Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Medeltidskampen, Gotland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Medeltidskampen, Gotland
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: lördag 3 augusti 2019 - söndag 4 augusti 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 3, lång

D21

2 480 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna JohannessonRonneby OK10:00
Emma HagrotTäby OK10:02
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK10:04
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK10:06
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:08
Frida NeroGöteborg-Majorna OK10:10
Anna LithellOK Linné10:12
Kristina AnelandOK Ravinen10:14
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK10:16
Carita ThorénGotlands Bro OK10:18
Frida AnsinSvaide Roma SOK10:20
Johanna TholerudOK Sarven10:22
Ella OlssonGrycksbo IF OK10:24

H21

2 820 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Duncan RobertsonSvaide Roma SOK10:19
Kristoffer TengrothSundbybergs IK10:21
Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna10:24
Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering10:26
Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK10:28
Christoffer SchönningJärfälla OK10:30
Jerker DrottenmyrVisborgs OK10:32
Hugo LillieströmOK Roxen10:34
Fredrik LevinSvaide Roma SOK10:36
Filip NilssonGotlands Bro OK10:38
Fredrik TholerudOK Sarven10:40
Erik Ivarsson SandbergOK Denseln10:42
Konrad NilssonVisborgs OK10:44
Oskar LundbergDalaportens OL10:46
Sune LevinGarda OK10:48
Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL10:50

H20

2 480 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias IvaresOK Södertörn10:05

D16

1 930 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara BäckstädeVisborgs OK10:07

H16

1 930 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albert NordSnättringe SK10:49

D14

1 820 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia AnderssonOK Tor10:18
Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen10:20
Linn BjörneldKalmar OK10:22

H14

1 820 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar KoertgeVisborgs OK10:42
Alexander DybergIFK Lidingö SOK10:44
Nicolas MohnOLC Kapreolo10:46
Ludvig NordSnättringe SK10:48
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:50

D14 Kort

1 830 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa KleistBoxholm-Mjölby OL10:21
Moa RollJärfälla OK10:23

D12

1 830 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL10:03
Emilia AnderssonOK Tor10:05
Verena KöhleO - Motion10:07
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:09
Svea ForsslundGävle OK10:11
Ellen FlordalSnättringe SK10:13

H12

1 830 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin SonedahlOK Landehof10:27
Max BoströmJärfälla OK10:29
Enar LöfstedtGotlands Bro OK10:31
Ludvig RosendahlSnättringe SK10:33
Olof LevinSvaide Roma SOK10:35
Samuel JakobssonOK Skogshjortarna10:37

D10

1 730 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nellie LeveauGotlands Bro OK10:01
Liv LöfstedtGotlands Bro OK10:03

H10

1 730 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte HallmanAttunda OK10:06
Love ForsslundGävle OK10:08
Emil BjörksvedGotlands Bro OK10:10
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:12
Samuel EklundGotlands Bro OK10:14
Jorin MohnOLC Kapreolo10:16
Jacob TynnvallGotlands Bro OK10:18
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK10:20

D35

2 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah SeestrandVisborgs OK10:39
Jenny HallmanAttunda OK10:41
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK10:43
Linnéa WinterrosOK Hammaren10:45
Barbara HüslerOLG Wislig10:47

H35

2 730 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel SeestrandVisborgs OK10:24
Erik RankinVisborgs OK10:26
Stefan WahlgrenVisborgs OK10:28

D40

2 330 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne MohnOLC Kapreolo10:25
Nina VinnytskaO - Motion10:27
Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL10:29
Maria MickelåkerAndrarums IF10:31
Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL10:33
Johanna JonssonIK Gandvik10:35

H40

2 730 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias GrundellGotlands Bro OK10:43
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK10:45
Daniel AnderssonIK Gandvik10:47
Joakim AlmtorpLånghundra IF10:49

D45

2 220 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika JakobssonGarda OK10:20
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK10:22
Anna BäckstädeVisborgs OK10:24
Karin Rahm BjörneldKalmar OK10:26
Åsa GunnarssonVisborgs OK10:28
Marie NordSol Tranås10:30
Maria PerssonVisborgs OK10:32
Nina BjersanderSvaide Roma SOK10:34
Anita SælevikHaugesund IL Orientering10:36
Carolina CuestaMalarruta10:38
Annika IvarssonLinköpings OK10:40
Jenny KoertgeVisborgs OK10:42
Anna BörjesIK Jarl Rättvik10:44

H45

2 480 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL10:26
Olle BjörneldKalmar OK10:28
Martin ForsslundGävle OK10:30
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK10:32
Martin WidlerOLG Wislig10:34
Tomas EklundSkogsluffarnas OK10:36
Peter MohnOLC Kapreolo10:38
Stefan SöderholmOK Kåre10:40
Göran KimellGotlands Bro OK10:42
Anders EklundSvaide Roma SOK10:44
Stefan JakobssonFrölunda OL10:46
Måns PerssonVisborgs OK10:48
Henrik NordSnättringe SK10:50

D50

2 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna10:00
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:02
Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL10:04
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK10:06
Maria LillieströmOK Roxen10:08
Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL10:10
Alice De Jesus KozakeviciusFrölunda OL10:14
Helena LindmanOK Gränsen10:16

H50

2 480 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LillieströmOK Roxen10:01
Rudolf HersénTullinge SK10:03
Stefan WångbergOK Ravinen10:05
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:07
Ulf NilssonGotlands Bro OK10:09
Per-Olof AnderssonOK Tyringe10:11
Erik BerggrenTullinge SK10:13
Per MyhreHaugesund IL Orientering10:15
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK10:17
Urs KöhleO - Motion10:19
Tommy FröjdVästerås SOK10:21
Justs LukinsOSK Selijas mezs10:23
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:25
Magnus LarssonVästerås SOK10:27
Martin EricssonFalkenbergs OK10:29
Per NilssonJärfälla OK10:31
Stefan MolinSvaide Roma SOK10:33
Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:35

D55

2 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita AxelssonOK Ravinen10:00
Eva SvanbergJärfälla OK10:02
Daina LukinaOSK Selijas mezs10:04
Monika JonssonSvaide Roma SOK10:06
Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:08
Eva HagrotTäby OK10:10
Karin GreilertHaninge SOK10:12

H55

2 220 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars GreilertHaninge SOK10:08
Mikael WirénAttunda OK10:10
Søren MaarupSträngnäs-Malmby OL10:12
Patric MolinBoxholm-Mjölby OL10:14
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL10:16

D60

2 250 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inga-Britt PetterssonSala OK10:16
Anne-Christine SchunnessonAttunda OK10:18
Dace LuksevicaOSK Selijas mezs10:20
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK10:22
Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK10:24

H60

2 330 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar SvanbergJärfälla OK10:03
Håkan ForsmanRonneby OK10:05
Leif SvangrenGotlands Bro OK10:07
Carl-Erik BerglövFagersta OK10:09
Lars PerssonHagaby GoIF Örebro10:11
Göran ReinholdssonJärfälla OK10:13
Lars MattssonOK Kåre10:15
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK10:17
Peter AxelssonOK Ravinen10:19

D65

2 090 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Brita AugustssonVisborgs OK10:01
Ing-Marie BackEksjö SOK10:03
Lena PerssonGamleby OK10:05
Karin MårtenssonGotlands Bro OK10:07
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg10:09
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna10:11
Ingela NelsénFalkenbergs OK10:13
Lena NyströmVisborgs OK10:15
Helen AndertoftMarkaryds FK10:17
Lena JanssonJärla Orientering10:19
Gunlis LarssonOK Enen10:21

H65

2 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen SvenssonLinköpings OK10:28
Robert GustafssonVisborgs OK10:30
Per LindgrenIK Hakarpspojkarna10:32
Kenneth LarssonOK Enen10:34
Ingemar PerssonGamleby OK10:36
Arne BackEksjö SOK10:38
Olle BlomgrenOK Södertörn10:40

D70

1 490 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EnekvistVisborgs OK10:25
Eva LindgrenLinköpings OK10:27

H70

2 090 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo WinanderJärfälla OK10:23
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg10:25
Bo SegerEskilstuna OL10:27
Leif StrandbergGustavsbergs OK10:29
Tommie OlssonVisborgs OK10:31
Fredy SchwyterOK Gynge10:33
Björn AhrlingSvaide Roma SOK10:35
Ulf KjellinOK Hedströmmen10:37
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg10:39
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna10:41
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg10:43
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK10:45
Leif MalmHärlövs IF10:47

D75

1 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv JohanssonVisborgs OK10:15
Edith BergvallVisby IF Gute SOK10:17
Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:19
Gunnel BalckIFK Lidingö SOK10:21

D80

1 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla-Britta HallJärla Orientering10:01

H80

1 490 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bille WidellVisby IF Gute SOK10:09
Leif LundquistEnebybergs IF10:11

Inskolning

1 730 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bianca JakobssonGarda OK09:57:40
Anna LindmanGarda OK09:57:44
Sven JakobssonGarda OK09:57:51
Alma KarlssonTurebergs IF10:10:47
Svante DjurstedhtHammarby IF OF10:19:22
Max ÖlverudKlubblös10:23:44
Emil NeroGöteborg Majorna10:51:02
Ebbe BergGarda OK17:05:18

U1

1 730 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia BergHalmstad OK09:31:37
Gustav WahlgrenVisborgs OK09:54:37
Noel MohnOLC Kapreolo09:55:44
Alfred EklundSkogsluffarnas OK10:06:41
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK10:07:08
Albin KarlssonTurebergs IF10:10:44
Hanna EklundGotlands Bro OK10:14:55
Jerker BergGarda OK10:20:41
Adrian ÖbergOK Klemmingen10:22:58
Henry GrundellKlubblös12:08:00

U2

1 830 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin BergHalmstad OK09:32:05
Elsa BergGarda OK09:32:07
Nils Andersson RollJärfälla OK09:43:00
Tuve HejdströmVisborgs OK09:43:37
Allice HejdströmVisborgs OK09:43:56
Theodor BjörklundVisborgs OK09:44:24
Elsa WahlgrenVisborgs OK10:05:29
Wilmer RosendahlSnättringe SK10:11:57
Rasmus GunnarssonVisborgs OK10:18:07
August Santos AnderssonVisborgs OK10:18:07
Alfons MickelåkerAndrarums IF10:20:03
Ludvig SonneviGotlands Bro OK10:24:18
Emma SonneviGotlands Bro OK10:24:25
Astrid RollJärfälla OK10:27:44
Agnes ThimgrenKlubblös10:31:49
Viktor DybergLidingö RK10:31:51
Emma DybergIFK Lidingö SOK10:31:53
Alva NilssonGotlands Bro OK10:42:49

Öppen 1

1 730 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annita NyreliusKlubblös10:06:44
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK10:12:40

Öppen 2

1 830 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingvar EkströmGarda OK09:41:03
Alfred BerglindHammarby IF OF10:19:24
Oskar GustafssonGarda OK10:21:30

Öppen 3

1 820 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta Schneider09:52:02
Ylva GribornGotlands Bro OK09:54:47
Ylva GribornGotlands Bro OK10:04:37
Susann HanssonGotlands Bro OK10:04:39
Lars-Åke HolmLinköpings OK10:11:49
Lea BörjesIK Jarl Rättvik10:37:14
Ella KoertgeTäby OK10:39:41
Jonas ÖbergOK Klemmingen

Öppen 5

2 100 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas HelldströmStockholmspolisens IF09:38:37
Johan BjörksvedGotlands Bro OK09:42:00
Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebro10:01:04
Joel JakobssonOK Skogshjortarna10:04:07
Catharina AnderssonOK Tor10:07:04
Karin LöfstedtGotlands Bro OK10:07:16
Mariann EklundSkogsluffarnas OK10:07:57
Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL10:13:36
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:17:53
Christer NelsénFalkenbergs OK10:18:01
Anita ArneforsOK Södertörn10:24:53
Annika WinterrosOK Hammaren10:26:13
Jenny AnderssonGotlands Bro OK10:42:52
Eva NordSnättringe SK10:47:30
Julia Velkova ÖbergOK Klemmingen

Öppen 6

1 930 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip HanssonGotlands Bro OK10:04:41
Erik KlavebäckSvaide Roma SOK10:19:35

Öppen 7

2 250 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan MickelåkerAndrarums IF09:30:58
Mattias JäderOK Rodhen09:51:30
Tommy UllbergSvaide Roma SOK10:02:10
Susanna BergHalmstad OK10:18:34
Anna AdolfssonSol Tranås10:24:48
Conny AnderssonJärfälla OK10:25:00
Roland JohanssonVisborgs OK10:30:42
Anders LevinSvaide Roma SOK10:31:27
Sofie FröjdSundsvalls OK10:32:31
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:33:36
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:36:51
Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna10:37:47
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:42:12
Gittel KarlssonAttunda OK10:42:48
Mikael AnderssonOK Tor
Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg

Öppen 9

2 330 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK10:04:45
Lena MolinBoxholm-Mjölby OL10:10:14
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:10:20
Oskar BergHalmstad OK10:16:00
Einar ängströmSvaide Roma SOK10:24:02
Pär JonssonGävle OK10:38:46
Marie NilssonGotlands Bro OK10:52:43

Annonser