Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Umeträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Umeträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: lördag 18 maj 2019

D21 Elit

4 230 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Annika CarlbergSundsvalls OK12:21
2Isabel SalénIFK Mora OK12:23
3Andrea WickbomVittjärvs IK12:25
4Hanna BarkegrenOK Kåre12:27
5Frida SandbergStora Tuna OK12:29
6Elina RönnlundIFK Umeå12:31
7Klara YngvessonUmeå OK12:33
8Linda LindkvistLeksands OK12:35
9Stina AbramssonWilhelmina OK12:37
10Helena ForsbergSkogslöparna12:39
11Evelina WickbomVittjärvs IK12:41
12Emma BlixtOK Hammaren12:43

H21 Elit

5 170 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15Börje PaulerSkogslöparna12:46
16Mattias JohanssonUmeå OK12:48
17Isak ForsbergHögåkers OK12:50
18Jefta LangerakJärfälla OK12:52
19Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarna12:54
20Hannes HolmbackIF Femman12:56
21Anton StrandbergSkogslöparna12:58
22Isak ErikssonOK Nolaskogsarna13:00
23Isak LundholmUmeå OK13:02
24Martin ÅkerlundSkellefteå OK13:04
25Simon ErikssonUmeå OK13:06
26Albin BjörnuddIFK Umeå13:08
27Benjamin NäslundSkogslöparna13:10
28Ola SvahnIFK Mora OK13:12
29Simon DahlbergOK Nolaskogsarna13:14
30Simon WallerIFK Umeå13:16
31Stefan SjölundSkogslöparna13:18
32Olof SkoglundKils OK13:20
33Jakob NilssonUmeå OK13:22
34Arvid StrandbergSkogslöparna13:24
35Isak LangerakJärfälla OK13:26
36Erik BlomgrenStora Tuna OK13:28
37Jörgen JohanssonSkellefteå OK13:30

D18 Elit

3 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
40Ester LaudonUmeå OK12:11
41Sanna ÖhmanSkellefteå OK12:13
42Amelie JosefssonSkogslöparna12:15
43Thea WennbergSkellefteå OK12:17
44Magdalena NilssonHögåkers OK12:19

D21

3 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elise RognsvågUmeå OK12:59
Malin ReichenbergIdefjordens SK13:01
Johanna ThelausUmeå OK13:03
Elin BlombergLycksele IF13:05
Charlotte KungUmeå OK13:07

H21

4 020 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mårten RostöRånäs OK13:24
Martin BlombergLycksele IF13:26
Robert WinterRobertsfors IK13:28
Per FrostIK Jarl Rättvik13:30

D16

3 410 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47Nora EngströmOK Nolaskogsarna12:45
48Lea EdvardssonUmeå OK12:47
49Klara KivijärviOK Renen12:49
50Hilja BerggrundUmeå OK12:51
51Evelina NilssonHögåkers OK12:53
52Ella TuressonOK Renen12:55

H16

3 520 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55Jesper RamebäckUmeå OK13:07
56Arvid JonssonRobertsfors IK13:09
57Marcus NilssonSkogslöparna13:11
58Max StigenlövHögåkers OK13:13
59Filip NordströmSkogslöparna13:15
60Elias LanttoUmeå OK13:17
61Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK13:19
62Svante SirviöUmeå OK13:21
63Jonatan HälldalSkogslöparna13:23
64Oskar ÅdahlUmeå OK13:25
65Oskar IngvarssonOK Renen13:27
66Rasmus ErikssonUmeå OK13:29

D14

2 750 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
69Tuva SirviöUmeå OK12:01
70Tyra LarssonIFK Umeå12:03
71Alva EngströmOK Renen12:05
72Emmy KärrlanderUmedalens IF12:07
73Tua RönnlundIFK Umeå12:09
74Ella LindmarkRobertsfors IK12:11
75Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK12:13
76Hilma VikströmUmeå OK12:15
77Stina LindmarkRobertsfors IK12:17
78Emma HasselströmOK Renen12:19
79Ebba SamuelssonUmeå OK12:21
80Lisa HörnquistOK Renen12:23
81Liv PaulerSkogslöparna12:25
82Elina Lingbro DömstedtUmeå OK12:27
83Vilja ÅkerlundSkellefteå OK12:29

H14

2 750 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
86Linus NordinOK Renen12:31
87Milan LundbergSkellefteå OK12:33
88Otto TimbyUmeå OK12:35
89Viktor ÖhmanSkogslöparna12:37
90Eric HasselströmOK Renen12:39
91Vigon BerggrundUmeå OK12:41
92Tim LundbergOK Renen12:43
93Max ErikssonSkellefteå OK12:45
94Liam HälldalSkogslöparna12:47
95Adrian WidmarkUmeå OK12:49
96Sixten PerssonSkogslöparna12:51
97Arvid IngvarssonOK Renen12:53

D12

2 410 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida PaulerSkogslöparna12:38
Alice StigenlövHögåkers OK12:40
Lia ErikssonSkellefteå OK12:42
Minna TuressonOK Renen12:44
Mathilde RobergeIFK Umeå12:46
Signe ForsbergSkogslöparna12:48
Märta ÖstbergUmeå OK12:50
Hanna WoxlinSkogslöparna12:52
Ingrid HedmanSkellefteå OK12:54
Tindra RytterstedtSkogslöparna12:56
Tyra OlssonSkellefteå OK12:58

H12

2 410 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Valter VikströmUmeå OK12:00
Frans PerssonSkellefteå OK12:02
Isak JohanssonUmeå OK12:04
Oskar JonssonRobertsfors IK12:06
Manfred NordinLycksele IF12:08
Axel LarssonIFK Umeå12:10
Albin JohanssonUmeå OK12:12
Hugo DanielssonLycksele IF12:14
Axel EngströmOK Renen12:16
Lukas ErikssonUmeå OK12:18
Robin BlomqvistIFK Umeå12:20
Viggo JohanssonSkellefteå OK12:22
Axel SamuelssonUmeå OK12:24
Melker ErikssonLycksele IF12:26
Alfred GidlundUmeå OK12:28
Felix ÖhmanSkogslöparna12:30
Isak BengtssonUmeå OK12:32
Vilgot KuokkanenOK Renen12:34
Martin NilssonSkogslöparna12:36

D10

1 910 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irma IngvarssonOK Renen12:23
Melinda ErikssonLycksele IF12:25
Stina PerssonSkogslöparna12:27
Vilma KuokkanenOK Renen12:29
Rut OlssonSkellefteå OK12:31

H10

1 910 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjalmar RutqvistIFK Umeå11:59
Erik Lingbro DömstedtUmeå OK12:33
Albin BerggrenOK Renen12:35
Arvid EngströmRobertsfors IK12:37
Hampus DanielssonLycksele IF12:39
Ted LindmarkRobertsfors IK12:41
Erik HörnquistOK Renen12:43
Love JohanssonSkellefteå OK12:45
Ture ForsbergSkogslöparna12:47
Arvid NordströmSkogslöparna12:51
Neo BrokersSK Björnen12:53
Malte EngströmRobertsfors IK12:55
Ossian NordinLycksele IF12:57

D40

3 560 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth FriesUmeå OK13:09
Marlene HälldalSkogslöparna13:11
Malin LindmarkRobertsfors IK13:13
Karin PerssonSkogslöparna13:15
Linda SandbladUmeå OK13:17
Catrin IngvarssonOK Renen13:19
Cecilia RydbergUmeå OK13:21
Louise WoxlinSkogslöparna13:23
Emma LundholmUmeå OK13:25
Karin ArvidssonSkogslöparna13:27
Åsa PaulerSkogslöparna13:29

H40

4 020 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Staffan BerglundIFK Umeå11:59
Andreas LundholmUmeå OK13:04
Jörgen IngvarssonOK Renen13:06
Mattias PerssonSkogslöparna13:10
Mattias BerggrundUmeå OK13:12
Erik OlssonOK Renen13:14
Per EngströmRobertsfors IK13:16
Johan DanielssonLycksele IF13:18
Simon NilssonUmeå OK13:20
Jan HäggrotOK Renen13:22

D45

3 050 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kati RemesOK Renen12:32
Helena DegermanSkellefteå OK12:34
Lena TuressonOK Renen12:36
Annika ManniUmedalens IF12:38
Christina JosefssonSkogslöparna12:40

H45

4 020 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens WestinSkogslöparna11:58
Oskar ForsbergSkogslöparna12:44
Claes TuressonOK Renen12:46
Mattias LindmarkRobertsfors IK12:50
Per MagnussonOK Nolaskogsarna12:52
Jonas HälldalSkogslöparna12:54
Patrik WennbergSkellefteå OK12:56
Per RönnlundIFK Umeå12:58
Peter WoxlinSkogslöparna13:00
Martin HasselströmOK Renen13:02

D50

3 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena KönigssonRobertsfors IK12:24
Madeleine LimparAttunda OK12:26
Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK12:28
Anna Karin NilssonUmeå OK12:30

H50

3 900 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven StigenlövHögåkers OK12:48
Anders HolmqvistSnättringe SK12:50
Torgny NäslundSkogslöparna12:52
Mikael HörnquistOK Renen12:54
Stefan KärrlanderUmedalens IF12:56
Jörgen NylénOK Nolaskogsarna12:58
Tomas PerssonSkellefteå OK13:00
Peter LundbergOK Renen13:02
Hjalmar LaudonVännäs OK13:04
Anders JohanssonOK Renen13:06
Kristofer ÖhmanSkogslöparna13:08
Pär NorènVännäs OK13:10
Ulf HägglundSkellefteå OK13:12
Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK13:14
Anders NordinOK Renen13:16
Urban BlombergLycksele IF13:18
Clas EngströmOK Nolaskogsarna13:20
Jan ForsbergHögåkers OK13:22

D55

3 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia OlssonUmeå OK12:18
Cecilia HenfridssonUmeå OK12:20
Agneta FriesUmeå OK12:22

H55

3 900 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vesa SärkiojaUmeå OK12:42
Mikael YngvessonRobertsfors IK12:44
Dirk HartmannSV Mietraching12:46

D60

2 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva FeilSkellefteå OK12:00
Britt-marie JohanssonStöcksjö IS12:02
Ulla Britt SundinSkogslöparna12:04
Angela NilssonSkellefteå OK12:06
Annica NylundUmeå OK12:08
Brita NilssonOK Linné12:10
Lena SjöströmUmeå OK12:12
Birgitta StrandbergSkogslöparna12:14
Eva WalheimRobertsfors IK12:16

H60

3 510 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats WalheimRobertsfors IK11:30
Lennart StrandbergSkogslöparna13:03
Tjelvar OtterbjörkUmeå OK13:07
Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK13:09
Clas FriesUmeå OK13:11
Leif StrandbergSkogslöparna13:13

H65

3 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS12:45
Mats SandewallUmeå OK12:47
Hans CarlssonSkellefteå OK12:49
Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS12:51
Terho NevalainenUmeå OK12:53
Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK12:55
Erik HallgrenFinspångs SOK12:57
Matts EngvallBodens Bandyklubb OS12:59
Håkan ErikssonUmeå OK13:01

H70

3 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Erik FrickFK Göingarna12:05
Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IK12:07
Gunnar TigerUmeå OK12:09
Kjell HemmyrStöcksjö IS12:11
Mats KlingvallUmeå OK12:13
Per SundinSkogslöparna12:15
Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna12:17
Signar ErikssonStöcksjö IS12:19

D75

2 540 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena TimnerUmeå OK12:06
Gerd BerglundHögåkers OK12:08
Anne-Marie ByströmSidensjö IK12:10

H75

3 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke BerglundHögåkers OK12:00
Göran EnkvistSkellefteå OK12:02

H80

2 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Erik LundgrenUmeå OK12:01
Thorsten JohanssonLångvikens OK12:03

Inskolning

1 660 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton EdvardssonUmeå OK11:58:28
Alve OtterbjörkUmeå OK11:58:35
Elias BengtssonUmeå OK12:34:22
Sixten AnderbomTTGU IF12:47:35

U1

1 660 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida RutqvistIFK Umeå12:01:21
Tove ArvidssonSkogslöparna12:06:48
Elsa VikströmUmeå OK12:15:59
Petrus LindmarkUmeå OK12:40:12
Sofia OttenUmeå OK12:40:13
Lora BrokersSK Björnen12:55:18
Adelia NordinLycksele IF12:57:17
Julia WikströmUmedalens IF12:57:59
Mollie WikströmUmedalens IF12:58:27
Erik ÅdahlUmeå OK13:13:44

U2

1 910 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irma BjurdammRobertsfors IK11:41:15
David GidlundUmeå OK11:43:31
Amanda MattssonÖrnsköldsviks OK11:47:27
Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK11:47:29
Siri EdvardssonUmeå OK11:52:49
Sally ArvidssonSkogslöparna12:06:44
Elsa WoxlinSkogslöparna12:06:45
Agnes ÅhmanIFK Umeå12:12:04
Nils SandströmSkellefteå OK12:19:00
Max NordenUmeå OK12:29:47
Karl-Henrik DrottIFK Umeå12:42:24
Lovisa NilssonHögåkers OK12:47:17
Hugo RydbergUmeå OK12:55:27
Viktor WikströmUmedalens IF12:57:48
Emilia WikströmUmedalens IF12:57:49
Adam RejnevikUmedalens IF12:59:20

Öppen 1

1 910 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Manfred ÅgrenIFK Umeå12:06:30
Emil RobergeIFK Umeå12:06:31
Kajsa SandewallUmeå OK12:06:51
Karl-Erik JohanssonUmeå OK12:08:02
Margita SundellUmeå OK12:08:04
Gun-Britt ForsströmUmeå OK12:34:05
Stefan FriesUmeå OK12:43:44
Erik MagnussonOK Nolaskogsarna12:44:19
Hanna BurmanIFK Umeå12:46:07
Liv ForsbergIFK Umeå13:03:43
Arvid LindgrenIFK Umeå13:03:45
Emma BerglundIFK Umeå13:03:46

Öppen 3

2 410 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK11:47:30
Maria HjeltUmeå OK11:47:34
Madelene GundersenKlubblös11:48:06
My BergqvistKlubblös11:48:08
Lena HörnquistOK Renen12:05:38
Nicklas ErikssonLycksele IF12:06:33
Torunn OtterbjörkUmeå OK12:14:07
Kristina JonssonRobertsfors IK12:15:13
Karin IdhultRobertsfors IK12:15:14
Tove KajokSkellefteå OK12:18:29
Felix NordenUmeå OK12:24:05
Jenny NordenUmeå OK12:29:53
Lisa BjurdammRobertsfors IK12:38:46
Carl-Henrik LindmarkUmeå OK12:40:36
Ruben DrottIFK Umeå12:40:50
Helena LindmarkUmeå OK12:42:59
Mia-Lena HolmströmRobertsfors IK12:44:38
Ajno-Mari KivikoskiUmeå OK12:44:45
Isak LindmarkKlubblös12:47:00
Åsa GustafssonIFK Umeå12:47:32
Iris ÅgrenIFK Umeå12:47:33
Anna LundbergSkellefteå OK12:59:27
Viktor ÅhmanIFK Umeå13:03:22
Samuel SjöbergUmeå OK13:08:52

Öppen 5

2 750 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna11:29:49
Anders BuchtIFK Umeå11:44:30
Anton NormanIFK Umeå11:44:52
Lina ThorsUmeå OK11:45:10
Louise AlménKlubblös11:48:02
Yngve ÖstbergUmeå OK11:48:35
Gunilla Forsgren JohanssonUmeå OK11:58:13
Jan-Ivar FlodinLugnviks IF12:01:30
Ingrid ÖstmanSkogslöparna12:10:31
Fanny NykvistUmeå OK12:10:40
Lina SamuelssonUmeå OK12:15:07
Maria DanielssonLycksele IF12:15:53
Annika VikströmUmeå OK12:17:46
Tomas VikdahlUmeå OK12:18:03
Petter KajokSkellefteå OK12:18:40
Jenny ÖhmanSkogslöparna12:19:36
Jessica LindmarkRobertsfors IK12:23:54
Fredrik OlssonSkellefteå OK12:25:09
Jennie ErikssonLycksele IF12:27:32
Chatarina KarlssonUmeå OK12:29:22
Annika VikdahlUmeå OK12:33:15
Karolina BennitzOK Renen12:35:45
Marie JohanssonHögåkers OK12:44:02
Marcus LagerbrantUmeå OK12:53:41
Fredrik NILSSONIFK Umeå12:57:12
VIKTOR NILSSONIFK Umeå12:57:13
Dan EdvardssonUmeå OK13:01:40
Carina BlombergLycksele IF13:02:05
Sandra LindbergUmeå OK13:15:44

Öppen 7

2 630 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per RogneIK Hakarpspojkarna11:58:51
Dag ÖsterlundStöcksjö IS12:05:47
Lennart KarlssonUmeå OK12:08:38
Britt KarlssonUmeå OK12:09:54
Daniel AnderssonUmeå OK12:11:46
Åsa BäckstrandUmeå OK12:14:13
Bert ErikssonUmeå OK12:17:44
Jörgen KraghStöcksjö IS12:20:52
Lars ÅbergUmeå OK12:24:40
Lovisa ManniUmedalens IF12:31:10

Öppen 8

4 020 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BennitzOK Renen11:29:04
Henrik JohanssonUmeå OK11:31:36
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK11:32:20
Andreas RitzénSkellefteå OK11:37:47
Fredrik SamuelssonUmeå OK11:42:01
Andreas GällerstedtUmeå OK11:47:36
Martin PerssonÅrsunda IF11:48:32
Hanna  ForsKvarnsvedens GOIF OK11:58:30
Ida KihlénDomnarvets GOIF11:58:33
Robert WidmarkUmeå OK11:59:20
Tomas NordinLycksele IF12:03:29
Anders WallertzSol Tranås12:05:08
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna12:08:20
Jonas SundellUmeå OK12:10:38
Fredrik RagnarssonUmeå OK12:15:26
Roland VikströmUmeå OK12:16:01
Alma LaudonVännäs OK12:16:57
Sara NordbrandtStöcksjö IS12:23:02
Roger KarlssonUmeå OK12:28:00
Stefan NilssonHögåkers OK12:34:09
Johan AnderbomTTGU IF12:35:51
Marika LindahlOK Milan12:46:10
Agnes ElfvingIK Jarl Rättvik12:48:31
Thomas NordströmSkogslöparna13:01:47
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK13:02:56
Jonas SjöbergUmeå OK13:08:57
Hans NordströmSkogslöparna13:09:48
Agneta HolmgrenBergnäsets AIK13:12:28

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr