Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gränsjakten i Strömstad

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gränsjakten i Strömstad
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: lördag 10 augusti 2019 - söndag 11 augusti 2019

Etapp 1Etapp 2

D21

3 960 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Iliana IlievaHalden SK14:01
Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf14:04
Mia Mathisen BekhusIFK Lidingö SOK14:07
Julia OhlssonOK Linné14:10
Agnes LeoGöteborg-Majorna OK14:13
Cecilia FochsenWaxholms OK14:16
Anna WallinGöteborg-Majorna OK14:19
Elin MånssonIFK Göteborg Orientering14:22
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering14:25
Sofia JohanssonOK Skärmen14:31
Charlotte IhrforsOK Linné14:34
Stina GranefeltOK Tyr14:37
Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK14:40
Amilia BjörklundSävedalens AIK14:46

H21

4 890 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas AldénOK Linné14:01
Kenny KivikasKoovee14:04
Joakim BerglundSävedalens AIK14:07
Mikael HåkanssonOK Kolmården14:10
Jörgen GranefeltOK Tyr14:13
Anders OhlssonUddevalla OK14:16
Mats HaldinHalden SK14:19
Patrik LilleengHerrestads AIF14:25
Pontus LindblomOK Roxen14:28
Fredrik Eriksson ZetterbergOK Djerf14:31
Victor FlingmarkUddevalla OK14:34
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad14:37
Matthias GröllOK Pan-Kristianstad14:40
Carl JosefssonSävedalens AIK14:43
Timo SildKoovee14:46
David BejbomJärla Orientering14:52
Axel WrådheAttunda OK14:55
Mats NordbrødenHalden SK14:58
Axel PannierSävedalens AIK15:01
Jan TroengOK Linné15:04
Cillin CorbettCorkO15:07
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad15:10

D20

3 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rikke Blakkestad IngesenFossum IF14:05

H20

4 070 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian WoodPendle Forest Orienteers13:59
Per NordholmSävedalens AIK14:02
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK14:05
Nils GrimbeckSävedalens AIK14:08

D17-20 Kort

3 240 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK14:11

H16

3 590 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil HelanderTullinge SK14:00
Hannes PerssonFK Herkules14:03
Sebastian MitchellHOC14:06

D14

2 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL14:02

H14

2 550 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arthur MitchellHOC14:20
Petter FochsenWaxholms OK14:23
Carl-Johan StåhlSävedalens AIK14:26
Jens FochsenWaxholms OK14:29
Harald RoessnerKvillebyns SK14:32

D12

2 120 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma Aune JakobsenOK Moss14:27
Selma PerssonFK Herkules14:30
Edith BergenfurSkattkärrs SOK14:33
Ellen KringstadSäffle OK14:36
Elsa ForsengLjungskile FK14:39

H12

2 120 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias JosefssonVästvärmlands OK14:00
Theander HulthénMölndal Outdoor IF14:03
Yannick WidlerOLG Wislig14:06
Gustav StåhlSävedalens AIK14:09
Elias CajdellVästvärmlands OK14:12
Malte GranefeltOK Tyr14:15
Hugo GustavssonMullsjö SOK14:18
Anton CajdellVästvärmlands OK14:21

D10

1 990 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK14:02
Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad14:05
Seline WidlerOLG Wislig14:08

H10

1 990 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arild NorbergIF Marin Väst14:18
Filip StåhlSävedalens AIK14:21
Einar RoessnerKvillebyns SK14:24
Frederik HulthénMölndal Outdoor IF14:27
Olle GranefeltOK Tyr14:30
Einar Lundman-StridkvistOK Roslagen14:33
Henry NordströmKils OK14:36

D35

3 860 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny GullqvistVästvärmlands OK14:31
Karianne HaugeHalden SK14:34
Evelina EricssonSöders-Tyresö14:37
Emma LundmanOK Roslagen14:40
Vendula HaldinHalden SK15:10

H35

4 480 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Morten TangenOK Moss14:18
Jonatan LarssonUddevalla OK14:21
Erik JakobsenOK Moss14:24
Stefan RingOK Löftan14:27
Anders HöijeGöteborg-Majorna OK14:30
Erik HulthénMölndal Outdoor IF14:33
Jimmy BrinkenbergKvillebyns SK14:39

D40

3 580 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda FredhOK Moss14:12
Ann HyvönenSkattkärrs SOK14:15
Silvia ShandurkovaUzana14:18
Heidi StoksethHalden SK14:21

H40

4 070 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Asbjørn BygglandHøydalsmo IL14:17
Martin LarboIFK Lidingö SOK14:20
Andy HemstedHOC14:26
Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro14:29

D45

3 080 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanne WoldOK Moss13:57
Mie ÖstlingKungälvs OK14:00
Käthi WidlerOLG Wislig14:03

H45

3 860 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders FranzénLidköpings VSK14:01
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK14:04
Stefan AronssonKFUM Örebro OK14:07
Olof StåhlSävedalens AIK14:10
Øyvind StoksethHalden SK14:13
Fredrik PlumppuHestra IF14:16
Gunnar ElveljungStångenäs AIS14:19

D50

3 310 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LindOK Skärmen14:08
Heidi OlssonLustens OK14:11
Annelie JohanssonOK Skärmen14:14
Ivana KouckaEkonom Praha14:17
Tone Karina IngesenSarpsborg OL14:20
Heli MarjomaaStigsökarna14:23
Kerstin MitchellHOC14:26
Helena HolmOK Roxen14:29
Wenche LindløvSarpsborg OL14:32

H50

3 760 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan Tore HenriksenNydalens SK14:05
Daniel HelanderTullinge SK14:08
Bo HallbergFalköpings AIK OK14:11
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK14:14
Magnus NiklassonFalköpings AIK OK14:17
Ole IngesenSarpsborg OL14:20
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK14:23
Mats LiljaOK Älgen14:26
Magnus NordströmKils OK14:29
Ulrik OlssonBrattås CK14:32
Mats JohnssonFalköpings AIK OK14:38
Stefan GustavssonMullsjö SOK14:41

D55

3 310 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Judith WoodPendle Forest Orienteers14:41
Anna Weckner WestlundOK Tyr14:44
Birgit HanssonHerrestads AIF14:47
Bente LineIndre Østfold OK14:50
Agneta ErikssonUddevalla OK14:53
Christina GabrielssonVästvärmlands OK14:56
Ylva WestUddevalla OK14:59
Anne Elisabeth RamtvedtSarpsborg OL15:02
Tone HollowellOK Tyr15:05
Mona OlssonBrattås CK15:08
Maria BjörklundTrollhättans SOK15:11
Heidi BørstadSarpsborg OL15:14
Nina BejbomUddevalla OK15:17

H55

3 560 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas HollowellOK Tyr14:08
Stefan HornebrantTrollhättans SOK14:11
Jan Einar ØvremoÅlgård Orientering14:14
Pär LundkvistSundbybergs IK14:17
Karl ErikssonUddevalla OK14:20
Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb14:23
Jan GranstedtHalden SK14:26
Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna14:29
Erik BergqvistSäffle OK14:32
Roman KouckyEkonom Praha14:35
Mats LindströmOK Skärmen14:38
Arne SääfGudhems IF14:44
Kjell-Erik KristiansenIndre Østfold OK14:50
Øystein JensenSarpsborg OL14:53
Magnus JosefssonSävedalens AIK14:56
Brian CorbettCorkO14:59
Urs WidlerOLG Wislig15:02
Sven EdvardssonSundbybergs IK15:05
Bengt NorrmanTrollhättans SOK15:08
Colin Mc IntyreOK Tyr15:11
Anders OlssonLustens OK15:14
Mikael JohanssonOK Skärmen15:17
Roy JohanssonOK Skogsvargarna15:20
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb15:23

D60

2 910 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared14:52
Eva KarlssonUddevalla OK14:55
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro15:01
Elizabeth DeaneCorkO15:04
Elisabeth ÖströmOK Tyr15:07
Kerstin BurmanKvillebyns SK15:10
Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag15:13

H60

3 310 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BjörklundSävedalens AIK14:00
Martin WestUddevalla OK14:03
Thomas GabrielssonVästvärmlands OK14:06
Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK14:09
Bjørn ÅstorpSarpsborg OL14:12
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK14:15
Sixten WestlundOK Tyr14:21
Anders AxelssonOK Skogsvargarna14:27
Kurt NilssonOK Hierne14:30
Ulf PalmérUlricehamns OK14:33
Tomas KarlssonOK Skogshjortarna14:36
Bengt NilssonVästvärmlands OK14:39

D65

2 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK14:04
Maria NordwallOK Kolmården14:07
Marit NilssonKils OK14:10
Marit Bokerød  HansenIdd SPK14:13
Gunnel TurpeinenKvillebyns SK14:16
Ingrid JessenFrämmestads IK14:19
Gunilla HogedalVänersborgs SK14:22

H65

3 080 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olov ÖströmOK Tyr14:08
Hans AnderssonVästerbergslagens OL14:11
Kalle LindqvistVäxjö OK14:14
Dan WidercrantzOK Skärmen14:17
Robert JessenFrämmestads IK14:20
Hans StrinningUddevalla OK14:23
Svein S JacobsenTyrving IL14:26
Kent KardellLjungskile FK14:29
Lars HogedalVänersborgs SK14:32
Yngve NilssonOK Gipen14:35
Jan-Erik PålssonUddevalla IS14:41
Gunnar BejbomUddevalla OK14:44
Roalh KlevelandKvillebyns SK14:47

D70

2 530 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL14:05
Tordis Rytter JakobsenOK Moss14:08

H70

2 910 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo KarlssonLjungskile FK14:00
Per-Arne KällénUddevalla OK14:03
Hasse BergstrømTyrving IL14:06
Lars PerssonOK Kompassen14:12
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS14:15
Bertil KarlssonHjobygdens OK14:18
Lennart HermanssonStångenäs AIS14:21
Kent OlaussonOK Orinto14:24
Leif BokerødIdd SPK14:27
Jonas LarssonOK Kullingshof14:30
Johnny KarlssonUddevalla OK14:33
Olof KarlssonUddevalla OK14:39
Conny JidetoftStångenäs AIS14:42
Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL14:45
Christer SandhOK Roxen14:48
Bjørn CeebergHedrum OL14:51
Lars GranefeltOK Tyr14:54
Oskar JohanssonStångenäs AIS15:00
Håkan NilssonMalmö OK15:03
Kjell ErikssonOK Djerf15:06
Jonas BerglundHellas Orientering15:09
Willy GrønstadGimle IF15:12

D75

2 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjørdis ØvreåsBotne SK Orientering14:25
Penny HemstedHOC14:28

H75

2 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnar ØvreåsBotne SK Orientering14:31
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad14:34
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL14:37
Thor EdvardsenLarvik OK14:40

H80

2 530 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar SvenssonLunds OK14:20
Andre AlexanderssonKungälvs OK14:23
Johan JanssonVäxjö OK14:26
Matts MattssonOK Gipen14:29
Oddvar GjelstadSandefjord OK14:32
John LarssonVästvärmlands OK14:35
Helge HalvorsenLarvik OK14:38

Inskolning

1 280 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia RoessnerKvillebyns SK13:30:00
Troy Victor StoksethHalden SK13:32:49
Assar SandHalden SK13:33:29
Arne Lundman-StridkvistOK Roslagen13:48:20
Nova AxelssonKlubblös13:54:09
Rose SchneiderASO Sillery13:56:57
Mila  BogodpolsnaiaUZAO-Team Moscow13:57:08
Tor AbrahamssonBrattås CK14:03:58
Elias  Hauge BjuganHalden SK14:04:42

U1

1 810 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vide Zetterberg ViklundOK Djerf13:36:23
Albert NorbergIF Marin Väst14:03:40
Ville AbrahamssonBrattås CK14:06:28
Ester OhlssonBrattås CK14:08:32
Sixten SandHalden SK14:11:03
Ingrid NordströmKils OK14:16:12
Elmer LillengHerrestads AIF14:42:39
Max BergströmTyrving IL15:04:28
Simen BergströmTyrving IL15:04:31
Nils WallqvistIdefjordens SK15:29:16

U2

1 990 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robin GullqvistVästvärmlands OK13:32:21
Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK13:56:23
Elias OhlssonBrattås CK14:08:36
Axel PerssonFK Herkules14:30:22
Ebba ForsengLjungskile FK14:35:30
Knut ErikssonBrattås CK15:31:45

Öppen motion 3

2 120 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla RagnarssonMarkbygdens OK13:41:03
Hanna HaldinHalden SK13:55:16
Siw OlaussonOK Orinto13:58:42
Helena NorbergIF Marin Väst14:03:48
Eva RoessnerKvillebyns SK14:24:06
Inger-Helene CarlsenIF Sturla14:27:59
Ida MagnussonVästvärmlands OK14:55:01
Hanna AbrahamssonBrattås CK15:09:06
Caroline OhlssonBrattås CK15:13:07
Sofia ZetterstrandGöteborg-Majorna OK15:39:08
Maria-Corina WahlinCentrum OK

Öppen motion 5

2 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Silvana LilleengHerrestads AIF13:32:52
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK13:40:54
Isabelle Morstøl ØvremoKlubblös13:44:56
Bibbi GustafssonOK Gipen13:50:28
Göran BerggrenLjungskile FK13:53:15
Sven PerssonLjungskile FK13:55:22
Peter NorbergIF Marin Väst14:02:11
Johanna HulthénMölndal Outdoor IF14:05:05
Birgitta LarssonOK Älgen14:06:15
Torbjörn JohanssonOK Älgen14:08:40
Mats OhlssonBrattås CK14:08:49
Tony GullqvistVästvärmlands OK14:12:13
Elisabeth Aune JakobsenOK Moss14:14:07
Gustav CarlssonKvillebyns SK14:25:03
Maria AnderssonKvillebyns SK14:34:18
Gunilla RydgårdEksjö SOK14:34:19
Johan StridkvistOK Roslagen14:35:52
Bengt FahlinIBM Club Sweden14:46:21
Stefan AbrahamssonBrattås CK15:08:48

Öppen motion 6

3 080 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Okle MartinOLG Cordoba13:51:08
Elena BogopolskayaUZAO-Team Moscow13:59:25
Eric CarlssonKvillebyns SK14:34:55

Öppen motion 7

3 080 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hege Rytter JakobsenOK Moss13:30:00
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL13:39:23
Julie Sophie WoldOK Moss13:48:05
Christina BerggrenLjungskile FK13:54:00
Helena PepaHagaby GoIF Örebro14:01:59
Andrew WoodPendle Forest Orienteers14:03:08
Thore NilssonUddevalla OK14:03:11
Pertti HeedOK Orinto14:10:09
Ulrika HellmanUddevalla OK14:15:34
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad14:16:32
Odd OlssonUddevalla OK14:20:07
Anna CajdellVästvärmlands OK14:20:10
Marie OlssonMullsjö SOK14:20:36
Christina StåhlSävedalens AIK14:21:06
Marie Lindlöv JensenOK Moss14:23:59
Johnny KitterödGimle IF14:27:48
Sylvie BassetASUL SPORTS NATURE14:28:13
Oskar CarlssonKvillebyns SK14:30:39
Axel RydgårdEksjö SOK14:41:45
Malin SandHalden SK14:45:03
Rolf AnderssonVästvärmlands OK14:55:19
Maria NordströmKils OK15:13:37

Öppen motion 8

4 480 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars ÖstlingKungälvs OK13:37:11
Erik ÖstlingKungälvs OK13:44:03
Christofer NäsholmCentrum OK13:52:10
Per PerssonFK Herkules13:52:15
Mari NugaKlubblös13:59:02
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad14:16:08
Andreas JohanssonHalden SK14:21:53
Silje CarlsenIF Sturla14:26:38
Emanuel ViklundGustavsbergs OK14:27:02
Basset OliverASUL SPORTS NATURE14:28:18
Christophe SchneiderASO Sillery14:29:40
Anna HåkanssonOK Kolmården14:31:15
Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK14:32:36
Peter CarlsenIF Sturla14:33:15
Simon NavratilIFK Lidingö SOK14:34:15
Per BladLjungskile FK14:38:46
Jonas BrånaltFrölunda OL14:39:14
Colas PacalineASUL SPORTS NATURE14:39:26
Hugo VaxelaireHautes Vosges Orientation14:40:03
Marie VuittonASUL SPORTS NATURE14:42:18
Kern Gillard MarthieuASUL SPORTS NATURE14:47:27
Juliette BassetASUL SPORTS NATURE14:51:26
Lacho  IlievHalden SK14:58:00

Öppen motion 9

4 480 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Celine SchneiderASO Sillery13:57:00
Genneady  BogopolsliyUZAO-Team Moscow13:59:07

Annonser