Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, Blekinge

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, Blekinge
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 6 oktober 2019

D21

3 680 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alicia LundgrenVäxjö OK10:08
Hanna JohannessonRonneby OK10:10
Lovisa RingHalmstad OK10:12
Louise LundgrenVäxjö OK10:14
Cecilia BrattOK Orion10:16
Rebecca SvenssonVärend GN OL10:18
Tonje PihlOK Roskilde10:20

H21

4 630 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus KajsajunttiKamrat och IF KIF10:22
Måns SandgrenOK Orion10:24
Simon HedlundÄrla IF10:26
Rasmus SvenssonVärend GN OL10:28
Moltas ViebkeMalmö OK10:30

H18

3 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK10:00

D16

3 510 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella SöderbergOK Skogsfalken10:23
Sandra WiduchKarlskrona SOK10:25
Enni LindskogOK Älme10:27
Emma EmilssonOK Skogsfalken10:29
Lisa SwartzOK Orion10:31
Julia KarlssonOK Skogsfalken10:33

H16

3 510 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip HåkanssonOK Orion10:00
Adam CarlsenOK Roskilde10:02
Melker LarssonOK Orion10:04

D14

2 820 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda SöderbergOK Skogsfalken10:34
Teresa SøndergaardOK Roskilde10:36
Hedda SvenssonOK Orion10:38
Elin SaleskogRonneby OK10:40
Agnes OlssonOK Skogsfalken10:42
Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK10:44

H14

2 820 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oliver HåkanssonOK Orion10:12
Casper TuressonHärlövs IF10:14
Ville LindskogOK Älme10:16
Axel BrattOK Orion10:18
Carl GlivesonRonneby OK10:20
Nils SwartzOK Orion10:22

D14 Kort

2 330 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba EdénVäxjö AIS10:08

D12

2 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma LeopoldOK Orion10:21
Elin RydströmOK Skogsfalken10:23
Linnéa SandströmOK Älme10:25
Hannah JosefssonOK Skogsfalken10:27
Gerda MedinEmmaboda Verda OK10:29

H12

2 330 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alvin LundgrenVäxjö OK10:31
Erik LeopoldOK Orion10:33
Erik KarlssonOK Skogsfalken10:35
Joar AnderssonVäxjö OK10:37
Elias LindströmRonneby OK10:39
Emil JohanssonOK Skogsfalken10:41

D10

1 860 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Meja HåkanssonRonneby OK10:01
Viola OlssonOK Skogsfalken10:03
Alice LagerströmRonneby OK10:05
Elin JohanssonOK Skogsfalken10:07

H10

1 860 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar SöderbergOK Skogsfalken10:09
Johan SandströmOK Älme10:11
Olle SaleskogRonneby OK10:13
Olle SchybergOK Skogsfalken10:15
Olle HåkanssonRonneby OK10:17
Oscar RydströmOK Skogsfalken10:19

D40

3 470 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva GustafssonVäxjö OK10:02
Marie MarkholmSkåneslättens OL10:04
Sarah LindströmRonneby OK10:06
Maria TuressonHärlövs IF10:08
Christine SvendsenLunds OK10:10
Katarina LenanderVäxjö OK10:12
Angelica BrandqvistTibro OK10:14
Maria ModigOK Pan-Kristianstad10:16

H40

3 870 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats ThunwallFagersta OK10:41
Christian HåkanssonRonneby OK10:43
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad10:45
Pär-Magnus BjurekTibro OK10:47
Yuri OmelchenkoOK Orion10:49
Ola MarkholmSkåneslättens OL10:51
Michael AdamssonNybro OK10:53
Magnus GraadRonneby OK10:55
Jakob SøndergaardOK Roskilde10:57
Patrik SjökvistOK Orion10:59
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad11:01

D50

2 990 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin TjernlundOK Vilse 8710:18
Leni MøllsøeOK Roskilde10:20
Susanne LundgrenVäxjö OK10:22
Christina OlssonSkåneslättens OL10:24
Helen NilssonHärlövs IF10:26
Malin HellnerFK Göingarna10:28
Annamaria CarlsenOK Roskilde10:30
Ann NilssonMarkaryds FK10:32
Hanne Möller JensenOK Roskilde10:34
Kristina HolmqvistFrosta OK10:36
Eva TollsternVäxjö AIS10:38
Ingela ThoressonAndrarums IF10:40
Inge MeidahlOK Roskilde10:42
Britt-Marie BengtssonFK Åsen10:44

H50

3 480 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan GradinAndrarums IF10:15
Morten JensenOK Roskilde10:17
Lars-Ola LarssonOK Orion10:19
Niklas EdvardssonFK Göingarna10:21
Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad10:23
Kent PihlOK Roskilde10:25
Johnny NimvikFK Åsen10:27
Anders NilssonFK Göingarna10:29
Johan JacobssonOK Orion10:31
Thomas JohannessonRonneby OK10:33
Michael Leth JessOK Roskilde10:35
Thomas NajvikFK Åsen10:37
Peter EkdahlEmmaboda Verda OK10:39
Magnus PorleVäxjö OK10:41
Mikael WahlbomOK Orion10:43
Benjamin ViebkeMalmö OK10:45
Jens LindströmTibro OK10:47
Anders Laage KraghOK Roskilde10:49

D60

2 550 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanne PedersenOK Roskilde10:24
Berit RuneforsVäxjö OK10:26
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK10:28
Jette KreibergOK Roskilde10:30
Bente KällVäxjö OK10:32

H60

3 360 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo JohanssonOK Vilse 8710:01
Jan KarlssonVäxjö OK10:03
Mats KarlssonKarlskrona SOK10:05
Bo PeterssonLessebo OK10:07
Lars OlsenOK Roskilde10:09
Lars MagnussonOK Älme10:11
Aksel AndersenOK Roskilde10:13
Roger ThörnOK Vilse 8710:15
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:17
Olle BohmanHjärnarps OL10:19
Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:21
Asger JensenOK Roskilde10:23
Ola SvenssonOK Orion10:25
Tore TjernlundOK Vilse 8710:27

D70

2 450 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:01
Ann-Mari PerssonVäxjö OK10:03
Marie-Louise KarlssonNybro OK10:05
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:07
Solbritt GustafssonOK Virdarna10:09
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:11
Torill SvendsenFrosta OK10:13
Gullevi SvenssonRonneby OK10:15
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:17
Berit ByströmOK Virdarna10:19
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK10:21
Brita DahlbergHässleholms OK10:23
Gunilla AnderssonKarlskrona SOK10:25
Elsa SvenssonOK Vilse 8710:27
Margareta LarssonOK Njudung10:29
Inge JørgensenOK Roskilde10:31
Barbro NilssonAlvesta SOK10:33

H70

2 860 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy HeldFK Åsen10:00
Conny BerggrenVäxjö AIS10:02
Christer GrönbladHärlövs IF10:04
Arne SvenssonOK Njudung10:06
Aymonn AnderssonKarlskrona SOK10:08
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:10
Janne BrunstedtOK Roskilde10:12
Gert OlssonSkåneslättens OL10:14
Håkan NilssonMalmö OK10:16
Ingemar AnderssonOK Orion10:18
Benkt AnderssonFrosta OK10:20
Åke EkstrandHärlövs IF10:22
Nils-Eric EricsonFK Åsen10:24
Stefan G LarssonOK Njudung10:26
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:28
Leif KarlssonFrosta OK10:30
Kenneth LindborgHässleholms OK10:32
Lars PerssonOK Kompassen10:34
Per EngkvistRonneby OK10:36
Nils KarlssonVäxjö AIS10:38
Leif LindströmNybro OK10:40
Ole SvendsenOK Roskilde10:42
Lars GranefeltOK Tyr10:44
Anders BuhréNybro OK10:46
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:48
Ingvar PerssonFK Åsen10:50
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:52
Hagbert PerssonVäxjö OK10:54
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:56
Sven-Åke GranquistHästveda OK10:58
Gerth SällströmLessebo OK11:00
Tommy OlssonKarlskrona SOK11:02

H80

2 450 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan JanssonVäxjö OK10:35
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK10:37
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:39
Sivert AxelssonKalmar OK10:41
Torsten ClaessonOK Älme10:43
Gillis AlmVäxjö OK10:45
Rune BengtssonRonneby OK10:47
Kurt BergstrandLessebo OK10:49
Werner TörnblomVäxjö OK10:51
Anders CarlssonSkåneslättens OL10:53

Inskolning

1 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK10:00:16
Vilhelm MattssonStigmännen Karlshamns OK10:00:19
Vera MedinEmmaboda Verda OK10:25:14
Svante RovinaOK Skogsfalken10:56:05
Oscar JohanssonRonneby OK11:08:16

U1

1 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK09:58:14
Emil Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK09:58:22
Nova JönssonStigmännen Karlshamns OK10:11:06
Franka SøndergaardOK Roskilde10:23:40

U2

2 110 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl SandströmOK Älme10:10:18
Frida Weigelt SvendsenOK Roskilde10:34:04
Leo LarssonKarlskrona SOK11:19:01
Alma FaxénVäxjö OK11:29:42

Öppen motion 1

2 110 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK10:42:37

Öppen motion 3

2 590 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlbergHässleholms OK09:58:29
Anette BohmanHjärnarps OL10:06:55
Maja-Stina MalmqvistRonneby OK10:07:35
Sofia LagerströmRonneby OK10:08:13
Margareta WikströmVäxjö AIS10:13:17
Victor JosefssonOK Skogsfalken10:14:21
Eva BlomkvistOK Skogsfalken10:27:54
Anton FaxénVäxjö OK10:28:08
Therese CarlssonEmmaboda Verda OK10:29:54
Siv LarssonEmmaboda Verda OK10:38:08
Gustav NilssonAlvesta SOK10:38:14
Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK10:45:29

Öppen motion 5

2 930 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan FranssonRonneby OK09:57:54
Anders SaleskogRonneby OK10:14:31
Anna-Moa LindskogOK Älme10:14:41
Jennie SaleskogRonneby OK10:18:08
Ida FastOK Pan-Kristianstad10:23:11
John-Arne SandströmOK Älme10:25:00
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:26:52
Annica RosengrenOK Orion10:31:26
Cecilia LindvallHärlövs IF10:37:12
Magnus NyrellAlvesta SOK10:38:41
Tilda NyrellAlvesta SOK10:38:43
Matilda GraadRonneby OK10:46:44
Anders MedinEmmaboda Verda OK11:02:06

Öppen motion 7

2 860 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL10:04:43
Håkan ForsmanRonneby OK10:07:11
Jonny LagerströmRonneby OK10:08:15
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:12:28
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL10:12:49
Torgny JonssonVäxjö AIS10:14:27
Peter EkströmMalmö OK10:16:26
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK10:18:49
Sven TörnkvistTormestorps IF10:19:02
Gunilla GustafssonOK Orion10:22:56
Björn NilssonHärlövs IF10:23:14
Kjell MånssonRonneby OK10:24:05
Katarina FastOK Pan-Kristianstad10:31:06
Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK10:33:03
Staffan KällOK Älme10:34:01
Louise PihlOK Pan-Kristianstad10:34:22
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad10:39:04
Lisel ArvidssonVäxjö OK10:40:07
Hubert HugossonOK Gynge10:41:40
Pi PerssonOK Orion10:44:23
Melissa MillbournOK Skogsfalken11:24:46

Öppen motion 8

4 440 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke ÖstberghKarlskrona SOK10:03:27
Sven GiselssonRonneby OK10:09:10
Anders MalmqvistMotala AIF OL10:16:14
Göran FastOK Pan-Kristianstad10:16:36
Peter AnderssonOK Orion10:19:26
Martin JohanssonOK Orion10:21:38
Måns FaxénVäxjö OK10:22:59
Weronica ZederinOK Nackhe10:29:36
Ola NilssonAlvesta SOK10:37:18
Jens BohlinKarlskrona SOK10:37:28
Willie OlssonRävetofta OK10:39:55
Henrik BerlinOK Orion10:46:37
Daniel PerssonRonneby OK11:06:29

D21-Ultra

12 310 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lindha HellnerFK Göingarna10:15

H21-Ultra

15 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik AnderssonOK Orion10:00
Adam GeorgssonKarlskrona SOK10:00
Joel Käll KarlssonVäxjö OK10:00
Christian MichelsenVäxjö OK10:00
Pontus PeterssonOK Orion10:00

H18-Ultra

9 810 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon GiselssonRonneby OK10:00
Arvid KronmarKarlskrona SOK10:00

H35-Ultra

12 310 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:05
Johan MyrénOK Orion10:05
Anders SundelinOK Orion10:05

H40-Ultra

12 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin AnderssonVäxjö OK10:10
Björn AnderssonKarlskrona SOK10:10
Johan AxelssonOK Älme10:10
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK10:10
Olof IngemarssonKarlskrona SOK10:10
Jon LindskogOK Älme10:10
Ulrik MagnussonHalmstad OK10:10

D45-Ultra

7 720 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta EnbergHalmstad OK10:05
Helena GummessonKarlskrona SOK10:05

H45-Ultra

9 810 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin ByggethKarlskrona SOK10:05
Fredrik HåkanssonRonneby OK10:05
Magnus LarssonFK Göingarna10:05
Torgny LindströmRonneby OK10:05
Erik ProninOK Brunnen10:05
Marcus SvennerudKarlskrona SOK10:05

D50-Ultra

7 120 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika JosefssonKarlskrona SOK10:15

H50-Ultra

9 810 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias Den BraverOK Gränsen10:10

D55-Ultra

7 120 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:05
Katarina SundelinOK Orion10:05
Lena SwartzOK Orion10:05

D60-Ultra

4 880 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela EkelövSkåneslättens OL10:10
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK10:10

H60-Ultra

8 390 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Arne HöögOK Vilse 8710:05
Paul IripFK Göingarna10:05
Eskil JohanssonOK Orion10:05
Håkan LindbergOK Vilse 8710:05
Ingemar MånssonRonneby OK10:05
Kent OlssonOK Orion10:05

H65-Ultra

7 120 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart AnderssonOK Orion10:10
Lennart BohmanKarlskrona SOK10:10
Jan DanielssonKalmar OK10:10
Per Arne EvaldssonOK Gynge10:10
Kenneth FagerKarlskrona SOK10:10
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:10
Leif IngemarssonKarlskrona SOK10:10
Jan KarlssonOK Virdarna10:10
Lennart SmedenmarkRonneby OK10:10

H75-Ultra

4 880 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:05
Roland KarlssonRonneby OK10:05
Björn LinnersjöOK Orion10:05

Annonser