Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Närkekvartetten, #4, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, #4, lång
Arrangörsorganisation: KFUM Örebro OK
Datum: söndag 19 maj 2019

D21 Elit

11 410 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900608Benita MånssonHagaby GoIF Örebro10:50
8087221Elin VinbladHagaby GoIF Örebro10:53
822119Lovisa PerssonOK Tisaren10:56
553566Amanda KarlssonOK Ravinen11:02
8493346Jessica HallidayDomnarvets GOIF11:05
8201204Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro11:08
7970101Josefin ErlandssonOK Milan11:11
951601Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK11:14
2065391Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:17

H21 Elit

13 070 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8009501Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF10:03
8000007Anton HallorOK Tisaren10:06
8652909Per CarlborgHagaby GoIF Örebro10:09
9102012Per EklöfOK Milan10:12
880726Mikael HåkanssonOK Kolmården10:15
8070706Filip JacobssonOK Tisaren10:21
8089749Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro10:24
8121314Jonas AnderssonOK Roxen10:27
880826Petter ErikssonÄrla IF10:30
950831Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK10:33
880418Johan AronssonOK Tisaren10:36
960799Harald LarssonHagaby GoIF Örebro10:39
9707100Jakob FranssonOK Milan10:42
7529082Simon HedlundÄrla IF10:45
1041200Mattias KallhaugeSnättringe SK10:48
8171215Daniel AttåsOK Tisaren10:51
940106Love SintringHagaby GoIF Örebro10:54
8651735Rudolfs ZernisÄrla IF10:57
8000303Olle KaleredStora Tuna OK11:00
202455Johan HellmanVänersborgs SK11:03

D20 Elit

8 740 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000510Julia RajanIFK Lidingö SOK11:01
990417Vilma KarlssonSnättringe SK11:07
9000220Selma GumaeliusWaxholms OK11:10

H20 Elit

10 480 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9680535Hugo DalhammerOK Roxen10:52
9091337Axel OlssonIF Hagen10:55
9993770Olle HedmanIF Hagen11:01
8000803Lukas OlmKils OK11:04
8000224Daniel BogrenIF Hagen11:07

D18 Elit

7 560 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
736363Elin LindbladOK Djerf10:56
9020511Sofie FranzénAlmby IK10:59
2025182Amelie RajanIFK Lidingö SOK11:05
8020605Nicolina MobergOK Tyr11:08

H18 Elit

8 860 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1559185Rasmus PetterssonOK Djerf10:53:00
2075428Filip BäckArboga OK10:56:00
437353Casper VånsjöArboga OK11:02:00
1020817Valter PetterssonOK Tisaren11:05:00
1021212Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:08:00
7020610Linus MalmKFUM Örebro OK11:37:59
7010922William SeguraKFUM Örebro OK11:41:00

D21

8 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9890206Lisa WesterbergOK Milan11:00
732327Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK11:06
8110845Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro11:09
9811007Sara JohanssonDomnarvets GOIF11:12

D21 Kort

4 970 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7880331Evelina JohanssonGävle OK10:48
7870118Susanne ErikssonOK Milan10:51
860912Johanna RagvaldOK Linné10:54
27364Therese KorkeakoskiOK Milan10:57
540215Josefine AhlbäckOK Milan11:03
9980813Carolina OlssonÄlvdalens IF OK11:06
42982Jessica KorkeakoskiOK Milan11:09
2088904Malin JacobsonOK Tor11:12
8414059Jessica NilssonOK Milan11:15

D18

4 970 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1020603Katja LeicktTullinge SK11:02
7773000Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK11:08

H18

6 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1470508David MårtenssonGarphyttans IF11:07

D16

4 720 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9040208Amanda SjödinOK Tisaren10:00
264878Johanna HalldinKFUM Örebro OK10:03
9031009Sofie BodinAlmby IK10:12
9040910Wilma LeicktTullinge SK10:18
657868Jonna LindbladOK Djerf10:21
8030425Karin LindgrenKFUM Örebro OK10:27
1222442Sofia GreenAlmby IK10:30
8040501Lisa SwartzOK Orion10:33
7030304Julia BergKFUM Örebro OK10:39
417695Anna NilssonGarphyttans IF10:42
42867Sanna SanderOK Milan10:45
9030623Tove SjöbergTullinge SK10:51
2065334Katja GustafssonNyköpings OK10:54
1030414Amanda GranqvistOK Ravinen10:57

H16

5 770 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1040821Noel HelmerssonOK Tisaren09:58
8458009Ludvig FerdmanTullinge SK10:00
9040914Hugo ÖrnKFUM Örebro OK10:06
1222443Jonatan GreenAlmby IK10:08
9041027Emil LarssonOK Tisaren10:10
9030505Hugo BacklundTullinge SK10:12
2075473Viktor FröbergOK Tor10:16
8330826Olle KallurOK Ravinen10:18
2800745Emil HelanderTullinge SK10:20
7933820Anton KruseKFUM Örebro OK10:24
7174850Isak GeliusSnättringe SK10:26
2078221Josiah BergrothVästerås SOK10:30
2058769Anton ErikssonOK Milan10:32
1030923Alexander JanssonOK Djerf10:34
2078025Wilhelm BergmanTullinge SK10:38
2052709William VuorinenOK Tor10:40
8039596David AlménVänersborgs SK10:42
Elias Jeb BergrothVästerås SOK

D16 Kort

4 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431378Lena PerssonTullinge SK11:11

H16 Kort

4 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
895463Felix ArkängTullinge SK10:43

D14

4 090 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1426993Emelie DjerfGarphyttans IF10:00
1060626Ella JacobsonOK Tor10:02
449751Clara LövgärdOK Alehof10:04
26016Klara JunegardTullinge SK10:06
9050911Fanny SundbergTullinge SK10:10
2075324Ellen ThorsénSurahammars SOK10:12
1251001Nova MatthewsTullinge SK10:16
7207635Nelly MårtenssonGarphyttans IF10:20
2112454Cleo MattilaTullinge SK10:22
7150305Johanna BergKFUM Örebro OK10:26
9051017Kimberly EkenstedtTullinge SK10:28
2075423Amanda BäckArboga OK10:32
2075418Emilia BergmanTullinge SK10:34
2052694Julia AnderssonOK Tor10:36
8060109Ingrid JohanssonSundbybergs IK10:38

H14

4 090 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449039Viktor JonhedKFUM Örebro OK09:57
1060520Robin HelmerssonOK Tisaren09:59
8050528Rasmus VibergOK Roxen10:01
8450677Rasmus DoeringGarphyttans IF10:03
2062048Arvid MyrbergerTullinge SK10:05
1120061Ludvig KransholmKFUM Örebro OK10:09
449709Axel TrofastTullinge SK10:13
9050207Olle MalmKFUM Örebro OK10:15
8050831Måns BergqvistGarphyttans IF10:19
9060719Olof ArevångTullinge SK10:21
8060929Viggo HolmbergOK Tylöskog10:23
228028Axel NilssonGarphyttans IF10:25
8051027Daniel KraftAlmby IK10:29
1210230Viktor WistrandTullinge SK10:33
448313Edvin HalldinKFUM Örebro OK10:35
8262490Nils SwartzOK Orion10:37

H14 Kort

3 170 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075317Arvid FröbergOK Tor11:06

D12

3 170 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
428914Lisa MalmKFUM Örebro OK09:58
8070917Elin DoeringGarphyttans IF10:07
2054962Ebba LövgärdOK Alehof10:10
7112008Emma SeguraKFUM Örebro OK10:13
2095145Kajsa BergrothVästerås SOK10:19
444535Miriam GustafssonNyköpings OK10:22
8080910Astrid KraftAlmby IK10:31
501685Ebba FryxellGarphyttans IF10:34
2052730Emilia AnderssonOK Tor10:37
8080805Lovisa ThybeckLindebygdens OK10:43
302608Cecilia ErikssonOK Milan10:46
1080718Astrid JacobsonOK Tor10:52
9102607Maja SjödinOK Tisaren10:55
8080315Freja MattilaHallstahammars OK10:58

H12

3 170 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446096Simon JonhedKFUM Örebro OK09:59
43527Morris FredrikssonKFUM Örebro OK10:02
442212Isak WinnerstamEskilstuna OL10:08
880727Karl SundkvistKatrineholms OK10:11
8468721Oliver ArnessonLindebygdens OK10:14
2059030Henning JanegrenKFUM Örebro OK10:17
1416196Rasmus VånsjöArboga OK10:20
403082Arvid HellbergSundbybergs IK10:23
8070131Axel ThybeckLindebygdens OK10:29
7070516Ted LagerströmAttunda OK10:32
2072746Ted NilssonKFUM Örebro OK10:38
2065283Valle LarssonIF Thor10:41
9672008Melker CarlssonKFUM Örebro OK10:47
9102608Philip SjödinOK Tisaren10:50

D12 Kort

2 340 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1415350Elin DjerfGarphyttans IF11:18

H12 Kort

2 340 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2067190Svante EliassonGarphyttans IF11:06

D10

2 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7110213Mia LagerströmAttunda OK10:50
8090924Bodil JohanssonSundbybergs IK10:56
205065Sofia HalldinKFUM Örebro OK11:02
7456886Selma LöfqvistVästerås SOK11:08
9102159Allis SjödinOK Tisaren11:14
2101743Alva NilssonKFUM Örebro OK11:20

H10

2 340 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2139120Melker MangnäsKFUM Örebro OK10:49
442205Emil WinnerstamEskilstuna OL10:52
2144585Simon MarklundOK Milan10:55
9090924Folke JohanssonSundbybergs IK11:04
27032Harald CarlssonKFUM Örebro OK11:07
450365Hugo AldénOK Roxen11:13
12354Elton MagnellKatrineholms OK11:16
343575Erik HallonqvistAlmby IK11:25

H35

8 380 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075335Andreas MogrenOK Milan10:51
13925Cristoffer StockmanOK Tisaren10:54
7140306David HenrikssonKristinehamns OK10:57
2095203Anders LövgärdOK Alehof11:03
811206Björn KarlssonHalmstad OK11:06

D40

4 970 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19145Malin WiklundAlmby IK10:52
8120316Anna LöwegrenKatrineholms OK10:55
537853Karin FägerlindHagaby GoIF Örebro10:58
770206Camilla MorisKatrineholms OK11:01
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK11:07

H40

8 330 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075217Anders FröbergOK Tor10:46
439507Björn WinnerstamEskilstuna OL10:49
8375000Martin LarboIFK Lidingö SOK10:52
1770226Magnus VedinTrollhättans SOK10:58
681019Jan OlmKils OK11:01
7501261Niklas DoeringGarphyttans IF11:04
7602257Mattias LöfqvistVästerås SOK11:07
7780916Andrew QuinIFK Lidingö SOK11:10
888702Klas LarssonOK Milan11:13

D45

4 920 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402965Karin NilssonGarphyttans IF10:44
9710521Charlotte FlansbjerOK Djerf10:50
9702258Karin AnderssonOK Tisaren10:53
253938Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:56
227210Anna JanssonOK Djerf10:59
11519Anna LövgärdOK Alehof11:02
8080418Kristin HellbergSundbybergs IK11:05
1720324Susanne AldénOK Roxen11:08
1721217Marie LindbladOK Djerf11:11
2104481Monica AnderssonVingåkers OK11:14
9740119Emma JohanssonSundbybergs IK11:17
7000276Anne NilsenÅs-NMBU Orientering11:20
44838Lisa LeicktTullinge SK11:23

H45

6 580 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7730808Magnus JohanssonNyköpings OK09:58
741130Magnus PerssonOK Tisaren10:39
345077Henrik BladhTullinge SK10:45
8040720Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro10:48
9720826Jan SjödinOK Tisaren10:51
403056Magnus AnderssonSundbybergs IK10:54
9701223Tomas HallménOK Tisaren10:57
2139775Magnus HjalmarssonAskersunds OK11:00
421868Carl Johan ArevångTullinge SK11:03
430073Urban SärnbrinkOK Tisaren11:06
9731129Fredrik JohanssonSundbybergs IK11:12
1403968Mats GustafssonNyköpings OK11:15
428955Mats ThunwallFagersta OK11:18

D50

4 440 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41832Ann GranqvistOK Ravinen10:48
202327Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro10:54
9670712Yvonne FranzénAlmby IK10:57
407205Ylva OlmKils OK11:00
2075139Kristina BäckArboga OK11:03
9660316Anna SundbergOK Södertörn11:06
1671128Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK11:09
205032Eva KindlundhTrosabygdens OK11:12
7650308Ina SkalbergBredaryds SOK11:15

H50

6 010 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
502905Joakim DahlbergAlmby IK09:56
2054994Tommy FröjdVästerås SOK09:58
780757Patrik LeicktTullinge SK10:00
2139998Anders LindeusHagaby GoIF Örebro10:02
10508Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL10:04
670202Jonas PetterssonOK Tisaren10:08
7210176Björn KarlssonKexholms SK10:10
2075155Peter BäckArboga OK10:12
30972Lars NordinTullinge SK10:16
681104Ulf HallménHagaby GoIF Örebro10:18
2025178Magnus RajanIFK Lidingö SOK10:20
9101544Tomas JonssonVandrarringen10:22
886633Stefan KarlssonOK Ravinen10:24
7650928Gunnar KindlundhTrosabygdens OK10:26
451335Anders LarssonAlmby IK10:28
362580Anders KarlssonSnättringe SK10:30
9060191Christer AlmHagaby GoIF Örebro10:32
7671026Tomas KarlssonKexholms SK10:34
9660219Johan MalmOK Kolmården10:36
2138872Daniel HelanderTullinge SK10:38
7070077Niklas OlssonFagersta OK10:40
728627Per JanssonOK Djerf10:42
245975Niklas SanderOK Milan10:44
500325Anders BrinkmanVandrarringen10:46
7777004Göran JonssonSundbybergs IK10:48

D55

4 440 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8246810Dorothe SpillmannIF Thor10:05
620929Inger BergLinköpings OK10:08
682293Åsa PerssonLaxå OK10:11
611026Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:14
2065360Annika BrodinLindebygdens OK10:17
409781Annika SvenssonSolna OK10:20
1795003Annika LarssonArboga OK10:23
510136Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK10:26
26448Agneta ErikssonUddevalla OK10:29
9620620Lena SwartzOK Orion10:32
610126Britta SahlinVänersborgs SK10:35
640200Anne BodinAlmby IK10:38
642109Anna-Maria BackrydLindebygdens OK10:41
2138890Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:44
443750Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK10:47

H55

5 710 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2065364Patrik ThybeckLindebygdens OK10:01
260659Colin Mc IntyreOK Tyr10:04
777808Arne HäggArboga OK10:07
1219657Åke SvenssonHammarby IF OF10:10
43047Anders LundJärfälla OK10:16
626614Henrik HallorLindebygdens OK10:19
7630512Nils AronssonOK Tisaren10:22
9630527Anders BergLinköpings OK10:25
600328Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:28
9601112Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK10:31
7631227Håkan SvenssonBredaryds SOK10:34
990918Michael GranqvistOK Ravinen10:37
630826Tomas VidfeltLindebygdens OK10:40
218296Peter CederbergVänersborgs SK10:43
26449Karl ErikssonUddevalla OK10:46
245981Jan-Åke IsraelssonOK Milan10:49
902904Håkan PerssonLaxå OK10:52
711122Per KallhaugeSnättringe SK10:55

D60

3 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
581203Ingela EkelövSkåneslättens OL10:50
17306Barbro IsakssonOK Tisaren10:53
356097Eva KarlssonUddevalla OK10:56
1561220Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:59
591109Åsa SundbergOK Södertörn11:05
25308Gudrun PerssonHallstahammars OK11:08

H60

5 070 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245835Henry VestergårdAlmby IK10:00
27218Göran NilssonSnättringe SK10:02
7580325Tommy BergerGävle OK10:04
259155Lars-Åke AnderssonArboga OK10:06
9550226Urban LarssonOK Gipen10:08
542999Göran HillgrenOK Södertörn10:10
7003066Tomas AnderssonOK Tor10:12
8000522Ulf BurmanGustavsbergs OK10:14
8000227Mats CarlsvärdAlmby IK10:16
550412Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL10:18
259118Håkan GustafsonEskilstuna OL10:20
26065Lars AnderssonOK Södertörn10:22
405794Ivar NäsholmÄrla IF10:26
1561208Ulf NordzellOK Djerf10:28
9590419Håkan SvenssonAlmby IK10:30
2065367Eddie IsraelssonLindebygdens OK10:32
30267Mikael ByströmJärfälla OK10:34
247667Sven-Anders OlssonAttunda OK10:36
560601Lars PerssonHagaby GoIF Örebro10:38
7070600Bengt SchwartzOK Kolmården10:40
591201Peter LundbergJärfälla OK10:42
443756Roland NotstamArboga OK10:44
8441144Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL10:46

D65

3 610 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1525601Britt-Marie AnderssonOK Amne10:01
682488Anneli LindqvistGustavsbergs OK10:04
2125969Agneta NilssonEskilstuna OL10:07
330923Gerd HagströmTjalve IF Norrköping10:10
521002Ann-Britt GöranssonAlmby IK10:13
264569Lena JansonArboga OK10:16
7031031Marianne LissEskilstuna OL10:19
9500520Margareta SvenssonOK Vilse 8710:22
2119530Mona ForsbergNyköpings OK10:25
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen10:28
344618Kerstin LissEskilstuna OL10:31
2119370Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:34
439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen10:37
16756Lena PerssonGamleby OK10:40
7530509Inger OnsbringEskilstuna OL10:43
264962Annette RagvaldVingåkers OK10:49
25314Annika NorströmHallstahammars OK10:52

H65

4 590 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9530525Leif WadmanKöping-Kolsva OK10:00
446293Kent ErikssonLerums SOK10:02
1525500Ingvar AnderssonOK Amne10:04
17897Lars GustafssonOK Gränsen10:06
519155Per-Åke HullAlmby IK10:08
1399757Åke MossbergOK Milan10:10
442287Rolf MathisenEskilstuna OL10:12
264967Hans RagvaldVingåkers OK10:14
9707606Ken RagnarssonOK Kompassen10:16
264583Lars StrömTjällmo-Godegårds OK10:18
540123Svend Erik MathiassenOK Linné10:20
510821Anders RobertssonAlmby IK10:22
2075499Stefan ÖbergOK Milan10:24
531201Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro10:26
2131909Evert JohanssonOK Tisaren10:28
8195204Lennart GustafssonJönköpings OK10:32
9191509Karl-Göran WahlströmAlmby IK10:34
530318Ingemar PerssonGamleby OK10:36
530508Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK10:38
661414Tommy WesterbergIF Hagen10:40
682416Tomas OlaussonAskersunds OK10:42
9500821Kurt ErikssonVandrarringen10:44
540216Nils-Olof BodinAlmby IK10:46
9530822Lars ÖstlinOK Milan10:48
216534Bo DavidssonSolna OK10:50
9520306Peder WickströmArboga OK10:52
439898Leo JohanssonVandrarringen10:54
530729Mats HastadFellingsbro GOIF10:56
530715Matts BjörkeSöders-Tyresö10:58

D70

3 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12065Monica LarssonOK Tranan10:58
205325Britta EklundTrosabygdens OK11:04
902980Marianne SellgrenSigtuna OK11:07

H70

4 200 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1213712Christer NälemarkOK Djerf10:00
2089305Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:03
36091Per-Erik CarleniusKatrineholms OK10:06
22800Peter HagströmTjalve IF Norrköping10:09
1434143Olle ArmanNyköpings OK10:15
449535Anders SellgrenSigtuna OK10:18
7300211Göran EklundTrosabygdens OK10:21
654082Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF10:24
2062733Göran ForsbergNyköpings OK10:27
443223Lars-Åke WallOK Tisaren10:33
1948010Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF10:36
356093Johnny KarlssonUddevalla OK10:39
17445Göran LarboAttunda OK10:42
205038Hans GustavssonNyköpings OK10:45
1491117Inge LöwegrenKatrineholms OK10:48
264869Ingvar HalldinOK Tylöskog10:51
7031048Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:54
19204Jan BojlingSolna OK10:57

D75

3 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1430704Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:56
18473Evy EkströmOK Alferna10:59
2065338Asta SjöbergLindebygdens OK11:02
304827Inga-Stina GrafströmOK Alferna11:05

H75

3 520 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9430630Kay SvenssonOK P410:02
18463Kjell LarssonOK Alferna10:05
46784Nils MogrenHällefors OK10:08
417481Kjell AnderssonEskilstuna OL10:11
1430827Runo JohanssonKristinehamns OK10:14
500598Stellan FehrnströmEnebybergs IF10:17
304924Jerry HolmEskilstuna OL10:20
9051139Lars KjellmanVandrarringen10:23
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog10:26
2095421Ove JohanssonOK Järnbärarna10:29
13834Tord LidströmHagaby GoIF Örebro10:32
9440309Ulf SvedestamEskilstuna OL10:35
46763Johnny BrandtHällefors OK10:38
354072Lars-Åke LarssonOK Tranan10:41
28467Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:44
2135798Ragnar ErikssonOK Hedströmmen10:47

Inskolning

1 560 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
436041Ester ErikssonIFK Brattfors09:25:03
20104Nora BacklundKlubblös09:28:08
24075Erik TörnqvistKlubblös09:32:02
2112208Selma EvsellOK Letstigen09:51:48
18460Molly EklöfOK Milan10:00:13
22966Lina FryxellGarphyttans IF10:11:38
353034Elsa HagströmOK Letstigen10:17:48
7771222Gustav JansHagaby GoIF Örebro10:22:30
7120920Ingrid JansHagaby GoIF Örebro10:22:31
341258Ofelia NilssonOK Letstigen10:22:43
2065311Ivar StridTrosabygdens OK10:23:16
417698Hanna DjerfGarphyttans IF10:24:43
975346Lucas HalvarssonKFUM Örebro OK10:27:23
16109Erhagen ElsaKFUM Örebro OK10:38:32
304839Nellie Holmquist PahlmGarphyttans IF11:03:11
404220Noel Holmquist PahlmGarphyttans IF11:03:16
730808Oliver JohanssonNyköpings OK11:11:27
2065368Sigge AdamssonTrosabygdens OK11:29:39
352078Klara ThybeckLindebygdens OK11:31:42
501785Olle WinnerstamEskilstuna OL

U1

2 190 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17011Teo VictorinKFUM Örebro OK09:43:00
343563Ellen HallonqvistAlmby IK09:59:57
1203080Olle JacobsonOK Tor10:01:09
2109161Erik ArleboKFUM Örebro OK10:01:10
2104442William SallrosOK Milan10:01:11
2119739Ebba VestergårdAlmby IK10:06:28
1205200Linnea SundkvistKatrineholms OK10:11:47
520316Liv ErikssonKatrineholms OK10:14:35
444512Axel StridTrosabygdens OK10:23:19
306764Elvin MagnellKatrineholms OK10:29:20
27021Svante KaskKFUM Örebro OK10:33:18
16018Lovis ErikssonOK Milan10:38:48
432405Axel GustafssonNyköpings OK10:41:35
2139638Viktor HellbergSundbybergs IK11:36:26

U2

2 340 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450610Jonna DoeringGarphyttans IF09:51:43
2067120Inga EliassonGarphyttans IF09:59:49
8452050Ingrid ArnessonLindebygdens OK10:08:28
2054955Erik LevinOK Skogsvargarna10:50:10

Öppen 1

2 340 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17012Samuel ErikssonOK Letstigen09:42:45
261402Gunilla ErikssonLerums SOK09:52:25
2109216Marie GustafssonOK Milan10:07:14

Öppen 2

3 490 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
438172Celine Pace-SolerOK Letstigen10:20:11
2054974Jill LagerströmOK Skogsvargarna10:29:51
427943Emma Ring ErikssonHagaby GoIF Örebro11:04:43
430079Cickie LandahlKlubblös11:36:21
21760Ture CarlssonKFUM Örebro OK12:09:04

Öppen 3

3 170 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19136Frida TörnqvistKlubblös09:30:13
36066Helle RagnarssonOK Kompassen09:40:49
870118Elisabeth ErikssonOK Milan10:00:18
228034Torsten BergstenGarphyttans IF10:05:55
42879Lennart ErikssonOK Milan10:07:16
41860Johanna ErikssonIFK Brattfors10:11:58
2123823Ida ErikssonKatrineholms OK10:14:36
1416215Anna-Karin VånsjöArboga OK10:25:28
2067108Jörgen PallhedGarphyttans IF10:28:26
444598Helmina PallhedGarphyttans IF10:28:27
449606Lukas PallhedGarphyttans IF10:28:29
306595Eva KorkeakoskiOK Milan10:37:12
449692Marius DahlbergGarphyttans IF10:38:52
2067162Karuna DahlbergGarphyttans IF10:38:54
23887Evelina EjdenwikKFUM Örebro OK10:39:22
501724Marja EjdenwikKFUM Örebro OK10:39:30
9030909Alva BladhTullinge SK10:45:43
427950Fredrik EliassonGarphyttans IF10:50:42
452351Anna WirénKlubblös10:50:51
1413015Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:57:51
9550223Solveig GaddHelsingborgs SOK10:58:58
1413016Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK11:00:15
449587Ann-Sofi HägeråsKFUM Örebro OK11:13:05

Öppen 5

3 400 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1791117Ylva DoeringGarphyttans IF09:53:13
451339Anna-Karin MouazzenOK Letstigen09:58:56
448719Jasinta RajanIFK Lidingö SOK10:09:49
9880614Sandra HanssonÄrla IF10:14:02
730314Björn BergqvistGarphyttans IF10:14:45
7727199Hanna ArnessonLindebygdens OK10:17:08
402937Erik NilssonGarphyttans IF10:18:45
343578Svante IvarssonKFUM Örebro OK10:24:19
9640715Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK10:24:46
931495Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro10:26:58
20118Karin SärnbrinkOK Tisaren10:44:13
21236Kristina BornedalOK Milan11:08:41
25539Erica LöfqvistVästerås SOK11:10:45
501721Rebecca LiljaKFUM Örebro OK11:13:03
1973038Mathias KransholmKFUM Örebro OK11:23:40
1972081Catharina KransholmKFUM Örebro OK11:23:45
2052716Catharina AnderssonOK Tor
450330Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL

Öppen 6

6 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1239927Felix LarssonArboga OK10:02:33
501738Ola HellströmKlubblös10:24:40
7203724Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro10:46:36

Öppen 7

3 020 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421701Lars BroströmDegerfors OK09:32:42
522260Göran LarssonVänersborgs SK09:44:33
37449Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL09:46:19
41714Per-Erik AndrénOK Tisaren09:47:11
12198Tomas DömstedtOK Letstigen09:52:34
342555Kirsty Mc IntyreOK Tyr09:52:57
9200664Bo AnderssonVästerås SOK09:59:20
205359Mikael UtterSurahammars SOK09:59:37
9200684Gullan AnderssonVästerås SOK10:00:48
7510903Mona HullAlmby IK10:01:42
2107339Peter MattilaTullinge SK10:14:07
561106Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:19:08
264394Ulrika HellmanUddevalla OK10:22:28
259079Tommy HallménVingåkers OK10:25:33
23239Jörgen JonssonKlubblös10:29:26
2077905Per-Inge JohanssonKlubblös10:30:09
18459Karl EkströmOK Alferna10:34:30
2058124Johan SwartzOK Orion10:37:00
9441213Lennart LundhOK Tisaren10:39:47
42887Ulrika SanderOK Milan10:41:26
600801Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK10:45:06
2135405Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL10:48:18
263362Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK10:48:32
1030715Linn AldénOK Roxen10:49:44
2119883Christophe HerlyOK Södertörn10:50:27
9470500Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK10:50:31
36262Ulrika HallonqvistAlmby IK10:51:37
2075443Ingela PetterssonOK Milan10:54:25
2104150Jesper AnderssonVingåkers OK10:55:53
503086Andreas AppelbringOK Milan10:57:13
38284Loke SundbergOK Södertörn10:58:43
353033Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen10:58:46
8003524Ulf SkoglundKils OK11:05:42
258542Charlotte SkoglundKils OK11:05:53
9540424Hans AnderssonVästerbergslagens OL11:05:56
9020605Niclas MobergOK Tyr11:06:42
550314Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro11:10:59
1426994Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK11:21:06
16017Kerstin LarssonOK Milan11:28:07
430074Gabriella ÖstlundGarphyttans IF11:36:17
2052703Mikael AnderssonOK Tor

Öppen 17

3 020 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078206Kristian FellVästerås SOK10:04:45
1414497Jonas JanegrenKFUM Örebro OK10:10:02
9020914Ella KarlssonSnättringe SK10:16:00
227287Anna HåkanssonOK Kolmården10:36:07
7510286Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro10:46:33
8010097Lisa MattilaHallstahammars OK10:58:01
839336Hanna AndrénOK Tisaren11:20:57
7770701Andrea BalakovaNyköpings OK11:38:54

Öppen 8

4 920 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13809Göran HedbergHagaby GoIF Örebro10:11:32
9162160Robert HåkanssonOK Kolmården10:13:59
356095Henrik KarlssonUddevalla OK10:24:30
1510304Ola LindholmKöping-Kolsva OK10:31:02
216486Christer ForsgrenOK Tisaren10:32:33
41704Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren10:35:25
27358Thomas JanssonOK Milan10:39:01
700814Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:42:08
340983Hans LibergOK Milan10:43:25
533000Anders DalhammerOK Roxen10:44:10
452358Hans PetterssonKlubblös10:51:08
246045Håkan LibergOK Milan10:51:34
16119Jonas VictorinKFUM Örebro OK10:57:36

Öppen 18

4 920 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8289927Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro09:26:14
501708Klas PerssonKlubblös09:26:15
9930103Gabriella WadmanKöping-Kolsva OK09:46:41
36921Mikael VestergårdAlmby IK10:03:46
919396Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna10:43:37
355751Anton LindholmKlubblös10:44:42
501508Anders KarlssonKlubblös10:53:34
17350Håkan CarlssonKFUM Örebro OK10:54:42
264864Tobias IsraelssonOK Tylöskog10:55:22
226039Anton FrendeliusKlubblös11:05:00
2104500Christopher AnderssonVingåkers OK11:07:04
7830917Elis AnderssonTrosabygdens OK11:09:12
41857Torbjörn ErikssonIFK Brattfors11:10:15
7911165Fredrik ArnessonLindebygdens OK11:19:38

Öppen 9

8 330 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7722722Jan-Olov BergmanVästerås SOK09:33:46
710430Pontus HalldinKFUM Örebro OK10:32:31
27363Tom KorkeakoskiOK Milan10:43:00
444681Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro10:45:40
7120386Rihards DarzinsAlmby IK10:52:10
710609Michael WennblomHagaby GoIF Örebro11:01:31
355518Lars DragerydÄrla IF11:11:39

Annonser