Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 21 april 2019

D21 Elit

10 830 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Sabine HauswirthHalden SK12:16
101Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering12:20
102Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK12:22
103Ida Marie BjørgulHalden SK12:24
104Lilian ForsgrenOK Tisaren12:26
105Hilda ForsgrenOK Linné12:28
106Marika TeiniHalden SK12:30
107Anna WallinGöteborg-Majorna OK12:32
108Elena RoosHalden SK12:34
109Line CederbergGöteborg-Majorna OK12:36

H21 Elit

13 160 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25Marcus MillegårdSävedalens AIK11:56
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK11:58
2Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering12:00
3Oscar VångellÄrla IF12:02
4Fredrik EliassonHalden SK12:04
5Anton BernevingOK Gipen12:06
6Henrik JohannessonStora Tuna OK12:08
7Olav LundanesHalden SK12:10
8Axel WrådheAttunda OK12:12
9David BejbomJärla Orientering12:14
10Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK12:16
11Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering12:18
12Eva JurenikovaHalden SK12:20
13Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering12:22
14Johan HellmanVänersborgs SK12:24
15Jonas GustafssonOK Kåre12:26
16Björn CederbergIFK Lidingö SOK12:28
17Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK12:30
18Magnus CarlstedtSävedalens AIK12:32
19Dag Steinar RagvinBø OL12:34
20Karl FremstadTyrving IL12:36
21Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering12:38
22Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:40
23Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering12:42
24Stian BergersenTyrving IL12:46

D20 Elit

8 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
300Lisa BörnstedtKungälvs OK12:20
301Klara AxelssonEksjö SOK12:22
302Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK12:24
303Aurora GjølsjøOK Moss12:26
304Sofia JohanssonOK Skärmen12:28
305Synne SkjærsteinTyrving IL12:30
306Ida KristianssonHalden SK12:32
307Johanna NilssonKungälvs OK12:34
308Linda GammelsäterKolbotn o Skimt OL12:36

H20 Elit

9 580 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
200Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK12:34
201Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK12:36
202Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK12:38
203Eskil TryggöTrollhättans SOK12:40
204Hampus NyströmIF Hagen12:42
205Sander ArntzenAsker SK12:44
206Felix AxelssonMarkbygdens OK12:46

D18 Elit

7 070 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF12:24
501Ebba LindOK Skärmen12:26
502Isabella AumoKungälvs OK12:28
503Lovisa MoqvistLerums SOK12:30
504Malin KristianssonTrollhättans SOK12:32
505Marie Lindløv JensenOK Moss12:34
506Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:36
507Oda ScheeleNydalens SK12:38
508Clara JohanssonOK Skärmen12:40
509Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK12:42
510Nicolina MobergOK Tyr12:44

H18 Elit

8 330 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
400Isak JonssonNydalens SK12:00
401Eirik BlågestadFredrikstad SK12:02
402Joar TryggöTrollhättans SOK12:04
403Simon NordbergGöteborg-Majorna OK12:06
404Hugo MandingerTrollhättans SOK12:08
405Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK12:10
406Ådne SkjærsteinTyrving IL12:12
407Cornelius BjørkSandefjord OK12:14

D21

8 120 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida WillénFalköpings AIK OK12:40
Silje ArntzenNTNUI12:42
Elvira BjörklundTrollhättans SOK12:44
Wilma JanssonVänersborgs SK12:46
Sara IvarssonOK Kullingshof12:48

H21

9 950 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matthieu PuechHalden SK12:00
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb12:02
Eirik LarsenSkien OK12:04
Thomas RuudOppsal Orientering12:06
Hannes WelanderOK Djerf12:08
Martin AnkelOK Alehof12:10
Sveinung SyversenOppsal Orientering12:12
Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb12:14
Geir NilsenViul OK12:16
Mattias NilssonÄrla IF12:18
Johan WikströmSävedalens AIK12:20
Erik SkärbergTrollhättans SOK12:22

D21 Kort

4 830 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Silje Borge HoviSkien OK12:01
Linda ErikssonOK Skärmen12:03

H21 Kort

6 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim BerglundSävedalens AIK12:39
Mattihas KjellFrämmestads IK12:41
Erik LundStenungsunds OK12:43

H18

6 410 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils Forsberg RundströmIFK Enskede12:01
Elias BergenfurIK Vikings OK12:03

D16

4 820 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700Ida BengtssonOK Alehof12:00
701Lovisa MasesStora Tuna OK12:02
702Disa RangertKungälvs OK12:04
703Ida HänströmTäby OK12:06
704Wilma PetterssonOK Kullingshof12:08
705Emilia SandinOK Skärmen12:10
706Vilde Margrethe SæbbøStavanger OK12:12
707Alma AppelgrenTrollhättans SOK12:14
708Alina NiggliO Jura12:16
709Kristin Melby JacobsenLardal OL12:18
710Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK12:20
711Elsa SonessonFalköpings AIK OK12:22
712Sabina AumoKungälvs OK12:24
713Agnes KamforsOK Kullingshof12:26
714Matilda CederbergVänersborgs SK12:28
715Frida JohanssonOK Skärmen12:30
716Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK12:32

H16

5 560 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
600Herman Lien BackstrømHalden SK12:03
601David AlménVänersborgs SK12:05
602David HermanssonÅmåls OK12:07
603Vegard RanestadHamar OK12:09
604Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna12:11
605Peder BryggenHalden SK12:13
606Melker PalmJärfälla OK12:15
607Willy FjällborgStenungsunds OK12:17
608Theodor BjørkSandefjord OK12:19
609Ludvig HedströmOK Skogshjortarna12:21
610Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:23
611Teodor Mo HjelsethNydalens SK12:25
612Gunnar FovaeusSävedalens AIK12:27
613Erik PerssonBrattås CK12:29
614Arvid EkströmStenungsunds OK12:31
615Hans Grønborg NielsenAllerød OK12:33
616Axel BrönnestamOK Gipen12:35
617Adam SkoglundUlricehamns OK12:37
618Melker AnderssonEds SK12:39
619Øyvind LamarkGanddal IL12:41
620Samuel BökeOK Skogshjortarna12:43
621Alfred BjørnerødOK Moss12:45
622Johan LundStenungsunds OK12:47
623Oscar LundborgKungälvs OK12:49
624Elias NordbergGöteborg-Majorna OK12:51
625Hjalmar OlssonUddevalla OK12:53
626Lukas LarssonOK Skogshjortarna12:55
627Elis Forsberg RundströmIFK Enskede12:57
628Peder HaugaardIndre Østfold OK12:59
629Viktor JemthIF Thor13:01

D16 Kort

3 990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie GammelsäterKolbotn o Skimt OL12:09

H16 Kort

3 990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alvin RösehagVänersborgs SK12:44

D14

3 990 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900Elsa MoqvistLerums SOK12:43
901Felicia SandinOK Skärmen12:45
902Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK12:47
903Malva ArvidssonBrattås CK12:49
904Alva ZakariassonUddevalla OK12:51
905Moa HolstenHestra IF12:53
906Linnea StenbaekOK Skogshjortarna12:55
907Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb12:57
908Lina AhlstedtÅmåls OK12:59
909Lisa ÖstenssonOK Tranan13:01
910Hanna NilssonHestra IF13:03
911Linn BjörneldKalmar OK13:05
912Tilia OlssonUddevalla OK13:07
913Ingrid Johansen-BarliOppsal Orientering13:09
914Wilma ReinholdssonOK Alehof13:11
915Emma ChristianssonUddevalla OK13:13
916Marie ScheeleNydalens SK13:15
917Alva BjörkTrollhättans SOK13:17
918Klara NilssonHestra IF13:19
919Elma Sagli GudimIndre Østfold OK13:21

H14

3 990 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
822Marcus LammFrölunda OL11:56
800Tobias LiumIL Koll11:58
801Isak SkoglundUlricehamns OK12:00
802Martin BryggenHalden SK12:02
803Viggo WulffOK Gränsen12:04
804Harald RoessnerKvillebyns SK12:06
805Otto LarssonOK Tranan12:08
806William OksvoldOK Kåre12:10
807Johan ErikssonTrollhättans SOK12:12
808Viktor NilssonStångenäs AIS12:14
809Jakob A. GjedeboOppsal Orientering12:16
810Eskil BrændenLillomarka OL12:20
811Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb12:22
812Olle PetersénOK Njudung12:24
813Liam HogedalVänersborgs SK12:26
814Alexander LännhultEds SK12:28
815Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:30
816Hugo BergenfurIK Vikings OK12:32
817Emil LindbladSävedalens AIK12:34
818Tim MartnerFrölunda OL12:36
819Erik Grønborg NielsenAllerød OK12:38
820Albin SkottÅmåls OK12:40
821Edvin OckbornTrollhättans SOK12:42

D14 Kort

2 720 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba CarlssonUddevalla OK12:31
Mari Ovidia RanestadHamar OK12:33
Linnea JohanssonUddevalla OK12:35

D12

2 720 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma EkströmStenungsunds OK12:00
Elin NobornIFK Göteborg Orientering12:02
Evelina LindgrenLidköpings VSK12:04
Alva OlssonÅmåls OK12:06
Vera HöglundSjövalla FK12:08
Maja NordelöfMölndal Outdoor IF12:10
Helene ScheeleNydalens SK12:12
Edith BergenfurSkattkärrs SOK12:14
Wilma PalmqvistOK Tranan12:16
Emilia MellegårdLidköpings VSK12:18
Ella PetterssonOK Kullingshof12:20
Emma Aune JakobsenOK Moss12:22
Maja MasesStora Tuna OK12:24
Frida SkoglundUlricehamns OK12:26
Iben Johansen-BarliOppsal Orientering12:28

H12

2 720 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilgot ÅhlundVänersborgs SK12:30
Arvid ErikssonÅmåls OK12:32
Noah OlssonStigsökarna12:34
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb12:36
Bruno FovaeusSävedalens AIK12:38
Walter OksvoldOK Kåre12:40
Elias JosefssonVästvärmlands OK12:42
Eric ÅhlÅmåls OK12:44
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb12:46
William LännhultEds SK12:48
Melker OckbornTrollhättans SOK12:50
Floyd GerhardtBrattås CK12:52
Peter SæbbøStavanger OK12:54
Atle KulstadSkåneslättens OL12:56
Miles GerhardtBrattås CK12:58
Nore ModénVänersborgs SK13:00
Pontus NilssonÅmåls OK13:02
Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg13:04
Theander HulthénMölndal Outdoor IF13:06
Harald MartnerFrölunda OL13:08

D10

2 330 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonna ÅhlÅmåls OK12:00
Elina ChristianssonUddevalla OK12:02
Astrid LindgrenLidköpings VSK12:04
Jessica ErikssonOK Skärmen12:06
Moa LindgrenSävedalens AIK12:08
Elvira ÅhlundVänersborgs SK12:10
Meja PetterssonOK Kullingshof12:12
Elsa PalmqvistOK Tranan12:14
Rebecca ErikssonOK Skärmen12:18
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK12:20
Elvira BuudIFK Mora OK12:22
Eira OlssonÅmåls OK12:24

H10

2 330 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid JohanssonHelsingborgs SOK12:29
Alvin IrhageIK Gandvik12:31
Anton ArvidssonBrattås CK12:33
Oscar AhlstedtÅmåls OK12:35
Malte AnderssonTrollhättans SOK12:37
Einar RoessnerKvillebyns SK12:39
Sixten BuudIFK Mora OK12:41
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb12:43
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede12:45
Elias OhlssonBrattås CK12:47
Hilding MartinssonLerums SOK12:49
Simon SkottÅmåls OK12:51

D35

5 880 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny GullqvistVästvärmlands OK12:03
Jenny EkströmStenungsunds OK12:05

H35

8 120 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Haakon IngvaldsenKamrat och IF KIF12:21
Anders JanssonTäby OK12:23
Kristoffer EdshageCentrum OK12:25
Nick TaylorMDOC12:27
Lars-Henrik GalborgenEds SK12:29
Cristoffer StockmanOK Tisaren12:31
Erik HulthénMölndal Outdoor IF12:33
Erik JakobsenOK Moss12:35
Erik LindgrenSävedalens AIK12:37
Tobias NobornIFK Göteborg Orientering12:39
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK12:41

D40

4 830 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Heidi TronbølFet OL12:50
Anna MartnerFrölunda OL12:52
Kristina ÅhlundVänersborgs SK12:54
Karin FägerlindCentrum OK12:56
Anna NordelöfMölndal Outdoor IF12:58
Ann HyvönenSkattkärrs SOK13:00
Maria HöglundSjövalla FK13:02
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb13:04
Daria NiggliO Jura13:06
Annika ÖstmanDomnarvets GOIF13:08
Annika LännhultEds SK13:10
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad13:12
Guro BryggenHalden SK13:14
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb13:16

H40

7 380 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK11:58
Jonas MartnerFrölunda OL12:00
Linus LännhultEds SK12:02
Mikael MellegårdLidköpings VSK12:04
Rune ScheeleNydalens SK12:06
Tomas JohanssonÅmåls OK12:08
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad12:10
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb12:12
Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering12:14
Henrik HellborgCentrum OK12:16
David HellerströmFK Friskus-Varberg12:18
Tobias HöglundSjövalla FK12:20
Erik BengtssonOK Brunnen12:22
Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb12:24
Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK12:26
Henning Bratland CarlsenOK Moss12:28
Max LarssonOK Tranan12:30
Anders NordelöfMölndal Outdoor IF12:32

D45

4 300 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Runa Lien BackstrømHalden SK11:59
Wenche M. SæbbøStavanger OK12:01
Else Kari ScheeleNydalens SK12:03
Anne NilsenÅs-NMBU Orientering12:05
Lenka WestinPorsgrunn OL12:07
Vibeke LamarkGanddal IL12:09
Anita SælevikTorvastad Idrettslag12:11
Marina AxelssonMarkbygdens OK12:13
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK12:15
Karin Rahm BjörneldKalmar OK12:17
Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK12:19
Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK12:21
Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK12:23
Hanna RangertKungälvs OK12:25

H45

6 410 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kyrre GranFet OL12:07
Asgeir LiumFet OL12:09
Gunnar ElveljungStångenäs AIS12:11
Per BaierTolered-Utby Ol-klubb12:13
Johan WänströmFinspångs SOK12:15
Magnus ArvidssonBrattås CK12:17
Thomas LjungOK Kullingshof12:19
Jussi AumoKungälvs OK12:21
Jonas BuudIFK Mora OK12:23
Espen  FeylingKolbotn o Skimt OL12:25
Olle BjörneldKalmar OK12:27
Jörgen JohanssonKarlskrona SOK12:29
Asle Sagli GudimIndre Østfold OK12:31
Jone SæbbøStavanger OK12:33
Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK12:35
Gary LarssonOK Skogshjortarna12:37
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK12:39
Johan HanssonOK Löftan12:41
Magnus HedmanKungälvs OK12:43
Mats BergenfurIK Vikings OK12:45
Erik AderstedtKungälvs OK12:47
Pär SvenssonStenungsunds OK12:49
Anders OksvoldOK Kåre12:51
Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb12:53
Jörgen ÅhlÅmåls OK12:55
Tom BerganFet OL12:57
Rune BlågestadIndre Østfold OK12:59

D50

3 690 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanne NarvestadHalden SK12:11
Maria JonssonNydalens SK12:13
Monica  FeylingKolbotn o Skimt OL12:15
Elisabet EnmarkGävle OK12:17
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna12:19
Marianne MyklebustHamar OK12:21
Kristina LindOK Skärmen12:23
Lena MasesStora Tuna OK12:25
Teija LaunisASS Raisu Lumous12:27
Helena BengtssonSävedalens AIK12:29
Eva NilssonKungälvs OK12:31
Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF12:33
Kirsti KringhaugRingerike OL12:35
Wenche LindløvSarpsborg OL12:37
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK12:39
Katarina RundströmIFK Enskede12:41

H50

5 880 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans NilssonKungälvs OK12:21
Pär EricsonNyköpings OK12:23
Jan Tore HenriksenNydalens SK12:25
Magne BrændenLillomarka OL12:27
Per MyhreTorvastad Idrettslag12:29
Jurg NiggliO Jura12:31
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL12:33
Kasperi LaunisASS Raisu Lumous12:35
Are KristiansenTyrving IL12:37
Tomas HermanssonÅmåls OK12:39
Bjørn-Willy ArntzenLierbygda O-lag12:41
Tony GustavsenIstrums SK12:43
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna12:45
Pär MoqvistLerums SOK12:47
Per ForsbergIFK Enskede12:49
Trond LamarkGanddal IL12:51
Håkan JanssonVänersborgs SK12:53
Tore BjørnerødOK Moss12:55
Anders MasesStora Tuna OK12:57
Nils GustavssonLidköpings VSK12:59
Fredrik NilssonStångenäs AIS13:01
Kennet HorvathHalmstad OK13:03
Ulrik OlssonBrattås CK13:05
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK13:07
Gert AnderssonEds SK13:09

D55

3 690 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena PepaHagaby GoIF Örebro12:58
Mona OlssonBrattås CK13:00
Birgit HanssonHerrestads AIF13:02
Anne Catherine EkrollRaumar Orientering13:04
Tove StrandMåren OK13:06
Ingrid KensbyOK Tyr13:08
Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro13:10
Christina BirathStenungsunds OK13:12
Christina GabrielssonVästvärmlands OK13:14
Eva HägnanderLidköpings VSK13:16
Anita DavalliusUddevalla IS13:18

H55

5 620 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per Arne KarlsenØstmarka OK11:55
Niclas MobergOK Tyr11:57
Öystein KildahlÖstmarka OK11:59
Hans WedbergSjövalla FK12:01
Ulf HolstenHestra IF12:03
Mats KensbyOK Tyr12:05
Mikael JohanssonOK Skärmen12:07
Øystein JensenSarpsborg OL12:09
Björnar GammesäterKolbotn o Skimt OL12:11
Pär LundkvistSundbybergs IK12:13
Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL12:15
Anders EnmarkGävle OK12:17
Peter CederbergVänersborgs SK12:19
Mats LindströmOK Skärmen12:21
Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb12:23

D60

3 550 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Grete Synnøve Borge HoviSkien OK12:01
Gunn Astrid JakobsenFredrikstad SK12:03
Anne SørumIndre Østfold OK12:05
Birgitta AnderssonFrämmestads IK12:07
Maria ErikssonÅmåls OK12:09
Wenche BjørnstadRingsaker OK12:11
Gunilla HolmbergHerrestads AIF12:13
Kerstin BurmanKvillebyns SK12:15
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK12:17
Berit DanielsenTyrving IL12:19
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK12:21
Monika NilssonOK Alehof12:23
Elisabeth ÖströmOK Tyr12:25

H60

4 830 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas GabrielssonVästvärmlands OK12:00
Urban LarssonOK Gipen12:02
Sture OttesenIndre Østfold OK12:04
Per Kristian EkebergTyrving IL12:06
Ulf BjörkdahlHerrestads AIF12:08
Anders LarssonHagaby GoIF Örebro12:10
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK12:12
Christer ErikssonÅmåls OK12:14
Rune KristiansenIdefjordens SK12:16
Sören JonssonNydalens SK12:18
Pierre KarlssonOK Alehof12:20
Roy GjerdingOK Moss12:22
Christer KlintGöteborg-Majorna OK12:24
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK12:26
Knut-Anders LökenFossum IF12:28
Leif BergersenAsker SK12:30
Anders AxelssonOK Skogsvargarna12:34
Johan LindgrenIF Hagen12:36
Leif ThingsrudØstmarka OK12:38
Asle JahrenRaumar Orientering12:40
Kjell WestinPorsgrunn OL12:42
Johan BerglundSävedalens AIK12:44
Lars ElfvingOK Gipen12:46
Göran OlssonIdefjordens SK12:48
Arne LundStenungsunds OK12:50
Harald HoviSkien OK13:02

D65

3 550 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lis DæhliLøten o-lag12:38
Evamarie LundahlIF Hagen12:40
Gunnel TurpeinenKvillebyns SK12:42
May ChristoffersenAsker SK12:44
Solveig HedenblomSjövalla FK12:46
Eva PetterssonVäxjö OK12:48
Gabriella AxelssonIdefjordens SK12:50
Susanne BerglundSävedalens AIK12:52
Gunilla HogedalVänersborgs SK12:54
Unni Strand KarlsenFredrikstad SK12:56

H65

4 300 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders ErikssonIF Hagen12:34
Roland MattssonOK Skärmen12:36
Arvid GalborgenEds SK12:38
Olov ÖströmOK Tyr12:40
Thomas PalmqvistOK Tranan12:42
Svein S JacobsenTyrving IL12:44
Yngve NilssonOK Gipen12:46
Roalh KlevelandKvillebyns SK12:48
Uno MagnussonIF Hagen12:50
Stefan MillegårdSävedalens AIK12:52
Sven LarssonSärna SK12:54
Dan WidercrantzOK Skärmen12:56
Lennart LenneviIdefjordens SK12:58
Jan-Erik PålssonUddevalla IS13:00

D70

2 840 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Britt JohanssonIK Stern12:04
Tordis Rytter JakobsenOK Moss12:06
Margareta NobornSundsvalls OK12:08
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb12:10

H70

3 830 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar JohanssonStångenäs AIS12:01
Anders Johan KrosbyFredrikstad SK12:03
Rolf HagmanKolbotn o Skimt OL12:05
Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb12:07
Helge RevhaugRingerike OL12:09
Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL12:11
Conny JidetoftStångenäs AIS12:13
Geir TrøanKolbotn o Skimt OL12:15
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS12:17
Leif BokerødIdd SPK12:19
Lennart KorénOK Branten12:21
Allan WikströmStångenäs AIS12:23
Bertil KarlssonHjobygdens OK12:25
Jens Egil RostadOL Toten-Troll12:27
Jonas LarssonOK Kullingshof12:29
Willy GrønstadGimle IF12:31
Lennart HermanssonStångenäs AIS12:33

D75

2 840 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjørdis ØvreåsBotne SK Orientering12:22
Ingrid Lome-HagmanKolbotn o Skimt OL12:24
Inger Lise BjordalOppsal Orientering12:26

H75

3 830 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kuno EkdahlOK P412:44
Henry SundsetvikOL Trollelg12:46
Lars JohanssonOK Skogshjortarna12:48
Roar BjordalOppsal Orientering12:50
Magnar ØvreåsBotne SK Orientering12:52
Gunnar PerssonSvanesunds GIF12:54
Bengt BörjessonOK Alehof12:56
Ingemar LindblomOK Orinto12:58
Lars Martin GjeinStokke IL13:00

D80

2 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger E. VamnesHamar OK12:01

H85

2 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John LarssonVästvärmlands OK12:20

Inskolning

1 370 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefine BjörkSandefjord OK11:20:00
Anton SagbergTyrving IL11:22:56
Molly NordelöfMölndal Outdoor IF11:28:29
Petter NyströmBrattås CK11:32:44
Ida NyströmBrattås CK11:32:48
Axel SagbergTyrving IL11:33:58
Melker NordelöfMölndal Outdoor IF11:34:05
Cherokee MyhrenDomnarvets GOIF11:35:48
Assar LöwegrenIFK Göteborg Orientering11:43:52
Sofia RoessnerKvillebyns SK11:47:18
Erlend BråtenbergeIL Koll11:48:59
Eivind FägerlindCentrum OK11:59:02
Assar SandHalden SK11:59:23
Tuva ÖstbergDomnarvets GOIF11:59:29
Meja ÖstbergDomnarvets GOIF11:59:33
Knut DavidssonUddevalla OK12:01:32
Arthur HöögUddevalla OK12:01:35
Sverre GlendrangeNittedal OL12:02:48
Ruben IrhageIK Gandvik12:07:37
Gilbert IrhageIK Gandvik12:08:06
Tor AbrahamssonBrattås CK12:37:57

U1

1 870 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ester OhlssonBrattås CK11:40:42
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:48:54
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK11:51:01
Ville AbrahamssonBrattås CK11:55:09
Sixten SandHalden SK11:59:51
Elmer LilleengHerrestads AIF12:04:01
Elias ChristianssonUddevalla OK12:04:14
Elsa WikströmStångenäs AIS12:08:42
Elin WikströmStångenäs AIS12:09:53
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb12:21:02
Alvin KösterKungälvs OK12:25:06
Björn AlthoffKungälvs OK12:25:13
Melker JanssonFrämmestads IK12:29:10
Hannes ModénVänersborgs SK12:36:34
Haldan LovanderUddevalla OK12:49:20
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK13:39:44

U2

2 330 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils NyströmBrattås CK11:28:43
Alexander JohanssonOK Gipen11:32:52
Karl HedmanKungälvs OK11:32:58
Hanna LarssonOK Gipen11:34:38
Håkon BryggenHalden SK11:35:51
Oskar GalleEds SK11:39:09
Julia JohanssonEds SK11:39:10
Klara GalleEds SK11:40:20
Amanda JohanssonEds SK11:40:21
Jesper NilssonKungälvs OK11:41:30
Nils EkströmStenungsunds OK12:01:23
Vilgot NilssonStenungsunds OK12:03:40
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK12:10:38
Patricia ErikssonOK Skärmen12:19:25
Oskar OlssonÅmåls OK12:24:04
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL12:25:37
Frederik HulthénMölndal Outdoor IF13:20:22

Öppen 1

2 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip HåkanssonUddevalla OK11:47:04
Annica HolstenHestra IF11:55:26
Jorun KrosbyFredrikstad SK11:59:25
Elida Sagli GudimIndre Østfold OK12:01:15

Öppen 3

2 720 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans Gøran BjørkSandefjord OK11:23:12
Emilia HedmanKungälvs OK11:32:30
Ina Kristin BlågestadIndre Østfold OK11:40:45
Tommy DahlbomKlubblös11:47:23
Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb11:47:51
Björn-Wiggo HusebyeFredrikstad SK11:55:15
Jörgen AnderssonKlubblös12:07:29
Niklas BaerveldtHalmstad OK12:07:32
Johanna HulthénMölndal Outdoor IF12:08:04
Jenny PalmqvistOK Tranan12:19:09
Mathias BerganFet OL12:22:59
Liv LindOK Skärmen12:24:24
Pernilla NilssonHestra IF12:29:58
Marie IrhageIK Gandvik12:31:31
Karin B. Andersson IF Hagen12:34:03
Louise ModénVänersborgs SK12:42:17
Silje G. NarvestadHalden SK12:42:34
Lovisa BirathCentrum OK12:44:52
Caroline OhlssonBrattås CK12:47:26
Johanna BörjessonFrämmestads IK12:48:24
Klara MartinssonLerums SOK12:50:25
Stefan AbrahamssonBrattås CK13:22:22

Öppen 4

4 580 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara PetterssonÅmåls OK11:44:03
Erika JensenÅmåls OK12:07:46
Erika WikströmStångenäs AIS12:10:06
Zandra BuudIFK Mora OK12:41:06
Elving LomanderUddevalla OK12:42:10
Luba NilssonKungälvs OK12:57:18

Öppen 5

3 990 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrika VångellLinköpings OK11:32:16
Elisabeth Aune JakobsenOK Moss11:34:13
Eva LarssonÅmåls OK11:42:00
Carolina LarssonÅmåls OK11:42:02
Anna MattssonOK Norrvirdarna11:43:01
Nina PetterssonÅmåls OK11:43:36
Ylva BlomFrölunda OL11:45:36
Anders HänströmTäby OK11:46:09
Isac AnderssonOK Norrvirdarna11:47:01
Emil BlomFrölunda OL11:48:08
Hanna BayardKlubblös11:48:13
Sara LindgrenLidköpings VSK11:50:31
Jari RiihinenStenungsunds OK11:50:53
Björn LindbladSävedalens AIK11:52:18
Eva KilnäsSjövalla FK11:53:48
Annika HildingKlubblös11:54:44
Julia LindbladSävedalens AIK11:54:58
Tony GullqvistVästvärmlands OK12:00:00
Hans KulstadSkåneslättens OL12:00:00
Göran LarssonOK Kroppefjäll12:00:12
Silvana LilleengHerrestads AIF12:04:17
Stefan MellgrenUddevalla SK12:05:04
Niklas KamforsOK Kullingshof12:12:00
Yvonne HungMDOC12:12:04
Frida van MegenOppsal Orientering12:12:11
Carl SjölundKlubblös12:16:21
Martin BaerveldtHalmstad OK12:20:33
Annie KamforsOK Kullingshof12:22:02
Pia VångellLinköpings OK12:25:02
Ann-Sofie BergOK Tisaren12:26:28
Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb12:32:02
Lena JohanssonHelsingborgs SOK12:32:55
Christian JohanssonHelsingborgs SOK12:32:57
Eirik RamtvedtOslostudenternas Idrettsklubb12:34:01
Eva RoessnerKvillebyns SK12:38:23
Anna OksvoldOK Kåre12:38:27
Svein Tore G. NarvestadHalden SK12:42:05
Linda GerhardtBrattås CK12:45:19
Jenny ArvidssonBrattås CK12:47:32
Mats OhlssonBrattås CK12:47:33
Arvid NygrenKlubblös12:48:18
Patrik JohanssonLerums SOK12:50:15
Ane RamtvedtIL Tyrving13:17:04
Åsa PetterssonOK Kullingshof13:18:43

Öppen 6

6 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torgrim BrochmannHerrestads AIF11:27:16
Christer BorgGöteborg-Majorna OK11:40:16
Leif LarssonÅmåls OK11:43:06
John Harald JohansenOppsal Orientering12:04:54
Fredrik ReinholdssonOK Alehof12:16:03
Max MoritzKlubblös12:17:36
Hannah FovaeusSävedalens AIK12:30:02
Morgan NilssonHestra IF12:30:05
Öyvind GlendrangeNittedal OL13:06:32

Öppen 7

2 840 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena KollénIF Marin Väst11:14:13
Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF11:23:45
Mikael NilssonÅmåls OK11:28:20
Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK11:39:27
Petter ThorTolered-Utby Ol-klubb11:45:39
Gunvor JonssonVänersborgs SK11:48:22
Marie KarlssonStenungsunds OK11:49:21
Malin TheanderStenungsunds OK11:49:22
Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK11:57:29
Mikael FjällborgStenungsunds OK11:58:59
Karin LaurellOK Flundrehof12:00:00
Berit JanssonFalköpings AIK OK12:00:56
Anna LundkvistKils OK12:03:19
Marit-Elin IdenTeam Jeløy12:05:46
Johanna NilssonFalköpings AIK OK12:07:13
Anna ForsgrenTäby OK12:08:30
Klas SkogOK Gipen12:09:08
Annika WessmarkOK Flundrehof12:10:27
Fredrik WessmarkOK Flundrehof12:10:28
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK12:14:02
Rasmus WillénÖstersunds OK12:15:58
Mattias PalmqvistOK Tranan12:18:16
Susanne BaerveldtHalmstad OK12:21:09
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK12:21:17
Yvonne GalborgenEds SK12:22:11
Andreas JacobssonUddevalla OK12:23:17
Christer SkoglundUlricehamns OK12:26:44
Magnus FovaeusSävedalens AIK12:33:06
Karin ÅkermanVästerås SK OK12:33:44
Kjell PuckIFK Göteborg Orientering12:34:11
Jenny OlssonStigsökarna12:37:02
Per-Olof SjöströmVästerås SK OK12:38:25
Ellinor OlaussonKlubblös12:45:39
Anna LarssonOK Gipen12:47:35
Erik WillénÖstersunds OK13:11:32
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK13:28:47

Öppen 8

4 300 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LammFrölunda OL11:19:53
Karl JanssonFrämmestads IK11:21:14
Jennie BerglundSävedalens AIK11:26:23
Per-Olof DavaliusKlubblös11:32:04
Thomas BörstellSävedalens AIK11:32:27
Christer AnderssonKlubblös11:37:17
Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF11:39:32
Jonas AnderssonOK Norrvirdarna11:42:50
Björn SätranTrauma IF11:43:29
Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF11:44:08
Bo SvenssonIstrums SK11:46:53
Christer NordbergGöteborg-Majorna OK11:51:13
Mai Britt BjørkSandefjord OK12:00:04
Ane KjensethNittedal OL12:02:56
Tor LahlumKolbotn o Skimt OL12:04:24
Karin NobornIFK Göteborg Orientering12:07:24
Bengt KarlssonIdefjordens SK12:12:44
Kjetil KarlsenTeam Jeløy12:12:53
Torbjörn PetterssonOK Kullingshof12:13:41
Ari AndersenOppsal Orientering12:15:53
Per OksvoldCentrum OK12:16:36
Linnéa CreaserSävedalens AIK12:19:05
Kenneth OlssonOK Skärmen12:20:54
Per JemthIF Thor12:23:21
Tim OlssonBrattås CK12:25:03
Elin BjörkmanMölndal Outdoor IF12:26:54
Staffan OlssonStigsökarna12:36:38
Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK12:41:22
Anne-Elisabeth RamtgedtSarpsborg OL12:44:23
Ingvild NessetSarpsborg OL12:47:08
Niclas NygrenFrölunda OL12:48:21
Patrik LilleengOK Gipen12:54:20
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK13:14:05

Öppen 9

7 380 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tone LyeNydalens SK11:27:27
Stefan JonssonDomnarvets GOIF11:45:33
Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering11:53:35
Anders LövgärdOK Alehof12:05:23
Olle CarlssonSöders-Tyresö12:06:17
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK12:16:58
Isak OlssonOK Orion12:21:21
Fredrik SturessonOK Alehof12:36:00
Jan HanssonStenungsunds OK12:44:50
Johan OckbornTrollhättans SOK12:49:58
Thomas WikströmStångenäs AIS12:53:46
Jarlmagnus BergeIL Koll

U3

2 720 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia Mellqvist BjelkeUddevalla OK11:30:50
Alexander NilssonKungälvs OK11:43:50
Alice WikströmStångenäs AIS12:09:21

D12 Kort

2 330 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma OlssonUddevalla OK12:40

Annonser