Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Rådanatten, Öppet Skaraborgsmästerskap

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Rådanatten, Öppet Skaraborgsmästerskap
Arrangörsorganisation: Lidköpings VSK
Datum: fredag 22 mars 2019

D21

6 310 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25796Emma KindbomIF Hagen20:00
8439473Alva SonessonFalköpings AIK OK20:02
9930809Anna OlssonTibro OK20:04
742438Sara JonssonOK Klyftamo20:06

H21

7 340 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449270Victor ArvesvedTibro OK20:00
535251Simon AnderssonTrollhättans SOK20:03
8009097William LundstedtMullsjö SOK20:06
8144800Tony LarssonIstrums SK20:09
8190413Oscar StombergIF Hagen20:12
910956Niclas TjernlundSkåneslättens OL20:15
9880418Anton PetterssonTibro OK20:18
7000254Jonas GustafssonTrollhättans SOK20:21
8172024Axel NalbinMullsjö SOK20:24
9991209Hampus NyströmIF Hagen20:27
352769Hannes WelanderOK Djerf20:30

D20

4 390 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1133888Julia MarkendahlOK Klyftamo20:01
7010208Irma SvenssonOK Klyftamo20:12

D16

3 880 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8439474Elsa SonessonFalköpings AIK OK20:08
8040326Julia WesthMullsjö SOK20:10
9031227Moa SkoogIF Hagen20:12

H16

4 310 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8040306Liam JohanssonIF Hagen20:00
8039596David AlménVänersborgs SK20:02
8030102Anton CarlssonIF Hagen20:04

H14

3 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7648468Oskar NystrandOK Klyftamo20:25
8200517Simon WesthMullsjö SOK20:28
448538Jonas OlssonOK Amne20:31

D12

2 660 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095387Cornelia BerglundLidköpings VSK20:03
8070412Irma WesthMullsjö SOK20:05
2095435Emilia MellegårdLidköpings VSK20:07
2109381Evelina LindgrenLidköpings VSK20:09
2109391Alice HultLidköpings VSK20:11

H12

2 660 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421595Egon KarlsonLidköpings VSK20:22

D40

4 030 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7750604Annika WesthMullsjö SOK20:18
15046Marita LemmingOK Skogsstjärnan20:20
790707Malin SörstrandIstrums SK20:22

H40

6 240 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8016321Magnus SundmarkIK Gandvik20:01
1770226Magnus VedinTrollhättans SOK20:04
260968Viktor ThorssonRyda SK20:07
441236Stefan AnderssonIstrums SK20:10
444545Jimmy LanevikOK Kullingshof20:13

D45

3 690 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700514Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna20:00
19291Anna-Karin RybergOK Klyftamo20:02
7739601Fredrika ErikssonRyda SK20:04

H45

5 280 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448593Mika TolonenOK Amne20:13
2059000Johan KällIK Gandvik20:16
29885Pär-Magnus BjurekTibro OK20:19
2087240Magnus KarlssonRyda SK20:22
452946Tommy HögIK Gandvik20:25
445417Per CarlssonIF Hagen20:28
730628Magnus DahlinIK Gandvik20:31

D50

3 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9680109Anna StombergIF Hagen20:25
433751Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo20:27
19264Karin AnderssonIF Hagen20:29

H50

4 720 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1555006Mats JohnssonFalköpings AIK OK20:00
341100Torbjörn LöfvingMullsjö SOK20:02
7043327Thomas LjungqvistTibro OK20:04
9670713Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu20:06
7660128Bo SvenssonIstrums SK20:08
8061217Bo HallbergFalköpings AIK OK20:10
7898810Patrik SvantessonTrollhättans SOK20:12
29902Peter JarlTibro OK20:14
15627Åke WijkmarkIF Hagen20:16
2104374Tony GustavsenIstrums SK20:18
245221Mats KarlssonIF Hagen20:20

D55

3 190 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7630326Marita FilipssonMarkaryds FK20:03
409320Maria SkogsbergMariestads FK20:05

H55

4 390 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
641124Peter BrämersonTibro OK20:11
9610604Lars HolmbergIF Hagen20:13
1341008Roy JohanssonOK Skogsvargarna20:15
16046Lars PetrissonHjärnarps OL20:17
600600Jörgen BatzSkarpnäcks OL20:19
9408190Jonas LundgrenTibro OK20:21
9600322Leif SandahlOK Tyr20:23
7926862Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna20:25
25781Lasse Karlsson-LodIstrums SK20:27

D60

3 010 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260956Kerstin AnderssonRyda SK20:21
2041843Jane JohanssonIstrums SK20:23
9551116Inger WesterbergIF Hagen20:25

H60

4 030 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25659Jan AlbertssonIstrums SK20:01
9580614Svante AndrénTibro OK20:03
2106206Anders AxelssonOK Skogsvargarna20:05
29124Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK20:07
38591Tommy RoosFalköpings AIK OK20:09

H65

3 690 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
508805Sten OlssonOK Klyftamo20:08
2112551Roland SvenssonOK Skogsstjärnan20:10
661414Tommy WesterbergIF Hagen20:12
530316Jan-Åke EmilssonGudhems IF20:14
1951607Bernhard GrenaboHjobygdens OK20:16
217158Ragnar OlssonTibro OK20:18

H70

3 140 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1490611Bertil KarlssonHjobygdens OK20:20
17263Jonas LarssonOK Kullingshof20:22
19286Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo20:24
1470226Leif LöfTrollhättans SOK20:26
15019Hans-Gösta BernhardMariestads FK20:28
445454Karl Evert SvenssonIF Hagen20:30

D75

2 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7206830Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK20:07
2083903Birgitta StenströmVänersborgs SK20:09
10266Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK20:11

H75

3 010 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2112403Lennart HöijeOK Skogsstjärnan20:02
807547Per-Arne JohanssonVänersborgs SK20:05
1939504Gunnar BrystHjobygdens OK20:08
204693Åke NordbergOK Klyftamo20:11
1999409Lars WahlströmIstrums SK20:14
7751809Lars-Erik NilssonMariestads FK20:17

D80

2 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15037Anne-Catrine PerssonMariestads FK20:10

H80

2 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
702005Kjell PerssonMariestads FK20:15
27167Johan JanssonVäxjö OK20:17
36178Nils JanssonSkattkärrs SOK20:19
30690Ingemar HolmbergIF Hagen20:21

Öppen 1

2 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441104Lovisa BerglundLidköpings VSK19:38:13
2052764Alva MellegårdLidköpings VSK19:38:21
448554Gustav OlssonOK Amne20:09:02

Öppen 3

2 640 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
436008Karin B. AnderssonIF Hagen20:02:30
17971Arek MilevaTidaholm SOK Sisu20:03:15
9047163Kiril MilevTidaholm SOK Sisu20:03:22
1516241Katarina ErikssonOK Klyftamo20:27:18

Öppen 5

3 140 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1133555Lena MarkendahlOK Klyftamo19:46:14
15268Tommy HoltbringOK Amne20:12:16
9060218Agnes JohanssonIF Hagen
9941113Oscar KarlssonTidaholm SOK Sisu

Öppen 7

3 110 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
242253Roelof BevortTibro OK

Öppen 8

3 790 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2072796Kjell JohanssonIF Hagen19:33:23
7681106August AbrahamssonMullsjö SOK19:57:26

Öppen 9

6 250 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9810428Martin SchagerlindTrollhättans SOK19:40:52

Annonser