Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för L-100-Dubbeln

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: L-100-Dubbeln
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: söndag 26 augusti 2012

D21

8 080 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
405432Sara GrenmarkTullinge SK10:00
871021Elin HamreforsOK Landehof10:03
850600Charlotte ÖstlundOK Linné10:06
800224Emma FaxénVäxjö OK10:09
820605Elin SjölanderOK Rodhen10:12
860912Johanna RagvaldOK Linné10:15
402765Kristina RosénIF Thor10:18
1207323Kate MorrisonOK Linné10:21
47370Elin LindTierps SOK10:24
999955Maria SjölanderOK Rodhen10:27
850516Mari TroengOK Linné10:30
800204Karin LundbergJärfälla OK10:33
433973Erika JanssonRasbo IK10:36
770409Jenny WesterberghOK Linné10:39

H21

11 170 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
740417Lars MagnussonOK Linné09:58
790408Jörgen OhlinOK Linné10:01
851007Rickard EkströmIF Thor10:04
12238Pontus JohanssonOK Linné10:07
666662Per-Åke OlssonOK Ravinen10:10
740429Mats FröbergOK Linné10:13
880413Björn HellrupHelsingborgs SOK10:16
710818Ulrik ImbergOK Linné10:19
421870Erik ÅhlinOK Måsen10:22
18682Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna10:25
850502Mikael NordströmOK Linné10:28
403944Olof ErikssonOK Linné10:31
861312Patrick HigginsLagan Valley Orienteers10:34
264807Oskar WallénOK Linné10:37
229937Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK10:40
16679Nils NedforsOK Linné10:43
760526Jonas ErikssonRånäs OK10:46
555657Måns FaxénVäxjö OK10:49

D21 Kort

4 990 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38202Jessica SöllvanderOK Rodhen10:10
860505Karin LöfgrenJärfälla OK10:12
38034Åsa NordlanderOK Linné10:14

H21 Kort

7 790 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38312Björn JohanssonOK Borgen10:00
343450Mattis FondellOK Linné10:02

H20

6 240 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
239247Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL10:14
931302Robin PousetteRånäs OK10:16
262600Rasmus SteenOK Enen10:18
33648Rasmus RostöRånäs OK10:20
229610Andreas Winander-SchönningJärfälla OK10:22
247519William HultqvistVallentuna-Össeby OL10:24
354159Simon BohmanRånäs OK10:26

D18

4 990 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
950709Matilda KarlssonOK Rodhen09:58
951226Elin GidingVallentuna-Össeby OL10:00

D16

4 340 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42191Lisa JohanssonOK Rodhen10:00
253700Alice FrostOK Roslagen10:02
961003Fredrika von EssenOK Linné10:06
450902Mathilda LindeIF Åland10:08
234918Lniza DarLänna IF10:10
960406Fanny RostöRånäs OK10:12
522940Carolina NealisLänna IF10:14
970511Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen10:16
354172Beata LarssonRånäs OK10:18
437417Julia AngelsiööOK Linné10:20
961604Matilda DammvikStora Tuna OK10:22
354155Emilia KaufeldtRånäs OK10:26
960226Rebecka HoppeIF Thor10:28
226600Olivia KvarnlöfOK Roslagen10:30
347371Emma GraasOK Linné10:32

H16

5 680 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450821Simon ThärnOK Roslagen10:01
971000Simon BernersonOK Enen10:03
930800Johannes RidefeltOK Linné10:05
39781Mårten RostöRånäs OK10:07
444666Jakob LiljaOK Enen10:11
427723Filip HallböökOK Linné10:13
960428Michael AnderssonRånäs OK10:15
981312Nicklas DeWittLänna IF10:17
362568Henrik NordströmSigtuna OK10:19
427719Daniel Carlson BjernaldOK Linné10:21
217276Johan BrandbergLånghundra IF10:23
404431Karl-Oskar PlahnOK Enen10:27
448715Johan WijkOK Linné10:29
208893Joel BohmanRånäs OK10:31
450879Fabian SteenOK Enen10:35
437036Anton ErikssonOK Linné10:37
354167Felix ClassonRånäs OK10:39
431365Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK10:43
977715Olle NilssonOK Linné10:45
601337Anton ForsbergLånghundra IF10:47

H16 Kort

3 740 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
241555Albin AhlgrenOK Borgen10:31
208849Bobby BrahmLånghundra IF10:33
208819Oskar AlbertsenRånäs OK10:35
443725Jonathan NordenholmIF Thor10:39
404421Jack WedebrandOK Enen10:41
437388Adam BlomqvistOK Rodhen10:43

D14

3 740 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
992910Lisa DammvikStora Tuna OK10:01
347447Julia AnderssonOK Roslagen10:03
234884Sandra BoströmOK Linné10:05
354169Jenny EdlundRånäs OK10:07
345226Wilma GilleOK Roslagen10:11
427702Maria JanssonOK Linné10:13
444686Ellika AlmOK Enen10:15
42194Alva BlomqvistOK Rodhen10:19
980624Mirjam DalénSala OK10:21
990402Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK10:23
449174Lisa UmbergOK Borgen10:25
419757Ellen BromanOK Roslagen10:29
419630Klara MandahlOK Linné10:31
451264Agnes CarlströmOK Enen10:33
780014Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL10:37
419769Ellen FrostOK Roslagen10:39
448735Anna KarlströmOK Linné10:41
259550Johanna BergmanRånäs OK10:43

H14

3 740 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42519Johan EdenhamnLänna IF10:00
426232Daniel RönnqvistOK Linné10:04
444679Adam LiljaOK Enen10:06
226705Gustaf BerglundSigtuna OK10:08
437416Oliver AngelsiööOK Linné10:10
711376Oskar AnderssonOK Linné10:14
980507Pontus ThörnRånäs OK10:16
981117Waldemar AnderssonOK Roslagen10:18
980510Tuve MöllerOK Linné10:20
443655Emil GrehnOK Rodhen10:22
234862Alexander AlnessLånghundra IF10:24
417727Jacob LundbladOK Linné10:26
439560Erik StarkmanSigtuna OK10:28
417670Olle GrywenzOK Linné10:30
450084Gustav NordforsOK Enen10:32
343884Gustav NyholmOK Linné10:36
354174John LarssonRånäs OK10:38
427024Isak NordströmSigtuna OK10:40
437407Viktor StrandOK Linné10:42
437426William ErnlundOK Linné10:46

D14 Kort

2 650 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263978Stina BrunellIF Thor10:00
209507Moira NilssonIF Thor10:04
443736Tilda NordenholmIF Thor10:06
38342Tuva AhlgrenOK Borgen10:08
443531Ellinor SegerstenIF Thor10:10
443720Wilma InsulanderIF Thor10:12

H14 Kort

2 650 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437383Samuel ErikssonOK Rodhen10:17:00
345164Jakob NäslundOK Roslagen10:19:00
342344Lukas Wahlsten-wissengIF Thor10:21:11
417360Fredrik PalmOK Triangeln10:25:00
452839Jesper NyströmIF Thor10:27:00

D12

2 650 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
438357Alva LindellIF Thor10:01
442095Ida HäggholmSigtuna OK10:03
6000114Astrid AnderVallentuna-Össeby OL10:05
402143Vanja UusitaloLänna IF10:07
225349Lovisa WigertzLånghundra IF10:11
450862Malva SteenOK Enen10:13
452043Alina GyllnerLänna IF10:15
501028Klara MöllerOK Linné10:19
343506Shanti SöderströmSala OK10:21
991113Sofia GidingVallentuna-Össeby OL10:23
441196Wilma HämäläinenLänna IF10:25
508800Trine KarlbergTullinge SK10:27
362569Anna NordströmSigtuna OK10:29
404406Frida NilsenOK Enen10:31
436024Sara EdenhamnLänna IF10:33
419605Emma JanssonOK Linné10:35
427049Agnes BromanOK Roslagen10:37
431122Alva JonssonLånghundra IF10:39
554440Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL10:41
443263Eleanore NealisLänna IF10:43
16920Katja DalénSala OK10:47
933933Emma BernersonOK Enen10:49
417599Hanna KarlssonLänna IF10:51

H12

2 650 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
637133David GrönholmIF Thor10:00
443765Emil HemgrenIF Thor10:02
208577Karl BrahmLånghundra IF10:04
451778Carl WesterlundOK Roslagen10:06
419616Sten MårtenssonOK Linné10:08
551800Hugo BäsénIF Thor10:10
441589Samuel KarlssonLånghundra IF10:12
437389Axel BergströmOK Rodhen10:14
437429Emrik KallinOK Linné10:16
431091Erik HannrupIF Thor10:18
444693Frej AlmOK Enen10:20
437461Gabriel MichaelssonOK Linné10:24
441165William DverstorpLånghundra IF10:26
419754Joel WahlqvistOK Roslagen10:28
449142Viktor BylundIF Thor10:30
501691Arvid RoosOK Linné10:32
431124Axel Leijon ThorellLånghundra IF10:34
437457Oscar PalmOK Linné10:36
449715Anton SegermanIF Thor10:38
404420Liam Mc CluskeyOK Enen10:40
427715Filip ElihnOK Linné10:44
431346Emil JonsellIF Thor10:46
450624Niklas GillbergLånghundra IF10:48
450852Felix SvenssonRasbo IK10:50
437406Nils StrandOK Linné10:52
431361David FornanderSigtuna OK10:54
431126Arvid UmegårdLånghundra IF10:56
448744Thomas ForsgrenOK Linné11:00
404419Elias LarssonOK Enen11:02
437425Albin Wikström-KempeOK Linné11:06
439559Andreas JohnsonSigtuna OK11:08

D12 Kort

2 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439356Elisabeth MoilanenIF Thor11:00
262588Angelica KahsaiyOK Enen11:04

H12 Kort

2 520 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443777Filip NilssonOK Triangeln10:52
36140Simon Kjörling-SkoglundRånäs OK10:56
437255Filip HasselOK Triangeln10:58

D10

2 520 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
442107Hanna JonsellIF Thor10:00
354173Alva SundblomRånäs OK10:02
441595Emilia KarlssonLånghundra IF10:06
450856Felicia SvenssonRasbo IK10:08
449127Alva GidlundOK Linné10:10
920130Elsa BäsénIF Thor10:12
444751Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL10:14
441528Ebba GårdmarkOK Rodhen10:16
226924Ella AnderssonLånghundra IF10:18
451734Emma PalmOK Roslagen10:20
427837Ebba LindellIF Thor10:22
36414Hannah ÖrtlundRånäs OK10:24
450629Lisa JarpnerVallentuna-Össeby OL10:26
448514Anni HäggholmSigtuna OK10:28
439337Ida SundbergRasbo IK10:30
364964Malva MöllerOK Linné10:32
439339Lovisa AnderssonIF Thor10:34
720327Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL10:36
420197Lovisa HambäckLånghundra IF10:40
451900Cornelia KrafftLänna IF10:42
452975Alva NyströmIF Thor10:44
259542Malin SvenssonRånäs OK10:46
431129Stina UmegårdLånghundra IF10:50
355525Ebba NordRasbo IK10:52
437405Klara StrandOK Linné10:54

H10

2 520 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18602Pelle NilssonOK Linné10:01:00
449558David NäslundOK Roslagen10:03:00
33638Elias SäfströmRånäs OK10:05:00
449366Sven NyströmOK Linné10:07:00
443757Petter NordenholmIF Thor10:09:00
341837Emil BoströmOK Linné10:13:00
36432Albin ForsbergLånghundra IF10:15:00
452079Arvid GyllnerLänna IF10:17:00
354163Carl HenrikssonRånäs OK10:19:00
449788Emil ElihnOK Linné10:21:00
546085Martin GrönholmIF Thor10:23:00
431483Viktor BoströmOK Linné10:27:00
1399765Otto BalckVallentuna-Össeby OL10:29:00
450897Alex ÖstermanRasbo IK10:31:00
262124Kevin SjölanderOK Rodhen10:33:00
451602Elliot AngelsiööOK Linné10:35:00
450738Aron HellgrenIF Thor10:37:00
452683Ville WrammertOK Linné10:39:00
263980Simon Bernet WahlnäsOK Linné10:41:00
436023Samuel JonssonLänna IF10:45:00
259544Oskar SundblomRånäs OK10:47:00
449162Isac ÅsbrinkOK Linné10:49:00
264353Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor10:51:00
449352Lukas AarnioOK Linné10:53:00
437411Karl GrywenzOK Linné10:55:00
42080Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL10:57:00
451739Viktor JanssonOK Roslagen10:59:21
226480Jacob HenrikssonRånäs OK11:01:00
437428Malkolm KallinOK Linné11:03:00
418033Anton KarlssonLänna IF11:05:00
449169Oskar BengtssonOK Linné11:09:00
450029Lucas StålhammarLånghundra IF11:11:00
419762Simon PeterssonOK Roslagen11:13:00
247666David MelinOK Rodhen11:15:00

D35

5 620 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38745Annette RoosOK Linné10:16
25191Åsa BergSigtuna OK10:18
2041853Gabriella MelinOK Rodhen10:20
403082Kristin HellbergSundbybergs IK10:22
448535Marie LyckebäckSigtuna OK10:24

H35

7 790 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28546Pål JanssonOK Roslagen10:51
741009Tomas HenrikssonAttunda OK10:53
760724Jonas SellingLänna IF10:55
740204Henrik SjögrenHaninge SOK10:57

D40

4 990 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42144Yvonne GrehnOK Rodhen10:30
902918Åsa NordströmSigtuna OK10:32
36704Sofie BergendahlIF Thor10:34
700503Ann RollerJärfälla OK10:36
680608Berit EkmanVallentuna-Össeby OL10:38
28525Åsa JanssonOK Roslagen10:40
354307Karin LindgrenSigtuna OK10:42
41176Anna Karin OlmIF Thor10:44
18970Helena WidegrenIF Thor10:46

H40

7 790 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
352788Pär TögenmarkOK Linné10:01
37702Jonas EklundOK Rodhen10:03
701221John SolbreckOK Roslagen10:05
38911Daniel Andersson-OlmIF Thor10:07
331663Mattias LundbladOK Linné10:09
690923Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL10:11
30385Fredrik LindellIF Thor10:13
234930Niklas HenrikssonAttunda OK10:17
403056Magnus AnderssonSundbybergs IK10:19
511236Petter RanefallIF Thor10:21
452913Roger NilssonOK Linné10:23
239259Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL10:25
259290Nic KruysIF Thor10:27
43962Rob HartOK Linné10:29
889212Mattias EdströmKovlands IF10:31
205382Pontus GilleOK Roslagen10:33
28990Jörgen HellgrenIF Thor10:35
711221Roger TynellRånäs OK10:37
780013Svante JonsellVallentuna-Össeby OL10:39
42642Andreas EhnIF Thor10:41
448439Ulf AngelsiööOK Linné10:43
402747Jonas HasselOK Triangeln10:45
25523Jonas NordströmOK Roslagen10:47
449717Bo SegermanIF Thor10:49

D45

4 480 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630725Ann-Christin PousetteRånäs OK10:01
219978Birgitta SkoglundOK Roslagen10:03
430086Lena GrandinOK Linné10:05
15150Lina KarlbergTullinge SK10:07
630716Carina NyströmLänna IF10:09
47346Cathrine JohanssonTierps SOK10:11
264803Lena NilssonOK Linné10:13
39373Agneta KarlssonRånäs OK10:15
226554Maria KvarnlöfOK Roslagen10:17
43944Maria HartOK Linné10:19

H45

6 240 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10039Tommy LindgrenSigtuna OK10:01
660614Per-Olov WedinIF Thor10:03
40905Juha LoenbergStigfinnarna10:05
25555Ola HultinOK Roslagen10:07
650714Jonas GidingVallentuna-Össeby OL10:09
660606Per GrywenzOK Linné10:11
29907Kent BerggrenTullinge SK10:13
640223Ulf K. RaskSigtuna OK10:15
431094Björn HannrupIF Thor10:17
640509Anders OhlinRånäs OK10:19
41994Lars OlssonVäsby OK10:21
725547Johan SköldJärfälla OK10:23
409794Johan J MöllerOK Linné10:25
427030Per EdlundSigtuna OK10:27
4266112Mats JonsellIF Thor10:29
450828Patrik SteenOK Enen10:31
213811Anders LundbergOK Roslagen10:33
512512Christer ArksandVallentuna-Össeby OL10:35
347455Stefan RoosOK Linné10:37
450910Michael LindeIF Åland10:39
362562Stefan NordströmSigtuna OK10:41
650502Mikael BäsénIF Thor10:43
354165Leif AnderssonRånäs OK10:45
443737Ove NäslundOK Roslagen10:47
606013Eric RollerJärfälla OK10:49
209640Bo StrandOK Linné10:51
651115Jörgen DalénSala OK10:53

D50

4 480 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229221Mona ÅkermanValbo AIF10:50
33655Christina Åhman-WilliamRånäs OK10:52
610927Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:54
432991Anna MalmOK Enen10:56
226970Inger SkantzLänna IF10:58
25543Anna-Sofie LundmanOK Roslagen11:00

H50

6 240 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
352748Tomas JanssonLänna IF09:59
591201Peter LundbergJärfälla OK10:30
438374Björn SöderbäckOK Linné10:32
26248Jan NylundMariestads FK10:34
344676Magnus ThorOK Bävern10:36
38735Per-Olof SvenssonLänna IF10:38
610821Mats BernersonOK Enen10:40
350598Peter EklövOK Linné10:42
10550P-O OlofssonSigtuna OK10:44
590503Gunnar LangsSkarpnäcks OL10:46
354158Magnus BergströmRånäs OK10:48
610928Lars PalmqvistJärfälla OK10:50
345306Tryggve RönnqvistOK Linné10:52
449135Lars LundinOK Borgen10:54
621112Anders JönssonOK Triangeln10:56
345192Per EdenhamnLänna IF10:58

D55

4 480 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25308Gudrun PerssonHallstahammars OK10:10
553388Elisabeth HedlöfRånäs OK10:12
354309Eva ElnerudSigtuna OK10:14
226971Britt LarssonLänna IF10:16
38503Monica OhlinRånäs OK10:18
264962Annette RagvaldVingåkers OK10:20
571015Lena LarssonSala OK10:22
27895Eva OlssonRånäs OK10:24
36663Helena BachmanTäby OK10:26

H55

5 620 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38719Robert AlmLänna IF10:00
540123Svend Erik MathiassenOK Linné10:02
36017Jörgen KarlssonAttunda OK10:04
259345Lars JanlövIF Åland10:06
38962Lars OhlinRånäs OK10:08
993061Claes HammarlingLänna IF10:10
560215Anders LöfgrenJärfälla OK10:12
36102Göran AnderssonAttunda OK10:14
27218Göran NilssonSnättringe SK10:16
25542Mats LundmanOK Roslagen10:18
530424Sture LarssonLänna IF10:20
541105Kurt MaxéSundbybergs IK10:22
247667Sven-Anders OlssonAttunda OK10:24
259011Tor-Olof BlomsterIF Åland10:26
36964Hans OhlinRånäs OK10:28

D60

3 730 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25190Marita BergSigtuna OK10:28
10096Barbro EdströmKovlands IF10:30
37916Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:32
830916Helena DominiqueOK Enen10:34
18997Barbro ÖstlundOK Roxen10:36
36655Titti BergendahlOK Måsen10:38
902980Marianne SellgrenSigtuna OK10:40
38247Lena JohnssonRånäs OK10:42
25314Annika NorströmHallstahammars OK10:44
520214Kristina WåhlinOK Enen10:46
347290Kristina ErikssonLänna IF10:48

H60

4 990 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33659Rolf HjortRånäs OK10:49
36652Per Johan JanssonLänna IF10:51
264967Hans RagvaldVingåkers OK10:53
36574Stig AnderssonOK Linné10:55
18996Bengt ÖstlundOK Roxen10:57
418071Bo WinanderJärfälla OK10:59
553390Göran LarssonSala OK11:01
501114Jan ÅsbergHäverödals SK11:03
439266Tapani SivénIF Åland11:05
43985Lars Erik HermanssonOK Linné11:07
520710Anders HallménAttunda OK11:09
580115Tommy WåhlinOK Enen11:11
30273Björn SvedinJärfälla OK11:13

D65

3 730 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443706Elke Wilke-GüntherTierps SOK10:06
38638Gunnel BalckIFK Enskede10:08

H65

4 480 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27224Rune RådeströmSnättringe SK10:13
11297Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK10:15
38963Bo WestlingHäverödals SK10:17
37376Ulf SkogtjärnOK Linné10:19
343498Lars NordinSolna OK10:21
47358Torbjörn AtterbrandTierps SOK10:23
17445Göran LarboAttunda OK10:25
449535Anders SellgrenSigtuna OK10:27
889203Owe EdströmKovlands IF10:29
592177Per-Erik WåhlbergOK Linné10:31
37314Sören ErikssonLänna IF10:33
42396Bengt FribergJärfälla OK10:35
37589Torbjörn TirénHellas Orientering10:37
448598Leif BergSigtuna OK10:39
259009Bjarne BlomsterIF Åland10:41
262109Mats TörngrenOK Linné10:43
19204Jan BojlingSolna OK10:45
47368Jan Olov JonssonTierps SOK10:47

D70

2 860 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10560Dagny GustavssonSigtuna OK10:00
36280Margaretha NyströmLänna IF10:02
12315Eva von HeijneSigtuna OK10:04

H70

3 730 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449326Sverre JonssonOK Ravinen10:30
228731Kurt BoströmOK Linné10:32
29176Kjell TancredIBM-Klubben10:34
37731Roland LöwgrenSpårvägens OK10:36
25189Jan-Olof MalmSigtuna OK10:38
25509Lennart TorstenssonOK Rodhen10:40
354281Curt BalckIFK Enskede10:42
421428Gunnar BramstenSundbybergs IK10:44
262105Kjell NilssonOK Linné10:46
234663Rune HaulinIF Thor10:48
253786Thord RådbergOK Roslagen10:50
36744Rune ThurenVallentuna-Össeby OL10:52
351783Erik NordströmBjörklinge SOK10:54
12125Göran AnderssonTäby OK10:56

H75

3 730 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30237Allan WedinJärfälla OK10:01
41614Lars-Erik LindellVäsby OK10:03
36327Tage AbrahamssonRånäs OK10:05
47065Arne GustavssonSäterbygdens OK10:07
409419Rolf AnderssonRimbo SOK10:09
450212Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL10:11

Inskolning

1 610 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441567Alma AnderssonIF Thor09:41:00
443735Viktor NordenholmIF Thor09:42:41
19608Erik BalckVallentuna-Össeby OL10:00:00
38991Sandra JohanssonRånäs OK10:00:00
437456Elis KallinOK Linné10:11:54
441550Alice HellmanKlubblös10:16:59
442152Tora JonsellIF Thor10:17:01
208510Erik HenrikssonRånäs OK10:17:27
441903Mattias PetterssonOK Roslagen10:20:43
431271Ella ServinLånghundra IF10:24:35
441508Lina HallinLånghundra IF10:24:44
419770Arvid BromanOK Roslagen10:25:53
442008Jakob NordströmSigtuna OK10:29:49
441505Ingrid SturestigOK Södertörn10:35:52
451725Axel WesterlundOK Roslagen10:38:19
419631Ivar MandahlOK Linné10:43:09
448649Love UmegårdLånghundra IF10:55:28
43947Klara HartOK Linné11:25:53

U1

1 900 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452056Malin NilssonOK Linné09:25:16
15323Elias WesterberghOK Linné09:31:21
448448Edit JonssonLånghundra IF09:31:48
449146Axel GidlundOK Linné09:38:47
402139Hannes HämäläinenLänna IF09:39:34
402160Robin GrahamLänna IF09:43:02
444248Axel AnderssonIF Thor09:43:22
404404Ville Thorburn FontellOK Enen09:45:06
42500Eira AnderssonLänna IF09:45:27
452678Moa LundinOK Linné09:50:16
448403Fanny CedstedtLånghundra IF09:56:05
437399Erika KarlssonOK Rodhen09:57:47
437397Tove KarlssonOK Rodhen09:57:48
441152Agnes CedstedtLånghundra IF10:00:00
439355Emelie GustafsonIF Thor10:00:00
452057Elsa HedinOK Linné10:00:00
6013Miia RollerJärfälla OK10:00:00
439346Johanna SundbergRasbo IK10:00:00
208515Joni Müller af UhrOK Linné10:05:29
439341Lovisa ErikssonOK Rodhen10:07:51
441530Arvid RydgrenOK Rodhen10:08:58
450850Frida ÖstermanRasbo IK10:10:10
231116Smilla KallinOK Linné10:12:17
441524Siri SchröderIF Thor10:14:01
402140Liam UusitaloLänna IF10:14:20
441145Viktor GranbergIF Thor10:15:18
437386Frida MelinOK Rodhen10:16:03
441544Ellen BylundOK Rodhen10:16:18
441520Elis Bergendahl-HanssonIF Thor10:21:06
402138Isabella ForssellLänna IF10:23:25
452692Albin WarvelinLånghundra IF10:23:57
253632Ellen AhlgrenOK Borgen10:27:37
747575Frida ÖnerudLänna IF10:27:43
502017Johanna RoosOK Linné10:29:25
452612Sara JonsellIF Thor10:30:15
437251Johanna PalmOK Triangeln10:31:48
452689David WahlundIF Thor10:31:53
448776Frida NilssonOK Triangeln10:36:33
451753Alice JanssonOK Roslagen10:39:08
441909Ebba WesterlundOK Roslagen10:39:09
437463Elsa ErnlundOK Linné10:44:48
419638Daniel Bernet WahlnäsOK Linné10:47:36
439343Love BylundIF Thor11:01:47
450605Lukas HambäckLånghundra IF11:09:38
441535Conrad KorenLånghundra IF11:13:48
439359Alexandra WippelLånghundra IF11:16:54
441551Anita KorenLånghundra IF11:16:55
452651Miro MårtenssonIF Thor11:16:58
441511Zakarias KorenLånghundra IF11:17:04
402918Zebastian Jönsson -UlateOK Triangeln11:17:33
443668Agnes EklundOK Rodhen11:18:06
437396Elsa EklundOK Rodhen11:26:33
437398Fanny SjölanderOK Rodhen11:38:53

U2

2 520 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
432993Erik BernersonOK Enen09:29:18
448585Filippa BergströmOK Linné09:31:44
441126Agnes WeissLånghundra IF09:45:57
441154Emma LundbergOK Roslagen09:53:28
452032Ludvig BehmLänna IF09:53:47
445887Ellen HannrupIF Thor09:54:52
452276Isac AnderssonLänna IF09:56:36
42076Elias JavehedVallentuna-Össeby OL09:57:40
19607Axel BalckVallentuna-Össeby OL10:00:00
449759Simon BengtssonOK Linné10:00:00
437452Jonas BergensOK Linné10:00:00
402141Aron BromanLänna IF10:00:00
450632Edvin HellströmLånghundra IF10:00:00
443787Gustav HemgrenIF Thor10:00:00
404401Joonas KoistinenOK Enen10:00:00
354170Elliot LindbergRånäs OK10:00:00
38867Isac LindbergRånäs OK10:00:00
404402Karl SamuelssonOK Enen10:00:00
Samuel SjölanderRånäs OK10:00:00
364968Simon OlmIF Thor10:00:25
39945Ludvig SäfströmRånäs OK10:00:30
660123Edvin NystenOK Enen10:02:36
405413Alva JohanssonRånäs OK10:04:11
226375Hugo ÖrtlundRånäs OK10:05:47
404418Hampus GörlOK Enen10:07:03
225302Linus ÅbergLånghundra IF10:08:28
437439Gustaf MårsäterOK Linné10:09:10
208810Gustav SvenssonRånäs OK10:10:00
437448Elin GraasOK Linné10:12:10
437447Hanna GraasOK Linné10:12:11
452310Annie NorströmLänna IF10:13:26
452369Ellen NorströmLänna IF10:13:31
437390Emilia BergströmOK Rodhen10:14:06
452036Valdemar BehmLänna IF10:17:42
354154Tony EdlundRånäs OK10:19:11
2048700Alice BengtssonOK Enen10:19:35
439354Arvid BylundIF Thor10:24:35
443749Oscar InsulanderIF Thor10:25:24
419768Elin WahlqvistOK Roslagen10:26:20
33839Findus ClassonRånäs OK10:34:08
354263Elias GrehnOK Rodhen10:35:04
419751Birk TillmanOK Roslagen10:36:25
253696Linus PeterssonOK Roslagen10:52:01
208576Arvid LansRånäs OK10:54:20
39031Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL10:58:12
437258Ludvig HasselOK Triangeln11:00:18
437423Simon KovaleffOK Linné11:01:24
400062August StarkOK Roslagen11:17:57
450736Sofie JonsellIF Thor11:19:21

Öppen motion 1

2 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441556Ingmarie LarssonIF Thor10:01:11
355526Erik NordRasbo IK10:23:45

Öppen motion 3

2 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452172Igge LoenbergStigfinnarna09:28:30
450093Elisabet NordforsOK Enen09:44:08
441533Anneli WedebrandOK Enen09:44:08
451735Fredrik WesterlundOK Roslagen09:53:58
441538Staffan SegerstenIF Thor10:01:14
355534Lajla SvenssonRasbo IK10:04:49
441545Max NilssonIF Thor10:06:14
354270Jessica BlomqvistOK Rodhen10:21:39
441522Jakob SundmarkKlubblös10:30:06
402161Monica ÖnerudLänna IF10:32:50
419753Alva SvenssonOK Roslagen11:12:21

Öppen motion 5

3 060 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630830Anders FalkIF Thor09:30:04
700903Clary BernerssonOK Enen09:34:26
451126Cecilia NilsenOK Enen09:39:49
449193Cecillia JohanssonIF Thor09:43:36
451231Tore CarlströmOK Enen09:45:32
404430Roland PlahnOK Enen09:46:16
441543Karin ÖjelundIF Thor09:46:54
402162Magdalena AnderssonLänna IF09:48:45
241378Anna KarlssonKlubblös09:49:59
448755Märit Gunneriusson-KarlströmOK Linné09:53:52
231116Carl Magnus KallinOK Linné10:00:00
231355Malin von EssenOK Linné10:01:22
253687Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagen10:01:30
436025Pysse JohnssonLänna IF10:02:13
263982Ulrika AbrahamssonKlubblös10:02:16
960207Caroline ThörnRånäs OK10:08:14
42172Bernhard KlingOK Rodhen10:14:59
441529Kristin NumminenKlubblös10:19:09
452661Karolina VessbyIF Thor10:28:47
47373Karin LindTierps SOK10:30:03
344143Helena DalénSala OK10:31:25
452836Peter NyströmIF Thor10:32:18
452133Elisabet Lindblom LarssonOK Enen10:36:04
431093Karin HannrupIF Thor10:40:09
402156Svante GustavssonKlubblös10:46:09
15321Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan10:49:07
450609Rasmus GillbergKlubblös10:50:05
441552Alexander GillbergKlubblös10:50:09
437408Evonne StrandOK Linné10:59:59
226937Anna-Lena BlomLänna IF11:00:22
38112Jesper HenrikssonRånäs OK11:01:15
39719Bente HenrikssonRånäs OK11:12:12
259547Henrik SundblomRånäs OK11:12:14
354156Lis LarssonRånäs OK11:12:18
451277Marie LindströmOK Triangeln11:15:10

Öppen motion 6

5 900 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
345177Ann-Sofie EdenhamnLänna IF09:32:15
441536Anders LindgrenLånghundra IF09:32:48
262577Camilla AdlertegOK Enen09:41:28
18658Charlotta PorsöOK Linné10:03:14
441525Jonas MindemarKlubblös10:03:54
259169Åsa KruysIF Thor10:04:17
860713Cristian LarssonKöping-Kolsva OK10:11:35
920316Niklas SvanbergOK Linné10:24:04
750123Mika NumminenOK Linné10:25:44
780526Henrik BoströmOK Linné10:32:46
345261Mats FrostOK Roslagen10:37:00
452288Lars-Erik AnderssonRånäs OK10:37:42
441537MAttias GålnanderKlubblös10:43:37
439336Erik ViklundKlubblös10:44:25
441553Stefan GranbergIF Thor10:47:53
444692Jonathan NealisLänna IF11:05:52
435784Jan SturestigOK Södertörn11:34:44

Öppen motion 7

2 860 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
731115Johan WesterberghOK Linné09:31:27
780511Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK09:38:52
660310Åsa GidingVallentuna-Össeby OL09:48:35
344104Tanja-Birgit SöderströmSala OK10:02:12
701229Marica TynellRånäs OK10:12:44
25200Lars-Olov AnderssonSigtuna OK10:13:18
208850Stefan AnderssonRånäs OK10:14:41
38340Sten JohanssonOK Borgen10:26:40
30992Agneta LiljestamOK Linné10:28:27
30386Karin LindellIF Thor10:30:08
448406Björn DverstorpLånghundra IF10:43:08
446184Karolina AnderssonLänna IF10:44:40
427720Håkan WahlnäsOK Linné10:47:21
448773Olof NilssonOK Triangeln10:50:13
44044Bernt JohanssonHäverödals SK10:52:58
419641Lotta MöllerOK Linné10:54:34
253859Åsa Marknell DeWitt,Länna IF10:57:16
36285Maria FriskAttunda OK11:08:46

Öppen motion 8

4 480 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15319Lars KarlssonOK Skogsstjärnan09:37:23
430087Ulf GrandinOK Linné09:44:29
990705Magnus HoppeIF Thor09:47:11
27221Leif HermundstadSnättringe SK09:49:51
920426Klara AlmOK Linné10:08:03
306084Karl-Göran GustafssonUpsala IF10:12:27
934511Per AnderssonOK Linné10:14:13
228751Ulrika MeyersonOK Linné10:21:27
451095Gustav JohanssonOK Enen10:26:11
731101Torsell MattiasVattenfalls IF Stockholm10:29:11
262999Louise JohanssonOK Roslagen10:31:07
226726Per LundkvistHJS-Vansbro OK10:35:21
760710Mikael HämäläinenLänna IF10:39:27
234630Helena GrennbergOK Linné10:41:02
437400Anders GrenOK Rodhen10:41:40
33505Lars SegermanSkarpnäcks OL10:50:36
247624Christer KarlssonOK Rodhen10:53:28
259508AnnMarie SilfverLånghundra IF10:55:01
441574Andreas AnderssonKlubblös10:55:25
910724Mikael Anttila-ErikssonOK Linné10:59:00
42175Per MelinOK Rodhen11:00:16
500566Lars PonténIF Thor11:05:19
402157Stefan ÖnerudLänna IF11:10:55
417359Michael PalmOK Triangeln11:16:13

Öppen motion 9

7 790 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
504930Per ForsbergIK Ymer00:00:00
660512Johan OhlströmIF Thor09:23:33
439347Lars NorrbyKlubblös09:32:22
427021Matti NylundSigtuna OK09:41:35
900329Rassmus AnderssonOK Linné10:25:19
38052Jonas AnderssonIF Thor10:59:15
262123Ulf BergströmOK Rodhen11:04:18
830509Anders FriskAttunda OK11:05:42

Annonser