränsen13:31:15
Åsa AhlOK Norrvirdarna13:33:08
Susanne BerganderEksjö SOK13:33:35
Linda WestlundGöteborgs SK13:34:48
Maria NethGöteborgs SK13:35:23
Berndt HalvardssonNässjö OK13:35:46
Britt-Marie HalvardssonNässjö OK13:35:48
Hans PansellEksjö SOK13:35:51
Håkan WennerbergSOK Aneby13:36:27
Cecilia ElofssonOK Njudung13:39:06
Simon BergdahlKlubblös13:40:52
Mats NilssonEskilstuna OL13:45:27
Arvid RydellIF Hallby SOK13:46:03
Håkan RydellIF Hallby SOK13:46:05
Emma EreltOK Norrvirdarna13:47:40
Anita IvarssonSol Tranås13:47:51
Lisa OhrtSol Tranås13:50:10
Madelene Södergren OhrtSol Tranås13:50:11
Wilma ErikssonNässjö OK13:51:37
Ingela KlassonNässjö OK13:52:05
Anton JohanssonSOK Aneby13:58:45
Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna13:59:48
Ulf PalmqvistIFK Sävsjö14:04:57
Lena JohanssonIFK Sävsjö14:12:07
Molly BrickarpSol Tranås14:12:24
Ayan LingIK Hakarpspojkarna14:12:28
Per RynerTenhults SOK14:14:30
Jenny SanderOK Njudung14:19:09
Tilda RosanderSOK Aneby14:28:04
Maria PetterssonOK Njudung14:28:10
Carole CarlssonSol Tranås14:29:45
Annika SedvallSOK Aneby14:30:48
Ulrika FranssonOK Njudung14:32:17
Johanna LindénVäxjö OK14:35:05
Tove EkmanKlubblös14:39:45
Robert NorénOK Njudung14:42:50
Johanna FridGöteborg-Majorna OK14:44:01
Staffan GunnarssonEksjö SOK14:45:04
Göran LillieströmSOK Aneby14:48:22
Catrin MolanderOK Gränsen14:58:01
Angelica BrandqvistTibro OK15:02:01
Filiph CarlemarOK Njudung15:02:55
Sidonie WintherVästerbergslagens OL15:07:35
Per WretbäckSOK Aneby

Öppen 5

3 380 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mario MatanovicVästerviks OK13:30:49
Sven TerlegådNässjö OK13:30:57
Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK13:31:06
Kirsten BjörnlingerIK Vista13:32:20
Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL13:32:21
Ylva HolmqvistKlubblös13:33:13
Ulrika BrickarpSol Tranås13:34:10
Alex BrickarpSol Tranås13:34:11
Jens FastBoxholm-Mjölby OL13:35:34
Mikael SedvallSOK Aneby13:36:22
Peter GunnarssonKlubblös13:39:44
Pär SundkvistOK Gränsen13:40:04
Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL13:40:10
Marina JohanssonOK Njudung13:44:04
Elin EkbladhSol Tranås13:47:00
Sören RobertssonOK Njudung13:47:11
Jan EliassonTenhults SOK13:47:25
Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK13:48:25
Catarina CuibeKFUM Örebro OK13:48:42
Hanna HelanderMålilla OK13:50:48
Hanna AbrahamssonEksjö SOK13:52:23
Svea EkbladhSol Tranås13:52:51
Bo EklöfIK Hakarpspojkarna13:53:34
Anton LevinssonGränna-Bygdens OK13:53:44
Cecilia SahlstedtSol Tranås13:54:17
Moa SahlstedtSol Tranås13:54:18
Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarna13:56:08
Mikael M KarlssonOK Bävern13:56:28
Björn HertzTenhults SOK14:00:00
Peter AxelssonIFK Stockaryd14:04:53
Jörgen StenhagNässjö OK14:09:04
Per LennartssonNässjö OK14:12:04
Petra RosénVäxjö OK14:18:21
Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna14:20:45
Marika HallOK Bävern14:21:01
Anette HertzTenhults SOK14:22:49
Mattias SahlinNässjö OK14:30:41
Veronica SahlinNässjö OK14:30:55
Andreas BerggrenSOK Aneby14:36:57
Anneli SigvardsonBredaryds SOK14:43:24
Dennis SjöblomNässjö OK14:43:45
Lotta FischerströmSol Tranås14:46:33
Charlotte StenhagNässjö OK14:49:10
Pelle HöglundEksjö SOK14:51:55
Emma SylvanVäxjö OK14:53:13
Benny SanderOK Njudung14:57:10
Irene HyvärinenCentrum OK14:57:22
Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL15:07:12
Anna DufvaSundsvalls OK15:09:05
Joakim FridKlubblös15:13:45
Per EnellJönköpings OK15:14:18
Victoria LindénGränna-Bygdens OK15:14:26
Sofia EnellJönköpings OK15:17:13

Öppen 7

3 060 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonOK Motala13:30:25
Göran ThourVärend GN OL13:33:05
Jonny JohanssonOK Njudung13:33:11
Kristina HederskogJönköpings OK13:34:32
Per HallendorfEksjö SOK13:36:31
Lars-Erik SpaakEksjö SOK13:37:50
Jessica ElmerssonOK Bävern13:41:32
Rickard JakobssonEksjö SOK13:42:21
Jenny JakobssonEksjö SOK13:42:23
Cecilia EnbergLinköpings OK13:42:33
Ulrika RibbholmOK Njudung13:44:29
Henrik OlssonHellas Orientering13:46:21
Anette Von HaugwitzOK Njudung13:47:43
Henrik OhrtSol Tranås13:50:07
Ann-Katrin LarssonMålilla OK13:50:53
Malin FritzellMullsjö SOK13:52:44
Ellen OhrtSol Tranås13:53:47
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb13:56:06
Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna13:56:26
Per LundbergOK Bävern14:00:39
Per RoothVäxjö OK14:03:51
Åsa Flink SvenssonNässjö OK14:04:08
Marcus FärgAnnebergs GIF14:05:07
Birgitta BrengdahlSol Tranås14:07:13
Frida JohanssonOK Bävern14:09:50
Hans BredhIK Hakarpspojkarna14:10:18
Göran ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:10:20
Rohnny AnderssonForserums SOK14:16:04
Anders EdvardssonEksjö SOK14:17:04
Linnéa BorgLinköpings OK14:18:04
Marcus SkoglundSol Tranås14:18:39
Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL14:19:42
Atakilte BeyeneOK Gränsen14:20:59
Ingela KlintbergEksjö SOK14:22:04
Lennart ErikssonSol Tranås14:22:40
Magnus EricsonJärla Orientering14:24:08
Thomas ElofssonOK Njudung14:26:46
Ann FranzénOK Södertörn14:28:43
Marie OlssonMullsjö SOK14:29:23
Sigvard ErikssonOK Gränsen14:29:36
Peter SahlinNässjö OK14:30:14
Jesper LindströmIF Hagen14:31:03
Håkan SandstedtEksjö SOK14:31:43
Johannes AxelssonOK Norrvirdarna14:35:13
Johan HåkanssonGöteborgs SK14:52:33
Fredrik EreltOK Norrvirdarna14:52:37
Martin AllardTjällmo-Godegårds OK14:56:38
Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna14:57:00
Ellen SigvardsonBredaryds SOK14:57:06
Magnus JohanssonOK Njudung14:57:57
S NethGöteborgs SK15:03:38
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna15:04:16
Patrik MarkusOK Norrvirdarna15:06:19
Jesper IngelsboOK Tranan15:08:07
Bo HultgrenOK Njudung15:20:14
Anders AhlOK Norrvirdarna15:21:00
Lina LiljeholmAnkarsrums OK15:21:13
William BlomströmKlubblös15:27:19

Öppen 8

5 010 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK13:30:17
Magnus WärnsvedOK Njudung13:31:46
Per SternerOK Gränsen13:32:18
Mats BirkestålKöping-Kolsva OK13:37:27
Sara BerganderEksjö SOK13:39:24
Joel Bergander LundbladEksjö SOK13:39:26
Mats JohanssonSol Tranås13:42:04
Lars RibbholmOK Njudung13:42:51
Torbjörn KvistHässleby SOK13:45:35
Rasmus LundbergOK Bävern13:45:59
Joakim AssarssonIng 213:47:59
Per SandlundOK Njudung13:48:59
Martin SedströmKFUM Örebro OK13:49:25
Göran NordSol Tranås13:50:58
Anders SandbergIFK Mora OK13:52:19
Victor ThörnkvistSol Tranås13:53:21
Ulf IsakssonHässleby SOK13:54:37
Tommy IvarssonOttawa OC13:57:59
Lennart NilssonJönköpings OK14:01:22
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna14:04:36
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK14:08:55
Rickard BardhOK Bävern14:13:09
Joel StåhlOK Bävern14:14:19
Magnus KällmingOK Tyr14:20:55
Dennis TollOK Njudung14:27:25
Gustaf EricsonJärla Orientering14:28:17
Rickard RosgrenOK Njudung14:32:14
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL14:38:07
Emil GunnarssonEksjö SOK14:50:34
Martin AbajiEksjö SOK14:55:05
Daniel JohanssonNässjö OK14:57:19
Einar JohanssonLinköpings OK15:24:40
Robin ÖhrnOK Bävern15:30:04
Petter JohanssonJärla Orientering

Annonser