Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för L-100-Dubbeln

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: L-100-Dubbeln
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: lördag 25 augusti 2012

D21

4 190 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
800224Emma FaxénVäxjö OK11:00
38202Jessica SöllvanderOK Rodhen11:03
1207323Kate MorrisonOK Linné11:06
42152Sofia SöllvanderOK Linné11:09
931000Sofia ForngrenOK Enen11:12
402765Kristina RosénIF Thor11:15
43969Emma Pihl SkoogOK Linné11:18
871021Elin HamreforsOK Landehof11:21
264811Ida Pihl SkoogOK Linné11:24
840284Stina JanssonJärla Orientering11:27
891111Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL11:30
850516Mari TroengOK Linné11:33
47370Elin LindTierps SOK11:36
30560Frida GuerreroOK Linné11:39
405432Sara GrenmarkTullinge SK11:42
30426Evelin MagnussonSala OK11:45
850600Charlotte ÖstlundOK Linné11:48
800204Karin LundbergJärfälla OK11:51
38034Åsa NordlanderOK Linné11:54
39742Emelie HolmströmJärla Orientering11:57

H21

4 740 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
750120Liutauras BileviciusOK Linné11:01
820429Anders BoströmJärfälla OK11:03
666662Per-Åke OlssonOK Ravinen11:05
403944Olof ErikssonOK Linné11:07
701221John SolbreckOK Roslagen11:09
16679Nils NedforsOK Linné11:11
259547Henrik SundblomRånäs OK11:13
880413Björn HellrupHelsingborgs SOK11:15
504077Boris GranovskiyOK Linné11:17
901215Niklas ReinholdssonIF Thor11:19
740417Lars MagnussonOK Linné11:21
840723Johan LindahlTäby OK11:23
421870Erik ÅhlinOK Måsen11:25
850502Mikael NordströmOK Linné11:27
760526Jonas ErikssonRånäs OK11:29
850107Anders HåkanssonOK Linné11:31
229937Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK11:33
710818Ulrik ImbergOK Linné11:35
25555Ola HultinOK Roslagen11:37
264807Oskar WallénOK Linné11:39
931302Robin PousetteRånäs OK11:41
26854Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK11:43
910724Mikael Anttila-ErikssonOK Linné11:45
851007Rickard EkströmIF Thor11:47
861312Patrick HigginsLagan Valley Orienteers11:49
740429Mats FröbergOK Linné11:51
812403Anders JanssonTäby OK11:53
37702Jonas EklundOK Rodhen11:55
555657Måns FaxénVäxjö OK11:57

D18

3 660 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
940220Lovisa NilssonOK Linné11:49
522940Carolina NealisLänna IF11:51

H18

3 660 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
247519William HultqvistVallentuna-Össeby OL11:43
950506Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL11:45
229610Andreas Winander-SchönningJärfälla OK11:47

D17-20 Kort

3 310 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
208314Frida RoosIF Thor11:19

D16

3 310 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450901Ellen MattssonIF Åland11:00
249381Linnéa GranlundTäby OK11:02
961604Matilda DammvikStora Tuna OK11:06
7000170Emma GraasOK Linné11:08
450902Mathilda LindeIF Åland11:12
42191Lisa JohanssonOK Rodhen11:14

H16

3 310 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
977715Olle NilssonOK Linné11:27
601337Anton ForsbergLånghundra IF11:29
431365Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK11:33
437036Anton ErikssonOK Linné11:37
970427Jacob TorstenssonVästerås SOK11:39

H16 Kort

2 870 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
208849Bobby BrahmLånghundra IF11:03

D14

2 870 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234884Sandra BoströmOK Linné11:00
990402Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK11:04
980624Mirjam DalénSala OK11:06
992910Lisa DammvikStora Tuna OK11:10
427702Maria JanssonOK Linné11:12
450903Louise AlmIF Åland11:16

H14

2 870 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443655Emil GrehnOK Rodhen11:21
426232Daniel RönnqvistOK Linné11:25
42519Johan EdenhamnLänna IF11:27
437416Oliver AngelsiööOK Linné11:29
354174John LarssonRånäs OK11:31
417670Olle GrywenzOK Linné11:35
226705Gustaf BerglundSigtuna OK11:37
343884Gustav NyholmOK Linné11:41

H14 Kort

2 480 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
345164Jakob NäslundOK Roslagen11:24

D12

2 480 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16920Katja DalénSala OK11:23
225349Lovisa WigertzLånghundra IF11:25
6000114Astrid AnderVallentuna-Össeby OL11:29
343506Shanti SöderströmSala OK11:33
431122Alva JonssonLånghundra IF11:35

H12

2 480 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450624Niklas GillbergLånghundra IF11:02
501691Arvid RoosOK Linné11:04
441165William DverstorpLånghundra IF11:08
431124Axel Leijon ThorellLånghundra IF11:12

D10

1 840 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441595Emilia KarlssonLånghundra IF11:01
354173Alva SundblomRånäs OK11:05
720327Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL11:07
226924Ella AnderssonLånghundra IF11:11

H10

1 840 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451602Elliot AngelsiööOK Linné11:00
43122Teodor ÄlvegranDalaportens OL11:02
208566Olle BrahmLånghundra IF11:06
355537Albin BlombergSegersta OK11:08
259544Oskar SundblomRånäs OK11:10
450057Malcolm CederbaumWaxholms OK11:14
437411Karl GrywenzOK Linné11:16
449558David NäslundOK Roslagen11:18
36432Albin ForsbergLånghundra IF11:22

D35

3 770 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306052Jenny FredricssonValbo AIF11:40
25191Åsa BergSigtuna OK11:42
38745Annette RoosOK Linné11:44
448535Marie LyckebäckSigtuna OK11:46

H35

4 740 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
760724Jonas SellingLänna IF11:00
731115Johan WesterberghOK Linné11:02
431271Patrik ServinLånghundra IF11:04

D40

3 770 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43135Camilla ÄlvegranDalaportens OL11:48
42144Yvonne GrehnOK Rodhen11:50

H40

4 190 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42642Andreas EhnIF Thor11:01
448439Ulf AngelsiööOK Linné11:04
889212Mattias EdströmKovlands IF11:07
444692Jonathan NealisLänna IF11:10
710221Örjan GustafssonOK Tor11:13
259290Nic KruysIF Thor11:16
25523Jonas NordströmOK Roslagen11:19
690923Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL11:22
403056Magnus AnderssonSundbybergs IK11:25
355536Jonas BlombergSegersta OK11:28
711221Roger TynellRånäs OK11:31

D45

3 150 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228751Ulrika MeyersonOK Linné11:00
630716Carina NyströmLänna IF11:02
231385Maria NimvikJärla Orientering11:04
430086Lena GrandinOK Linné11:06
630725Ann-Christin PousetteRånäs OK11:08
43944Maria HartOK Linné11:10
47346Cathrine JohanssonTierps SOK11:12
630405Annika ArdellOK Rodhen11:14
38543Karin SkoglundOK Linné11:16
39373Agneta KarlssonRånäs OK11:18

H45

4 190 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43123Hans ÄlvegranDalaportens OL10:59
25506Thomas KällbergOK Roslagen11:02
428880Håkan BerglundIF Thor11:05
660606Per GrywenzOK Linné11:08
450910Michael LindeIF Åland11:11
443737Ove NäslundOK Roslagen11:14
334337Ola TorstenssonVästerås SOK11:17
640509Anders OhlinRånäs OK11:20
651115Jörgen DalénSala OK11:23
213811Anders LundbergOK Roslagen11:26
43136Anders ÄlvegranDalaportens OL11:29
304951Hans ThorOK Linné11:32
640223Ulf K. RaskSigtuna OK11:35

D50

3 150 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
432991Anna MalmOK Enen11:30
226970Inger SkantzLänna IF11:32
234925Brita NilssonOK Linné11:34
610927Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL11:36
25543Anna-Sofie LundmanOK Roslagen11:38
42190Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen11:40
33655Christina Åhman-WilliamRånäs OK11:42
341724Gunilla ReinholdssonIF Thor11:44
402757Maria SkantzOK Triangeln11:46
229221Mona ÅkermanValbo AIF11:48

H50

3 770 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43047Anders LundhJärfälla OK11:01
344676Magnus ThorOK Bävern11:03
345306Tryggve RönnqvistOK Linné11:05
38735Per-Olof SvenssonLänna IF11:07
581105Eric JönssonOK Triangeln11:09
354158Magnus BergströmRånäs OK11:11
591119Peter RidefeltOK Linné11:13
47371Christer ErikssonTierps SOK11:15
590503Gunnar LangsSkarpnäcks OL11:17
886634Tommy HolmérVäsby OK11:19
777808Arne HäggArboga OK11:21
343839Leif NyholmOK Linné11:23
352748Tomas JanssonLänna IF11:25
621112Anders JönssonOK Triangeln11:27
741961Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK11:29
10550P-O OlofssonSigtuna OK11:31
438374Björn SöderbäckOK Linné11:33
345192Per EdenhamnLänna IF11:35
600600Jörgen BatzSkarpnäcks OL11:37

D55

2 780 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33504Monika LarssonSkarpnäcks OL11:07
38503Monica OhlinRånäs OK11:09
36663Helena BachmanTäby OK11:11
550402Anne-Chr SchunnessonAttunda OK11:13
354309Eva ElnerudSigtuna OK11:15
571015Lena LarssonSala OK11:17
27895Eva OlssonRånäs OK11:19
851427Britt-Marie ErikssonOK Rodhen11:21
439399Margareta HallménAttunda OK11:23
226971Britt LarssonLänna IF11:25

H55

3 770 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38719Robert AlmLänna IF11:00
259345Lars JanlövIF Åland11:02
38962Lars OhlinRånäs OK11:04
354000Sven HedmanAttunda OK11:06
38355Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL11:08
234632Mikael SternJärla Orientering11:10
343108Curt ReinholdssonIF Thor11:12
530424Sture LarssonLänna IF11:14
25542Mats LundmanOK Roslagen11:16
228719Mats WickbomOK Linné11:18
36102Göran AnderssonAttunda OK11:20
512419Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL11:22
43058Thom SandvikAvesta OK11:24
993061Claes HammarlingLänna IF11:26
259011Tor-Olof BlomsterIF Åland11:28
36964Hans OhlinRånäs OK11:30
36017Jörgen KarlssonAttunda OK11:32
501731Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL11:34
216534Bo DavidssonSolna OK11:36
570427Lars HagrotTäby OK11:38

D60

2 050 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38247Lena JohnssonRånäs OK11:30
25190Marita BergSigtuna OK11:32
10767Gunlis LarssonOK Enen11:34
18997Barbro ÖstlundOK Roxen11:36
37916Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL11:38
16893Evy JohanssonSala OK11:40
830916Helena DominiqueOK Enen11:42
402999Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK11:44
38252Maria PeterssonOK Linné11:46
264812Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF11:48
205445Ingegerd LusenskySigtuna OK11:50
520214Kristina WåhlinOK Enen11:52
10096Barbro EdströmKovlands IF11:54
347290Kristina ErikssonLänna IF11:56

H60

3 660 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439266Tapani SivénIF Åland11:00
36091Per-Erik CarleniusAttunda OK11:02
36652Per Johan JanssonLänna IF11:04
43950Folke BoströmOK Linné11:06
418071Bo WinanderJärfälla OK11:08
553390Göran LarssonSala OK11:10
501114Jan ÅsbergHäverödals SK11:12
520228Carl BachmanTäby OK11:14
400063Ulf ErikssonOK Linné11:16
580115Tommy WåhlinOK Enen11:18
18996Bengt ÖstlundOK Roxen11:20
42163Sune HedströmOK Rodhen11:22
448419Claes-Erik KarlssonAttunda OK11:24
36350Bengt-Göran StjernaLänna IF11:26
36574Stig AnderssonOK Linné11:28
38894Leif Erik KarlssonRånäs OK11:30
449765Jan JohanssonIF Thor11:32
520710Anders HallménAttunda OK11:34
343834Clas-Göran HerrgårdTäby OK11:36
43985Lars Erik HermanssonOK Linné11:38
10765Kenneth LarssonOK Enen11:40
226905Dan WesterbergOK Kåre11:42

D65

2 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28468Kristina SkoglundHellas Orientering11:16
259275Barbro MöllbergArboga OK11:18
36680Inger LundOK Norden11:20

H65

3 150 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37314Sören ErikssonLänna IF11:01
403103Leif ErikssonHeby AIF11:03
259078Per-Ivar MöllbergArboga OK11:05
37589Torbjörn TirénHellas Orientering11:07
36224Sören JohanssonOK Norden11:09
343498Lars NordinSolna OK11:11
780715Boris AnderssonRånäs OK11:13
47358Torbjörn AtterbrandTierps SOK11:15
592177Per-Erik WåhlbergOK Linné11:17
11217Karl-Åke LarssonOK Enen11:19
259009Bjarne BlomsterIF Åland11:21
264813Sven PihlEnköpings AIF11:23
889203Owe EdströmKovlands IF11:25
14877Claes NidebornStora Tuna OK11:27
38963Bo WestlingHäverödals SK11:29
450221Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OK11:31
951119John ÖstlundSundbybergs IK11:33
37376Ulf SkogtjärnOK Linné11:35
750250Leif NordinAttunda OK11:37
37740Stig LarssonLänna IF11:39
342824Lars Erik OrvendalHeby AIF11:41
898533Christer SandhOK Roxen11:43
28467Rolf SkoglundHellas Orientering11:45
448598Leif BergSigtuna OK11:47
19204Jan BojlingSolna OK11:49
38301Conny HusénOK Roslagen11:51
47368Jan Olov JonssonTierps SOK11:53
262109Mats TörngrenOK Linné11:55

D70

2 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10560Dagny GustavssonSigtuna OK11:01
12315Eva von HeijneSigtuna OK11:03
36280Margaretha NyströmLänna IF11:05

H70

2 780 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44041Roine MattssonHäverödals SK11:00
228731Kurt BoströmOK Linné11:02
38211Ulf ÅströmOK Roslagen11:04
33658Bo LindbergRånäs OK11:06
421428Gunnar BramstenSundbybergs IK11:08
25509Lennart TorstenssonOK Rodhen11:10
888985Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:12
36744Rune ThurenVallentuna-Össeby OL11:14
29176Kjell TancredIBM-Klubben11:16
43984Bertil KarlssonOK Linné11:18
939911Torbjörn JohanssonOK Norden11:20
209611Martin EngqvistUpsala IF11:22
19486Levin SvedbergSundbybergs IK11:24
449326Sverre JonssonOK Ravinen11:26
234663Rune HaulinIF Thor11:28
239273Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL11:30

H75

2 780 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12532Lennart ErikssonOK Enen11:34
30237Allan WedinJärfälla OK11:36
25521Sven ErikssonOK Roslagen11:38
41614Lars-Erik LindellVäsby OK11:40
409419Rolf AnderssonRimbo SOK11:42
450212Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL11:44
47065Arne GustavssonSäterbygdens OK11:46
259080Eddy LundqvistHeby AIF11:48

Inskolning

1 620 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452652Adam SparrmanOK Linné10:49:07
452604Axel SparrmanOK Linné10:49:11
10289Angelina ÄlvegranDalaportens OL10:49:17
441554Hanna RundgrenDalaportens OL10:49:19
18370Stella ÄlvegranDalaportens OL10:49:45
441574David BerglundIF Thor11:09:19
25516Edvin FalkOK Roslagen11:16:27
441551Harry FalkOK Roslagen11:16:29
441520Felix JohnsonKlubblös11:18:00
450609Teodor ButlerLänna IF12:06:21
427887Rufus ButlerLänna IF12:06:24

U1

2 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441556Elsa EklundOK Rodhen10:43:36
439341Agnes CedstedtLånghundra IF10:59:19
448448Edit JonssonLånghundra IF11:00:00
437403Johanna RoosOK Linné11:00:56
10503Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF11:27:09
20375Henrik Heden RundgrenDalaportens OL11:36:25
441545Agnes EklundOK Rodhen12:02:39
439344Måna Bertilsson SkoogOK Linné12:22:24

U2

2 650 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36343Amanda LindquistLånghundra IF10:44:57
417599Hanna KarlssonLänna IF10:45:02
431112Elsa KarlssonIF Thor10:56:55
448403Fanny CedstedtLånghundra IF10:58:16
441126Agnes WeissLånghundra IF11:04:36
441568Emma LundbergOK Roslagen11:09:26

Öppen motion 3

3 060 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404414Barbro MelvingerOK Enen10:46:28
33643Hans NordströmRånäs OK11:09:40
441505Isak CederholmKlubblös11:25:46

Öppen motion 5

3 350 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441154Anders LindgrenLånghundra IF10:32:31
441544Niklas HagbergKlubblös10:50:22
408799Maria KarlssonIF Thor10:55:23
42172Bernhard KlingOK Rodhen11:04:43
39773Ann-Sofi SandvikAvesta OK11:09:08
441537Fredrik NilssonLånghundra IF11:11:09
234862Alexander AlnessLånghundra IF11:11:14
450720Silvia NyholmOK Linné11:11:34
209684Staffan JakobssonKlubblös11:14:24
344143Helena DalénSala OK11:14:49
225697Cecilia VälijeesiöVästerås SOK11:16:50
245930Anna OlssonIF Thor11:19:59
448406Björn DverstorpLånghundra IF11:25:47
441553Emma FalkOK Roslagen12:10:20
408800Johan KarlssonIF Thor12:20:03

Öppen motion 7

3 170 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
39087Christina OhlinRånäs OK10:43:26
780511Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK10:43:57
446184Karolina AnderssonLänna IF10:45:10
345177Ann-Sofie EdenhamnLänna IF10:47:25
244974Tomas AxelssonOK Linné10:55:51
341745Hugo BergmanOK Linné11:02:21
441508Alexander GillbergKlubblös11:03:07
701229Marica TynellRånäs OK11:04:13
38397Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK11:04:14
36093Mats ErikssonOK Norden11:05:06
342759Lars-Olof JanssonOK Linné11:07:18
344104Tanja-Birgit SöderströmSala OK11:09:10
441525Micaela SölvanderOK Rodhen11:09:28
225364David SöderströmSala OK11:10:38
25200Lars-Olov AnderssonSigtuna OK11:14:35
19048Erik HedbergKlubblös11:16:36
351757Lars AnderssonOK Triangeln11:19:49
259458Arne BergensOK Linné11:20:22
427886Emma ButlerLänna IF11:33:32
16976Caroline PerssonAndrarums IF11:42:35
16977Matts TenlandAndrarums IF11:42:41
38464Berndt BergströmIF Thor11:44:50
234918Luiza DarLänna IF11:44:57
441535Mats BrandonKlubblös11:47:57
427817Ravi DarLänna IF12:03:04
41565Sören AnderssonVäsby OK12:18:50

Öppen motion 8

4 600 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25322Peter KraftHallstahammars OK10:27:38
225186Malin SparrmanOK Linné10:40:39
209640Bo StrandOK Linné10:41:57
800217Jenny HallmanAttunda OK10:46:55
441511Jan MåweÄrna IF10:47:21
900329Rassmus AnderssonOK Linné10:51:17
405794Christofer NäsholmÄrla IF10:53:45
430087Ulf GrandinOK Linné11:09:49
14831Mia DammvikStora Tuna OK11:11:08
729243Anders TollOK Linné11:19:05
452287Erik LindhOK Linné11:26:36
259304Kari TalltjärnVästerås SOK11:33:29
259214Anita TalltjärnVästerås SOK11:40:31
701014Lars VestlingIF Thor11:47:46
428878Ammie BerglundIF Thor11:59:46

Annonser