Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för OL-alliansen Veteranorientering TSOK

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: OL-alliansen Veteranorientering TSOK
Arrangörsorganisation: Tenhults SOK
Datum: torsdag 26 april 2018

Damer Kort

1 870 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234950Monica KammenhedJönköpings OK08:44:03
343822Gunnel LarssonIK Vista08:44:05
17871Britt JohanssonOK Gränsen08:56:12
441117Eva RybergJönköpings OK09:05:36
28052Janet TenlidJönköpings OK09:06:05
344141Gerd WallinJönköpings OK09:07:36
28047Karin ClaessonJönköpings OK09:08:14
451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg09:09:10
28384Kerstin ElfÖlmstads IS09:11:36
11535Ingrid KullmanOK Alehof09:12:29
205289Ann-Britt BjörnlingerIK Vista09:13:37
18614Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna

Herrar Kort

1 870 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262368Kennet JohanssonOK Gränsen08:56:15
28058John-Erik ErikssonJönköpings OK08:56:47
17866Bo CarlströmJönköpings OK09:00:06
18655Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna09:02:57
28111Alf LarssonIK Vista09:03:19
226770Sture KarlssonOK Gränsen09:04:08
44636Anders FrönellIK Hakarpspojkarna09:06:07
421584Kenneth GattmalmJönköpings OK09:07:06
28140Per-Åke SandbergIK Vista09:08:05
18650Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna09:10:53
436056Rolf EskilssonJönköpings OK09:12:03
343125Arne JohanssonJönköpings OK09:13:07
28273Sture FilipssonSkillingaryds FK09:13:35
28230Gunnar GrönkvistBottnaryds IF09:13:42
28381Gösta LindblomÖlmstads IS09:14:06
343549Kurt ErikssonKFUM Jönköping IA09:15:06
28301Morgan LjungVaggeryds SOK09:16:09
441110Björn RybergJönköpings OK09:17:02
344520Jan WennerbergIF Hallby SOK09:18:49
28271Eibert DanielssonSkillingaryds FK09:20:07
18697Elis TällbergIK Hakarpspojkarna09:21:14
28110Lars-Göran BjörnlingerIK Vista09:22:05
27992Carl-Johan StillströmTenhults SOK09:22:36
7750921Torild BornetunSkillingaryds FK09:25:13
30674Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK09:30:15
421787Agne PerssonTenhults SOK09:33:31

Damer Mellan

2 040 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28051Vega SlottnerJönköpings OK09:02:05
9002070Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK09:04:06
28059Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK09:06:12
2078062Ulla LingJönköpings OK09:08:10
28211Lena SternerBottnaryds IF09:10:04
28151Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK09:12:05
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen09:14:12
18609Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna09:16:06
7206830Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK09:20:02

Herrar Mellan

2 040 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1418136Arne LarssonIK Vista09:03:08
409290Lennart KammenhedJönköpings OK09:05:06
2112512Gunnar AntonssonJönköpings OK09:07:02
409289Per LarssonJönköpings OK09:08:59
28038Bengt SörensenJönköpings OK09:11:03
353538Gunnar AnderssonIK Vista09:13:05
697438Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna09:15:03
11537Leo KullmanOK Alehof09:16:11
2057367Erland LingJönköpings OK09:17:07
37647Rune AhlanderJönköpings OK09:19:06
28035Berndt TenlidJönköpings OK09:21:05
28202Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF09:25:02
442345Agne RybeckVaggeryds SOK09:27:01
27696Bo GustafssonOK Gränsen09:29:04
7202810Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK09:30:04
1131130Jan GustavssonIK Vista09:31:02
17856Rolf JonassonJönköpings OK09:32:52
1431214Lars-Erik BjörkegrenTenhults SOK09:33:44
2083995Sven Erik SjöholmMullsjö SOK09:34:35
28085Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK09:35:27
2057237Per-Olof NilssonJönköpings OK09:36:15
30793Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK09:37:02
7206820Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK09:38:09
246196Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna09:39:10
27461Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna09:41:08
443226Ingemar GustafssonBottnaryds IF09:41:35
205295Rainer ScholzIK Vista09:54:35
28328Bernt EkfeldtVaggeryds SOK

Damer Lång

3 010 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2123869Liselott SigbyIK Vista09:03:40
540504Monica MartinssonOK Tranan09:13:09
540127Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna09:23:16

Herrar Lång

3 010 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9500427Bo EklöfIK Hakarpspojkarna08:45:25
249619Bengt JanssonMullsjö SOK08:45:28
1561110Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna08:52:47
441288Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna09:04:17
1500322Klas BjörkIK Hakarpspojkarna09:06:03
18659Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna09:08:08
9609007Sören KarlssonMullsjö SOK09:12:14
350750Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna09:14:04
451942Lennart GustafssonJönköpings OK09:16:04
890406Kjell MartinssonOK Tranan09:18:06
17897Lars GustafssonOK Gränsen09:20:04
7560703Ulf PalmérUlricehamns OK09:22:02
7530214Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna09:24:03
249615Thomas SjöholmMullsjö SOK09:26:04
504810Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna09:32:32

Motion

1 570 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343530Carlheim BengtKFUM Jönköping IA08:53:08
18692Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna09:04:21
17884Harald HåkanssonOK Gränsen09:12:11

Annonser