Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gränsjakten i Strömstad

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gränsjakten i Strömstad
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: lördag 10 augusti 2019 - söndag 11 augusti 2019

Etapp 1Etapp 2

D21

6 400 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering11:00
5Elin MånssonIFK Göteborg Orientering11:06
6Julia OhlssonOK Linné11:09
7Anna WallinGöteborg-Majorna OK11:12
8Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf11:15
10Stina GranefeltOK Tyr11:24
11Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK11:27
13Agnes LeoGöteborg-Majorna OK11:33
14Charlotte IhrforsOK Linné11:36
15Amilia BjörklundSävedalens AIK11:39
16Iliana IlievaHalden SK11:42

H21

8 950 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Axel PannierSävedalens AIK11:01
52Victor FlingmarkUddevalla OK11:04
53Axel WrådheAttunda OK11:07
55Cillin CorbettCorkO11:13
56Elias LjungqvistSävedalens AIK11:16
57Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad11:19
58Patrik LilleengHerrestads AIF11:22
59Jörgen GranefeltOK Tyr11:25
60Carl JosefssonSävedalens AIK11:28
62David BejbomJärla Orientering11:34
63Anders OhlssonUddevalla OK11:37
64Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad11:40
66Niklas AldénOK Linné11:46
67Mats NordbrødenHalden SK11:49
54Mikael HåkanssonOK Kolmården11:51

D20

5 470 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eadaoin McCavanaGEN11:04
Rikke Blakkestad IngesenFossum IF11:07

H20

6 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian WoodPendle Forest Orienteers11:02
Nils GrimbeckSävedalens AIK11:05
Per NordholmSävedalens AIK11:08
Isak OlssonOK Orion11:11
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK11:14

D17-20 Kort

3 960 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK11:14

H16

4 140 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil HelanderTullinge SK11:02
Sebastian MitchellHOC11:05
Hannes PerssonFK Herkules11:08

D14

3 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid Stigen BygglandHøydalsmo IL11:21
Alva EliassonSundsvalls OK11:24

H14

3 190 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens FochsenWaxholms OK11:26
Harald RoessnerKvillebyns SK11:29
Carl-Johan StåhlSävedalens AIK11:32
Arthur MitchellHOC11:35
Petter FochsenWaxholms OK11:38

D12

2 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen KringstadSäffle OK11:30
Edith BergenfurSkattkärrs SOK11:33
Selma PerssonFK Herkules11:36

H12

2 320 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias JosefssonVästvärmlands OK11:00
Theander HulthénMölndal Outdoor IF11:03
Hugo GustavssonMullsjö SOK11:06
Gustav StåhlSävedalens AIK11:09
Anton CajdellVästvärmlands OK11:12
Malte GranefeltOK Tyr11:15
Elias CajdellVästvärmlands OK11:18
Yannick WidlerOLG Wislig11:21

D10

2 240 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Beyoncé AnderssonTrollhättans SOK10:58
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK11:01
Seline WidlerOLG Wislig11:04

H10

2 240 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frederik HulthénMölndal Outdoor IF11:13
Einar RoessnerKvillebyns SK11:16
Herman EliassonSundsvalls OK11:19
Henry NordströmKils OK11:22
Arild NorbergIF Marin Väst11:25
Filip StåhlSävedalens AIK11:28
Einar Lundman-StridkvistOK Roslagen11:31
Olle GranefeltOK Tyr11:34

D35

5 470 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma LundmanOK Roslagen11:16
Jenny GullqvistVästvärmlands OK11:19
Evelina EricssonSöders-Tyresö11:22

H35

7 180 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik HulthénMölndal Outdoor IF11:18
Anders HöijeGöteborg-Majorna OK11:21
Jimmy BrinkenbergKvillebyns SK11:24
Stefan RingOK Löftan11:27

D40

5 020 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda FredhOK Moss10:57
Ann HyvönenSkattkärrs SOK11:00
Heidi StoksethHalden SK11:03
Jenny JohanssonKFUM Örebro OK11:06
Silvia ShandurkovaUzana11:09
Sara TimnerSundsvalls OK11:12

H40

6 330 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Asbjørn BygglandHøydalsmo IL11:21
Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro11:24
Andy HemstedHOC11:27
Martin LarboIFK Lidingö SOK11:30
Tobias EliassonSundsvalls OK11:36

D45

4 630 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia FochsenWaxholms OK11:49
Käthi WidlerOLG Wislig11:52
Mie ÖstlingKungälvs OK11:56

H45

5 730 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Øyvind StoksethHalden SK11:28
Olof StåhlSävedalens AIK11:31
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK11:34
Fredrik PlumppuHestra IF11:37

D50

4 440 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ivana KouckaEkonom Praha11:00
Kerstin MitchellHOC11:03
Catherine KingUCDO11:06
Tone Karina IngesenSarpsborg OL11:09
Heli MarjomaaStigsökarna11:12
Wenche LindløvSarpsborg OL11:15
Annelie JohanssonOK Skärmen11:18

H50

5 290 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats JohnssonFalköpings AIK OK11:02
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK11:05
Daniel HelanderTullinge SK11:11
Ole IngesenSarpsborg OL11:14
Magnus NordströmKils OK11:17
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK11:20
Jan Tore HenriksenNydalens SK11:23
Ulrik OlssonBrattås CK11:26
Mats LiljaOK Älgen11:32
Stefan GustavssonMullsjö SOK11:35
Bo HallbergFalköpings AIK OK11:38

D55

4 440 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Judith WoodPendle Forest Orienteers11:21
Agneta ErikssonUddevalla OK11:24
Mona OlssonBrattås CK11:27
Anne Elisabeth RamtvedtSarpsborg OL11:30
Anna Weckner WestlundOK Tyr11:33
Christina GabrielssonVästvärmlands OK11:36
Bente LineIndre Østfold OK11:39
Tone HollowellOK Tyr11:42
Ylva WestUddevalla OK11:45
Heidi BørstadSarpsborg OL11:51
Birgit HanssonHerrestads AIF11:57
Nina BejbomUddevalla OK12:00

H55

5 090 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb11:01
Arne SääfGudhems IF11:04
Colin Mc IntyreOK Tyr11:07
Jan Einar ØvremoÅlgård Orientering11:10
Roy JohanssonOK Skogsvargarna11:13
Anders OlssonLustens OK11:16
Pär LundkvistSundbybergs IK11:19
Brian CorbettCorkO11:25
Mats LindströmOK Skärmen11:28
Kjell-Erik KristiansenIndre Østfold OK11:31
Bengt NorrmanTrollhättans SOK11:34
Jan GranstedtHalden SK11:37
Magnus JosefssonSävedalens AIK11:40
Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb11:43
Sven EdvardssonSundbybergs IK11:46
Urs WidlerOLG Wislig11:49
Erik BergqvistSäffle OK11:52
Roman KouckyEkonom Praha11:55
Stefan HornebrantTrollhättans SOK11:58
Øystein JensenSarpsborg OL12:01
Thomas HollowellOK Tyr12:04
Mikael JohanssonOK Skärmen12:07
Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna12:10
Mike LongUCDO12:13
Karl ErikssonUddevalla OK12:16

D60

4 030 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth ÖströmOK Tyr11:23
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro11:26
Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag11:29
Britt HermanrudSilkeborg OK11:32
Kerstin BurmanKvillebyns SK11:35
Eva KarlssonUddevalla OK11:38
Elizabeth DeaneCorkO11:41
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:44

H60

5 030 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sixten WestlundOK Tyr11:01
Bjørn ÅstorpSarpsborg OL11:04
Johan BerglundSävedalens AIK11:07
Thomas GabrielssonVästvärmlands OK11:10
Anders AxelssonOK Skogsvargarna11:16
Tomas KarlssonOK Skogshjortarna11:19
Pat McCavanaGEN11:22
Ulf PalmérUlricehamns OK11:25
Martin WestUddevalla OK11:28
Bengt NilssonVästvärmlands OK11:31
Kurt NilssonOK Hierne11:34
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK11:37
Anders BjörklundSävedalens AIK11:40
Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK11:46

D65

3 690 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK11:02
Marit Bokerød  HansenIdd SPK11:05
Susanne BerglundSävedalens AIK11:08
Gunilla HogedalVänersborgs SK11:11
Titti BergendahlOK Måsen11:17
Ingrid JessenFrämmestads IK11:20
Maria NordwallOK Kolmården11:23
Gunnel TurpeinenKvillebyns SK11:26
Marit NilssonKils OK11:29
Evamarie LundahlIF Hagen11:32

H65

4 630 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders ErikssonIF Hagen11:02
Svein S JacobsenTyrving IL11:05
Dan WidercrantzOK Skärmen11:08
Jan-Erik PålssonUddevalla IS11:11
Lars HogedalVänersborgs SK11:14
Bjarne ChristensenSilkeborg OK11:17
Kalle LindqvistVäxjö OK11:20
Gunnar BejbomUddevalla OK11:23
Roalh KlevelandKvillebyns SK11:29
Hans StrinningUddevalla OK11:32
Hans AnderssonVästerbergslagens OL11:35
Olov ÖströmOK Tyr11:38
Robert JessenFrämmestads IK11:41
Kent KardellLjungskile FK11:44
Yngve NilssonOK Gipen11:47

D70

3 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL11:00

H70

4 030 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof KarlssonUddevalla OK11:01
Bjørn CeebergHedrum OL11:04
Oskar JohanssonStångenäs AIS11:07
Leif BokerødIdd SPK11:10
Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL11:16
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS11:19
Bo KarlssonLjungskile FK11:22
Bertil HermanssonStenungsunds OK11:25
Per-Arne KällénUddevalla OK11:28
Christer SandhOK Roxen11:31
Lars PerssonOK Kompassen11:34
Willy GrønstadGimle IF11:37
Conny JidetoftStångenäs AIS11:40
Jonas LarssonOK Kullingshof11:43
Johnny KarlssonUddevalla OK11:46
Kjell ErikssonOK Djerf11:49
Håkan NilssonMalmö OK11:55
Lars GranefeltOK Tyr11:58
Lennart HermanssonStångenäs AIS12:01
Hasse BergstrømTyrving IL12:04
Kent OlaussonOK Orinto12:07

D75

2 790 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Penny HemstedHOC11:00
Hjørdis ØvreåsBotne SK Orientering11:03

H75

3 690 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thor EdvardsenLarvik OK11:41
Magnar ØvreåsBotne SK Orientering11:44
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:47
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:50

H80

3 050 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar SvenssonLunds OK11:00
Helge HalvorsenLarvik OK11:03
Oddvar GjelstadSandefjord OK11:06
Matts MattssonOK Gipen11:09
John LarssonVästvärmlands OK11:12
Andre AlexanderssonKungälvs OK11:15

Inskolning

1 410 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia RoessnerKvillebyns SK10:30:00
Troy Victor StoksethHalden SK10:30:02
Tor AbrahamssonBrattås CK10:30:36
Astrid LilleengHerrestads AIF10:30:54
Assar SandHalden SK10:43:48
Arne Lundman-StridkvistOK Roslagen10:51:56
Mila  BogodpolsnaiaUZAO-Team Moscow10:56:49
Manfred SandinIdefjordens SK11:39:44
Märta SandinIdefjordens SK11:39:44
Cornelia SandinIdefjordens SK11:39:49
Ida Sofie BrekkenKvillebyns SK11:44:58
Eira B JohanssonHalden SK

U1

2 140 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ville AbrahamssonBrattås CK10:30:26
Vide Zetterberg ViklundOK Djerf10:34:00
Ingrid NordströmKils OK10:51:43
Noel MohnOLC Kapreolo11:00:25
Leo BogopolskyUZAO-Team Moscow11:02:44
Rasmus LindénUddevalla OK11:10:11
Måns LindénUddevalla OK11:14:09
Sixten SandHalden SK11:18:00
Albert NorbergIF Marin Väst11:27:28
Elmer LillengHerrestads AIF11:41:11
Joel B JohanssonHalden SK11:50:44

U2

2 240 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robin GullqvistVästvärmlands OK10:51:51
Axel PerssonFK Herkules11:36:11

Öppen motion 1

2 240 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie NugaIdefjordens SK11:04:13
Maria BjörklundTrollhättans SK11:25:56

Öppen motion 3

2 320 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siw OlaussonOK Orinto10:55:28
Tor LindénUddevalla OK11:05:36
Jorin MohnOLC Kapreolv11:08:02
Eva RoessnerKvillebyns SK11:16:02
Frida LyxellKlubblös11:22:08
Helena NorbergIF Marin Väst11:27:30
Hanna AbrahamssonBrattås CK11:29:27

Öppen motion 4

3 280 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv JohanssonIdefjordens SK11:24:03
Jackie Mc CauanaGEN11:27:01

Öppen motion 5

3 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Silvana LilleengHerrestads AIF10:31:07
Bibbi GustafssonOK Gipen10:45:23
Ove KilbornUddevalla IS10:56:53
Johanna HulthénMölndal Outdoor IF11:03:18
Nicolas MohnOCC Kapreulo11:08:04
Torbjörn JohanssonOK Älgen11:13:04
Gustav CarlssonKvillebyns SK11:18:30
Maria AnderssonKvillebyns SK11:26:00
Gunilla RydgårdEksjö SOK11:26:02
Stefan AbrahamssonBrattås CK11:28:21
Tony GullqvistVästvärmlands OK11:49:02

Öppen motion 6

4 850 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Okle MartinOLG Cordoba10:55:59
Elena BogopolskayaUZAO-Team Moscow11:01:12
Peter NorbergIF Marin Väst11:10:44
Axel RydgårdEksjö SOK11:20:55
Eric CarlssonKvillebyns SK11:28:26
Johan StridkvistOK Roslagen11:40:05

Öppen motion 7

3 050 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina StåhlSävedalens AIK10:30:00
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL10:47:55
Andrew WoodPendle Forest Orienteers10:48:59
Ulrika HellmanUddevalla OK10:56:08
Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK11:06:42
Marie OlssonMullsjö SOK11:13:42
Jenny OlssonStigsökarna11:15:07
Pertti HeedOK Orinto11:15:10
Odd OlssonUddevalla OK11:28:25
Maria NordströmKils OK12:04:08
Ingvid K BunesalleHalden SK12:42:46

Öppen motion 8

4 630 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna HåkanssonOK Kolmården10:30:05
Martin EnströmTrollhättans SOK10:34:55
Christophe SchneiderASO Sillery10:45:08
Per PerssonFK Herkules10:49:28
Håkan LindénUddevalla OK11:06:28
Marianne MohnOCC Kapreolo11:08:29
Roisin LongUCDO11:16:05
Regina KellyOK Linné11:17:12
Jonas BrånaltFrölunda OL11:23:20
Lars ÖstlingKungälvs OK11:25:18
Erik ÖstlingKungälvs OK11:38:17
Lacho  IlievHalden SK12:26:30

Öppen motion 9

7 180 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas HöijerSävedalens AIK10:30:00
Stefan L JohanssonKungälvs OK10:39:01
Celine SchneiderASO Sillery10:42:14
Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL10:42:57
Alexander MitchellHOC11:02:13
Silje CarlsenIF Sturla11:23:37
Peter CarlsenIF Sturla11:29:04
Genneady  BogopolsliyUZAO-Team Moscow11:37:24
Patrik NilssonVänersborgs SK11:40:41
Peter  MohnOCC Kapreol11:49:00
Emanuel ViklundGustavsbergs OK12:00:59

Annonser