Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Dackefejden, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Dackefejden, medel
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: måndag 22 april 2019

D21

3 810 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen KallerbäckOK Orion10:33
Lina SvenssonOK Skogsfalken10:35
Maria BraunVäxjö OK10:37
Ellinor TjernlundOK Tisaren10:39
Josefin TjernlundOK Tisaren10:41
Sarah LindströmRonneby OK10:43
Ellen WahlbomOK Orion10:45
Katarina LenanderVäxjö OK10:47
Ingela SmedenmarkRonneby OK10:49
Josephine RegnellVäxjö OK10:51
Anna ArvidssonKalmar OK10:53
Myrra CarlssonOK Orion10:55
Ida HedlundHagaby GoIF Örebro10:57
Lina BergmanOK Skogsfalken10:59
Charlotte NedforsOK Roxen11:01
Linn OlssonHagaby GoIF Örebro11:03
Cecilia BrattOK Orion11:05
Louise LundgrenVäxjö OK11:07
Frida NeroGöteborg-Majorna OK11:09

H21

4 640 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oleksandr KratovKoovee09:58
Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering10:00
Erik AnderssonOK Orion10:02
Simon RuneforsVäxjö OK10:04
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF10:06
Rasmus ElmelidOK Orion10:08
Isak BergmanOK Skogsfalken10:10
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK10:14
Magnus SagerOK Orion10:16
Simon HedlundÄrla IF10:18
Pontus PeterssonOK Orion10:20
Henrik EklundVäxjö OK10:22
Lauri SildKoovee10:24
Emil NilssonTorsås OK10:26
Nils Hammaräng GripOK Orion10:28
Martin HederskogIFK Umeå10:30
Mateusz WenslawOK Orion10:32
Lukas LundgrenVäxjö OK10:34
Jan BednarskiKalmar OK10:36
Theodor WahlbomOK Orion10:38
Niclas TjernlundSkåneslättens OL10:40
Tim RobertsonKoovee10:42
Patrik JohanssonKexholms SK10:44
Fredrik JohanssonBredaryds SOK10:46
Denys ShcherbakovRonneby OK10:48
Viktor TovessonOK Orion10:50

H20

4 020 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav OlssonOK Orion10:00
Mathias BlomsterRonneby OK10:02
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad10:04
Andreas JonssonOK Orion10:06
Isac EricssonVäxjö OK10:08

D18

3 590 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa OlssonTorsås OK10:59
Julia WannerIFK Mora OK11:01
Julia MianowskaKalmar OK11:03
Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering11:05
Alicia LundgrenVäxjö OK11:07
Hanna RingRonneby OK11:09

H18

3 670 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid BlomsterRonneby OK10:00
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK10:02
Bartlomiej OlszewskiKalmar OK10:04
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK10:06
Arvid KronmarKarlskrona SOK10:08
Simon GiselssonRonneby OK10:10
Simon FogelströmTorsås OK10:12
Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK10:14
Gustav ÅmanOK Vilse 8710:16
Elias RöstinSöders-Tyresö10:18

D16

3 460 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma SvennerudKarlskrona SOK10:21
Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering10:23
Emma EmilssonOK Skogsfalken10:25
Lisa SwartzOK Orion10:27
Aleksandra NitschKalmar OK10:29

H16

3 480 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:48
Hugo LarssonKarlskrona SOK10:50
Lucas WannerAvesta OK10:52
Olle KallerbäckVäxjö OK10:54
Simon BååthSävedalens AIK10:56
Noel BraunVäxjö OK10:58
Ville LundgrenKalmar OK11:00
Melker LarssonOK Orion11:02
Hugo EricssonVäxjö OK11:04
Filip HåkanssonOK Orion11:06
Anton TörnqvistKarlskrona SOK11:08

D14

2 640 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma ZettervallKarlskrona SOK10:37
Hilda PeterssonVäxjö OK10:39
Elin SaleskogRonneby OK10:41
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF10:43
Lova KronmarKarlskrona SOK10:45
Hedda SvenssonOK Orion10:47

H14

2 640 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oliver HåkanssonOK Orion10:49
Emil RingRonneby OK10:51
Axel BrattOK Orion10:53
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK10:55
Nils SwartzOK Orion10:57
Emil AlbinssonOK Skogsfalken10:59

D12

2 320 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta SvennerudKarlskrona SOK10:23
Selma LeopoldOK Orion10:25
Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering10:27

H12

2 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias KronmarKarlskrona SOK10:29
Alvin LundgrenVäxjö OK10:31
Elias LindströmRonneby OK10:33
Erik LeopoldOK Orion10:35

D10

2 010 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa PeterssonVäxjö OK10:01
Alva LundgrenKarlskrona SOK10:03
Meja HåkanssonRonneby OK10:05
Disa LundbergKarlskrona SOK10:07

H10

2 010 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik ZettervallKarlskrona SOK10:09
Anton FaxénVäxjö OK10:11
Sixten EliassonKarlskrona SOK10:13
Oliwer SjökvistOK Orion10:15
Sam MårtenssonKarlskrona SOK10:17
Olle SaleskogRonneby OK10:19
Folke TyrbergKarlskrona SOK10:21

H40

4 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers10:01
Jon EngkvistRonneby OK10:03
Patrik SjökvistOK Orion10:05

D45

3 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin ClassonOK Stigen10:00
Annica RosengrenOK Orion10:02
Maria ModigOK Pan-Kristianstad10:04
Sara ElfvingRonneby OK10:06
Jenny HåkanssonOK Orion10:08
Pernilla SvedinLånghundra IF10:10
Anna-Karin JonssonOK Orion10:12
Josefine JungstrandOK Skogsfalken10:14
Malin ÅmanOK Vilse 8710:16
Malin SvenssonOK Orion10:18

H45

4 160 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torgny LindströmRonneby OK10:07
Peter BraunVäxjö OK10:09
Anders SundelinOK Orion10:11
Mats ThunwallFagersta OK10:13
Michael AdamssonNybro OK10:15
Magnus ClassonOK Stigen10:17
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad10:19
Fredrik EllinKalmar OK10:21
Anders MalmqvistMotala AIF OL10:23
Martin LarssonIFK Göteborg Orientering10:25
Christian HåkanssonRonneby OK10:27
Anders HåkanssonOK Orion10:29
Magnus OlssonTorsås OK10:31
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad10:33
Henrik PeterssonNybro OK10:35
Tony LarssonOK Skogsfalken10:37
Tobias BorgerKalmar OK10:39

D50

3 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Madeleine LimparAttunda OK10:20
Annika EricssonVäxjö OK10:22
Anna NyqvistKalmar OK10:24
Caroline LiljebjörnNybro OK10:26
Lena RegnellVäxjö OK10:28
Elisabet JannerRonneby OK10:30
Gunilla GustafssonOK Orion10:32
Susanne LundgrenVäxjö OK10:34

H50

3 670 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders HolmqvistSnättringe SK10:20
Lars-Ola LarssonOK Orion10:22
Patrik RosénVäxjö OK10:24
Jonas PerssonTorsås OK10:26
Henrik BerlinOK Orion10:28
Jonas JohanssonOK Skogsfalken10:30
Mattias BååthSävedalens AIK10:32
Johan JakobssonLånghundra IF10:34
Pontus JonssonOK Orion10:36
Sven LundgrenVäxjö OK10:38
Niklas BrattOK Orion10:40
Niklas EkelöfVärend GN OL10:42
Peter EkdahlEmmaboda Verda OK10:44
Johan JacobssonOK Orion10:46

D55

3 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina SvärdOK Orion10:36
Eva EklundVäxjö OK10:38
Kerstin TjernlundOK Vilse 8710:40
Lena SwartzOK Orion10:42
Karin BacktemanLinköpings OK10:44
Karin HederskogJönköpings OK10:46
Eva TollsternVäxjö AIS10:48
Katarina SundelinOK Orion10:50

H55

4 020 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK10:10
Mats SöderbergKalmar OK10:12
Tord HederskogJönköpings OK10:14
Ove LernåKalmar OK10:16
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:18
Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:20

D60

2 800 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta OlivestamVimmerby OK10:01
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:03
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK10:05
Berit RuneforsVäxjö OK10:07

H60

3 540 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola SvenssonOK Orion10:00
Lars EklundVäxjö OK10:02
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:04
Håkan HenmyrOK Vilse 8710:06
Lars ForsstedtSöders-Tyresö10:08
Håkan LindbergOK Vilse 8710:10
Adrie Van OpstalTorsås OK10:12
Bo PeterssonLessebo OK10:14
Kent OlssonOK Orion10:16
Bo SalomonsonKalmar OK10:18
Per-Ivan EngströmOK Orion10:20
Tore TjernlundOK Vilse 8710:22
Håkan ForsmanRonneby OK10:24

D65

2 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro ÖstlundOK Roxen10:09
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:11
Margareta SvenssonOK Vilse 8710:13
Ingrid E StrömRonneby OK10:15
Lena SöderbergOK Skogsfalken10:17
Siv LarssonEmmaboda Verda OK10:19

H65

3 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen NilssonRonneby OK10:52
Jan DanielssonKalmar OK10:54
Lennart SohlinOK Orion10:56
Carl-Johan RoubertFK Finn10:58
Kalle LindqvistVäxjö OK11:00
Olle SjösäterRonneby OK11:02
Karl Arne MelbyeVerdal OK11:04
Bengt ÖstlundOK Roxen11:06
Bernt GustafssonVästerbergslagens OL11:08

D70

2 540 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK10:01
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:03
Elsa SvenssonOK Vilse 8710:05
Ulla LingJönköpings OK10:07
Ros-Mari KarlssonNybro OK10:09
Gullevi SvenssonRonneby OK10:11
Majvie AnnegårdSOK Viljan10:13
Monica LarssonOK Tranan10:15
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:17
Marie-Louise KarlssonNybro OK10:19
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:21
Birgitta OlssonRonneby OK10:23

H70

2 760 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils KarlssonVäxjö AIS10:01
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan10:03
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:05
Lennart AnderssonOK Orion10:07
Lars-Åke ÅbergKalmar OK10:09
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:11
Conny BerggrenVäxjö AIS10:13
Per EngqvistRonneby OK10:15
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK10:17
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK10:19
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:21
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK10:23
Inge LöwegrenKatrineholms OK10:25
Krister NilssonVäxjö OK10:27
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:29
Göran KarlssonLessebo OK10:31
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:33

D75

2 070 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja-Stina MalmqvistRonneby OK10:22
Siv EkelöfVärend GN OL10:24
Britt NybergNybro OK10:26
Kerstin ErnvidUlricehamns OK10:28

H75

2 760 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif LindströmNybro OK10:35
Lars-Åke LarssonOK Tranan10:37
Ivan ErnvidUlricehamns OK10:39
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:41
Roland KarlssonRonneby OK10:43
Ingemar AnderssonOK Orion10:45
Erland LingJönköpings OK10:47
Erling EkelöfVärend GN OL10:49
Anders BuhréNybro OK10:51
Göte GustafssonEmmaboda Verda OK10:53
Stig KarlssonLessebo OK10:55
Björn LinnersjöOK Orion10:57

H80

2 540 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt BergstrandLessebo OK10:25
Ragnar OlssonRonneby OK10:27
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK10:29
Johan JanssonVäxjö OK10:31
Bertil StåhlKalmar OK10:33
Werner TörnblomVäxjö OK10:35
Bernt PeterssonAlvesta SOK10:37
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK10:39
Leif SjögrenOK Orion10:41
Gillis AlmVäxjö OK10:43
Rune BengtssonRonneby OK10:45
Sivert AxelssonKalmar OK10:47

Inskolning

1 790 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda FranzénEmmaboda Verda OK10:01:51
Sigge LiljaIFK Göteborg Orientering10:02:13
Isak HåkanssonRonneby OK10:05:27
Tom EliassonKarlskrona SOK10:05:37
Signe LarssonKlubblös10:06:17
Vilma AbrahamssonKarlskrona SOK10:06:25
Folke NedforsOK Roxen10:06:49
Vera MedinEmmaboda Verda OK10:12:59
Svante RovinaOK Skogsfalken10:15:35
Axel JonassonKarlskrona SOK10:25:32
Nora MårtenssonKarlskrona SOK10:52:42

U1

2 040 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eleonor PihlOK Pan-Kristianstad09:58:18
Algot LarssonKarlskrona SOK10:06:11
Alma FaxénVäxjö OK10:10:12
Svante EliassonKarlskrona SOK10:15:04
John MårtenssonKarlskrona SOK10:53:42
Mattis LindströmRonneby OK10:58:43
Svante BergmanOK Skogsfalken11:02:28

U2

1 930 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tim AhlströmEmmaboda Verda OK09:59:42
Olof NyquistEmmaboda Verda OK10:00:09
Cornelia WestlundEmmaboda Verda OK10:00:44
Sofia NilssonEmmaboda Verda OK10:01:04
Philip BurkovEmmaboda Verda OK10:01:09
Tea LiljaIFK Göteborg Orientering10:02:10
Elsa LiljaIFK Göteborg Orientering10:02:12
Emil MobergEmmaboda Verda OK10:02:54
Isak FranzénEmmaboda Verda OK10:02:55
Wilma LundgrenKarlskrona SOK10:04:54
Elsa AskevikKarlskrona SOK10:07:15
Märta AskevikKarlskrona SOK10:07:33
Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK10:18:00
Leo LarssonKarlskrona SOK10:23:44

Öppen 3

2 510 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats RuneforsVäxjö OK09:59:36
Nils NyquistEmmaboda Verda OK10:00:16
Ann-Sophie NilssonStigmännen Karlshamns OK10:00:48
LarsOwe StrömRonneby OK10:00:55
Håkan AlgotssonTorsås OK10:03:27
Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK10:04:14
Hampus AbrahamssonKarlskrona SOK10:06:06
Anders AbrahamssonKarlskrona SOK10:06:27
Tina LindströmOK Skogsfalken10:07:50
Gerda MedinEmmaboda Verda OK10:11:11
Ingrid NilssonVäxjö OK10:13:07
Therese CarlssonEmmaboda Verda OK10:13:19
Eva BergstrandVärend GN OL10:16:22
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:29:08
Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK10:30:50
Sofie JohannessonOK Älme10:32:30
Per-Erik SvenssonEmmaboda Verda OK10:36:56
Olof HanssonKlubblös10:42:03
Sylvie JiangKlubblös10:42:05
Malva LarssonOK Orion11:10:02
Emilia HåkanssonOK Orion11:12:46

Öppen 5

2 840 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers09:57:45
Oskar NyquistEmmaboda Verda OK09:59:25
Krister LiljaIFK Göteborg Orientering10:02:18
Robert ForsstedtKlubblös10:03:01
Camilla Rundkrantz ÄngebornEmmaboda Verda OK10:03:08
Peter FranzénEmmaboda Verda OK10:03:35
Ulf CarlssonVäxjö OK10:03:50
Tommy OlssonTorsås OK10:05:34
Thomas SvedinBromma-Vällingby SOK10:06:01
Johan WalnerAvesta OK10:06:53
Emma LarssonKarlskrona SOK10:08:59
Petra LundgrenKalmar OK10:09:18
Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK10:11:08
Anders MedinEmmaboda Verda OK10:11:35
Ellen GunnarssonOK Vilse 8710:12:21
Erik NyquistEmmaboda Verda OK10:13:50
Mikael PalmKalmar OK10:19:07
Matilda GraadRonneby OK10:22:31
Ina ÅmanOK Vilse 8710:23:31
John-Erik BergstrandVärend GN OL10:24:35
Lars-Christer KarlssonEmmaboda Verda OK10:26:29
Olle Tour SohlinKlubblös10:29:31
Sandra WiduchKarlskrona SOK10:32:10
Helena NyquistEmmaboda Verda OK10:34:36
Anders SaleskogRonneby OK10:41:49
Therese LarssonKlubblös10:42:51

Öppen 7

2 680 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alf JohanssonVäxjö OK09:59:03
Weronica ZederinOK Nackhe10:03:03
Bo LönngrenOK Orion10:07:29
Ann-Helen LinnersjöOK Orion10:08:03
Roland HermanssonOK Orion10:09:23
Emma FaxénVäxjö OK10:11:10
Niklas KallerbäckEmmaboda Verda OK10:12:06
Kerstin ArnessonOK Skogsfalken10:13:11
Bodil HermanssonOK Orion10:18:35
Alexander GraadRonneby OK10:22:09
Kari MelbyeVerdal OK10:23:35
Stefan NormanKalmar OK10:29:16
Mats BacktemanLinköpings OK10:29:38
Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken10:30:39
Johan SwartzOK Orion10:30:55
Kenneth JohannessonOK Älme10:32:28
Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK10:32:46
Åsa NilssonRonneby OK10:33:16
Peter LundgrenKarlskrona SOK10:42:45
Louise PihlOK Pan-Kristianstad10:45:15
Aymonn AnderssonKarlskrona SOK11:02:41

Öppen 8

4 670 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria ArvidssonKalmar OK09:58:29
Patric NilssonKlubblös10:00:26
Thomas StenströmLinköpings OK10:01:01
Anton DanielssonVäxjö OK10:01:29
Lina LiljaIFK Göteborg Orientering10:03:03
Håkan DanielssonVäxjö OK10:06:34
Nadiya VolynskaOK Orion10:11:24
Börje ErikssonOK Skogsfalken10:14:12
Magnus ThörnbladRonneby OK10:32:07
Martin JohanssonOK Orion10:35:01
Magnus HåkanssonOK Orion10:40:02
Tilda JohanssonOK Orion10:41:01
Anders LeopoldOK Orion10:42:04
Carolin HåkanssonOK Orion10:43:02
Maria ElmelidOK Orion10:53:39
Albin HenryssonKarlskrona SOK10:54:53
Måns FaxénVäxjö OK10:55:40
Nils NedforsOK Roxen10:57:50
Andreas HenryssonKarlskrona SOK11:02:29

Annonser